Ugrás a kommentre

Vélemények a Kánonról, Kánon művekről


Iqvi

Ajánlott hozzászólás

21 órával ezelőtt, Whill írta:

@Darth Revan9 azt lehet már tudni, hogy mi lesz az Ascendancy trilógia neve magyarul? Ugye a Chiss Ascendancy eddig mindig Chiss Birodalom néven lett fordítva, de a Thrawn: Birodalom kicsit megtévesztő cím lenne. A Star Wars: Thrawn: Chiss Birodalom: A Káosz Felemelkedése pedig már tényleg kissé hosszadalmas. :D

Még nem dőlt el. Chiss Birodalomként hivatkoztak eddig rá. Annak kéne maradnia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 12/21/2019 at 1:08 PM , Iqvi said:

@caseyjones nem értem miért olyan nagy probléma hogy a régi filmeknek nincsenek új regényváltozatai. Most az OT ifjúsági könyveit hagyjuk, azt én el se szeretném olvasni eleget hallottam róla. Alapból a regényváltozatokból csak az számít Kánonnak ami nem mond ellen a filmeknek, szóval ezek a Kánon rendszer gyenge pontjai. Viszont, bár tudom hogy óckodsz a képregényektől, mind az előzmény, és az eredeti trilógiának vannak Graphic Novel kiadásai amik szerintem elégséges pótlást jelentenek a könyvek helyett.

 

Nekem az egyenlőség hiánya a bajom ezzel kapcsolatban. Tehát ha az új trilógia filmjeinek van hivatalos regényváltozatuk a Kánonban, akkor az előző hatnak is legyen. Vagy ha az első hatnak nincsen, akkor az új trilógiának se legyen. Bár, mint azt már említettem, az OT ifjúsági regényváltozatai Kánonnak számítanak, akármilyen gyengék is. Szóval, már csak a PT-vel kéne kezdeni valamit, és megnyugszom. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem bőven elegendők a Legendák regényváltozatok. Főleg, hogy olykor a kánon könyvek sem egyeznek teljesen a filmekkel. Anno pletykálták, hogy az (akkor még) 6 film mellett azok regényváltozatai is átkerülnek a kánonba. Annyiból talán jobb lett volna (némi modernizálás után persze), hogy most minden filmhez lenne regényváltozat a kánonban is, plusz talán nem születnek meg olyan "remekművek", mint az Ep4-5-6 ifjúsági változatai.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Szerintem bőven elegendők a Legendák regényváltozatok. Főleg, hogy olykor a kánon könyvek sem egyeznek teljesen a filmekkel. Anno pletykálták, hogy az (akkor még) 6 film mellett azok regényváltozatai is átkerülnek a kánonba. Annyiból talán jobb lett volna (némi modernizálás után persze), hogy most minden filmhez lenne regényváltozat a kánonban is, plusz talán nem születnek meg olyan "remekművek", mint az Ep4-5-6 ifjúsági változatai.  

Szerintem az adaptációkat alapvetően nem kellett volna kánonként kezelni, akár 2014 előtt, akár 2014 után jelentek meg. Nekem eléggé zavaró, hogy a hivatalos kánon idővonal el van árasztva mindenféle iPhone-játékkal meg junior-adaptációkkal, amik csak a filmek sztoriját mondják el újra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 12/22/2019 at 8:46 AM , Ody Mandrell said:

Boba még előkerülhet hisz ő csak a sarlacc-ba esett bele. Amekkora Legends fan vagy tudhatnád, hogy abban túlélte. ;) 

Akkor tisztáznám. Nem Legends fan vagyok, hanem egyszerűen teszek erre a Disney által bevezetett rendszerre, és sokakkal ellentétben nem az alapján döntöm el, hogy mit akarok olvasni vagy nézni, hogy az kapott-e Legendák címkét vagy nem. Pont nem érdekel ez engem, szórakozni szeretnék a kedvenc univerzumomban, ezt tartom szem előtt.

És én meg vagyok győződve róla, hogy nem minden fekete meg fehér, ahogy sokan látják... Értem ez alatt azt, hogy a Kánonban vannak minőségi művek, de ugyanúgy vannak kevésbé minőségi művek is, és ez ugyanígy igaz a Legendákra is!

