Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

5 minutes ago, pb69 said:

Igyekszem akkor nem lelőni semmilyen poént, bocs ha esetleg mégis sikerült.

Nem lőttél le semmit, nyugi. :D Csak azt hittem, ezek a dolgok az első évadban történtek, mivel Eddard sztorija valójában ott ér véget, és össze voltam ezért zavarodva, mert nem rémlettek ilyennel kapcsolatos dolgok.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Most olvasom még csak az ötödik könyvet, ha azzal végeztem, megyek tovább a hatodik évaddal. 

A Sárkányok táncában egyébként választ kapok ezekre a kérdésekre? 

Az 5. könyvben nincsen benne szó erről, majd a sorozat 6. évadában láthatod, de szerintem addig amíg nem vagy teljesen képben a történésekkel, addig felesleges is ebbe a topicba nagyon elmélyedned, mert könnyen belefuthatsz olyan dolgokba, ami szerintem jobb lenne, ha úgy derülne ki számodra, amikor elolvasod/megnézed.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szukitson Antik jó árba a Királyok Csatája 5 része fent van be is zsákoltam ahogy tudtam. Viszont egy valamit nem értek az előző  puhafedeles verzió kétszer ilyen nagy terjedelem volt ez kb. a fele. Miért van ez? Esetleg több kötet jelen majd meg? Pont,hogy itt kéne valamivel hosszabbnak lenni a történetnek mivel maga a folytatás regény is hosszabb mint az előző. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
On 4/25/2020 at 6:33 PM , Wilde said:

Az 5. könyvben nincsen benne szó erről, majd a sorozat 6. évadában láthatod, de szerintem addig amíg nem vagy teljesen képben a történésekkel, addig felesleges is ebbe a topicba nagyon elmélyedned, mert könnyen belefuthatsz olyan dolgokba, ami szerintem jobb lenne, ha úgy derülne ki számodra, amikor elolvasod/megnézed.

Az a baj, hogy akárhová megyek, mindenhol belefutok valamilyen spoilerbe. Még ott is, ahol nem kéne... Pl. a múltkor YT-on néztem a The Red Weddinget, és már a kommentekben a 8. évadról beszélgettek. :roll: Egy 3. évados eseménynél...

 

Az a jó egyébként, hogy a történéseket, az ok-okozati összefüggéseket, a miérteket nem ismerem. Tehát pl. tudom, hogy Jon meg Dany találkoznak a 8. évadban, de hogy hogyan, miért, minek, azt nem tudom. Így még maradhat számomra pár meglepetés. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Az a baj, hogy akárhová megyek, mindenhol belefutok valamilyen spoilerbe. Még ott is, ahol nem kéne... Pl. a múltkor YT-on néztem a The Red Weddinget, és már a kommentekben a 8. évadról beszélgettek. :roll: Egy 3. évados eseménynél...

 

Az a jó egyébként, hogy a történéseket, az ok-okozati összefüggéseket, a miérteket nem ismerem. Tehát pl. tudom, hogy Jon meg Dany találkoznak a 8. évadban, de hogy hogyan, miért, minek, azt nem tudom. Így még maradhat számomra pár meglepetés. 

 

Nem kell nézni a kommenteket ennyire egyszerű :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
On 5/14/2020 at 9:05 AM , Kargarosz said:

Nem kell nézni a kommenteket ennyire egyszerű :D 

De ha nem nézem, akkor is belefutok valahol spoilerekbe. :D Vagy a YouTube tolja a képembe, vagy a Facebook... Azt, hogy Dany meg Jon találkoznak, például egy YT-videó indexképén láttam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, caseyjones írta:

Vagy a YouTube tolja a képembe, vagy a Facebook... Azt, hogy Dany meg Jon találkoznak, például egy YT-videó indexképén láttam. 

Na igen, egyébként ezeket szerintem sokkal durvábban kellene szűrni. Mármint a spoileres tartalmakat. Persze a clickbait ellen is nagy volt a fogadkozás, hogy fellépnek majd, de sokat nem javult a helyzet. Bár azt talán nehezebb algoritmikusan szűrni. Ellenben a spoilereket elég könnyű lenne. A yt indexképes dolgokba én is gyakran belefutok. Anno pl. Mault nekem így lőtték le a Solo kapcsán, egy yt videó indexképén feszített, mint a nagy cameo...

