Ugrás a kommentre

1x12 - Rescue on Ryloth


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Remélem meg lesz magyarázva, hogy mi is a helyzet konkrétan a chipekkel.

 

Tetszett, hogy ebben a részben már konkrétan céloztak rá, amit mi nézők a Common Ground című részből és más művekből már láthattunk, miszerint volt köztársasági és volt szeparatista világ között a Birodalom nem tesz különbséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Lesz itt gebasz a klónokkal a rész alapján.:D

 

Crosshair arckifejezése érdekes volt, a rész végén. Nem éppen azt mutatta, hogy nagyon le akarná vadászni a 99-es kommandót, miután megkapta Rampart-tól az engedélyt. 

Vagy az jár a fejében, amit Rampart mondott, "kár hogy nem velünk vannak, hanem ellenünk".

Lehet elgondolkozik, hátha át tudja őket állitani, és akkor együtt lehetnek megint, mint korábban. 

 

A chipekkel kapcsolatban meg, lehet szépen lassan elkezdenek elhalni, vagy lebomlani, de ki tudja mi jár a készitők fejében.  Crosshair esetében is folyamatosan tunningolni kell, hogy normálisan működjön. Most az hogy génhibás, klón vagy sem, az itt már nem számit. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Crosshair-nél szerintem ilyen "éppenhogycsak" hat a chip, ezért tuningolgatták neki. Lehet ennek már elmúlik lassan a hatása. Rész végén lehet kicsit vívódott magában, egyik énje levadászná őket, a másik meg nem.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is jó volt látni a Syndulla családot, de itt most a lényeg a végén volt, ahol ráfordultunk az évad fináléjához vezető útra! @Cpt. Rex jól sejtette, hogy Howzer lesz az a katona, aki beindítja a dolgokat. Érdekes volt, hogy több klón is önként bevallotta, hogy nem helyes amit tesznek. Crosshair arckifejezései is gyorsan változnak, mintha vívódna. Bár ezt nála sose tudni. Nagyon izgalmas utolsó négy részre számítok, és hatalmas drámára a végén. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Remélem meg lesz magyarázva, hogy mi is a helyzet konkrétan a chipekkel.

Szerintem erre lesz felhúzva a klónok kiiktatása.

 

7 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Tetszett, hogy ebben a részben már konkrétan céloztak rá, amit mi nézők a Common Ground című részből és más művekből már láthattunk, miszerint volt köztársasági és volt szeparatista világ között a Birodalom nem tesz különbséget.

Ez valahol káros is. Itt most egy lojálisnak induló világot sikerült Rampartnak a Birodalom ellen fordítani. Eközben hatalmas anyagi kár is érte őket, hisz leamortizálták a finomítót. Szóval a lehető legrosszabb történt az ő szemszögükből. És miért? Mert Cham Syndullát sokan követnék? És? Amíg jóban van a Birodalommal, kövessék. Kicsit érthetetlenül haragította magára Rampart a Twilekeket. 

 

2 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Crosshair-nél szerintem ilyen "éppenhogycsak" hat a chip, ezért tuningolgatták neki. Lehet ennek már elmúlik lassan a hatása. Rész végén lehet kicsit vívódott magában, egyik énje levadászná őket, a másik meg nem.

Ez simán benne volt a viselkedésében. Nagyon nagy a spektrum még, amit Crosshair képvisel. Nagyon nem tudni még most se, mi lesz a sorsa, vagy mit fog választani.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez valahol káros is. Itt most egy lojálisnak induló világot sikerült Rampartnak a Birodalom ellen fordítani. Eközben hatalmas anyagi kár is érte őket, hisz leamortizálták a finomítót. Szóval a lehető legrosszabb történt az ő szemszögükből. És miért? Mert Cham Syndullát sokan követnék? És? Amíg jóban van a Birodalommal, kövessék. Kicsit érthetetlenül haragította magára Rampart a Twilekeket. 

 

Már az előző részben is volt említve, hogy vannak fenntartások a finomítóval kapcsolatban ez előbb utóbb csak eszkalálódott volna amíg Cham sem fogja tűrni és ezt Rampart is tudta. Ha Cham hivatalosan is kiáll a Birodalom ellenében amíg megvan a vezetői titulusa, akkor biztosan a teljes nép is vele lázad, így Taa lelövésének vádjával és azzal, hogy megszökött a bolygóról (mert ugye mi az általános hit, hogy az menekül aki bűnös) sárba lett tiporva a neve, így a nép nem áll ki mellette.
Rampart nem számított a BB-re, illetve mondja is, hogy alábecsülte őket, így arra sem számíthatott, hogy lezúzzák a finomítót, de amúgy is szerintem a finomító rendberakási költsége a birodalmi költségvetésben parányi tétel lehet. Egy egész bolygónyi rabszolga akik megtermelik az értékes anyagot a számukra bőven megéri ezt a mértékű ráfordítást.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez igaz, de ráért volna konfrontálódni Chammal, ha már nem tud tovább sumákolni. :)

