Ugrás a kommentre

Vélemények a Kánonról, Kánon művekről


Iqvi

Ajánlott hozzászólás

7 hours ago, Whill said:

Book of Boba Fett spoiler:

 

Szerintetek az meg lesz magyarázva, hogy hogyan kerülhetett 

  Reveal hidden contents

 

A lehetősége megvolt rá, a kérdés inkább az, hogy miért? Ugyanis a Dagobah eléggé eldugott hely, maximum a helyi állatvilággal kellett megbirkóznia az évek alatt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére itt kicsit sem érzek ellentmondást, vagy Kánon-ütközést. Több logikus lehetőség is van, amit a TBoBF topikjában már fejtegettek páran.

Spoiler

Szerintem Yodának több ugyanolyan fénykardja volt, ahogy pl. Palpatine-nak is. Ugye az Ep3-ban a Sith-et megszabadítja a fegyverétől Windu, később, a Yoda elleni harcban mégis ott van nála egy ugyanolyan másik. De a TCW-ben volt is olyan rész, ahol Sidious két ugyanolyan karddal harcolt. Szerintem Yoda esetében is hasonló lehet a helyzet. Azaz, tényleg az ő fénykardját találták meg a Szenátus üléstermében a birodalmiak (amit Sidious kicsattintott a kezéből), majd aztán Amedda számos más Jedi-karddal együtt teátrálisan elpuszította. Nem hiszem, hogy Yoda a Dagobah-n készített volna új kardot, mert nem volt rá szüksége az önkéntes száműzetésben (vadászni, vagy védekezni a vadállatok ellen máshogy is tudott). Plusz ez felvetné a hogyan kérdését, vagy azt, hogy mikor és miért adta át Luke-nak. Azt elképzelhetőbbnek tartom, hogy azt a bizonyos másik fénykardját akkor találta meg Luke, amikor az Ep6 utáni időkben a Galaxist járta és Jedi-ereklyéket kutatott fel.  

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Sziasztok!

 

Van olyan oldal vagy hely a neten esetleg a wookiepedián ahol összegyűjtik az összes kánon ütközést?

Szimpla kíváncsiság miatt kérdezem, semmi kötekedés :D 

Kíváncsi voltam, rákerestem, de nem igen találok olyat ahol az összes össze van gyűjtve, és folyamatosan frissítve van. (lehet hogy nincs is ilyen :D) 

Csak olyanokat találtam, mint pl: 10 kánon ütközés meg ilyenek.

Emellett olyan is érdekelne, hogy összes legendákból az új kánonba.

 

Köszi előre is ha tud valaki infót adni! :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nos, a mostani Tales of the Jedi sorozat újból ráerősített arra, hogy a 8 évvel ezelőtt kijelentett szöveg, mi szerint most már innentől kezdve (2014. második fele) minden regény és képregény ugyanúgy fog számítani, mint a filmek, egy hazug reklámszöveg volt csupán. Érdekes kettősség, a mellett, hogy emelnek át kánonból (és néha legendákból is) szereplőket, meg dolgokat.

Szerintem nyugodtan kijelenthetjük, hogy most már a regények, képregények újból azon a szinten vannak, mint 2014. második fele előtt. A Lucasfilm csak arra törekszik, hogy a legfontosabbnak tartott mozgóképes alkotások között legyen meg a szinkron, a könyvekből képregényekből néha-néha átemelnek dolgokat, de bármikor bármelyik regény, képregény felülírható.

A tendencia rossz. Én személy szerint könyvszerető emberként nem szerettem sose ezt a magatartást. Gondolom másoknak meg más szemszögből problémás. Valahogy éreztem tavaly a Bad Batch-nél, hogy innentől kezdve szinte minden évben lesz ilyen.

