Ugrás a kommentre

Charles Soule: Light of The Jedi


Ody Mandrell

A könyv értékelése  

12 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?

    • 5 - kiváló
    • 4 - jó
      0
    • 3 - közepes
      0
    • 2 - gyenge
      0
    • 1 - rossz
      0


Ajánlott hozzászólás

Nagyon-nagyon az elején vagyok úgyhogy még csak első benyomásokról beszélhetek, de egyelőre imádom. Bevallom emberesen én most hallgatok először audiobook-ot és nem is tudtam, hogy ennyire profira csinálják őket. A Star Wars nyitózenével indul az egész, a felolvasás alatt pedig sokszor odaillő zene szól. Ha épp egy űrhajóban zajlanak az események halljuk a gépi hangokat a háttérben vagy az utasok moraját. Az izgalmas résznél a zene megtáltosodik. Az első fejezet végén hirtelen nem is tudtam eldönteni, hogy mitől ennyire hatásos az egész és miért futkározik a hátamon a hideg: a szöveg ennyire erős vagy a tálalás? De inkább a kettő együtt. Szóval nagyon tetszik, már csak Soule stílusa is. Legalább olyan jól ír regényt mint képregényt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Na akkor már tényleg be kell ,,ruháznom" arra az egy hónapos Audible próbaidőszakra.:D

Bizony. :cool:

 

Fél órája fejeztem be a könyvet. Hamarosan jövök a spoilermentes - és lehet kicsit spoileres - kritikámmal. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Bevallom emberesen én most hallgatok először audiobook-ot és nem is tudtam, hogy ennyire profira csinálják őket.

Én 2005-ben pont egy ilyen ingyenes Audible próbahónappal hallgattam meg az Ep3 könyvváltozatát angolul. Mit mondjak? Imádtam! Annyira jó volt hallgatni, minden karakter más hangon lett megszólaltatva a párbeszédekben, az érzelmek is remekül átjöttek, olyan volt, mint egy rádiójáték. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most vagyok körülbelül a regény harmadánál és szenzációs. A nihilek belépője a sztoriba valami egészen elképesztő! Soule ott aztán sziporkázik! A hatásra nyilván rátesz egy lapáttal ez a "rádiójáték"-szerü tálalás. Ha tartja a könyv ezt a szintet akkor ez lesz a kedvenc Star Wars könyvem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Donát írta:

Ezt az Audible-ös elérhetőséget hol találtátok? Valamelyik másik topikban van taglalva, hogy miként lehet meghallgatni az új könyvet?

Én a SW Explained csatorna során jutottam az Audible oldalára. Ott regisztráltam és kaptam egy ingyenes hónapot. 1 hónapig van 1 darab coinod, amit feltudsz használni bármilyen könyv megvételére. Én lecsaptam erre a könyvre. Szóval most majd megpróbálok újra szerezni egy coint vagy törölni a fiókot és újraregisztrálni, hogy a másik könyvet is elolvassam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, én az Audible oldalán az ingyenes 1 hónap mellé két elvásárolható kreditet kaptam. Mondjuk én lelkes Amazon vásárló vagyok és az Audible az Amazonhoz van becsatornázva. Lehet ezzel hálálták meg :) Egyébként ahogy Bence írja, csak be kell regisztrálni az oldalra (https://www.audible.co.uk/), ott rákeresel a könyvre és már hallgathatod is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon örülök ezeknek a véleményeknek, @Bence1997 irománya valódi kedvcsináló csemege. 

 

Bevallom én egy kicsit tartottam attól, hogy e hangzatosnak induló projekt végül nem hozza azt az elvárt szintet, mint ami a korszak potenciáljából adódóan benne van, ráadásul a Mandalorian és miegymás mellett azért akkora várakozás nem fogott el a bejelentés óta a High Republic iránt. Ez az elmúlt egy-két hónapban változott meg gyökeresen, ahogy el kezdtek szállingózni a hírek. Mégiscsak most fogjuk megismerni azt a valóban erős, fénypontját élő "A Köztársaságot", amiről oly sok dicshimnuszt zengtek már az Új Remény óta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Bevallom én egy kicsit tartottam attól, hogy e hangzatosnak induló projekt végül nem hozza azt az elvárt szintet, mint ami a korszak potenciáljából adódóan benne van,

Azért várjunk még az átfogó véleményekkel legalább az első fázis végéig. :) Úgy tűnik jól indul, és ez nyilván örvendetes. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végére értem és továbbra is tartom: nem volt még olyan SW könyv, ami ekkora élmény lett volna. Ebben nyilván több tényező is közrejátszik. Ahogy említettem ez volt életem első hangoskönyve és meglepett, hogy néhány jelenetet mennyire filmszerűvé tudott tenni egy kis zene meg néhány hangeffekt. A nihilek hangtorzítós beszédét is imádtam. És persze az is jó volt, hogy most először a kánonban eltávolodtunk a Skywalker Saga-tól és betekintést nyertünk egy másik érába. Még akkor is ha a Baljós Árnyakhoz képest igy is "csak" 200 évet ugrottunk vissza a múltba.

