Ugrás a kommentre

Star Wars: The Rise of Kylo Ren


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Elolvastam az első számot, és tetszett. 

 

Ben meglehetősen labilis még ekkor. Úgy tűnt a Jedi templomot is véletlen gyújtotta fel. Snoke lakhelyen nagyon érdekes volt, kíváncsi vagyok hogy került oda és mit keres ott. A három padawan is okozhat még meglepetéseket, de valószínűbb a haláluk.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ben meglehetősen labilis még ekkor. Úgy tűnt a Jedi templomot is véletlen gyújtotta fel.

Biztos, hogy véletlen gyújtotta fel? Egyáltalán, biztos, hogy ő volt az elkövető? Mert nekem az első szám alapján nehezen tudom elhinni. :hmm:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a TLJ -ben Luke elájul(?) - sőt a képregényből meg is tudjuk, hogy nem ad életjelet egy ideig Luke - szóval szerintem az csak egy újabb szemlélet az öreg mester részéről. Nekem gyanús volt, hogy amikor Kylo kijött a saját házából, villámok törtek elő az égből és az egész templom lángokban állt, Ben pedig csak nézett, hogy mivan. :? Szerintem több van itt a háttérben, mint elsőre látszik.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skacok:  "Új könyvek és képregények esetén nem kötelező a spoiler kapcsoló használata az adott mű topikjában."

Ne kelljen már spoiler kapcsolókat nyitogatnom a Rise of Kylo Ren topikjában a Rise of Kylo Ren című képregényről, és pláne ne a TLJ-ről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Bence1997 írta:

De a TLJ -ben Luke elájul(?) - sőt a képregényből meg is tudjuk, hogy nem ad életjelet egy ideig Luke - szóval szerintem az csak egy újabb szemlélet az öreg mester részéről. Nekem gyanús volt, hogy amikor Kylo kijött a saját házából, villámok törtek elő az égből és az egész templom lángokban állt, Ben pedig csak nézett, hogy mivan. :? Szerintem több van itt a háttérben, mint elsőre látszik.

De ezt Kylo mondja Rey-nek, nem Luke. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Bence1997 írta:

Biztos, hogy véletlen gyújtotta fel? Egyáltalán, biztos, hogy ő volt az elkövető? Mert nekem az első szám alapján nehezen tudom elhinni. :hmm:

Szerintem hasonló a helyzet mint az ep.9-ben ahol Rey akaratán kivül felrobbantja az utasszállítót. Kylo nem tervezte el de leégette a templomot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A második füzet nem volt annyira érdekes mint vártam, igazából semmit nem tudtunk meg a High Republic éráról csak említették egyszer és kész. Főleg Ben és a Renek találkozásán volt a hangsúly. Tetszik a lazaságuk, hogy ha kell akkor elhúzzák a csíkot. 

Ami még külön jó pont az Ben elmélkedése a nevéről. Céloz rá, hogy nem is Solo az apja igazi neve, Kenobi bár híres volt, de nem ismerte. Azért kapta a nevét mert neki is olyanná kellett volna válnia. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

A második füzet nem volt annyira érdekes mint vártam, igazából semmit nem tudtunk meg a High Republic éráról csak említették egyszer és kész.

Szerintem nem is volt semmi igéret, hogy erről bármi szó fog esni. A megjelenés után valaki kiszúrta azt az egy mondatot, és ezért hír volt sok helyen de ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami érdekes volt nekem ebben a számban legfőképp, az Luke-ék találkozása a Renekkel, maga a Jedi bázis a régiségekkel(Aphrának ez maga lenne az álom:D), és hogy a Renek az ismert galaxisban is tevékenykednek, nevezetesen a középső gyűrűben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Bomarr írta:

Szerintem nem is volt semmi igéret, hogy erről bármi szó fog esni. A megjelenés után valaki kiszúrta azt az egy mondatot, és ezért hír volt sok helyen de ennyi.

Azért ott volt a hype.... Nem azt mondom, hogy nem tetszett, csak így nem adta azt amit esetleg vártam. Egyébként tök jó volt. Lehet, hogy találkozunk ezzel a bolygóval és ezzel a szentéllyel az új érában. Örülnék neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azért ott volt a hype.... Nem azt mondom, hogy nem tetszett, csak így nem adta azt amit esetleg vártam. Egyébként tök jó volt. Lehet, hogy találkozunk ezzel a bolygóval és ezzel a szentéllyel az új érában. Örülnék neki.

