Ugrás a kommentre

Vélemények a Kánonról, Kánon művekről


Iqvi

Ajánlott hozzászólás

Szerintem csak az lehet az ilyen ellentmondások elkerülésének egyetlen módja, hogyha mindenkit alárendelnek a Story Groupnak. Egyszerűen hosszútávon káros lesz, ha olyan érinthetetlen már-már félistenszerű emberek fogják kényükre kedvükre alakítani a Star Wars univerzumot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Így van. Azért a pozitív példák -  és ezt ne felejtsük -  még mindig többségben vannak a Story Group működésével kapcsolatban. Rengeteg az oda- visszautalgatás, ez a Lucas-érában korántsem volt így, ott egyes szerzők saját univerzumot hoztak létre a SW-on belül (persze főleg még a 90-es években/2000-es évek elején).

Ami sajátságos a Story Group-ban hogy olyanok mint a karbantartók. Amikor jól végzik a dolgukat akkor nem nagyon tűnik fel hogy vannak. Nem tudjuk mennyi sületlenség szerepelne az SW-ben ha ők nem lennének. Ezügyben csak találgatni lehet ahogy abban is, hogy mit köszönhetünk nekik.

De utóbbinál egyet kiemelnék: Saw Gerrera. Alapesetben ő csak egy TCW karakter lett volna és meg is ragadt volna ezen a szinten. Aztán a Rogue One készitésénél a Story Group egyik tagja Kiri Hart állt elő az ötlettel, hogy ha már a Zsivány Egyesben úgyis lesz egy maga útját járó lázadó akkor miért nem használnak egy már létező karaktert, Saw-t? Azóta pedig se szeri se száma Saw felbukkanásainak. Rebels, Katalizátor, Lázadás hajnala, Jedi Fallen Order stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Így van. Azért a pozitív példák -  és ezt ne felejtsük -  még mindig többségben vannak a Story Group működésével kapcsolatban. Rengeteg az oda- visszautalgatás, ez a Lucas-érában korántsem volt így, ott egyes szerzők saját univerzumot hoztak létre a SW-on belül (persze főleg még a 90-es években/2000-es évek elején).

Ennek viszont lehet az a hátulütője, hogy így kisebbnek tűnik a galaxis. Ha ugyanaz az 5-6 karakter teszi tiszteletét mindenhol, egy idő után úgy tűnhet, hogy ugyanaz a kis csoportnyi szereplő csinál mindent a galaxisban. Az írók saját univerzumainak megvan az az előnye, hogy sokkal tágasabbá teszik a galaxist. Zahn kidolgozta a Chiss-ek és Thrawn történetét a Kirajzás projekttel és C'baoth-al; Luceno kidolgozta a politikai oldalát Plagueissel, Hego Damask-al, Veruna királlyal, a Bankár Klánnal, a Kereskedelmi Szövetséggel; Denning pedig a galaxis elvontabb részét a jedi-sith konfliktuson túlmenő karakterekkel, a Vongokkal, Abeloth-al. Az, hogy az egyes írói "univerzumoknak" milyen megítélésük van, az most ne képezze vita tárgyát. Saw kapcsán érzem már azt, hogy kicsit túl sok helyen felbukkant a karakterei jelentőségéhez képest. Persze jó, hogy egymástól kronológiailag és/vagy földrajzilag távol álló kánon művek reflektálgatnak egymásra, de ha túlzásba viszik, akkor szürreálisan belterjesként fog hatni az egész. Hiszen az, hogy például mi itt fórumozgatunk, nem lesz hatással Szaud-Arábiában élő Juszuf életére. Nem mindig hat életszerűen, ha minden mindennel össze van kapcsolva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Saw sorozatos szerepeltetését indokolja szerintem, hogy ő az első komolyabb lázadó vezér és sokáig az egyetlen aki ténylegesen és szervezetten harcol a Birodalom ellen. A Lázadás pedig mindig nagyon kicsi volt. Ez a régi trilógia öröksége. Az lenne a fura ha az ep.4 előtt mindenhol nyüzsögnének a karakteres lázadóvezetők.

