Ugrás a kommentre

Kieron Gillen: Star Wars: Doctor Aphra


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Úgyanígy vagyok vele. Hasonló hozzállást érzek itt is mint a Sötét látomásoknál. Tehát hogy egészen újszerű dolgokat is bemernek hozni az SW-be amik elsőre kissé talán még SW idegennek is tűnhetnek. Viszont pont ez a merészség adja az erejét. Na meg az hogy jók az ötletek meg a mellékfiguráik. Én 3PO orvgyilkos verziójáért oda vagyok. Szerintem az egyik legnagyobb arc a kánonban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Whill írta:

Most olvastam el a legutóbbi két Doktor Aphra-kötetet (Újratöltve, Szabadulóművész), és érdekelne, nektek mi a véleményetek ezekről a képregényekről? Nagyon sok dologban eltérnek a többi Star Wars-képregénytől, de nekem pont ezért tetszettek nagyon. Szinte sosem lehet tudni, hogy mi fog történni, és tele vannak olyan dolgokkal, amiknek a régi """"rajongók"""" már a tizedéért tömeges lincselést tartottak volna ha filmben lettek volna. Szóval nekem nagyon bejön ez a sorozat, és várom a következő kötetet.

Én szeretem olvasni, bírom hogy tényleg minden szituációból kitudja magát vágni nagyon kreatívan, még ha ezért át is ver mindenkit. Meg nem igazán egy dimenziós karakter, néha teljesen nem törődöm a társaival/másokkal szemben, de ugyanakkor előtud jönni a törődő énje is mint azt sokszor láttuk. Ezeket persze a nemtörődöm stílusában csinálja sokszor, tehát ember legyen a talpán aki kiigazodik rajta.

 

Tripla-Zérót és Beetet az első megjelenésüktől fogva imádom. Az előbbinek nekem a fejemben mindig kicsit C3-PO-s nyugodtabb hangja van, így nagyon para tud lenni néhol mikor az összes ujjából előjönnek a kinzóeszközök tömkelegei és teljesen kifejezéstelen tekintettel mondja közben hogy mit fog tenni az illetővel. Beete meg kb. az egyszemélyes hadsereg, nem is értem hogy fér el benne annyi minden :D 

 

Mire gondolsz amúgy amiért lincselés lett volna?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Most olvastam el a legutóbbi két Doktor Aphra-kötetet (Újratöltve, Szabadulóművész), és érdekelne, nektek mi a véleményetek ezekről a képregényekről? Nagyon sok dologban eltérnek a többi Star Wars-képregénytől, de nekem pont ezért tetszettek nagyon. Szinte sosem lehet tudni, hogy mi fog történni, és tele vannak olyan dolgokkal, amiknek a régi """"rajongók"""" már a tizedéért tömeges lincselést tartottak volna ha filmben lettek volna. Szóval nekem nagyon bejön ez a sorozat, és várom a következő kötetet.

Szerintem az egész sorozat már az elején egyértelművé tette, hogy sok mindenben eltér az alap Star Wars cuccokról. Például a már sokat emlegetett Tripla-Zéró és BT-1 állati jó humorforrások. @NorbiLordi ha BT az egyszemélyes hadsereg akkor Tam Posla mi?:PA fenti két kötetből az Újratöltve például nagy kedvencem, a Szabadulóművész se rossz, de számomra nem éri el az első három, vagy az utolsó két kötetet. De például amiben nagy tud lenni a sorozat a karaktereken kívül az a helyszínek. Talán messze ebben a sorozatban voltak a legérdekesebb helyszínek: Ackresker börtön, Milwayne, az Ordu Aspectu temploma, vagy mi, de említhetném a Kaptár-1 űrállomást is. 

 

8 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Mire gondolsz amúgy amiért lincselés lett volna?

Talán a sorozatban felbukkanó nagyszámú LMBTQ karakterek nagy száma kiverheti a biztosítékot a keményvonalasabb rajongók közt, de erre a vonalra nem igazán mentek rá. Talán a harmadik kötet Tam Posla és Casysin Bog románca kicsit morbid de még azzal se volt bajom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Én szeretem olvasni, bírom hogy tényleg minden szituációból kitudja magát vágni nagyon kreatívan, még ha ezért át is ver mindenkit. Meg nem igazán egy dimenziós karakter, néha teljesen nem törődöm a társaival/másokkal szemben, de ugyanakkor előtud jönni a törődő énje is mint azt sokszor láttuk. Ezeket persze a nemtörődöm stílusában csinálja sokszor, tehát ember legyen a talpán aki kiigazodik rajta.

