Ugrás a kommentre

A The Acolyte sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

OK, hogy most a Disney hozott egy olyan döntést, ami joggal válthatja ki a nem tetszést, de szerintem azért még nem kellene pokolra kívánni, mert sok jó dolgot is adott már. Ez a fajta gondolkodás pont arra szintre való lesüllyedés ami itt nem igazán kedvelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bence1997 írta:

Szóval így a Disney+ jövője eléggé karcsú, ha eredeti tartalmat nézünk (és most nem csak a Star Warst vagy Marvelt figyelem).

És milyen jó, hogy most fognak árat emelni, meg reklámokat is bevezetni... mit gondol, miből tartja majd meg az előfizetőket?

 

Egyébként, most ahogy írtad, hogy csak 1 SW sorozatot hagyott jóvá eddig, a fejembe ötlött: mi van, ha azért nem érkezett hír a D23-on sem új animációs sorozatról, mert annak sem adott zöld utat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

OK, hogy most a Disney hozott egy olyan döntést, ami joggal válthatja ki a nem tetszést, de szerintem azért még nem kellene pokolra kívánni, mert sok jó dolgot is adott már. Ez a fajta gondolkodás pont arra szintre való lesüllyedés ami itt nem igazán kedvelt.

De ilyen még nem volt! Annyira a profit került előtérbe, hogy semmi más nem számít. Főleg ha az Acolyte-ot tényleg ők kaszálták el. Bocsánat, de én nem fogok jó pofát vágni azért mert eddig nem szóltak bele. Ez most egy töréspont! Innentől lehet mélyrepülés is, amit ugye nem szeretnénk? Ne nézzünk már el mindent! Igenis b*sszák meg ha ehhez közük volt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Yoda József írta:

És milyen jó, hogy most fognak árat emelni, meg reklámokat is bevezetni... mit gondol, miből tartja majd meg az előfizetőket?

Hát nem egy rossz nézettségi adatokat produkáló sorozatból az biztos.

Az Andor második évadon egybként pont azután kezdtek dolgozni hogy visszajött Iger. Ha akarta volna még bőven lefújhatta volna. De nem tette. 

 

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De ilyen még nem volt! Annyira a profit került előtérbe, hogy semmi más nem számít. 

Amikor a Solo után lefújták az összes bejelentett mozifilmet és teljesen leálltak az új SW mozik előkészitésével az miről szólt ha nem a profitról?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, 1valaki írta:

Nem lehetséges hogy a hiba a ti készüléketekben van?Ugyanis mindenki egy nagy rakás sz.rnak tartja rajtatok és Rixonon kivül.

 

Nem lehetséges. Milyen hiba? Hogy uram bocsá' nem egyezik az ízlésünk a haterekkel?  Másrészt, ez a "mindenki" most egy szobában van velünk? Ők egy meglehetősen hangos kisebbség, ami elnyomja az értelmes, de kevésbé karakán többség hangját. Igenis voltak, akiknek tetszett, pl redditen is rendszeresen futok bele olyan posztokba, hogy OP nem érti, hogy miért fikázzák ennyien. Hogy felkészültek a legrosszabbra, csak hogy nézzenek egy nagyot, hogy "emiatt volt ez az egész felháborodás?" A youtuberek pedig, akik gusztustalanul beleálltak az egész műbalhéba, szépen meglovagolták az algoritmust, hogy minél nagyobb nézettséget generáljanak maguknak. A véleményformáló hatás az tagadhatatlan sajnos, mert jópáran miattuk, illetve a review bomb miatt nem nézték, de mondjuk ki, hogy azoknak annyi eszük is van. ;)

Szóval igen, rengeteg fikázódást, de sok szeretetet is kapott a sorozat, csak az utóbbi el van dugva az előbbi mögé.

 

A többség véleménye meg valahol a két véglet között van szerintem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Bomarr írta:

Amikor a Solo után lefújták az összes bejelentett mozifilmet és teljesen leálltak az új SW mozik előkészitésével az miről szólt ha nem a profitról?