Szerintem tévút lenne a valóságot követni a Star Wars épitésénél. A valóság ahhoz túlságosan random és túlságosan szerteágazó. Ráadásul amikor mindenki épiti a saját kis világát akkor kérlelhetetlenül elkezd felhigulni az egész. Mert az egyre több ötletelés lassan bevonzza a különféle fantasy-s és sci-fis közhelyeket. Mint amilyenek a Vongok.

A kánon ráadásul igy is nyujtogatja a karjait: a Hight Republic projekt vagy a Chiss Birodalommal foglalkozó új trilógia erre szerintem jó példa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2000-es években a Del Rey Random House és a Dark Horse korszaknál már egyre erősebb volt az ide-oda utalgatás elsősorban regények és képregények között. Gyakorlatilag most is ezt a tendenciát folytatják, csak sokkal erősebben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt fel kéne olvasni Filoninak eredetiben is és szembesíteni vele. Bár eleinte fontosnak tartotta a regényeket és a képregényeket, mára teljesen átvette Lucas régi rossz hozzáállását. Ezt kifejezetten sajnálom.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a lucasi hozzáállás abból a szempontból tisztességes volt, hogy Lucas kijelentette, hogy külön kezeli a filmeket és az összes többi SW művet. Most ez totál tisztességtelen lépés volt, amivel egy alkotó munkáját vette semmibe. Mert most ezzel a lépéssel kb felesleges volt 2014-ben kijelenteni, hogy minden Star Wars tartalom egységes lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Iqvi írta:

Szerintem a lucasi hozzáállás abból a szempontból tisztességes volt, hogy Lucas kijelentette, hogy külön kezeli a filmeket és az összes többi SW művet. Most ez totál tisztességtelen lépés volt, amivel egy alkotó munkáját vette semmibe. Mert most ezzel a lépéssel kb felesleges volt 2014-ben kijelenteni, hogy minden Star Wars tartalom egységes lesz.

Nem volt tisztességes Lucas hozzállása sem. Ha egy alkotó ennyire nem viseli el azt, hogy mások is alkotnak az ő univerzumában, akkor nem kéne engedélyeznie regények, képregények...stb megjelenését. Akkor legyen csak az ő saját személyes játszótere. Ha beenged másokat is az ő világába alkotni, akkor az a tisztességes és igazságos hozzáállás, hogy figyelembe veszi az alkotótársai munkáját és koordinálja a közös munkát.

A régi rendszerben az íróknak mindig kötelező volt a lucasi nézőpontot figyelembe venni, ahhoz igazodni. Akkor is, ha Lucas megváltoztatta azokat, ebben az esetben össze kellett mosni a dolgokat és követni a fő alkotót. Lucasnak viszont nem volt kötelező figyelembe venni a többiek írásait, ha úgy tartotta kedve figyelembe vett valamit, ha úgy tartotta a kedve, akkor felülírta.  Én ebben nem látok semmi tisztességet , inkább csak végtelen igazságtalanságot és sárba tiprást. Képzeld bele magad az írók helyzetébe. Leszerződsz a Lucasfilmmel egy történetre. Megírod, beleteszed szíved, lelked. Figyelembe veszed a fő alkotó szabályait. Azt látod, hogy a műved tetszik a rajongóknak, sok bátorító és biztató kritikát kapsz. Erre jön egy sorozatepizód és semmissé teszi a te történetedet. Hogyan éreznéd magad? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a SW írók egy jelentős része csak "szerződéses munkás", azaz annyi a feladatuk, hogy a központban jóváhagyott történetet minőségi könyv formájába ültessék át, nagyon sokszor meg van kötve a kezük, így egyáltalán nem az a helyzet, hogy az írók házalnak történetekkel a kiadónál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Rixon véleménye a Bad Batch által generált ellentmondásosságra reflektálva.

 

A másik videó is megér egy misét amiről az elején ír.
 

 

 

 

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nem volt tisztességes Lucas hozzállása sem. Ha egy alkotó ennyire nem viseli el azt, hogy mások is alkotnak az ő univerzumában, akkor nem kéne engedélyeznie regények, képregények...stb megjelenését. Akkor legyen csak az ő saját személyes játszótere. Ha beenged másokat is az ő világába alkotni, akkor az a tisztességes és igazságos hozzáállás, hogy figyelembe veszi az alkotótársai munkáját és koordinálja a közös munkát.