Az Ahsoka regényért kár. Én szerettem. Johnston legjobb SW regénye. A mélypont nála a Királynő végveszélyben volt. Nos, ha azt eltörölnék a kánonból, egyáltalán nem bánnám, mivel annak a könyvnek a minősége tényleg kritikán aluli volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút nem az, csupán az eddigiek alapján véleményt alkottam. Persze a könyvekből és képregényekből is emelnek át dolgokat, ahogy fentebb említettem. Viszont Filoni két fontos alkalommal is precedenst teremtett. Ha a 2014-es Lucasfilmes állításokat komolyan vennék teljes mértékben - nem csak részlegesen - akkor a Rossz osztag eleje és a Jedi Históriák jelzett Ahsokás epizódja nem ilyen lett volna. Mivel Filoni precedenst teremtett, így véleményem szerint lesznek még alkotók a jövőben, akik az ő példáját felhozva saját elképzeléseiket viszik a vászonra, vagy a tv-képernyőkre, és nem fogja zavarni őket, ha ellentmondanak akármelyik regénynek, képregénynek. És végül is akármelyik filmes, vagy sorozatos alkotó simán mutogathat ujjal Filonira, mondván: de hát ő megtehette, én miért nem?

Már csak az kérdéses, hogy a jövőben mennyi ilyen belenyúlás lesz? Vajon minden évben kihúznak egy regényt és képregényt, mely 2014 után jelent meg?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két eset miatt húzod rá a vizes lepedőt az egészre. Komolyan olyan dolgokat hozol fel negatív érvnek ami még meg se történt? :o A jövőben majd akkor kell ezt szóvá tenni, ha tényleg semmisnek vesznek minden könyvben szereplő elemet. Erről szó sincs.

Abban viszont igazad van, hogy a mozgókép mindig prioritást fog élvezni a könyvekkel szemben, de ezen nem kell meglepődni, és szerintem így is van jól mindaddig, amíg nem húznak át tokkal vonóval fontos kánon műveket. Ez eddig nem történt meg.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt látom, hogy te úgy gondolod, mivel csak két jelentős eset történt, ezért nincs probléma. És úgy gondolod, hogy csak akkor kell ezeket szóvá tenni, ha tényleg minden regényt és képregényt áthúznak - bár az nyilvánvalóan hosszú idő lenne, és nem is lehet megcsinálni. Még a Legendák 2014-es  utolsó állapotában is voltak olyan regények, képregények, melyek beilleszthetőek voltak a jelenlegi rendszerbe. Csakhogy 2014-ben elhangzott a Lucasfilm részéről egy ígéret. És ezen ígéret alapján a könyveket és képregényeket olvasó közönség joggal várhatta el, hogy innentől kezdve 100%-ban fog számítani minden regény és képregény. Nem 95%-ban, 97%-ban, és nem is 99%-ban. Hanem 100%-ban. Fontos kánon regények és képregények? Mi számít fontosnak? Ez nézőpont kérdése is azért. Timothy Zahn elég népszerű és fogyásokban is jól teljesít. Hasonlóan a Köztársaság Fénykora regények. Akkor e miatt ezek fontosak és érinthetetlenek? Talán igen, talán nem. Fontos lehet az is, mely a közönség körében jól teljesít, pozitív a fogadtatása. Fontos lehet az is, melyből sokat adtak el. Fontos lehet az is, mely nagy dolgokat dolgoz fel. Csakhogy a Köztársaság Fénykora regényeit leszámítva eddig minden regény, képregény olyan erősen kiegészítő kategória volt. Bizonyos szemszögből nézve egyik sem tűnik fontosnak, talán még a Thrawn regények sem... A mozgóképes alkotásokban láthatjuk az igazán fontos dolgokat. Nem a regényekben és képregényekben.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fontos dolgon a részletkérdéseket értem, az esetleges megvalósítást. Mert ha a végkimenetel ugyanaz csak kicsit másképp van megvalósítva, az nekem még belefér. Persze azt is megértem ha valakinek már nem, mert ez is jogos. Nálam egy változtatás vagy felülírás akkor ütné ki a biztosítékot, ha mondjuk egy történetszál, vagy regény lényegét írnák át, és nem egy fénykard színét vagy hasonló dolgokat változtatnák meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, pont ezért nézőpont kérdése is, mi az ami fontos. Emlékszem, még talán tavaly is pont ezt mondta egy Story Group-os is. Aztán láttam olyan reakciót erre, pont itt, hogy akkor innentől kezdve be lehet rakni Sidoust is a IV. részbe egy vadászgéppel, miközben ő is üldözi Luke-ot a Halálcsillag felett, csak nem sikerül kilőnie. Mert hát végül is, ha csak a végkimenetel számít, akkor akár ilyeneket is meg lehet lépni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

