Ugrás a kommentre

Star Wars: The Rise of Kylo Ren


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 3 hónappal később...

Meglepően sok dolgot helyre tett ez a minisorozat, legalábbis nálam. Eddig úgy képzeltem el Ben távozását, hogy szándékosan gyújtotta fel a templomot, majd magával vitt egy maréknyi növendéket (akik osztották az álláspontját), aztán belőlük lettek a Ren lovagjai. De nagyon nem így történt. Eleve hiányos ismereteim voltak erről az időszakról, és a filmek is minimálisan érintik, így jó, hogy megjelent ez a képregény. :) 

 

A templom felgyújtásánál először nem volt egyértelmű, hogy Ben tette-e, de aztán többször is úgy hivatkozott rá, hogy ő volt. Bár nem szándékosan, de ezzel is jelezték, mekkora zabolátlan Erő lakozik benne. Tetszett, hogy nem egyik pillanatról a másikra vált szörnyeteggé (bár nála is volt egy "kapcsoló"-jellegű pillanat, ami átlökte őt azon a bizonyos határon), hanem végig benne volt ugyanaz a kettősség, ami a filmekben is. Mindkét oldal magáénak követeli, amitől nem csoda, ha kikészül. Ahogy Han Solónak is mondja az Ep7-ben, "szétszakad". Képtelen teljes mértékben elkötelezni magát a Világos- vagy a Sötét Oldal mellett. Ezért járja át a sötétség Jediként, és ezért szólítja a fény a Sötét Oldalon. Jó, hogy foglalkoztak a terhével, amit a legendás elődei miatt támasztott elvárások róttak rá. Már maga a Ben Solo is egy olyan név, amivel nem tud azonosulni. A fokozatos átmenetet, a Sötét Oldalra vezető lépcső fokait szépen ábrázolta, hogy miután Luke-kal "végzett", még többször is esélyt adott a tanítványoknak a távozásra, nem akarta megölni őket. Ahogy később, az Elphronán (piros pont A Köztársaság fénykora-utalásért) sem szándékosan végzett Hennix-szel és Tait sem akarta megölni a Mimban holdján. Pont azért volt sorsfordító, amikor Ren megölte Tait, mert Ben továbbra is a barátjának tartotta - ezért érezhette szükségesnek a bosszút. Amivel viszont már elindult a lejtőn, és Voe-t különösebb dilemma nélkül végezte ki. Jók voltak a bevágások, amikor Ben átbillent a Sötét Oldalra, láthattuk Leiát, Palpatine-t, vagy Rey-t (aki gondolom, a diád révén érezte meg). A jellegzetes Kylo-fénykard létrejötte is tetszett: kiderült, hogy a kivéreztetés során repedt meg a kristály, és hogy technikai gondok miatt építette be a keresztvasat. Maga a Kylo név eredetére viszont nem kaptunk választ. :( 

 

Snoke kapcsán érdekes volt, hogy Ben fejében beszélve táplálta benne folyamatosan az "árnyékot", uszította Luke ellen, elősegítve későbbi döntését, hogy elhagyja a Jediket és más ösvényre lépjen. Arra még kíváncsi lettem volna, hogy Snoke pontosan hogy került képbe. Mert személyesen is ismerték egymást Bennel (ahogy elvileg Leia és Han is), nem csak a hangokon keresztül. Összességében nekem tetszett, bár lehetett volna kicsit hosszabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Kylo Ren felemelkedése

Charles Soule a második Darth Vader sorozatban, az Obi-van és Anakinban, valamint a Jedik fénye regényben már megmutatta, hogy milyen nagyszerűen tud bánni az Erőhasználókkal és e mellett a kételyeket szintén kiválóan bemutatja. Nincs ez másként a Kylo Ren képregénnyel sem, mely egy régóta várt hiánypótló sztori. Persze kezdjük egy apró negatívummal máris. Sajnos rövid a sztori, csak négy füzet jutott e téma kifejtésére. Mi lehetett ennek az oka? Soule már megkapta a második Star Wars ongonig írását, valamint aktívan részt vesz a Köztársaság Fénykorában is. Ezek mellett nehéz lehetett volna egy hosszabb képregény sorozatot összehozni erről. Ezt sajnálom, mert azért megérdemelt volna egy alaposabb, részletesebb kifejtését is a történet. Meg persze ott van az is, hogy most több mozgóképes sorozat van előkészületben, melyek A Jedi visszatér után játszódnak és nem akartak túl sok ellentmondást.