A régi rendszerben az íróknak mindig kötelező volt a lucasi nézőpontot figyelembe venni, ahhoz igazodni. Akkor is, ha Lucas megváltoztatta azokat, ebben az esetben össze kellett mosni a dolgokat és követni a fő alkotót. Lucasnak viszont nem volt kötelező figyelembe venni a többiek írásait, ha úgy tartotta kedve figyelembe vett valamit, ha úgy tartotta a kedve, akkor felülírta.  Én ebben nem látok semmi tisztességet , inkább csak végtelen igazságtalanságot és sárba tiprást. Képzeld bele magad az írók helyzetébe. Leszerződsz a Lucasfilmmel egy történetre. Megírod, beleteszed szíved, lelked. Figyelembe veszed a fő alkotó szabályait. Azt látod, hogy a műved tetszik a rajongóknak, sok bátorító és biztató kritikát kapsz. Erre jön egy sorozatepizód és semmissé teszi a te történetedet. Hogyan éreznéd magad? 

 

Ha szólok egy asztalosnak, hogy csinálja meg az rossz szekrényajtómat közben kimegyek a konyhába és mire visszaérek átrendezi a szobát, szerintem messze a legkedvesebb és nagyvonalúbb reakció lenne az, ha csak annyit mondanék, hogy az én elképzelésem nem ez,  ha elmész visszarakom úgy ahogy szeretném.

"Alkotótársai"... még a filmeken vele együtt dolgozókat (látványtervezők, rendezők stb.) sem igazán lehet egy szinten emlegetni vele, nemhogy az akkori EU-ba irkáló emberkéket. Ő az egész nullpontja, Ő találta ki, nélküle nincs Star Wars, amire anno feltette az egész életét és az egészségét is, mi több az egész cég az Ő tulajdona volt, márpedig valaki hadd tehessen már azt a tulajdonával amit akar.

 

Általában egy munkában halmozottan ajánlott követni amit a főnök mond, ha nem megy nem muszáj ott dolgozni.

 

A régi "szintes kánon" rendszer nem volt titok, így minden író eldönthette, hogy bevállalja-e, hogy esetleg átírják a sztoriját, de szerintem a nagy többség örült, hogy lehetőséget kapott egy ekkora franchise-ban alkotni (pláne akkor amikor még ebben a tekintetben nem nagyon vetekedhetett semmi a Star Wars branddel), meg gondolom sz*rul se kerestek vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Azért a SW írók egy jelentős része csak "szerződéses munkás", azaz annyi a feladatuk, hogy a központban jóváhagyott történetet minőségi könyv formájába ültessék át, nagyon sokszor meg van kötve a kezük, így egyáltalán nem az a helyzet, hogy az írók házalnak történetekkel a kiadónál.

Teljesen mindegy, hogy "szerződésés munkásoknak" tekintik őket vagy másnak. Nem ez a lényeg. Hanem az, hogy ha kitalál valaki egy világot, akkor döntse el, hogy csak maga akarja építeni, vagy másokkal együtt. Viszont, ha bevon másokat is, akkor ő maga koordinálja a közös munkát és elvárható, hogy tiszteletben tartsa a többiekét. Már csak üzletileg is így érné meg. Látjuk mindannyian, hogy vannak akik egységességet várnak el a művek között és ha elletmondásoakt látnak, akkor sok vásárló elpártol. Az egységességet követelők miatt a profitmaximumot úgy lehetne elérni a legjobban, hogy odafigyelünk.

7 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 

A másik videó is megér egy misét amiről az elején ír.
 

 

 

 

 

Ha szólok egy asztalosnak, hogy csinálja meg az rossz szekrényajtómat közben kimegyek a konyhába és mire visszaérek átrendezi a szobát, szerintem messze a legkedvesebb és nagyvonalúbb reakció lenne az, ha csak annyit mondanék, hogy az én elképzelésem nem ez,  ha elmész visszarakom úgy ahogy szeretném.