 

Tripla-Zérót és Beetet az első megjelenésüktől fogva imádom. Az előbbinek nekem a fejemben mindig kicsit C3-PO-s nyugodtabb hangja van, így nagyon para tud lenni néhol mikor az összes ujjából előjönnek a kinzóeszközök tömkelegei és teljesen kifejezéstelen tekintettel mondja közben hogy mit fog tenni az illetővel. Beete meg kb. az egyszemélyes hadsereg, nem is értem hogy fér el benne annyi minden :D 

 

Mire gondolsz amúgy amiért lincselés lett volna?

A droidokat én is nagyon szeretem benne, meg Black Krrsantan-t is, kár, hogy ő kicsit mellőzve van mostanában.

 

Nem igazán tudnék egy elemet kiemelni, az egésznek a hangulata, nyelvezete, képi világa sokszor (pozitív értelemben) Star Wars-idegen, de nekem pont ez adja az egész sorozat frissességét. Robbanó Pokémonok, az a brigád, amit Aphra összehoz az Újratöltve elején, az élő gomba jedi-szellem, a színes droidok, az "alvilági féregisten", ezek mind olyan dolgok, amiket nem nagyon tudnék más Star Wars-történetben elképzelni. Kíváncsi vagyok, milyen lene a reakció egy élőszereplős sorozatra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem lehet azt mondani hogy nem lenne kreatív Aphra, a robbanó Pokemonokat én sajnáltam egy kicsit :D @Iqvi Tam Posla is egyszemélyes hadsereg egyértelműen. :D 

 

Ez amúgyis egy kicsit Indiana Jones Star Wars köntösben, nem véletlenül régész Chelli sem, szerintem bőven beleférnek az elsőre kicsit Star Wars idegennek tűnő dolgok is. De nekem sosem volt ilyen érzésem, én is szeretem hogy egy totál színes világot tárt fel.

 

LMBTQ karakterek felett meg szerintem szemet lehet húnyni, nem is azon van a hangsúly, meg néhol megvan úgymond a haszna sztori szempontból, elég Tolvan-re gondolni.

 

Amit én bírtam még nagyon amikor Tripla-Zéró átvette egy komplett bűnszervezet irányítását :D Ott lehetett fenyítés elég meredeken ha ezt egy droidnak sikerült abszolválni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Whill írta:

Az a nagy csápos fejű szörny, amivel a 16. számban harcolnak.

Jó így már megvan. Azt tudtam hogy harcolnak valamivel a 16.számban csak a neve már nem vokt meg.:D 

 

32 perccel korábban, Whill írta:

droidokat én is nagyon szeretem benne, meg Black Krrsantan-t is, kár,

Black Krrsantan még előkerül a későbbiekben megnyugtatlak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Lehet, hogy ezt hitték élőszereplős Doktor Aphra sorozatnak?

Előfordulhat. Kiváncsi vagyok milyen új jelenetek lesznek benne. Összeköthetnék ezzel a Bizonyos Szemszögből Aphra novelláját és a Darth Vader sorozatot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Kieron Gillen: Star Wars: Doctor Aphra
  • 3 héttel később...

Tegnap lapozgattam az Aphra képregényeket, és újabb remek példát találtam a sorozat jellegzetes humorára. A Sikolyok fellegvára crossoverben behozták az ezarraiakat, mind erős harcos fajt akik meg akarják dönteni a Birodalmat, aztán az Óriási profitban meg kiderül, hogy az egész ezarrai birodalom két kontinenst jelent a bolygójukon.:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Doktor Aphra: Újratöltve

