Ugrás a kommentre

7x09 - Old Friends Not Forgotten


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

19 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Obi-Wan is hozta a formáját, és az Ahsokával való vitája során sem tudtam haragudni rá. Mert mindkét félnek igaza volt, bizonyos szemszögből nézve.

Pár nap elteltével úgy érzem, itt Ahsoka igazságtalan volt. Nem várhatta el, hogy a Köztársaság szívét ért támadás, és a Főkancellár elrablásakor a jedik Mandalore-ra menjenek Maul ellen. Ezúttal háromújuk közül Anakin volt a bölcs.

19 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Arra kíváncsi lennék, in-universe, hogy miért lett kék a penge.

Vagy megsérült Ahsoka kardja, vagy ez egy hasonmás csak amit Anakin épített (mondjuk ez nem valószínű). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, RacerX írta:

Vagy átvette Anakin személyiségét a kyber kristály és attól kékült be. :D Ha jól emlékszem az Ahsoka regényben is magyaráztak valami hasonlót.

De ott a kristály csak egyszer vesz fel természetesen színt. Azt is akkot amikor az Erő által elrendelt padawan megtalálja. Fura lenne ha valakinél megváltozna a kyber szine ha csupán a közelében lenne fél évig. Itt gondolom kristálycseréről van szó in-universe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újranéztem a 7x10 előtt. Hát gyerekek, még mindig 10/10.

 

Mostanában keveset áradoztam az SW-ről, de ez a rész konkrétan libabőrös volt helyenként. Pl. mikor Ahsoka az Erő téma EpIII nyitó dallamaihoz hasonló traktusára szépen "leereszkedik" a bolygóra. Vagy amikor levonul az űrhajóból és az Erő téma módosított verziójára találkozik újra Anakinnel. A zene egyébként hosszú idő óta magasan ebben a részben a legjobb a TCW-ben. Már amire emlékszem belőle. :) 

 

Mandalore meg annyira állat az Alsóvárossal, hogy simán megnéznék egy RPG játékot ami Mandalore-on játszódik, ahol mondjuk fel kellene küzdened magad egy klánba, és aztán egy "noname" karakter szemszögéből élhetnénk át a TCW eseményeit. Simán megérné, annyira hangulatos a bolygó. És a java - felteszem - még csak most jön. Gar Saxon kinézete is állat, Maul meg hozza a formáját. Bármennyire nem szerettem, hogy feltámadt, el kell ismerni, hogy a TCW egyértelműen a karakter hasznára vált és végső soron vica versa.

 

Le a kalappal. :clap:  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Donát írta:

Újranéztem a 7x10 előtt. Hát gyerekek, még mindig 10/10.

 

Mostanában keveset áradoztam az SW-ről, de ez a rész konkrétan libabőrös volt helyenként. Pl. mikor Ahsoka az Erő téma EpIII nyitó dallamaihoz hasonló traktusára szépen "leereszkedik" a bolygóra. Vagy amikor levonul az űrhajóból és az Erő téma módosított verziójára találkozik újra Anakinnel. A zene egyébként hosszú idő óta magasan ebben a részben a legjobb a TCW-ben. Már amire emlékszem belőle. :)

 

A zene fantasztikus volt! Nagyon sokat adott az amúgy is kiemelkedő epizódhoz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...
  • 5 hónappal később...

Megérkeztem a Mandalore klónháborús történetének végső állomásához. Satine már nincs, de Maul még mindig a Mandalore ura. Bo-Katan pedig kénytelen annak a Köztársaságnak a segítségét kérni, amit Satine annyira távol akart tartani a hazájától, és amiben Bo-Katan sokáig az ellenséget látta (vagyis a nővérével ellentétben ő képes volt félretenni az elveit a népe érdekében). És ami minden mandalore-i ellensége volt évszázadokon át. És sajnos ezzel végleg megpecsételte népe sorsát, hiszen már csak napok választanak el attól, hogy a segítő Köztársasági Nagy Hadseregből megszálló Birodalmi Hadsereg legyen. Persze ezt senki sem tudja még a jelenlévők közül, egyedül Maul sejt valamit, aki megrendezte az egész konfliktust, hogy kiiktassa Anakin Skywalkert.