"Alkotótársai"... még a filmeken vele együtt dolgozókat (látványtervezők, rendezők stb.) sem igazán lehet egy szinten emlegetni vele, nemhogy az akkori EU-ba irkáló emberkéket. Ő az egész nullpontja, Ő találta ki, nélküle nincs Star Wars, amire anno feltette az egész életét és az egészségét is, mi több az egész cég az Ő tulajdona volt, márpedig valaki hadd tehessen már azt a tulajdonával amit akar.

 

Általában egy munkában halmozottan ajánlott követni amit a főnök mond, ha nem megy nem muszáj ott dolgozni.

 

A régi "szintes kánon" rendszer nem volt titok, így minden író eldönthette, hogy bevállalja-e, hogy esetleg átírják a sztoriját, de szerintem a nagy többség örült, hogy lehetőséget kapott egy ekkora franchise-ban alkotni (pláne akkor amikor még ebben a tekintetben nem nagyon vetekedhetett semmi a Star Wars branddel), meg gondolom sz*rul se kerestek vele.

Jaj, nem mondod komolyan, hogy egy ilyen ótvar rossz hasonlattal jössz, mint ez az asztalos dolog. Semmi köze nincs egymáshoz a kettőnek. Ugyanazt tudom mondani, amit fentebb Nute-nak. Kitalálsz egy világot. Franchise-t csinálsz belőle. Másokat is bevonsz az univerzum bővítésébe és az alkotás folyamatába. Nyilvánvalóan a profitmaximalizálás is a célok között van. És látható, hogy sokaknak megvan az igénye az egységességre. Ha ellentmondásokat látnak, akkor elpártolnak és nem veszik a termékeket - jelen esetben a könyveket és képregényeket. Az egységességet követelők miatt a profitmaximumot az odafigyeléssel lehet elérni.

 

Igen, ő talaáta ki az egész Star Wars-t és nélküle nem létezne. De ez nem mentesíti a viselkedése alól. Ha annyira fontos volt neki, és csak ő akarta meghatározni, hogy mi legyen benne, akkor nem kellett volna megengednie, hogy mások is írjanak a világán. Igen, az ő tulajdona, azt tesz vele amit akar. Csak ez nem mentesíti a tisztességtelen és igazságtalan viselkedése alól. A nagy multicégek vezetői is azt tesznek a vállalataikkal, amit akarnak, de hogyha szemét módon viselkdenek, akkor ez  menti fel őket a negatív megítélés alól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg aztán, ha általánosságban nézzük az univerzumépítősdi, franchise dolgokat. Már most, ennél a Filoni, Bad Batch incidensnél látható volt, hogy többen elbizonytalanodtak abban, hogy vegyék-e ezek után a regényeket és a képregényeket. Jó, lehet azt mondani, hogy egy régi sztoriba nyúltak bele. Viszont elültették a kételyt a kánonpártiak fejében. Ez vajon egyszeri alkalom? Vagy trend lesz belőle? Ezek szerintem meg fognak előbb-utóbb mutatkozni az eladásokban is. Persze így is sokan megveszik majd őket, de a kánonpártiak miatt még többen vennék a regényeket és a képregényeket, ha ilyen a Bad Batch-hez hasonló mostani húzások nem lennének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EU-t is vették, meg az új könyveket is venni fogják. Én legalábbis biztosan, amíg nem látom azt, hogy teljes könyvek, történeti vonalak válnak semmissé. Amúgy nekem mindig is a mozgóképek jelentették az igazi SW-t, a többi csak kiegészítés. Szóval ha vissza kell állnom "ignore" üzemmódba, akkor visszaállok. Az már más kérdés, hogy ez mennyire vetne jó fényt az új kánon rendszerre, mert gyanítom elég tragikus lenne az olyan fanoknak mint Te is vagy, akinek inkább az EU a Star Wars és nem a filmek és sorozatok. Ugyanis Te a mozgóképes alkotásokat méred az írotthoz.

