Ugrás a kommentre

7x09 - Old Friends Not Forgotten


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem olvastam azt a regényt így nem tudok ehhez hozzászólni. Nem ismerem a kontextust. 

Én sem olvastam. Sőt, hogy égessem is magam, nekem a rész nézése közben nem esett le, hogy korábban zöld/sárga kardja volt. :)

Simán kékre emlékeztem, de lehet, hogy csak azért mert a 7. évados anyagokban annyiszor láttam, hogy már "új múltat" írt az emlékezetembe. 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Van szó a kék kardról a guide-ban. Nem mondják ki de céloznak rá, hogy Anakin babrált vele. 

Az in-universe indok kiderült az epizódból is, én az out-of-universe indokra lettem volna kíváncsi, hogy miért retconolták a könyv szerint zöld fénykardot kékre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Whill írta:

Az Ahsoka regényben visszaemlékezésként van szó a párbajról, ha jól emlékszem. Szóval betudhatjuk a bakit megbízhatatlan narrátornak, szerintem ennyi belefér.

Csak az a gáz, az volt a szöveg, hogy olyan lesz az új kánon rendszer amiben nem kell mindenféle fiktív "sebtapaszokat" kitalálni a történetek vérző sebeinek betapasztásához. Jó fénykard szín mondjuk elmegy, de ha storyt is megkavarja, ráadásul úgy hogy több, mint valószínű, hogy tisztában volt azzal mi történt a regényben akkor Filoni is elmehet a bús p*csába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Whill írta:

Kitépkedem a könyvből azokat az oldalakat :hehe:

Warhammer 40K Twitch GIF by Hyper RPG 

 

Azért viccet félretéve, Cupsyval nagyon egyetértek. Ez az egész rendszer úgy lett bejelentve, hogy itt nagyobb egységesség lesz mint korábban. A kardszín azért elég gáz, és ha mégjobban eltérnek a könyvben leírtaknák akkor meg már pláne, és kétlem hogy emiatt kiadnának egy javított kiadást a könyvből 4 év után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom, sokak gyerekkorát tönkretette azt, hogy egy fos könyvben zöld kard van, egy kiváló TCW epizódban meg kék. Dráma a köbön. :) A gúnyolódás ellenére azért picit megértem, én is szeretem a kontinuitást, de az epizód élvezeti és alapvető értékeiből ez semmit sem vesz el (ráadásul a könyv következő kiadásában ki is javíthatják, két szót átírni igazán nem nagy munka), még így is a TCW egyik legjobb epizódját láttuk, ami könnyen a legjobb történetszállás is válhat. Szerintem sokkal nagyobb gáz, hogy ennyi időt kell várni a kövi részre, mert már most szívesen megnéztem volna egyben - eredendően így is terveztem, ezért láttam csak ilyen későn. Meg akartam várni az egész szálat és egyben látni, de hát... Na! A fejemben a kis Palpatine azt kántálta, hogy nézzem meg:

do it episode 3 GIF by Star Wars

Szóval engedtem a Sötét Oldal csábításának, és azóta is szedegetem össze a darabjaimat, mert letettem a hajam, leesett az állam, a vigyorom leverte a fülemet, aztán meg szétfolytam a gyönyörtől. Lovagoltok itt a fénykard színén, miközben ez egy hálaadás volt a rajongóknak. Egy epizódban több oda-vissza-előre-hátra-jobbra-balra-fel-le utalás volt, mint a komplett ST-ben együtt. Kaleb Dume, Gar Saxon, Ursa Wren, Rook Kast, a nyitóképeken több Jedi is halálának bolygójára pozícionálva, megkezdődött a corsucanti csata, áthallások a filmekkel és a korai TCW epizódokkal, és Ahsoka és Vader Anakin utoljára találkoztak. Ez utóbbi engem könnyekig meghatott. Ahogy belegondoltam, hogy legközelebb Ahsoka már Darth Vaderrel fog szembeállni... Hát kellett a PZs.

Tetszett, hogy már most behozták a Fulcrum nevet, és ezt eredendően Saw Garrerához kötik, ezzel is jobban erőstíve azt, hogy ő volt a Birodalom elleni lázadás egyik első élharcosa. És ez a kód már most, pár napppal a Birodalom megszületése előtt összeköthető az ellenállással. Hogy Vader később miért nem gondol arra, hogy Fulcrum Ahsoka is lehet? Nyilván azért, mert a kövi találkozóig úgy tudja, hogy a lány meghalt a 66-os parancs során, mint oly sok más Jedi.