 

Ám itt az elején érdemes leszögezni, hogy a Light of the Jedi nem egy enciklopédia. Már majdnem a könyv fele elmegy mire elkezdi részletezni a kor politikai berendezkedését. Soule célja láthatóan az volt, hogy első körben elmeséljen egy jó és érdekes történetet, színes karakterekkel és az egész úgy alkosson egy kerek egészet, hogy közben a könyv kiinduló pontja lehet rengeteg más alkotásnak. 

A sztori felépítése pedig nagyon okos. Az hogy az elején minden fejezetben látjuk hogy hány percre vagyunk a "katasztrófától" rögtön felpörgeti a cselekményt. Bár rengeteg az új szereplő mindegyik kapcsán kapunk annyi infót, hogy felkeltsék a kíváncsiságunkat. Örülök hogy Bence irta, hogy ő jegyzetelt a könyv hallgatás közben. Én is hasonlóan tettem és az elején ez sokat segített. A végére viszont minden túlzás nélkül mondom, hogy az SW-n belül több szereplő is bekerült az all-time kedvencek közé. Alig várom hogy többet olvashassak róluk!

 

Az éra bejelentésénél volt egy kis izgalom hogy az egész csak a galaxis szélén fog-e játszódni. Szerencsére nem ez a helyzet. Bár sokat vagyunk a Külső Gyűrűknél a Magvilágok sincsenek elfelejtve. Coruscant például többször felbukkan a cselekményben.

 

Az egyik legkellemesebb meglepetés, hogy nem csak a prequelek Köztársaságát helyezi új fénybe a regény, hanem néhány érdekességgel és pár sztoriszállal még a későbbi filmeket is megtámogatja. Konkrétan az ep.7 kapott egy remek kis kiegészítést ebben a könyvben. De ennél többet inkább nem is mondok.

 

Egyébként meg a korral lehet hogy kezdek szentimentális lenni, de néha azon kaptam magam, hogy meghatódok, pusztán attól hogy látom hogy a Köztársaság mennyiretudott lenni. Egész pontosan van egy jelenet, amely a Jedi Rendet teljes dicsfényében mutatja be és az egész könyv egyik legemlékezetesebb jelenete. Afféle történés, amelyről el tudom képzelni, hogy a Star Wars világán belül később festmények és hősköltemények készültek, hogy megörökítsék milyen volt az amikor a Jedik tényleg kiálltak amellett amiben hisznek és amiért alakultak. Én mindenesetre egész meghatódtam.

 

Technikai szempontból érződik hogy nem vagyunk messze a Baljós Árnyaktól. Van pár találmány ami még nem olyan hatékony mint a Skywalker Saga-ban és van olyan közismert eljárás, ami itt még csak most kerül bevezetésre, de összességében technikai oldalon csak pár lépéssel vannak lemaradva mindattól ami az ep.1-ben látszik.

 

Maga a történet, ha a léptékét kéne valamihez hasonlítanom akkor leginkább a Baljós Árnyakhoz tudnám mérni. Nincs galaktikus háború. A nagy ellenség, a nihilek nem jelentenek galaktikus fenyegetést. Senkinek nem kell attól félnie, hogy az űrvikingek majd mindenkit lemészárolnak vagy rabszolgasorba taszitanak az egész világon. Igazából a szokottnál pár fokkal hatékonyabb kalózokról van szó. Kalózokról, akiket mégis sikerült roppant érdekessé tenni. Pláne hogy velük egy olyan szál indul el, ami láthatóan a mostaninál jóval nagyobbra fog duzzadni. Akár csak a Baljós Árnyak a Light of the Jedi is érezhetően egy nagy dolog kezdete. És az látszik hogy bármi is vár a főhősökre az alaposan megfogja változtatni a világot, hisz se a jedik se a Köztársaság nem olyan itt még mint az ep.1-ben.

 

Summa summárum: szenzációs kezdést kapott a High Republic. Én máris beleszerettem az érába. Alig várom, hogy jobban beleássam magam. Ezt valamennyire már el is kezdtem, mert az első képregényt, egy mesekönyvet (Great Jedi Rescue) már elolvastam meg elkezdtem a Test of Courage-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, sajnos ez ezzel jár. Pedig milyen jó lenne, ha a könyvek is hasonlóan jönnének, mint a filmek. Premierkor már mi is olvashatnánk magyarul. :D

 

Remek írás lett Bomarr! Nekem is életem első hangoskönyve volt, de hatalmas élmény így megismerni egy új korszakot. Szerintem lehet ráállok erre a módszerre. Apropó, amit az ep7 -ről írtál, nekem is átértékelődött ott valami, de még a 8. részben is van olyan, ami e könyv hatására kicsit másképpen látok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2021. 01. 09. - 12:23, Bomarr írta:

Nagyon-nagyon az elején vagyok úgyhogy még csak első benyomásokról beszélhetek, de egyelőre imádom. Bevallom emberesen én most hallgatok először audiobook-ot és nem is tudtam, hogy ennyire profira csinálják őket. A Star Wars nyitózenével indul az egész, a felolvasás alatt pedig sokszor odaillő zene szól. Ha épp egy űrhajóban zajlanak az események halljuk a gépi hangokat a háttérben vagy az utasok moraját. Az izgalmas résznél a zene megtáltosodik. Az első fejezet végén hirtelen nem is tudtam eldönteni, hogy mitől ennyire hatásos az egész és miért futkározik a hátamon a hideg: a szöveg ennyire erős vagy a tálalás? De inkább a kettő együtt. Szóval nagyon tetszik, már csak Soule stílusa is. Legalább olyan jól ír regényt mint képregényt.

