Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Az Igazság Ligája: Igazság, 2. kötet

Tyűha, ez aztán epikus volt a javából. Az Igazság második kötete a 7-12. részeket tartalmazza. Az előző kötet végén

a Végzet Légiója diadalmaskodni látszott, most eljött az idő, hogy a Liga visszavágjon.

Nem kevés mennyiségű szereplőt sikerült felvonultatni. A DC-vel még csak most ismerkedem, de a sztori olvasása folyamán a kronológiában nehézségekbe ütköztem.

Itt pl. Batgirl Barbara Gordon, így felmerült bennem, hogy ez most a Gyilkos tréfa előtt játszódik? Vagy azt figyelmen kívül hagyták?

Mindenestre ezen túl tudtam lendülni. A 7-12. részek is ugyanúgy beszippantottak. Alex Ross rajzait változatlanul fantasztikusnak és lenyűgözőnek találom.

Miután a Liga tagjai összegyűltek a tartalék helyen nekifognak az ellentámadás kidolgozásának. Ezt a rossz fiúk is érzik, ezért lecsapnak a hősök barátaira, szeretteire és egyéb szuperhősökre is. A Titánokat, Batgirlt és még számos figurát ugyanúgy átállítanak. Batman kideríti, hogy Agykeselyű nano robotjai állnak az egész mögött, még az ellenségeik jó részét is Brianiac irányítja. Fagy kapitány elfogásával infókhoz jutnak. A kilencedik résztől kezdve megindul a nagy végső leszámolás. Több hősben is meginog a jóba vetett hitt, készen állnak a gyilkolásra is. Látszódott, hogy ez kemény próbatétel nekik. A végén kiderül, hogy a nagy gyógyítások és jótettek csak azt szolgálták, hogy ezeket az embereket géppé alakítsák, majd az emberiség maradékát elpusztítsák. Még Luthornak is megjön a józan esze és a Liga mellé áll. Szegény Diána úgy tűnik, mintha meghalna, örültem, hogy sikerült újjá teremteni. Csak hatalmas, epikus csaták útján sikerült Agykeselyűt térdre kényszeríteni. Az összecsapások során még a kedélyesebb hősöknek sincs kedvük viccelni. Még Shazam is nagyon komoly. A Gumiember, Nyúlóember viták egy kicsit idegesítők voltak, illetve a kinézetük sem volt mindig olyan klassz. Jokernek is sikerült megkavarnia a dolgokat, de nem jutott neki akkora szerep. Lámpás pórbál a hitből és a reményből erőt meríteni, mely révén végül sikerül a Zöld Lámpás alakulatot segítségül hívni. Superman nem akar áldozatokat, retteg attól, hogy a rémálma valóra válik. Batman szerint pedig az egész esemény sorozat jó volt arra, hogy keményebbé tegye a Liga tagjait. A világ ideiglenesen fegyvermentes lett, de ez csak átmeneti állapot. Bruce úgy gondolja, hogy az emberiség képes lesz felemelkedni és új korszakot nyitni. Ehhez pedig nem kell majd a Végzet Légiója.

Élvezetes lett a befejezés. Ez a történet kifejezetten mozivászonra való. Remélem, egyszer eljutnak addig, hogy ezt vászonra vigyék. A második kötetre is ötöst adok, kedvenc darab lett.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb Arrowerse -es hírek, ezúttal újra az idei nagy crossoverről:

 

A menetrend:

- Supergirl (2019. december 8.)

- Batwoman (2019. december 9.)

- The Flash (2019. december 10.)

- Arrow (2020. január 14.)

- DC's Legends of Tomorrow (2020. január 14.)