 

Ráadásul Filonit a fanok zöme isteníti most már, most sincs szinte semmi felháborodás...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, nyilván mindenki máshogy kezeli a dolgokat. Én könyvmoly vagyok, jobban szeretem úgy általánosságban is a könyveket, képregényeket, mint a filmeket és sorozatokat. Mindig is a könyv volt számomra az elsődleges prioritás és az is marad. A Star Wars-ba is begyűrűzött ez a gondolkodásmódom, immár több, mint 20 éve. Star Wars-on belül én abba a rajongói csoportba tartozom, akiknek fontosabbak a könyvek és képregények, mint a filmek és sorozatok. Még akkor is így van, ha sok olyan SW könyvvel és képregénnyel találkoztam, melyek gyengék lettek és nem szerettem őket. És még akkor is, ha úgy érzem gyakran, sok már a SW tartalom és mást is akarok olvasni, illetve valószínű, hogy SW-n belül sem fogok mindent elolvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Jaj, nem mondod komolyan, hogy egy ilyen ótvar rossz hasonlattal jössz, mint ez az asztalos dolog. Semmi köze nincs egymáshoz a kettőnek.


Ha olyan ótvar rossz, ugyan kérlek írj már egyet ami szerinted lefedi a helyzetet!

Idézet

Igen, ő talaáta ki az egész Star Wars-t és nélküle nem létezne. De ez nem mentesíti a viselkedése alól. Ha annyira fontos volt neki, és csak ő akarta meghatározni, hogy mi legyen benne, akkor nem kellett volna megengednie, hogy mások is írjanak a világán. Igen, az ő tulajdona, azt tesz vele amit akar. Csak ez nem mentesíti a tisztességtelen és igazságtalan viselkedése alól. A nagy multicégek vezetői is azt tesznek a vállalataikkal, amit akarnak, de hogyha szemét módon viselkdenek, akkor ez  menti fel őket a negatív megítélés alól.

 

Más fogalmaink vannak arról, mi számít szemét, tisztességtelen dolognak, úgyhogy innentől ezt a részt kár is folytatni.

 

Idézet

Ugyanazt tudom mondani, amit fentebb Nute-nak. Kitalálsz egy világot. Franchise-t csinálsz belőle. Másokat is bevonsz az univerzum bővítésébe és az alkotás folyamatába. Nyilvánvalóan a profitmaximalizálás is a célok között van. És látható, hogy sokaknak megvan az igénye az egységességre. Ha ellentmondásokat látnak, akkor elpártolnak és nem veszik a termékeket - jelen esetben a könyveket és képregényeket. Az egységességet követelők miatt a profitmaximumot az odafigyeléssel lehet elérni.

 

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Meg aztán, ha általánosságban nézzük az univerzumépítősdi, franchise dolgokat. Már most, ennél a Filoni, Bad Batch incidensnél látható volt, hogy többen elbizonytalanodtak abban, hogy vegyék-e ezek után a regényeket és a képregényeket. Jó, lehet azt mondani, hogy egy régi sztoriba nyúltak bele. Viszont elültették a kételyt a kánonpártiak fejében. Ez vajon egyszeri alkalom? Vagy trend lesz belőle? Ezek szerintem meg fognak előbb-utóbb mutatkozni az eladásokban is. Persze így is sokan megveszik majd őket, de a kánonpártiak miatt még többen vennék a regényeket és a képregényeket, ha ilyen a Bad Batch-hez hasonló mostani húzások nem lennének.

 

Nálunk sokkal avatottabb szakemberek vizsgálják ezt a kérdést és ha náluk átment a dolog biztos nem túl meghatározó lehet a veszteség, ha van egyáltalán, mert a közönség azon részének aki nem olvas könyveket, képregényeket nagyon imponáló, a Rebels-szel való összeköttetés, ami esetlegesen még inkább arra sarkallja őket, hogy fogyasszák a Star Wars termékeket.

 

 

 

 

Amúgy ha a rajongói körben is alá-fölé rendeltségben gondolkodás van a különböző műfajok terén (nálam nem, azért is tudok kiakadni a legpisztricsálébb ütközésen is) akkor miért várjuk el, hogy az alkotók ne így tegyenek?

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak arra akartam utalni, hogy az írók és műveik között nincs akkora kötődés, mert a történet vázát nem ők találják ki, ők csak szereplőket, fajokat, helyszíneket alkotnak hozzá, amely persze még így sem lebecsülendő meló. Példánknál maradva, ha az asztalos megcsinálja a szekrényt, megkapja érte az apanázst és utána a tulaj szétveri (a szekrényt, nem a munkást :D ), az asztalos csak vállat von és megy tovább (lásd Gion Nándor korszakos novellájában).

