Ugrás a kommentre

Charles Soule: Light of The Jedi


Ody Mandrell

A könyv értékelése  

12 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?

    • 5 - kiváló
    • 4 - jó
      0
    • 3 - közepes
      0
    • 2 - gyenge
      0
    • 1 - rossz
      0


Ajánlott hozzászólás

Spoiler

Talán még nem is olvastam olyan SW könyvet ahol az első két fejezetben sorra halnak az emberek. Ráadásul olyanok, akikkel megismerkedve azt hihetnénk, talán főbb szereplők lesznek. 

 

 

Éppen most , Bomarr írta:

Azoknak, akik esetleg elakadnak az új nevek sűrűjében érdemes ránézni a karakter-rajzokra. Nekem legalábbis az sokat segített.

Esetleg egy linket dobnál majd ezekről?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig nagyon tetszik. Kb. a 200. oldalnál tartok, de nekem már most azon a "polcon" van, amin a Vérvonal, a Thrawn és a Mester és Tanítványa. Pontosan ezt vártam az új kánontól, hogy jöjjenek ilyen sokszereplős, epikus történetek végre a könyvek terén is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam az első "Nagy Katasztrófa" részt.  Jó volt, csak sok volt benne a szereplő, és gyakran kellet visszalapoznom hogy szerepelt, e már az illető, és ha igen ki is volt. Jó volt most megkeresni  . Kíváncsi vagyok hogyan folytatódik a történet. Megyek is folytatni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Fives írta:

Elolvastam az első "Nagy Katasztrófa" részt.  Jó volt, csak sok volt benne a szereplő, és gyakran kellet visszalapoznom hogy szerepelt, e már az illető, és ha igen ki is volt. Jó volt most megkeresni  . Kíváncsi vagyok hogyan folytatódik a történet. Megyek is folytatni. 

Én mindenképpen azt csináltam, hogy elkezdtem jegyzetelni a karaktereket. Mindenképpen hasznos, mert rengeteg karakterrel operál a Light of the Jedi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kivégeztem a legutóbb megjelent 4 képregényt, és elkezdtem olvasni A Jedik fényét! Idén ezt a regényt vártam a legjobban. Bár még az elején járok, de már most megelőlegezem neki hogy az eddigi egyik (ha nem A) legjobb kánon regény. Charles Soule nagyon jó író, ezt már a Darth Vader sorozatával bebizonyította, ami a kedvenc Star Wars képregény folyamom eddig. Érdekes módon nem akarok sietni a könyvvel, hogy minél tovább tartson ez a remek történet. :) Nagyon jó most itthon Star Wars rajongónak lenni, mert irodalmi fronton most zárul le két hosszabb sorozat (klasszik' Star Wars és az Aphra képregények), a régóta várt Kylo Ren Felemelkedése mini sori mestermű szerintem, és az új korszak: A Köztársaság Fénykora pedig az eddigi legérdekesebb a kánon történetében.

Szerkesztve: - mui-ruy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Dettó. Miután Bence beírta, hogy jegyzetelt, én is ezt tettem. Minden név után felirtam magamnak pár jellemző szót, ami alapján rögtön beugrott, hogy ki az illető. De ahogy halad a cselekmény, egyre könnyebb beazonosítani hogy ki-kicsoda.

Nekem sokat segít az a kép amit betettél. Ha feltűnik egy név, azonnal beazonosítom a tablóról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 100.-ik oldalnál járok, eddig Bell Zettifar és Loden Greatstorm kettőse tetszik leginkább. :D 

Hozzájuk kapcsolódik a fénykard használatának olyan elegáns és remek leírása, amivel eddig még nem találkoztam.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész úgy van megírva, hogy aki most ismerkedne az SW világával az már ebből a regényből is sokat megtudjon az univerzum szereplőiről. Soule nem feltételezi, hogy aki olvassa az mindent tud a Star Wars-ról. Sőt! Kezdőnek nézi az olvasót, és ez k*rva jó! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az egész úgy van megírva, hogy aki most ismerkedne az SW világával az már ebből a regényből is sokat megtudjon az univerzum szereplőiről. Soule nem feltételezi, hogy aki olvassa az mindent tud a Star Wars-ról. Sőt! Kezdőnek nézi az olvasót, és ez k*rva jó! 