 

A nagy hír viszont, hogy Kevin Conroy - aki a DC animációs filmjeiben általában Batman karakterét szinkronizálja - feltűnik majd a crossoverben. A hírek szerint egy idős Bruce Waynet fog alakítani az 5 órás crossoverben! :o

Képtalálat a következ�re: �kevin conroy batman�

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Sky: köszönöm szépen!:clap:

Szívesen! :) 

Egyébként melyik képregény-sorozatot ajánlanád elsőként: a Batman: Hush-t vagy a Batman: Nulladik évet? Egy kuponnak hála most 490 ft-ért be tudom szerezni az 1. köteteket, ami jó alkalom, hogy belekezdjek.

 

A fentebbi hírhez még annyit, hogy Black Lightning is szerepelni fog a crossoverben. Ezek szerint, már az a sorozat is az Arrowverse része? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Szívesen! :) 

Egyébként melyik képregény-sorozatot ajánlanád elsőként: a Batman: Hush-t vagy a Batman: Nulladik évet? Egy kuponnak hála most 490 ft-ért be tudom szerezni az 1. köteteket, ami jó alkalom, hogy belekezdjek.

 

A fentebbi hírhez még annyit, hogy Black Lightning is szerepelni fog a crossoverben. Ezek szerint, már az a sorozat is az Arrowverse része? :hmm:

Nehéz választás. A Nulladik év az Új 52-es vonalhoz tartozik. Ez egy kvázi kisebb reboot volt a DC-nél. A Nulladik évnél újabb eredet sztorit kapsz, kevés gonosszal. Piros Sisak és Rébusz teszi tiszteletét. Egy kicsit elnyújtott lett, de nagyon jó, rejtélyes,  izgalmas és drámai.  A Hush a 2000-es évek egyik népszerű Batman története. Hush új ellenfél, de egy rakás Batman gonoszt és DC szereplőt felvonultatnak mellékszereplőként. Izgalmas, csavaros, krimi szerű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 08. 04. - 22:23, Darth Sky írta:

Szívesen! :) 

Egyébként melyik képregény-sorozatot ajánlanád elsőként: a Batman: Hush-t vagy a Batman: Nulladik évet? Egy kuponnak hála most 490 ft-ért be tudom szerezni az 1. köteteket, ami jó alkalom, hogy belekezdjek.

Csak azt tudom mondani, amit Revan is írt, viszont a "Nulladik Év" élvezhetőségéért mindkét részét be kell szerezned, mert úgy alkotnak kerek egészet.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Érdekes a trailer, főleg az előző évad végének tükrében.

Spoiler

Hát Trigon most vagy eltűnik kb az elején az évadnak, talán az első részben, - legyőzik, visszaküldik - vagy elmenekül és később még viszont látjuk. Más magyarázatot nem igazán találok arra, hogy miért nincs benne egyáltalán a trailerben. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, kudar írta:
  Spoiler elrejtése

Hát Trigon most vagy eltűnik kb az elején az évadnak, talán az első részben, - legyőzik, visszaküldik - vagy elmenekül és később még viszont látjuk. Más magyarázatot nem igazán találok arra, hogy miért nincs benne egyáltalán a trailerben. 

 

Spoiler

Jah, én is arra gondoltam, hogy hamar lerendezik, csak azt nem értem, hogy akkor már miért nem fért ez bele az előző évadba. Smaug-os beütése lesz így :D

Amúgy az is arra enged következtetni, hogy legyőzik, hogy láthatjuk Raven homlokán a követ, anno csak felületesen követtem a Tini Titánok rajzfilmet, meg amúgy a Titánnokat magukat képregényben sem nagyon, de ha jól emlékszem, az a kő amit Raven a homlokán hord az Trigon börtöne. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy újabb Crisis on Infinite Earths crossover hír:

 

Michael Rosenbaum (Smallville Lex Luthorja) visszatér ikonikus szerepében az idei CW crossoverben! (és állítólag Tom Welling is le van szerződtetve egy eddig ismeretlen szerepre. Superman?)