Viszont máris rátérek egy óriási pozitívumra. Charles Soule a maximumot kihozta ebből a négy füzetből. Eleinte úgy gondoltam, hogy zavarni fog: még mindig maradtak megválaszolatlan kérdések. Pl. Snoke-ot hogy ismerték meg? Viszont a történet annyira magával ragadott, hogy ezekről el is feledkeztem és mire a végére értem már nem is bántam a dolgot. A történet elejétől a végéig nagyon feszes. Nincs üresjárat. Minden szövegnek és képkockának jelentősége van. Kiválóan ábrázolja Ben karakterét. A vívódás végig benne van, így nagyon is hű a filmekhez. Sodródik az eseményekkel. Próbál megfelelni és a saját útját járni. Az öröksége miatt ez nagyon nehéz, úgy érzi egyszerre követeli magának a világos és a sötét oldal. Ben múltjából is megismerünk részleteket, a képzését, valamint a Tai-hoz, Voe-hoz, Hennix-hez való viszonyát. Ezek még jobban elmélyítették a drámát. Gyakorlatilag Hennixet véletlenül ölte meg, Tai-val pedig Ren végzett. Csak Voe halála szárad tényleg a lelkén. Még a templom felperzselése se volt szándékos. Miután Ben megölte Rent csak utána hatotta át annyira a sötét oldal, hogy Voe-val is végezzen. Az utolsó képkockákon pedig végre megszületik Kylo Ren. Jó volt látni a képeken Sidioust és Reyt is.

Elégedett voltam a képregénnyel. Biztos lesznek még történetek, melyek ezt még jobban elmélyítik és kibővítik. Viszont ez a sztori önmagában is lenyűgöző. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Jó volt magyarul is olvasni, és bár amilyen rövid, annál tömörebb. Fantasztikusan sikerült ábrázolni Ben sodródását a sötét oldal felé, a konkrét áttérése pedig, amikor megöli Rent és Voe-t, szenzációs. A közben bevillanó képek Ben jövőjének (és múltjának) meghatározó alakjairól igazán emlékezetessé teszi ezeket a képsorokat. Az egész ad egy nagyszerű origót Ben Solo történetének. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Kétszer olvastam el, hogy jobban át tudjam adni magam a történetnek, annyira érdekelt Kylo Ren megszületése. Nos, örülök, hogy megvettem és elolvastam, hogy megvan ez a képregény, amiben igen jók a rajzok és rövid formában elmeséli, mi történt Bennel a templom elégése után. A legjobb gondolat, amit már többen kiemeltetek: Ben tragédiája az, hogy mind a Világos, mind a Sötét oldal magának követeli és egy kamaszban az ebből az ellentétből fakadó érzések óriási vihart tudnak kavarni, amihez elég egy szikra (Luke fénykardot emel rá álmában) és lángra lobban. S onnan már egyik lépés követi a másikat, amihez Snoke buzgón ad támogatást. S a Sötét Oldalhoz vezető út döntő lépése magának Rennek a megölése, ezzel megszületik Kylo Ren, aki már könnyű szívvel végez Voe-val is. Mint a Sith-eknél, ahol a tanítvány a mester megölésével kerülhet hatalomra.

Amúgy a képregény formátumot nem sikerült igazán megkedvelni. Korábban azt hittem, hogy a szövegbuborékok böngészése, hogy mit ki mond, az fog zavarni, de az végül is nem volt vészes. Viszont a képregény annyira kevés információt ad át és olyan töményen, hogy ugyanezt a sztorit sokkal szívesebben olvastam volna egy rövid regény formájában, némi leírás és tartalmasabb párbeszédek tolmácsolásában. Vagyis nem a képregény lesz a kedvenc formátumom ezen túl sem, de ha hasonló művet találok, ami ennyire érdekel, akkor a jövőben sem zárkózok el tőle, hogy elolvassam. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

