Ugrás a kommentre

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, luke19 írta:

John Williams komponálja majd a film főcímzenéjét. A többit továbbra is John Powell.

Forrás: Variety

Wow! :o 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszerint más lesz, mint az RO főcíme.. Én mondjuk úgy képzeltem, hogy olyan stílusban kezdik, mint az RO-t. 

Akár Giacchino zenéjével, csak itt a Solo felirat robbanna be és úszna tova.

Lenne egy stílusa a stories filmeknek ezzel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Szerintem még kifejezetten lassúak is voltak ezzel a 2,5 héttel. A zenénél nem a felvétel az időigényes rész. Bár a Rogue One példájából kiindulva a kitalálása sem vesz el sok időt, ha az ember nem alszik, eszik, él társasági életet. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
17 órával ezelőtt, luke19 írta:

Rog által betett filmrészlet felkerült jó minőségben is

Jó a vágás, bejön ez a jelenet, jópofa. :) A zene viszont: a jól ismert motívum után jön a váltás, Csubi mahinálni kezd, és erre indul ez az ötvenes éveket idéző hollywood-i mese zene, mert nekem annak tűnik és fura. Nem rossz, de nekem túl lágy valahogy, tényleg túl napfényes kaland motívum, a "hősök ügyesen hősködnek a vásznon" feeling. Régiesen rózsaszín, kb. Szocreál magyar filmekben is röpködnek az ilyen futamok és összhatás.  :):( Majd csak túlélem.

Szerkesztve: - Dzséjt

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Tényleg fura, és mesei, bár ez utóbbi a zeneszerző személyét ismerve annyira nem meglepő. John Powell animációs filmek zenéivel csinált karriert. Z, a hangyaShrekÍgy neveld a sárkányodat 1-3RobotokIrány EldoradoCsibefutamJégkorszak 2-4Anyán a MarsraKung Fu Panda 1-2VoltTáncoló talpak 2Rio 1-2Ferdinánd. Persze azért komolyabb filmeknek is szerzett zenét, mint a Bourne-trilógia és a Jason Bourne, a HancockX-men: Az ellenállás végeHipervándor, Ál/Arc, Evolúció vagy éppen a Mr. és Mrs. Smith, de alapvetően a mesei munkássága miatt emlékszik szerintem rá az ember.

Viszont jó zenéi vannak, és szerintem ezúttal sem kell csalódni benne. Bár valószínűleg másabb lesz, mint eddig, ahogy a Rogue One-né is más volt. Meg az sem lesz utolsó, hogy ott nem egy kiragadott youtube-videót látunk majd, hanem az egész filmet, így szerintem a kontextusában még ez is jobban fog működni.

• Köszönöm 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nekem semmi fura nincs benne. Talán ez az első részlet amit hallunk a zenéből de egész kellemes keveréknek tűnik. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ilyesmi dallamok és hangszerelés tipikus napfényes jelenetsor alatt szokott előfordulni, egy éppen sikeresen befejeződő kalandos-hősies akció végén, vagy egy ügyes menekülés végső stádiumában. Itt a sötét helyszín és a szitu sem indokolja ezt, nálam tök ellene megy, indokolatlanul. Baromi lágy, komolytalan, leesik a képről. Mindegy, valóban az összhatás és a film "egyben" a lényeg, majd kiderül. Ezt sem elsőre vettem észre, visszahallgattam külön az új zenei részre figyelve, mert érdekelt nagyon, nyilván. És most ezt érzem, de erősen. :)

Szerkesztve: - Darth Porg
  • Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Sajnos teljesen egyet kell értsek. Remélem, nem egy nagy katyvasz lesz a zene.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Szerintem ez még nem ok az aggodalomra. Giacchino is milyen remek zenét csinált pár hét alatt. Remélem legalább annyira jó lesz ez is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Szerintem sem kell aggódni. Én szeretem Giacchinót, de John Powell-t még jobban szeretem. Nagyon-nagyon erős zenéket tud írni, legyen szó mesefilmekről vagy akciófilmekről. Nagyon nem szabad csak eme egy kiragadott részletből ítélni.

• Tetszik 2

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A felsorolt filmjeit szinte mind láttam, sok kedvenc van közte, nem rémlik, hogy bajom lett volna bármelyikkel zenei téren. No para, kivárom a filmet. :) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Vajon a tracklista párhuzamban van a film cselekményével? Ha jól emlékszem a RO-nál úgy volt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Powell bátyánk elárulta hogy milyen témák szerepelnek a filmben:

– Han Theme (by John Williams)
– Love Theme
– Chewbacca Theme
– Gang Theme
– L3 Theme
– Enfys Nest Theme

+ there are 2 major theme-like motifs directly following the plot all the way through the movie.

Lehet majd fülelni hogy melyek azok a visszatérő motívumok. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