Elég lenne vizsgálni a képek tartalmát, ami manapság már gyerekjáték. Pláne hatékony, ha összekötik a tagekkel és a videó címével. A Solo film és Maul egy kontextusban, rögtön mehet is a tiltás a videóra, már feltöltéskor lehet figyelmeztetni a videó készítőjét, hogy ezt így nem publikálhatja, mert spoiler. Ugyanígy, ha pl. a GoT kapcsán spoiler kik fognak épp találkozni, akkor alapból nem kiengedni azokat a tartalmakat, ahol egy indexképen szerepelnek.

 

Az persze más kérdés, hogy azért idővel ezeket fel kell oldani. Ahogyan itt a fórumon is megvannak a szabályok, hogy meddig tekinthető vmi spoilernek. Szóval, ha vki ekkora késleltetéssel akar fogyasztani vmi alkotást, akkor ott ez sem segítene. Azt egyébként el tudnám képzelni, hogy a profilunkon lenne egy beállítás a szűrt tartalmaknak. Ahogyan pl. szoktak lenni +18-as filterek is.

Tehát pl. be tudnám állítani, hogy én GoT tartalmakat nem akarok látni yt-on. Most az mindegy, hogy azért, mert nem érdekel az egész, vagy pedig azért, hogy még véletlenül se kapjak el spoilert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 hours ago, pb69 said:

Tehát pl. be tudnám állítani, hogy én GoT tartalmakat nem akarok látni yt-on. Most az mindegy, hogy azért, mert nem érdekel az egész, vagy pedig azért, hogy még véletlenül se kapjak el spoilert.

Ezt én támogatnám. Egyébként ezeknél a spoileres videóknál már rányomtam, hogy nem érdekelnek, de nem igazán javult azóta a helyzet. 

De a jobbik oldala, hogy nem tudom a történéseket, tehát lehetnek még számomra meglepetések. :) Mint ahogy írtam, tudom, hogy Dany meg Jon találkoznak, de a körülményekről meg a miértekről nem tudok. 

 

szerk.: na, most még nevetségesebb dolog történt.  :facepalm:  Egy sportvideót néztem YT-on, tehát a GoT-hoz semmi köze nem volt, és bejött hirdetésként az HBO GO, és persze, hogy a GoT-ot reklámozva, egy Danyt meg Jont felvonultató jelenettel... :facepalm: Nem tudom ezeket az átkozott spoilereket sehogy sem elkerülni. :lol: 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Minden Tiszteletem. 

 

Nem tudom esetlegesen jön e valaki innen a 18.-án megrendezett Trónok Harca találkozóra Pestre? A Fészen van ugye magyar csoport, és ott hirdetik. Ráadásul ez lesz a 2. alkalom. Mondom megkérdem itten hátha van itt más is aki bent van a csoportba vagy érdekli. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Kicsit össze vagyok zavarodva. Most értem a 7. évad 7. részéhez, melyben kiderül, hogy Jon valójában Aegon Targaryen. A Sárkányok Táncában van egy szál Tyrion kapcsán, amelyben megjelenik Aegon Griff fedőnévvel. Viszont ezt a szálat teljesen kihagyták a sorozatból. Jól gondolom, hogy akkor a könyvbeli Griffet (akinek a valódi neve Aegon) összemosták a sorozatban Jonnal? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Kicsit össze vagyok zavarodva. Most értem a 7. évad 7. részéhez, melyben kiderül, hogy Jon valójában Aegon Targaryen. A Sárkányok Táncában van egy szál Tyrion kapcsán, amelyben megjelenik Aegon Griff fedőnévvel. Viszont ezt a szálat teljesen kihagyták a sorozatból. Jól gondolom, hogy akkor a könyvbeli Griffet (akinek a valódi neve Aegon) összemosták a sorozatban Jonnal? 

Szerintem jól gondolod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valóban így van, akkor gondolom, a(z egyszer talán megjelenő) hatodik könyvben Jonról nem fog kiderülni, hogy ő Aegon Targaryen, mert akkor ő nem is Aegon Targaryen, elvégre Aegon valójában Ifjú Griff. Ez így elég különös. :shocked::shocked::shocked:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , caseyjones írta:

Ha valóban így van, akkor gondolom, a(z egyszer talán megjelenő) hatodik könyvben Jonról nem fog kiderülni, hogy ő Aegon Targaryen, mert akkor ő nem is Aegon Targaryen, elvégre Aegon valójában Ifjú Griff. Ez így elég különös. :shocked::shocked::shocked:

Jon valószínűleg a könyvekben is Targaryen lesz, de minden bizonnyal nem Aegon lesz a neve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Kicsit össze vagyok zavarodva. Most értem a 7. évad 7. részéhez, melyben kiderül, hogy Jon valójában Aegon Targaryen. A Sárkányok Táncában van egy szál Tyrion kapcsán, amelyben megjelenik Aegon Griff fedőnévvel. Viszont ezt a szálat teljesen kihagyták a sorozatból. Jól gondolom, hogy akkor a könyvbeli Griffet (akinek a valódi neve Aegon) összemosták a sorozatban Jonnal? 