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Darth Cupsy írta:


Ha olyan ótvar rossz, ugyan kérlek írj már egyet ami szerinted lefedi a helyzetet!

 

Más fogalmaink vannak arról, mi számít szemét, tisztességtelen dolognak, úgyhogy innentől ezt a részt kár is folytatni.

 

 

 

Nálunk sokkal avatottabb szakemberek vizsgálják ezt a kérdést és ha náluk átment a dolog biztos nem túl meghatározó lehet a veszteség, ha van egyáltalán, mert a közönség azon részének aki nem olvas könyveket, képregényeket nagyon imponáló, a Rebels-szel való összeköttetés, ami esetlegesen még inkább arra sarkallja őket, hogy fogyasszák a Star Wars termékeket.

 

 

 

 

Amúgy ha a rajongói körben is alá-fölé rendeltségben gondolkodás van a különböző műfajok terén (nálam nem, azért is tudok kiakadni a legpisztricsálébb ütközésen is) akkor miért várjuk el, hogy az alkotók ne így tegyenek?

Mondjuk más fantasy, sci-fi univerzumok építése. Pl. Warhammer 40.000,  Forgotten Realms, Dragonlance.... Ott is voltak átértelmezések, de nem tudok olyat, hogy szándékosan taposták volna földbe mások munkáját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Mondjuk más fantasy, sci-fi univerzumok építése. Pl. Warhammer 40.000,  Forgotten Realms, Dragonlance.... Ott is voltak átértelmezések, de nem tudok olyat, hogy szándékosan taposták volna földbe mások munkáját.

Gondolom ez az idézet első mondatára lenne a válasz, ebben az esetben ezek még ótvarabb "hasonlatok", mert ezek igazából nem is azok, hanem másik példák ugyanarra a helyzetre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Nute Gunray írta:

Én csak arra akartam utalni, hogy az írók és műveik között nincs akkora kötődés, mert a történet vázát nem ők találják ki, ők csak szereplőket, fajokat, helyszíneket alkotnak hozzá, amely persze még így sem lebecsülendő meló. Példánknál maradva, ha az asztalos megcsinálja a szekrényt, megkapja érte az apanázst és utána a tulaj szétveri (a szekrényt, nem a munkást :D ), az asztalos csak vállat von és megy tovább (lásd Gion Nándor korszakos novellájában).

Már csak azért is rossz ez a hasonlat, mert a könyvek és képregények nem belső használatra készülnek a Lucasfilmnek, hanem az olvasóknak. A szekrény meg a fentebbi esetben a megrendelőnek készül, belső használatra.

 

2 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Gondolom ez az idézet első mondatára lenne a válasz, ebben az esetben ezek még ótvarabb "hasonlatok", mert ezek igazából nem is azok, hanem másik példák ugyanarra a helyzetre.

És ugyanarra a helyzetre kellett volna egy másik példa hasonlatként. Ezek meg pont azok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

És ugyanarra a helyzetre kellett volna egy másik példa hasonlatként. Ezek meg pont azok.

 

Nem, egy másik hasonlat kellett volna, ami szerinted jobban reprezentálja a helyzetet, ha már az enyém ótvar. Az, hogy reprezentálja jobban a helyzetet, ha felhozol egy szinte ugyanolyan példát, mint amiről alapesetben szó van, pláne, hogy azok a példák nem közismert dolgokra vonatkoznak? Például nekem annyi fogalmam van a Warhammer univerzumról, hogy sci-fi amiben vannak orkok, a másik két univerzumról még ennyit se tudok, mert csak azt tudom, hogy fantasyk. Asztalosról, szekrényről, egyéb általános dolgokról meg több, mint valószínű, hogy mindenki halott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Nem, egy másik hasonlat kellett volna, ami szerinted jobban reprezentálja a helyzetet, ha már az enyém ótvar. Az, hogy reprezentálja jobban a helyzetet, ha felhozol egy szinte ugyanolyan példát, mint amiről alapesetben szó van, pláne, hogy azok a példák nem közismert dolgokra vonatkoznak? Például nekem annyi fogalmam van a Warhammer univerzumról, hogy sci-fi amiben vannak orkok, a másik két univerzumról még ennyit se tudok, mert csak azt tudom, hogy fantasyk. Asztalosról, szekrényről, egyéb általános dolgokról meg több, mint valószínű, hogy mindenki halott.

