Ugrás a kommentre

Rogue Squadron spoilermentes topik


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

  • Dzséjt megváltoztatta a címet erre: Rogue Squadron spoilermentes topik
  • 2 héttel később...
2020. 12. 25. - 14:55, Yoda József írta:

Egyelőre nincsen erre utaló jel a filmeknél szerintem.

Egyelőre nincs, de kétlem, hogy ez csak egy snassz lövöldözős akciófilm lesz. Főleg ha az ST utáni érában játszódik. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Aline Bonetto production designer csatlakozott a stábhoz. Korábban a Wonder Woman-en dolgozott: https://theronin.org/2021/06/01/exclusive-patty-jenkins-star-wars-rogue-squadron-adds-wonder-woman-production-designer-aline-bonetto/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Húha :para: nem mondom a Dóra filmet a sorozattal ellentétben kifejezetten nézhetőnek tartottam, még egy filmjét ismerem: Monster Trucks: Szörnyverdák... nem egy nagy eresztés, bár ezt a Szerelem és Szörnyek-et dicsérik, de nem ezeket tartanám egy SW szintnek. Pláne rizikósnak tartok egy ilyen forgatókönyvírót bevállalni a következő mozifilmre, úgyhogy remélem kamu.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szerelem és Szörnyek egy meglepően kreatív és jópofa film lett. Ez mondjuk pont nem az írót dicséri, de a szörny-designok nagyon bejöttek benne.

A Dóra is nézhető volt. De Cupsy-val egyetértve, mindezzel együtt is nyugodtabb lennék ha egy nagyobb formátumú írót találtak volna a feladatra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Fura... Nem akadt nála jobb?

De, akadt, csak a Lucasfilmnél úgy döntöttek, hogy meh... Fenébe az aranytollú mesteremberekkel, most kipróbáljuk ezt az írót, aki a fentiek szerint csupán jó filmekhez adta a nevét, nem instant Oscart kapó mestermunkákhoz, mint például Chris Weitz, Gary Whitta vagy éppen Rian Johnson, akik már a Star Wars előtt is mindenki emlékezetébe bevésődtek zseniális munkáik miatt, mint az időutazós filmek alfáját és omegáját alkotó Looper, a feledhetetlen Bölcsek kövére 2 vagy az apokaliptikus filmeket megreformáló A Föld után. :) 

Szerintem Matthew Robinson teljesen korrekt választás a feladatra. Ráadásul nagyon úgy tűnik, hogy ő és a rendező, Patty Jenkins nem is csapták össze a feladatot. Jenkins még januárban azt mondta a Colidernek, hogy jó ideje dolgoznak rajta, akkoriban lettek kész az elég hosszúra sikerült treatmenttel:

 

"I want him to have his own proper announcement, so I'm going to wait until that comes out, but we're very far into the, we're finishing the treatment basically, which is pretty big. So it ends up being like where you're fairly close to a screen, a well-along screenplay by the time I'm done with the treatment in my process. So yeah, we've been working on it for a while. It's going great. I'm super excited about it."

 

Love and Monsters amúgy nekem nagyon bejött, nem csak a szörnydizájnok (bár azok is baromira tetszettek), de a sztori is. Nem volt agyonbonyolítva, de kellemes lett és átadta, amit egy ilyen, kicsit abszurd filmnek át kell adnia. Nekem idén az egyik legjobb szórakozást nyújtotta, pedig alapvetően nem sokat vártam tőle. És sokkal jobb lett, mint a rendező utolsó két filmje, amik csak a címükben csodálatosak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban igazad van, hogy az új érában már több forgatókönyvíróban is nagyon pozitívan lehetett csalódni. A Love and Monsters pedig nem rossz ajánlólevél. Plusz az is lehet, hogy a forgatókönyvírók között az igazán nagyágyúk már nem hajlandóak alkalmazkodni és nekik a státuszuk miatt derogál ha mondjuk igazodniuk kell a kánonhoz. Mig mondjuk egy kevésbé nagy név lehet, hogy sokkal nyitottabb a Story Group felé.