A látvány is pazar volt, tetszett, hogy még olyan apróságokra is figyeltek, mint az, hogy a LAAT/i-k visszakapták a gömbágyúkat. De a beszélgetésekben is becsúszott néhány nagyon erős momentum, például, amikor Ahsoka leoltotta Obi-Want, az nagyon ott volt.

Na mindegy, renegeteget lehetne erről a részről még írni, de most kicsit kótyagos vagyok a látottak miatt, mint amikor kijöttem az ep8-9-ről. Még nehéz összefüggően beszélni. Egy biztos, nálam top10-es az epizód, de lehet top5-ös is... Vagy top1? Áááá... Inkább megvárom a többi részt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Brodie írta:

Arról volt már szó, hogy ez a történet mennyi idővel játszódik az előző Ahsokás részek után?

És a két sztori között történt a  Bad Batch szoti?

És akkor mikor volt a Son of Dathomor?

 

Most egy kicsit belegabalyodtam. 

Még a 7. évad törlése előtt így állt a kronológia - szigorúan csak az addig kiadott dolgokat írom:

 

Utapau történetszál --> Bad Batch történetszál --> Sötét tanítvány első fele --> Son of Dathomir --> Sötét tanítvány második fele

 

Most pedig annyi bizonyos, hogy:

a, az Ahsoka's Walkabout a Bad Batch előtt játszódik, mert Anakin még vígan ott van Coruscanton

b, a Bad Batch - mivel megemlítik az Outer Rim ostromot - a legutolsó esemény a ROTS - és jelen szál, a Mandalore ostroma - előtt.

 

Hogy most hogy áll a kronológia, azt majd 3 hét múlva megtudjuk. :D

 

24 perccel korábban, Iqvi írta:

Azért viccet félretéve, Cupsyval nagyon egyetértek. Ez az egész rendszer úgy lett bejelentve, hogy itt nagyobb egységesség lesz mint korábban. A kardszín azért elég gáz, és ha mégjobban eltérnek a könyvben leírtaknák akkor meg már pláne, és kétlem hogy emiatt kiadnának egy javított kiadást a könyvből 4 év után.

Bár még nem olvastam a könyvet, de mennyire szerepel benne az ostrom? Meg igazából jobb lenne ezen akkor fennakadni, hogyha láttuk mind a 4 részt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Iqvi írta:

Azért viccet félretéve, Cupsyval nagyon egyetértek. Ez az egész rendszer úgy lett bejelentve, hogy itt nagyobb egységesség lesz mint korábban.

Azért azt hiszem az nyugodtan kijelenthető, hogy az egységesség terén a mostani kánon fényéveket ver a korábbi rendszerre. És ez akkor is igy lesz ha az Ahsokás könyvvel nem fognak passzolni a dolgok. A régi rendszerben sokszor nekem egy-egy regényt vagy képregényt olvasva az volt az érzésem hogy ez nem is ugyanabban a világban játszódik mint a filmek. Nem azért mert egy-két részlet nem klappolt, hanem mert a világ alapkövei mások voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Bence1997 írta:

Bár még nem olvastam a könyvet, de mennyire szerepel benne az ostrom? Meg igazából jobb lenne ezen akkor fennakadni, hogyha láttuk mind a 4 részt. :D

Pár oldal foglalkozik az ostrommal és az is alig árul el valamit. Igazából anno azért is kritizáltuk ezt a regényt mert a Mandalori csatát szinte teljesen elhallgatja. Nem derül ki kik harcoltak, vagy hogy pontosan mi történt. Akkor még azt hittük, hogy a TCW-ben ezt már nem is fogjuk látni igy nem értettük mi ez a ködösités és legalább regény formában miért nem írják le hogyan zajlott az ostrom.