Ahsoka visszatérését és azt, ahogy beolvas Obi-Wannak, imádom. Rávilágít minden hibára, ami a Jedi Rendben található. A kancellár füttyent és a Jedi Rend minden bajbajutott embert hátrahagy. Persze Obi-Wan próbálja kimagyarázni magát, hogy a Coruscant népének van rájuk szüksége, de egyrészt, se Kenobi, se Anakin nem foglalkozott ott Corsucant népével, egyből a kancellárt ment megmenteni. Másrészt, a Coruscanton állomásozott a Köztársasági Nagy Hadsereg gerince és a Jedi Rend. Egyáltalán nem volt szükség ott két plusz Jedi lovagra, meg egy bónusz csillagrombolóra. Ellentétben Mandalore-ral, ami már másodszor kért közvetlenül a Jedi Rendtől segítséget, és másodszor hagyták cserben.

Vagyis hát, hagyták volna cserben, ha első alkalommal Obi-Wan nem tojik a Tanács parancsára, és most Anakin nem áll elő mentőötlettel. Szóval ez menti a helyzetet, de gáz, hogy a Jedi Rend politikai okokból félredobja azokat, akik segítséget kérnek tőlük.

Az invázió viszont nagyon szép szekvencia, és látszik, hogy az eddig kicsit elveszett Ahsoka újra elemében van. Rex is nagyon élvezi, hogy egykori parancsnokával harcolhat, Bo-Katan pedig remek vezetőként folyamatosan a népéért aggódik. Amúgy Bo-Katan és más is rendszeresen mondogatja, hogy ő nem olyan, mint Satine, de szerintem ezzel csak nyertek.

Persze mindez még csak a kezdete a végjátéknak.

Külön érdeme az epizódnak, hogy elég masszívan kikacsint a jövő felé is. Eleve nagyobb szerepet kapott Gar Saxon, de láthattuk Caleb Dume-ot is, és Ursa Wren is szerepelt, Bo-Katan meg ugye elindult afelé, hogy ő legyen az új mand'alore. Borzongató belegondolni, hogy miközben Ahsoka, Rex és Bo-Katan itt csatáznak, Obi-Wan és Anakin pedig a Coruscanton, addig valószínűleg a kis, 3 éves Sabine odahaza a Krownesten várja a Sundariban harcoló anyukáját, s közben a 14 éves Calebet a Kalleren már csak napok választják el attól, hogy elinduljon azon az úton, ami Kanan Jarrusszá teszi. (Ja, és ne felejtsük, hogy néhány nap múlva megszületik Ezra Bridger is. :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ahsoka visszatérését és azt, ahogy beolvas Obi-Wannak, imádom. Rávilágít minden hibára, ami a Jedi Rendben található. A kancellár füttyent és a Jedi Rend minden bajbajutott embert hátrahagy. Persze Obi-Wan próbálja kimagyarázni magát, hogy a Coruscant népének van rájuk szüksége, de egyrészt, se Kenobi, se Anakin nem foglalkozott ott Corsucant népével, egyből a kancellárt ment megmenteni. Másrészt, a Coruscanton állomásozott a Köztársasági Nagy Hadsereg gerince és a Jedi Rend. Egyáltalán nem volt szükség ott két plusz Jedi lovagra, meg egy bónusz csillagrombolóra. Ellentétben Mandalore-ral, ami már másodszor kért közvetlenül a Jedi Rendtől segítséget, és másodszor hagyták cserben.

Szerintem itt abszolút nincs igaza Ahsokának. A Köztársaság vezetőjét elrabolták az ellenséges erők! Könyörgöm mi ez ha nem válsághelyzet? A két legtehetségesebb jedi, akiből az egyik a kiválasztott, nehogy már elmenjen egy semleges bolygóra ahelyett, hogy a felesküdött vezetőt mentené. Ennek totál nem lett volna értelme. Mandalore-ra eddig is csokiztak, teszem hozzá jogosan, és most is csak azért lett volna fontos mert Maul ott van.

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

de gáz, hogy a Jedi Rend politikai okokból félredobja azokat, akik segítséget kérnek tőlük.

