Ugrás a kommentre

Luke vs. Kylo Ren


csoli1138

A KARDinális kérdés  

11 felhasználó szavazott

  1. 1. A KARDinális kérdés

    • Luke manifesztációja tökéletes a kék pengéjű Skywalker-karddal.
    • Luke manifesztációja jobb lett volna a zöld pengéjű saját építésű karddal.


Ajánlott hozzászólás

Elég hatásos kivetülés lehetett, ha a robot is látta. De Leia meg ismette az Erőt, és fizikai kapcsolat volt - talán sejtette... Kylo viszont hagyta magát rászedni.

Ugyanakkor Rey és Kylo is fogtak már kezet, kivetülésben,mégis érezték. A kis Solo még vizes is lett.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem azt mondom, hogy nem érezték. Azt mondom, hogy nem olyan az érintés. 

Kérdés pl. hogy Luke kardja összeakadt volna-e Kyloéval? Ha a testén átment a kard, akkor a kardján is átment volna, nem? És ha a kard nem talált fogást a testen, Leia miként tudta Luke kezét megfogni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Donát írta:

Kérdés pl. hogy Luke kardja összeakadt volna-e Kyloéval? Ha a testén átment a kard, akkor a kardján is átment volna, nem? És ha a kard nem talált fogást a testen, Leia miként tudta Luke kezét megfogni?

Lehet már gyengült. Ott már látszott hogy Luke eléggé szenved.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, kudar írta:

Lehet már gyengült. Ott már látszott hogy Luke eléggé szenved.

Miért, amúgy azt akarta volna, hogy keresztül szúrják?? :D A lépegetők se tudták megölni, mert nyilván átment rajta a lövedék. A lábnyoma is azért nem látszik, mert nem helyez valódi testsúlyt a földre. Ezeket végiggondolva Leianak tudnia kellett a "kézfogós" jelenet után. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Donát írta:

Kérdés pl. hogy Luke kardja összeakadt volna-e Kyloéval? Ha a testén átment a kard, akkor a kardján is átment volna, nem? És ha a kard nem talált fogást a testen, Leia miként tudta Luke kezét megfogni?

Fontos, hogy fizikai kontaktus nem volt Ben és Luke között. Tehát nem tudjuk mi lett volna. 

 

Leia és Luke viszont testvérek. El tudom azt is képzelni, hogy Luke tudta ezt valahogy manipulálni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem volt semmi ez a része a filmnek, számomra A NAGY jelenet az, amikor Snoke kipurcan. Erre számítottam volna a legkevésbé.

De természetesen ez a jelenet is roppantmód nagyot ütött, azok után főleg, hogy megismertük a film során a két karakter közös múltját. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Miért, amúgy azt akarta volna, hogy keresztül szúrják?? :D A lépegetők se tudták megölni, mert nyilván átment rajta a lövedék. A lábnyoma is azért nem látszik, mert nem helyez valódi testsúlyt a földre. Ezeket végiggondolva Leianak tudnia kellett a "kézfogós" jelenet után. 

Szerintem ahhoz, hogy fizikai kontaktust tudjon teremteni, még nagyobb Erő kifejtés kell és nagyobb koncentráció, és végig azt nem tudta volna fenntartani. Mivel Luke valószínűleg tudta, hogy belehal a dologba, még utoljára meg akarta érinteni a testvérét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Szerintem ahhoz, hogy fizikai kontaktust tudjon teremteni, még nagyobb Erő kifejtés kell és nagyobb koncentráció, és végig azt nem tudta volna fenntartani. Mivel Luke valószínűleg tudta, hogy belehal a dologba, még utoljára meg akarta érinteni a testvérét.