Fordulóponthoz érkezett Doktor Aphra sorozata. Kieron Gillen még egy történetszál erejéig társíróként a fedélzeten maradt, de ott van már mellette Si Spurrier, aki váltani fogja. Egy új helyzet bontakozik ki, új történetszál indul meg. Az Újratöltve nagyszerűen megtestesíti a sorozat jellegét. Provokatív, újító, bevállalós. A legkevésbé sem emlékeztet a hagyományos SW történetekre. És pont ez az, amit izgalmasnak tartok benne. A fordulatokat szintén sikerül megfelelő szinten tartani, így a feszültség is végig érzékelhető. Aphra Triplazéró szolgálatába került. Nincs külön magyarázat arra, hogy hogyan és miért. Valószínű, hogy Triplazéró kisegítette korábbi úrnőjét egy szorongatott helyzetből, ezek után pedig szolgájává tette. Trip és BT átvették a Son-Tuul Büszkesége feletti irányítást. Támadást intéztek egy birodalmi támaszpont ellen a Someilken, hogy klónháborús adatokat szerezzenek, mely révén kiderülhet, hol van Triplazéró memóriájának legkorábbi részei. Ezekre ugyanis Wat Tambro, a Techno Unió vezetője rátette a kezét és a Skako Minoron őrizte. Trip Aphrával elküld egy csapatot, hogy megszerezzék az adatokat. Ismét színre lépett Magna Tolvan, akit lefokoztak, a korábbi kudarcáért. Tolvan és Aphra útjai ismét keresztezik egymást. Egyfajta se veled, se nélküled kapcsolat alakul ki kettejük között. A két szereplő leszbikus szerelmi viszonya nagyon erősen vibrál a feszültségtől. Nagyon várom, hogy mi sül ki majd ebből. Tolvan miután megússza a kivégzést, kinevezik Thanoth utódjának és nyomozó lesz. Nagy hévvel veti magát a titokzatos régész doktor után. Egyrészt el akarja kapni, és meg akarja torolni azt, hogy miatta majdnem tönkrement a karrierje, másrészt viszont azért akarja elkapni, mert szerelmes lett a lányba. Ezek sokszor nagyon vicces pillanatokat hoznak a viselkedésében és a beszédében. Tolvan szemében Aphra egy bűnöző, akit törvény elé akar vinni, de legbelül teljesen megőrül érte, róla fantáziál. És Aphrában is felébrednek a gyengédebb érzések, melyek kihozzák belőle az emberségesebb énjét.  Aphra csapata nem semmi tagokból áll. Ott van Tam Posla, a kiborg milvayne-i rendőr és a meleg kedvese Caydin Bog, a koponyátlan kiborg, Dr. Cornrelius Evazan korábbi áldozata. Egy zakkant droid, Dek-Nil, Hatos Nőver, a Végső Szem szekta korábbi tagja, Glahst Ombra, a defel szörny gyilkos és Rexa Go, Trip kiborgja. Nem mindennapi összetétel, egyáltalán nem hasonlít a korábbi SW csapatokra. Ahogy halad előre a történet egyre többen esnek el. Aphra olyan helyzetekbe kényszerül, amikor is kénytelen manipulálni és másokat feláldozni. De valahogy mégse elégedett a helyzetével. Beindul benne a lelkiismeret-furdalás. Hera is bekerül a sztoriba, Aphráék túszul ejtik őt, hogy bejuthassanak a Kaptár 1-en lévő birodalmi archívumba, ahol a Tarkin Kör beteg tudósainak szörnyű kutatásait őrzik. Itt vannak Triplazéró legkorábbi emlékei is. A történet során sorban jönnek a váratlan csavarok és fordulatok, az összetett helyzetek. A renegát régész doktornő sikeresen lovagolja meg a kaotikus helyzeteket, kihasználja a csapattagjait, a lázadókat, a birodalmiakat egyaránt. Egyik kedvenc jelenetem, amikor a Lucrehulk-hordozóval sikerül ellopnia a Kaptár-1 azon részét, ahol az infókat tárolták. Az egész végül is elsősorban arra ment ki, hogy Trip hasonlóvá tegye a doktornőt saját magához. Rá akarta ébreszteni Chellit, hogy ő is ugyanolyan kegyetlen, mint ő. A végkifejlet pedig zseniális. Mindenki elárul mindenkit. Nagyon élveztem ezt a kavalkádot. A homoszexualitás itt erősebb lett, mint a korábbi képregényekben, vagy SW történetekben. Ezt azért nem bántam, mert Aphra és Tolvan leszbikus románcában, a kettejük között jelen lévő szexuális feszültségben van valami megkapó és magával ragadó. (Lehet, hogy itt az a férfi szól belőlem, aki nem lát semmi taszítót két nő intim viszonyában.) Olyan dolog, mely megváltoztatja mindkettejük karakterét. Nem tudom máshogy megfogalmazni, ők ketten valahogy bájosak együtt. Nagyon érdekes lesz, hová fog ez kifutni.

Az elejétől a végig nagyon élveztem ezt a történetet. És a befejezés egyértelműen folyatásért kiált. Aphra mellett Magna Tolvan is belépett a kedvenceim közé. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nincs külön magyarázat arra, hogy hogyan és miért.

