Ugrás a kommentre

Rogue Squadron spoilermentes topik


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Felesleges bármelyikőtöknek előre prekoncepcionálisan leírni ezt a filmet. Jószerivel csak annyit tudunk, hogy vadászpilóták fognak lődözni egymásra valamikor. Bumm. Én a helyetekben megvárnám míg elkezdenek forgatni, és a kiszivárgott vagy hivatalos információk alapján döntenék. Persze a jakkui csatát én is szivesen látnám filmvásznon, de legalább ennyire érdekelne egy ep9 után játszódó film.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Bomarr írta:

Az hogy az Első Rend maradékát felszámolják az tömegeket vonzana? Mert szerintem nem igazán.

Akkor talán felmerülhet, hogy a vászonra nem biztos, hogy elsőre ilyen semmitmondó koncepciót sugalló filmmel kellene visszatérni. Nagyon kíváncsi vagyok a további fejleményekre ezzel kapcsolatban. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Iqvi írta:

Felesleges bármelyikőtöknek előre prekoncepcionálisan leírni ezt a filmet.

 

Azért van a fórum, hogy ilyen dolgokról beszéljünk, SW-ről, SW művekről, legyenek azok akármelyik stádiumban. Most a jelenlegi infók alapján ezek az álláspontok/nézetek vannak, ha lesz több infó akkor azok vagy változtatnak ezeken vagy sem, de akkor majd azok alapján beszélünk a filmről és így tovább egészen amíg meg nem néztük a filmet vagy akár azután is, mert egy azt követő film/sorozat stb. is befolyásolhatja egy mű megítélését. :) :peace:

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akkor talán felmerülhet, hogy a vászonra nem biztos, hogy elsőre ilyen semmitmondó koncepciót sugalló filmmel kellene visszatérni. Nagyon kíváncsi vagyok a további fejleményekre ezzel kapcsolatban. 

Az biztos hogy elég bevállalós, hogy egy vadászpilótás film lesz a következő mozifilm ami a jelek szerint önmagában áll majd. Ez persze adhatja majd az egyediségét is. Én a magam részéről nagyon kiváncsi vagyok rá, de nehezen hiszem hogy a tömegek nagyon fellesznek spanolva a vadászpilótáktól. Hacsak az előzetes nem lesz nagyon ütős. Mert az még eladhatja ezt a koncepciót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 27. - 14:11, Ody Mandrell írta:

Nem azt írtam, hogy nem való bele, hanem azt, hogy ne erről szóljon csak az egész.

A szokásos "már megint azt érzem, hogy el sem olvastad, amit írtam" megjegyzésed. Nem azt írtam, hogy erről szóljon az egész, hanem, hogy ez is benne lehetne, ;) :P A jakkui csata lehetne egy olyan végső ütközet, mint a scarifi, az endori, a naboo-i, a yavini... Stb. Ugye azok a filmek, amikben ezek szerepeltek, szintén nem csak erről szóltak. Vagy igen? Lehet egy olyan sztorit írni, ami független a már ismerttől, de a vége abba az ütközetbe torkollik (nem nehéz, a Battlefront 2 írójának is összejött az Utóhatástól függetlenül is, meg Claudia Gray-nek is az Elveszett csillagokban).

 

2021. 06. 27. - 14:11, Ody Mandrell írta:

Biztos tetszene, de itt egy érdekes sztoriról van szó, ami esetleg el is indít valamit. Az, hogy a már elég jól ismert korban lövöldöznek egymásra úgy, hogy tudjuk mi a végkifejlet az  már egy mozifilmben érdektelen. 

És mégis tetszett eddig a Rogue One és a Solo is, pedig azokban "a már elég jól ismert korban lövöldöznek egymásra úgy, hogy tudjuk, mi a végkifejlet". A lényeg ez volt mindkét filmnél. Tudtuk, hogy meglesz a Halálcsillag tervrajza, tudtuk, hogy Han és Chewie összeáll a Falconon és csempésszé válnak. Mégis izgalmasak tudnak lenni az új szereplők, az új helyszínek, az új események miatt.