 

Egyébként egy ilyesmi sztorihoz mit szólnátok:

A film ott kezdődik, hogy vége az endori csatának. A galaxisban terjed a híre, hogy a Birodalom óriási pofont kapott. Az egyik első jelenet lehetne mondjuk a coruscanti ünneplés, ahol hősünk úgy dönt, hogy pilótaként csatlakozni akar a lázadókhoz, vagyis ekkor már az Új Köztársasághoz. A film vége pedig a jakkui csatába vagyis a galaktikus polgárháború utolsó nagy ütközetébe futhatna ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Egyébként egy ilyesmi sztorihoz mit szólnátok:

A film ott kezdődik, hogy vége az endori csatának. A galaxisban terjed a híre, hogy a Birodalom óriási pofont kapott. Az egyik első jelenet lehetne mondjuk a coruscanti ünneplés, ahol hősünk úgy dönt, hogy pilótaként csatlakozni akar a lázadókhoz, vagyis ekkor már az Új Köztársasághoz. A film vége pedig a jakkui csatába vagyis a galaktikus polgárháború utolsó nagy ütközetébe futhatna ki.

 

Lehet rosszul emlékszem, de nem arról volt szó, hogy az ST után fog játszódni a film? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Bomarr írta:

Az csak egy találgatás volt. A film logójában egy régi trilógiás X-wing van igy nem túl valószinű.

 

Most megnéztem K.K. így fogalmazott anno: "The legend of Rogue Squadron has been long beloved by Star Wars fans and will move us into a future era of the galaxy"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem nagyon lesz béke az EP 9 után sem a galaxisban, az Első Rend és az Új Köztársaság utáni űrt szerintem sokan akarják majd betölteni. Kapásból gondolok például a huttokra, azoknak minden ilyen esemény olyan mintha Karácsony lenne és hülyék lennének nem kihasználni a további terjeszkedésre. Ezen kívül még lehet ezernyi frakció, ami a zűrzavaros években kinövi magát annyira, hogy gondokat okozzon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 

Most megnéztem K.K. így fogalmazott anno: "The legend of Rogue Squadron has been long beloved by Star Wars fans and will move us into a future era of the galaxy"

Igen ez lett úgy értelmezve hogy akkor ez az ep.9 után játszódna. De nem hiszem. Az ep.9 utáni kisstilű marakodások nem hiszem hogy megérnének egy mozifilmet.

Amit például NorbiLordi ir az érdekes lenne egy trilógiára, egy sorozatra vagy egy regényre. Egy vadászrepülős filmre nem igazán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Egyébként egy ilyesmi sztorihoz mit szólnátok:

A film ott kezdődik, hogy vége az endori csatának. A galaxisban terjed a híre, hogy a Birodalom óriási pofont kapott. Az egyik első jelenet lehetne mondjuk a coruscanti ünneplés, ahol hősünk úgy dönt, hogy pilótaként csatlakozni akar a lázadókhoz, vagyis ekkor már az Új Köztársasághoz. A film vége pedig a jakkui csatába vagyis a galaktikus polgárháború utolsó nagy ütközetébe futhatna ki.

Én nekem nagyon tetszene. Egyrészt, imádnám a mozivásznon a jakkui csatát. Már a Battlefrontokban is baromi látványos volt. Ráadásul egy ilyen sztoriba hasonlóan lehetne nyitni más művek felé, mint a The Mandalorian esetében. Már az ütős lenne, ha látnánk, hogy hogyan lövet bele a tömegbe a Birodalom, ahogy azt az Utóhatásban megírták. Ezzel amúgy az ep6 vége is erőteljesebb színezetet kapna - és ezt az amúgy elég fontos eseményt nem csak azok ismernék meg, akik a könyvet olvasták. Plusz vizuálisan megjelenítve is erősebb lenne a jelenet, mint abban az eléggé gyengén megírt könyvben.

És ugyanez igaz a jakkui csatára. Jó lenne, ha ezt az amúgy szintén jelentős csatát is megismerné a szélesebb közönség. Plusz mekkora lenne, ha csak egy cameo erejéig feltűnne Hera és/vagy Iden Versio. Meg, ha végre a mozivásznon is láthatnánk egy Starhawkot. Aztán látnánk a háttérben, amint lezuhan a Ravager a Jakku felsíznére - mennyi pluszt adna ez az ep7-hez. Ebben a formában a RS remek átkötő lenne az ep6 és az ep7 között.

Amúgy is szerintem most azt tenne a legjobbat a Star Wars-nak, ha rendesen ráfeküdnének az új köztársasági érára filmekben és sorozatokban is. A régi Köztársaságot alaposan kivesézte a prequel és a TCW, a birodalmi érát a Solo, a Rogue One, a Rebels és persze az ep4-6. És akkor még fut a Bad Batch, jön a Kenobi és az Andor. Az ST az, amire még ráfér a kikupálás. A The Mandalorian jó kezdet, a Book of Boba Fett, az Ahsoka és a Rangers of the New Republic remélhetőleg jó folytatások lesznek, de azért a mozivászonra is kívánkozik még néhány mű ebből az érából. Az ST és a Reistance csak az éra legvégével foglalkozott.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kétlem, hogy ilyen filmet kapunk. Az ST utáni első mozifilmnek valami nagy durranásnak kellene lennie. Korábban ismert események filmes feldolgozása kb. annyira lenne izgalmas, mint ahogy egy légy átrepül a szobán. Ezek a témák amiket leírtál Dzséjt, inkább valók sorozatokba nem egy event filmbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az ST utáni első mozifilmnek valami nagy durranásnak kellene lennie.