 

És egyes pletykák szerint John Diggle végre Zöld Lámpás lehet - ugye az Elseworlds crossoverben a 90 -es évek Flashje furcsálta is, hogy a Föld-1 Dig -nek nincs gyűrű a kezén ;) - az érdekesség az, hogy ezt a pletykát egy olyan forrás hozta le, akik régen azt mondták, hogy a Shang-Chi c. filmben az igazi Mandarin fog feltűnni - amely ugye végül igaz lett. :)

 

A képen a következők lehetnek: 1 személy, öltöny

 

A képen a következők lehetnek: 1 személy, közeli

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Batman 34. számával elindul az Újjászületés érája,  mely a legújabb DC korszak.

Három füzetet kapunk. Egy bevezetőt, és az újra számozott Batman 1-2. számát.

Az első füzetben

az Újjászületés című történetben megismerhetjük Kalendáriumot. Nem tudom, hogy új, vagy régi ellenfél. De érdekes figura lett. Évszakonként öregszik, meghal, aztán újjászületik. Most valami spórákkal szórakozik, melyekkel felgyorsította Gothamben az évszakok változását. Az nem semmi, ha naponként változnak az évszakok, az eléggé megviseli az embert. Az új szereplő Duke Thomas. Valószínűleg bővülni fog vele a Denevér család, csak nem tudom mi lesz a neve. Egy kicsit semmiből bukkant elő, már ismeri Bruce titkát és a kiképzése küszöbön áll. Batman minden erejét megfeszíti, hogy a fagyos vízben elintézze a spórákat. Az egy elképesztő jelenet volt, nagyon tetszett.

Tom King jól bemutatkozott, de Scott Snyder is besegített. Mikel Jann-nak jók a rajzai, elégedett voltam vele.

Az 1-2. számok: Én vagyok Gotham 1-2. részek.

A történetszál izgalmasan és jó indul.

Ismeretlenek ellopnak pár katonai cuccot, és egy rakétát kilőnek egy személyszállító repülőre. Batman óriási kihívás elé kerül. Superman és Lámpás sehol, úgyhogy csak magára hagyatkozhat. Már az is óriási teljesítmény volt, hogy a Batmobil katapultjával ilyen gyorsan elérte a gépet. Bruce terve működik, de a terve az életébe kerülhet. Bár tudom, hogy nyilván nem egy sorozat nyitóban ölik meg Batmant, de mégis sikerült jól ábrázolni az érzelmeit, átérezhető, ahogy készül a halálra. Közbelép a két új hős Gotham és Gotham Girl, akik úgy néz ki, hogy Supermenhez hasonló erővel bírnak. A második rész ott indít, hogy a két új hős épp Grundy-t gyepálja, de Batmannek közbe kell lépnie, nehogy egy ártatlan megsérüljön. Gotham és társa még újak, de jobbakká akarnak válni. Bruce úgy dönt, hogy bevonja őket. Valaki megszöktette Grudyt, de a pasas öngyilkos lett Gordon irodájában. Valamilyen szörnyemberek eljöveteléről hadovál. Ez felkeltette az érdeklődésemet. A végén ott van Hugo Srange, aki épp valamilyen Roger nevű fickót kúrál. A háttérben ott van Waller, akinek egy katonatiszt gratulál ahhoz, hogy megmentette a várost. Jó kis vég a füzetnek. Nem tudom mi lesz ebből, de remélem, valami nagy.

Nagyszerű kezdés, várom a folytatást.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 08. 11. - 21:07, Iqvi írta:

Ígéretesnek hangzik ezek alapján az új Batman éra. Most már bisztos megveszem a füzetet. Amúgy neked is fel szokott kunkorodni a füzetek oldala @Darth Revan9?

Néha igen, de kilapítom őket. Beteszem két keményfedeles SW közé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman: A félelem átka

A Batman A Sötét Lovag képregény sorozat új 52-es kiadása egy különleges, nagyszabású történettel indít. A kötet 8 számot tartalmaz. Az 1-7. számok A félelem átka történetszálhoz tartoznak, a 8. számból azt vettem észre, hogy egyfajta egy részes történet. David Finch, Paul Jenkins és Joe Harris írta a történeket, a rajzolók pedig David Finch és Ed Benes voltak.