Az Ahsoka regényben konkrétan 4 és fél oldal a mandalori csata. Ebből is csak annyi derül ki, hogy Ahsoka Anakin és Obi-Wan nélkül ment a Mandalore-ra. Anakin odaadta Ahsoka fénykardjait mielőtt elbúcsúztak. A többi már csak arról szól, hogy Ahsoka meg Maul találkoztak és ott hogy méregetik egymást aztán elkezdődik az ütközetük és itt véget is ér a leírás. Igazából magáról az ostromról jószerivel semmi nem derül ki a könyvből. Ahogy az se hogy mi lett Maullal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bomarr írta:

Pár oldal foglalkozik az ostrommal és az is alig árul el valamit. Igazából anno azért is kritizáltuk ezt a regényt mert a Mandalori csatát szinte teljesen elhallgatja. Nem derül ki kik harcoltak, vagy hogy pontosan mi történt. Akkor még azt hittük, hogy a TCW-ben ezt már nem is fogjuk látni igy nem értettük mi ez a ködösités és legalább regény formában miért nem írják le hogyan zajlott az ostrom.

Az Ahsoka regényben konkrétan 4 és fél oldal a mandalori csata. Ebből is csak annyi derül ki, hogy Ahsoka Anakin és Obi-Wan nélkül ment a Mandalore-ra. Anakin odaadta Ahsoka fénykardjait mielőtt elbúcsúztak. A többi már csak arról szól, hogy Ahsoka meg Maul találkoztak és ott hogy méregetik egymást aztán elkezdődik az ütközetük és itt véget is ér a leírás. Igazából magáról az ostromról jószerivel semmi nem derül ki a könyvből. Ahogy az se hogy mi lett Maullal.

Ha ez így van akkor mi ez a nagy para? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Bomarr írta:

Azért azt hiszem az nyugodtan kijelenthető, hogy az egységesség terén a mostani kánon fényéveket ver a korábbi rendszerre. 

Egyelőre, anno volt valami évszámbeli baki, aztán a Rogue One-nak ellentmondó ifjúsági EP IV. regény, most a kard, meg lehet megint valami történésbeli ellentét. Lassan, de azért haladnak abba az irányba. És ha Filoni képes lesz megkavarni a dolgokat akit ugye úgy ismerünk, mint aki szívén viseli az SW-t akkor mit várjunk másoktól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Egyelőre, anno volt valami évszámbeli baki, aztán a Rogue One-nak ellentmondó ifjúsági EP IV. regény, most a kard, meg lehet megint valami történésbeli ellentét. Lassan, de azért haladnak abba az irányba.

Szerintem egyáltalán nem haladnak abba az irányba. Van egy-két ellentmondás de közben törekednek az egységességre ami ahol számit meg is van. Régen kifejezetten fontos dolgok lazán át lettek irva. Szerintem óriási túlzás a két rendszert ebből a szempontból egy lapon emliteni. Értem hogy van akinek rosszul esik hogy nem minden klappol, de attól még ez két gyökeresen eltérő megközelitése a világépitésnek. Lucas úgy tartotta a TCW indulásáig, hogy minden ami a filmeken kivül van az teljesen másodlagos és többnyire érdektelen. A könyveket direkte nem olvasta (maga Zahn mondta hogy úgy tudja Lucas sose olvasta el a Thrawn trilógiát), a képregényekből néhány tetszett neki, de úgy tartotta hogy a lényeg csak a filmek. Külön kihangsúlyozta, hogy például az ő nézete szerint az EU irók irhatnak amit akarnak Boba Fett szerinte akkor is meghalt az ep.6-ban. Ez a hozzáállás meg kiütközött azon ahogy az SW művek készültek. A végén már volt valamiféle enyhe törekvés a kánon-szintekkel hogy valami épkézláb világ jöjjön ki ebből de addigra tömérdek olyan SW mű született amik teljesen más mitológiával dolgoztak. Az Erőszellemek például egy ideig a prequel előtt is léteztek amig Lucas a filmekkel ki nem derítette, hogy az egész Qui-Gontól indul. Az ep.6 után ráadásul pont az egységesség hiánya miatt átváltott az egész egyfajta képregényhős-szerű dramaturgiára, ahol a galaxisban majdnem minden másnap feltűnik egy új übergonosz akit rögtön le is győznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ha ez így van akkor mi ez a nagy para? 

Aki olvasta az Ahsoka könyvet annak ez a info talán spoilernek minősül ezért inkább elrejtem. 

Spoiler

Para az hogy a 66-os parancs teljesen másképp fog lezajlani. A következő részek hivatalos leírásai elég spoileresek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az igazság a kettő között van, így aztán senki nem fog velem szimpatizálni. :D

 

Nem lehet most összehasonlítani a jelenlegi kánon rendszert a korábbi káosz rendszerrel.

