Ugrás a kommentre

Box Office


Ajánlott hozzászólás

22 perccel korábban, Yoda József írta:

Nagyon nagy +1. A Marvel azért erősebb brand, mert jobban volt menedzselve, jobban volt felfuttatva az elmúlt években, mint a SW. Régen a képregényfilmek se voltak népszerűek Kínában, ma meg a bevételeik 20-30%-a onnan jön. 

Azért azt is kalkuláld bele, hogy jelenleg a képregényfilmek korszaka van, számos műfajnak, mint pl. a western is megvolt a maga ragyogása aztán eltűnt, ez lesz a képregényfilmekkel is, de amíg nem addig könnyebb nagy bevételű filmeket csinálni belőlük, mert kis túlzással mindenki kíváncsi rájuk, akár olvasott előtte képregényt akár nem.

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

hogy lessüllyedünk a Marvel szintjére 

Ez alatt pontosan mit értesz? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Ez alatt pontosan mit értesz? 

Ez alatt azt értem amit mindig is gondoltam róla. Szerintem az itt nyílt titok, hogy nem a szívem csücske a Marvel. Nem szeretném tovább bontani mert itt vannak Marvel fanok is és senkinek nem szeretnék a lelkébe taposni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Yoda József írta:

Ez csak egy példa volt arra, hogy attól még, hogy valami régen nem működött, lehet úgy menedzselni, hogy működjön. Tehát az, hogy "régen nem volt világszinten kasszarobbantó a SW" nem túl erős érv arra, hogy most miért nem az.

Hátha mondasz nekem olyan franchise-okat amik évtizedek óta tartanak és most is döntögetik a rekordokat úgy hogy régen is óriási számnak voltak elkönyvelve, akkor ezt készséggel elhiszem. De nem véletlen, hogy nincsenek ilyenek. Vannak amik sokáig fent tudnak maradni a vizen mint a James Bond, de előbb-utóbb minden aranykor véget ér. 

Abban persze igazad van, hogy jöhetett volna egy csoda és születhetett volna olyan SW film ami a teljesen meghóditja a világot Kínától Latin-Amerikáig, csak hát a filmtörténelem eddigi tanulságai alapján sokkal valószínűbb az ellenkezője: az egykor népszerű franchise-ok szépen lassan kiszoktak halni. Vagy James Bond módra fent tartanak akkora érdeklődést hogy ha rekordot nem is döntenek és nem válnak valami kolosszális világjelenséggé akkoris kellően sikeresek lesznek. Ez utóbbira annyira kevés a példa, hogy tetszik-nem tetszik a Star Wars fentmaradása igenis eredmény, méghozzá nem is akármilyen. Hisz amit te vársz arra nem nagyon van létező példa. 

Egyszer a képregényfilmeknek is le fog áldozni akárhogy menedzselik őket....

41 perccel korábban, Yoda József írta:

Nagyon nagy +1. A Marvel azért erősebb brand, mert jobban volt menedzselve, jobban volt felfuttatva az elmúlt években, mint a SW. Régen a képregényfilmek se voltak népszerűek Kínában, ma meg a bevételeik 20-30%-a onnan jön. A SW nem tudott népszerűbbé válni ott pl. Mindent lehet jól és rosszul csinálni.

A minőségnek, a jó menedzselésnek meg a Box Office sikernek kb. semmi köze egymáshoz. Ha lenne akkor a Transformers meg a Halálos Iramban sorozat nem termelt volna milliárdokat. A Halálos Iramban 7 többet hozott Észak-Amerikán kivül, mint az Ébredő Erő. Most akkor attól is tanulni kéne? Közben jól megirt, érdekes filmek sorra a BO listák alján kullognak.

Szerintem a Marvel filmek egyébként kifejezetten gyengék (már amiket láttam belőle.... mostmár két éve nem követem mert nem érdekel). Scorsese véleményét abszolút osztva nem érzem mozinak őket. Annál rosszabbat nem tudok elképzelni, minthogy a Star Wars a Marvelt kezdje másolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Brodie írta:

Pontosan az ilyenekért. Mert itt csak egy helyes gondolatmenet lehet, ami attól eltér, az "hibás".

Én a magam részéről inkább azt vallom, hogy "nem értek egyet a gondolatmeneteddel".