Mindig is szerettem olyan Batman sztorikat olvasni, ahol az ellenfelek széles tárháza tiszteletét teszi, A félelem átkát leginkább a Hush történethez tudnám hasonlítani, de ahhoz képest rövidebb. Nem értetettem azok panaszát, akik nem szeretik, ha több ellenség is felbukkan egy történetben, mivel az szerintük feleslegesen túlzsúfolttá teszi a történetet. A Hush mellett most már A félelem átka is bebizonyította számomra, hogy meg lehet írni ezeket a történeteket úgy, hogy kellően nagyot szóljanak, több gaztevőt felvonultassanak, összetett, izgalmas és drámai történetet alkossanak. (Ezek után kíváncsi leszek, hogy Matt Reaves mit fog összeütni a 2021-es Batman filmhez. Ha olyan lesz, mint Finch, vagy Loeb alkotása, akkor nagyon fogok örülni.)

A félelem átka az új 52 indulásánál veszi fel a fonalat.

Bruce hazatért, elindítja a Batman Részvénytársaságot, a világ már tudja, hogy ő pénzeli Batmant és társait. Ez a belső elhárításnak nem tetszik, ezért egy Forbes nevű tiszt rászáll Wayne-re és Gordonra is. Pont ekkor történik meg az Arkham Elmegyógyintézet történetének egyik legnagyobb szökése. Batman a helyszínre siet, de több flepnis már kereket oldott. Megdöbbenve tapasztalja, hogy az őrültekből mintha kioltották volna a félelmet és iszonyatos mértékben megnövekedett a testi erejük. A tesztoszterontól duzzadó Kétarc kemény ellenfél lett, csak a váratlan kémiai mellékhatás üti ki Harvey-t. A város utcáin Gotham védelmezői: Éjszárny, Robin, Batgril, a Ragadozók, Batwoman is megszenvedik a félelem nélküli, túlerősített őrülteket. Jó volt látni Hasbeszélőt, az Órakirályt, a Fehér Cápát… stb. Feltűnik a Fehér Nyúl. Ő egy elég szexis, egyben kissé röhejes ruhába bujtatott új ellenfél. Valószínűleg ez a rejtélyes nő lehetett a felelős a szöktetésért és a rejtélyes szer beadásáért.

Az Agyagpofa elleni küzdelem után a Nyúl már majdnem beadja ezt a szert Batmannek, amikor Flash közbelép. A nyomok Méregcsók búvóhelyéhez vezetnek. Nem is tudtam, hogy időközben Ivy átállt a jókhoz és beállt a Ragadozók csapatába. Ivy eltűnt, valaki elvitte, közben Flash is kap valamilyen mérget, ami miatt állandó futásra kényszerül, nehogy hasson a szer. A szálak Harmon Island-re vezetnek. Bruce Halálcsapásnak köszönhetően lezuhan, majd eljut egy elhagyatott helyre, ahol Madárijesztő és egy új félelemtoxin vár rá. Batman is megkapja a félelem nélküli erősítőt, majd Superman, de a szer miatt Bruce túlságosan dühös és nekimegy az Acélembernek. Bruce agya kitisztul, rájön, hogyan kell legyőzni a szérumot, a végsőkig fel kell idegelnie magát. Ez működik majd Flash-nél is. Ismét felbukkan Fehér Nyúl, és elvezeti a valódi ellenséghez. Egészen eddig a pontig az olvasó nem tudja ki áll az egész mögött. Fehér Nyúl? Madárijesztő? Vagy valaki más. És ekkor jön Bane. Ő volt az egész mögött. Bane fejlesztette ki a továbbfejlesztett szérumot. A megoldásra a fogoly Méregcsók vezet rá. Az ellenszérumot le kell nyeletni Bane-nel, ami gyakorlatilag lehetetlen feladat.

