Ugrás a kommentre

Star Wars Roll Out


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A Resistance sem az én korosztályom, ha úgy vesszük, de az azért még felnőtt fejjel is nézhető kategória. Ez viszont nyilván nagyon nem. Egyébként olyan élettelenek benne a színek, nem tudom, hogy ez már a végleges változat egyáltalán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kellett, mint sz.r a zsebbe, egy annyi idős gyereknek akinek ezt készítik annak szerintem k.rva mindegy, hogy mit néz akkor meg minek? Ugyanezen koncepció mellett csinálhattak volna Mickey egér és barátai főszereplésével egy ilyen remekművet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miki egérrel csinálnak is folyamatosan egy rakás rövidfilmet a Youtube-ra. A Disney mostanában rengeteg ilyen minit készit. Ez is egy lesz a sok közül. Igazán elfér a Youtube-on. Az árát nyilván behozza. Kárba nem fog veszni az a kis pénz amit beleraknak. A Resistance meg eközött nyilván nagy különbség, hogy a Resistance tinédzsereknek készül, ez meg kisgyerekeknek. Ami tinédzsereknek készül azokat persze már mi is követjük. Ez olyan lesz mint a Forces of Destiny. Nyilván lesz még rengeteg ilyen a jövőben, ami tényleg nem nekünk szól. De azért ez szerintem nem akkora tragédia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén szólva, nem tudom mennyi létjogosultsága van ezeknek a "gagyi" animációs dolgoknak. Értem, hogy kisgyerekeknek készül, de az a poén, hogy közben ezerrel pörög a láz, hogy minden animációs mesét forgassunk újra "élőszereplősen", mert a mai korosztálynak már az jobban bejön. És ez nemcsak a klasszikus mesékre értendő, amit a Disney most nagyon tol, de már elég régóta telefosták a gyerekcsatornákat is mindenféle élőszereplős sorozatokkal.

Ehhez képest itt mennek vissza a minél egyszerűbb és primitívebb animációk felé. Persze annyiból érthető, hogy ez tök olcsó, nincs rajta veszítenivalójuk. Bár nem tudom mennyire vevő erre bárki is. Egy Resistance vagy Rebels, de a TCW is olyan, hogy megvan az a rétegük, amik szerintem kisebb gyerkőcöknek is tök élvezetes lehet. Ez a színvonaltalan ökörködés tényleg csak azoknak jó, akik annyira picik, hogy igazából mindegy mit néznek. Egyébként simán lehet, hogy ezeket már nem is emberek alkotják, hanem "gépek" renderelik maguktól. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, pb69 írta:

Értem, hogy kisgyerekeknek készül,

Akkor mindent értesz. :)

 

11 perccel korábban, pb69 írta:

de az a poén, hogy közben ezerrel pörög a láz, hogy minden animációs mesét forgassunk újra "élőszereplősen", mert a mai korosztálynak már az jobban bejön. És ez nemcsak a klasszikus mesékre értendő, amit a Disney most nagyon tol, de már elég régóta telefosták a gyerekcsatornákat is mindenféle élőszereplős sorozatokkal.

Ennek mi köze ehhez a sorozathoz és annak kontextusához? 

 

12 perccel korábban, pb69 írta:

Bár nem tudom mennyire vevő erre bárki is.

itt a válasz:

12 perccel korábban, pb69 írta:

Értem, hogy kisgyerekeknek készül,

 

Nem kell mindent túlgondolni. Biztos erre is van igény, különben nem lenne. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Biztos erre is van igény, különben nem lenne.

De nem lehet rá igény mert ahogy pb is írta:
 

44 perccel korábban, pb69 írta:

csak azoknak jó, akik annyira picik, hogy igazából mindegy mit néznek.

és ahogy már feljebb is írtam, k*rva mindegy lenne, hogy Miki egér, Plútó, Goofy stb. feje gurul-e azokkal a gömbökkel a tetején, ugyanannyit keresnének vele, ugyanannyi meló lenne, mert ugyanúgy megnézné ez a korosztály, akkor meg miért kell ezt csinálni az SW-vel is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ennek mi köze ehhez a sorozathoz és annak kontextusához? 