Most én kapom meg a tutit, (nem konkrétan Bomarr fentebbi bejegyzésére célzok), a többiek meg díjazzák.

Konkrétan én még a filmek minőségét sem vitattam soha, annyit követtem el, hogy nagy problémának tartom, ha epizódról-epizódra csökken a bevétel. (vagy ha egy spin-off megbukik, vagy ha a park gyengén muzsikál)

De még csak ezt sem lehet, mert ez nem igaz, nem is baj, és különben is régen se volt jobb. 

Nem részegen dühöngtem és nem másokat oktattam ki.

 

Mindig lehet úgy csavarni, hogy nekünk tetsző legyen a helyzet.

Igen, a Marvel erősebb brand. De ez nem egy adottság, mint az, hogy a delfin gyorsabban úszik, mint a kutya.

Hanem inkább ahhoz hasonlít, hogy Hosszú Katinka gyorsabban úszik, mint a versenytársai, mert jobb edzője van/volt.

Valóban nem mindenhol volt világsiker annak idején a Star Wars, de nekem azt ne mondja senki, hogy az USA-n kívül falták a Fekete Párduc, Marvel Kapitány vagy A galaxis őrzői képregényeket. Mert a filmjeiket most igen.

Ezért nem tudok egyetérteni a fenti gondolatmenettel.

 

Szóval mivel a nagy siker miatt a filmek gyártásával is leállnak egy pár évre, így én is visszavonulok inkább.

Volt már olyan vita, amire azt mondtam (vagy valaki más), hogy mindkét félnek igaza van. Ez most nem az. Ilyenkor reagálni kell az érvekre saját érvekkel. Az, hogy "elég ebből" igazából egy másként megfogalmazott "erre nem tudok mit mondani". Az meg aligha konstruktív. Igazából ennyit kellett volna leírni, mint amit most megtettél.

11 perccel korábban, Bomarr írta:

A minőségnek, a jó menedzselésnek meg a Box Office sikernek kb. semmi köze egymáshoz. Ha lenne akkor a Transformers meg a Halálos Iramban sorozat nem termelt volna milliárdokat. A Halálos Iramban 7 többet hozott Észak-Amerikán kivül, mint az Ébredő Erő. Most akkor attól is tanulni kéne? Közben jól megirt, érdekes filmek sorra a BO listák alján kullognak.

Szerintem a Marvel filmek egyébként kifejezetten gyengék (már amiket láttam belőle.... mostmár két éve nem követem mert nem érdekel). Scorsese véleményét abszolút osztva nem érzem mozinak őket. Annál rosszabbat nem tudok elképzelni, minthogy a Star Wars a Marvelt kezdje másolni.

Szerintem meg ez a nagyon nagy plusz 1. Ha választani kellene, hogy jó filmeket + elfogadható BO-t akarunk, vagy abszolút a BO maximalizásra szabott gyorskaja filmeket kétséges minőséggel, akkor szerintem egyértelmű a válasz. Nem a BO-nak kéne lenni a filmért, hanem vica versa. Ha a minőség jó, a BO meg 1 milliárd körül termel, akkor ki nem sz*rja le, hogy lehetett volna 2 milliárd is? Mármint a Disney részvényeseken kívül. Amíg a filmek jövője garantálva van, addig szerintem tök felesleges ekkora jelentőséget tulajdonítani az egésznek. Miért? Gazdagabbak lesztek attól, hogy +1 milliárdot hoz? 

 

A Solo buktára azt mondom oké: úgy fest, annak következményei lettek, és ezért gáz, hogy rosszul lett menedzselve / kiválasztva a film. De a minőség ott is több mint vállalható volt, ezt ne feledjétek! De az, hogy a trilógia mennyit hozott... szerencsére összességében tök jó számokat hozott, mégha nem is robbantotta le az eget. Aki a BO rekordokra csorgatja a nyálát, az a VIII-IX kapcsán most csalódott lehet, de nem inkább a filmek minőségét kéne néznünk? Ez nem egy BO fórum, ahol SW filmekről is beszélünk, hanem egy SW fórum, ahol a BO mint érdekesség jön szóba és amit azért nézünk, hogy hogy fogja befolyásolni a jövőt.