Akkor nincs jobb példám. A Marvel filmes univerzumot meg én nem ismerem, de ez is eszembe jutott. A lényeg: hogy nem asztalosokhoz, meg bútorelőállítókhoz kéne hasonlítani a dolgot, hanem más, shared world univerzumépítős franchise-hoz. Lásd fentebb. Az asztalos a szekrényt megrendelésre készíti a megrendelőnek, aki a lakásában használja. A könyveket és képregényeket meg nem azért irogatják az írók, hogy aztán a Lucasfilm munkatársai kirakják őket az irodáikba dísznek, vagy használatra wc-papírnak. Hanem olvasóknak, egy bizonyos közönségnek írják őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Lásd fentebb. Az asztalos a szekrényt megrendelésre készíti a megrendelőnek, aki a lakásában használja.

A könyveknél és képregényeknél meg a Lucasfilm a megrendelő, aki aztán kiadja őket. Az író elvégez egy munkát a megrendelőnek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A könyveknél és képregényeknél meg a Lucasfilm a megrendelő, aki aztán kiadja őket. Az író elvégez egy munkát a megrendelőnek. 

De egy bizonyos célközönségnek szól. Több ezer másik embernek. Épp ez a kulcsszó. Kiadják őket.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Akkor nincs jobb példám. A Marvel filmes univerzumot meg én nem ismerem, de ez is eszembe jutott. A lényeg: hogy nem asztalosokhoz, meg bútorelőállítókhoz kéne hasonlítani a dolgot, hanem más, shared world univerzumépítős franchise-hoz. Lásd fentebb. Az asztalos a szekrényt megrendelésre készíti a megrendelőnek, aki a lakásában használja. A könyveket és képregényeket meg nem azért irogatják az írók, hogy aztán a Lucasfilm munkatársai kirakják őket az irodáikba dísznek, vagy használatra wc-papírnak. Hanem olvasóknak, egy bizonyos közönségnek írják őket.

 

Pedig pont az lenne a lényeg, hogy általános dolgokkal szemléltetve lefess egy kevésbé általános témát, ami által tisztábban láthatóvá teszed a saját nézőpontodat. Az én hasonlatomnak az volna az értelme, hogy ha valakinek a tulajdonában lévő dolgába, más ne szóljon már bele, illetve ha ez mégis megtörténik akkor ez erkölcs és tisztesség kérdésében ne legyen már probléma.

Még egy hasonlattal megpróbálkozom aztán hagyom az egészet. egyébként ez megtörtént eset. Volt már olyan, hogy elmentem fodrászhoz és nem tetszett a végeredmény, nem vertem ki a hisztit, kifizettem rendesen, de miután hazaértem inkább az egészet nullásra toltam. Ettől én egy tisztességtelen, szemétláda vagyok, mert lényegében kihajítottam a kukába (szó szerint is) a fodrász munkáját? Nem hinném, mivel a pénzét megkapta, onnantól meg a fejemmel hadd csináljak amit akarok. Megjegyezném ráadásul, hogy kukába való kihajítás rész az SW-nél fenn sem áll, mivel azok a művek amik nem voltak Lucas ínyére ugyanúgy elérhetőek maradtak.

 

Félreértés ne essék én is utálom az ellentmondásokat, nagyon! De még egyszer leírva Lucas ne legyen már szemétládának titulálva, csak azért mert nyíltan, egyenesen kimondva azt csinált a saját univerzumával amit akart. A Disneynél már más a leányzó fekvése, mert az a bort prédikálás és vizet ivás esete.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Pedig pont az lenne a lényeg, hogy általános dolgokkal szemléltetve lefess egy kevésbé általános témát, ami által tisztábban láthatóvá teszed a saját nézőpontodat. Az én hasonlatomnak az volna az értelme, hogy ha valakinek a tulajdonában lévő dolgába, más ne szóljon már bele, illetve ha ez mégis megtörténik akkor ez erkölcs és tisztesség kérdésében ne legyen már probléma.