Nem tudom, miért adod a szánkba azt, hogy mi azt írtuk, a filmnek a jakkui csatáról kéne szólnia. NEM! Ez csak egy elem lehetNE! Emellé be lehet mesélni egy rahedli érdekes szereplőt, látványos helyszíneket és igen, lehetne egy tökös és jó sztorit kanyarítani köré. És ebbeől az egészből, az ismert és új elemekből állhatna össze az egész egy filmmé. Nem csak a jakkui csatából. A jakkui csata ugyanolyan mellékes esemény lehetne, mint az ep7-ben a Csillagpusztító elleni légi ütközet, vagy az exegoli légi párbaj. A díszletet adná, miközben a fókusz a főszereplőkön van.

 

2021. 06. 27. - 14:11, Ody Mandrell írta:

Igen ez mindig előjön, de azt sokszor elfelejtik hozzá tenni, hogy ebben a filmben benne van a Halálcsillag, Darth Vader, Tarkin és minden olyan elem ami naggyá tette az SW-t. Ezért lett epik, és biztos nem Chirrut Imwe vagy Baze Malbus miatt.

Aha... Szóval nem a drámai történet, az önfeláldozó karakterek, az érdekes fordulatok, az SW egyes ismert elemeit új szemszögből megvilágító húzások és a minden eddigi star wars csatát felülmúló csata miatt. Mert nekem ezek miatt lett az. Nem Vader és Tarkin, meg nem is a Halálcsillag miatt. Nem csak ettől lett jó a film, hanem ezen elemek miatt is, de nem kirívóan és kizárólagosan ezen elemek miatt. Ez ugyanaz, mint amit én írtam. A jakkui csata egy remek, színesítő elem lenne, amitől jobb lehet a film, mert a rajongók ismerik - mint Tarkint, Vadert vagy a Halálcsillagot. Be lehet vinni sok-sok olyan szereplőt, akit már ismernek (Han, Ackbar, Wedge, Luke, Leia, Chewie - hogy csak a filmekből szemezgessek, de a rajongók egy részének Iden Versio vagy Sloane megjelenésétől is megdobbanna a szíve). Ráadásul a tágabb közönségnek sem lenne olyan éles az átmenet az ep6 vége és az ep7 eleje között, ha lenne egy köztes film, ami árnyalja a dolgokat. Ahogy az RO és a Solo is jót tett az ep3 és ep4 közötti űrnek.

 

23 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azért jócskán ez volt a siker titka sok embernél. A begyepesedett OT rajongóknál meg pláne. A téma volt olyan ami érdekessé tette. Ki ne lett volna kíváncsi a Halálcsillag terveinek ellopására? Ellenben itt most nincs ilyenről szó.

Azért ne mossuk össze a sikert és a jót. Attól, hogy sikeres, még nem biztos, hogy jó is, és fordítva is igaz. Ami jó, nem feltétlen sikeres. Lásd az ep8-at, ami kiváló film, mégis b*szogatják a "hard core rajongók". Én egy jó filmben gondolkodom, ami mellékesen a rajongók maszturbálós igényeit is kielégíti. Az RO ebben remek volt, mert Vader és Tarkin nélkül is ugyanolyan jó film lenne. A Halálcsillagot nyilván nem lehet kivonni az egyenletből, mert köré van írva a sztori.

Amúgy meg, ki ne lenne kíváncsi a Birodalom végső elbukásának, ráadásul egy olyan film képében, ami akár az ep6 folytatása is lehetne? Szerintem többeket megmozgatna ez, mint a jelenleg eléggé felemásan megítélt ST folytatása. Ráadásul el is indíthat valamit: az új Köztársaság éráját a mozivásznon. Ennek az érának még mindig nagyon nincs kidolgozott, egységes képe. A The Mandalorian építkezik, de lassan és egy személyre leszűkülve. Mennyit is láttunk eddig két évad alatt az új Köztársaságból? Egy-két szót mondtak róla, aztán jónapot. Egy mozifilm ezt jobban megalapozhatná. Lényegében akár láthatnánk is a formálódó új Köztársaságot, ahogy most látjuk a Bad Batch-ben a formálódó Birodalmat. Csak az egyikben pár pilóta szemszögén át. Ami nem másabb, mint pár klónkatona szemszögén át nézni a Birodalom megalakulását.

Van egy komplett, de még kiforratlan éránk, amiben van bőven potenciál. Vétek lenne nem kihasználni.

