Ugrás a kommentre

Bodhi Rook


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...

A megtért teherpilóta, aki Galen hatására hagyja ott a Birodalmat. Ő a történet egyik kulcsfigurája. Kicsit szertelen a fickó, de áldott jó szíve van. Nem csodálom, hogy csak teherhajó pilóta volt a Birodalmi flottában. Szegényt kicsit összezavarta a Bor gullettel való találkozás, de a végére azért egészen rendbe jött. Az egész csapatnak nyújtott segítsége felbecsülhetetlen volt. Ha ő nincs akkor maga a történet sincs. Ezt figyelembe véve talán nem érdemelt volna annyira durva halált, mint ami aztán osztályrészül jutott neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ő még kíméletes halált halt Chirruthoz vagy Baze-hez képest, akik azért még szenvedtek kicsit a vég beállta előtt. Bodhi felrobbant, azt szevasz. Gyors halál, talán meg sem érezte.

 

Ami nekem érdekes a karakterrel kapcsolatban, hogy vajon mire célzott, amikor azt mondta, hogy a Galennek történő segítséggel vezekel. Egyszerű teherhajó pilótaként miféle bűnt követhetett el? Vagy nem volt mindig teherhajó pilóta? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felrobbanni én sem szeretnék, de ha már választhatok a gyors elmúlás és a szenvedés között, én az előbbire voksolok. A robbanás pedig mindenképpen gyorsabb, mint több sebtől szenvedve kimúlni.

 

Akkor mondja, amikor Jynnel beszélget az U-szárnyúban az Eadu felé menet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem simán lehetett teherhajó pilóta, a bűnei pedig akkor értékelődtek fel, mikor rájött, hogy minek a megépítésében segédkezett. Ha előtte pl. kristályokat szállított a HCS-re, akkor már is érthető, miért szólalt meg a lelkiismerete.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a fickó motivációi kissé homályban maradtak. Miért olyan elkötelezett a Lázadás ügye, és személy szerint Galen iránt? Sajnos a pörgő cselekmény miatt ennek kibontására nem is igazán van mód. Nagyon kíváncsi vagyok, hol volt az a pont, amikor Bodhi feltett mindent egy lapra és dezertált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem simán lehetett teherhajó pilóta, a bűnei pedig akkor értékelődtek fel, mikor rájött, hogy minek a megépítésében segédkezett. Ha előtte pl. kristályokat szállított a HCS-re, akkor már is érthető, miért szólalt meg a lelkiismerete.

Az enciklopédia írja is pont ezt. Galen nyitotta fel a szemét, hogy mire kellettek a kiberkristályok, amiket Bodhi szállított.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nekem ő kicsit lógott a levegőben. Voltak figurák, akikről nem sokat tudtunk meg, de úgy megvolt a helyük és ilyen téren nem maradt hiányérzetem. Bodhinál úgy éreztem, hogy fontosabbnak szánták, de nem tudtak mit kezdeni vele és ezt megmutatni. Olyan súlytalanul bolyongott a többiek mellett a jeleneteiben, a halála se volt annyira "személyes" a nézőkkel. Pl. vártam volna, hogy amikor a viharban komoly erőfeszítésekkel manővereztek, akkor mondjuk bepattan a pilótaülésbe és megmenti a szituációt. Vagy bármi ilyesmi. Persze a végén megvolt a maga szerepe, de az is úgy elsikkadt a többiek nagy jelenetei mellett. Nekem legalábbis elsőre így tűnt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ő kicsit lógott a levegőben. Voltak figurák, akikről nem sokat tudtunk meg, de úgy megvolt a helyük és ilyen téren nem maradt hiányérzetem. Bodhinál úgy éreztem, hogy fontosabbnak szánták, de nem tudtak mit kezdeni vele és ezt megmutatni. Olyan súlytalanul bolyongott a többiek mellett a jeleneteiben, a halála se volt annyira "személyes" a nézőkkel. Pl. vártam volna, hogy amikor a viharban komoly erőfeszítésekkel manővereztek, akkor mondjuk bepattan a pilótaülésbe és megmenti a szituációt. Vagy bármi ilyesmi. Persze a végén megvolt a maga szerepe, de az is úgy elsikkadt a többiek nagy jelenetei mellett. Nekem legalábbis elsőre így tűnt.

Csatlakozom. Eléggé sótlan karakter lett, a többiek szerintem jobbra sikerültek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk úgy, hogy akkor rendesen felöltözött és megfésülködött?

Azért ne vessük össze a birodalmi életvitelét a fogolyként megkínzott és szökésben eltöltött életvitelével. Te sem néznél ki csodásan, ha végigráncigálnának egy sivatagbolygón, megölelgetne Bor Gullet, rád robbantanának egy fél holdat, majd lezuhannál egy hajóval, és alighogy végre kikötsz egy viszonylag civilizált világon, azonnal mész tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Bor Gullet mi a franc amúgy? Nekem abszolút nem illett a filmbe. Eredetileg nagyobb szerepet szántak neki, vagy mi volt az egész értelme? Értem, hogy valami pszichomókával kínoztak általa foglyokat meg akartak kinyerni infókat, ebbe sokan bele is őrültek, de nekem feleslegesnek tűnt a jelenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bor Gulletnek pont ekkora szerepet szántak.

 

Ami Bodhi Rookot illeti, én nagyon csipem, de ebben az is közrejátszhat hogy a szinész a Night of című HBO sorozat óta bekerült a kedvenceim közé. Jó volt látni egy SW filmben. A készitők elmondása alapján egyébként eredetileg kevesebb jelenete lett volna. Az utóforgatások során azonban jobban előtérbe helyezték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.