Még egy hasonlattal megpróbálkozom aztán hagyom az egészet. egyébként ez megtörtént eset. Volt már olyan, hogy elmentem fodrászhoz és nem tetszett a végeredmény, nem vertem ki a hisztit, kifizettem rendesen, de miután hazaértem inkább az egészet nullásra toltam. Ettől én egy tisztességtelen, szemétláda vagyok, mert lényegében kihajítottam a kukába (szó szerint is) a fodrász munkáját? Nem hinném, mivel a pénzét megkapta, onnantól meg a fejemmel hadd csináljak amit akarok. Megjegyezném ráadásul, hogy kukába való kihajítás rész az SW-nél fenn sem áll, mivel azok a művek amik nem voltak Lucas ínyére ugyanúgy elérhetőek maradtak.

 

Félreértés ne essék én is utálom az ellentmondásokat, nagyon! De még egyszer leírva Lucas ne legyen már szemétládának titulálva, csak azért mert nyíltan, egyenesen kimondva azt csinált a saját univerzumával amit akart. A Disneynél már más a leányzó fekvése, mert az a bort prédikálás és vizet ivás esete.

Hozhatsz akármilyen és akármennyi példát hasonlatként. A lényeg számomra az, hogy én és a többi hozzám hasonló könyvszerető ember nagy része ezzel a mentalitással soha nem fog egyetérteni. Mivel én és a hozzám hasonlók éppúgy, vagy még jobban szeretik a regényeket, képregényeket, mint a filmeket és sorozatokat, ezért továbbra is elítéljük a könyvek ehhez hasonló sárba tiprását. Igen, a jogtulaj azt csinál a könyvekkel és képregényekkel amit akar, de ettől függetlenül én továbbra is egy szemét és undorító magatartásnak tartom Lucas és Filoni belebarmolásait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Lucas retconjai és a mostani helyzet között nagy különbségek vannak. Lucas a kezdetektől fogva kijelentette, hogy nem fog az EU-hoz igazodni, most viszont egy egységes kánon van beharangozva. Azzal nem értek egyet, hogy Filoni-t sározzuk, hiszen az előzménytrilógia zárása óta ő tette a legtöbbet ezért a sagáért. És a beszámolók alapján sokat rágódtak Kanan és Depa beemelésén a sorozatba, tehát nem csak arról van szó, hogy fogták és lehúzták a vécén az egészet. Ha nem számítana semmit a kánon, akkor például Cobb Vanth-ot se vette volna át a Mandalorian, helyette kitaláltak volna valami totál más történetet Bobának. Lucas idején a kánon maga volt az őskáosz, nehéz felmutatni abból az időszakból két művet, amik nem mondanak ellent egymásnak, egyes karakterek 3-4 különböző alkalommal haltak meg. Ezek után nem csoda, ha Lucas sem törte magát azon, hogy mindenhez igazodjon. Ennek ellenére mégis átvett dolgokat, pld. a Coruscant-ot. Illetve akkoriban nem volt ilyen komoly minőségellenőrzés sem, mint most, így a szerzők csak úgy ontották magukból a Kristálycsillaghoz hasonló borzalmakat. 

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Whill írta:

 Illetve akkoriban nem volt ilyen komoly minőségellenőrzés sem, mint most, így a szerzők csak úgy ontották magukból a Kristálycsillaghoz hasonló borzalmakat. 

Az EU története is több korszakra bontható, amit leírsz, az a 90-es évekre igaz (annak is inkább az első felére), a későbbi évtizedekre már nem.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Az EU története is több korszakra bontható, amit leírsz, az a 90-es évekre igaz (annak is inkább az első felére), a későbbi évtizedekre már nem.

Az ellentmondások viszont később is jöttek, Maulnak például három különböző eredettörténete van (Dark Horse képregény, Darth Plagueis, TCW). De mondhatnám Even Piell és Shaak Ti halálait, vagy azt, hogy a Klónháború három évébe kb 10 évnyi eseményt sikerült besűríteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.