 

Egyetértek csak az a bajom, hogy én ezt nem igazán tudom elképzelni egyelőre, hogy ezt ez a film meg fogja tudni ugrani. A cím alapján meg arról amit tudunk egy vadász osztagról fog szólni. Nekem olyan spin-off szagú az egész, amivel nincs is gond és ettől még lehet jó a film csak nem érzem benne azt az igazi epic potenciált ami egy ilyen "visszatérő" mozihoz illene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Korábban ismert események filmes feldolgozása kb. annyira lenne izgalmas, mint ahogy egy légy átrepül a szobán.

Nem írtam egy szóval sem, hogy a könyvet dolgozzák fel, csak be lehetne csatlakoztatni, úgy, mint ahogy a The Mandalorianban is újra el lett mesélve Cobb "eredetsztorija", amit már letudott egy könyv, vagy ahogy a TCW-ben láthattuk a mandalore ostromát, amiről már megemlékezett egy könyv, vagy ahogy a Bad Batch-ban láthattuk, amint Kanan átéli a 66-os parancsot (nyilván a megváltoztatásokat ki lehetne hagyni). Mellékesen beleszőtt vagy háttéresemények. Nem az Utóhatás feldolgozását várom.

 

És azért na, ha a jakkui csata megelevenedne a mozivásznon, te dobnád el először az agyadat tőle. :D 

 

32 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezek a témák amiket leírtál Dzséjt, inkább valók sorozatokba nem egy event filmbe.

Az ep3-as coruscanti csatával vetekedő csata nem való event filmbe? Jó tudni... :lol2: 

 

31 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Egyetértek csak az a bajom, hogy én ezt nem igazán tudom elképzelni egyelőre, hogy ezt ez a film meg fogja tudni ugrani. A cím alapján meg arról amit tudunk egy vadász osztagról fog szólni. Nekem olyan spin-off szagú az egész, amivel nincs is gond és ettől még lehet jó a film csak nem érzem benne azt az igazi epic potenciált ami egy ilyen "visszatérő" mozihoz illene.

Rogue One is csak egy spin-off volt, aztán eléggé epikre és ütősre sikerült, sokak szerint a legjobb Star Wars film. Pedig csak egy csapat renegát lázadóról szól, akik meg akarnak szerezni egy tervrajzot. ;) 

A kivitelezésen múlik minden, ahogy eddig is. Ismert eseményeket is el lehet mesélni olyan szemszögből és úgy, hogy még azok a rajongók is leteszik tőle a hajukat, akik amúgy ismerték az eseményt, azok a rajongók meg szabályosan elélveznek, akik nem is ismerték (márpedig azért na, a könyvekben történt események nagyon nagy hányadát a rajongók java sem ismeri, nemhogy az átlag közönség). És a legegyszerűbb és a legtöbbszőr elmesélt sztorit - például egy parasztfiúról, aki megment egy hercegnőt és legyakja a gonosz sárkányt - is úgy vászonra lehet vinni, hogy mozitörténelemmé válik és még közel 50 évvel később is emberek milliói rajonganak érte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Abban igazad van, hogy az új érában már több forgatókönyvíróban is nagyon pozitívan lehetett csalódni. A Love and Monsters pedig nem rossz ajánlólevél. Plusz az is lehet, hogy a forgatókönyvírók között az igazán nagyágyúk már nem hajlandóak alkalmazkodni és nekik a státuszuk miatt derogál ha mondjuk igazodniuk kell a kánonhoz. Mig mondjuk egy kevésbé nagy név lehet, hogy sokkal nyitottabb a Story Group felé.

 

Egyébként egy ilyesmi sztorihoz mit szólnátok:

A film ott kezdődik, hogy vége az endori csatának. A galaxisban terjed a híre, hogy a Birodalom óriási pofont kapott. Az egyik első jelenet lehetne mondjuk a coruscanti ünneplés, ahol hősünk úgy dönt, hogy pilótaként csatlakozni akar a lázadókhoz, vagyis ekkor már az Új Köztársasághoz. A film vége pedig a jakkui csatába vagyis a galaktikus polgárháború utolsó nagy ütközetébe futhatna ki.