Szerintem ez két teljesen külön áló szál lesz és Aegon/Griff karakterét egyáltalán nem oda fogják kifuttatni, mint Jont a sorozatban (szerintem még a végjáték előtt meghal) és az sem biztos róla, hogy az akinek mondja magát, tehát maximum a nevét vették át, komolyabb összemosás nincs (mint mondjuk a Jeyne-Sansa történetívek esetében). Nem tudom, hol tartasz a könyvben, de nem akarok nagyon spoilerezni. Jonnak meg tényleg nem valószínű, hogy Aegon lesz a neve a könyvben, mivel akkor már tényleg eléggé megszaparodonának az Aegonok ilyen rövid idő alatt és furcsán jönne ki, ha két karaktert ugyanúgy hívnának (na nem mintha a történelem során ne lett volna elég Aegon (csak királyból volt 5, meg még jónéhány fiú a királyi családban).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Az ifj. Griff csak egy ál-Aegon, nem? 

Ez nincs megerősítve. Sőt, Kevan Lannister azt is állítja, hogy Királyvár feldúlásakor a 3 Targaryen gyerek egyikét (Aegont) kicserélték valami random fiúra, így Aegon el tudott menekülni. Persze ez is lehet hazugság

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Már elolvastam régen. :D Szóval, írhatsz nyugodtan bármit. 

Arra Matin korábban célzott azt hiszem egy interjúban, hogy várható a folytatásban egy második 'sákrányok tánca', amire van utalás is a hatodik könyv korábban kiszivárgott egyik fejezetében (amúgy ezalatt most nem a hasonlóan hangzó ötödik könyv címére utalok, hanem a Targaryen örökösödési háborúra, ami ezen a néven került be a történelembe - erről A túz és jég világa Tűz és vér című könyvekben olvashatsz). Ez a konfliktus úgy is működne, hogyha Aegon/Griff valójában Targaryen, lehet egy titkos Blackfyre leszármazott, de még akár egy egyszerű csaló is, az összeesküvők bábja, akik rajta keresztül akarják megszerezni a hatalmat. Ahogy maga Varys mondta régebben: a hatalom ott nyugszik, ahol az emberek hiszik, hogy nyugszik... 
Mindenesetre szerintem sok esélye nem lesz a végső győzelemre, mondjuk Jonnal, vagy Dany-vel szemben, akiket már hosszú ideje, az első könyv óta építgetnek, míg ez a Targaryen trónkövetelő az ötödik könyvig egyáltalán meg sem jelent, még említés szintjén sem, így szerintem az ő szerepe csak annyi lesz a történetben, hogy megkavarja egy kicsit a szálakat, esetleg egy-egy fontos karaktert egy adott irányba tereljen (Dany egész identitása arra épült az utóbbi években, hogy ő a jogos uralkodó, ezt bolygathatja meg az ifjú Griff). Jon származása úgy gondolom amúgy leginkább a prófécia miatt lesz érdekes, nem elsősorban a trón vonatkozásában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 hours ago, Wilde said:

Mindenesetre szerintem sok esélye nem lesz a végső győzelemre, mondjuk Jonnal, vagy Dany-vel szemben, akiket már hosszú ideje, az első könyv óta építgetnek, míg ez a Targaryen trónkövetelő az ötödik könyvig egyáltalán meg sem jelent, még említés szintjén sem

És ha pont emiatt lenne neki nagy szerepe? :hmm: Afféle semmiből jött meglepetés. 

Bár ez nem lenne korrekt Jonnal vagy Danyvel szemben, akiket már a kezdetek óta ismerünk. De hát Martin nem a korrektségéről híres. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az hogy Jon egy Targaryen már a könyvekből kiderül. Ez már nyilt titok volt a TV sorozat előtt is. Nincs kerek perec kimondva, helyette viszont rengeteg komoly utalás van a szüleire. Most nem találom, de arról, hogy Jon egy Targaryen már a hatodik évad előtt is beszéltünk itt.