Ezt úgy írtad, mintha egyedi eset lett volna, pedig ezen a ponton már talán ez a legkisebb "bűnük". 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem itt abszolút nincs igaza Ahsokának. A Köztársaság vezetőjét elrabolták az ellenséges erők! Könyörgöm mi ez ha nem válsághelyzet? A két legtehetségesebb jedi, akiből az egyik a kiválasztott, nehogy már elmenjen egy semleges bolygóra ahelyett, hogy a felesküdött vezetőt mentené. Ennek totál nem lett volna értelme. Mandalore-ra eddig is csokiztak, teszem hozzá jogosan, és most is csak azért lett volna fontos mert Maul ott van.

Tehát akkor a Coruscanton állomásozó Jedik ezrei és klón katonák százezrei inkompetensek, és az egész Galaxisban csak Anakin Skywalker és Obi-Wan Kenobi lehet a nagy megmentő? Ez meg arrogancia, szintén nem ékes Jedi erény. Egy Jedi lovagnak nem oda kéne rohannia, ahol ezer más ember (köztük Jedik, mi több, a Rend vezetői) is segíthet, hanem oda, ahol nincs segítség. A katonák rohannak oda, ahová a politika kéri. ;)

Arról nem is beszélve, hogy minek kéne a fontosabbnak lennie egy Jedi számára? Egy kancellár életének, akire már a Jedik is gyanakszanak, mert jóval régebb óta van hatalmon, mint ahogy azt a törvények meghatározták, vagy egy bolygó felszabadítása egy Sith Nagyúr hatalma alól? Eleve egy Jedinek nem szabadna olyan fogalmakkal élnie, hogy "semleges bolygó". A semlegesség ez esetben egy szemét politikai meghatározás egy katonai konfliktusban. A semlegesség jelentése ebben a kontextusban az, hogy nincsenek velük, tehát ellenük vannak.

A Jedinek - normál esetben - ezt úgy kéne látnia, hogy az egy bajba jutott bolygó, ártatlan életekkel, aminek a megvédésére a Jedi felesküdött. Mert ők a béke őrzésére és az igazság védelmére, a gyengék megsegítésére esküdtek fel, nem a politika kiszolgálására. Nem a kancellár testőrei.

Persze, mivel a Jedik itt már csak a Sith bábjai, naná, hogy csokiznak egy politikailag ellenségnek nyilvánított bolygóra és inkább mennek megmenteni urukat és parancsolójukat. Érthető, csak szerintem ebben semmi jó sincs. Még akkor sem látnék ebben a döntésben jót, ha nem tudnám, hogy kicsoda valójában Palpatine és mi felé robogott el a két Jedi. Én abszolúte Ahsokának adok igazat. Ez a Jedi Rend elrohadt, itt már bűzlik az üszkös test. De hamarosan jön az eutanázia.

 

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezt úgy írtad, mintha egyedi eset lett volna, pedig ezen a ponton már talán ez a legkisebb "bűnük".

Pont az a baj, hogy nem egyedi eset. És mégsem tanulnak belőle, mégsem látják, hogy újra és újra és újra elkövetik ugyanazt a hibát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Tehát akkor a Coruscanton állomásozó Jedik ezrei és klón katonák százezrei inkompetensek, és az egész Galaxisban csak Anakin Skywalker és Obi-Wan Kenobi lehet a nagy megmentő?

Igen.

 

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez meg arrogancia, szintén nem ékes Jedi erény.

Nem az, de a TCW-ben kismillió ilyen eset van. Windu pl. a két lábon járó arrogancia. A problémát amúgy Yoda még az EPII-ben kimondja akkor, amikor még ki se tört a háború.

 

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Arról nem is beszélve, hogy minek kéne a fontosabbnak lennie egy Jedi számára?