innentől kezdve be lehet rakni Sidoust is a IV. részbe egy vadászgéppel, miközben ő is üldözi Luke-ot a Halálcsillag felett, csak nem sikerül kilőnie. Mert hát végül is, ha csak a végkimenetel számít, akkor akár ilyeneket is meg lehet lépni.

Most a könyvek átírásáról beszélünk, nem a filmekről. ez ennek fényében nem jó példa.

 

A filmekben már eddig is rengeteg újdonság volt, ami átértelmezte a dolgokat, de sosem írta felül őket. Amúgy ezt Lucas kezdte az SE-vel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Csakhogy 2014-ben elhangzott a Lucasfilm részéről egy ígéret. És ezen ígéret alapján a könyveket és képregényeket olvasó közönség joggal várhatta el, hogy innentől kezdve 100%-ban fog számítani minden regény és képregény. Nem 95%-ban, 97%-ban, és nem is 99%-ban. Hanem 100%-ban. 

 

 

2015 környékén a Microsoft elnöke Satya Nadella kijelentette hogy a Windows 10-es lesz az utolsó számmal ellátott operációs rendszer és csak frissítések fognak rá jönni a jövőben. Ezzel szemben pár év múlva megjelent a Windows 11, illetve napjainkban fejlesztik a Windows 12-őt.

Magyarán nem kell szentírásnak venni amit egy adott évben kijelentenek cégvezetők. Az az adott évben jó stratégiának tűnik,  de a világ folyamatosan változik és hozzá kell igazodnod ehhez a változáshoz.

Azzal én is egyetértek hogy nem kéne ilyen kijelentéseket tenni, de az emberek többségének a memóriája arra terjed ki hogy tegnap este mi volt. Az hogy múlt héten ,egy éve ki mit mondott sokan nem emlékeznek(ezt használják ki pl a politikusok). A msáik hogy ezeket a könyveket ,képregényeket csak mi hardcore-rajongók ismerjük, átlagbéla jó esetben a filmek mellett csak a sorozatokat ismeri, rosszabb esetben csak a filmeket.

Azzal hogy bejött a Disney+ sokan csak most kezdik el nézni a TCW-t, most ismerkednek meg a Rebels-el, Mandaloriannal. Ők most fogják megismerni bővebben az sw-t amit mi már 14 év óta folyamatosan ismerünk.

De még ezek az emberek sem fognak könyvet olvasni. Azaz ők csak azt a történetet fogják ismerni Kananról a 66-os idején amit a Bad Batch-ben látnak.

Szerintem emiatt irják át enyhén( egyetértek Odyval ,ezek nem olyan fontosak) ezeket a történéseket, mert nincs akkora hatása. Hát pár hardcore-rajongó morog, ez van, de nem belőlük jön a nagy pénz.

Szóval az hogy kijelentünk valamit egy adott időben az nem örökéletü. Én is sokszor változtattam meg a véleményemet valamiről új infók birtokában(lsd a PT Jedi-rendje).

Ez a pillanat igazsága. Nyáron bringával járok dolgozni, szidom a gyalogost aki lelép elém. Télen meg én lépek le és szidom a bringást.