 

A könyvrajongók körében egyébként volt egy népszerű teória arról, hogy a könyvekben is majd Aegon lesz mindkét gyerek. De a részletekre itt már nem nagyon emlékszem csak annyi rémlik, hogy a könyvekből kiderül, hogy Rhaegart foglalkoztatta a prófécia és hit abban hogy esetleg a gyereke lesz a kiválasztott (a herceg akit megjövendöltek). De a teória részleteire vagyis hogy miért akarhatta, hogy mindenképp az Aegon nevet kapja a lehetséges kiválasztott arra már nem emlékszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben tetszett a 7. évad, legfőképpen az évadzáró. Jó volt látni, hogy végre összeérnek a szálak, és hogy többnyire mindenki hajlandó összefogni, hogy együtt legyűrjék a Másokat (ha Cersei tagja lenne a fórumnak, most biztos belém kötne. :lol:)

A zombihadsereg különösen epic volt. De inkább félelmetes. :shocked:

Kíváncsi leszek az utolsó évadra, már csak amiatt is, mert 10-ből 9 rajongó, akivel én találkoztam, azt állítja, mekkora csalódás a finálé.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Kíváncsi leszek az utolsó évadra, már csak amiatt is, mert 10-ből 9 rajongó, akivel én találkoztam, azt állítja, mekkora csalódás a finálé.

Egen. Minél többet gondolok rá, annál kevésbé tetszik. Konkrétan az utolsó évad utolsó része az oka annak, hogy semmi kedvem belevágni egy újranézésbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel pont így vagyok én is. Emlékszem, az utolsó 20-30 percben már vártam hogy vége legyen az epizódnak. 

 

Sokáig védtem a mundér becsületét, mert voltak jó momentumok és a sztori alakulása is rendben volt nálam (egy-két dolgot leszámítva), de a forgatókönyv trehánysága mostanra már annulálta az egész 8. évadot nálam. Igaz, már a 7. évad is visszaesés volt.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alkotók szerintem egyértelműen azon hibájuknak lettek áldozatai, hogy a sorozat végén is hasonló recepttel akartak dolgozni, mint addig, viszont ezt értelemszerűen a finálé közeledtével egyre kevésbé lehetett értelmesen megoldani. A GoT azért működött olyan jól, mert minden csavar, minden dráma, minden komolyabb esemény alaposan elő volt készítve, majd a hatásuk is szépen ki lett fejtve. Akát a sztorira, akár a karakterekre vonatkozó aspektusokról beszélünk.

Benioffék ragaszkodtak volna hozzá, hogy a sztori legvégén is ott legyenek azok a drámák és fordulatok, amiket korábban megszokhattunk, de ezek felvezetésére már minimális tér maradt, hiszen egyre közeledett a sorozat vége. Emiatt ráadásul az is egyértelmű volt, hogy ezeknek a motívumoknak a következményeit nem lesz lehetőség bemutatni, nem lesz meg a szokásos lecsengése a történéseknek. Ezzel viszont becsapdázták magukat, ebből a kelepcéből pedig már nem lehetett jól kijönni.

 

A sorozat végén össze kellett érni a szálaknak, nem kevés nem egyszerű szálnak. Meg kellett volna elégedniük azzal, hogy a futó szálakat egy tető alá hozzák és elvarrják ezeket. Egy ekkora és ilyen felépítésű, történetvezetésű szériánál ez is embert próbáló feladat, nem szabadott volna feleslegesen túlvállalni magukat. Láttunk már épp elég csavart és tragédiát ahhoz, hogy a legvégén senki nem erre vágyott már igazán. Főképp úgy, hogy azért a "happy end" jelleget meg akarták tartani, igazán nagyot húzni nem mertek.

Az egymástól nagyjából függetlenül haladó szálaknál, amelyek sokszor térben is elváltak egymástól, jól lehetett sáfárkodni, mert könnyen lehetett ezekkel fordulatokat és nagy hatású drámákat írni. Bármelyiknél be lehetett emelni vmi új szereplőt, visszahozni és becsatolni egy korábbit, megölni vagy eltüntetni egy aktuális fontos karaktert belőle, a meglévőek kapcsolatrendszerét bonyolítani, vagy akár egy-egy ilyen szálat össze is lehetett futtatni, ezzel új szintre emelve őket.