Visszakanyarodva a gondolatomhoz. A jedik ilyenek az egész prequel érában, így nem értem miért háborodsz fel azon, ahogy cselekednek. :) Amúgy azt tartom, hogy a Kancellár kiszabadítása a legfontosabb. Amúgy ez egy film, és ezért kellett menni Anakinnak és Obinak. Amúgy mehetett volna a több ezer jedi. ;) Az SW nem a pengeéles logikáról szól, mint tudjuk. Ezt sokszor hangoztattad már Te is mások felé. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Visszakanyarodva a gondolatomhoz. A jedik ilyenek az egész prequel érában, így nem értem miért háborodsz fel azon, ahogy cselekednek. :)

Miért ne háborodhatnék fel azon, ha újra látom? Most komolyan, ne beszéljünk semmiről, amit már korábban láttunk? Akkor majdnem az összes ST topikot bezárhatnánk, az ep7-et meg le is lakatolhatnánk. Ha ebben a részben, vagy egy jövőbeniben látok valamit, amit már láttam korábban, miért ne írhatnék róla? Ennek a résznek is a témája, nem? Ennek a résznek is van kapcsolata a többivel, ugye? Akkor miért is nem háborodhatok fel itt is, ahogy felháborodtam az ep2-nél, a TCW korábbi részeinél, stb.? Itt újra előjött a téma, hát újra írtam róla. És írni is fogok róla még, ha előjön újra. Ha nem tetszik, hogy kritizálom a balfék Jedik galaktikus ostobaságát, amiért rossz döntést rossz döntésre halmoztak, azok szerint cselekszenek és ezzel a Sith kezére játszották a Galaxist, ne olvasd a posztjaimat, mert nem fogom a Jediket vagy bárkit, aki hozzájárult minden rosszhoz, dicsérni, az tótzicher. ;) 

 

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Amúgy ez egy film, és ezért kellett menni Anakinnak és Obinak. Amúgy mehetett volna a több ezer jedi. ;) Az SW nem a pengeéles logikáról szól, mint tudjuk. Ezt sokszor hangoztattad már Te is mások felé. 

Ennek meg abszolúte semmi köze ahhoz, amit firtattam, teljesen fölösleges ide out-universe dolgokat becitálni. Nem is értem, hogyan jutottál el ide... Semmi bajom itt a logikával, mivel nem tartom logikátlanságnak. Éppen ellenkezőleg, úgy vélem, hogy Obi-Wan és a Jedi Rend úgy cselekedett, ahogy cselekednie kellett, csak az nem méltó egy Jedi lovaghoz, ellenben egy politikus fogdmegjéhez, bábjához vagy katonájához. Ez a bajom. Hogy a Jedi Rend nem Jedi Rendként üzemel, hanem uruk és parancsolójuk bőrének megmentése érdekében inkább veszni hagyják a tőlük segítséget kérőket, és visszahívják a legkiválóbbakat is. Ez egy érthető, logikus, de teljesen megvethető és elítélhető, valamint joggal vitatható döntés in-universe, kár volt becitálnod a valóságot. Ahsoka vagy Obi-Wan igazának semmi köze ahhoz, hogy ez egy film. És a vitánk ebből indult ki, jó lenne ennél is maradni. ;) 

 

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Igen.

Ez a súlyos, penge logikával levezetett érvelés még Sabine-nak is sok(k) volt. :P 

 

mOOH4tA.jpg

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk annyiban igaz az, hogy Anakinnak és Obi-Wannak mennie kellett Palpit megmenteni, mert eleve azért "rabolták" el, hogy ők ketten érte menjenek. Anakinnak közeli barátja, mentora volt a főkancellár, így bizton számíthatott rá ezen terv kitalálásakor, hogy a segítségére siet. Kellett, hogy ő mentse meg, ráadásul közben Dookut is kiiktatva. Ha nem tudta volna Palpi biztosan, hogyan fognak reagàlni, akkor nem hiszem hogy megkockáztatja, hogy kilőjék Grievous hajójával együtt. Mert azért ott kockáztatott az öreg rendesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Mondjuk annyiban igaz az, hogy Anakinnak és Obi-Wannak mennie kellett Palpit megmenteni, mert eleve azért "rabolták" el, hogy ők ketten érte menjenek. Anakinnak közeli barátja, mentora volt a főkancellár, így bizton számíthatott rá ezen terv kitalálásakor, hogy a segítségére siet. Kellett, hogy ő mentse meg, ráadásul közben Dookut is kiiktatva. Ha nem tudta volna Palpi biztosan, hogyan fognak reagàlni, akkor nem hiszem hogy megkockáztatja, hogy kilőjék Grievous hajójával együtt. Mert azért ott kockáztatott az öreg rendesen.