 

Amíg a filmek jövője garantált és elfogadhatóan hoznak a filmek (szerintem pipa - pipa), addig sokkal kisebb a jelentősége, hogy 1 mrd-ot vagy 2 mrd-ot hoz a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Bomarr írta:

Annál rosszabbat nem tudok elképzelni, minthogy a Star Wars a Marvelt kezdje másolni

Én el, hogy a Halálos Iramot kezdi el másolni. Mert amíg a Marvel filmekben vannak minimálisan értékek( jó és rossz harca, vagy az IW-ben a népességrobbanás problémája) addig a Halálos Iramban én ennyit se vélek felfedezni. Robbantanak, akcióznak autót zúznak oszt csókolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Iqvi írta:

Én el, hogy a Halálos Iramot kezdi el másolni. Mert amíg a Marvel filmekben vannak minimálisan értékek( jó és rossz harca, vagy az IW-ben a népességrobbanás problémája) addig a Halálos Iramban én ennyit se vélek felfedezni. Robbantanak, akcióznak autót zúznak oszt csókolom.

Pedig ha ebbe az irányba mennénk Kína biztos jobban csipné a szériát :P Egyébként csak hogy helyiértékén tudjuk kezelni a Star Wars sikerét érdemes megnézni hol tartanak most a 80-as évek népszerű franchise-ai. A Terminátornál, az Aliennél, a Predatornál vagy a Szellemírtóknál is elmondható, hogy akár meg is hódíthatták volna a világot. Szerezhettek volna maguknak új közönséget. Helyette az utóbbi időben mindegyik brutális zakókat produkált. Olyanokat hogy amellett a Solo BO eredménye kész győzelmi menetnek néz ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Én el, hogy a Halálos Iramot kezdi el másolni.

Én még annál is tudnék rosszabbat: lezuhan az Alien vs. Predator filmek szintjére. A kettő között az a különbség, hogy a HI-filmek mindig is csak laza akciómúvik voltak, az AVP filmek meg durrbelealompost módon hátsón toszták az egész Alien-franchise-t. Képzelj el egy Star Warst, ami a múltban játszódik, és kiderül, hogy minde a 2020-as évekbeli Földről indul el, feltalálják itt a hiperhajtóművet és a fénykardot, az Erőre meg az űrből érkezett, korábban görög istenként tisztelt mortisiak tanítják meg az emberiséget.

 

6 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A Terminátornál, az Aliennél, a Predatornál vagy a Szellemírtóknál is elmondható, hogy akár meg is hódíthatták volna a világot.

Viszont szerencsére ellenpélda is akad a Star Trek képében, ami ugye a 2000-es évek derekán élte zakókorszakát, mostanra viszont második aranykorát éli. És szerintem ezt az SW sem fogja megúszni (se az MCU, ha már itt tartunk, amit én speciel mozinak tartok, Scorsese ingyenreklám hadjáratától meg hányni tudnék - bocs a szándékos odaszúrásért -, de ettől még az sem lesz örökké tartó sikersorozat, sőt, szerintem a 4. fázissal fog a lejtmenet elindulni), mert előbb-utóbb minden fűbe harap. Lesznek a mostaniaknál rosszabb filmek is, ha nincsen pihenő, ha nem cserélik a felelősöket és az alkotókat. A Trek az ékes példa arra, hogyha húsz évig ugyanazok bábáskodnak egy mű fölött és a csapból is az folyik, akkkor bele fog állni a talajba (de mondhatnám a Stargate-et is, bár az kisebb léptékű volt).

A jó hír, hogy van arra példa, hogy még innen is fel lehet állni, ha tesznek azért a felelősök. Én ezért is pártolom most ezt a hároméves pihit. Van idő kidolgozni a dolgokat, lehet cserélni a felelősöket, az alkotókat, és így elkerülhető lesz egy időre a föld felszántása. Persze téveszmélye senkinek se legyen, a következő Star Warsok sem fognak rekordokat döntögetni, lesznek szép számmal, akik gyerekkorát megerőszakolják, és az is benne van a pakliban, hogy orbitálisat bukik. De szerintem még mindig az a legfontosabb, hogy az egyénnek tetszik-e.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Viszont szerencsére ellenpélda is akad a Star Trek képében, ami ugye a 2000-es évek derekán élte zakókorszakát, mostanra viszont második aranykorát éli.