Az, hogy az animációs műfajt komolyabb irányba viszik, egyre több a "felnőttebb" animációs alkotás. Közben a gyerekeknek szánt mesék és egyéb szórakoztató tartalmak esetében az animációt felváltják az élőszereplős megoldások és a realisztikus CGI. Mintha kidomborodna egy olyan hozzáállás, hogy a mai gyerekeknek már nem kellenek az animációs mesék, mert az nem elég szexi. Ehhez képest a SW esetében meg csinálnak egy ilyen alkotást, ami a koncepcióját tekintve majdhogynem retro.

4 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

De nem lehet rá igény

Pontosabban bármire lenne igény, ahogyan azt írtad is. Ilyen szinten legalábbis.

4 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

miért kell ezt csinálni az SW-vel is?

Érezhetően minél több bőrt akarnak lehúzni a franchise-ról. Ennek azért lesznek furcsább kimenetei is. Azért anno is volt pl. az a táncikolós SW játék vagy a Holiday Special, azok még keményebb vadhajtások voltak. Én azon csodálkozom, hogy a mobiljátékok terén még nem álltak rá a SW-vonalra, legalábbis nem rémlik ilyesmi. Akiké a brand, próbálják minél többet és minél többféle célra használni. Legalábbis ezt tudom elképzelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

De nem lehet rá igény mert ahogy pb is írta:
 

és ahogy már feljebb is írtam, k*rva mindegy lenne, hogy Miki egér, Plútó, Goofy stb. feje gurul-e azokkal a gömbökkel a tetején, ugyanannyit keresnének vele, ugyanannyi meló lenne, mert ugyanúgy megnézné ez a korosztály, akkor meg miért kell ezt csinálni az SW-vel is?

A kicsiket meg kell fogni valamivel! Már tudok most olyat, aki megmutatja majd a 3 éves kislányának mert ez milyen cuki. Elég ha rögzül benne a dolog, később már ismerősként köszönti őket viszont ha nagyobb lesz. Szerintem ez könnyen belátható. Persze egy felnőtt embertől nem elvárható, hogy ezt meglássa, főleg ha nem a Disney marketingese vagy nem pszichológus. :) 

1 perccel korábban, pb69 írta:

Az, hogy az animációs műfajt komolyabb irányba viszik, egyre több a "felnőttebb" animációs alkotás. Közben a gyerekeknek szánt mesék és egyéb szórakoztató tartalmak esetében az animációt felváltják az élőszereplős megoldások és a realisztikus CGI. Mintha kidomborodna egy olyan hozzáállás, hogy a mai gyerekeknek már nem kellenek az animációs mesék, mert az nem elég szexi. Ehhez képest a SW esetében meg csinálnak egy ilyen alkotást, ami a koncepcióját tekintve majdhogynem retro.

Pontosabban bármire lenne igény, ahogyan azt írtad is. Ilyen szinten legalábbis.

Érezhetően minél több bőrt akarnak lehúzni a franchise-ról. Ennek azért lesznek furcsább kimenetei is. Azért anno is volt pl. az a táncikolós SW játék vagy a Holiday Special, azok még keményebb vadhajtások voltak. Én azon csodálkozom, hogy a mobiljátékok terén még nem álltak rá a SW-vonalra, legalábbis nem rémlik ilyesmi. Akiké a brand, próbálják minél többet és minél többféle célra használni. Legalábbis ezt tudom elképzelni.

Igazi felnőttes gondolkodás egy 3-6 éveseknek szánt sorozatról. :) Lesz itt is felnőttesebb animációs sorozat, ezt nem kell követni. Viszont ahogy írtam korábban a kis családosoknak ez teljesen jó. Egy ovis nyilván nem az EPIII-mal kezd hanem mondjuk ezzel. Ebben én nem látok semmi ördögtől valót. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, pb69 írta:

Érezhetően minél több bőrt akarnak lehúzni a franchise-ról.

