Ugrás a kommentre

A második epizód világai


Ajánlott hozzászólás

OFF

 

Oldi: jó téged néha itt a fórum SW részlegén is látni :D

Igyekszem faterba belekötni :D:hmm:

 

Nehogymá' úgy legyen ahogy ő látja....:D

 

 

Amúgy sokszor saját biznisz, értsd történetírás köti le a figyelmemet és így kevés ídő akad arra, hogy visszalapozak a topicokban. :D

 

De most mindent faterért :D :D

 

Igaz apám? :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz apám? :oops:

OFF

Igaz, de koncentrálj a témára, mert a végén arra jutok, hogy jobb lett volna ha inkább kis széket csinálok helyetted. :hmm:

ON

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Igaz, de koncentrálj a témára, mert a végén arra jutok, hogy jobb lett volna ha inkább kis széket csinálok helyetted. :hmm:

ON

Én igyekszem apám de most komolyan :oops:

Sajna azonban most több negatív kritikát nem tudnék az írásodhoz hozzáfűzni :-P :D

Túl jót írtál.

De majd leszel te még büszke rám :D

 

 

Másrészről én tényleg nem szoktam magam ennyire beleásni egy-egy ilyen elemzésbe, hiszen az ember a filmre mint egészre nézz rá és a részletek csupán a tudatalatijában maradnak meg. Az tény és való hogy még mindig vannak olyan dolgok, hogy amikor megint megnéztem az egyik részt újabb dolgokat veszek észre (akár a háttérben is).

A múltkor például a Jediben szúrtam ki egy idegen fószert a Home One fedélzetén. Eddig fel sem tűnt mert csupán egy ezredmásodpercig volt látható.

De ami a lényegét illeti, az ilyen elemzések csupán egy nézőpontból lehetnek értékesek, más szemszögböl pedig érdekesek. Tényleg mindenki mást lát meg egy-egy apró jelenetben vagy dologban. És ez szerintem így van jól :D

 

Na befejetem mert késő van és "gyereknek" már ágyban a helye. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

[OFF]

Egyébként mi Oldfighterrel nagyon régről ismerjük egymást (nem személyesen), de biztos nem tudja, ki vagyok. :hmm:

[/OFF]

Hát kevesen vannak akik Youngfighteres időszakomról tudnának mesélni, de örülök, hogy akad itt köztük valaki :D

Majd Cavinton helyet téged veszlek elő :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fórumok általában azért vannak, hogy a résztvevők egymással kommunikáljanak, megosszák egymással egy adott téma részleteit. Mint ilyen, engem minden érdekel amit az ide járók leírnak. Épp az benne a jó, hogy egy perszonális nézőpontot tükröz, amiből esetleg profitálni is lehet. Nem egyszer volt már rá példa, hogy az sw olyan darabkáját ismertem meg mások által, ami eddig homályban volt előttem. Namost ha teszek a hosszú írásokra, elemzésekre, mert más írta, és az miért érdekeljen engem ugye, hisz az csak az ő perspektívája, akkor feltehetnénk a tízforintos kérdést, hogy mit keresek én a fórum ezen részén? Ökörködni a legkönnyebb, de kicsiholni valamit a témában, az már nehezebb. De neked elnézem, mert még gyerek vagy. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ami a lényegét illeti, az ilyen elemzések csupán egy nézőpontból lehetnek értékesek, más szemszögböl pedig érdekesek. Tényleg mindenki mást lát meg egy-egy apró jelenetben vagy dologban. És ez szerintem így van jól :oops:

És ezért kell mindnél többünknek hozzászólnia, hogy annál több szemszögől lehessen megvizsgálni az adott dolgokat :hmm:

Én ezért szeretem az ilyen elemzéseket.

 

Az 1-es amúgy szvsz csak véletlen. Ez a Lear-es dolog viszont már annál kevésbé, ha csak nem valami random hegygenerátorral csinálták. Az ilyet már inkább teszi be az animátor szánt szándékkal. És Bomarr elmélete nekem tetszik, max tényleg csak ott lehetne belekötni, hogy ez inkább illene az ep3-ba. Ellenben Anakin ettől a pillanattól indul el igazán a Sötét Oldal felé, ami eltávolítja a családjától, ergo a fiától. Szóval némi rugalmasággal szerintem passzol az, amit Bomarr írt.