 

És ha még mindig nem győztelek meg, bizonyítanám, hogy igenis vannak dolgok a Kánonban, amelyeket nagyon szeretek - az első hat mozifilmen kívül:

 

The Clone Wars animációs film - Szerintem egy tök korrekt animációs film, nagyon jól beindította a sorozatot.

 

The Clone Wars sorozat - Bár a 2003-as verziót egy hangyányit jobban csípem a sztorija miatt, a TCW-t egyszerűen imádom! Láttam az összes részét, és nagyon várom már, hogy kijöjjenek az új részek. Komolyan mondom, mióta megszakadt a sorozat, úgy érzem, hiányzik valami az életemből. Összességében véve szerettem nagyon a sorozatot, még ha nem is minden részét.

 

Rebels - Második nekifutásra sikerült csak végignéznem a sorozatot, de a szívemhez nőtt. Szerintem jópofa és igenis szerethető! Bár a TCW-t valamivel jobban kedvelem.

 

Sötét tanítvány - Jobban örültem volna, ha Ventress sorsát on-screen zárják le, de mindegy most már. Nagyon sötét tónusú regény volt. Csak úgy áthatotta a Sith-ek energiája! És természetesen tetszett.

 

A csempész futása - Egy teljesen korrekt Solo-kalandregény, egy nap alatt elolvastam. És ez nálam hatalmas szó!

 

Padmé-regény - Imádtam! 10/10 Csak úgy áthatotta a PT-hangulat.

 

Ahsoka - Eleinte rühelltem, de egy olyan komoly figurát faragtak belőle, hogy a végére megkedveltem. Sőt, a róla szóló regény elolvasásán is gondolkodom!

 

Igazándiból sequel meg post OT szintjén részesítem csak előnyben a Legendset, mert nekem az a Thrawn-C'Baoth-Jacen-Jaina vonal sokkal jobban tetszik, mint a Kylo-Finn-Rey féle vonal. De OT meg PT szintjén tulajdonképpen (kis túlzással) semmi bajom a Kánonnal. Lásd: Rebels, TCW... 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mester és tanítványát olvastam, de sajnos csalódás volt. 

A Vérvonalat nem. Az a helyzet, hogy nekem a Kánon-féle sequel története, felépítése, karakterei nem nyerték el a tetszésemet, emiatt nagyon kevés esélyét látom annak, hogy sequelhez tartozó könyvet olvassak a Kánonból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Értem ez alatt azt, hogy a Kánonban vannak minőségi művek, de ugyanúgy vannak kevésbé minőségi művek is, és ez ugyanígy igaz a Legendákra is!

Állította ennek valaki az ellenkezőjét itt a fórumon? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 minutes ago, Darth Cupsy said:

Állította ennek valaki az ellenkezőjét itt a fórumon? 

Ody Legends fannak nevezett, ezért tisztáztam az álláspontomat, hogy én nem kifejezetten Legends fan vagyok, hanem voltaképpen azt gondolom az egészről, amelyet te most kiragadtál a hozzászólásomból - ezzel is bizonyítva, hogy én nem kimondottan Legends fan vagyok. Bár az tény, hogy az ottani művekkel (egyelőre) jobban szimpatizálok.

 

Ha nem is itt a fórumon, de úgy alapvetően nagyon sok helyen találkoztam ezzel a fekete-fehér gondolkodású rajongói típussal: ami Kánon, az tökéletes, ami pedig Legendák, az egy értelmetlen, rossznak sem nevezhető, hulladékkal egyenlő zagyvaság. És akkor még jön a rosszabbik változatuk, az úgynevezett "hittérítők" vagy "szektások", akik meg akarják mondani a másiknak, mit olvassanak és mit ne, illetve akik máglyahalállal meg keresztrefeszítéssel büntetnék a Legendákat (is) olvasókat, róluk már esett szó a másik topikban. 

