Ugrás a kommentre

Vélemények a Kánonról, Kánon művekről


Iqvi

Ajánlott hozzászólás

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

Erről még nem is hallottam. El tudnád mesélni te vagy valaki, hogy ez mi volt?

A Vader Annual #2 képregény szerint ellenséges a viszony Vader és Tarkin között, ezért Vader figyelmezteti Lyra Ersót arra, hogy a kiberkristály bányászattal egy szuperfegyver építkezésében segédkezik. Ez teljesen ellentmond a Tarkin és a Katalizátor könyveknek. A Tarkin könyvvel azért, mert bár van Vader és Tarkin között rivalizálás, de közel sem olyan mértékű, hogy Vader ilyen nyíltan keresztbe tegyen Tarkinnak. A Katalizátorral pedig azért, mert a könyv szerint Lyra a galaxist járva magától döbben rá a Birodalom tetteire. Az, hogy Wendig képregénye szerint Vader miatt szabotálják Ersoék a Csillagpor projektet, teljesen más ívet ad a 3. és 4. rész közötti eseményeknek, mint amit a többi könyv felállított. Amikor ezekkel a dolgokkal szembesítették Wendiget, belekezdett a szokásos Twitteres trollkodásába, és mindenkit támadott, aki kritizálni meri a munkáját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Whill írta:

Amikor ezekkel a dolgokkal szembesítették Wendiget, belekezdett a szokásos Twitteres trollkodásába, és mindenkit támadott, aki kritizálni meri a munkáját.

Mi a fenéért engedik, hogy ez az ember a Star Wars közelében legyen. Amúgy is középszerű író, meg ezek szerint csokizik mindenre és még barom is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Bomarr írta:

Nem egészen tudom a miérteket, de Wendig végül ellett küldve. Bejelentették, hogy lesz egy képregény-sorozata Shadow of Vader címmel meg valami Star Wars könyvet is fog írni, de valamiért elküldték és a készülő projektjeit lefújták.

A Shadow of Vader-ből lett a Vader: Dark Visions.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Bomarr írta:

Ja értem, akkor csak ő lett eltakaritva az útból. Azt esetleg te tudod hogy miért?

A végső indok az volt, hogy trágár szavakkal sértegette a rajongókat Twitteren. Alkotóként valamilyen szinten a Disney/Lucasfilm képviselője, nem tehet ilyet a közösségi médiában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Nem egészen tudom a miérteket, de Wendig végül ellett küldve. Bejelentették, hogy lesz egy képregény-sorozata Shadow of Vader címmel meg valami Star Wars könyvet is fog írni, de valamiért elküldték és a készülő projektjeit lefújták.

A tervezett könyvéről nem tudtam. Ez egy regény lett volna?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 10. 12. - 21:30, Bence1997 írta:

A Marvel kirúgta Chuck Wendig -et!!! :o Az ok az, hogy Chuck nem viselkedett, túl sokat politizált (a twitteren még LGBT karakterről is beszél) meg sok durva kifejezést is használt. Kapott egy hívást, amiben közölték vele, hogy bye bye Chuck!

 

Na most mi lesz a Shadow of Vader -rel az jó kérdés. Ez a Marvel döntése volt és nem a Lucasfilmé. Állítólag a SoV 4. és 5. száma törlődik - vagy az is lehet, hogy ki se adják - és egy még be nem jelentett könyve se fog megjelenni Wendignek!

 

szerk.: A Shadow of Vader első három száma készült csak el. Valaki más fogja befejezni az 5 részes minit - de az is lehet, hogy törlik.

Wendig kirúgásáról itt a fórumon is volt szó anno, lásd a beidézett hsz-t. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Íme egy közös véleménycikk a kánon rendszerről és annak kritikáiról, és arról, hogy hogyan lehetne esetleg a csak mozgóképet fogyasztó rajongókat az írott művek felé terelni. 

 

https://ziro.hu/velemeny/ebsz-a-multiplatform-kanonrendszer-hibai-es-lehetosegei/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már a címe is béna. Rixonnak pedig mond már meg, hogy nem attól lesz hiteles ha kritizálja az LF-et. Volt nála egy törés a sok fika miatt. Arra nem az a megoldás, hogy ő is full kritikus lesz. Láthatóan a közönségnek akar megfelelni és nem magát adja, ami gáz.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értek egyet a cikk megállapításaival. Most csak pár pontra kitérve:

Az egy teljesen irreális elvárás, hogy minden platform hasonlóan népszerű legyen. Teljesen értelmetlen lenne ha ez lenne a cél, hisz ez lehetetlen. Az emberek túlnyomó része nem olvas könyveket. Ez mindig is igy volt, mindig is igy lesz. A mozgókép a nagy szórakoztatóipari termék, amelynek a népszerűsége bevehetetlen. A Lucasfilm sose ígérte, hogy a könyveket hasonlóan népszerűvé teszi, mint a filmeket vagy a sorozatokat. Olyan igéret van számonkérve a Lucasfilmen, amit sose tettek és nem is tehettek mert egy szélmalomharc lenne ha elakarnák érni, hogy a Star Wars kedvelői kezdjenek tömegesen regényeket olvasni.