 

@Bomarr-al egyetértve az Ashoka-könyv annyira gyenge hogy felőlem az egészet kukázhatnák.

  • Nagyon tetszik 2
  • Nem értek egyet 2
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

 

2015 környékén a Microsoft elnöke Satya Nadella kijelentette hogy a Windows 10-es lesz az utolsó számmal ellátott operációs rendszer és csak frissítések fognak rá jönni a jövőben. Ezzel szemben pár év múlva megjelent a Windows 11, illetve napjainkban fejlesztik a Windows 12-őt.

Magyarán nem kell szentírásnak venni amit egy adott évben kijelentenek cégvezetők. Az az adott évben jó stratégiának tűnik,  de a világ folyamatosan változik és hozzá kell igazodnod ehhez a változáshoz.

Azzal én is egyetértek hogy nem kéne ilyen kijelentéseket tenni, de az emberek többségének a memóriája arra terjed ki hogy tegnap este mi volt. Az hogy múlt héten ,egy éve ki mit mondott sokan nem emlékeznek(ezt használják ki pl a politikusok). A msáik hogy ezeket a könyveket ,képregényeket csak mi hardcore-rajongók ismerjük, átlagbéla jó esetben a filmek mellett csak a sorozatokat ismeri, rosszabb esetben csak a filmeket.

Azzal hogy bejött a Disney+ sokan csak most kezdik el nézni a TCW-t, most ismerkednek meg a Rebels-el, Mandaloriannal. Ők most fogják megismerni bővebben az sw-t amit mi már 14 év óta folyamatosan ismerünk.

De még ezek az emberek sem fognak könyvet olvasni. Azaz ők csak azt a történetet fogják ismerni Kananról a 66-os idején amit a Bad Batch-ben látnak.

Szerintem emiatt irják át enyhén( egyetértek Odyval ,ezek nem olyan fontosak) ezeket a történéseket, mert nincs akkora hatása. Hát pár hardcore-rajongó morog, ez van, de nem belőlük jön a nagy pénz.

Szóval az hogy kijelentünk valamit egy adott időben az nem örökéletü. Én is sokszor változtattam meg a véleményemet valamiről új infók birtokában(lsd a PT Jedi-rendje).

Ez a pillanat igazsága. Nyáron bringával járok dolgozni, szidom a gyalogost aki lelép elém. Télen meg én lépek le és szidom a bringást.

 

@Bomarr-al egyetértve az Ashoka-könyv annyira gyenge hogy felőlem az egészet kukázhatnák.

Először is nem érdekelnek a Microsoft hazugságai.

Másodszor is én, személy szerint könyv és képregény kedvelőként sosem szerettem azt a fajta mentalitást, amivel a mozgóképesek lekezelik a nyomtatott formában megjelent történeteket. Ez így volt régen, és így is van most is. Persze, hogy a szélesebb közönségből élnek meg, és ők nem morognak az ilyenek miatt, ez természetes. De ezzel én és a többi könyveket és képregényeket kedvelők nem tudunk mit kezdeni. Ez nem fogja megszüntetni bennünk az ezekkel kapcsolatos rossz érzéseket. Sőt, sokunkat elidegenítenek, vagy elveszi a kedvünket a Star Wars-tól. Van olyan ismerősöm, aki ezek miatt fordított hátat ennek az univerzumnak. Egy másik pedig továbbra is olvas könyveket és képregényeket, de filmeket és sorozatokat ritkán néz. Utóbbi időben én is azt figyeltem meg magamon, hogy már nem hoz lázba új mozgóképes SW alkotás az esetek többségében, úgy mint régen. Utoljára talán a Lázadók, A klónok háborúja vége és az Obi-van Kenobi sorozatnál volt meg a rajongás tüze. De ahogy egyre több ilyen incidens van, úgy veszik el a kedvemet a mozgóképes SW alkotásoktól. 10 évvel ezelőtt már alig vártam volna, hogy megnézzek egy ilyen sorozatot, mint a Tales of the Jedi. Most meg ráér kategória lett. 