Ilyenekre a végén már nem volt lehetőség, hiszen egy helyre kellett kifuttatni minden pörgő szálat. Ezt pedig mindenki, a nézők is tudták. Új szereplőkre már nem volt idő, a meglévőek közül is kialakultak azok az érinthetetlenek, akiknél érezhető volt, hogy kellenek a fináléhoz, nem fogják kiírni őket. Ennyi szálat kézben tartva pedig nem volt arra sem tér, hogy ezeket alaposan kidolgozott módon még variálják. Mégis megpróbálták, bele is buktak.

 

Jó példa erre ez a Jon-Aegon fordulat is, amire még azt is mondhatnánk, hogy időben jött. Határeset, de még meg lehetett volna oldani jól, ez lehetett volna a sorozat utolsó nagy csavarja. Nem is indult rosszul a dolog, de aztán belefulladtak ezzel is abba, hogy nem volt idő rendesen kidolgozni. Emiatt egy tőrdöfés volt Dani, Jon és Tyrion karakterébe is az, ami kisült belőle.

De a Dani-féle finálé is hiába lehetett volna jól felvezetve a teljes sorozaton át (összeállhatott volna belőle akár az, mi végül lett), az utolsó néhány momentum szintén összecsapott és kidolgozatlan volt. Ennek pedig megint csak Dani és Jon karaktere itták meg a levét, ahogy újabb komoly mélyütést kaptak az íróktól, ami rombolta őket.

Összességében pedig akkora katyvasz lett mindennek a vége, annyi erőltetett fordulatot hoztak be az utolsó pillanatokban, hogy esély se volt arra, hogy ez megnyugtató végkifejletet hozzon. Ami egy befejezésnél az egyik legfontosabb dolog kéne legyen. A nézőnek azt kéne éreznie, hogy eljutott a sztori és a szereplők egy olyan stabil nyugvópontra, ahol ki lehet szállni az események tengeréből, a világ megfigyeléséből, és egyfajta elégedettséggel lehet hátradőlni. Ezt a GoT 0 sikerrel tudta hozni, a lezárás teljesen alkalmatlan volt befejezésnek.

 

Emiatt gondolom azt, hogy ezt a keserű finálét és a 8. évadot csak azzal lehetne úgyahogy megmenteni, ha folytatnák a sorozatot. Akkor is sok sebből vérezne a 8. évad, több korrigálhatatlan súlyos hibával, de sok szempontból még meg lehetne menteni a dolgokat, a sorozatnak pedig egy méltó és valódi lezárást adni. Persze erre gyakorlatilag semmi esély nincs, noha szerintem minden adott lenne hozzá.

Spoiler

Vissza kéne hozni Daenerys-t Darioval, Tyrionnak végre vmi értelmes és intelligens lehetőséget adni a villogásra, Brant elsöpörni, hogy megkapja a méltó büntetését, Sansát próbára tenni, mint uralkodót és felelős vezetőt, ezt a bohózatba illő tanácsot feloszlatni és szétkergetni stb.. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg vagy beleuntak az egészbe, vagy ami még rosszabb (és amit esélyesebbnek tartok), meghaladta a képességüket, hogy a kapott vázlatpontok alapján értelmes történetet húzzanak fel. Amíg, csak átalakítgatni és kihúzogatni kellett az alapanyagot, addig jól ment a szekér, de amint kifogytak az adaptálható részekből, és a GRRM által megadott vázlatpontok alapján kellett a sztorit vezetni, már meghaladta a tudásukat (legalábbis olyan szinten, ahogy a néző már korábban hozzászokott)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a végén szimplán sz*rtak az egészre, csak legyen meg. Meg szerintem is az önálló dolgok kitalálása már egyáltalán nem ment nekik. Amíg még a könyv szerint mentek addig semmi gond nem volt, ahogy beérték az utolsó könyvet is, onnan zuhant a színvonal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Szerintem a végén szimplán sz*rtak az egészre, csak legyen meg.

Sanszos, mivel az HBO akart volna még 9. és 10. évadot is. Ők mondták azt, hogy egy kurta hetedik és nyolcadik évaddal letudják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Szerintem meg vagy beleuntak az egészbe

1 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Szerintem a végén szimplán sz*rtak az egészre

Ezeket az alternatívákat nem tartom túl reálisnak. Nem mondom, hogy kizárt az, hogy a végén belefásultak a dolgokba, csak nem gondolnám valószínűnek. A sorozat legtöbb alkotójának és szereplőjének ez hozta meg az átütő sikert, a hírnevet. Minden interjúból és nyilatkozatból lejött, hogy szenvedélyesen rajonganak az egész iránt, tényleg mintha egy nagy családot láttam volna a videókon, akik együtt élnek a sorozattal, minden rezdülésük e körül forog. Azt gondolom, hogy szívvel-lélekkel tette mindenki a dolgát, ebbe pedig nemigen fér bele az, hogy szimplán csak tojnak az egészre.