Ez nagyon szép!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Donát írta:

Szerintetek lehetséges, hogy Leia a végén levágta, hogy Luke csak kivetülés? Elvégre megfogják egymás kezét is, ha jól emlékszem. És Leia nem igazán követi Kylo és Luke párharcát, ami fura, hiszen a fia és a testvére harcolnak. Kivéve, ha tudja, hogy egyik sem okozhat kárt a másikban. Persze tudom, Leia levágja, hogy Luke időt nyer nekik, de akkor is furcsa, hogy emlékeim szerint nem nagyon követi a párbajt. De mivel még csak egyszer láttam, lehet tévedek. :) 

Biztos hogy tudta Leia. Mert még a kómában Luke megszólította és szerintem off screen "elmondta neki" mi fog történni. Minden erre utal. Gondold el Leia meg sem ölelte a rég nem látott fivért, pedig ez lett volna az elfogadott reakció. Csakhogy akkor Luke lebukik. Így egy kicsit megérintette. Meg amit te is írsz hogy nem ment aggódva nézni a párbajt. Kyloért nem aggódott hisz a fia meghalt számára,Luke-ért meg azért nem mert tudta hogy nincs ott. Viszont Luke-ot mindenki látta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Frenkie írta:

Biztos hogy tudta Leia. Mert még a kómában Luke megszólította és szerintem off screen "elmondta neki" mi fog történni. Minden erre utal. Gondold el Leia meg sem ölelte a rég nem látott fivért, pedig ez lett volna az elfogadott reakció. Csakhogy akkor Luke lebukik. Így egy kicsit megérintette. Meg amit te is írsz hogy nem ment aggódva nézni a párbajt. Kyloért nem aggódott hisz a fia meghalt számára,Luke-ért meg azért nem mert tudta hogy nincs ott. Viszont Luke-ot mindenki látta.

Plusz Kylot sem sebezhette meg Luke, ha nem volt ott. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Donát írta:

Plusz Kylot sem sebezhette meg Luke, ha nem volt ott. ;) 

Rey egy sokkal gyengébb kapcsolatnál belelőtt, ok hogy nem halt meg, de érezte. Szerintem ha nagyon akar, tud sebzést okozni.

 

 

Más. Az első összekapcsolódásnál Kylo mondja, hogy nem te csinálod, abba belehalnál. Hmmmmm....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, az öreg Luke kitett magáért és egy nem akármilyen jelenetet rittyentett. Az egész, ahogyan fel volt építve, az előzmények, a következmények az Erővel való eggyé válásával, ahogy párhuzamosan látjuk Reyt és a többieket, egyszerűen mestermunka.

Nyilván szokni kell kicsit a gondolatot, hogy Luke ilyen szinten meg tudta ezt valósítani, de az a jó, hogy ezt most egyáltalán nem éreztem SW-idegennek. Pedig az ilyen nagy dobásokkal szoktak fenntartásaim lenni, de ez működött. Jól passzolt ahhoz, amiket korábban már itt-ott láttunk. Egy hatalmas dolognak tartom, amit Luke tett, de egy pillanatig nem tűnt elképzelhetetlennek.

 

Ahogy én értelmeztem ezt a jelenetet: Ehhez a fajta manifesztációhoz már az Erővel való kapcsolatnak egy magasabb szintje szükséges. Olyannyira, hogy ezt már kicsit is hosszabb távon fenntartva, kvázi megkezdődik az Erővel való eggyé válás. Luke szerintem azért "hal meg" a végén, mert olyan szinten a kozmikus Erő része lett, hogy már nem tud teljesen visszatérni onnan. Na meg amúgy se akar. De én úgy látom, hogy a többiekkel ellentétben Luke valamelyest még életében eggyé vált az Erővel, nem rögtön a "halálakor".

 

Leia szerintem biztos tudta. Egyrészt baromi Erőérzékeny, ráadásul már aktívan használja is az Erőt, ill. testvérek is. Az érintés szerintem érezhető, ha a másik fél az Erőn keresztül közvetíti annak érzését is. De ez ugye külön erőfeszítést igényel. De akármilyen élethű is, Leia biztos érezte mi van a háttérben. Akik között ilyen szoros kapcsolat van, ott ezt így tudom elképzelni. Nekem csak kicsit az volt fura, hogy a Falconról szerzett kockákat is így be tudta vonni a mutatványba Luke.

