Ugrás a kommentre

7x09 - Old Friends Not Forgotten


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Le kell szögeznem, hogy nem én vagyok a legszigorúbb kánon-rendőr, nem is szoktam Star Wars regényeket olvasni, sőt mindig is a kék fénykardok szerelmese leszek, de erre én azt mondom, hogy gáz.

Ha van egy kánon mű, miszerint ott XY-nak zöld fénykardja volt, akkor ne írják felül utána.

Ne jussunk el megint oda, hogy van egy kánon hierarchia. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Brodie írta:

Le kell szögeznem, hogy nem én vagyok a legszigorúbb kánon-rendőr, nem is szoktam Star Wars regényeket olvasni, sőt mindig is a kék fénykardok szerelmese leszek, de erre én azt mondom, hogy gáz.

Ha van egy kánon mű, miszerint ott XY-nak zöld fénykardja volt, akkor ne írják felül utána.

Ne jussunk el megint oda, hogy van egy kánon hierarchia. 

Na ezt nagyon szorgalmazom, nem tudom hogy a Story Group e felett hogy tudott elnézni, pláne hogy még a párbeszéd is megváltozott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak párbeszéd fog megváltozni. Az előzetesek és következő részek leírásai alapján a cselekmény is teljesen más lesz mint ahogy a könyvben volt. A végeredmény valószínűleg nem, de bizonyos események nem úgy és nem ott fognak történni mint ahogy a könyvben volt.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Bocsi, de melyik könyvről beszéltek?

Az Ahsoka könyvről. 

 

9 perccel korábban, Fulcrum írta:

Nem csak párbeszéd fog megváltozni. Az előzetesek és következő részek leírásai alapján a cselekmény is teljesen más lesz mint ahogy a könyvben volt. A végeredmény valószínűleg nem, de bizonyos események nem úgy és nem ott fognak történni mint ahogy a könyvben volt.  

Hát ez kezd egyre rosszabbul hangzani. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Köszi! Már nagyon régen olvastam a könyvet és valamiért úgy rémlett, hogy az ostrom körülményeire csak elvétve utalnak ott és az események egyáltalán nincsenek részletezve.

Nem is a teljes ostrom van leírva, de például Ahsoka és Maul harcának körüoményei igen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filoni és Eckstein is szívén viselik Ahsokát és erre nem voltak képesek figyelni :para: vagy Filoni túlságosan átvette Lucas szellemiségét és mivel a TCW az Ő "gyermeke" nem érdekli más mit csinált más művekben.  A Story Group is mit csinál ilyenkor? Ráadásul nem is temérdek művet kellett volna átnyálazni, hogy megbizonyosodjanak arról minden klappol, hanem egyetlen egy mű elejét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtommal amikor kaszálták a sorozatot 7 éve, a későbbi történetekről csak rajzok és vázlatok maradtak fenn - hiszen addig jutottak velük -, mint például az alábbi kép, ahol jól látható Ahsoka zöld kardja. Esélyes, hogy az író ezt vette figyelembe. Hogy ez miként változott kék fénykardra, rejtély, valószínűleg majd Filoniék megfogják magyarázni. Mondjuk arra is kíváncsi vagyok, hogy az Ahsoka könyv írójának mennyire volt megengedve, hogy Mandalore ostromáról írjon? :hmm:

 

Siege of Mandalore Concept Art Star Wars: 15 Unfinished Clone Wars ...

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A harmadik másodperctől látszott, hogy erre a szálra fűztek fel mindent az évadban. :D Úgy kezdődött mint egy mozifilm. A rész mindent megtestesített amivé ez a sorozat fejlődött. Magasan egyedi stílus, fantasztikus látványvilág és a Köztársasági éra elmélyítése. Esszenciális! 