A TV-ben igen, de például a mozis visszatérés a Star Treknek se nagyon sikerült. A legutóbbi filmjük eléggé leszerepelt a pénztáraknál. 185 milliós büdzsé mellett hozott 343 milliót, ami bukást jelent. Viszont az előtte lévő két film korrekten hozott és a DVD/Blu-ray eladásokkal biztos egész jó pénzt hoztak.

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Scorsese ingyenreklám hadjáratától meg hányni tudnék

Ugyanez OFF itt, de érdemes elolvasni azt amit a New York Times-ban írt a témáról. Szerintem végtelenül korrekt. Teljesen tisztában van vele hogy ez egy szubjektiv dolog. És szerintem nagyon normálisan elmagyarázta a saját álláspontját:

https://www.nytimes.com/2019/11/04/opinion/martin-scorsese-marvel.html

Nekem úgy tűnik hogy arról van szó, hogy az új filmje miatt több interjút adott a szokottnál és kiakarták húzni belőle, hogy mit gondol a Marvelről (nem ő az egyetlen... ezzel a kérdéssel rendre megkörnyékezik a dijnyertes filmeseket, például Tarantinot is). Scorsese az Empire kérdésére elmondta röviden, amit gondol, amit aztán nagyon felkapott a sajtó. Ezután pedig bővebben a New York Timesba kifejtette részletesen is, ha már az embereknek ez a téma ennyire fontos, hogy lássák az álláspontját. Szerintem úgyis ha az ember kifejezetten sokra tartja a Marvelt el lehet ismerni, hogy Scorsese teljesen normális véleménnyel bir ebben a témában. Nem kell vele egyetérteni, de szerintem belátható hogy nem marhaságokat beszél. Csak másképp látja a mozit, mint a többség. De nem utálkozik, nem fröcsög. Ilyen szempontból akkor már ha valaki akkor Francis Ford Coppola volt fura amikor "megvetendőnek" nevezte a Marvel filmeket. Ez már kicsit gyerekesebb. Viszont Coppolán is látszik hogy nevesebb rendezők nem csak akkor szólják le a képregényfilmeket, ha épp valamit promozni akarnak. Coppola nem akar semmit bemutatni. Ugyanigy korábban Peter Jackson is egy teljesen random interjúban jelezte hogy nem szereti a képregényfilmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én teljesen laikus vagyok a témában, de @Brodie oldalán állok inkább, habár másik felét, a Fórum 90%-át is megértem, egy kicsit, egy nagyon kicsit, 1 Mrd $ az piszok nagy szám, a Jokernek, ez most olyan kb. mintha top 5-ös világ uszó, mondjuk, itt a Fórumról Megusznád centire ugyanazt, csak TE RÁD emlékeznének az ember, de te csak egyszer tudod, ő többször, azt hiszem, hogy ez a világ egyik legrosszabb példája volt, :( és vitát se akarok indítani, és nincs olyan, hogy rosszul látom, hanem ez az én véleményem, az ,meg a Tiéd, kész pont.

I have spoken! :peace:

18 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez alatt azt értem amit mindig is gondoltam róla. Szerintem az itt nyílt titok, hogy nem a szívem csücske a Marvel. Nem szeretném tovább bontani mert itt vannak Marvel fanok is és senkinek nem szeretnék a lelkébe taposni. 

Nekem tetszenek a Marvel filmek, az, hogy valakinek, hát istenem nekem sem volt 2018-ig. A hihetelen Hulk gyakorlatilag egy borzadály és, a Vasember 2-ben is, hát na szóval Scarlett Johahansson dögössége, szexisége, teste, és Scarlett, ha olvasod nem vagyok szexista, de a film olyan, amilyen. Thor 1-2 voltak benne jelenetek amelyek tetszettek, a Hangya na Ő rá is a CW-ból, meg az Endgame-ből maradt meg. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Becslések.

 

Domestic MLK weekend: $10.600.000

Domestic összesen: $494,245,801

 

Foreign hétvége: $10.900.000

Foreign összesen: $534,600,000

 

Worldwide: $1,028,845,801

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végleges adatok. Több mint 1.2 millióval több lett a vége. Hétvégén vagy jövőhét elején leelőzi a RO-t. 

 

Domestic hétvége: $5,572,678

Domestic összesen: $501,982,818

 

Foreign: $545,400,163

 

Worldwide: $1,047,382,981

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.