Na jó, de ezt a Jedik nem tudták. Ők nem azért dobták félre Mandalore segítségért kiáltó népért, mert Palpatine-nak szüksége volt az új tanítványára. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Miért ne háborodhatnék fel azon, ha újra látom? Most komolyan, ne beszéljünk semmiről, amit már korábban láttunk? Akkor majdnem az összes ST topikot bezárhatnánk, az ep7-et meg le is lakatolhatnánk. Ha ebben a részben, vagy egy jövőbeniben látok valamit, amit már láttam korábban, miért ne írhatnék róla? Ennek a résznek is a témája, nem? Ennek a résznek is van kapcsolata a többivel, ugye? Akkor miért is nem háborodhatok fel itt is, ahogy felháborodtam az ep2-nél, a TCW korábbi részeinél, stb.? Itt újra előjött a téma, hát újra írtam róla. És írni is fogok róla még, ha előjön újra. Ha nem tetszik, hogy kritizálom a balfék Jedik galaktikus ostobaságát, amiért rossz döntést rossz döntésre halmoztak, azok szerint cselekszenek és ezzel a Sith kezére játszották a Galaxist, ne olvasd a posztjaimat, mert nem fogom a Jediket vagy bárkit, aki hozzájárult minden rosszhoz, dicsérni, az tótzicher. ;) 

Nyugi van... Úgy pontosabb, hogy miért lepődsz meg rajta. Ebben a szakaszban már a végnapjaikat élik, minden tekintetben.

 

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez a súlyos, penge logikával levezetett érvelés még Sabine-nak is sok(k) volt.

Sajnos én nem tudok litániákat írni mindenről, főleg ha egy igen is megteszi. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Na jó, de ezt a Jedik nem tudták. Ők nem azért dobták félre Mandalore segítségért kiáltó népért, mert Palpatine-nak szüksége volt az új tanítványára. :) 

Persze hogy nem. :D A Jedik szempontja az lehetett, hogy ők a legjobb páros, és nekik van a legtöbb esélyük a sikerre, plusz Anakinnak volt egy extra motivációja is. Ez egy kényes akció volt, nem volt mindegy, ki hajtja végre. Nem az számított, hány csillagrombolót vittek magukkal, hanem ők maguk.

 

Viszont most jobban belegondolva meglepő volt az első reakciójuk a kancellár elrablásának hírére. Anakin kötődése miatt neki kellett volna jobban szorgalmaznia a mentőakciót és pont emiatt a kötődés miatt Obi-Wannak kevésbé lelkesednie és inkább a sokkal humanitáriusabb Mandalore-i akció mellett érvelnie vagy megoldást keresnie, de pont fordítva történt. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy miért pont Anakint és Obi-Want küldték, lehet izgalmas kérdés, de én nem tulajdonítanék ennek akkora jelentőséget. Egyrészt ez egy nagyon fontos ügy volt, másrészt ők már többször voltak ilyen jellegű ügyeknél frontvonalban. Ha Padmé esetében az Ep.2 idején lehetett szempont a közös múlt, akkor szerintem itt is. Az akció végül valóban rendkívül veszélyesnek bizonyult, még így is több ízben majdnem otthagyták a fogukat (bár leginkább Kenobi), de nagy nehezen sikerre vitték a dolgot. Azt hiszem mindkettejük képességeit (pl. Anakin pilóta skilljeit) rendesen próbára tette a misszió, ilyen értelemben ez a siker igazolta a kiválasztás helyességét. Persze, mehetett volna más is, meg mehettek volna többen is, de ha ilyenekbe belekötünk, akkor ezer meg egy más dogon is fenn lehetne akadni.

 

Mandalore semlegessége kapcsán elsősorban azt tudom mondani, hogy amikor Obi-Wan "parádézott" a Geonosis-on, akkor emlékeim szerint fel lett hozva ellene, hogy semmi keresnivalója nem volt ott, nem avatkozhatott volna be, ebből lett levezetve, hogy a jedik robbantották ki a Klónháborút. Most akkor mit szabad/illik/kötelesség a jediknek csinálni és mit nem?