 

star wars GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, caseyjones írta:

Ha nem is itt a fórumon, de úgy alapvetően nagyon sok helyen találkoztam ezzel a fekete-fehér gondolkodású rajongói típussal

Épp ezért nem is értem, hogy miért kell ezt itt mégis hangsúlyozni annyiszor ahányszor csak valami Legends-kánon téma van, mikor már jó párszor, jó páran leírták, hogy egyetértenek azzal, hogy mindkét oldalon vannak nagyszerű és gyengébb művek is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ha elismerik, hogy vannak nagyszerű művek is a Legends között, akkor miért nem olvassák a Legendset (is)? (Ez most vonatkozik erre a fórumra is.) Mert csak azért nem olvasni Legendset, mert nem illeszthető bele a pár éve létrehozott idővonalba, szerintem botorság. 

 

Persze, nem akarok rákényszeríteni senkit, hogy olvasson Legendset, csak elszomorít, hogy ez a Kánon egyfajta robotos beidegződést szül, vagyis hogy "ezt most el kell olvasni, csak azért, mert Kánon", és nem pedig az alapján történik a választás a könyveket illetően, hogy miről szólnak... 

Ha én is így gondolkodnék, nem is tudom, mennyi csodás élménytől fosztottam volna meg magam. Hogy ne csak folyton a Thrawn-trilógiát fényezzem: Kenobi, A gonosz útvesztője, Kirajzás, A megtévesztés leple, Tolvajbecsület, A Jedi-kristály...

 

Az természetesen más, hogy ha valaki azért nem olvassa őket, mert már megvolt neki minden, magyarul megjelent Legends-könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, caseyjones írta:

Viszont ha elismerik, hogy vannak nagyszerű művek is a Legends között, akkor miért nem olvassák a Legendset (is)? (Ez most vonatkozik erre a fórumra is.) Mert csak azért nem olvasni Legendset, mert nem illeszthető bele a pár éve létrehozott idővonalba, szerintem botorság. 

Ez egyéni ízlés kérdése szerintem. A Star Warstól ha elvonatkoztatok is létezik jó pár nagyszerű könyv, olyanok amik más sci-fi/ fantasy franchise-hoz tartoznak és olyanok is amik franchise függetlenek, mégsem fogom őket soha elolvasni, mert nem érdekelnek annyira. Ha ezt az érdektelenséget valakinek az váltotta ki, hogy a Legends nem illeszthető bele a történetfolyamba azzal szerintem semmi baj nincs, pláne ha elismeri, hogy ettől független ezek jó könyvek. 

3 perccel korábban, caseyjones írta:

Persze, nem akarok rákényszeríteni senkit, hogy olvasson Legendset, csak elszomorít, hogy ez a Kánon egyfajta robotos beidegződést szül, vagyis hogy "ezt most el kell olvasni, csak azért, mert Kánon", és nem pedig az alapján történik a választás a könyveket illetően, hogy miről szólnak... 

Mindenképpen a kánon mellett szól, hogy tetszik vagy nem az építi az univerzumot és mivel igyekeznek konstansan építgetni, így jól jöhetnek azokból a művekből megszerzett információk, mert majdan egy másik mű majd utal rá vagy kapásból úgy veszi, hogy annak az infónak az ember már birtokában van, hisz az egész egy összefüggő univerzum, lásd pl. Solo, Maul esete.

3 perccel korábban, caseyjones írta:

Ha én is így gondolkodnék, nem is tudom, mennyi csodás élménytől fosztottam volna meg magam. Hogy ne csak folyton a Thrawn-trilógiát fényezzem: Kenobi, A gonosz útvesztője, Kirajzás, A megtévesztés leple, Tolvajbecsület, A Jedi-kristály...