Nos, ha arról fog szólni a film, amit leírtál, akkor köszönöm szépen abból nem kérek. A mozijegy árát biztos meg fogom spórolni, és maximum 1-szer nézem meg neten. Ebből az Új Köztársaság vs Birodalmi Maradvány konfliktusból végérvényesen elegem lett mind legendák, mind kánon fronton. Az Alphabet osztag trilógia regényekben pont erről szól. Az első Alphabet osztat regényt olvastam és őszintén szólva fontolóra vettem azt is, hogy egyáltalán befejezem-e mert az első könyv is csak jóindulattal lett nálam hármas.

5 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Szerintem nem nagyon lesz béke az EP 9 után sem a galaxisban, az Első Rend és az Új Köztársaság utáni űrt szerintem sokan akarják majd betölteni. Kapásból gondolok például a huttokra, azoknak minden ilyen esemény olyan mintha Karácsony lenne és hülyék lennének nem kihasználni a további terjeszkedésre. Ezen kívül még lehet ezernyi frakció, ami a zűrzavaros években kinövi magát annyira, hogy gondokat okozzon.

Egy ilyen másik térnyerése érdekesen hangzik. Nálam azt tartotta a lelket bennem, hogy a film a Skywalker kora után játszódna, és esetleg kapunk egy adalékot a Jedi Rend feltámasztásának kezdetéhez.

47 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kétlem, hogy ilyen filmet kapunk. Az ST utáni első mozifilmnek valami nagy durranásnak kellene lennie. Korábban ismert események filmes feldolgozása kb. annyira lenne izgalmas, mint ahogy egy légy átrepül a szobán. Ezek a témák amiket leírtál Dzséjt, inkább valók sorozatokba nem egy event filmbe.

Ezzel most egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

És azért na, ha a jakkui csata megelevenedne a mozivásznon, te dobnád el először az agyadat tőle.

Biztos tetszene, de itt egy érdekes sztoriról van szó, ami esetleg el is indít valamit. Az, hogy a már elég jól ismert korban lövöldöznek egymásra úgy, hogy tudjuk mi a végkifejlet az  már egy mozifilmben érdektelen. 

 

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az ep3-as coruscanti csatával vetekedő csata nem való event filmbe? Jó tudni... :lol2:

A szokásos csúsztatásaid egyike... ;) Nem azt írtam, hogy nem való bele, hanem azt, hogy ne erről szóljon csak az egész.

 

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

Rogue One is csak egy spin-off volt, aztán eléggé epikre és ütősre sikerült, sokak szerint a legjobb Star Wars film. Pedig csak egy csapat renegát lázadóról szól, akik meg akarnak szerezni egy tervrajzot. ;)

Igen ez mindig előjön, de azt sokszor elfelejtik hozzá tenni, hogy ebben a filmben benne van a Halálcsillag, Darth Vader, Tarkin és minden olyan elem ami naggyá tette az SW-t. Ezért lett epik, és biztos nem Chirrut Imwe vagy Baze Malbus miatt. ;) Egyébként egy ilyen film még ok, de ha jön egy hasonló ami ezt majmolja az majd mennyire lesz érdekes? Ráadásul ismert karakter nélkül. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Igen ez mindig előjön, de azt sokszor elfelejtik hozzá tenni, hogy ebben a filmben benne van a Halálcsillag, Darth Vader, Tarkin és minden olyan elem ami naggyá tette az SW-t. Ezért lett epik, és biztos nem Chirrut Imwe vagy Baze Malbus miatt. ;)

Hát nekem az RO biztos nem Vader meg Tarkin miatt volt olyan jó. Azok már csak bónuszok voltak. Túl sokat nem is szerepeltek úgyhogy ha csak ők lettek volna jók a filmnek túl sok veleje nem lenne.

 

Mindenesetre nem látom hogy mitől ütne olyan óriásit ha az ep.9 után játszódna a film. A birodalmi meg a sith flotta megsemmisült. Kilőnek még pár Első Rendi gépet? Ez a verhetetlen izgalmas felállás az amihez a jakkui csata nem tud felérni? Nyilván kilehet belőle jönni jól is és nem fogok kardomba dőlne ha ebbe az irányba mennek de semmivel nem érzem izgalmasabb témának mint a jakkui csatát. Épp ellenkezőleg. A jakkui csata speciel tényleg érdekes és epikus. Abban most igy látatlanba sokkal több fantáziát látok. Már csak azért is mert igy az átlag ember számára is lenne értelme a sequeleknek. Hisz lehetne a végén az utolsó pár perc az hogy a birodalmi maradványok lelépnek az ismeretlen régióba és igy nem lógna a levegőben hogy honnan van az Első Rend.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is sztori párti vagyok a hangsúlyok tekintetében. Persze ha lesz benne egy látványos csata, az is szuper lenne, de egy újabb történetszál elindítása, ami felcsigázza a nézőt, kb. mint a Mando esetében, az sokkal lényegesebb vonzerő számomra. 