Egy grandiózus összecsapás veszi kezdetét. Batmannek minden ügyességét és erejét bele kell adnia. Nagyon tetszett ez a harc. Látszott, hogy Bane a legkeményebb ellenfél. Ha Flash nem lép közbe, akkor talán nem is sikerült volna hatástalanítani. Ki kell még emelnem Jaina Huston-t Bruce-nak nem volt még soha ilyen gyönyörű hölgy ismerőse, akinek udvarolt volna. Szurkoltam, is hogy hátha összejönnek. Olyan jól összeillettek. de aztán jött a nagy csattanó. Jaina Hudson volt a Fehér Nyúl. A Nyúl Jaina valamilyen fajta kivetülése. Nem tudom, hogyan csinálja. Jaina egy gyönyörű, sötétbarna bőrű indiai nő. Fehér Nyúlként viszont hófehér a bőre és tejfelszőke a haja. Nem zárták még le az ő sorsát, remélem felbukkan még később. Rejtélyes figura lett, nem derült ki, miért állt Bane oldalára.

Az utolsó történetben Őrült Kalapos keveri a dolgokat. Most arra veszi rá az embereket, hogy egymás ellen forduljanak és gyilkolják le egymást. Két itteni segédje: Subidam és Subidú, azaz Dumpson és Deever Shub igazi különc gyilkosok, valahogy elég félelmetesek is a gagyi nevük ellenére. Batman megfékezi őket, de elgondolkodik azon, hogy Gotham maga is elég félelmetes és nyomasztó, kihozza az emberekből a lelkük mélyén megbújó szörnyet.

A félelmet, a rettegést, a félelem nélküliség érzését jól meg tudta ragadni ez a történet. A lelkünk mélyén lakozik a sötétség és mind a félelem, mind a félelem nélküliség szélsőséges érzései katasztrofális hatással járhat. Az egyensúly fontos, egyik irányba sem szabad elbillenni. Bruce-t is sikerült egy egyedi szemszögből bemutatni. A félelmét attól, hogy kudarcot vall, csalódást okoz szeretteinek, elveszíti a lányt, akit szeret. És láthatjuk félelem nélkül is, amikor szinte öngyilkos tetteket hajt végre. Bruce-nak is rá kell jönnie az egyensúly fontosságára. Kiváló darab lett, ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman: Az erőszak körforgása

Ez a kötet ismét az új 52-es Batman: A Sötét Lovag sorozatból áll. Egészen pontosan a 10-15. számokból és a 0. számból. Amit nagyon hiányoltam az a 9. szám. Nem tudom, mi volt benne, de jó lett volna belerakni, mint ahogy az előző kötet végén is ott volt a 8. szám, holott annak a történetnek már nagyon kevés köze volt a Félelem Átkához.

A 10-15. számok egy egységes, 6 részes történetet alkot, amit hívhatunk Az erőszak körforgásának. Itt, a füzetek olvasása közben látható volt, hogy az egyes számoknak eredetileg milyen címet adtak. Szalmabél, Az erőszak körforgása, Tükröm, tükröm, Temetetlen múlt, Az alkony birodalma, Viseld kereszted, a 0. számnál pedig Borzongás a levegőben. A címek mindig valamilyen képi elemből tevődnek össze, graffitik, elgurult gyöngyök, kitört üvegszilánkok. Ez a képi megoldás nagyon tetszett. Csak egy idő után figyeltem fel rájuk.

Gregg Hurwitz írta a fő történetet, David Finch pedig most több más rajzolóval készítettel el ezeket a számokat. A történet A félelem átkához képest nem olyan grandiózus, sokkal inkább a személyes drámára és a karakterekre megy rá. Inkább egy pszicho drámához tudnám hasonlítani.