Szóval ezekhez a változásokhoz én nem tudok hozzáigazodni. Képtelen vagyok rá. Az érzéseimet ezzel kapcsolatban nem tudom irányítani.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Először is nem érdekelnek a Microsoft hazugságai.

Másodszor is én, személy szerint könyv és képregény kedvelőként sosem szerettem azt a fajta mentalitást, amivel a mozgóképesek lekezelik a nyomtatott formában megjelent történeteket. Ez így volt régen, és így is van most is.

De épp ezaz hogy nem Microsoft hazugságokról beszélt Frenkie, hanem arról hogy valamit kitalálnak az emberek, aztán másképp alakulnak a dolgok. Ezek nem hazugságok.  Másrészt nem értem hogyha nem szereted ha le vannak kezelve a képregények/könyvek akkor hogy tudtál régen SW rajongó lenni. Lucas magasról tett a könyvekre. A prequel simán kinyirt egy csomó régebbi SW művet. De ugyanigy a Clone Wars is. Elég csak a 66-os parancs köritését emliteni. Ami azt illeti most sokkal inkább törekednek az egységességre mint valaha. 

 

Ráadásul azt se tudod min vagy felháborodva hisz te se tudod hogy mi lett átirva mi nem. A kérdéses topikokban például szóba jött hogy az amiről itt az lett első körben megállapitva Dooku kapcsán hogy át lett irva valójában nem is biztos hogy át lett. Én nem tudom mi a helyzet és nyilván te se ha nem láttad. 

 

Azért se értelek mert régen te bizonygattad nekünk itt a fórumon hogy a történeteket önmagukban kell megitélni és teljesen mindegy mi kánon mi nem. A lényeg hogy az adott sztori jó legyen. 

Javits ki ha tévedek de szerintem neked úgy isten igazán nem az a bajod, hogy vannak ellentmondások - ha igy lenne akkor régen állandóan dühöngtél volna a Lucas éra alatt amikor egymást érték az ellentmondások és rendre kiderült hogy nincs semmiféle igazi egység - hanem baromira zavar, hogy a régi müveket kvázi kukázták az új kánon bevezetése miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Galen Malek89 írta:

Írtam másik topikban is, de nem kapok rá választ, és így nem tudom az itt olvasottakat sem értelmezni.

Miben tért el a Tales of Jedi Ahsoka vonatkozásában a korábbi művektől? (legyen az sorozat, könyv, képregény.)

A TOTJ utolsó epizódja tkp. ugyanazt a történetet meséli el, mint a 2016-os Ahsoka könyv, annyi különbséggel, hogy utóbbinak mindössze csak a vázát hagyta meg. Vannak változtatások, de összességében a végkifejlet - egy apróság kivételével - ugyanoda fut ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Bomarr írta:

De épp ezaz hogy nem Microsoft hazugságokról beszélt Frenkie, hanem arról hogy valamit kitalálnak az emberek, aztán másképp alakulnak a dolgok. Ezek nem hazugságok.  Másrészt nem értem hogyha nem szereted ha le vannak kezelve a képregények/könyvek akkor hogy tudtál régen SW rajongó lenni. Lucas magasról tett a könyvekre. A prequel simán kinyirt egy csomó régebbi SW művet. De ugyanigy a Clone Wars is. Elég csak a 66-os parancs köritését emliteni. Ami azt illeti most sokkal inkább törekednek az egységességre mint valaha. 

 

Ráadásul azt se tudod min vagy felháborodva hisz te se tudod hogy mi lett átirva mi nem. A kérdéses topikokban például szóba jött hogy az amiről itt az lett első körben megállapitva Dooku kapcsán hogy át lett irva valójában nem is biztos hogy át lett. Én nem tudom mi a helyzet és nyilván te se ha nem láttad. 