De most pont olyan történt, ami a régi időkben. Keressük az erőltetett magyarázatot, mert a magasabb rangú mű felülírta az alsóbb rangút. És nem egy véletlen baki, hanem szándékos volt.

Szóval szerintem ne bántson senki senkit ha ezért haragszik. Az nem lehet mentség, hogy "de ez nagyon jó rész volt," ezzel mindenki egyetért, arra is megvan az esélye, hogy a sorozat legjobb története legyen. :)

 

De most képzeljük el, ha készülne egy új trilógia az ep9 után és egy flashback-ben mutatnák, hogy Kylo Ren és Rey vívnak a Starkilleren, és Kylo-nak csak egy hagyományos piros fénykardja van.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Brodie írta:

Szerintem az igazság a kettő között van, így aztán senki nem fog velem szimpatizálni. :D

 

Nem lehet most összehasonlítani a jelenlegi kánon rendszert a korábbi káosz rendszerrel.

De most pont olyan történt, ami a régi időkben. Keressük az erőltetett magyarázatot, mert a magasabb rangú mű felülírta az alsóbb rangút. És nem egy véletlen baki, hanem szándékos volt.

Szóval szerintem ne bántson senki senkit ha ezért haragszik. Az nem lehet mentség, hogy "de ez nagyon jó rész volt," ezzel mindenki egyetért, arra is megvan az esélye, hogy a sorozat legjobb története legyen. :)

 

De most képzeljük el, ha készülne egy új trilógia az ep9 után és egy flashback-ben mutatnák, hogy Kylo Ren és Rey vívnak a Starkilleren, és Kylo-nak csak egy hagyományos piros fénykardja van.

Előbb várjuk meg sztem, hogy hova fog kifutni ez a 4 rész. Ha azután is meglesznek a különbségek a könyv és a TCW között, akkor ez a vélemény fog hozzám a legközelebb állni.

 

Az tuti ezzel együtt is viszont, hogy nem arra felé tartunk, amilyen a régi rendszer volt. Erre a legékesebb bizonyíték épp a High Republic éra bejelentése, ahol muszáj, hogy legyen kohézió és az egymásra utalgatás lesz az egész alapja. Szóval ha ez a szál szembemegy az Ahsoka könyvvel az nekem is fájni fog és nem igazán fogom érteni, hogy mi szükség volt rá, de ebből még nem vonnék le következtetéseket a jövőre nézve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Brodie írta:

De most képzeljük el, ha készülne egy új trilógia az ep9 után és egy flashback-ben mutatnák, hogy Kylo Ren és Rey vívnak a Starkilleren, és Kylo-nak csak egy hagyományos piros fénykardja van.

Kylo kardját álmából felkelve is feltudja idézni egy rajongó. Az hogy milyen kardszin van megemlitve az Ahsoka regény flashback jelentében már nem ez a kategória. Sőt ahhoz képest hogy ez a fórum telis tele van hardcore rajongókkal úgy néz ki hogy szinte mindenki az utóbbi napokban tudta meg, hogy Ahsoka kardja a kérdéses regény visszaemlékezésében zöld volt. Még azok is akik olvasták időközben elfelejtették ezt a részletet (én is közéjük tartozom... csak hogy lássam mi is egyáltalán a probléma tegnap újraolvastam a kérdéses részt). Inkább ez olyan mintha lenne egy új trilógia és a flashback jelenetben ahol Kylo és Rey vívnak a háttérben másképp állnának a Halálcsillag roncsai és mondjuk lenne mögöttük egy nagy leszakadt állomás-darab ami az eredeti filmben nem volt ott. Elvégre olyan eltérésről van szó amin csak akkor tudsz hardcore rajongóként is felháborodni ha valaki felhívja rá a figyelmed, hogy ezen fel lehet háborodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Donát írta:

Az tuti ezzel együtt is viszont, hogy nem arra felé tartunk, amilyen a régi rendszer volt.