A főgonosz végig Madárijesztő, akinek a múltját is részletesen megismerjük. A történet igyekszik párhuzamot vonni Batman és Madárijesztő között. Bruce és Jonathan is a maguk módján magányos, belső félelmeikkel küzdő figurák. Dr. Crane ezúttal gyerekeket rabol el, és kísérletezik rajtuk a félelem gázzal. Ugyanezt tette annak idején az apja is. Azt nem tudom, hogy az új 52 előtt is így volt, de felismertem ezt a motívumot, melyet a Gotham Tv sorozat átvett. Na szóval Crane most ugyanazt csinálja, mint az apja. Tovább akarja fejleszteni a pánikkeltő mérgét, melyek katonai célokra is fel lehetne használni. A gyerekeknek nem esik fizikai bántódásuk, csak a szerek miatt kikészülnek. Batman minden áron el akarja kapni ellenfelét. Crane résen van, és előbb elkapja Gordont, majd csapdába ejti Batmant és extra adat mérget ad be neki. Ez után egy lélekbeli utazásra viszi Bruce-t. Ez a rész egy kicsit elnyújtott lett, két füzet is foglalkozik vele. Érdekes volt, de egy is elég lett volna. Madárijesztő mérge megmutatja Batmannek a múltját, ismét láthatjuk a szülei halálát, amit oly sokszor mutattak már meg. Látjuk a jelenét, és a lehetséges jövőt is. Madárijesztő rámutat arra, mintha Batman direkt rohant volna a sötétségbe, mintha direkt taszította volna el magától a boldog életet. Ez rávilágít arra, hogy Bruce lelkileg is beteg. Függő lett Batmantől és attól, hogy ő legyen az éjszaka sötét teremtménye és igazság osztója.

Ezzel párhuzamosan látjuk Crane múltját is. Hurwitz és Finch igyekeztek emberileg megérteni velük a Madárijesztőt, sikerült jól bemutatni, miért is lett olyan beteg pszichopata. Az egyik fogságban tartott lány, Luz még valahogy szimpatizált is vele (talán Stockholm szindróma?). De ennek ellenére nem tudtam sem megkedvelni sem megérteni Crane-t. Ebben a történetben az egyik legborzalmasabb bűntettet követi el, gyerekeken kísérletezik. Még ha nem is bántja őket fizikailag, lelkileg akkor is terrorizálja őket a pánik méreggel.

Batmannek végül mégis csak sikerül leküzdenie a mérget, immunissá válik rá, viszont nagyon legyengül. Tetszett a Madárijesztővel való összecsapása, olyan horrorisztikus. Batman és a gyerek megmenekülnek, de Crane bepöccen és az egész városra ki akarja terjeszteni új, tovább fejlesztett mérgét. Annak érdekében hogy az ellenanyag minél hamarabb elkészüljön, és ne terjedjen szét Crane új mérge, Batman a végsőkig elmegy, majdnem megöli magát. Egy kicsit olyan érzésem volt, mintha a Batman Kezdődik végét és a Nulladik Év végét mixelték volna össze. De ennek ellenére tetszett. a vége. Ki kell még emelne Bruce itteni barátnőjét, Natalia Trusevichet. A lány igyekszik kirángatni Bruce-t az örökös jövés menéséből, tennivalóiból, igyekszik rávezetni őt az egyszerű élet szépségére. Bruce a Madárijesztővel való konfliktus után hajlik arra, hogy kipróbálja. Talán rá is fér.

A 0. szám visszavisz minket az időben.

A gyerek Bruce nem bírja elviselni a veszteséget a szülei miatt és nyomozni kezd, hogy megértse miért haltak meg. Nagy összeesküvésre gyanakszik, és elkeseredik mikor megtudja, hogy csak egy kétségbeesett ember végzett velük. Jó volt látni Joe Chillt. Ez a sztori emlékeztetett azokra a Gotham epizódokra, amikor Bruce Malon után nyomozott.

Élvezetes és hátborzongató olvasmány lett. Igazi pszichothriller és dráma elegye. A párhuzamok jók voltak. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.