Ugrás a kommentre

7x09 - Old Friends Not Forgotten


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Amennyiben csak a kard színét változtatják meg, hát üsse kő, ez legyen a legnagyobb ellentmondás a kánonban :D hha viszont tényleg úgy lesz ahogy Fulcrum írta, hogy a következő részek már sztori szinten is eltérnek a könyvtől, hát szerintem az elég gáz. Nem a sorozatra vagy a könyvre nézve, egyik értékéből se von le semmit, hanem inkább a döntéshozókra nézve. Pont azért lett a kánon kitalálva, hogy ilyen ne forduljon elő.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kard se szép, de ha a történések is különbözőek lesznek az megagáz. Az egésszel az a baj, ahová mutat. Most megengedjük Filoninak, hogy ellentmondást csináljon, mert Ő Filoni aztán megengedjük XY-nak is, mert Filoninál már megtettük egyszer, aztán ha már 2x meg lett engedve már egy 3. alkalom is belefér és így tovább aztán a végén az lesz, hogy megint mindenki sz*rni fog bele, aztán ugyanott vagyunk, mint a Legendsben kánon rendszert kell kiépíteni, az SG meg megszakad, hogy legyen valamiféle törékeny konstansság a művek közt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Tudtommal a Story Group célja pont az lenne, hogy összefogja a különféle műveket az egységes KÁNON részeként, és segítse az adott írót, rendezőt, hogy nem legyen kontinuitási baki.

A Story Group egész pontosan a következőket csinálja: amikor készül egy SW mű, akkor meglehet kérni őket, hogy segítsenek az ötletelésben. A mozifilmeknél is részt vettek kreativ partnerként az írásban. Erről Rian Johnson beszélt is. Úgy tűnik minél kisebb horderejű egy mű annál nagyobb a mozgásterük. A regényeknél, képregényeknél jobban tudják mutatni az irányt.

Aztán ha elkészült a kérdéses mű, akkor átnézik és amellett hogy felhivják rá a figyelmet hogy milyen kontinuitási hibák vannak, ha kell ötleteket adnak arra hogy ezeket hogy lehet elkerülni. Emellett arra is adnak ötleteket hogy a kész műbe miként lehetne kapcsolódási pontokat elhelyezni a már meglévő kánon művekhez. Részben ennek köszönhető, hogy ennyi keresztbe utalás van az új SW művek között. A Story Group nem atyaúristen, csak egy rakás tanácsadó, de eddig hallgattak rájuk (többnyire). Itt viszont Filonit kellett kioktassák, hogy az a sztori amit eredetileg ő talált ki az hogy van..... hát úgy tűnik kevés sikert arattak.

 

Nyilván mindenkinek máshol van az ingerküszöbe. Engem ez hogy egy kifejezetten középszerű, felejthető Ahsoka regényben más volt a fénykard szine nem érdekel. Nekem elég az hogy van egy látható törekvés az egységesitésre és ebből néha olyan dolgok sülnek ki, mint a Jedi Fallen Order ami tele van olyan nüanszokkal, amiket csak azok tudnak értékelni akik mélyen benne vannak a témában. 
Ez egy fiktiv világ. Sose lesz 100 százalékos a kohézió. Ezzel nem azt mondom, hogy nincs oka a felháborodásnak. Aki kifejezetten nagyfokú egységességre vágyik ahol minden a pici részletek szintjén is klappol annak ez most nem jó hír.

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy az, hogy a klónok Ahsokát továbbra is commandernek szólítják, lényegében azt jelenti, hogy a 66-os parancs esetében Ahsokának sem lenne kibúvó az, hogy hivatalosan már nem Jedi? Most tegyük félre a chip dolgot, mert azzal valami úgy is lesz Rex esetében, de akkor önmagában az, hogy Ahsoka lelépett a rendből, és nem része a Köztársasági hadseregnek, igazából nem ad kibúvót a számára? Ha a klónok parancsnoknak tartják, akkor a chip hatására őt is lelőnék, nem? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Amúgy az, hogy a klónok Ahsokát továbbra is commandernek szólítják, lényegében azt jelenti, hogy a 66-os parancs esetében Ahsokának sem lenne kibúvó az, hogy hivatalosan már nem Jedi? Most tegyük félre a chip dolgot, mert azzal valami úgy is lesz Rex esetében, de akkor önmagában az, hogy Ahsoka lelépett a rendből, és nem része a Köztársasági hadseregnek, igazából nem ad kibúvót a számára? Ha a klónok parancsnoknak tartják, akkor a chip hatására őt is lelőnék, nem? 

A klónoknak nemcsak Jedi parancsnokaik voltak, Cody is parancsnok volt, meg Rex is az lett most, szóval szerintem  nem az számít, hogy Ahsoka parancsnok-e vagy sem.