Nekem csak ennyi gondom volt a történettel, legalább egy utalást elrejthettek volna. Amúgy semmi bajom a story-val. Aphra és Tolvan kapcsolata pedig nagy változásokon fog még átmenni, főleg a negyedik kötetben. Én birtam a száz éves sötétségre tett utalást is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Nekem csak ennyi gondom volt a történettel, legalább egy utalást elrejthettek volna. Amúgy semmi bajom a story-val. Aphra és Tolvan kapcsolata pedig nagy változásokon fog még átmenni, főleg a negyedik kötetben. Én birtam a száz éves sötétségre tett utalást is.

Azt én is. A Százéves Sötétséggel kéne valamit kezdeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Davekid írta:

Na, előbb látunk két nőt félmeztelenül a Star Wars univerzumban, mint egy férfit és nőt. 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=96120200608_193938.jpg

Hát ez nem nagyon új:D, ez a képregény talán tavaj október környékén jelent meg. Az egész Aphra sorozat egyik lényegi eleme Aphra és Tolvan kapcsolata, és egyáltalán nem az erotikusságra van kihegyezve. Amúgy is, mi kivetni való van ebbe? Ja, @Ody Mandrell ha tudod áttennéd a Kierron Gillen Doktor Aphta topikba ezt a két bejegyzést?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Iqvi írta:

Hát ez nem nagyon új:D, ez a képregény talán tavaj október környékén jelent meg. Az egész Aphra sorozat egyik lényegi eleme Aphra és Tolvan kapcsolata, és egyáltalán nem az erotikusságra van kihegyezve. Amúgy is, mi kivetni való van ebbe? Ja, @Ody Mandrell ha tudod áttennéd a Kierron Gillen Doktor Aphta topikba ezt a két bejegyzést?

Nem tudtam, hogy itt csak újakról lehet beszélni. Iqui hol olvastad hogy kivetni valo  van benne? Szerintem nem írtam  ilyet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Davekid írta:

Nem tudtam, hogy itt csak újakról lehet beszélni. Iqui hol olvastad hogy kivetni valo  van benne? Szerintem nem írtam  ilyet. 

Nem tudom, de valamiért odabiggyesztettem mementóul az utókornak.:D. Amúgy itt nyugodtan lehet társalogni a sorozatról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Aphra #1-6

 

Nagyon jó a humora és a hangulata ennek a szériának, a régészet egyébként is nagyon közel áll a szívemhez, a régmúlt ereklyék felkutatása pedig nagyon érdekes. Ennek révén pedig a Galaxis korai történetéről is meg tudhatunk még többet. Végre nem a háború, a Birodalom, a lázadók vannak előtérben, így a civilszférába is betekintést nyújthatunk, lásd pl. a Bar'lethi Egyetem. Ezek így mindenképp színesítik és bővítik a Galaxist. Az Ordu Aspectu is egy nagyon érdekes Erő-szekta, talán később többet is megtudhatunk majd a kialakulásuk körülményeiről. Nagyon tetszik, hogy a képregény jó sok fajjal és érdekes világokkal operál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Végigolvastam az 5.kötetet is. A sztori egész jó volt, remekül fojtatta a 3.kötetben megkezdett irányvonalat. Tetszett az óriásváros, és annak működése is. Igazi rendőrállam, amit 10 óra alatt megdöntött Aphra és Tripla Zéró. Bírtam a kettejük közti párbeszédeket, és a rajzolást is. A csavar Tripla Zéró eredetét illetően pedig bravúros volt. Meglátszott rajta, hogy szadista droid létének ellenére is vannak érzései. Nem a legrosszabb az eddig olvasottak közül. A különszám története is tetszett, amikor Aphra csak azért bérelte fel a szörnyvadászokat, hogy megöljék a lényt ami megette.:D4/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Remélem a 6-os és a 7-es kötetek anyagai is jók lesznek.  Az Unspeakable Rebel Superweapon-nek vajon mi lenne jó cím? Az Elmondhatatlan lázadó szuperfegyver?

Azok nagyon jó sztorik. Mondjuk az Unspeakable Rebel Superweapont nem hiszem hogy normálisan le lehet fordítani. De mondjuk lehetne Lázadó Szuperfegyver a címe. Az elmondhatatlannal egy kicsit ostobán hangzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Remélem a 6-os és a 7-es kötetek anyagai is jók lesznek.  Az Unspeakable Rebel Superweapon-nek vajon mi lenne jó cím? Az Elmondhatatlan lázadó szuperfegyver?

A(z) Kimondhatatlan/Hallatlan/Förtelmes/Irtózatos/Rettenetes/Leírhatatlan Lázadó Szuperfegyver.

Amelyik jobban illik a történethez.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.