 

Egy helyen megvan emlitve, hogy a Lucasfilm mintha megrettent volna a multiplatformos kánonépitéstől, de nem értem hogy ezt mi támasztja alá. Mozifilm ugye nem készült az ep.9 óta tehát nyilván nagy mozifilmben azóta nem voltak kánonhivatkozások. Viszont minden más ami azóta született az mind multiplatform volt, a Mandalori sorozattól a High Republic-ig. Valamiért a High Republic ugy van felhozva hogy azon is látszik hogy a Lucasfilm meghátrál a multiplatform épitkezéstől mert csak ilyen koncentráltan van multiplatform... nem értem ez mit jelent. Minden ami készül az multiplatform. Az élőszereplős sorozatok ráadásul a jelek szerint a folytatás-trilógiát is magyarázni fogják sok tekintetben, legalábbis erre utal hogy például a klónozás-szál kezd beúszni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Íme egy közös véleménycikk a kánon rendszerről és annak kritikáiról, és arról, hogy hogyan lehetne esetleg a csak mozgóképet fogyasztó rajongókat az írott művek felé terelni. 

 

https://ziro.hu/velemeny/ebsz-a-multiplatform-kanonrendszer-hibai-es-lehetosegei/

Én nem értem ezt a cikket. Olyan kesergés zajlik benne, mintha nem zsákszámra jelennének meg a multiplatform különböző platformjaira művek, legyenek azok PT könyvek, Thrawn könyvek, ST könyvek, mindenféle képregények és kisebb mennyiségben azért videójátékok is (a Fallen Ordert, mint PT-OT összekötő elemet, gondolom nem kell bővebben kifejtenem). Vagy mintha nem a szemünk láttára zajlana egy új éra multiplatformos kiteljesedése (High Republic).

 

Az egyetlen, amiben egyetértek a cikkel az az, hogy az ST túl sok mindent hagyott a többi platform számára kiegészítendő területnek. Az EpVII és az EpIX kapcsán eszembe jut két nagyon fontos elem, amit bővebben kellett volna a filmeknek kifejteni, ehelyett a kiegészítő művekre támaszkodnak inkább. Ezt meg lehetett volna jobban oldani. De ha végiggondoljuk, akkor ez pont az a fajta multiplatform hozzáállás, amit a cikkben hiányolnak a szerzők, és aminek a realitása kapcsán keseregnek: ezek a hatások (elvben) a könyvek felé kellett volna tereljék az érdeklődőket, és mégsem történt meg. Ennek az okai, jól rávilágítanak arra, amit @Bomarr írt fentebb. Nem fognak annyian könyvet olvasni, mint amennyien a filmeket követik, mégha kulcs infókat is rakunk a kiegészítő művekbe és biztosítjuk a magasabb minőséget (ami a Legendsben azért kevésbé volt konzisztens). Filmezni, sorozatozni mindig könnyebben fogyasztható élmény, mint rászánni órákat egy könyvre. A FOMO korszakában és a mai világban pláne, de korábban is az volt, így hát irreális elvárás a könyvek népszerűségétől azt várni, hogy összehasonlítható legyen, netán vetekedjen! a filmek, sorozatok népszerűségével. Ez nem SW specifikus tény, hanem a platformok általános népszerűségéből fakad. Még a könyvekkel berobbant és elképesztően népszerű HP/GT kapcsán is erős a gyanúm, hogy sokszor annyian látták a filmeket/sorozatokat, mint ahányan elolvasták ezeket a könyveket, pedig a Harry Potter és a Game of Thrones is alapvetően könyvek által népszerűvé vált művek, nem úgy mint pl. az SW, ami tradicionálisan a filmek oldaláról érkezett a rivaldafénybe. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Bomarr írta:

Egy helyen megvan emlitve, hogy a Lucasfilm mintha megrettent volna a multiplatformos kánonépitéstől, de nem értem hogy ezt mi támasztja alá. Mozifilm ugye nem készült az ep.9 óta tehát nyilván nagy mozifilmben azóta nem voltak kánonhivatkozások. Viszont minden más ami azóta született az mind multiplatform volt, a Mandalori sorozattól a High Republic-ig. Valamiért a High Republic ugy van felhozva hogy azon is látszik hogy a Lucasfilm meghátrál a multiplatform épitkezéstől mert csak ilyen koncentráltan van multiplatform... nem értem ez mit jelent. Minden ami készül az multiplatform. Az élőszereplős sorozatok ráadásul a jelek szerint a folytatás-trilógiát is magyarázni fogják sok tekintetben, legalábbis erre utal hogy például a klónozás-szál kezd beúszni.