 

A kezdés sokat sejtető, mert mint kiderült, azok a csaták zajlanak már nagyrészt amik az EPIII-ban is majd a 66-os parancskor. De ne siessünk, mert a rész elejei ütközet is káprázatosra sikeredett, megágyazott a résznek. Döbbenetes hova jutott látványban ez a széria. Imádtam minden másodpercét, aztán jött Anakin és olyan ötletesen lerendezte a csatát, ami korábban nem volt rá jellemző. Inkább Obi-Wan volt ilyen stílusú, emlékezzünk csak hogy szívatta a Christophsis-i csatában Loathsom tábornokot. :D 

Az első meglepetés a Fulcrum név feltűnése volt, amit ugye tudjuk kinek a fedőneve volt a Birodalom idején. Na most kiderült, hogy elvileg egy Saw Gerrera által használt frekvenciáról van szó.

Aztán persze feltűnik Ahsoka, és onnantól kezdve sokszor párás lett a szemem. Főleg a felismerés után, hogy ezek a búcsú percei, mert az egész történeti vonal szétválik és amíg az egyik az EPIII-ba vezet, a másik a Mandalore-ra! Így választ kaptunk, hogy miért nincs Ahsoka és Rex az EPIII-ban. Filoni talán nem alkotott nagyot a Mandi részével, de itt szerintem megint bizonyította, hogy igazán tehetséges! Remekül oldotta meg a feladatot. 

Persze még az elválás előtt voltak olyan finomságok, mint Obi-Wan újból előkerült érzelmei Satine iránt, ami reflektál Anakin későbbi dilemmájára is. Választ kaptunk arra hogyan kezeli az ilyen veszteséget egy igazi jedi. Obi-Wan szövege Anakinnak is lehetne intő jel, aki talán ezért is gondolta később azt, hogy Obi-Wan nem lehet a saját és felesége ügyének megsegítésére.

A második finomság az, ahogy Ahsoka beolvas a két jedinek! Itt is megerősítést nyertek érzései, és szó sincs arról, hogy visszatérne a Rendbe. Legalábbis egyelőre. Lehet ha minden jól alakul újra csatlakozik, de sajnos nem így történt. Megható jelenet volt az Ahsoka mintás klónok feltűnése, amit megint csak sikerült frappánsan elővezetni. Hihetetlen mennyire lojálisak tudtak lenni azok a katonák, akik fejében ott ketyeg az időzített bomba. :( 

A harmadik dolog ami feltűnt itt, hogy egy olyan katonai akciót mint Mandalore ostroma, gyakorlatilag két jedi döntése alapján léptek meg. Korábban erről napokig vitáztak volna a szenátusban, vagy a jedi tanácsban... Akkora már a káosz, hogy saját hatáskörben is tudnak dönteni ilyen fajsúlyos ügyben?

A búcsú a végén, ahogy Anakin és Obi elindulnak Coruscantra, máris lepergette a szemem előtt az EPIII-as kezdő képsorokat. Na és persze az utolsó pillantások mester és egykori tanítvány között...szívfacsaróak. :( 

 

Aztán eljutunk Mandalore-ra, ami csak felvezetése volt az előttünk álló gyönyörnek, de már annak is pazar. Ahsoka elemében, igazi jediket idézően akciózik, szinte torna gyakorlatokat hajt végre, olyan könnyedséggel mozog a csatában. :) Itt van a csúcson, ezt is megértük és jó, hogy láthattuk (mondjuk aki fennakad a TROS akcióin az ezekhez mit szól?). A bolygón aztán feltűnik az összes söpredék, élükön Almec-al, akit már az első szereplése óta rühellek. Remélem végre megkapja ami jár (nem börtönre gondolok). Jó volt Gar Saxon szereplése is, ezzel Ursa Wren után egy újabb Rebels karakternek ágyaztak meg.

Maul Obi-Wan fóbiája már-már megmosolyogtató, bár most van egy olyan érzésem, hogy nem (csak) megölni akarja, hanem valami mást is. Vajon mi lehet az?

 

Fantasztikus rész volt, a sorozat egyik legjobbja, és mi lesz még itt. :clap: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 04. 17. - 14:13, Bence1997 írta:

És mielőtt még tovább mennék: Ahsoka vajon mennyire gondolt Rafára és Trace -re, amikor Obi-wannal vitatkozott?

Biztos rájuk, hisz korábban célzott a velük kapcsolatos kalandjaira az Oba Diah kapcsán.