Az is egy hatalmas baromság volt, ugyanúgy, mint Rian száműzése. Ő még ráadásul egy sikeres filmet is letett az asztalra de ez se volt elég. Szóval igen csak foszladozik az a kép, hogy a Disney mekkora f*sza gyerek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az is egy hatalmas baromság volt, ugyanúgy, mint Rian száműzése. Ő még ráadásul egy sikeres filmet is letett az asztalra de ez se volt elég. Szóval igen csak foszladozik az a kép, hogy a Disney mekkora f*sza gyerek.

A Disney-éra koránt sem hibátlan és mentes a ballépésektől viszont annyi és olyan minőségű Star Wars készült alattuk ami korábban az elképzelhetetlen kategória volt. Én úgy nőttem fel, hogy van három film. Ez 1999 után hat év alatt bővült ki oda, hogy lett még három film. Hogy most például mi volt az elmúlt hat évben az durva. 

Lehet ábrándozni, hogy más felállásban mennyivel jobb lenne, de én sok jóra nem számitok arra az esetre ha változik a felállás és mondjuk máshoz kerülnek a jogok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bomarr írta:

A Disney-éra koránt sem hibátlan és mentes a ballépésektől viszont annyi és olyan minőségű Star Wars készült alattuk ami korábban az elképzelhetetlen kategória volt. Én úgy nőttem fel, hogy van három film. Ez 1999 után hat év alatt bővült ki oda, hogy lett még három film. Hogy most például mi volt az elmúlt hat évben az durva. 

Igen, de ezt meddig lehet mondogatni? Elindultak egy olyan irányba a dolgok amik nem kicsit baljósak számomra. Nyilván van akinek nincs nagy gondja azzal, hogy most ezt a sorozatot nem folytatják, de itt jóval többről van szó. A Boba se kapott második évadot, a kutya nem hisztizett miatta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Igen, de ezt meddig lehet mondogatni?

Amíg minőségi SW tartalmakat tesznek le az asztalra. Addig nálam rendben lesznek. Egyelőre ezaz év jó volt és a kilátásban lévő produkciók is érdekelnek.

Azaz elvárás pedig szerintem, hogy a Disney akkor is gyártson SW tartalmakat, ha azok nem igazán sikeresek, nem áll meg a realitás talaján. Nem látom, hogy bármi olyat léptek volna, ami meglepő lenne. Sajnálatos, de logikus. Az SW addig lesz amig sikeres tud lenni. Ha nem nézik elegen akkor nem fog készülni új SW tartalom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosabban annyian nem nézték amennyit a Disney elvárt. Talán ezen kellene kalibrálni, vagy figyelembe venni a többi tényezőt, amit pl. korábban már vagy 20x leírtam. Egy dolog a sikeresség, egy másik a túlzott elvárás és kapzsiság. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pontosabban annyian nem nézték amennyit a Disney elvárt. Talán ezen kellene kalibrálni, vagy figyelembe venni a többi tényezőt, amit pl. korábban már vagy 20x leírtam. Egy dolog a sikeresség, egy másik a túlzott elvárás és kapzsiság. 

De mi volt a túlzott elvárás? Ez volt a legdrágább SW sorozat eddig, ha epizódra, epizódhosszra lebontod. És közben a legkevésbé nézett. Ezt sehogy nem lehet kimagyarázni sajnos. Aligha hiszem, hogy amikor 180 milliót kicsengetett a Disney, az lett volna a reális elvárás, hogy majd kevesebben nézik, mint az eddigieket.

  • Nagyon tetszik 2
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor itt valami hiba van, nem? Miért gondolták, hogy majd az Acolyte lehozza a csillagokat az égről? Minden előttük volt amiből lehetett látni milyen lesz a sorozat. Az alapján amit írtál az látszik, hogy nem a Lucasfilm itt a ludas, hanem a Disney. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

De akkor itt valami hiba van, nem? Miért gondolták, hogy majd az Acolyte lehozza a csillagokat az égről? Minden előttük volt amiből lehetett látni milyen lesz a sorozat. Az alapján amit írtál az látszik, hogy nem a Lucasfilm itt a ludas, hanem a Disney. 