Ezen én is vakartam a fejem, mert ez akkora baromság, hogy nekem fáj. Ahogy te is megállapítottad, mozifilm az ep9 óta nem készült, tehát erre nem lehet alapozni. A The Mandalorian meg teli van rakva multiplatform elemekkel. A cikkben is emlegetett Cobb ilyen. Ilyen Ahsoka, Bo-Katarn, a fekete kard. Ezek könyvekből, a TCW-ből és a Rebelsből vannak átvéve, márpedig az élőszereplős és az animációs sem ugyanaz a réteg. És ezekre van rátéve a sorozat, sőt ezekből indul ki a további sztoriszál. Jelenlegi vélt vagy valós tudásunk alapján egész Ahsoka sorozat értelmetlen lesz, ha valaki nem ismeri a TCW-ben és a Rebelsben történteket. Sőt, mivel Thrawn is úgy tűnik szerepet kap ebben, a vele foglalkozó könyvek ismerete sem lesz feltétlen fakultatív.

És akkor itt a The Bad Batch, amiben csak a Rebels két főszereplőjének előéletét ismerhettük meg, ami olyan klónt is felvonultat, aki a TCW-ben lett megismerve. Ami olyan világokat tár fel, amik más sorozatokban lettek ismertek. Sőt egy olyan bolygót, ami videojátékban lett bemutatva. És hát na, a Fallen Ordernek is van egy rahedli olyan eleme, amit a TCW, a képregények vagy éppen könyvek világítanak meg.

Nem igazán értem, honnan jön és mi támasztja alá, hogy a Lucasfilm megrettent a multiplatformtól. Az ep9 óta lényegében más sem jelent meg, csak olyan mű, aminél nem árt, ha nem csak a filmeket, nem csak az élőszereplős sorozatokat, nem csak a videojátékokat, nem csak a képregényeket vagy nem csak a könyveket ismered, hanem érdemes sokkal tágabb ismeretekre szert tenni. És az eddigiek alapján ez a jövőben sem lesz másképpen. Pláne, ha a Disney követi az MCU mintáját az SW-nél is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek. Ha valamikor, hát most van átjárás a különböző multiplatformok között. Én még két éve sem gondoltam volna pl. álmomban sem, hogy egy nem éppen jól sikerült regény egyik tucat mellékszereplőjét (Vanth) megjelenítik egy élőszereplős sorozatban. De annak idején, emlékszem, már az is abszurd álmodozásnak tűnt, hogy egy animációs sorozat egyik karaktere aztán mozivásznon is debütálhat. Ez akkor, 2016-ban hihetetlen bevállalás volt, itt a fórumon sem győztünk ámuldozni. És ma már ez az alap. 

 

Nem is értem a cikk kesergését. Soha nem volt ilyen jó dolga egy SW rajongónak, mint most. Egyedül a videojátékoknál érezhető egy lassabb folyamat, de szerintem pár éven belül már az is oké lesz. 

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

De annak idején, emlékszem, már az is abszurd álmodozásnak tűnt, hogy egy animációs sorozat egyik karaktere aztán mozivásznon is debütálhat.

Emlékszem 2005-ben mekkora várakozás előzte meg, hogy az EpIII-ban lesz majd egy EU karakter. Ez volt Vos mester, akit egy mondatban említett meg Obi-wan. :lol: És ezt a kánon "rendszert" sírja vissza a cikk? :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

10 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Egyedül a videojátékoknál érezhető egy lassabb folyamat, de szerintem pár éven belül már az is oké lesz. 

 

Szerintem is! Most, hogy "szabad a rablás" a különböző kiadók között, mindenképp több játékra számíthatunk a jövőben.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Emlékszem 2005-ben mekkora várakozás előzte meg, hogy az EpIII-ban lesz majd egy EU karakter. Ez volt Vos mester, akit egy mondatban említett meg Obi-wan. :lol: És ezt a kánon "rendszert" sírja vissza a cikk? :lol:

Ez mondjuk már akkor is érdekes volt, mivel az ep2-ben és hát az ep3-ban is van egy EU karakter: Aayla Secura. Ő volt az első olyan karakter a Star Wars mozikban, aki először képregényben jelent meg, és Lucas onnan emelte át, mert tetszett neki (hogy miért, az számomra igazi rejtély :D :hehe: ).

