Ugrás a kommentre

Rose Tico


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...
  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Rose Tico
  • 2 hónappal később...

A legcukibb karakterek egyike. :) Persze ez elég arra, hogy a sok okos tojás máris utálja, mint a radai rossebet. Volt olyan, aki egyenesen Jar Jar alá helyezte. :lol:

A valóság ezzel szemben az, hogy Rose az egyik legfontosabb katalizátora Finn karakterfejlődésének, így duplán megkerülhetetlen szerep az övé. Rose maga a tisztaszívű, feltétel nélküli Ellenálló megtestesítője. Nem csoda, hogy végig kísérve volt rohamosztagos hősünket, az a végén maga is Ellenállóvá válik. Rose mint egy morális megtestesülés, minden helyzetben olyan impulzusokat ad Finnek ami azt a helyes irányba terelik. Amikor dezertált nem tudhatta milyen is a galaxis, viszont a film végére azért nagyjából képbe került. És ezt nagyon nagy részt Rose-nak köszönheti (na és persze DJ-nek :D ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jo poénok és szép drámák kavarognak körülötte, és a színésznő tök rendben van, jól áll neki mindez, szeretem. Fejemre olvasták nekem is ezt a Jar-jar ügyet, csak röhögtem. Nincs már mit mondanom azoknak, akik ennyire félreérzik, vagy félre akarják vezetni önmagukat is mások mellett. Döbbenetes és fantasztikus egyszerre, hogy ez a film ennyire megosztó tud lenni, még a "kevésbé fontos" szinteken is. Hm. :(:)

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok jó pillanata van Rose-nak, de nekem az a kedvencem, amikor DJ kéri a medálját, akkor csupán egy pillanatig habozik, mielőtt odaadja, viszont egyből megfordul, hogy ne lássa rajta senki, mennyire megviseli, hogy el kell válnia tőle. Ez egyszerre cuki és megható, és benne van a karakter lényege, a kötődés, az eltökéltség, a tenni akarás bármi áron, pedig az egész nem tart tovább 2 percnél.

Az egyik legszimpatikusabb karakter, az első pillanattól kezdve kedvelem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem amennyire nem jött be az előzetes képek alapján, annyira nem volt bajom vele a filmben. Aztán most, hogy eltelt már jó pár hónap, igazán meg is kedveltem. :) Remélem visszatér a IX-ben. Józan ész szerint nem lehet kihagyni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 04. 29. - 15:12, Ody Mandrell írta:

A legcukibb karakterek egyike. :) Persze ez elég arra, hogy a sok okos tojás máris utálja, mint a radai rossebet. Volt olyan, aki egyenesen Jar Jar alá helyezte. :lol:

A valóság ezzel szemben az, hogy Rose az egyik legfontosabb katalizátora Finn karakterfejlődésének, így duplán megkerülhetetlen szerep az övé. Rose maga a tisztaszívű, feltétel nélküli Ellenálló megtestesítője. Nem csoda, hogy végig kísérve volt rohamosztagos hősünket, az a végén maga is Ellenállóvá válik. Rose mint egy morális megtestesülés, minden helyzetben olyan impulzusokat ad Finnek ami azt a helyes irányba terelik. Amikor dezertált nem tudhatta milyen is a galaxis, viszont a film végére azért nagyjából képbe került. És ezt nagyon nagy részt Rose-nak köszönheti (na és persze DJ-nek :D ).

Lehet kisebbségben vagyok itt, de számomra elég érdektelen, kissé antipatikus karakter. Szinte bármelyik másik karakter jobban megfogott, mint Rose.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Donát írta:

Lehet kisebbségben vagyok itt, de számomra elég érdektelen, kissé antipatikus karakter. Szinte bármelyik másik karakter jobban megfogott, mint Rose.

Én majdnem így vagyok vele. Annyi a különbség hogy nekem nem antipatikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk szerintem Finn hivatalosan ekkor még nem csatlakozott az Ellenálláshoz, csupán segített nekik egy alkalommal - de azt is csak Rey megmentése végett -, utána meg ott ragadt a sérülése miatt. Ezt alátámasztani látszik az is, hogy Holdo is csak rohamosztagosnak szólítja. Rose szerintem mindössze a mesék miatt hitte, hogy Finn az Ellenállás tagja és éppen dezertálni készül.