Érthető, csak ebben az esetben nem látom értelmét, mert a kisgyerek nem akarja majd jobban azért ezt nézni, mert ez SW cucc.

3 perccel korábban, pb69 írta:

Ennek azért lesznek furcsább kimenetei is. Azért anno is volt pl. az a táncikolós SW játék vagy a Holiday Special, azok még keményebb vadhajtások voltak.

Persze csak ezeknél benn volt az a faktor, hogy mondjuk azért többen megnézik, megveszik. mert SW.

3 perccel korábban, pb69 írta:

Én azon csodálkozom, hogy a mobiljátékok terén még nem álltak rá a SW-vonalra, legalábbis nem rémlik ilyesmi.

Galaxy of Heroes van ami jelenleg is fut, de ha jól tudom ebben semmi story rész nincs, csak a karaktereket eresztik egymásnak, legalábbis régen ilyen volt, meg volt még egy abban volt sstory is a Bespinen játszódott a story, közvetlen a Jedi visszatér eseményei után vette fel a fonalat, hogy hogyan szabadították fel.
 

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A kicsiket meg kell fogni valamivel! Már tudok most olyat, aki megmutatja majd a 3 éves kislányának mert ez milyen cuki. Elég ha rögzül benne a dolog, később már ismerősként köszönti őket viszont ha nagyobb lesz.

Szerintem az SW-nek nincs szüksége ilyesmire, sőt attól, hogy annyi idősen valamit cuki-mukinak talál az ember, még nem feltétlen fogja azt később is szeretni és fordítva, ha nem látja ezeket a dolgokat később még ugyanúgy a rajongójává válhat, 6 évesen telálkoztam az OT-vel, nem volt szükségem semmi beetetésre előtte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amíg nem valami HELYETT készül, ami engem érdekelne, addig nem zavar. (még a play gombra sem kattintok rá)

Babáknak guruló vackok centekből, gyerekeknek Resistance, szemmel láthatóan alacsonyabb költségvetéssel, mint a TCW és a Rebels, nekünk meg ősszel jön a Mandalori, amelynek magasabb  a költségvetése, mint az előzmény trilógia filmjeinek. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy egyeseknek mi minden nem tud fájni... Bár nekem is ennyi gondom lenne. :D Mondjuk ez azért felvidított:

4 órával ezelőtt, pb69 írta:

Közben a gyerekeknek szánt mesék és egyéb szórakoztató tartalmak esetében az animációt felváltják az élőszereplős megoldások és a realisztikus CGI.

:) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért itt egy két állítással lehet vitatkozni. Ne feledjétek, hogy erős a kapcsolat a kisgyerekek televíziós fogyasztása és a játékaik között. Anno én is olyan játékokat akartam, amilyen meséket néztem, pl. Batmobil, vagy Bolygó Kapitánya cuccok stb. Lehet, hogy egy kisgyereknek alapból mindegy mit néz, de utána azzal a branddel próbál kapcsolatot teremteni a játékboltban. Később pedig az egy pozitív élmény lesz a gyerkőcnek mint ahogy én is a mai napig emlékszem az első kirakómra, vagy a festményes és zászlós memóriakártya játékomra stb. Nagyobb eséllyel teremt majd kapcsolatot a franchise-zal a jövőben, ha már kisgyermekként is van emléke róla és a jövő nemzedékébe beletett pénz semmiképp sem elégetett pénz, sokkal inkább befektetés. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Donát írta:

Azért itt egy két állítással lehet vitatkozni. Ne feledjétek, hogy erős a kapcsolat a kisgyerekek televíziós fogyasztása és a játékaik között. Anno én is olyan játékokat akartam, amilyen meséket néztem, pl. Batmobil, vagy Bolygó Kapitánya cuccok stb.