Kétszer olvastam el, hogy jobban át tudjam adni magam a történetnek, annyira érdekelt Kylo Ren megszületése. Nos, örülök, hogy megvettem és elolvastam, hogy megvan ez a képregény, amiben igen jók a rajzok és rövid formában elmeséli, mi történt Bennel a templom elégése után. A legjobb gondolat, amit már többen kiemeltetek: Ben tragédiája az, hogy mind a Világos, mind a Sötét oldal magának követeli és egy kamaszban az ebből az ellentétből fakadó érzések óriási vihart tudnak kavarni, amihez elég egy szikra (Luke fénykardot emel rá álmában) és lángra lobban. S onnan már egyik lépés követi a másikat, amihez Snoke buzgón ad támogatást. S a Sötét Oldalhoz vezető út döntő lépése magának Rennek a megölése, ezzel megszületik Kylo Ren, aki már könnyű szívvel végez Voe-val is. Mint a Sith-eknél, ahol a tanítvány a mester megölésével kerülhet hatalomra.

Amúgy a képregény formátumot nem sikerült igazán megkedvelni. Korábban azt hittem, hogy a szövegbuborékok böngészése, hogy mit ki mond, az fog zavarni, de az végül is nem volt vészes. Viszont a képregény annyira kevés információt ad át és olyan töményen, hogy ugyanezt a sztorit sokkal szívesebben olvastam volna egy rövid regény formájában, némi leírás és tartalmasabb párbeszédek tolmácsolásában. Vagyis nem a képregény lesz a kedvenc formátumom ezen túl sem, de ha hasonló művet találok, ami ennyire érdekel, akkor a jövőben sem zárkózok el tőle, hogy elolvassam. :) 

Egyetértek. Ezt a sztorit regényben kellett volna kiadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem önmagában Kylo megérdemelne tényleg egy legalább 30-40 számos képregénysorozatot ha nem többet, gondolom a Rise of.. és az EP 7 között bőven történtek események amiket be lehetne mutatni. Ilyen szempontból kicsit elhanyagoltnak érzem a karaktert, ahogy a nagyfaternak megvan a saját regénysorozata úgy jöhetne Kylonak is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Szerintem önmagában Kylo megérdemelne tényleg egy legalább 30-40 számos képregénysorozatot ha nem többet, gondolom a Rise of.. és az EP 7 között bőven történtek események amiket be lehetne mutatni. Ilyen szempontból kicsit elhanyagoltnak érzem a karaktert, ahogy a nagyfaternak megvan a saját regénysorozata úgy jöhetne Kylonak is. 

Talán a tv-sorozatok miatt nincs hosszabb sorozata?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Iqvi írta:

Hát, a jelenleg bejelentett sorozatok közül egy se érinti még Ben-nek azt a korszakát amikor már a Sötét Oldalon van. 

De egyéb dolgokat érinthet, ami talán kihatással volt Luke és Ben életére....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy regény szerintem is lényegesen jobb lett volna ennek a témának a feldolgozásához. Aztán, ha nagyon szükségét érzik, ugyanúgy kiadhattak volna belőle egy képregény változatot a vizuálisabb megoldást kedvelőknek (a Thrawn regényhez vagy az új mozifilmekhez hasonlóan).

 

Az minimum furcsa, hogy Vadernek már vagy 5 képregénysorozata van (a számos vendégszerepeit - Star Wars, Doktor Aphra, stb. - nem is említve), de Kylo életének egyik legjelentősebb szeletét nem méltatták többre egy 4 részes mininél...  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Darth Sky írta:

Egy regény szerintem is lényegesen jobb lett volna ennek a témának a feldolgozásához. Aztán, ha nagyon szükségét érzik, ugyanúgy kiadhattak volna belőle egy képregény változatot a vizuálisabb megoldást kedvelőknek (a Thrawn regényhez vagy az új mozifilmekhez hasonlóan).

 

Az minimum furcsa, hogy Vadernek már vagy 5 képregénysorozata van (a számos vendégszerepeit - Star Wars, Doktor Aphra, stb. - nem is említve), de Kylo életének egyik legjelentősebb szeletét nem méltatták többre egy 4 részes mininél...  