Ugyanakkor még így is teljesen jogosan sokkolta, hiszen Finn az Ellenállás felszerelésével megpakolt táskát és fegyvert akart elvinni egy, az Ellenállás tulajdonában álló mentőhajóval (amivel vész esetén kb. hat ember juthatna ki a Raddusról, ő meg egyedül akarja elvinni).

 

Amúgy nyilván ki lehet lépni az Ellenállásból, de ahhoz a felettes engedélye kell. Anélkül az bizony még egy önkéntes alapú katonai szervezetben is dezertálásnak minősül.

 

Ami meg magát Rose-t illeti. Ugyan nekem sem lesz sohasem a kedvencem, de éppen azért, amiért szeretem a figurát: ő a tök átlag emberke ebben a galaktikus kalamajkában. Nem egy bolygó vagy egy felhők között lebegő város vezetője, politikus vagy Jedi lovag, esetleg kiváló pilóta, netalántán ex-rohamosztagos. Rose tulajdonképpen semmiben sem kirívó. Ugyanolyan átlagember, mint például Owen bácsi és Beru néni voltak. Ő egy totálisan átlagos ember, aki valószínűleg békeidőben mondjuk egy garázsban bütykölne terepsiklókat vagy bolti eladó lenne. És nekem ez nagyon bejön, mert ennyire átlagos figurát ilyen főbb szerepben még nem láttunk.

Ő képviseli azokat az embereket, akikért anno a Lázadás, most pedig az Ellenállás harcol, és jó látni, hogy nem csak a helyi szuperhősök hatnak egymásra, hanem az ilyen átlag Rose-ok is. Anno Jar Jar is hasonló szerepet töltött be, csak nála a szürkeséget nem sikerült megfogni, mivel teljesen kelekótyává tette Lucas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ami meg magát Rose-t illeti. Ugyan nekem sem lesz sohasem a kedvencem, de éppen azért, amiért szeretem a figurát: ő a tök átlag emberke ebben a galaktikus kalamajkában. Nem egy bolygó vagy egy felhők között lebegő város vezetője, politikus vagy Jedi lovag, esetleg kiváló pilóta, netalántán ex-rohamosztagos. Rose tulajdonképpen semmiben sem kirívó. Ugyanolyan átlagember, mint például Owen bácsi és Beru néni voltak. Ő egy totálisan átlagos ember, aki valószínűleg békeidőben mondjuk egy garázsban bütykölne terepsiklókat vagy bolti eladó lenne. És nekem ez nagyon bejön, mert ennyire átlagos figurát ilyen főbb szerepben még nem láttunk.

Ő képviseli azokat az embereket, akikért anno a Lázadás, most pedig az Ellenállás harcol, és jó látni, hogy nem csak a helyi szuperhősök hatnak egymásra, hanem az ilyen átlag Rose-ok is. Anno Jar Jar is hasonló szerepet töltött be, csak nála a szürkeséget nem sikerült megfogni, mivel teljesen kelekótyává tette Lucas.

Owen bácsi nekem is nagy kedvencem. Kezelésbe vehette volna Rose-t, hátha akkor kevésbé lenne ilyen bosszantó. 

 

" - Ha délig nem hozza vissza a sokkolót, megnézheti magát!"

" - Majd kiszabadíthatod az állataidat, ha végeztél a feladatoddal."

" - Értesz a kódtörők felismeréséhez? - Mondhatni második anyanyelvem. Első munkám e MENŐk kódjainak bináris programozása volt. - Jól van, most már pofa be."

 

Egy Owen vs. Rose osztogatást még spin-offban is megnéznék. :D   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rose nálam sem lesz a lekedveltebb karakterek között, egyszerűen piszkosul erős a mezőny ilyen téren (is). Viszont szerintem egy üde színfoltja a SW világának. Annyira "bántóan" átlagos, hétköznapi és semmilyen figura, ami egy földhözragadtabb sztoriban kifejezetten gyenge karaktert adna, egy ilyen fantáziavilágban viszont pont ez teszi érdekessé és izgalmassá. A SW tele van furcsábbnál furcsább lényekkel, minden akár csak kicsit is fontosabb szereplő teljesen idegen valamilyen téren. Egy ilyen univerzumban egy ennyire egyszerű ember üdítően és szokatlanul hat, ettől lesz egyedi.