 

De azt nem tudhatja pontosan Chamnak mikor lesz elege és ha Cham teljes renoméjával fordul ellene az bolygó szintű nyílt háborúhoz vezetne, így meg a legrosszabb eshetőség szerint is csak gerillákkal kell számolnia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Továbbra is jó volt látni a Syndulla családot, de itt most a lényeg a végén volt, ahol ráfordultunk az évad fináléjához vezető útra! @Cpt. Rex jól sejtette, hogy Howzer lesz az a katona, aki beindítja a dolgokat. Érdekes volt, hogy több klón is önként bevallotta, hogy nem helyes amit tesznek. Crosshair arckifejezései is gyorsan változnak, mintha vívódna. Bár ezt nála sose tudni. Nagyon izgalmas utolsó négy részre számítok, és hatalmas drámára a végén. :( 

Igazából ez igy nem teljesen igaz. Én azt feltételeztem hogy dezertálni fog, de semmi ilyesmi nem történt. Nyiltan megtagadta a parancsot, de ennyi. Crosshair le is lőhette volna azon nyomban, de nem tette, mert valahol együtt érez Howzer-el, csak a kötelessége még mindig a Birodalom oldalán tartja. 

Howzer-t most vagy átszállitják Kamino-ra, kivizsgálásra, miért nem működik a chip nála, vagy kivégzik árulás vádjával, a hozzá csatlakozott klónokkal együtt. 
Rampart kivégeztetné szerintem, de lehet nem rajta fog múlni a dolog, hanem mondjuk Tarkin-t is bevonják, hogy mi is a szitu. 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem áll jól a klónok szénája. Három deffektes és egy súlyosan sérült klón árulása még hagyán, azt le lehet írni. Na de most több normális klón fordult szembe a Birodalommal. Howzer önmagában is érdekes, az volt az előző részben is, de most már egyértelmű, hogy nála a chip vagy nem hatott, vagy a hatása elmúlt. Pedig elméletben ő is megkapta a 66-os parancsot, hiszen az első részben Tech azt mondta, hogy minden csatornán ezt fújták folyamatosan. Ráadásul ő százados, vagyis nem mezei bokorugró - miközben láthattuk, hogy a bokorugrók is szépen megkapták.

És éppen ez a lényeg. Nem csak a jó százado, de a bokorugrók közül is néhány nyíltan a parancs, ezáltal a Birodalom ellen fordult, sőt az is érdekes, hogy ezeket a klónokat nem lőtték agyon ott helyben, hanem csak letartóztatták. De még Crosshair sem végezte ki őket, pedig nem is olyan régen simán agyonlőtte a Howzerhez hasonlóan cselekedő protorohamosztagost.

Amúgy a rész végéig meg voltam arról győződve, hogy Crosshair fogja menekülés közben megölni Hera anyját. Meglepő, hogy a nő élve kijutott a Ryloth-ról. Crosshair ehelyett üldözőbe veheti a 99-eseket, ami lehetőséget biztosít majd arra, hogy nyakon csípjék, kiműtsék a fejéből a chipet és újra teljessé váljon a Clone Force 99. Jó lenne, ha ez lenne, mert szerintem érdekes lenne körüljárni azt, hogyan dolgozza fel Crosshair mindazt, amit a chip hatása alatt tett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó rész volt, bár az előző nyomába azért nem ért. Láthattuk, hogy a klónoknak csak mintegy fele követi teljes odaadással az új rezsim parancsait. Ez olyan arány, hogy Rampart és a birodalmi vezérkar számára a klón projekt teljes ejtése egyre inkább a kívánatos megoldásnak tűnik. Meg mondom őszintén, hogy azt hittem, Crosshair kivégzi Howzer századost. Bár az minden bizonnyal óriási zendüléssel járt volna együtt. Ugyanígy számítottam Eleni Syndulla halálára is, de arra majd csak később fog sor kerülni. Talán a twi'lekek még tiszteletüket teszik majd később a sorozatban. 