Már az Ep.1-ben is láttuk a Tatooine-on, hogy a jedik nem avatkozhatnak be az ottani viszonyokba. A Jedi Rend ilyen értelemben a Köztársaságon belül ténykedett, a Főkancellárnak feletek közvetlenül. Ezen lehet vitatkozni mennyire jó vagy rossz, de ez volt a helyzet. Nem mehettek oda látványosan rendezkedni olyan bolygókra, amik nem tartoztak a Köztársaság fennhatósága alá, akkor sem, ha ott rabszolgaság vagy épp háború dúlt. Erre mondhatjuk persze, hogy erkölcstelen, de nem árt azt is figyelembe venni, hogy ezek tényleg független és semleges rendszerek. Mi jogon mennének oda a jedik "békét teremteni"? Azért, mert az ő világnézetük szerint az ottani embereknek úgy kéne élniük, akkor joguk van odamenni és kivívni azt, hogy a jedi erkölcs szerinti berendezkedésben éljenek? Necces téma ez.

Ráadásul Mandalore, ha jól emlékszem, több esetben is konkrétan deklarálta, hogy nem akar sem köztársasági, ebből fakadóan pedig jedi segítséget sem. Ettől még persze a jedik mehettek volna nagyobb prioritással oda, csak ez is olyan, hogy ahova meg mentek, ott meg azt vágták az arcukba, hogy odaviszik a háborút és mindent csak tönkretesznek. Szóval azért van ebben egy olyan faktor is, hogy nem lehet semmi jót csinálni, ha van rajtuk sapka, akkor az a baj, ha nincs, akkor az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nyugi van... Úgy pontosabb, hogy miért lepődsz meg rajta. Ebben a szakaszban már a végnapjaikat élik, minden tekintetben.

Nem lepődtem meg rajta, hanem felháborodtam, újra.

 

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Sajnos én nem tudok litániákat írni mindenről, főleg ha egy igen is megteszi. ;) 

Azért ha több ezer harcképzett embert nevezel inkompetensnek és állítod azt, hogy az egész Galaxisban csak Obi-Wan és Anakin hajthat végre egy ilyen mentőakciót azzal a több ezer harcedzett emberrel szemben, arra egy kis kifejtés nem ártana, mert így nem tudom sokra becsülni ezt a választ. 

 

58 perccel korábban, Pildi írta:

A Jedik szempontja az lehetett, hogy ők a legjobb páros, és nekik van a legtöbb esélyük a sikerre

Ez érthető, csak az nem, hogy miért. Mármint, a kancellárt elrabolták, Anakin és Obi-Wan pedig egy órányira volt a csatától. Ez elhangzik a részben. Ellenben a Jedi Rend mennyire, öt percre? Ekkor Coruscanton volt Mace Windu, Yoda, Shaak Ti (mondjuk vele megszakadt a kapcsolat), Kit Fisto, Agen Kolar, Stass Allie, Saesee Tiin és Coleman Kcaj, vagyis a Jedi Tanács túlnyomó többsége. Már ha ez a nyolc Jedi megrohamozza az Invisible Handet, akkor sincs sok esélye Dookunak és Grievousnek, de mivel a Templomban még ekkor is akadt több ezer Jedi, így akár annyi lovagot is magukkal vihettek volna Grievous hajójára, amennyit elvittek a Geonosisra.

Ez itt a kérdés: Mit csinált a Jedi Tanács és a Rend Coruscanton lévő lovagjai abban az egy órában, amíg vártak a hős duó befutására, és amiben percenként végezhették volna ki a kancellárt vagy bármelyik pillanatban megpattanhattak volna a szeparatisták? Hol volt Yoda és Mace Windu? Elrabolták a Köztársaság kancellárját, és a Jedi Rend két vezetője nem indít érte mentőakciót, amikor öt percre vannak, ehelyett feláldozzák Mandalore népét és megvárják, míg egy óra múlva befut Obi-Wan és Anakin?