 

Ugye az Acolyte 2020-ban lett berendelve, amikor is az a Bob Chapek volt a Disney CEO-ja, akiről tudjuk, hogy szórta a pénzt, és nehéz helyzetbe hozta a vállalatot. Iger egyik első dolga volt, hogy pénzügyileg konszolidálja a vállalatot, ez a folyamat még most is tart.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kérdésedre válaszoltam, hogy miért fektettek vajon ennyi energiát, pénzt a sorozatba. Ezért, mert akkor más volt a CEO, más idők voltak. Most, 2024-ben szerintem esélye se lenne, hogy ekkora büdzsét kapjon egy friss SW sorozat

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor egyszerű lehetne a megoldás: megcsinálják a 2. évadot, de alacsonyabb költségvetésből. Biztos lehetne spórolni pár dolgon, hiszen most minden szuper volt látványilag, mégsem tetszett elég sok embernek, akiknek viszont igen, azoknak nagy eséllyel akkor is tetszett volna, ha fele ilyen látványos. Vagy SW sorozat csak elsőosztályú lehet látványilag, mert egyébként megszólják, hogy nahát, nem ezt szoktuk meg?

 

Nekem most az jutott eszembe, hogy talán ezt kellene elfogadni, hogy az SW elmozdult egy rétegélmény kategória felé. Nem érdekli annyira a tömegeket, legfeljebb csak ha a jól bejáratott receptet követi. Az újdonságok sokkal kevesebb nézőt mozgatnak meg, ergo el kellene engedni a nagy büdzsés ábrándokat, és kevesebb pénzből csinálni színvonalas, bátor, újabb érákba merészkedő alkotásokat, amelyeknél belefér, hogy kevesebben nézik, de amelyek egyébként azt a kisebb rajonói réteget, aki vágyik az újra (mint mi is) ki tudja szolgálni. Lehetne ilyen a 2. évad. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Megölték Yord-ot, onnantól bezuhant a nézettség, véletlen lenne? :D 

Egyébként lehetséges, hogy rosszul esett sokaknak, hogy a szépen felépített, megszeretett új karakterekkel hirtelen végeztek. Ez teljesen idegen volt eddig az SW-től, és lehetett nagyon csalódást keltő. Ráadásul Yord épp kezdett a szépfiús beütésektől eltávolodva éretten reagálni a kényes helyzetekre, és nagy kár, hogy hirtelen vége lett az élménynek, hogy a további fejlődését lássuk. Ez nekem is csalódás volt, de túl tudtam tenni magam rajta, mert közben meg a sztori szépen haladt. De aki Yord-ra lett volna kíváncsi a továbbiakban is, az lehet, hogy kinyomta a tévét egyből. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Pildi írta:

el kellene engedni a nagy büdzsés ábrándokat, és kevesebb pénzből csinálni színvonalas, bátor, újabb érákba merészkedő alkotásokat, amelyeknél belefér, hogy kevesebben nézik, de amelyek egyébként azt a kisebb rajonói réteget, aki vágyik az újra (mint mi is) ki tudja szolgálni. Lehetne ilyen a 2. évad. 

 

Csakhogy a Disney biztos nem azért vette meg a világ egyik legnagyobb média franchise-át, hogy "aprópénzt" keressen vele, úgyhogy szerintem ez hiú ábránd.

 

 

 

Amúgy lehet fújni a Disney-re, de ez az általánosság, másik cégek is könyörtelenül elsöprik, azt ami a számukra nem megfelelő eredményt hozza.

Amióta a filmstúdiókban az üzletemberek a főnökök nem a kreatívok azóta, így van és így is lesz. Szerintem.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, 1valaki írta:

Nem lehetséges hogy a hiba a ti készüléketekben van?Ugyanis mindenki egy nagy rakás sz.rnak tartja rajtatok és Rixonon kivül.