 

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Szerintem is! Most, hogy "szabad a rablás" a különböző kiadók között, mindenképp több játékra számíthatunk a jövőben.

Tény, hogy a videojátékok sora lassabb, hála az EA-exkluzivitásnak és pöcsölésnek, ugyanakkor a multiplatform itt is komolyan jelen van már most. A Fallen Orderben a dathomiri vonal a TCW-ben elkezdett sztorit meséli tovább, a főhős mestere egy olyan faj tagja, amit a Rebelshez találtak ki, és ugye megjelent benne a fent említett karakter, Saw a TCW-ből, de az az ember alakította, aki a Rogue One-ban. Arról nem is beszélve, hogy a játék főbb ellenfelei, a Második Nővér, a Kilencedik Nővér és a purge trooperek képregényekből lettek átemelve, és még olyan járművek is vannak benne, amik nem a filmekből, hanem az animációs sorozatokból jöttek. Ja, és hallhatjuk benne részlegesen Obi-Wan ep3-ban említett, de először a Rebelsben hallott üzenetét.

Aztán ott a Squadrons, aminek fő témája az először könyvben szerepelt köztársasági csatahajók, a Starhawkok védelme. Feltűnik benne Wedge (és ezúttal is Denis Lawson alakította) a filmekből és Hera a Rebelsből/The Bad Batch-ből. Ja, és az egyik jelentős szereplő a méltán hírhedt Sloane főadmirális, akit eddig szintén csak könyvekben és képregényekben láthattunk. Ez volt az első alkalom, hogy élő személy alakította, Dionne Audain. És akkor, ha ebben a játékban dumcsizunk a pilótákkal, még további keresztutalásokat is elcsíphetünk, mint a Battlefront 2 főszereplőjére, Iden Versióra tett utalás. Apropó, Battlefront 2, a sztorimisszió alatt épp csak egy olyan esemény zajlik, ami először képregényben jelent meg, nevezetesen a Cinder-hadművelet, és részt vehetünk a theedi csatában, ami szintén egy képregényben volt benne. Meg mintha lenne benne egy jakkui csata is, amit szintén egy könyvből lett átemelve. Arról az apróságról nem is beszélve, hogy e játék DLC-jéből derül ki, honnan tudta meg Kylo Ren, hol rejtőzik Lor San Tekka, és hogy honnan tudott annyi mindent az Ellenállás az Első Rend csatahajóiról.

És ezek csak azok, amik kapásból eszembe jutottak. Bár tény, ezek közül csak a Squadrons ep9 utáni, mégis teli van kereszthivatkozásokkal, sőt az alapja olyan dologra van felhúzva, ami egy könyvből eredeztethető. De, ha ez nem lenne elég, épp csak mostanában pletykálnak arról, hogy a Quantic Dream egy High Republic játékon dolgozik. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy abban is lesz pár kereszthivatkozás, és úgy érzem, a The Acolyte című élőszereplős sorozat sem lesz ettől mentes, hiszen csak úgy lett beharangozva, hogy "final days of the High Republic era" és jól tudjuk, hogy ez az éra 50 évvel az ep1 előtt ért véget. Vagyis egy olyan sorozatra számíthatnk, amiben egy könyvekben és képregényekben elindított érát zárnak le, de már elég közel van az első filmhez ahhoz, hogy onnan megjelenjenek szereplők, mint Darth Plagueis, a huszonéves Dooku, na meg persze Yoda. Mi ez, ha nem multiplatform projekt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Nem értem miért van ez nekem címezve... egyáltalán nem állítottam sehol, hogy ami van az ne lenne multiplatfom, csupán azt, hogy az EA monopóliumának megszűnésével gazdagabb időszak elé nézünk.

Csak azért, mert a te posztodból gondoltam tovább az én mondandómat. Nem kifejezetten neked lett címezve, csak a beszélgetés eme ágán haladtam tovább, és ezt hivatott jelezni az, hogy téged idéztelek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis diskurzusg generált a cikk.:D Elősször is, a cikk nem a kánon iránti haterkedés céljából született, hanem azt a kérdést próbáltuk meg boncolgatni, hogy hogyan lehetne esetleg az írott művek népszerűségét egy kicsit emelni. Nem hasonlítjuk mi sem ezeket a filmekhez, mert más szint a kettő. A régi EU-t meg egyáltalán nem sírjuk vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez mondjuk már akkor is érdekes volt, mivel az ep2-ben és hát az ep3-ban is van egy EU karakter: Aayla Secura. Ő volt az első olyan karakter a Star Wars mozikban, aki először képregényben jelent meg, és Lucas onnan emelte át, mert tetszett neki (hogy miért, az számomra igazi rejtély :D :hehe: ).