 

17 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Az biztos hogy elég bevállalós, hogy egy vadászpilótás film lesz a következő mozifilm ami a jelek szerint önmagában áll majd. Ez persze adhatja majd az egyediségét is. Én a magam részéről nagyon kiváncsi vagyok rá, de nehezen hiszem hogy a tömegek nagyon fellesznek spanolva a vadászpilótáktól. Hacsak az előzetes nem lesz nagyon ütős. Mert az még eladhatja ezt a koncepciót.

Szerintem ezt a filmet főleg a látvány és a csaták fogják eladni első körben, és ha jók, akkor második körben a karakterek. Ha meg tudnák csinálni úgy a filmet, hogy a szereplők nem olyan no-name figurák lesznek, mint a legtöbb SW csatában, hanem emlékezetesebbek, mint az ep4-ben, akkor ütős lehet karakterek szintjén is a dolog. Amúgy lehet, hogy beszédes, hogy a Zsivány osztagról nem sokat tudni, mit csináltak az ep6 után. Eddig csak a Squadronsban szerepeltek, de ott is csak Wedge.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 26. - 22:56, Bomarr írta:

Egyébként egy ilyesmi sztorihoz mit szólnátok:

A film ott kezdődik, hogy vége az endori csatának. A galaxisban terjed a híre, hogy a Birodalom óriási pofont kapott. Az egyik első jelenet lehetne mondjuk a coruscanti ünneplés, ahol hősünk úgy dönt, hogy pilótaként csatlakozni akar a lázadókhoz, vagyis ekkor már az Új Köztársasághoz. A film vége pedig a jakkui csatába vagyis a galaktikus polgárháború utolsó nagy ütközetébe futhatna ki.

Nekem tetszene. Amúgy is kíváncsi vagyok arra, hogy miképpen festene nagyvásznon a Jakkui csata. Szerintem remek ötlet lenne ezt bemutatni. Pláne, hogy ezt az eseményt a Zsivány osztag tagjainak szemén keresztül ismernénk meg. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
5 perccel korábban, Whill írta:

Akkor az már biztos, hogy a sequel trilógia után fog játszódni? Mert ezzel nálam az egyik legjobban várt projekt helyére lép elő.

Nem tudni róla semmit. Lehet igen, lehet nem. Könnyen lehet, hogy a "future era of the galaxy" szöveg úgy is értelmezhető, hogy időrendben inkább a Mandihoz lehet közel, hiszen valószínűleg a jövőben sokkal inkább ez a korszak fog előtérbe kerülni. Így itt akár kaphatunk egy pár plusz infót az Új Köztársaságról. De az is előfordulhat, hogy valóban kapunk egy Post-TROS filmet. Vagy kapunk egy Jakkui csatát. Majd meglátjuk.

 

Amúgy Jordan úgy tudja, hogy 2022 elején fogják elkezdeni a forgatást, mert manapság mindenki hosszabb idővel dolgozik, hogy biztos elkészüljenek a projektekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Whill írta:

Akkor az már biztos, hogy a sequel trilógia után fog játszódni? Mert ezzel nálam az egyik legjobban várt projekt helyére lép elő.

Egyelőre engem is ez érdekelne a legjobban, de ahogy Bence is írta, erről még nincs konkrét infó. Ami biztos, hogy a promó videóban régi X-szárnyú volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A The Hollywood Reporter most közölte az oldalukon, hogy a film nem fog megjelenni 2023 decemberében.

 

Írásukban megírták, hogy Patty jelenleg sok projekttel foglalkozik (WW3, Amazonokkal foglalkozó tv sorozat, Cleopatra) és úgy néz ki, megvárják, míg ezekkel dűlőre jut, majd csak utána vág bele az előkészületekbe.

  • Szomorú 1
  • Meglepő 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy az isten tudja mikor jön. Lehet 5-6 év is. Továbbra se értem ezeket a bejelentéseket. Komolytalanná kezdenek válni a nagy csinnadrattával bejelentett SW mozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tényleg kezd komikus lenni. A mostani hír ugyanis tényleg az hogy nem ellett csúsztatva egy vagy két évvel hanem a Disney konkrétan kivette a filmtervéből és majd valamikor visszatérnek rá....