Persze. Ez mondjuk pont olyan húzás volt, de ez volt az első. Ott meg már ez napi rutin volt. Sőt, olyan munkakörök voltak, hogy hülye magyarázatokat kellett ezekre kitalálni. (Az ewokok nem angolul beszélnek az ewok filmekbe, ahogy az emberek sem, csak mi halljuk úgy, stb. :D )

 

@Bomarr: Speciel, én nem háborodtam fel, de tudom, hogy nem rám értetted. Mondok még egy példát: Kylo Ren sebhelye az ep8-ban. Emlékszem, hogy itt is keltett felháborodást. :)

 

A többire meg térjünk vissza a részek után. Amúgy ez a könyv nekem is megvan, de még nem olvastam, bár ha retconolják, akkor már nem is fogom. Inkább ettől tartok, hogy a Marvel képregényektől is elveszik a kedvem, ha mégsem ennyire szent írás ez a szint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Brodie írta:

A többire meg térjünk vissza a részek után. Amúgy ez a könyv nekem is megvan, de még nem olvastam, bár ha retconolják, akkor már nem is fogom. Inkább ettől tartok, hogy a Marvel képregényektől is elveszik a kedvem, ha mégsem ennyire szent írás ez a szint.

A könyv maga nagyon jó, kár lenne ezért kihagyni. Maximum hagyd ki a bevezetőt, úgysem tesz hozzá semmit a történethez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár én az előző történetszálakat is élveztem, de úgy érzem ezzel a résszel történt meg a TCW nagybetűs visszatérése, amit sokan reméltek. Nálam egyértelműen 10/10-es epizód, amit az is bizonyít, hogy két eset is volt, amikor csak bele akartam nézni, és teljes megtekintés lett a vége. :) A hangulat tökéletes, a történet érdekes, és a karakterek közti interakciók is jól sikerültek. A különböző művekre történő utalásokra sem lehet panasz. A látványt mindig kiemelem, és most sem tudok elmenni mellette szó nélkül. Az animáció gyönyörű, a kezdeti évadoktól tartó fejlődés ebben a szezonban csúcsosodott ki. Mit nem adnék, ha ezzel a grafikával kapnánk újabb sorozatokat. :clap2: Örülök, hogy egy ilyen ígéretesen induló szállal búcsúzhat a TCW, másfelől viszont szomorú, hogy ezúttal (valószínűleg) tényleg véget ér. 

 

A szokatlan nyitány a Lucasfilmes felirattal, Ahsoka lágyan felcsendülő témájával, a vörös TCW-logóval és az epizódcím kiírásával már az elején azt sugallja, hogy valami különleges, nagyszabású esemény vár ránk. John Williams témája és a yerbanai csata már-már mozifilmes indítást teremt. Szerintem a 4 rész után érdemes lenne összevágni az epizódokat, és egy TCW mozifilmhez hasonló másfél-kétórás darabot kapnánk, ami szép keretet is adna a sorozatnak. Valahogy úgy képzelem, hogy a TCW film az Ep2 folytatása, míg a Mandalore ostroma az Ep3 előzménye, és mindkettő önállóan is érthető, még ha értelemszerűen sok plusz adalék el is veszne a sorozat ismeretének hiányában. A felvezető képsorok jelenetei egyértelművé teszik, hogy legfeljebb órák választanak el minket az Ep3-tól. Depa Billaba és Caleb Dume feltűnése remek kapcsolódási pont a Rebelsszel. Egy-egy ilyen nyúlkfarknyi jelent is hatalmas érzelmi pluszt képes nyújtani. Nekem pl. egyből beugrott a páros láttán, hogy hamarosan milyen tragikus fordulatot vesz a két karakter élete. De Plo és Aayla láttán is azonnal bevillant a küszöbön álló 66-os parancs. :( 

 

A yerbanai csatával tehát újabb életképet láthatunk a Klónháborúkból, Anakinnal és Obi-Wannal a főszerepben. Bíztam benne, hogy a Cato Neimoidiát kapjuk meg, mert újabb zseniális kapcsolódási pont lett volna az Ep3-hoz. Értelmet nyert volna, miért mondja Kenobi azt Skywalkernek, hogy az a dolog Cato Neimoidián nem számít életmentésnek. Talán azért nem azt a bolygót kaptuk meg, mert az Ep3-ban még ott csatáznak Plo Koonék, ami miatt jelenleg nem nyerhetett volna a Köztársaság. Bár úgy is meg lehetett volna oldani, hogy a Cato Neimoidia több szegmensén is kialakultak frontvonalak, amelyekből az egyik Plo és társai harca, míg egy másik az, amit ebben az epizódban zárt rövidre Anakin. A rész értékéből ez semmit nem von le, de nálam hatalmas piros pont lett volna ez a plusz adalék. Kenobi és Skywalker ezúttal is tökéletesen hozzák az Ep3-ban látott bajtársi/testvéri viszont, némi élcelődéssel megfűszerezve. Bár korábban is volt már rá példa, jó volt látni, hogy Anakin sem csak fénykarddal a csata sűrűjébe menetelve hatékony, hanem képes ilyen-olyan fortélyokat és stratégiát is bevetni a cél érdekében. Anakin Skywalker számomra a TCW-ben nyújtotta a fénykorát. Az Ep2-ben még enyhén szólva is éretlen, az Ep3-at pedig inkább hagyjuk ezen a téren... noha nem egyszer megmutatkozott a srác sötét oldali hajlama a sorozat folyamán, mégis itt mutatta meg a legemberibb, legkedvelhetőbb oldalát. Ettől persze még inkább dühít az Ep3-as Galaxis sújtó drámába torkolló árulása.