Nekem általánosságban úgy tűnik, hogy a Lucasfilm elengedte teljesen már ezt a sequel érát. Nem sok sequel tartalom jelenik már meg semmilyen téren. Gondolom ezzel a képregénnyel is úgy voltak, hogy ez a legegyszerűbb módja annak, hogy letudják Kylo háttértörténetét, és haladhassanak tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Darth Sky írta:

Egy regény szerintem is lényegesen jobb lett volna ennek a témának a feldolgozásához. Aztán, ha nagyon szükségét érzik, ugyanúgy kiadhattak volna belőle egy képregény változatot a vizuálisabb megoldást kedvelőknek (a Thrawn regényhez vagy az új mozifilmekhez hasonlóan).

 

Az minimum furcsa, hogy Vadernek már vagy 5 képregénysorozata van (a számos vendégszerepeit - Star Wars, Doktor Aphra, stb. - nem is említve), de Kylo életének egyik legjelentősebb szeletét nem méltatták többre egy 4 részes mininél...  

 

2 perccel korábban, Whill írta:

Nekem általánosságban úgy tűnik, hogy a Lucasfilm elengedte teljesen már ezt a sequel érát. Nem sok sequel tartalom jelenik már meg semmilyen téren. Gondolom ezzel a képregénnyel is úgy voltak, hogy ez a legegyszerűbb módja annak, hogy letudják Kylo háttértörténetét, és haladhassanak tovább.

Igen, ez elég aggasztó jel. Az előkészületben lévő könyvek, képregénye sem foglalkozik a folytatás-trilógiával, illetve a korszakával. Ez most vagy a tv-sorozatok miatt van, mert majd x év múlva, x. sorozat, rajzfilmsorozat fog majd részeletesen foglalkozni az elfeledett témákkal, vagy tényleg úgy vannak vele, hogy mag-rajongói körökben nagyon nem népszerű a folytatás-trilóiga, ezért hagyjuk a fenébe. Abban mondjuk nem látok semmi furcsát, hogy ennyi Vader képregény van. Anyagi szempontból megéri. Az eladási adatok azt mutatják ezek szerint óriási még mindig bizonyos körökben a Vader-fetisizmus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

 

Igen, ez elég aggasztó jel. Az előkészületben lévő könyvek, képregénye sem foglalkozik a folytatás-trilógiával, illetve a korszakával. Ez most vagy a tv-sorozatok miatt van, mert majd x év múlva, x. sorozat, rajzfilmsorozat fog majd részeletesen foglalkozni az elfeledett témákkal, vagy tényleg úgy vannak vele, hogy mag-rajongói körökben nagyon nem népszerű a folytatás-trilóiga, ezért hagyjuk a fenébe. Abban mondjuk nem látok semmi furcsát, hogy ennyi Vader képregény van. Anyagi szempontból megéri. Az eladási adatok azt mutatják ezek szerint óriási még mindig bizonyos körökben a Vader-fetisizmus.

Ehhez sajnos az is hozzátartozik, hogy a folytatástrilógiával eléggé zsákutcába írták magukat. A kezdeti lelkesedés eltűnésével most már nekem is el kell ismernem ezeknek a filmeknek a legfőbb hibáját, a világépítés hiányát. Nagyon nagy hülyeség volt Luke rendjének a szétverése az írók részéről. Értem, hogy a 4. epizód hangulatát akarták visszahozni, de így kivették a történet egyik legizgalmasabb elemét. Az eredeti trilógia és főleg a prequel trilógia egyszerűen sokkal több olyan elemet tartalmaz, amire EU-művekben építkezni lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Whill írta:

Ehhez sajnos az is hozzátartozik, hogy a folytatástrilógiával eléggé zsákutcába írták magukat. A kezdeti lelkesedés eltűnésével most már nekem is el kell ismernem ezeknek a filmeknek a legfőbb hibáját, a világépítés hiányát. Nagyon nagy hülyeség volt Luke rendjének a szétverése az írók részéről. Értem, hogy a 4. epizód hangulatát akarták visszahozni, de így kivették a történet egyik legizgalmasabb elemét. Az eredeti trilógia és főleg a prequel trilógia egyszerűen sokkal több olyan elemet tartalmaz, amire EU-művekben építkezni lehet.