 

Az viszont biztos, hogy ez nem a fogatverseny színhelye, bár ott is voltak ilyen sziklakapuk, de azok sokan voltak, sűrűn és nem sokkal voltak nagyobbak a fogatoknál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát kevesen vannak akik Youngfighteres időszakomról tudnának mesélni, de örülök, hogy akad itt köztük valaki :hmm:

Majd Cavinton helyet téged veszlek elő :D

SW.hu-n egy szerepjátékban voltam anno. Szóval az csak nekem volt régen. :D Meg nem nagyon tudok mit mesélni. :oops:

 

Hacsak nincs több Oldfighter... Ugye nincs? :D

 

A hegyen az egyes szám valóban lehet véletlen, de nem hiszem, hogy ezekre valaha lesz hivatalos válasz. De nem is kell. Maradjon ez meg a fantáziánknak. :D

 

Na meg, ha most nem mondok nagy hülyeséget, ez itt a Mos Eisley környék. Arra nem jártunk az Ep1-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy időt szánsz rá, Zoli. :hmm:

Erre mindig. :D Itt a színhatásokat és a fény-árnyék jelentőségét kell figyelni, ami nagyon közel áll a szívemhez. :oops:

Kár, hogy (tudtommal) nem lehet egyszerűen elmenteni ezeket a képes írásokat. Jó lenne majd összerakni belőle egy PDF-et, ha mindegyik kész lesz.

 

Nagyon jó a leírás, gratulálok hozzá! Talán az eddigi legjobb...

 

Az egyes szám szerintem véletlen, de a betűk más lapra tartoznak... :D Bár kicsit zavaró, hogy a LEAR után tényleg van még néhány bötű. Figyelemelterelés lenne? :D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy (tudtommal) nem lehet egyszerűen elmenteni ezeket a képes írásokat. Jó lenne majd összerakni belőle egy PDF-et, ha mindegyik kész lesz.

Menteni kívánt rész kijelöl, ctrl-c, world nyit, új doksi, ctrl-v, és máris bedobja még a smile-kat is (olykor még a honlap hátterét is, de pontos kijelöléssel az kiküszöbölhető).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fórumok általában azért vannak, hogy a résztvevők egymással kommunikáljanak, megosszák egymással egy adott téma részleteit. Mint ilyen, engem minden érdekel amit az ide járók leírnak. Épp az benne a jó, hogy egy perszonális nézőpontot tükröz, amiből esetleg profitálni is lehet. Nem egyszer volt már rá példa, hogy az sw olyan darabkáját ismertem meg mások által, ami eddig homályban volt előttem. Namost ha teszek a hosszú írásokra, elemzésekre, mert más írta, és az miért érdekeljen engem ugye, hisz az csak az ő perspektívája, akkor feltehetnénk a tízforintos kérdést, hogy mit keresek én a fórum ezen részén? Ökörködni a legkönnyebb, de kicsiholni valamit a témában, az már nehezebb. De neked elnézem, mert még gyerek vagy. :hmm:

Kösz apa :D

 

 

Amúgy nekem az SW marad mese mintsem egy elemezni való történet. Én feleslegesnek érzem a legapróbb "biz-baz" kiértékelését mert tényleg mindenki másnak mást jelent.

Egy pélával élve ez olyan mint az unalomig ismert verselemzések, hogy csak valami rémísztó dolgot említsek a fiatalságom éveiből, nameg felemlegetve...asszem Arany János volt az ( elnézést ha tévednék) aki beült egy irodalom órára ahol éppen az ő versét elemezték a diákok.

Namármost a tanár állandóan azt szajkózta, hogy az író így meg úgy gondolta...

Erre föl Arany megunván a dolgot vehemensen odavetette a tanárnak, hogy gondolta a fene! :D

 

Szóval az én öreg fejemnek az SW egy mese (se több, se kevesebb) mely egészében varázsol el már jó ideje :oops: És ennyi erővel most nekiállhatnék kiértékelni a Hófehérkét is, de nem teszem :D

Öszintén szólva az SW jobban leköt :D :D

Szerkesztve: - Oldfighter
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ezért kell mindnél többünknek hozzászólnia, hogy annál több szemszögől lehessen megvizsgálni az adott dolgokat :hmm:

Én ezért szeretem az ilyen elemzéseket.