 

Ezúttal több kedves jelenet is fűződött Skywalkerhez. Az Ep8-as Luke utalás tagadhatalan, amikor kiállt a komplett szakadár sereg elé, hogy trükkhöz folyamodva győzelemhez segítse a bajtársait. Aztán az Obi-Wannal való piszkálódása is olyan volt, amit rég láttam ilyen ízlésesen tálalva. Nem túl humoros, de nem is túlzottan erőtlen, és remekül visszaadta azt a bajtársias viszonyt, amire az öreg Ben is utalhatott az Ep4-ben. A másik remek jelenet az volt, amikor Anakin megpillantotta egykori tanítványát a Venator hídjának hologramján. Az a "köpni-nyelni nem tudott" reakció annyira hiteles volt és reálisnak hatott, hogy nem tudom nem díjazni. A harmadik legjobb Skywalker-jelenet természetesen a fénykardok átadása és a búcsú jelenet volt. Szomorú volt belegondolni, hogy Anakin és Ahsoka ott, abban a hangárban találkoztak utoljára barátokként. :cry: Annyira szomorú, és annyira másként is történhettek volna a dolgok ezt követően... Ahogy a lány Kenobival való búcsúja is szívszorító volt. És ezekkel a nüanszokkal újabb plusz adalékot kap az Ep3, mert mostantól szerintem mindig eszembe fog jutni, hogy órákkal a film kezdő jelenete előtt Anakin és Obi-Wan még Ahsokával társalogtak Maul elfogásáról. 2005-ben ez elég meredeken hangzott volna. :) 

Obi-Wan is hozta a formáját, és az Ahsokával való vitája során sem tudtam haragudni rá. Mert mindkét félnek igaza volt, bizonyos szemszögből nézve. Ahsoka nyilván átértékelte a Jedikkel kapcsolatos dolgokat, és a Martez testvérekkel történtek is kifejtették rá a hatásukat. Teljesen jogos, hogy a Jedik egyik legfontosabb feladata a bajba jutottak megsegítése, attól függetlenül, hogy politikailag mennyire jelentősek. Másrészt, az is jogos, hogy ha az ellenség megtámadja a Köztársaság fővárosát, és elrabolja a kancellárt, akkor nem egy semlegességéért hadakozó bolygó fog prioritást élvezni. Mert bár lehet, hogy ez utóbbi mögött politikai ok is áll, de Palpatine elrablásával a szakadárok olyan előnyhöz juthatnak (persze mi tudjuk, hogy ez füst), amivel legalább annyi ártatlan élet kerül veszélybe szerte a Galaxisban, mint abban az esetben, ha hagyják a Mandalore-t, és Bo-Katanék egyedül próbálnak elérni valamit Maul és Almec ellen. Szerintem Obi-Wannak és Ahsokának egyaránt igaza volt az ügyben, és nem is gondolom, hogy van "jó" válasz kettejük vitájának kérdésében.