Igen, ezzel maximálisan egyetértek. A folytatás-trilógiában ez az ami a legjobban szúrja a szememet. Luke Jedijeinek eltüntetése, én is úgy gondolom, hogy ezt nem kellett volna. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenne pedig nafta bőven ebben az érában is, kezdve onnan, hogyan turnézta végig Luke a galaxist ereklyék után kutatva amivel aztán felépíthette újra a Rendet, milyen volt maga az új Rend egyáltalán. Meg ha már rend akkor az Első Rend kezdeti hónapjaiba-éveibe is belemehetnének, hogyan fogadták Snoke-ot, mi történt Sloane-al, volt e ellenállás Kylo-val szemben, milyen nehézségeik voltak az elején, hogyan hódítottak meg csillagrendszereket stb.

 

Így jelen állás szerint annyira engem sem vonz ez az éra, azon kívül, hogy Battlefront 2-ben szeretem az Első Renddel csapatni, meg faszák a TIE vadászok meg a páncélok, de hosszú távon ez kevés. Gondolom idővel majd bele fognak ebbe is menni, lehet kicsit várnak amíg a haterek is megnyugszanak :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mandalori, a Book of Boba Fett meg az Ahsoka, illetve esetleg később a Rangers of the New Republic szépen épitgethetik azért ezt az érát. Pár év múlva szerintem az Új Köztársaság kora már egész szépen kilesz dolgozva. Méghozzá szerintem úgy hogy Palpatine visszatérése már nem fog furán mutatni.

Viszont az Első Renddel való harcon nem nagyon van mit épitgetni. Az a háború egy év alatt véget ért és úgy tűnik hogy ezalatt az egy év alatt az Első Rend túl gyenge volt az igazán nagy érdemi sikerekhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van. Olyan lesz ez is, mint a PT korszaka.

 

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

mag-rajongói körökben nagyon nem népszerű a folytatás-trilóiga, ezért hagyjuk a fenébe.

Ez a "mag-rajongói" kör azokat takarja, akik bármi SW jön ki, fikázzák?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

No elolvastam én is ezt a 4 részes mini sorozatot. A képregény sajnos továbbra sem az én műfajom, így elég tetemes a lemaradásom az olvasottság terén, de folyamatosan próbálom pótolni. Bár Kylo Ren megszületését akár egy regényben vagy egy hosszabb képregénysorozatban is el lehetett volna mesélni, azért így is elégedett vagyok. Igazából végig sajnálatot éreztem Ben Solo iránt, akinek az élete valódi tragédia és sorsa már a születésétől kezdve megpecsételődött. Úgy érzem, Luke valahol nagyon félrevitte a tanítását és a szülei sem bizonyultak támaszként, talán az Új Köztársaságban betöltött elfoglaltságaik miatt. Egyikük sem vette észre, hogy milyen iszonyú őrlődés megy végig az évek alatt Ben lelkében. Vagy ha észre is vették, hát megakadályozni nem tudták. Ben Solót az iránta táplált kimondott és kimondatlan elvárások zúzták szét. Már születésétől fogva bennrekedt a Világos és Sötét Oldal határmezsgyéjén örökségénél fogva. Egy végtelen szomorú élet az övé. Hiába a Galaxis leghíresebb hősei veszik körül, önmagát gyökértelennek érzi. Már a neve is jól tükrözi ezt. Ben... egy általa soha nem ismert, végsőkig idealizált legendás Jedi remetekori nevét viseli és ez már önmagában egy akkora teher számára, amely jelen van létezéséről fogva. Aztán ott van a Solo név, amellyel azonosulni soha nem tudott, mivel ez a név egyet jelent az utánozhatatlan és megismételhetetlen csempészkirállyal.  Mindehhez ott van az a tény, hogy senki nem tud úgy bánni a tanítványok közül az Erővel, mint Ben Solo. Egy ilyen veszélyes kombinációhoz és zaklatott lélekhez nem is kell túlzottan sok erőfeszítés, hogy a Sötét Oldal felé billentse a fiút, Snoke-on keresztül Palpatine természetesen mesterien kifeszíti a tátongó rést. És az, hogy Luke-ban a baljóslatú vízió után az merül fel először, hogy végezzen tanítványával mintegy megakadályozandó annak beteljesülését, semmint az, hogy őszintén leüljön tanítványával és együtt megvívják harcukat az Erőben a Sötét Oldal ellen... ez sajnos nagyon is árulkodó és csak is ez teszi lehetővé Snoke [Palpatine] diadalát.