Lásd az Odynak írt válaszom :D

 

Egy mesénél nem érzem szükségét annak, hogy minden egyes hajszálnyi dolgot kiértékeljek.

Ez olyan mint amikor a techfanatikusok azon vitatkoznak, hogy hogy a fenébe tudta legyőzni az a maréknyi lázadó csoport a Jedi visszatérben a nagy birodalmi flottát. Na ilyenkor szoktam őket sajnálni, hogy fogalmuk sincsen, hogy miről szól a Star Wars :oops:

De hál isten Ody ezekkel az írásaival még messze van attól, hogy én is sajnáljam :D Tény és való, hogy sok érdekes dolgot mond bár mint mondtam véleményem szerint ennyire nem kell "bogarasnak" lenni.

Lefogadom Lucas úgyis másképp gondolta :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben agyaltam a bevésésen és arra jutottam hogy a Lear mellett mintha TR lenne ami a HTML-ben a táblázat új sorához kell.

Azt nem tudom hogy az irodalmi művekben így jelölik-e a sorokat, de ha így van akkor az utána levő valamik a Lear király valamelyik sorára is utalhatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Namármost a tanár állandóan azt szajkózta, hogy az író így meg úgy gondolta...

Erre föl Arany megunván a dolgot vehemensen odavetette a tanárnak, hogy gondolta a fene! :oops:

Ady Endre volt az :hmm: S hogy egy költő mit gondol a verséről az bár felettéb érdekes, mégis bizonyos szempontból irreveláns. Gondoljunk csak a Shakespeare költeményekre, melyekkel kapcsolatban állandóan felmerül, hogy talán nem is Shakespeare irta. S most tekintsünk el ezen felvetések együgyöségétől, s tegyük fel maholnap kiderül, hogy egy skót gróf irta passziból vagy egy francia pék a feleségének... mi van akkor? Dobjuk ki az összes Shakespeare elemzést és biráljuk felül mit is jelent nekünk a Rómeo és Júlia? Hát épp ezaz, hogy nem... mert teljesen mindegy ki irta és mit gondolt róla: a Rómeo és Júlia a tragikus szerelem örökös drámája marad, bárkitől is származik, s bármit is gondolt az irója róla. Mert minden mű, azután hogy kikerült a nagyközönség elé, saját éltre kell s az határozza meg leginkább, hogy az olvasói/nézői mit gondolnak róla. Marha unalmas lenne, ha minden filmhez/regényhez/festményhez lenne egy megoldó kulcs, hogy mit jelent, s mást nem is lenne érdemes róla gondolni. És épp ezért fontosak a vers-elemzések (amik között nyilván akad pocsék is... attól hogy valami elemzés, már nem válik rögtön jóvá)... mert nagyonis fontos, hogy mit vált ki az adott mű. Nekem is vannak filmjeim amikre egy nézésnél többet nem pazarolnék, de az SW nem ilyen... S Ody elemzésében számtalan érdekes dolog vetődött fel...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy mesénél nem érzem szükségét annak, hogy minden egyes hajszálnyi dolgot kiértékeljek.

Kit mitől és hogyan varázsol el egy mese. Én szeretem a részleteket, az apróságokat, az SW-ben pedi van mit bogarászni. És érdekel mások véleménye ugyan ezen részletekről, vagy felfedezése újakról. Izlések és pofonok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... S Ody elemzésében számtalan érdekes dolog vetődött fel...

Igen, valóban érdekes :)

De sokszor már a belemagyarázást érzem az ilyen elemzésekből. Nem konkrétan most pont Odyéra értem, de olykor marha erőltetett dolgokat olvas már az ember :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó a leírás, gratulálok hozzá! Talán az eddigi legjobb...

Köszi Zoli! A pdf remek ötlet, és azt hiszem majd egyben írom meg az egészet (persze olyan progi is kéne, amibe tudok pdf-et írni). :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Menteni kívánt rész kijelöl, ctrl-c, world nyit, új doksi, ctrl-v, és máris bedobja még a smile-kat is (olykor még a honlap hátterét is, de pontos kijelöléssel az kiküszöbölhető).

