Ugrás a kommentre

Kedvenc jelenet


Nabopolasszar

Ajánlott hozzászólás

A premier óta folyamatosan eszembe jut az a jelenet, amikor a szigeten Luke elcsukló hangon megkérdezi Rey-t: „Várjunk csak... hol van Han?

Na, ez a jelenet eléggé megindító volt számomra. Emlékszem, rendesen mellbevágott ez a rész mind a két alkalommal, amikor moziban láttam a filmet. Hirtelen megrohantak az emlékek Luke-kal és Hannal kapcsolatban; a sok kaland, amelyeket közösen éltek át, illetve a barátságuk. Nagyon bírtam az ő párosukat, részben ezért kedvelem annyira az Original Trilogyt, valamint az ahhoz kapcsolódó regényeket. 

Nem mondanám azt, hogy ez volt a kedvenc TLJ-s jelenetem, inkább úgy fogalmaznék, hogy számomra az egyik legszívszorítóbb jelenet. Kifejezetten nagy hatással volt rám érzelmileg. 

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ahogy ott ül a Jedi "jin-jang" mellett és hirtelen ráront a kamera, hmmm. Amit és ahogy mond Luke, a mellé ez nagyon dögös megoldás, szeretem. Rey beszólása után Luke feje: zseniál. Erre nem is gondolt. ott esik csak le neki... nagy pillanat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
  • 5 héttel később...
27 perccel korábban, starwarsfan1113 írta:

Esküszöm imádom, ahogy Chewie eszi (enné) a sült porgot a többi előtt. Ehhez hasonló morbid jeleneteket családbarát filmben utoljára az első két Shrekben láttam.

Szerencsére sokkal inkább vicces, mint morbid. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már poénok: nem tudom megunni, hangosan felvakkantok amikor látom... Csuvi üvöltve beszakítja az ajtót, Luke felugrik és az a fej... mindkettőjük feje és hangja. :) "idejössz nekem egy betépett csajjal, bazdddmeg, és belehajtasz a házamba?!" (Ponyvastarwars)  :lol2:

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Luke Skywalker utolsó harca a kedvencem, talán az egész trilógiából. A monológja a "párbaj" alatt, miszerint Kylo Ren mindegyik állítása téves, majd ahogy ezután a napba nézve meghal. Már sokszor láttam, de még mindig elérzékenyülök. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hatalmas katarzis volt az a jelenet a moziban, amikor kisétált, és azóta is beleborzongok minden újranézésnél. Az "öreg Luke"-ot nyugodtan tekinthetjük új karakternek akár, annyira újszerűen hatott. Így nálam holtversenyben Kylo-val ők ketten az új trilógia legjobb új karakterei. Zseniális amit Rian kezdett vele ebben a filmben, akárcsak Mark Hamill alakítása, aki annak ellenére nyújtotta élete legjobb alakítását, hogy talán sosem békélt meg igazán a szerepével.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Hatalmas katarzis volt az a jelenet a moziban, amikor kisétált, és azóta is beleborzongok minden újranézésnél. Az "öreg Luke"-ot nyugodtan tekinthetjük új karakternek akár, annyira újszerűen hatott. Így nálam holtversenyben Kylo-val ők ketten az új trilógia legjobb új karakterei. Zseniális amit Rian kezdett vele ebben a filmben, akárcsak Mark Hamill alakítása, aki annak ellenére nyújtotta élete legjobb alakítását, hogy talán sosem békélt meg igazán a szerepével.

 

Teljes mértékben egyetértek. 

Nekem nagyon tetszett Rian Johnson megközelítése Luke-hoz. (Ha jól tudom a ROTJ- nél is felmerült hogy Luke a győzelme után visszavonul egy szigetre.)  Ezért is sajnálom a sok negatív hangot a film körül, mert nem arról megy a vita hogy menyire volt igaza, Luke-nak, hogy a Jedi rendnek véget kell érnie, és a film végére miért látta úgy, hogy Rey miért tudja úgy ujjá teremteni, hogy fent maradjon az egyensúly. (Csak a ti fórumotokon.) 

 

Én is szeretem Kylo Rent. Adam Driveré a legjobb színészi teljesítmény az ST-ben. A többi filmjében is jó, remélem előbb-utóbb Oscart nyer, de erről a megfelelő topikba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.