 

2020. 04. 17. - 15:46, Adrián írta:

Egy kérdésem van, ez nem a rész és nem most fogalmazódott meg bennem, a filmek alapján Anakin nem volt mester és tanítványa, akkor itt miért? Tudom, hogy Ahsoka már nem, a tanítványa, de nekem akkor is úgy jön le a filmekből, hogy ő sose volt mester.

Szerintem ez a sorozat végére még inkább tiszta lesz, de igazából ezt el kell fogadni 2008 óta, hogy volt neki tanítványa. :) 

 

22 órával ezelőtt, Pildi írta:

Érdekes egyébként, hogy nem is Anakin aggódott annyira a főkancellárért, hanem inkább Obi-Wan.

Ezt én is inkább Anakintól vártam volna el, meglepő volt Obi-Wan ilyen mértékű aggódása. 

 

21 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Vajon mit forgathat a tüskés fejecskéjében?

Lehet, hogy Maul feltámasztása egy méretes baromság volt, de hogy nélküle nem lenne ilyen jó ez a sorozat annyi szent. Persze lehetne itt Savage Opress, de az nem ugyanolyan. Tetszett Obi beszólása is, hogy ezúttal ne öljék meg hanem fogják el, mert ő egyszer megölte és mégis visszatért. :lol: 

 

20 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

@Bence1997

Sajnos nem tudok egyetérteni veled. 

Aaylanak csodás Nagy kék keblei vannak.. ;)

És ehhez mit szól @PrincessLeia? :P 

 

5 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Sajnos nagyon úgy néz ki, hogy utólag felülírták a regényt, legalábbis a részletek tekintetében... a könyvből kiderül,

Milyen könyvről van szó? 

 

 

 

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Hogy ez miként változott kék fénykardra, rejtély, valószínűleg majd Filoniék megfogják magyarázni.

Már lehet, hogy hétfőn az érdekességek között. :) A sorozatban is zöld volt Ahsoka kardja... Biztos Anakin babrált vele, de akkor meg adná magát a kérdés, hogy miért tette? 

 

2 órával ezelőtt, Brodie írta:

Matt Martin reakciója alapján változott a fénykard színe, nem nagy ügy, nincs hatással a történetre.

Ami persze jogos, ha mi mondjuk, de ne a Story Group tagja...

Na jó de miért változott kékké ha előtte zöld volt? :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Biztos rájuk, hisz korábban célzott a velük kapcsolatos kalandjaira az Oba Diah kapcsán.

Na jó, de a szakadárok Coruscantot támadták meg. Ahol elvileg Rafa és Trace dekkolt. Ha a jedik nem védik meg a fővárost, akkor a népnek annyi, vagy mennének rabszolgasorba. Abban egyetértek Ahsokával, hogy a főkancellár miatt mennek oda, de azt is figyelembe kellene vennie, hogy emberéletekről is van szó. Persze Mandalore -on is emberéletekről beszélhetünk. :(

26 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lehet, hogy Maul feltámasztása egy méretes baromság volt, de hogy nélküle nem lenne ilyen jó ez a sorozat annyi szent. Persze lehetne itt Savage Opress, de az nem ugyanolyan. Tetszett Obi beszólása is, hogy ezúttal ne öljék meg hanem fogják el, mert ő egyszer megölte és mégis visszatért. :lol: 

De Maul nem halt meg. :P Amúgy egyetértek, tök jó volt Savage, de Maul egyszerűen zseniális. :D

27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Már lehet, hogy hétfőn az érdekességek között. :) A sorozatban is zöld volt Ahsoka kardja... Biztos Anakin babrált vele, de akkor meg adná magát a kérdés, hogy miért tette?

Tudom, kicsit fura lesz amit mondani fogok, de talán az lehetett a háttérben, hogy mivel Anakin kardja is kék, ezért valahogy a lánynak adja egy részét. Így vele marad, ha másképp fogalmazom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bence1997 írta:

De Maul nem halt meg.