 

Szépen megoldották azt a kérdést is, hogy Ahsoka miként vezethet saját osztagot, annak ellenére, hogy elhagyta a Jedi Rendet. Az egyébként újabb megható jelenet volt, amikor a klónok annak ellenére tisztelegtek a lánynak a Venatoron, hogy már nem volt Jedi, így parancsnok sem. Főleg Rex volt jó arc, amikor annak ellenére parancsnoknak szólította a togrutát, hogy az közölte vele, már nem kell. A fénykardos jelenet is adta magát. A korábban már boncolgatott könyves ellentmondásba nem mennék bele újra, már leírtam, amit gondolok. Jó volt látni az elégedettséget a lány arcán, amikor megpillantotta régi/új fegyvereit. Arra kíváncsi lennék, in-universe, hogy miért lett kék a penge. Utoljára a Coruscanton láttuk a kardokat, amikor az üldözése közben elhagyta őket Ahsoka. Ezeket aztán megtalálhatta Anakin. De miért cserélte ki bennük a kristályokat? :hmm: Ahsoka kapcsán gyakorlatilag minden tetszett, inkább nem töltök meg oldalakat azzal, hogy róla áradozzak. A fórum valószínűleg már úgyis tudja az álláspontomat. :P Engem az döbbent meg újra és újra, hogy 17 éves fejjel hogyan lehet ennyire érett, és mekkora utat járt be durván 3 (!) év alatt. Tudom, nyilván az évek, a tapasztalat, és a jellemének együttes érdeme mindez. Érdekes összehasonlítani a TCW cserfes és gyerekes padawanját azzal a karakterrel, akit most láthatunk. Ég és föld a kettő, jó értelemben. Számomra ő a nagybetűs Jedi, függetlenül attól, hogy hivatalosan már nem tagja a Rendnek. Na, de csak elkanyarodtunk az áradozás irányába. :D A ruhája kapcsán bejött a váltás, a mandalori beskar páncél talán még jó szolgálatot tehet neki. Ez a szerelés egyébként már előrevetíti a Rebelsben látott öltözékét is, ami újabb pont a kontinuitásnak. Az akció, amiket lenyomott a Mandalore légkörében... csak pislogtam. :o Eddig is akrobatikus volt, de ez már-már mesébe illően kecses és elegáns volt. A Jedi-harcművészet egy újabb szintje. Újabb apróság, ami tetszett, hogy kihúzta a klónt a sérült LAAT/i beragadt pilótafülkéjéből. Még hogy a Jediknek nem számítanak a klón életek.

 

Maul... szerintem Maul az egyik legjobb gonosztevő az SW-ben, és talán az egyik kedvenc negatív SW-karakterem. Bár asszem már ezt is írtam. Egy bénító gonoszságot közvetítő, sátáni figura, aki mégsem olyan értelemben vett vegytiszta gonosz, mint pl. Palpatine. Maullal valamelyest lehet azonosulni, és sokkal emberibb a karaktere, és a céljai (bosszú). A szeretetet, mint fogalmat pl. elképzelni nem tudom Palatine-ról. Ezzel szemben, Maul szerette az anyját, Talzint, a testvérét, Savage-t, és hűséges volt mesteréhez is. Maul élettörténete valójában elég szomorú. Teljesen meg tudom érteni, hogy Obi-Wan a Rebelsben nem haraggal, vagy gyűlölettel tekintett erre a zabrakra (pedig minden oka meg lett volna rá Qui-Gon vagy Satine kapcsán), hanem sajnálattal, és megértéssel. Hiszen Maul a Sith Sötét Nagyurának köszönhetően került arra az útra, ahová. Sidious elragadta az anyjától, kihasználta az Ereje miatt, majd félredobta, mint egy megunt játékot. Hol is láttam már hasonlót? (Segítek: egy Ben Solo nevű srácnál). Ezek persze nem jogosítják fel Mault azokra a tettekre, amiket elkövetett. Az alsóvárosban történő belépője talán az egyik leghatásosabb, amit a karakter valaha produkált. Eleinte csak a fémlábai kongását hallani, majd a sátáni forma előtűnik a sötétből, és vészjósló hangon megszólal. Zseniális. Ennél csak Ahsoka reakciója tetszett jobban: körülveszi vagy 6 "mauldalori", valamint Maul, de félelem, vagy rettegés nyomokban sem látszik az arcán, inkább elszántan, harcra készen emeli előre fénykardjait. Imádom ezt a harcias, mindenre elszánt természetét. 

 

Vaughnért kár, bár felmerül a kérdés, hogy mennyiben alakultak volna másként a dolgok, ha engedelmeskedik, amikor Ahsoka azt mondta neki, hogy várjon.

 

Rengeteg dolgot tudnék még írni a részről, de nehéz lenne minden gondolatomat összeszedni. Most is elég csapongó voltam. Röviden és tömören: egy zseniális sorozat zseniális epizódját láthattuk, aminek enyhén szólva is alig várom a folytatását. :clap:
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.