 

A mezei nézőnek remek lehetőséget nyújt arra, hogy beleélhesse magát az egészbe, egy jó igazodási pont. Ráadásul helyén van az esze és a szíve is. Megmutatja, hogy ebben az univerzumban se csak az Erőhasználók, a gengszterek, a harcosok, a tisztek vagy a pilóták lehetnek igazi hősök, hanem bizony itt is megvannak az ún. hétköznapi hősök.

Egyedül azt az émelyítően negédes "szeretet ad mindennek értelmet" kismonológot sajnálom nagyon, amit az egész film leggázabb jelentének is tartok. Ezért kár, főleg Rose szempontjából, mert neki ez lett volna a csúcspont, a legtöbben ennek alapján is azonosítják és ítélik meg, többnyire negatívan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is bejön, mert igaza van. Mi értelme harcolni, ha közben semmi jót sem őrzünk meg? Semmit sem nyertek volna akkor, ha Finn meghal, de az Ellenállás elvesztett volna egy újabb embert, ami ráadásul ezen a ponton, amikor az Ellenállás nagyjából még állt húsz főből, már baromira számított is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Dzséjt írta:

 Semmit sem nyertek volna akkor, ha Finn meghal,

De ezt ő nem tudta. Nekik az volt mondva, hogy fel kell tartani az ER-et, hogy a segélyhívásra megérkezhessen az erősítés, és erre az egyetlen esélyük az volt, hogy valaki elér az ágyúig. Az már más kérdés, hogy a "Luke ex machina" miatt tényleg felesleges lett volna Finn öngyilkos küldetése, de azok alapján amit Rose tudott, ő inkább Finn megmentését választotta ahelyett, hogy esélyt adjon az Ellenállásnak a túlélésre. Sőt még Finn megmentése is hülyeség, mert ha nem jön Luke, akkor egyszerűen legyilkolták volna Finnt is meg őt is, mint egy kutyát. 

 

Számomra az a jelenet olyan mértékben nem működik, hogy én ezt tartom a SW leggázabb jelenetének (szorosan mögötte a lovacskás kaland a kaszinóbolygón)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No meg a személyes ügy(ek)... ha a szeretteinket/szerelmünket elveszítjük sz@rt sem ér az egész, kb. És itt Rose kimondja-mutatja amit már látunk, csak Finn nem nagyon veszi észre, hogy odavan érte. Nem mellesleg valóban a legfontosabb az összetartozás, a közös élet, a legkisebb egységben, családban vagy vmi párkapcsolatban, barátságokban. Bizonyos szemszögből nézve csak másodlagos minden Nagy Harc, minden ideológiai vagy egyéb csata, berendezkedés, galaktikus állapot, stb. ;)

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, pb69 írta:

Egyedül azt az émelyítően negédes "szeretet ad mindennek értelmet" kismonológot sajnálom nagyon, amit az egész film leggázabb jelentének is tartok. Ezért kár, főleg Rose szempontjából, mert neki ez lett volna a csúcspont, a legtöbben ennek alapján is azonosítják és ítélik meg, többnyire negatívan.

Szerintem meg az a gáz a mai világban, hogy ilyenért utálnak egy karaktert. Rose egész filmes szereplésében teljesen benne van, hogy ilyet mond. Ez a lány ilyen. Porg is jól megfogta feljebb. De az, hogy ez lenne az egész SW leggázabb jelenete (plusz a "lovácskázós")... Szerintem az nem erős túlzás, hanem annál valami sokkal durvább. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem meg az a gáz a mai világban, hogy ilyenért utálnak egy karaktert.

Ezzel egyetértek.

 

Nekem sok gondom van ezzel a jelenettel. Egyrészt túl "nyálasnak" és elcsépeltnek tartom. Minden klisében ott van egy fontos üzenet és nagy igazság, nem véletlenül lettek generációk óta domináns sablonok. A "szeretet mindennél fontosabb" motívum is ilyen, de annyira közhelyes, hogy ilyen explicit módon kimondatni egy szereplővel szerintem gáz.

 

Másrészt úgy érzem, hogy a jelenet nem illik a kontextusába, de úgy az egész jelenet nem. Ha már szóba került a "lovacskázás", ott is elég erőltetett volt a végén az "így érte meg" zárás, de az csak egy kicsiny szelete volt a dolognak. Maga az állatokon való menekülés egy valós problémára adott remek és ötletes megoldás, ráadásul szerintem igényesen megvalósítva.