Mondjuk a hype -ot azért kapta egyrészt, mert az elmúlt napokban ugye felötlöttek olyan pletykák, hogy a következő éra és a Project Luminous miről is fog szólni. Ez a kis elejtett mondat megerősítheti azt, miszerint valóban a High Republic érába kalauzolnak el bennünket a Lucasfilmnél.

 

De ennél többet nem vártam én se ettől. Ettől függetlenül jól szórakoztam rajta. Remek volt az utalás a Jucasta Nu-s részre a 17 -es DV szériából. A Renek érdekesek, legalábbis a vezetőjük - a Renek a TROS -ban elég semmilyenek voltak - és Snoke körül is érdekes dolgok derültek ki: például, hogy Hux apja még mindig él. Nem tudom, hogy jelenleg mennyi évvel vagyunk a TFA előtt. De ez mindenképpen érdekes. Meg ez a "I became Snoke" is pedzeget valamit. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos lesznek itt még érdekességek. Nem a fiatal Hux hívta Snoke-ot? Ugye azt tudjuk, hogy Hux apja részt vett Snoke felemelkedésében. Ez magyarázná, miért van Hux fia annyira Snoke kegyeiben (az ismert okok ellenére :D ). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem a fiatal Hux hívta Snoke-ot? Ugye azt tudjuk, hogy Hux apja részt vett Snoke felemelkedésében. Ez magyarázná, miért van Hux fia annyira Snoke kegyeiben (az ismert okok ellenére :D ). 

Nem. Snoke azt mondja a droidjának, mondja el Brendon -nak, hogy várjon. A fiatal Hux neve meg ha jól tudom Armitage. :D Szóval valóban érdekes, hogy hol is vagyunk időben. Korábban én 28 ABY -t olvastam. Az kb. a Bloodline -al lenne egyvonalban. Szerintem kamu, aztán kitudja. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Engem az zavar meg, hogy azt hittem már rég halott Hux apja. Aztán lehet, hogy kiderül miszerint az EPVII előtt fél évvel hunyt el. :D 

Most olvasom, hogy a TROS Visual Dictionary azt írja, hogy 6 évvel a TFA előtt történt Luke akadémiájának pusztulása. Tehát kb. 6 évvel vagyunk az ST eseményei előtt. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Bence1997 írta:

Most olvasom, hogy a TROS Visual Dictionary azt írja, hogy 6 évvel a TFA előtt történt Luke akadémiájának pusztulása. Tehát kb. 6 évvel vagyunk az ST eseményei előtt. :hmm:

Ez a képregény 28 ABY-ban játszódik, Brendol Hux pedig a Phasma könyvben hal meg 30 ABY-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Bence1997 írta:

Most olvasom, hogy a TROS Visual Dictionary azt írja, hogy 6 évvel a TFA előtt történt Luke akadémiájának pusztulása. Tehát kb. 6 évvel vagyunk az ST eseményei előtt. :hmm:

 

6 perccel korábban, Whill írta:

Ez a képregény 28 ABY-ban játszódik, Brendol Hux pedig a Phasma könyvben hal meg 30 ABY-ban.

Ezek szerint a Vérvonal évében történt meg Ben átállása. 6 évig volt a sötét oldalon, míg elkezdődtek Az ébredő Erő eseményei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Whill írta:

Nem teljesen értettem a részt, ahol Ren levette a sisakját. Ismernünk kéne valahonnan? Vagy csak azért vette le, hogy megmutassa Ben-nek, hogy ő is ember?

Nekem is totál ismeretlen a fickó. Szerintem csak meg akarta mutatni Bennek, hogy a maszk alatt ő nem is tűnik olyan szörnyűnek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Whill írta:

Nem teljesen értettem a részt, ahol Ren levette a sisakját. Ismernünk kéne valahonnan? Vagy csak azért vette le, hogy megmutassa Ben-nek, hogy ő is ember?

1 perccel korábban, Iqvi írta:

Nekem is totál ismeretlen a fickó. Szerintem csak meg akarta mutatni Bennek, hogy a maszk alatt ő nem is tűnik olyan szörnyűnek.