 

Azért se értelek mert régen te bizonygattad nekünk itt a fórumon hogy a történeteket önmagukban kell megitélni és teljesen mindegy mi kánon mi nem. A lényeg hogy az adott sztori jó legyen. 

Javits ki ha tévedek de szerintem neked úgy isten igazán nem az a bajod, hogy vannak ellentmondások - ha igy lenne akkor régen állandóan dühöngtél volna a Lucas éra alatt amikor egymást érték az ellentmondások és rendre kiderült hogy nincs semmiféle igazi egység - hanem baromira zavar, hogy a régi müveket kvázi kukázták az új kánon bevezetése miatt.

Igen, alapvetően most is úgy gondolom, hogy a történekeket önmagukban kell megítélni és teljesen mindegy mi a kánon és mi nem. A lényeg, hogy az adott sztori jó legyen. És abban is igazad van, hogy nem az a baj, hogy vannak ellentmondások. Régen, 7-8 éve tényleg zavart mégis, hogy a régi műveket kukázták, mivel számos mű a kedvencem volt, többen közülük a filmekhez hasonló élményt nyújtott. De ezen is túllendültem, emlékeztetvén magam, hogy nem a kánon a fontos, hanem a történet és jól tudom kezelni a régi műveket, nem lesznek elfelejtve sosem. Az zavar igazság szerint baromira, hogy én személy szerint - naív módon - hinni akartam a a 2014-es ígéretben. Abban, hogy most már minden regény és képregény számítani fog. Azt gondoltam magamban, jól van, akkor tegyük a régieket a Legendák kategóriába, ellesznek ott és továbbra is szeretni fogom a kedvenceimet. Jöjjön az újraindítás, és akkor végre valahára tiszteletben tartják a regény és képregény írók munkáit. Persze megfordult bennem az a gondolat is, hogy az egész ígéret talán kamu és áltatom magam. Megfordult bennem az, hogy nem kéne belelovalni magam, hogy amit olvasok új kánonos könyvben, képregényben, az nem lesz áthúzva. Megpróbáltam hinni abban, hogy most már nem kezelik le a regények és képregények íróit, a munkáikat. Nem így lett. Lásd tavaly, a Rossz osztagot. Énem egy része  próbált figyelmeztetni, hogy csalódni fogok. Mégis reménykedtem. És az zavar, hogy ezen reményeim vesztek oda, az illúzió széttört. És valami keserűség és rossz érzés maradt meg helyette.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ez elsősorban kizárólag Filoninál jelent meg. Hangsúlyozom, a Filoni által kreált karaktereknél történnek változtatások. Egyelőre én se látom azt, hogy a 2014-es ígéret most már nem is létezik. Nagyon apró változtatások eddig is előfordultak és fognak is még, de összességében sokkal konzisztensebb minden mindennel, vannak utalások itt-ott, stb.

 

Egyelőre a törés Filoni két karakterénél, Ahsokánál és Kanannál történt, de még itt is az alap, a váz megmaradt, csak a körítés lett átszabva, ugyanakkor a végkifejlet mindkét esetben megegyezik. Ugyanakkor való igaz, a Bad Batches kezdés nekem is böki a csőröm, de legalább abban konzisztens lett Filoni - és vele együtt a többi kreátor - hogy a helyszín és a karakterek azonosak, csak megspékelték a Bad Batch tagjaival. És az Ahsoka történet is azonosulást mutat a könyvben történtekkel, igaz, inkább lebutított verziót látunk és mint korábban írtam, Filoni anno szimplán egy vázlatot nyújtott át a kiadókhoz és az a vázlat egy nagyon apró kivételtől eltekintve a TOTJ legutolsó epizódjában szintén úgy ment végbe.

 

A Dookus dolgok pedig abszolút beleilleszthetők a kánonba, tökéletesen kiegészítik egymást és nem mond ellent se a Dooku: Jedi Lostnak, se a Mester és tanítványának.