:) Fel sem merült bennem, hogy a képeket ilyen simán át lehet menteni... :P

 

Ody: Majd én megcsinálom. :P

 

 

Bomarr: "Mert minden mű, azután hogy kikerült a nagyközönség elé, saját életre kell s az határozza meg leginkább, hogy az olvasói/nézői mit gondolnak róla."

Ez nagyon igaz. Fontos, hogy mit gondol az alkotója a műről, de az elkészülte után az is csak egy vélemény. Nagyon érdekes vélemény, de akkor sem szentírás.

 

A sztorit én is Arannyal hallottam, sőt, valahonnan már egy festővel is. Innentől kezdve erősen vitatható, hogy megtörtént-e egyáltalán... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon érdekes vélemény, de akkor sem szentírás.

Nem szentírás, de én olyan aspektusból vizsgálnám az alkotó véleményét, hogy amit ő meg akart mutatni, az mennyire jön át.

Mennyire gondolom én azt arról a jelenetről amit ő akart, hogy gondoljak, ha akarta, hogy gondoljak egyáltalán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Nem szentírás, de én olyan aspektusból vizsgálnám az alkotó véleményét, hogy amit ő meg akart mutatni, az mennyire jön át.

Mennyire gondolom én azt arról a jelenetről amit ő akart, hogy gondoljak, ha akarta, hogy gondoljak egyáltalán."

 

Igen, pontosan ez a jelentősége. :) Ettől lesz nagyon érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pedig szerintem fontos az alkotó véleménye.Hisz ő írta a művet.Az ő agyának terméke.Megpróbálom elmagyarázni, hogy gondolom egy jeleneten keresztül.A Birodalom visszavágban van a barlang jelenet.Sok rajongó próbálta megfejteni már a barlang "titkát".Született rengeteg ötlet vajon mit szimbolízálhat.Namost ha Lucas holnap előáll és elmondja, hogy ezt és ezt jelenti a barlang, és amazt akarta vele érzékeltetni, akkor az az igaz.A 100 %.Utána az összes kitalált elmélet mehet a süllyesztőbe mert megvan a megoldás.

Mi vitatkozhatunk ,láthatjuk máshogy ,de az "igazi" értelme egy jelenetnek a szerzőtől jön.

Vagy ha egy politikus mond valamit akkor másnap megjelenik a beszéd elemzése.Ami nyilvánvalóan hamis, hiszen az az újságíró véleménye a beszédről.A politikus meg ha olvassa akkor jókat nevet, vagy bosszankodik azon, hogy nem is azt értette azon a mondaton amit az újságíró leírt.

Szerintem Lucas és a többi szerző szándékosan nem árulja el bizonyos jelenetnél az ő gondolatait, mert ahogy Bomarr írta baromi unalmas lenne minden a filmek körül.Nem lenne min agyalni.

 

A verselemzést én is utáltam.Nem láttam semmi értelmét annak, hogy mások gondolatait megfejtsem.Attól nem lesz valaki műveltebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az "első körben" mit jelent?

Azt, hogy egy még bővülhet vagy szűkülhet?

Is-is. De inkább szűkülni fog. :) Mostanában nem hinném, hogy lesz belőle valami. Fel kell töltődnöm. Amúgy meg friss a Tatooine, azt lehet még olvasgatni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, mostanra sikerült behoznom a 'lemaradásom'.

 

Gratula Ody, most sem adtad alább a szintet! :D Nagyon jó kis elemzés volt ez.

 

Annyit még az itteni vitához, hogy szerintem fontos, hogy mit gondolt a szerző, mert az egy támpont lehet a kiindulás során, de mindenkinek magának kell értelmeznie a verset, írást, stb-t, mert egy adott mű mindenkinek mást jelent, lévén más az előéletünk, más a gondolkodásunk.

 

Én imádok verset elemezni, mert gondolkodtatásra késztet, és megpróbálom értelmezni, hogy számomra mit is mondanak ezek a szavak, kifejezések. Plusszban még csodálom is a szerzőt.

 

Nincs ez máshogy az SW világában sem. Szerintem az 1-es nem véletlen, a betűk viszont csak Easter Eggek. :)

 

 

Donát

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.