 

Maguk a Ren lovagok nem annyira nyűgöztek le. Igazából nem többek, mint egy gátlástalan fosztogató banda, akik a megszokottnál magasabb harcművészeti értékkel bírnak, de körülbelül ennyi. Persze ezzel együtt is "érdekes", hogy a nimbani bányászok lemészárlásában jeleskednek, de Luke egymagában minden erőfeszítés nélkül elintézi a bandát, akik aztán el is menekülnek. Ehhez képest Ben mégis bennük látja meg az érvényesülés kulcsát. Persze a Renek vezére, ezt el kell ismerni, meglehetősen karizmatikus személy, de azért a képregényfolyam végére róla is kiderül, hogy amúgy Kylo erejével szemben nem sokat ér.

 

Jó volt viszont látni Lor San Tekkát. Remélem egyszer a Poe Dameron-képregény is kiadásra kerül Magyarországon, így az EP7-et közvetlenül megelőző ténykedését is megismerhetem. Szintúgy megörültem az ismerős High Republic-helyszíneknek, Soule ügyesen elrejtette ezeket az easter egg-eket még a Project Luminous konkretizálása előtt. A rajzok és a színezés nagyon rendben voltak. Egyetlen hibáját tudom felróni a sorozatnak, hogy nagyon rövid, mindössze 4 részes. Kylo Ren ennél a későbbiekben egy hosszabb sorozatot érdemelne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
2021. 08. 09. - 12:43, Whill írta:

Ehhez sajnos az is hozzátartozik, hogy a folytatástrilógiával eléggé zsákutcába írták magukat. A kezdeti lelkesedés eltűnésével most már nekem is el kell ismernem ezeknek a filmeknek a legfőbb hibáját, a világépítés hiányát. Nagyon nagy hülyeség volt Luke rendjének a szétverése az írók részéről. Értem, hogy a 4. epizód hangulatát akarták visszahozni, de így kivették a történet egyik legizgalmasabb elemét. Az eredeti trilógia és főleg a prequel trilógia egyszerűen sokkal több olyan elemet tartalmaz, amire EU-művekben építkezni lehet.

 

Ezzel nem nagyon tudok vitázni. De azért a Sith-ek bosszúja óta is sok Jedi túléléséről tudunk, és itt is beépíthetnek ilyesmit.

 

Maga Grogu igazából már egy túlélő, lehet, hogy csak Ben tudja azt, hogy ők voltak az első 12 tanítványa Luke-nak, és volt még más is rajtuk kívül, valamint lehet, hogy voltak olyan Jedik, akikkel Luke a 30 év alatt együttműködött, de nem az ő tanítványai voltak, ilyen lehet Ahsoka és Ezra is, és miért ne lehetne más még ilyen? Mondjuk Cal Kestis. Ezek a Jedik szintén képezhettek tanítványokat. 

 

Ez a Kylo-történet esszenciális darab, egy igazi hiányzó mozaik. Hasonlóan a Maul Son of Dathomirhoz. Olyan jó lenne, ha egyszer ezeket a DC Universe Animated Originalshoz hasonlóan szintén megcsinálná a Lucasfilm animation egy-egy másfél órás animációs filmként. VAGY! Akár lehetne belőlük játék! Más képregényszéria meg totál eseménytelenül végigfut 30-40 számot, és nyilvánvaló, hogy csak azok között a keretek között toporoghat, ami nem jelenthet veszélyt jövőbeli filmekre és sorozatokra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az Ahsokas és Cal-es teóriáknál viszont meg kéne magyarázni, hogy hol voltak amíg az ER leigázta a galaxist. Miért nem képezték ki Reyt? Miért nem álltak az Ellenállas oldalára? Ami pedigba legfontosabb. Miért nem segítettek Lukenak felépítenu a rendet újra?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.