 

Egyelőre azt látom, hogy a Filonihoz kapcsolódó karakterek azok, akiknek egyes története akár több módon van elmesélve. Ha esetleg Filoni más karakterét kezdi el mesélni másképpen vagy éppen az egyik karakterét egy másik alkotó viszi tovább és egy már eddig létező történetet mesél el máshogy akkor valóban lehet kongatni a harangot, addig pedig ez egyelőre Filoni karaktereire vonatkozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem a csalódottságomat mostanra kiadtam magamból. Túl sokat rágódom ilyen hūlyesègeken. Csak magamnak ártok vele. Plusz gondolom idegesìtő is. Bocsànatot kérek ha bosszantò voltam. Ideje új fejezetet nyitni az életemben és megszabadulnom a régi bosszantó szokàsoktól ès marcangolàsoktól rugózàsoktól.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 10. 27. - 18:04, Frenkie írta:

al egyetértve az Ashoka-könyv annyira gyenge hogy felőlem az egészet kukázhatnák.

Gyenge az tény, de a ,,feldolgozás" a Tales of the Jediban annyira gyenge, és érzelemmentes lett, hogy még az Ahsoka regény is jobb. Ott legalább be lett mutatva Ahsoka beilleszkedése a Raadára, a viszonya a Larte nővérekhez, akik szerethetőek voltak. Itt semmi ilyen nem volt. Az inkvizítor jól nézett ki, de a harc ellene az egy nagy semmi volt. Nesze semmi fogd meg jól. Akkor már adaptálták volna csak a könyvbéli harcot egy az egyben, vagy minimális változtatással. De ez az összecsapás szánalom volt. 

 

2022. 10. 27. - 18:18, Galen Malek89 írta:

Írtam másik topikban is, de nem kapok rá választ, és így nem tudom az itt olvasottakat sem értelmezni.

Miben tért el a Tales of Jedi Ahsoka vonatkozásában a korábbi művektől? (legyen az sorozat, könyv, képregény.)

Felülírta a Baillel való találkozást, a Raada holdból bolygó lett, Kaedannek bátyja lett nem nővére, másképpen néz ki a hatodik fivér, más az egész párbaj és a kontextusa. A regényben az inkvizítorral való párharcot egy helyi lázadás előzi meg. Itt meg csak beköpték. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Iqvi írta:

Felülírta a Baillel való találkozást, a Raada holdból bolygó lett, Kaedannek bátyja lett nem nővére, másképpen néz ki a hatodik fivér, más az egész párbaj és a kontextusa. A regényben az inkvizítorral való párharcot egy helyi lázadás előzi meg. Itt meg csak beköpték. 

Spoiler

Az egyáltalán a Hatodik Fivér az említett epizódban? Tehát az a kérdés, hogy csak a kinézete más, vagy az egy teljesen másik inkvizítor?

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Iqvi írta:

Felülírta a Baillel való találkozást, a Raada holdból bolygó lett, Kaedannek bátyja lett nem nővére, másképpen néz ki a hatodik fivér, más az egész párbaj és a kontextusa. A regényben az inkvizítorral való párharcot egy helyi lázadás előzi meg. Itt meg csak beköpték. 

7 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Az egyáltalán a Hatodik Fivér az említett epizódban? Tehát az a kérdés, hogy csak a kinézete más, vagy az egy teljesen másik inkvizítor?

Az epizódból nem derül ki, hogy tkp. melyik inkvizítor lehet, sőt még Kaeden sincsen a nevén nevezve, mindössze rá és a bátyjára úgy hivatkoznak, hogy Village Brother és Village Sister, az Inqvizítor pedig simán inqviként van a stáblistában jelezve, ergo nem tudni, kiféle-miféle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 minutes ago, Bence1997 said:

Az epizódból nem derül ki, hogy tkp. melyik inkvizítor lehet, sőt még Kaeden sincsen a nevén nevezve, mindössze rá és a bátyjára úgy hivatkoznak, hogy Village Brother és Village Sister, az Inqvizítor pedig simán inqviként van a stáblistában jelezve, ergo nem tudni, kiféle-miféle.