 

A Birodalom egyre jobban megmutatja a foga fehérjét a Galaxis népe számára. Bár ideig-óráig becsaphatják önmagukat, hogy csak a kollektív bűnösnek kikiáltott ex-szeparatista bolygók kerülnek katonai megszállás alá, a Ryloth példája mutatja, hogy a gazdaságilag fontosnak deklarált, az egykori Köztársasághoz maradéktalanul hű világok is sorra kerülnek. Tech szavaiból arra lehet következtetni, hogy a Ryloth mellett más fontos bolygókon is okkupációra került sor. Rampart azonban elég rövidlátó, ebben egyetértek Cupsyval. Szerintem a Birodalom még nincs olyan helyzetben, hogy a teljes elnyomás eszközét válassza, itt most inkább a "kenyér és korbács" politikája kéne hogy érvényesüljön. Amennyire jól megszervezte az Orn Free Taa elleni álmerényletet, így most - érzésem szerint - legalább annyira eltaktikázta magát és csak azt érte el, hogy elhintette a permanens ellenállás magvait a bolygón. Jól látta Howzer. Ha a lakosság egy meghatározó részét bebörtönzik, az csak ellenálláshoz vezet. A Sith nagyurak pedig megmutatta, hogy bizony a Ryloth-ra hosszú évekre beköszönt a háborús ellenállás korszaka. Persze Cham Syndullának újra fel kell építenie magát, hiszen biztos hogy a birodalmi propagandagépezet most nyakló nélkül ontani fogja magából a szenátor ellen aljas merényletet végrehajtó bukott felkelővezér képét. 

 

Tetszett, hogy az osztag, Omega minden dacos próbálkozása ellenére, nem ugrott rögtön fejest az akcióba. Bizony, most már olyan helyzetben vannak, hogy mindent meg kell fontolni, mindent meg kell tervezni. Egyébként a magam részéről jobban ellenőrizném, hogy mit művel Omega, nem hiszem hogy kapott felhatalmazást arra, hogy csak úgy bárki szembejövőnek megadja a hajójuk hívójelét. Ez a felelőtlenség még rengeteg veszélyt rejthet magába. Crosshair vívódása egyértelmű, de szerintem ő most ténylegesen is levadászni készül egykori bajtársait, már csak azért is, hogy végérvényesen elfojtsa magában a maradék kétkedést. Nem örülnék, ha átállna, szerintem ő ezen a szinten már túl van. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Howzer-t most vagy átszállitják Kamino-ra, kivizsgálásra, miért nem működik a chip nála, vagy kivégzik árulás vádjával, a hozzá csatlakozott klónokkal együtt. 

Szerintem ez lesz. A klónok lázadása elkezdődött. :P 

 

7 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Orn Free Taa elleni álmerénylet

Tetszett, hogy kimondták: Taa él és egyre jobban van. Ezt is szóvá kell tenni, mert itt nagyon is figyeltek a kánonra. 

 

7 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Tetszett, hogy az osztag, Omega minden dacos próbálkozása ellenére, nem ugrott rögtön fejest az akcióba. Bizony, most már olyan helyzetben vannak, hogy mindent meg kell fontolni, mindent meg kell tervezni. Egyébként a magam részéről jobban ellenőrizném, hogy mit művel Omega, nem hiszem hogy kapott felhatalmazást arra, hogy csak úgy bárki szembejövőnek megadja a hajójuk hívójelét. Ez a felelőtlenség még rengeteg veszélyt rejthet magába. Crosshair vívódása egyértelmű, de szerintem ő most ténylegesen is levadászni készül egykori bajtársait, már csak azért is, hogy végérvényesen elfojtsa magában a maradék kétkedést. Nem örülnék, ha átállna, szerintem ő ezen a szinten már túl van. 

Itt tulajdonképpen saját magát tolta reflektorfénybe az osztag azzal, hogy beavatkozott. Nekik is jót fog tenni, hogy egyszer s mindenkorra elintézik az ügyüket Crosshair-rel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leirok valamit, amit tegnap láttam.

 

Szóval, minden heti BB rész után péntekente van egy beszélgetős másfél órás live, az SW Explained csatornán. Szoktam nézni, bár néha bealszom rajta, mert éjfélkor kezdődik itteni idő szerint. És ott volt egy kommentelő, aki nagyon vad ötlettel, gondolattal állt elő. 

 

Azt irta, mi van akkor, ha a kaminoiak "újra programozzák" Howzert, a többi áruló klónnal együtt, igy törölve a mostani személyiségüket, és kapnának egy újat. Igy Howzer eltűnne, és megszületne Ballast....  Újra programozást itt valamilyen agymosás szerűséggel értette, és az inhibitor chipnek is szerepe lenne ebben. 

 

Remélem, hogy nem mennek ennyire messzire, bár a kaminoiak-tól sok minden kitelik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Meg mondom őszintén, hogy azt hittem, Crosshair kivégzi Howzer századost.