 

Egyébként Patty-val jól megszivták, mert pont azután, hogy nagy csinadrattával bejelentették, hogy készül a saját SW mozija, kijött a Wonder Woman 1984, amiről Patty mindenhol elmondta hogy ez bizony teljesen az ő vizióját adja vissza és harcolt azért, hogy olyan legyen a film amilyen.... a film meg nem lett jó ráadásul a kutyát se érdekelte. A mozikban bukás volt persze nem kis részben a pandémia miatt.

 

Szóval gondoltam is hogy vakarják a fejüket a Disney-nél, hogy a nagy szünet után biztos jó ötlet volt-e Patty-nak adni a következő mozifilmet aminek be kéne lelkesítenie a nagyérdeműt. 

Vegyes érzéseim vannak a dolog kapcsán: egyik oldalról a sok variálás tényleg már szinte hiteltelenné tesz minden filmes bejelentést, másrészt viszont látszik hogy nagyon vigyáznak hogy a következő film nagyot szóljon és talán nem baj hogy ez az elsőszámú prioritás.

Kár hogy ennek az egyik eredménye az hogy Rian-nak már 4 éve van egy bejelentett trilógiája, de szó sincs arról hogy abból bármi lenne és lehet hogy a Rogue Squadron is beáll a sorba. Állítólag itt egyébként a forgatókönyvvel is voltak bajok. Az SWNN úgy tudja, hogy a Rogue Squadront eléggé újra kell írni.

  • Nagyon tetszik 1
  • Szomorú 4
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem eleve fenntartásaim voltak a rendezővel kapcsolatban, de most, hogy bukott a WW2, lehet hogy a Disney is arra jutott, jobb jegelni a dolgot. Főleg ha láthatták a korai draftokat, amik a hírek szerint hagytak kívánni valót maguk után. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én alapból nem is értem, hogy miért az a módi a Lucasfilmnél, hogy fognak egy rendezőt aki épp nagyot ment valami mással, aztán kitalálnak neki egy filmet. Nem az lenne a jó módszer, hogy megiratom a storyt egy forgatókönyvíróval és aztán ha az kész akkor keresek hozzá egy rendezőt, aki jól passzol hozzá és megfelelően filmre tudja vinni és több, viszonylag konstans jó mozifilmes rendezései vannak, ellentétben a feljebb említett hölgyeménnyel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ez tényleg kezd komikus lenni. A mostani hír ugyanis tényleg az hogy nem ellett csúsztatva egy vagy két évvel hanem a Disney konkrétan kivette a filmtervéből és majd valamikor visszatérnek rá....

 

Egyébként Patty-val jól megszivták, mert pont azután, hogy nagy csinadrattával bejelentették, hogy készül a saját SW mozija, kijött a Wonder Woman 1984, amiről Patty mindenhol elmondta hogy ez bizony teljesen az ő vizióját adja vissza és harcolt azért, hogy olyan legyen a film amilyen.... a film meg nem lett jó ráadásul a kutyát se érdekelte. A mozikban bukás volt persze nem kis részben a pandémia miatt.

 

Szóval gondoltam is hogy vakarják a fejüket a Disney-nél, hogy a nagy szünet után biztos jó ötlet volt-e Patty-nak adni a következő mozifilmet aminek be kéne lelkesítenie a nagyérdeműt. 

Vegyes érzéseim vannak a dolog kapcsán: egyik oldalról a sok variálás tényleg már szinte hiteltelenné tesz minden filmes bejelentést, másrészt viszont látszik hogy nagyon vigyáznak hogy a következő film nagyot szóljon és talán nem baj hogy ez az elsőszámú prioritás.

Kár hogy ennek az egyik eredménye az hogy Rian-nak már 4 éve van egy bejelentett trilógiája, de szó sincs arról hogy abból bármi lenne és lehet hogy a Rogue Squadron is beáll a sorba. Állítólag itt egyébként a forgatókönyvvel is voltak bajok. Az SWNN úgy tudja, hogy a Rogue Squadront eléggé újra kell írni.

Ezzel kapcsolatban bejátszhat Gina Caran helyzete? Lehet ő lett volna az egyik főhős, akinek a kiválása teljesen átvariálta a forgatókönyvet is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Donát írta:

Ezzel kapcsolatban bejátszhat Gina Caran helyzete? Lehet ő lett volna az egyik főhős, akinek a kiválása teljesen átvariálta a forgatókönyvet is?