Az oké, de ha emlékezetem nem csal sem a Batmanből sem a Bolygó kapitányából nem volt ilyen szintű izéé. Erre is csak azt tudom mondani, hogy a célkorosztálynak mindegy az is, hogy mivel játszik. Amiről te beszélsz vagyis, hogy az olyan játékokat keresi amiket néz stb. az már egy idősebb korosztály, amit meg már nem ez a szintű valami érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Brodie írta:

Amíg nem valami HELYETT készül, ami engem érdekelne, addig nem zavar.

Hát azért elég dühítő, hogy a TCW normális befejezése helyett, ilyeneket csinálnak. Oké, hogy kapunk 12 részt, de még akkor is marad 9 történetszál ami 36 el nem készült epizódot jelent. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Amiről te beszélsz vagyis, hogy az olyan játékokat keresi amiket néz stb. az már egy idősebb korosztály, amit meg már nem ez a szintű valami érdekel.

Hát ezzel saját tapasztalatból nem tudok egyetérteni. 4-5 évesen láttam az ep6-ot, 6 évesen kaptam az első legóimat. Repülő, vár, űrhajó. Találd ki, mit építettem elsőként legóból. Segítek: van benne X. ;) 4-6 évesen imádtam volna ezt, és tuti akartam volna egy BB-8-et. Már csak azért is, mert közel a 34-hez is akarok egyet. :D 

3 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Az oké, de ha emlékezetem nem csal sem a Batmanből sem a Bolygó kapitányából nem volt ilyen szintű izéé.

Nyilván nem, mert az egy teljesen más korszak termékei, ugyanakkor volt bőven más izé akkortájt is. Mondjuk szerintem az élőszereplős Batmen sorozathoz képest a fenti Roll Out mestermű. :death: Ez legalább aranyos, de attól a '60-as évekbeli szériától én szenvedtem óvodás koromban. Peddig akkor még szerettem Batmant, egyszer annak is öltöztem farsangon (és akkor még ugye sehol sem volt az animációs sorozat). De emlékszem, hogy volt néhány nagyon hülye rajzfilm 4-7 éves koromban, a húgom imádta őket, én viszont inkább az idősebbeknek szóló szériákat favorizáltam (Star Trek, Star Wars, Power kapitány, Batman). De a lényeg, hogy ilyen izék mindig voltak, maximum hozzánk nem jutott el régen minden.

2 órával ezelőtt, ati írta:

Hát azért elég dühítő, hogy a TCW normális befejezése helyett, ilyeneket csinálnak.

Ezt egyáltalán nem a TCW normális befejezése helyett csinálják. Ezt honnan veszed? Ki mondta?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Hát ezzel saját tapasztalatból nem tudok egyetérteni. 4-5 évesen láttam az ep6-ot, 6 évesen kaptam az első legóimat. Repülő, vár, űrhajó. Találd ki, mit építettem elsőként legóból. Segítek: van benne X. ;) 4-6 évesen imádtam volna ezt, és tuti akartam volna egy BB-8-et. Már csak azért is, mert közel a 34-hez is akarok egyet. :D 

Hát ez szerintem a 3 éves korig kategória, nagyon nagyduzzogva legyen 4. Ez az, láttad a filmet és semmi szükséged nem volt ilyesmire, hogy "megfertőzzön" a Star Wars. Hát ha te még 6 évesen imádtad volna ezt... :evil: :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért szerintem az én neveltetésem nem hétköznapi, tekintve, hogy 4 évesen SW-t, 7 évesen meg már Aliens-t néztem. Egyik sem ajánlott. A normális gyerekeknek inkább az ilyen Roll Out való. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, ati írta:

Hát azért elég dühítő, hogy a TCW normális befejezése helyett, ilyeneket csinálnak. Oké, hogy kapunk 12 részt, de még akkor is marad 9 történetszál ami 36 el nem készült epizódot jelent. 

Szerintem inkább örüljünk hogy kapunk újra TCW-t. Nem hinném hogy telhetetlennek kéne lennünk, mert a kasza helyett sokkal jobb hogy lesz. Én nagyon örülök neki hogy lesz, és baromira érdektelen hogy mennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.