De Filoni nem azt nyilatkozta, hogy a hatodik rész az Ahsoka regényt adaptálja? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Iqvi írta:

De Filoni nem azt nyilatkozta, hogy a hatodik rész az Ahsoka regényt adaptálja? 

Adaptálásról szó sincs. Filoni azt mondta, hogy anno régen egy vázlatot nyújtott át a kiadónak, amiből E.K egy történetet kanyarított. A mandalori visszaemlékezések gondolom a régen létrejött concept artokon alapultak. De mind a könyv és mind a hatodik rész váza ugyanazt meséli el, a lázadáshoz beszervezést, inqvi elleni harc, Ashla név, Ahsoka egy bolygón lapul, stb. Ezek a vázlatpontok gondolom régen szerepeltek, ebből lett megalkotva az Ahsoka c. könyv és most a Resolve c. epizód. Egyetlen apró elem maradt ki az epizódból, de ha úgy vesszük, mind a két történet egy eseményt mutat be, más eszközzel operálva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
14 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Pedig még csak épphogy belekóstoltunk az Andorral meg a Bad Batch-el pl.

Van, akinek az Andor és a Rossz osztag van ott.

De én így látom ezt a korszakot.

Sötét idők (III. és IV. rész közötti történetek)

Katalizátor

Thrawn Chiss Birodalom A káosz ébredése

Thrawn Chiss Birodalom Államérdek

Thrawn Chiss Birodalom Járulékos veszteség

Kanan Az utolsó padavan

Kanan Első vér (a Lázadók idejében játszódó jelenetek)

Darth Vader, a Sith Sötét Nagyura Birodalmi gépezet

Darth Vader, a Sith Sötét Nagyura A Jedik hagyatéka

Darth Vader, a Sith Sötét Nagyura Lángoló tengerek

Darth Vader, a Sith Sötét Nagyura Vader erődje

Ahsoka regény

Sith nagyurak

Tarkin

Koréliai hajsza

Solo film és regényváltozat

Han Solo A birodalmi kadét

A lázadás hajnala

Thrawn regény és képregényváltozat

Thrawn Szövetségek (a Lázadók idejében játszódó fejezetek)

Thrawn Árulás

Új hajnal

Elveszett csillagok (a IV. rész előtt játszódó fejezetek)

Alkony század (a IV. rész előtt játszódó visszaemlékezések)

Leia, az Alderaan hercegnője

Vader Sötét látomások (IV rész előtt játszódó számok)

Zsivány Egyes film és regényváltozat

 

Rossz osztag animációs sorozat

Obi-van Kenbi sorozat

Lázadók animációs sorozat

Andor sorozat

 

Jedi Fallen Order játék

Jedi Bukott Rend Sötét Templom – a Fallen Order alatt játszódó jelenetek.

 

Plusz legendákból.

Sötét Nagyúr,

501-es

A Jedik alkonya

Az árnyak utcája

Az Erő mintázatai

Az utolsó lovag

Kenobi regény

Tomboló Erő I és II játékok és regények

Az éden pokla

A hutt játszma

A lázadás hajnala

Árnyjáték

Lando Calrissian trilógia

Régi Han Solo trilógia

 

Nekem ennyi ebből az érából már bőven kezd elég lenni. Pár dologra vagyok már csak kíváncsi. Miután letisztázták azokat, már semmennyire sem fog érdekelni.

Az utóbbi egyre években egyre inkább úgy érzem, hogy nagyrészt a filmekhez képest több száz évvel elmozduló történetek hozzák meg a nagyobb lelkesedést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.