Kisebbséghez tartozni nem hiba. Nehéz ezt megmagyarázni érvekkel, hogy valami miért tetszik vagy nem. Miért szeretsz bele valakibe vagy nem? Talán maradt valami gyermeki látásmód bennünk. A 12 éves lányomnak nehéz volt elmagyarázni, hogy másoknak miért nem tetszik, nem sikerült. Neki a 3. rész az egyik kedvence, de ő nem fog kritikákat csinálni a netre. :idn:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez abszolút nincs így. Nyilván a hozzád hasonló férgek most tobzódnak az örömben, csak azt nem látom mi lenne az SW jövője. Ezt nyilván te se tudod, csak ész nélkül lököd a sok f*szságodat. 

Kimoderálva obszcén személyeskedés miatt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Amíg minőségi SW tartalmakat tesznek le az asztalra. Addig nálam rendben lesznek. Egyelőre ezaz év jó volt és a kilátásban lévő produkciók is érdekelnek.

Azaz elvárás pedig szerintem, hogy a Disney akkor is gyártson SW tartalmakat, ha azok nem igazán sikeresek, nem áll meg a realitás talaján. Nem látom, hogy bármi olyat léptek volna, ami meglepő lenne. Sajnálatos, de logikus. Az SW addig lesz amig sikeres tud lenni. Ha nem nézik elegen akkor nem fog készülni új SW tartalom.

Alapvetően egyetértek. Két dolog ami árnyalhatja a képet:

1) A Disney navigálta vajon az SWt egy olyan pozícióba ami miatt egy nem mainstream sorozat nem kap elég nézettséget? Szerintem nem. Tény, hogy a Disney égisze alatt az SW valamelyest megosztó, de az SW '80 óta szinte mindig az. Illetve még mindig jelentős hullámokat vet egy új SW tartalom a világban tehát szerintem továbbra is van érdeklődés. Emiatt nem kárhoztatnám őket. 

 

2) A Disney olyan alkotók kezébe adta a lehetőséget, akik nem szolgáltak rá? Ez lehetne egy kritika, sokan biztos osztják akiknek nem tetszett a sorozat, de a véleményem szerint jó minőségű lett az Acolyte is. Az, hogy az SWt kevésbé értő nézők illetve a kizárólag mainstream vonalra ráharapó nézők kritizálják az egy dolog, de a PTt is sokan kritizálták, mégis remek minőséget kaptunk.

 

Szóval én is inkább hálát adok az égnek az elmúlt 12 év terméséért. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, gafz írta:

Kedves rajongók! Ezt a sorozatot nem a hatterek buktatták meg. Lehet, nektek tetszett, de a kevéssé vérfanoknak kevéssé. Ennyi. Nekem se adott végül semmi emlékezeteset. Ezért csak nem vagyok hatter?

Ez aztán tőled rohadt hitelesen hangzik. :D Neked mi adott emlékezeteset? A korábbi sorozatokat is végig kritizáltad, sok részre már akkor nem emlékeztél amikor írtál róluk. Nem kell úgy tenni, mintha ez új lenne. Csak a szokásos.

 

9 órával ezelőtt, 1valaki írta:

Kimoderálva obszcén személyeskedés miatt. 

Feltettek neked itt egy kérdést, nevesül Yoda József. Persze arra nem válaszoltál, mert ahhoz gondolkodni kellene, azt meg ész nélkül nehéz. Hoztad a szokásost, ugrottál a sz*rra, mint a legyek. :D Szerencséd, hogy Donát kimoderálta mit írtál, mert én biztos kib*sztalak volna innen (persze ami késik nem múlik). Mondjuk nem lennék meglepve ha Ben lennél, vagy valamelyik szociopata alteregója. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Ez aztán tőled rohadt hitelesen hangzik. :D Neked mi adott emlékezeteset? A korábbi sorozatokat is végig kritizáltad, sok részre már akkor nem emlékeztél amikor írtál róluk. Nem kell úgy tenni, mintha ez új lenne. Csak a szokásos.

Igen, lassan de biztosan veszik ki belőlem az új SW szeretete. Az utolsó emlékezetes azt hiszem a Rogue One volt. 

PS: ha valami nem jön be, azt nem nézi meg többször az ember és nem emékszik minden mozzanatára. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.