Nem hinném. Gina Carano inkább a Rangersnél jöhetett szóba, mint potenciális szereplő (hogy főhős vagy csak supportive szerep, az most lényegtelen) és ehhez a projekthez nem igazán volt köze. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ez határozatlan időre jegelve... Nem mondom, hogy ezt a filmet vártam a legjobban, de ezek a húzások már tényleg komolytalanná és bizonytalanná teszik a korábbi bejelentéseket is. Azt látni, hogy filmes fronton nagyon akadozik a gépezet, míg a SW-sorozatipar jövőre dübörögni fog ezerrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Ezzel kapcsolatban bejátszhat Gina Caran helyzete? Lehet ő lett volna az egyik főhős, akinek a kiválása teljesen átvariálta a forgatókönyvet is?

Nem hiszem. Gina már régi történet. Ráadásul a karaktere elég egyszerü igy könnyen helyettesithető. Nem túl bonyolult kitalálni egy hasonló karaktert egy forgatókönyvirónak. Aligha zavarhatott be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul már ki is békültek a színfalak mögött. A Disney jelölte is őt valamelyik díjra, most nem emlékszem pontosan a részletekre.

Amúgy erről a filmről szinte semmit nem tudunk, de kétlem, hogy terv szinten is akár benne lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Én alapból nem is értem, hogy miért az a módi a Lucasfilmnél, hogy fognak egy rendezőt aki épp nagyot ment valami mással, aztán kitalálnak neki egy filmet. Nem az lenne a jó módszer, hogy megiratom a storyt egy forgatókönyvíróval és aztán ha az kész akkor keresek hozzá egy rendezőt, aki jól passzol hozzá és megfelelően filmre tudja vinni és több, viszonylag konstans jó mozifilmes rendezései vannak, ellentétben a feljebb említett hölgyeménnyel.

Teljesen egyetértek, azt még hozzá téve, hogy csináljanak olyan filmet/filmeket, amelyekhez valaki összehozott már egy jó forgatókönyvet, és persze párhuzamosan mehetne több forgatókönyv alkotása is, győzzön a jobbik alapon.  Én is úgy vagyok vele, hogy vannak elképzeléseim, milyen SW témát látnék szívesen, de a gyakorlat azt mutatja, hogy bármi tetszhet, HA JÓ LESZ. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Pildi írta:

Teljesen egyetértek, azt még hozzá téve, hogy csináljanak olyan filmet/filmeket, amelyekhez valaki összehozott már egy jó forgatókönyvet, és persze párhuzamosan mehetne több forgatókönyv alkotása is, győzzön a jobbik alapon.  Én is úgy vagyok vele, hogy vannak elképzeléseim, milyen SW témát látnék szívesen, de a gyakorlat azt mutatja, hogy bármi tetszhet, HA JÓ LESZ. :) 

Nem feltétlenül a rajongók a kérdés, hanem az átlagemberek, pláne így COVID idején. Valami ütősnek kell lennie, különben a kutya sem megy be rá és hatalmasat bukik a film anélkül, hogy a minősége érdemben megítéltetett volna nagyvásznon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A The Hollywood Reporter most közölte az oldalukon, hogy a film nem fog megjelenni 2023 decemberében.

 

Írásukban megírták, hogy Patty jelenleg sok projekttel foglalkozik (WW3, Amazonokkal foglalkozó tv sorozat, Cleopatra) és úgy néz ki, megvárják, míg ezekkel dűlőre jut, majd csak utána vág bele az előkészületekbe.

Nagyon magabiztosak benne. A téma sosem tetszett, de Patty Jenkins rendező miatt bíztam benne, hogy mégis csak tetszeni fog. Az eddigi filmjeivel nagyon elégedett voltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ez tényleg kezd komikus lenni. A mostani hír ugyanis tényleg az hogy nem ellett csúsztatva egy vagy két évvel hanem a Disney konkrétan kivette a filmtervéből és majd valamikor visszatérnek rá....

Amúgy hivatalosan el lett csúsztatva egy évvel:

 

The Hollywood Reporter:

https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/patty-jenkins-star-wars-movie-rogue-squadron-delayed-1235044023/

"Squadron would have been the first feature since the end of the Skywalker Saga, which wrapped up with 2019’s Star Wars: The Rise of Skywalker. It has a release date of Dec. 22, 2023, and while that currently remains in place, dates can always shift."

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.