 

A TCW 6. évad vonatkozó részeiből az derült ki, hogy kifejezetten a Jedik ellen szól a 66-os parancs, Tup azt ismétli, amikor bekattan, hogy meg kell ölni a Jediket. Kérdés, hogy a parancs aktiválásakor tudnak-e a klónok mérlegelni, hogy ki az aktív Jedi és ki az, aki már nem az. Ha nem tudnak, és Ahsokát még mindig Jedinek tartják (megszokásból vagy mert Jedinek tűnik) és a kritikus pillanatban ott van velük, akkor mindegy, hogy parancsnok-e vagy sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Pildi írta:

A TCW 6. évad vonatkozó részeiből az derült ki, hogy kifejezetten a Jedik ellen szól a 66-os parancs, Tup azt ismétli, amikor bekattan, hogy meg kell ölni a Jediket. Kérdés, hogy a parancs aktiválásakor tudnak-e a klónok mérlegelni, hogy ki az aktív Jedi és ki az, aki már nem az. Ha nem tudnak, és Ahsokát még mindig Jedinek tartják (megszokásból vagy mert Jedinek tűnik) és a kritikus pillanatban ott van velük, akkor mindegy, hogy parancsnok-e vagy sem.

Igen ez alapján lőnének minden Jedinek tűnő személyre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nyilván mindenkinek máshol van az ingerküszöbe. Engem ez hogy egy kifejezetten középszerű, felejthető Ahsoka regényben más volt a fénykard szine nem érdekel.

Nem a fénykard a legnagyobb gáz, hanem ha egy történés különbözően lesz elmesélve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet úgy vannak beprogramozva, hogy akinél fénykard van azok a célpontjaik. Egyik Darth Vader képregényben pl.:

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Ugyanakkor a Jedi Templom ostrománál meg békén hagyták Anakint.

 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Lehet úgy vannak beprogramozva, hogy akinél fénykard van azok a célpontjaik. Egyik Darth Vader képregényben pl.:

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Ugyanakkor a Jedi Templom ostrománál meg békén hagyták Anakint.

 

Ugyanakkor a templomot ostromló klónok és a Vaderre tüzelő klónok a Coruscanton más egységhez tartoztak. Gondolom az 501-es tudta hogy Anakin már Vader és ezért nem lőttek rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Lehet úgy vannak beprogramozva, hogy akinél fénykard van azok a célpontjaik. Egyik Darth Vader képregényben pl.:

Szerintem ez alapján, ha nem látnák magát a fénykardot akkor nem támadnák meg őket, lehet, hogy ez is volt, meg én úgy gondolom, hogy az is beléjük volt programozva, hogy mely személyek Jedik ez alapján is tették a dolguk, lehet, hogy ezért is Anakinnak kellett végezni az ifjakkal, mert ők még nem is éltek amikor a klónokat gyártották.

 

5 perccel korábban, Iqvi írta:

Ugyanakkor a templomot ostromló klónok és a Vaderre tüzelő klónok a Coruscanton más egységhez tartoztak. Gondolom az 501-es tudta hogy Anakin már Vader és ezért nem lőttek rá.

Szerintem is ez lehetett, mert pl. másik klón egységek, még Vaderre is rálőttek, amikor az Jocasta Nu-val harcolt, mert azt hitték Jedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

hogy az is beléjük volt programozva, hogy mely személyek Jedik ez alapján is tették a dolguk, lehet, hogy ezért is Anakinnak kellett végezni az ifjakkal, mert ők még nem is éltek amikor a klónokat gyártották.

Inkább ez, mert Yodának nem volt elővéve a kardja, amikor megtámadták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Szerintem ez alapján, ha nem látnák magát a fénykardot akkor nem támadnák meg őket, lehet, hogy ez is volt, meg én úgy gondolom, hogy az is beléjük volt programozva, hogy mely személyek Jedik ez alapján is tették a dolguk, lehet, hogy ezért is Anakinnak kellett végezni az ifjakkal, mert ők még nem is éltek amikor a klónokat gyártották.

Ez a programozási elmélez elég jónak tűnik. Ezalapján gondolom minden szükséges információ ott volt a Chipekben amivel még hatékonyabban tudták végrehajtani a 66-os parancsot. Biztos az is előre meg volt határozva már hogy mely klónok mely Jedi tábornokokhoz kerülnek majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Brodie írta:

Mit talált ki?

Nekem sokkal jobban tetszik az, amit a film sugall, hogy feltétlen engedelmesség van bennük, egy "hipnotizáló" chip nélkül.