Még az is lehet, hogy sokan lesznek olyanok, akik tényleg ezzel a művel kezdik az ismerkedést. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez még korai, de ha ez a korszak valóban az aranykor, és a színvonal is marad, akkor egyértelműen itt kell kezdeni az ismerkedést az SW-vel. 

Pláne hogy jelent pillanatban itt kezdődik a kánon. Egyébként nagyon kíváncsi lennék, milyen érzés lehet végigmenni a Star Wars idővonalán kronologikusan egy olyan személynek, aki még semmit nem tud a Star Wars-ról, de nagyon érdekli ez az univerzum. Először szembesülni mindennel szépen sorban... Ez egy olyan élmény lehet amit mi már sosem fogunk átélni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, mui-ruy írta:

Pláne hogy jelent pillanatban itt kezdődik a kánon. Egyébként nagyon kíváncsi lennék, milyen érzés lehet végigmenni a Star Wars idővonalán kronologikusan egy olyan személynek, aki még semmit nem tud a Star Wars-ról, de nagyon érdekli ez az univerzum. Először szembesülni mindennel szépen sorban... Ez egy olyan élmény lehet amit mi már sosem fogunk átélni.

will smith mib GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, mui-ruy írta:

Pláne hogy jelent pillanatban itt kezdődik a kánon. Egyébként nagyon kíváncsi lennék, milyen érzés lehet végigmenni a Star Wars idővonalán kronologikusan egy olyan személynek, aki még semmit nem tud a Star Wars-ról, de nagyon érdekli ez az univerzum. Először szembesülni mindennel szépen sorban... Ez egy olyan élmény lehet amit mi már sosem fogunk átélni.

Fantasztikus lehet majd, főleg ha elkészül ez a korszak is, 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, mui-ruy írta:

Pláne hogy jelent pillanatban itt kezdődik a kánon. Egyébként nagyon kíváncsi lennék, milyen érzés lehet végigmenni a Star Wars idővonalán kronologikusan egy olyan személynek, aki még semmit nem tud a Star Wars-ról, de nagyon érdekli ez az univerzum. Először szembesülni mindennel szépen sorban... Ez egy olyan élmény lehet amit mi már sosem fogunk átélni.

Egyébként olyan szempontból is rendkívüli élmény lehet így találkozni ezzel az univerzummal, mert ekkor nincsenek elvárások, előítéletek, csak a világ fokozatos megismerésének öröme. :)

Nekem az ep9 bemutató kapcsán volt olyan tapasztalatom, hogy lányom barátnője, aki eddig valami véletlen folytán egyetlen SW filmet sem látott, most kedvet kapott a TROS megtekintése előtt az összes előzmény megismeréséhez, és nagyon tetszett neki minden film. Nem volt gond, hogy mindegyik trilógia másmilyen, hogy a spin-off filmek is egészen mások más funkcióval, sőt, pont azt emelte ki, hogy az izgalmas és magába szippantó cselekmény és a trilógiákon átívelő életutak és szerethető karakterek mellett pont ez a sokszínűség varázsolta el.

 

Elfogadom Cupsy véleményét, hogy a könyv formátum miatt valószínűleg kevesen lesznek azok, akik pont így kezdik majd az ismerkedést, de a népes rajongótáboron belül biztos lesznek azért ilyenek. Jó nekik, irigylem őket. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez még korai, de ha ez a korszak valóban az aranykor, és a színvonal is marad, akkor egyértelműen itt kell kezdeni az ismerkedést az SW-vel. 

Az olvasásakor nekem is pont ez jutott eszembe!

 

Közben hozzám is befutott a magyar kiadás :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem nehéz követni, hogy ki kicsoda, minden szereplőnek van valami egyedi ismertetőjegye. Persze én is párszor ránéztem a szereplőket ábrázoló képekre, de azt hiszem most már nagyjából bevésődött. Jelenleg nekem is a Bell Zettifar - Loden Greatstorm páros a kedvencem. Kicsit olyan érzést keltenek, mintha azt látnánk, hogy milyen lett volna, ha Qui-Gon képzi Anakint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.