Finn megmentése, az ájulás előtti monológ, majd Rose visszacibálása a bunkerbe viszont nekem eléggé lelógott a képernyőről, miközben a háttérben ott volt egy tucat lépegető, egy csata közepén voltunk. A szájra puszi cukker volt, de ez az egész hogyan illeszkedett a környező jelenetek közé? Nálam in- és out-universe se passzolt a képbe.

 

Aztán ott van az a dramaturgia, hogy Finn épp rohan a vesztébe, mindenre elszántan. Finn messze van a legjobb karakterektől, nálam még az új trilógia kapcsán is, de jól sikerült a figurája. A jellemfejlődése jól be lett mutatva, tetszik az egész íve. Nem azt mondom, hogy már nem lehet vele semmit kezdeni, ahogyan azt sem állítom, hogy csak egy hősi halál lett volna méltó befejezés a számára. Viszont a mai napig azt érzem, amikor száguld a halálba, hogy ez egy tökéletes csúcspontja lehet a szereplőnek, ill. a 8 egyik fénypontja is lehet.

Nagyon erősnek érzem azt a pár másodpercet, amit számomra eléggé lerombol az, ahogyan Rose megmenti. Az egész felvezetés olyan, hogy már várom a katarzist, helyette jön ugyan egy fordulat, de az meg ugye nem túl eredeti. A mentsük meg a hőst az utolsó pillanatban motívum nem épp ritka, főleg megtámogatva az ezt követő beszélgetéssel.

 

Egyébként az alapüzenetet is kicsit naivnak és gyerekesnek gondolom. Fontos a szeretet, fontos a barátság és a szerelem, fontos életben maradni, fontos a pozitív dolgokra koncentrálni stb.. Viszont itt Finn úgy gondolja, hogy az egyetlen esélyt ragadja meg arra, hogy megmentse nem csupán a barátait, szeretteit, hanem feláldozza magát a nemes ügyért, amiben immáron hisz. Sőt, a mesenarratíva alapján kvázi a világot készül megmenteni. Azt csak mi tudjuk, hogy felesleges lett volna, de ha ebből indulunk ki, akkor sok felesleges dolog történt már a SW-ban.

Egy ilyen hősies önfeláldozásnak is fontos és nemes üzenete van. A gonosz elleni feltétel nélküli és önmagunkat minimálisan sem kímélő, mindent egy lapra feltevő harccal szemben érdemes lehet állást foglalni, de ahhoz szerintem ennél erősebb és hitelesebb üzenet közvetítése szükséges. A "mi értelme meghalni, hiszen a szeretet élteti a reményt, ráadásul én is szeretlek" panel elég sovány ide.

 

Amit még megemlítenék, hogy ez a duma számomra nem volt hiteles ettől a filmtől. Úgy eleve a SW olyan, hogy jobbnál jobb karakterek vesztek oda azért, mert beleálltak kényes, kockázatos, sőt reménytelen szituációkba, hogy a saját meglátásuk szerint helyesen cselekedjenek. Készek voltak feláldozni magukat a nagyobb jó cél érdekében. Hol mennyire implicite, de sokszor jött elő ez a motívum, hogy az egyénnél sokkal fontosabb egy közösség vagy akár a galaxis sorsa.

De ami jelen esetben még fontosabb, hogy pár perccel Rose mondatait megelőzően rongyolt bele Holdo a Supremacy-be. Pontosan az történt, hogy egy hős, egy remek ember, az ellenállók egyik vezetője feláldozta magát azért, hogy mentse a többieket. És ezt már akkor megtette, amikor még nem is lehetett tudni, hogy egyáltalán van-e értelme az egésznek. Hisz ha nem buknak le és nem kell belevezetni a cirkálót az ellenségbe, akkor szerintem Holdo nélkül is simán megoldható lett volna az akció, pontosabban a raddus-os része.

No de Holdo a nagyobb jóért feláldozta magát, ennek nemességét és erkölcsi helyességét pedig megerősítette a Leia-val folytatott párbeszéd. Ezek után nekem ellentmondásos és erőltetett volt a Rose-Finn jelentben megfogalmazott gondolat. Még jó, hogy Rose épp nem ért rá, mert lehet egy másik hajóval nekiment volna a cirkálónak, hogy megakadályozza Holdo-t, majd közölte volna vele ugyanazt, amit Finnel. :D Hogy aztán feloldva a szituációt Luke még a felszíni kaland előtt beugorjon feltartani a menekülő transzportokat támadó Első Rendet, hogy ne lőjék rommá őket. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.