 

Egyébként a két téma simán elfér egy filmben, csak az arányok legyenek jók. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bomarr írta:

Hát nekem az RO biztos nem Vader meg Tarkin miatt volt olyan jó. Azok már csak bónuszok voltak. Túl sokat nem is szerepeltek úgyhogy ha csak ők lettek volna jók a filmnek túl sok veleje nem lenne.

Azért jócskán ez volt a siker titka sok embernél. A begyepesedett OT rajongóknál meg pláne. A téma volt olyan ami érdekessé tette. Ki ne lett volna kíváncsi a Halálcsillag terveinek ellopására? Ellenben itt most nincs ilyenről szó.

 

3 perccel korábban, Bomarr írta:

Mindenesetre nem látom hogy mitől ütne olyan óriásit ha az ep.9 után játszódna a film. A birodalmi meg a sith flotta megsemmisült. Kilőnek még pár Első Rendi gépet? Ez a verhetetlen izgalmas felállás az amihez a jakkui csata nem tud felérni? Nyilván kilehet belőle jönni jól is és nem fogok kardomba dőlne ha ebbe az irányba mennek de semmivel nem érzem izgalmasabb témának mint a jakkui csatát. Épp ellenkezőleg. A jakkui csata speciel tényleg érdekes és epikus. Abban most igy látatlanba sokkal több fantáziát látok. Már csak azért is mert igy az átlag ember számára is lenne értelme a sequeleknek. Hisz lehetne a végén az utolsó pár perc az hogy a birodalmi maradványok lelépnek az ismeretlen régióba és igy nem lógna a levegőben hogy honnan van az Első Rend.

A Jakku-i csata nem tudom mekkora tömeget mozgatna meg... Engem ebben a filmben egyelőre a jövő emlegetése fogott meg. Most Kennedy vagy kamuzott, vagy rosszul fogalmazott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Dzséjt írta:

Rogue One is csak egy spin-off volt, aztán eléggé epikre és ütősre sikerült, sokak szerint a legjobb Star Wars film. Pedig csak egy csapat renegát lázadóról szól, akik meg akarnak szerezni egy tervrajzot. ;) 

 

Gondolkoztam, hogy az előző hozzászólásomba beírjam-e RO-t pont emiatt...

 

Ahogy Ody is írta ahhoz a sikerhez jócskán hozzájárult az, hogy olyan szorosan kapcsolódik az EP IV-hez, hogy már szinte nem is spin-off hanem egy bővített változat. Egy hasonló kis létszámú Lázadó csapat bármely cél érdekében elkövetett rajtaütése valamilyen "noname" birodalmi helyőrségen több mint valószínű nem aratott volna ilyen osztatlan sikert. 

Én K.K. szavai alapján úgy vélem, hogy ez a mű kronológiailag is az ST-t fogja követni, ekképpen a saját lábán kell, hogy megálljon és a jelenlegi infók alapján nem sokkal tűnik érdekfeszítőbbnek a történet, mint a Soloé. Amennyiben mégis az OT és az ST közé érkezne a film és jakkui csata stb. feldolgozás lesz benne akkor is úgy gondolom, hogy 4 éves szünet után nem egy spin-offal kellene visszatérni a nagyvászonra, hanem valami olyannal ami kb. felvázolja az új csapásirányt.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Azért jócskán ez volt a siker titka sok embernél. A begyepesedett OT rajongóknál meg pláne. A téma volt olyan ami érdekessé tette. Ki ne lett volna kíváncsi a Halálcsillag terveinek ellopására? Ellenben itt most nincs ilyenről szó.

Viszont az alapján amit irsz sokkal több érv szól a jakkui csata mellett mint az ep.9 utáni események mellett. Hisz belehet hozni Han Solot, Luke Skywalkert stb. ráadásul fiatalon. Az ep.9-ben egy villanásra de kiderült hogy tudnak fiatal Luke-ot csinálni. Ezzel szemben az ep.9-re a régi nagy kedvencek túlnyomórészt felfordultak.

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A Jakku-i csata nem tudom mekkora tömeget mozgatna meg...

Az hogy az Első Rend maradékát felszámolják az tömegeket vonzana? Mert szerintem nem igazán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.