Igen, de utólag már könnyű okosnak lenni :) Most, hogy már olvastad őket, illetve, hogy nem most álltál neki könyveket olvasgatni, mert ugye régen nem kellett azon agyalni, hogy kánon vagy Legends :) Viszont most már dönteni kell, hogy mibe ruház bele az ember legközelebb és ha nincsenek előzetes tapasztalataid akkor az egyetlen objektív támpontod a Legends/ Kánon, mert még csak azt sem tudod biztosan kijelenteni, hogy egyes könyvek biztosan tetszenek mindenkinek, mert pl. csak a fentebbi felsorolásodból szerintem sem A gonosz útvesztője sem A Jedi-kristály nem olyan nagy szám, és ahogy feljebb is írtam a kánon mellett szól az univerzum építés. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Annyit hozzátennék, hogy az esetek TÚLNYOMÓ TÖBBSÉGÉBEN a kánon címke egyfajta garancia is a minőségre. A könyvek közül eddig csak az Utóhatás és a Végső Dobás az, amire azt tudom mondani, hogy rossz, de még ezekben is volt olyan dolog, ami tetszett. A Story Group nagyon vigyáz arra, hogy mi jelenik meg, míg a régi EU idején (főleg a Bantam-korszakban) boldog-boldogtalan Star Wars könyvet írt. Manapság nem tudnám elképzelni, hogy egy Kristálycsillag vagy Jedi Herceg-sorozat megjelenhetne. Az pedig törvényszerű volt, hogy a kb. 200 könyv között olyan kiemelkedő alkotások is megszülethettek, mint a Thrawn-trilógia, a Darth Plagueis, vagy a Megtévesztés Leple.

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az, hogy a kánon könyvek közül sok a minőségi munka nagyban köszönhető az azt megelőző kb. 10-15 év termésének is, mert akkor jött sokkal több minőségi Star Wars tartalom. Sokat tanultak a Legendák e kb. 15 évéből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eddig egyedül A végső dobást és az EP7 könyvváltozatát mondanám kimondottan rossznak, az Utóhatással az volt a baj, hogy egy tehetségtelen író kapta feladatául, hogy a kánonban oly fontos eseményeket megírja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 12/25/2019 at 1:41 AM , Darth Cupsy said:

Mindenképpen a kánon mellett szól, hogy tetszik vagy nem az építi az univerzumot és mivel igyekeznek konstansan építgetni, így jól jöhetnek azokból a művekből megszerzett információk, mert majdan egy másik mű majd utal rá vagy kapásból úgy veszi, hogy annak az infónak az ember már birtokában van, hisz az egész egy összefüggő univerzum, lásd pl. Solo, Maul esete.

Ez így szerintem érthető és elfogadható, nekem az a bajom, amikor ez a gondolkodásmód/hozzáállás a Legendák rovására megy. Mivelhogy azért, mert nem tartalmaznak olyan információkat, amelyek beépíthetők a hivatalos idővonalba, remek szórakozást tud nyújtani némelyik.

Én, személy szerint pedig a szórakozást tartom első számú célpontnak, amelyre mind a Kánon, mind a Legendák képes, de ez megint csak az én véleményem. 

 

On 1/3/2020 at 3:12 PM , Whill said:

Annyit hozzátennék, hogy az esetek TÚLNYOMÓ TÖBBSÉGÉBEN a kánon címke egyfajta garancia is a minőségre. 

Ez így van, viszont, sajnos, sokan e miatt a gondolkodásmód miatt úgy vannak, hogy a Legendák címke pedig garancia arra, hogy az adott könyv botrányosan rossz... Pedig tulajdonképpen csak annyi a különbség a Legendák meg a Kánon között, hogy az egyiket egy bizonyos határidő előtt, a másikat meg egy bizonyos határidő után adták ki... Kiváló példa erre A királynő árnyéka: E. K. Johnston leírja a könyvben, hogy ezt a regényt a TPM idején szerette volna kiadni. Namármost, ha az a könyv a TPM idején jött volna ki, ma már Legendák lenne. De mivel nemrég adták ki, így Kánon...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 12/25/2019 at 8:45 AM , Nute Gunray said:

Summa summarum: mindenki azt olvas, amit akar. Szerintem ez most már egy agyonbeszélt téma.

De ezért van a fórum, nem? :D Hogy az ilyeneket meg lehessen beszélni. Addig, amíg nincs k----anyázás, szerintem mehet ez a diskurzus a végtelenségig.