Boba Fett nem ilyen karakter volt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok érdekes dolog elhangzott a ziros- cikkben, amivel egyetértek. Azzal egyetértek, hogy jobb lett volna, ha konkrétabb tervekkel vágnak neki a folytatás-triólgiának. Már nem először hallom ezt a véleményt, akár írásban, akár szóban. Akárhány Star Wars kedvelővel találkozok élőben, eddig mindig mindenki kifejtette ezt. Igen, a regények sajnos a 10-es évek második felében  sokszor rosszul álltak a korábbi állapotokhoz képest. Zahn és Gray regényeit leszámítva én azt tapasztalom, hogy a regények többsége erős kritikákat kapott az olvasók részéről. Számtalanszor hallottam, olyan véleményt, hogy hiányolják a Darth Plagueis-hez hasonló grandiózus dolgokat, olyan hosszabb sorozatokat, mint a The New Jedi Order, Republic Commando, Coruscanti éjszakák...stb. .Nem először hallom, hogy az olvasók a 10-es évek második felének legtöbb regényét visszalépésként élték meg a 2000-es, vagy 2010-es évek elejének regény terméséhez képest. A képregények viszont előretörtek a 10-es évek második felében, ott több volt a dícsérnivaló cím, ami a Marvel erős indulását jellemezte - látszik, hogy sokat tanultak a Dark Horse-tól. Ezt a felállás, lehet, hogy megváltozik. A papírválság erősebben fogja érinteni a képregény piacot és nagyobb árdrágulásra lehet számítani, ami potenciálisan vásárlóvesztéssel fog járni. E mellett a regényeknél előretört a Köztársaság Fénykora, és bár Zahn nem ír egy darabig Star Wars, viszont az egyéb bejelentett regénycímek - Shadow of the Sith, Padawan, Brotherhood - erős könyveknek tűnnek, sokak érdeklődését felkeltette. Meglátjuk itt mi lesz. Arra leszek kíváncsi, a magyar képregény piacot hogyan befolyásolja a papírválság.

És megfogalmazásra került az egységes kánonrendszer illúziója is. Már mások is észrevették - ahogy személyesen is beszélgetek Star Wars kedvelőkkel egyre több ilyen véleménybe botlom- és egyre többen megfogalmazzák azt, hogy 2014-ben a hamis reklámígéretet kaptunk, ez nem volt több mint marketing fogás. És állandóan előkerül a Bad Batch bevezető eleje. Esetleg több kisebb példa. Azt vettem észre, hogy egyre többen gondolják úgy, visszatérünk szép lassan a 2014 előtti állapotokhoz  és a jövőben egyre gyakrabban fordul elő majd, hogy a népszerűbbnek számító mozgóképes alkotások egyre többször fogják felülbírálni a regényeket és képregényeket. Sokan gondolják azt, hogy a jövőben egység csak a mozgóképes alkotások között lesz.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Azzal egyetértek, hogy jobb lett volna, ha konkrétabb tervekkel vágnak neki a folytatás-triólgiának. Már nem először hallom ezt a véleményt, akár írásban, akár szóban. Akárhány Star Wars kedvelővel találkozok élőben, eddig mindig mindenki kifejtette ezt.

Téged mindig akkor érdekel más véleménye ha a saját nézőpontodat kell igazolni. Különben teszel arra ki mit gondol, ezt már nem egyszer leírtad itt. Mert van saját véleményed. Ezekután elég nehéz releváns hivatkozási alapnak venni az írásod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Boba Fett nem ilyen karakter volt?

Boba Fett trükkös ilyen téren, mert bár valóban előbb jelent meg a Holiday Specialben, akkor már megvolt az ep5 forgatókönyve, Joe Jonston rajzai, mi több már egy ideiglenes kosztüm is kész volt Boba Fett karakteréhez, szóval technikailag az ep5-höz találták ki, a Holiday készítői onnan vették át. Hasonló a helyzet, mint Grievousnál, aki szintén előbb jelent meg a CW-ben, de valójában nem ahhoz találták ki, a készülő ep3-ból vették át.

Aayla Secura viszont teljes mértékben a képregények szülötte,

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.