Ezt mond Obinak. :D

 

2 perccel korábban, Bence1997 írta:

Tudom, kicsit fura lesz amit mondani fogok, de talán az lehetett a háttérben, hogy mivel Anakin kardja is kék, ezért valahogy a lánynak adja egy részét. Így vele marad, ha másképp fogalmazom. :)

Remélem lesz rá magyarázat az érdekességekben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Tudtommal amikor kaszálták a sorozatot 7 éve, a későbbi történetekről csak rajzok és vázlatok maradtak fenn - hiszen addig jutottak velük -, mint például az alábbi kép, ahol jól látható Ahsoka zöld kardja. Esélyes, hogy az író ezt vette figyelembe. Hogy ez miként változott kék fénykardra, rejtély, valószínűleg majd Filoniék megfogják magyarázni. Mondjuk arra is kíváncsi vagyok, hogy az Ahsoka könyv írójának mennyire volt megengedve, hogy Mandalore ostromáról írjon? :hmm:

 

Siege of Mandalore Concept Art Star Wars: 15 Unfinished Clone Wars ...

Valószínűtlennek tartom hogy 2014ben csak rajzok voltak és forgatókönyv nem - csak azt nem kötik az orrunkra. Persze lehet hogy még akkor zöld kardokat vagy csak simán kardokat írt abban Filoni.

A Pyke-okban viszont tényleg nincs semmi ellentmondás. Az a Shadow Collective volt, ami a Son of Dathomirban szét esett, ez pedig meg már a Crimson Dawn. Akkor kiszálltak a Pyke-ok, a Huttok és a Black Sun is, de a Mando-k nem, és ahogy anno pillanatok alatt maga mellé állított mindenkit az s05e14-ben Maul, úgy simán lehet, hogy Talzin halála után a Mando-kkal ismét sikerült az igája alá hajtani a Pyke-okat, sőt, lehet, másokat is. De most már okosabban csinálja, a háttérből, hogy ne tűnjön fel mindez Palpatine-nak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Bomarr írta:

A Story Group a ranglétrának nagyon az alján van. Túl nagy szavuk nekik nincs. A filmeknél, sorozatoknál továbbra is a rendezőké meg a producereké az utolsó szó.

Pedig nekik kellene a tetején állni!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtommal a Story Group célja pont az lenne, hogy összefogja a különféle műveket az egységes KÁNON részeként, és segítse az adott írót, rendezőt, hogy nem legyen kontinuitási baki. Ha egy regénybeli infót ilyen lazán felül lehet írni, és nekik nem sok beleszólásuk van ebbe, akkor ugyanott tartunk, mint a Disney előtt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De am nem kell ehhez Story Group, mivel Filoni valószínűleg pontosan ismerte a könyvet, és amúgy szerintem ő eleve képben van az expanded universe-zel. Az Ahsoka könyvet a 16-os Celebration-ön ő jelentette be az Ahsoka Untold Tales panelen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

De am nem kell ehhez Story Group, mivel Filoni valószínűleg pontosan ismerte a könyvet, és amúgy szerintem ő eleve képben van az expanded universe-zel. Az Ahsoka könyvet a 16-os Celebration-ön ő jelentette be az Ahsoka Untold Tales panelen.

Ez valószínűleg tényleg így van.

A változtatás biztosan nem azért történt, mert Filoni nem volt tisztában egy korábbi mű tartalmával.

A változtatás szándékos, ami talán még rosszabb, csak nem a Story Group sara.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skacok! A trailer óta tudjuk hogy kék kardot fog forgatni az évadban Ahsoka. Nem igazán értem, hogy az egyik legizgalmasabban kivitelezett epizód kapcsán miért egy ilyen nüanszon kell lovagolni, és miért most, mikor erre az ellentmondásra már régesrég fény derült.

 

Ezzel együtt azt sem értem, hogy a The Clone Wars alkotójaként miért Filoni-nak kell alkalmazkodnia ahhoz a könyvhöz, aminek eseményeit alapvetően ő maga hagyta jóvá. Mégiscsak ennek a történetnek kapcsán a The Clone Wars az elsődleges produktum, az Ahsoka-könyv pedig a másodlagos. (Ezzel nem azt állítom, hogy a könyveket, képregényeket bármilyen módon másodlagosnak tartom, de a TCW lezárása kapcsán mégiscsak fontosabbnak érzem a sorozatot magát, mint azt a történést egy rövid fashback erejéig felelevenítő könyvet)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.