Ha meg valaki unja, valakit nem érdekel, nem kötelező olvasni; én sem olvasok olyan témákról szóló topikokat, amelyek nem érdekelnek. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én régen sok ma már legendának számító könyvet olvastam, viszont akkor még az volt a kánon. Most úgy vagyok vele, hogy mivel túl sok időm nincs, nem akarok olyasmit olvasni, amit bármikor egy tollvonással keresztülhúzhatnak egy másik műben majd. Azt a kevés időmet olyan művek megismerésére szeretném fordítani, amik hivatalosan is megtörténtek az SW univerzumában, tehát ha beszélgetünk egy témáról, akkor a könyvbeli tapasztalatomat fel tudom hozni egy vitában pl. Így hiába tudok jó legendák könyvekről, amiket nem olvastam, ezeket egyelőre nem is tervezem elolvasni, inkább veszek kézbe egy gyengébb, de legalább kánonnak számító könyvet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
On 1/14/2020 at 2:08 PM , Donát said:

Én régen sok ma már legendának számító könyvet olvastam, viszont akkor még az volt a kánon. Most úgy vagyok vele, hogy mivel túl sok időm nincs, nem akarok olyasmit olvasni, amit bármikor egy tollvonással keresztülhúzhatnak egy másik műben majd. Azt a kevés időmet olyan művek megismerésére szeretném fordítani, amik hivatalosan is megtörténtek az SW univerzumában, tehát ha beszélgetünk egy témáról, akkor a könyvbeli tapasztalatomat fel tudom hozni egy vitában pl. Így hiába tudok jó legendák könyvekről, amiket nem olvastam, ezeket egyelőre nem is tervezem elolvasni, inkább veszek kézbe egy gyengébb, de legalább kánonnak számító könyvet. 

Tudom, hogy már uncsi, meg önmagamat ismétlem, de erre a helyzetre is A királynő árnyékát tudom felhozni, amely egy tökéletes példa: a könyv végén le van írva, hogy a szerző azt a regényt már a TPM idején szerette volna megjelentetni. De valamilyen okból kifolyólag nem jelent meg akkor. Ezt sikerült bepótolni közel 20 év után. Emiatt a regény Kánonnak minősül, mivel most jelent meg nemrégiben ugye. De ha anno megjelent volna, akkor az is a Legendák részét képezné sok másik mellett...

Számomra ezért (is) nem hiteles ez az egész Legendák-Kánon ügy, és én továbbra is az alapján fogom eldönteni, hogy mit olvasok, hogy miről szól az adott mű. De ez csak az én magánvéleményem.

 

Mondjuk, a te helyzeted sokkal korrektebb, mivel te olvastál anno - ma már Legendáknak minősített - köteteket, mint ahogy írtad is. Viszont egy olyan rajongó, aki nem tett így, és egyből megvet és nem olvas el egy adott könyvet csak azért, mert nem a hivatalos idővonal része, szerintem botorság. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Tudom, hogy már uncsi, meg önmagamat ismétlem, de erre a helyzetre is A királynő árnyékát tudom felhozni, amely egy tökéletes példa: a könyv végén le van írva, hogy a szerző azt a regényt már a TPM idején szerette volna megjelentetni. De valamilyen okból kifolyólag nem jelent meg akkor. Ezt sikerült bepótolni közel 20 év után. Emiatt a regény Kánonnak minősül, mivel most jelent meg nemrégiben ugye. De ha anno megjelent volna, akkor az is a Legendák részét képezné sok másik mellett...

Számomra ezért (is) nem hiteles ez az egész Legendák-Kánon ügy, és én továbbra is az alapján fogom eldönteni, hogy mit olvasok, hogy miről szól az adott mű. De ez csak az én magánvéleményem.

 

Mondjuk, a te helyzeted sokkal korrektebb, mivel te olvastál anno - ma már Legendáknak minősített - köteteket, mint ahogy írtad is. Viszont egy olyan rajongó, aki nem tett így, és egyből megvet és nem olvas el egy adott könyvet csak azért, mert nem a hivatalos idővonal része, szerintem botorság. 