Új tagról van szó. :)

 

Amúgy érdekes SW Explained teóriája: szerinte az történt, hogy a fiatal Ben közölte Snoke -al, hogy hova tartanak, az öreg meg szólt a Reneknek, hogy kövessék őket. Ott megbizonyosodtak Ben "sötét oldali" hajlamáról és Ren adott neki egy utat. Direkt hagyhatta ott a sisakját. Hosszú idő vezetett el oda, de végül Ben elment a maszkért.

 

Érdekes teória, ezekszerint hosszúra nyúló terve volt az öreg sz*rkeverőnek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Bence1997 írta:

Új tagról van szó. :)

 

Amúgy érdekes SW Explained teóriája: szerinte az történt, hogy a fiatal Ben közölte Snoke -al, hogy hova tartanak, az öreg meg szólt a Reneknek, hogy kövessék őket. Ott megbizonyosodtak Ben "sötét oldali" hajlamáról és Ren adott neki egy utat. Direkt hagyhatta ott a sisakját. Hosszú idő vezetett el oda, de végül Ben elment a maszkért.

 

Érdekes teória, ezekszerint hosszúra nyúló terve volt az öreg sz*rkeverőnek. :D

Ami nekem kicsit zavaró, hogy Snoke a hatalommal csábítja Bent a Ren lovagokhoz azután, hogy Luke az orra előtt verte őket egymaga szanaszét.

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Whill írta:

Ami nekem kicsit zavaró, hogy Snoke a hatalommal csábítja Bent a Ren lovagokhoz azután, hogy Luke az orra előtt verte őket egymaga szanaszét.

De Luke "meghalt", legalábbis Ben így tudja. Ergo könnyen lehet, hogy látott egy másik utat, amelyet a Ren lovagok reprezentáltak és mivel régi mestere "halott", egy erős hatalommal - ala Ren lovagok - újjáéledhet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azért ott volt a hype.... Nem azt mondom, hogy nem tetszett, csak így nem adta azt amit esetleg vártam.

Szerintem az új éra kapcsán ebben a sorozatban azaz egy mondat az összes amit kapunk. Az is csak inkább amolyan easter egg, ami az írói szándék szerint valszeg csak utólag tűnt volna fel, hisz ők nem tudták hogy a képregény megjelenése idején már pletykálni fognak az emberek a következő nagy kánon korszakról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Bence1997 írta:

egy erős hatalommal - ala Ren lovagok - újjáéledhet. :)

Akiknek ő a vezetője. Szerintem ez számított igazán Ben-nek. Amúgy nagyon jól felvezeti a képregény az egészet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azért ott volt a hype.... Nem azt mondom, hogy nem tetszett, csak így nem adta azt amit esetleg vártam. Egyébként tök jó volt. Lehet, hogy találkozunk ezzel a bolygóval és ezzel a szentéllyel az új érában. Örülnék neki.

 

7 perccel korábban, Bomarr írta:

Szerintem az új éra kapcsán ebben a sorozatban azaz egy mondat az összes amit kapunk. Az is csak inkább amolyan easter egg, ami az írói szándék szerint valszeg csak utólag tűnt volna fel, hisz ők nem tudták hogy a képregény megjelenése idején már pletykálni fognak az emberek a következő nagy kánon korszakról.

Szerintem ez így pont jó. Nincs az arcunkba tolva, nincs az az érzés, hogy ez a képregény egy felvezetés egy másikhoz, csupán elejtenek egy utalást, és ezáltal konzisztensebbé teszik az univerzumot. Ez a képregény Kylo Ren története, kapja meg ő rivaldafényt.

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akiknek ő a vezetője. Szerintem ez számított igazán Ben-nek. Amúgy nagyon jól felvezeti a képregény az egészet. 

Így van. :) Nekem is nagyon tetszik, ahogyan elmeséli ezt a képregényt. Végre megtudjuk az igazságot. :D

 

Amúgy a High Republic eddig csak olyan íróknál jelent meg, akik részt vesznek a Project Luminous -ban: Charles Soule, Cavan Scott + elvileg a Master and Apprentice -ben is megemlítik, azt pedig Claudia Gray írta. Coincidence? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.