Köszi ezt az ajánlót, mert ennek hatására próbáltam ki. Úristen mennyire zseniális. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Wilde írta:

Én éppen tegnap kezdtem el olvasni a könyvet. Nagyon hatásosan indult az első két fejezettel a történet, némileg meg is lepődtem ettől a kezdéstől.

Egyfelől. Másrészt a megfelelő időben bevágott SW zenék EpI, EpIII-ból konkrétan hidegrázóssá teszik. Nem beszélve az effektek aláfestő hangjáról, pl mikor megszólal egy riasztó, vagy megnyomnak egy gombot. A felolvasó pedig vérprofi különböző beszéd stílust kölcsönözve minden megszólaló szereplőnek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Olvasva is jó? :D 

 

Abszolút, egy jól megírt történet. Az elején rögtön belecsapnak a közepébe, nincs nagyon időhúzás, vagy üresjárat (a negyedénél tartok most) és a fejezetek is kompaktak, nincsenek túlhúzva. Egyedül ami nehézséget okozott a kezdetekben, hogy elég sok különböző szereplőt mozgatnak, amelyeket nehezen tudtam hirtelen beazonosítani, hogy ő akkor ki is volt, de aztán ahogy halad a sztori és jobban megismerjük őket, letisztul a helyzet és ez sem probléma. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2021. 01. 10. - 18:27, Bomarr írta:

Summa summárum: szenzációs kezdést kapott a High Republic. Én máris beleszerettem az érába. Alig várom, hogy jobban beleássam magam. Ezt valamennyire már el is kezdtem, mert az első képregényt, egy mesekönyvet (Great Jedi Rescue) már elolvastam meg elkezdtem a Test of Courage-et.

Még 4 óra van hátra a hangoskönyvből, de pont ugyanezt érzem. Mondjuk nekem a hallás utáni angol inkább olyan 85%-os, írásban jobban szeretem, úgyhogy a maszkos nihiles részek néhol... hm.. kihívást jelentőek voltak eddig :D úgyhogy mindenképpen el is fogom olvasni. De a fordulatok, a tálalás, a leírások... nem csodálom, hogy ezzel a könyvvel nyitották az érát, zseniális!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sokszor párhuzamosan hallgattam és olvastam a regényt. A nihiles részeknél ez sokat segített. Mert ugyan a hangkeverés szerintem lenyügöző egy kis mankó tényleg elkél ahhoz, hogy az ember értse hogy mit mondanak :) Egyébként örülök hogy neked is ennyire tetszik. Szerintem nem semmi kaland elé nézünk ezzel a High Republic projekttel. Legalábbis a kezdés baromi ígéretes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Én sokszor párhuzamosan hallgattam és olvastam a regényt. A nihiles részeknél ez sokat segített. Mert ugyan a hangkeverés szerintem lenyügöző egy kis mankó tényleg elkél ahhoz, hogy az ember értse hogy mit mondanak :) Egyébként örülök hogy neked is ennyire tetszik. Szerintem nem semmi kaland elé nézünk ezzel a High Republic projekttel. Legalábbis a kezdés baromi ígéretes.

Honnan szerezted be a szöveges verziót? Nekem is ez volt a tervem, csak nem akartam azt a verziót külön megvenni. Mondjuk a virágboltban lehet fent van, csak lusta vagyok bekapcsolni a nem céges laptopom, mert rohadt lassú. :lol: 

 

Spoiler

 

Szerintem is kiváló kalandoknak nézünk elébe. Egyrészt sikerült tök jó karaktereket kitalálni. Nemcsak Jediket, de a kancellár, a droidhálózatot összerakó srác, vagy épp maguk a nihil vezetők is érdekesre lettek megírva. És persze a Jediknél is van jó pár érdekes karakter, ráadásul Yoda még képbe sem került, pedig rá külön kíváncsi leszek.

 

Az még zseniális amúgy, hogy sikerült úgy egy egész galaxist fenyegető veszélyhelyzetet teremteni, hogy azt egy konkrét ellenséghez kötötték volna. A Legacy Run szituáció ugyanis bár a Nihilek tevékenységéből fakad, de lényegében csak egy "katasztrófa", ami random fenyegeti a galaxis különböző pontjait. De maguk a Nihilek egyelőre csak egy kisebb szervezet, ami miatt nem kerül veszélybe az 1000 éves galaktikus béke szlogen. Nagyon cseles megoldás ez. :clap: 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.