Inkább azt írta, hogy szerette volna megírni már 99 körül. Akkor még 15 éves volt, kellett egy kis idő, hogy íróvá váljon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
On 12/19/2019 at 11:37 PM , Bence1997 said:

Igen, ez mind marketingfogás, mert elvannak (elvileg) rejtve ezekben a történetekben olyan dolgok - legyen az bolygó, személy vagy akármi - amely kapcsolódik az új filmekhez. Ezért van az Utóhatás így híresztelve, mert szerepel benne Jakku, a Leia történetben Holdo - ha jól tudom - továbbá a Phasma azért TLJ -hez kötött, mert Phasma szerepel benne.

Miután elolvastam a Leia-regényt Gray tollából, kicsit másképp vélekedek. Mégsem jelenteném ki, hogy puszta marketingfogás lenne az, hogy ráírják a regény elejére, hogy a "TLJ hajnala" stb. Az a regény közel sem a TLJ érájában játszódik, viszont nagyon közelről megismerhetjük belőle Holdót. Én a film megtekintésekor abszolút nem tudtam, ki ő. Viszont ha elolvastam volna előtte a Leia-regényt, már teljes mértékben képben lettem volna, elvégre nagyon jól megismerhetjük őt belőle. Sőt, hozzám egy kicsit közelebb is hozta a karaktert. 

 

Habár ennek az ellenkezőjét is tapasztaltam már: Greg Rucka A csempész futása című regényének hátoldalán vagy valahol máshol le van írva, hogy kulcsfontosságú infókat tartalmaz a TFA-hoz. Határozottan emlékszem, hogy a regényben semmilyen információ nincs elrejtve a TFA-val kapcsolatban... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a "Journey to TFA" nagyrészt tényleg csak fals marketing volt. A három young reader könyv gyakorlatilag csak annyiban kötődik a TFA-hoz, hogy a kerettörténet abban az érában játszódik. A TLJ és a TROS felvezetése sokkal jobb volt ebből a szempontból, mert minden mű tett hozzá az adott filmhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 hours ago, Nute Gunray said:

Egy-két háttérkarakter az EP7-ből szerepel benne (pl. Ematt őrnagy), illetve itt tudod meg, emlékeim szerint, hogy a Falcon már nincs Han tulajdonában.

Hm, oké, ezek a TFA-val kapcsolatos dolgok, de ettől még szerintem túlzás azt állítani, hogy "a regény kulcsfontosságú infókat tartalmaz a TFA-val kapcsolatban" (vagy valahogy így van leírva). Nekem személy szerint kulcsfontosságú információ pl. az lenne, ha megtudnánk belőle valamit pl. Benről. Mint ahogy a Leia-regény is egyfajta "Holdo-bevezetésként" is szolgál, elvégre elég fontos szerepet kap ő Gray regényében. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most kíváncsiságból végignéztem a moly.hu-n A Jedi visszatér utáni kánon megjelenéseket hogyan állnak. Sajnos nem túl jól Csak a Gray regények aratnak sikert, a többit eléggé lehúzzák. Úgy tűnik eddig az olvasóknak kevésbé nyerte el a tetszését az új Poszt Endor korszak.

kép.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Most kíváncsiságból végignéztem a moly.hu-n A Jedi visszatér utáni kánon megjelenéseket hogyan állnak. Sajnos nem túl jól Csak a Gray regények aratnak sikert, a többit eléggé lehúzzák. Úgy tűnik eddig az olvasóknak kevésbé nyerte el a tetszését az új Poszt Endor korszak.

kép.png

Ez egy elég többszereplős probléma. Közrejátszik benne egyrészt az, hogy nagyon sok rajongónak meghatározó volt a Legends irányvonal. Gondolom sokan valami hasonlót akartak volna látni. Az pedig a probléma másik része, hogy az itt felsorolt művek közt elég vegyes az írói minőség(khm Wendig és Older). De azt viszont tegyük hozzá hogy ez az éra eddig nagyon kidolgozatlan a Birodalom és lázadás korához képest a kánonban, vagy a Legends megfelelőjéhez képest. Mondjuk én nem látom annyira borulátóan a dolgot, hiszen az értékelések java 70% fölötti. Remélem a jövőben erre a korra is nagy hangsúlyt fektetnek a High Republic mellett, és csak a már bizonyított és jó kvalitású írókat dolgoztatják majd. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.