A Legendsben ha jól tudom több vészhelyzeti parancs is volt. Létezett 65-ös parancs is (vagy talán 67-es volt, már nem emlékszem), ami pont a 66-os ellentéte volt: a főkancellár eltávolítására adott parancs abban az esetben, ha elárulná a köztársaságot. Na ennek totál semmi értelme szerintem, mivel a Sithek készítették a droidsereget, szóval minek is alkottak volna 65-ös parancsot maguk ellen? Meg akkor Windu-nak elég lett volna kiadni a 65-ös parancsot, mielőtt letartóztatni indul Palpatine-t

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Yoda József írta:

A Legendsben ha jól tudom több vészhelyzeti parancs is volt. Létezett 65-ös parancs is (vagy talán 67-es volt, már nem emlékszem), ami pont a 66-os ellentéte volt: a főkancellár eltávolítására adott parancs abban az esetben, ha elárulná a köztársaságot. Na ennek totál semmi értelme szerintem, mivel a Sithek készítették a droidsereget, szóval minek is alkottak volna 65-ös parancsot maguk ellen? Meg akkor Windu-nak elég lett volna kiadni a 65-ös parancsot, mielőtt letartóztatni indul Palpatine-t

Lehet még azelőtt lett ez kitalálva, hogy Palpatine kancellár lett volna arra az esetre, ha valami miatt nem ő ül a székben. Gondolom az aktuális kancellárt kikiálltották volna Jedi kollaboránsnak, aztán a klónok őt is puskavégre kapják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Brodie írta:

Mit talált ki?

Nekem sokkal jobban tetszik az, amit a film sugall, hogy feltétlen engedelmesség van bennük, egy "hipnotizáló" chip nélkül.

Minden kényszerítő eszköz nélkül a TCW után hiteltelen lett volna a klónok pálfordulása. Ok, volt egy Krell, de ellenében ezernyi jó példa.

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Lehet én siklottam el felette, de úgy tűnik, egy betűt nem írt erről a guide :(

 

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Így van, se a guide, se a Clone Wars Download videó nem magyarázza meg a kék kardot.

Van szó a kék kardról a guide-ban. Nem mondják ki de céloznak rá, hogy Anakin babrált vele. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Minden kényszerítő eszköz nélkül a TCW után hiteltelen lett volna a klónok pálfordulása. Ok, volt egy Krell, de ellenében ezernyi jó példa.

Ráadásul a Krelles történetszál pont azt bizonyítja, hogy nem tesznek meg mindent feltétel nélkül amit a feljebbvalójuk parancsol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Ráadásul a Krelles történetszál pont azt bizonyítja, hogy nem tesznek meg mindent feltétel nélkül amit a feljebbvalójuk parancsol.

Így van, itt pedig az Ahsoka iránti tiszteletet látva kétlem, hogy kényszerítő eszköz nélkül hátba lőnék. Elképzelhetetlen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az évad első nyolc részéért nem voltam különösebben oda (nem voltak rosszak, de nem igazán hoztak semmi újdonságot), ez az epizód viszont zseniális volt. Tényleg beleadtak mindent, az animáció nagyon jól néz ki, a zene tökéletes, és a rendezés is kiváló. Annak külön örülök, hogy sikerült Maul-ból is egy hasonlóan fenyegető gonoszt csinálni mint Vader-ből, még sosem volt ennyire paráztatós. Ennél a résznél éreztem azt, hogy tényleg visszatért a Klónok Háborúja, és megérte folytatni a sorozatot. Remélem a lezárás is hasonlóan epikus lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Minden kényszerítő eszköz nélkül a TCW után hiteltelen lett volna a klónok pálfordulása. Ok, volt egy Krell, de ellenében ezernyi jó példa.

 

Van szó a kék kardról a guide-ban. Nem mondják ki de céloznak rá, hogy Anakin babrált a karddal. 

Ezzel én is egyetértek, hogy a TCW-s 3 év bratyizás után nem passzolna. Nekem jobban tetszene, ha már maradnának abban a státuszban utána. 

Úgy emlékszem, hogy utána úgy feleszmélnek, hogy "Mit tettem?", mintha csak hipnotizálták volna őket.

Ha nem így van, akkor visszavonom, régebben láttam már ezeket, az amúgy nem rossz részeket.

 

Igen, a részből én is úgy értelmeztem, hogy Anakin cserélte a kristályokat.

Ha jól értem, az ellentmondás inkább azzal van, hogy az Ahsoka regényben az van, hogy ebben a történetben zöld kardot használt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Brodie írta:

Igen, a részből én is úgy értelmeztem, hogy Anakin cserélte a kristályokat.

Ha jól értem, az ellentmondás inkább azzal van, hogy az Ahsoka regényben az van, hogy ebben a történetben zöld kardot használt. 

Az Ahsoka regényben visszaemlékezésként van szó a párbajról, ha jól emlékszem. Szóval betudhatjuk a bakit megbízhatatlan narrátornak, szerintem ennyi belefér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Brodie írta:

Ha jól értem, az ellentmondás inkább azzal van, hogy az Ahsoka regényben az van, hogy ebben a történetben zöld kardot használt.

Nem olvastam azt a regényt így nem tudok ehhez hozzászólni. Nem ismerem a kontextust. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.