 

Amúgy Kylo arca, amikor rájön, hogy rövid idő alatt a harmadik ember is rászedte... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Krande írta:

Rey egy sokkal gyengébb kapcsolatnál belelőtt, ok hogy nem halt meg, de érezte. Szerintem ha nagyon akar, tud sebzést okozni.

 

 

Más. Az első összekapcsolódásnál Kylo mondja, hogy nem te csinálod, abba belehalnál. Hmmmmm....

Annál a lövésnél Kylo szerintem nem azért ugrik meg, mert érezte a lövedéket, hanem pusztán a látványtól, hogy egy sugárnyaláb tart felé, egy jó 3D-nél én is arréb-arréb húzom a fejem néha. :D

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez nekem is feltűnt! Luke bele is halt, de persze abba a teljesítménybe nem csoda. Nem csak beszélgetni ment oda.

Plusz Luke nem csak egy valakinek látszott, hanem több tucat embernek is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 16. - 0:46, RacerX írta:

Szerintem Leia nem vágta mi van. Az a bizsu cucc viszont érdekes lehet. Amit Luke leakasztott a Falcon pilótafülkéjében, majd a Craiten Kylo kezében kámforrá vált - gondolom az is a manifesztáció része volt, de valamilyen érzelmi jelentősége biztos volt.

Az a helyzet, hogy lehettek volna a falcon eredeti dobókockái. Nem tudom miért nem azok voltak.. Mindegy, ez származhat abból a majd' 30 évből, amit mi részletekben, nem is tudunk, de nyilván Han kis ereklyéi és Leia, Luke, de még Kylo számára is ismerős relikviák voltak, másképp nem vette volna kézbe Ő sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Ne már mióta kell a szabakkhoz kocka?! :para:

A sabacc egyik változatához, a Corellian Spike-hoz kell. Azok a kockák a filmből már az ep7 enciklopédiájában is szerepeltek, sőt van is egy olyan törölt jelenet, amiben Han (újra) felakasztja a pilótafülkében a kockákat. Illetve az ep4-ben is láthatóak a kockák a Falcon fülkéjében.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, RacerX írta:

Off:
Van egy olyan változata a szabakknak, hogy Corellian Spike, ahhoz szükséges a kocka.

 

 

24 perccel korábban, Dzséjt írta:

A sabacc egyik változatához, a Corellian Spike-hoz kell. Azok a kockák a filmből már az ep7 enciklopédiájában is szerepeltek, sőt van is egy olyan törölt jelenet, amiben Han (újra) felakasztja a pilótafülkében a kockákat. Illetve az ep4-ben is láthatóak a kockák a Falcon fülkéjében.

Akkor nem szóltam. :D Arra már én is gondoltam, hogy meglesem az OT-t, hogy ott látszanak-e, de elfelejtettem, meg alapból azt hittem azok valami fejlettebb sorsvető kockák. :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Az a helyzet, hogy lehettek volna a falcon eredeti dobókockái. Nem tudom miért nem azok voltak.. Mindegy, ez származhat abból a majd' 30 évből, amit mi részletekben, nem is tudunk, de nyilván Han kis ereklyéi és Leia, Luke, de még Kylo számára is ismerős relikviák voltak, másképp nem vette volna kézbe Ő sem.

Lehet, hogy ezek újabban használatosak voltak. Egyébként nosztalgiából azok biztos jobbak lettek volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Bomarr írta:

Valószinüleg az itt felbukkanó kockákat fogjuk látni a Han Solo spin-offban.

Ez jó ötlet lehet. Bár ugye most ott lógtak a Falcon fülkéjében. Az OT-ben (és 7-ben?) meg szerintem nem. Meglátjuk!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.