 

Én is úgy voltam vele hogy Howzer-nek kampeca lesz. Mondtam is magamban ama jelenet közben hogy "Good soldiers follow orders." :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Szerintem egyenlőre azért döntött Crosshair Howzer és az emberei letartóztatása mellett, mert még fel lehet boostolni a chipjüket. Aztán persze ha ez kudarcot vall utána már jöhetnek a Birodalom módszerei.

Crosshair-t már baromira nem érdekli a chip. Már rég elfeledtette vele a Bracca-s égési sérülése.  Egy ideje már nem is kapja a chip tunningot sem, szerintem. 

Itt inkább Howzer lesz a középpontban a pénteki részben, elsősorban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Crosshair a rész végén eléggé érdekesen reagált egy-két dologra. Lehet, hogy van nála visszaút? Jó lenne egy olyan megoldás, hogy lenne lehetőség visszalépnie, de nem él vele. 

Nekem az a gyanúm, hogy Crosshair fel fogja áldozni magát, esetlegesen, és talán igy fog megmenekülni Howzer? 
Lehet hogy Crosshair alakulata fogja visszakisérni Howzer-t, a Kamino-ra, és talán ott fog történni valami, vagy lesz egy rajtaütés esetleg, amit a BB fog megkisérelni esetleg. 

Amúgy fogalmam sincs mi lesz. Sötétben vagyunk nagyon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A történtek után Crosshair számára egy hősi halált tudok elképzelni visszaútnak, egyelőre nem látom azt, hogy visszakerülne a 99-esek közé és aztán minden happy lenne.

 

Amúgy ütős rész volt, és nagyon a klónlázadás irányába mutatnak a dolgok :) jó volna a kánonban is látni. Eddig a hibás chipek csak egyedi esetekben kerültek elő, ez volt az első olyan alkalom, amikor tömegesebb előfordulást láttunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem Crosshair marad "Sötét oldalon", láttunk már elég önfeláldozós megváltást, nem kell még egy. Szerinem amúgy se csak a chip dolgozik már benne. Tényleg jó lenne az amit Ody írt, hogy úgy dönt, hogy igenis "rossz arc" marad, mert neki tökéletesen megfelel a Birodalom is. Vagy az is elég, ha kiderülne, hogy ténylegesen nem a chip miatt olyan amilyen. Ez a klónok egyediségének hangsúlyozására is jó lehetne, mert azt már láthattuk, hogy a chip hatása gyengül, ugyanakkor emiatt nem feltétlenül kell minden klónnak egyből oldalt váltani, nem muszáj minden klónnak tiszta erkölcsűnek lenni és elutasítani a Birodalmat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ironikus lenne, ha Crosshair hithű birodalmivá válna, de mégis menne a levesbe, hisz klón. Egyébként "gyerek sorozat" lévén, valószínű, hogy megváltást kap. Erre már itt voltak ilyen irányba mutató és értelmezhető jelek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért reménykedem, hogy nem így lesz. Kanant is "megölték" anno, pedig egy pozitív főszereplő kinyírása sokkal kevésbé gyerekbarátabb, mint egy negatív karaktert meghagyni azon az oldalon ahol van.

Egyébként az jutott eszembe, hogy Crosshair nem közvetlenül a Birodalomhoz lenne hithű, hanem a kötelességéhez, ami el is hangzik a sorozatban (Egy jó katona követi a parancsot), tehát Crosshair nem abban hisz, hogy "Birodalom, elnyomás, agresszió" vagy abban, hogy "Köztársaság, szabadság, jólét" hanem abban, hogy Ő egy katona akinek az a dolga, hogy elvégezze azt amivel megbízzák, függetlenül attól, hogy ki van hatalmon. Ebben szentül meglehet győződve, ezért lehet az egész személyes a számára, mert a testvérei személyesen Őt és azt is elárulták, amiben eddig (legalábbis szerinte) mindannyian hittek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Egyébként az jutott eszembe, hogy Crosshair nem közvetlenül a Birodalomhoz lenne hithű, hanem a kötelességéhez, ami el is hangzik a sorozatban (Egy jó katona követi a parancsot), tehát Crosshair nem abban hisz, hogy "Birodalom, elnyomás, agresszió" vagy abban, hogy "Köztársaság, szabadság, jólét" hanem abban, hogy Ő egy katona akinek az a dolga, hogy elvégezze azt amivel megbízzák, függetlenül attól, hogy ki van hatalmon. Ebben szentül meglehet győződve, ezért lehet az egész személyes a számára, mert a testvérei személyesen Őt és azt is elárulták, amiben eddig (legalábbis szerinte) mindannyian hittek.

Az én lelkemnek is jól esne, ha Crosshair megtérne, de in universe ez a logikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.