3 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

vagy ami még rosszabb (és amit esélyesebbnek tartok), meghaladta a képességüket, hogy a kapott vázlatpontok alapján értelmes történetet húzzanak fel. Amíg, csak átalakítgatni és kihúzogatni kellett az alapanyagot, addig jól ment a szekér, de amint kifogytak az adaptálható részekből, és a GRRM által megadott vázlatpontok alapján kellett a sztorit vezetni, már meghaladta a tudásukat (legalábbis olyan szinten, ahogy a néző már korábban hozzászokott)

Igen, ez elképzelhető. Azért az alapanyag nagyon erős volt, azt ügyesen használták fel, csak aztán kifogyott alóluk. El tudom képzelni, hogy aztán nem sikerült megugrani a megfelelő színvonalat. Sőt, amit írtam korábban, az lehet nemcsak a befejezés közeledtére vezethető vissza, hanem erre is. Benioffék ragaszkodtak volna hozzá, hogy amolyan "martinosan" folytatódjon minden, de egyrészt túlgondolták, másrészt nem is akkora zsenik, hogy ez sikerüljön. Nagy volt a kabát.

1 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Meg szerintem is az önálló dolgok kitalálása már egyáltalán nem ment nekik.

Csak pont az a vicc, hogy ezt nem is kellett volna nekik nagyon erőltetni. Lehet, hogy gyávának vagy fantáziátlannak tartották volna őket, ha a végére "egyszerűen csak" összehozzák a futó szálakat, majd egy kb. legtöbbek által várt és jósolt közös nagy lezárásra futtatják ki az egészet, ahol már senki sorsával nem variálnak érdemben. Ugyanakkor ennél sokkal jobb lett volna az is, az legalább egy tényleges finálénak hatott volna, illetve kidolgozottabbnak is.

7 perccel korábban, Yoda József írta:

Sanszos, mivel az HBO akart volna még 9. és 10. évadot is. Ők mondták azt, hogy egy kurta hetedik és nyolcadik évaddal letudják.

Úgy tudom, hogy az HBO ugyan akarta a folytatást, viszont nem volt egyszerű megegyezni a főszereplőkkel, akik jóval nagyobb gázsit kívántak volna a visszamaradó évadokra. Ezt viszont már nem akarták számukra biztosítani, így az alkotók inkább kihátráltak a konfliktusból és kereszttűzből, rövidebbre zárva a sztorit. Hozzátenném, hogy szerintem nem ezzel volt a gond, mármint aligha lett volna jobb a végeredmény akkor, ha ezt még évadokig húzzák.

A 7. és 8. évad szerintem elég lett volna ahhoz, hogy normális véget adjanak a szériának. És mivel szerintem pont az volt a probléma, hogy nem igazán tudták mit kezdjenek a fennmaradó történetszálakkal, sztorielemekkel és karakterekkel úgy, hogy minőségi és ütős drámákat és fordulatokat is tudjanak még alkotni, így csak nyögvenyelősebb lett volna, ha ezt évekig kell szemlélni. Jól hangzik, hogy akkor lett volna idő bizonyos dolgok felvezetésére, de eleve nem ezen múlott, hogy nem tudták ezt megoldani.

Ha meglett volna a szándék, az ötlet és a tehetség, akkor a kevés résszel is bőven jobban előkészíthették volna ezeket, továbbá az égető és röhejes bakikat, hibákat könnyen elkerülhették volna. Csak már az alapfelvetés, a fejükben összeálló kép, amire ki akarták futtatni a sorozat fináléját, az nem volt rendben, azzal eleve erős hendikeppel indultak. Ha ide akartak eljutni, ahová eljutottak, akkor akármennyi részük is lehetett volna erre, így is, úgy is hasra estek volna. Max. kisebbet puffannak.

Igazán az segíthetett volna, ha eleve nem ilyen irányba indulnak, és nem akartak volna még további "csodákat" művelni, hanem megelégszenek egy papírforma szerinti lezárással, ahol mindenki megkapja, ami neki jár, a karakterek és a nézők egyaránt. Ez viszont egy alapfilozófiai kérdés, nincs köze ahhoz, hogy mennyi évaduk volt a kivitelezésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.