Remélem így már érthetőbb a dilemmám. Obi-Wan és Anakin messze voltak. Egy órára. Ez tény, mert elhangzik. Egy óra alatt egy ilyen csatában bármi megtörténhet. Az Invisible Hand leléphetett volna, a kancellárt megölhették volna, a hajót szétlőhették volna alatta. Tudom, sok a "volna", de a Jedi Tanácsnak felelős katonai vezetőként ezekkel számolnia kellett előre. Akkor ezek még nem "volnák" voltak, hanem lehetőségek. Veszélyes lehetőségek. Olyan veszélyes lehetőségek, amibe nem fér bele, hogy egy órán át várakoznak két olyan emberre, akiknél ugyanúgy nincs semmi garancia arra, hogy meg tudják menteni a kancellárt. Dooku rendszeresen náspángolta el Obi-Want és Anakint, és Obi-Wan egyszer sem bírt el még Grievousszel. Semmi sem garantálta, hogy pont most fognak győzedelmeskedni.

Szóval miért is kellett ilyen kockázati tényező mellett feláldozni Mandalore-t, ahol egy, a Jedik számára is rendkívül értékes célszemély volt, és egy órát tétlenül várni két olyan személyre, akik sikere egyáltalán nem volt garantálva?

Amit eddig láttunk, abból inkább az jön le, hogy a Jediknek szándékában sem volt a kisujjukat megmozdítani Palpatine-ért, és ha Obi-Wan és Anakin nem fut be, akkor Palpatine még mindig ott ücsörögne az Invisible Handen. Ha ide vesszük még azt is, hogy az egyik Venator megkísérelte szétlőni azt a hajót, amin a kancellár volt... Hm... A Jedi Tanács látványosan távol marad a csatától, és az egyik Venator, amiknek ők parancsolnak, lőni kezdi a hajót, amin ott a kancellár, akit már sunyisággal gyanúsítanak... :hmm:

 

27 perccel korábban, pb69 írta:

Mandalore semlegessége kapcsán elsősorban azt tudom mondani, hogy amikor Obi-Wan "parádézott" a Geonosis-on, akkor emlékeim szerint fel lett hozva ellene, hogy semmi keresnivalója nem volt ott, nem avatkozhatott volna be, ebből lett levezetve, hogy a jedik robbantották ki a Klónháborút. Most akkor mit szabad/illik/kötelesség a jediknek csinálni és mit nem?

A Geonosisra senki sem hívta Obi-Want. A Mandalore közvetlen segítséget kért a Jediktől, az egyik esetben név szerint Obi-Wantól. Van némi különbség.

 

27 perccel korábban, pb69 írta:

Mi jogon mennének oda a jedik "békét teremteni"?

Mondjuk azon a jogon, hogy a bolygó megválasztott uralkodója erre kérte őket? Satine közvetlen a Jedi Templomba üzent és név szerint kért segítséget a Jedi Tanács egyik tagjától, azaz Obi-Wan Kenobitól. Ezen a ponton Satine feladta a politikáját, innentől már nem számított, hogy semleges. Aztán a Semleges Világok Tanácsa valószínűleg megszűnt létezni Satine halálával, szóval eme rész eseményeire ez már nem is biztos, hogy téma.

Ráadásul, mivel Ahsokát és egy légiónyi klónt így is odaküldtek, eleve ez nem is kérdés: beavatkozhatnak zokszó nélkül. Az a baj, hogyha Anakin nem áll elő az ötlettel, akkor szimplán feladják Mandalore-t és Maul elfogását (akinek elfogása ugye már csak azért is létszükségletűnek kéne lennie a Jedi Tanács számára, mert egyrészt legjobb tudomásuk szerint ő Dooku tanítványa, másrészt tudthat egyet s más a Sith terveiről).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Amit eddig láttunk, abból inkább az jön le, hogy a Jediknek szándékában sem volt a kisujjukat megmozdítani Palpatine-ért, és ha Obi-Wan és Anakin nem fut be, akkor Palpatine még mindig ott ücsörögne az Invisible Handen. Ha ide vesszük még azt is, hogy az egyik Venator megkísérelte szétlőni azt a hajót, amin a kancellár volt... Hm... A Jedi Tanács látványosan távol marad a csatától, és az egyik Venator, amiknek ők parancsolnak, lőni kezdi a hajót, amin ott a kancellár, akit már sunyisággal gyanúsítanak... 

Értem már, mire akartál kilyukadni. :) Igen, könnyen lehet, hogy nem izgatták magukat, annyira nem kedvelték az öreget a megnövelt rendkívüli hatalmával. Pechjük volt, hogy a mentőakció mégis sikerült. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.