Ugrás a kommentre

1x14 - War-Mantle


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Azért mindez után megint érdekes lesz újranézni az ep2-t, a kaminói jelenetek újra plusz réteget kapnak. Már az durva, hogy ama két kaminói közül, akikkel Obi-Wan leült tárgyalni, az egyik már nincs életben és sanszos, hogy a másiknak is vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nekem az pont elég! Egy ilyen értékes létesítményt kár lenne lerombolni. Igazából a Birodalom is hasznát vehetné.

Sajnos a Birodalom nem az ésszerűségről híres, pláne, ha Tarkin is érintve van. Elég csak arra az apró túlkapásra gondolni, amikor a Halálcsillaggal próbálta megakadályozni a tervek kijutását a Scarifról. Semmit sem ért el, de legalább elpusztította a Birodalom egyik legértékesebb bázisát, megölve több száz, ha nem több ezer katonát.

 

1 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Azért a Venatorok össztűzereje felforrósíthatja úgy a vizet, hogy a teljes ökoszisztéma felboruljon. 

Azért ahhoz elég sok (pár száz?) Venator kellene és baromi sok idő, hogy egy óceánvilág vízhőmérsékletét megnöveljék. Egyszerűbb és gyorsabb szanaszét lőni a városokat, amik a cölöpök és a gigantikus belső csarnokok miatt rendkívül sebezhetőek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, valamiért a Parázs hadművelet jutott eszembe (Shattered Empire), ahol szétcseszték a Naboo időjárását, de utánanéztem és ott másként történtek a dolgok (a csillagromboló speciális műholdak tömegeit küldte az orbitális pályára, amelyek elvégezték a piszkos munkát). 

 

Az nem kérdés, hogy Kaminónak, mint kultúrának és klónozási technológiának vége, de a faj túl fogja élni, mert egy példányuk pl. a Poe Dameron képregényben felbukkan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Sajnos a Birodalom nem az ésszerűségről híres, pláne, ha Tarkin is érintve van. Elég csak arra az apró túlkapásra gondolni, amikor a Halálcsillaggal próbálta megakadályozni a tervek kijutását a Scarifról. Semmit sem ért el, de legalább elpusztította a Birodalom egyik legértékesebb bázisát, megölve több száz, ha nem több ezer katonát.

Azt legalább nevezhetjük vészhelyzetnek, de itt gyakorlatilag semmi sem indokolja a fejlett infrastruktúra szétbombázását. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Iqvi írta:

Én nem emlékszem, hogy lett volna kaminoi a Poe Dameron képregényben, de javíts ki ha tévedek.

OFF

 

Az 5-6. számban szerepelt egy Kan Be nevű férfi kaminói a Megalox börtönben, aki a társaival együtt segített Terexnek a Grakkus elleni cselszövésben.

 

wsxQjIY.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Én nem emlékszem, hogy lett volna kaminoi a Poe Dameron képregényben, de javíts ki ha tévedek.

Ahogy kívánod. Kan Be volt az, egy bűnlord, akit bebortönöztek a Megaloxba.

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azt legalább nevezhetjük vészhelyzetnek, de itt gyakorlatilag semmi sem indokolja a fejlett infrastruktúra szétbombázását. 

Indokolni tényleg nem indokolja, de a Birodalmat ez sajnos nem szokta érdekelni. A terror a kormányzásuk kulcsa és a terror érdekében nagy pusztításra képesek. A geonosisiak és a lasatok kiirtása, Garel City bombázása, Jedha megsemmisítése, Alderaan felrobbantása... Ezek mind olyan dolgok, amikre a terror érdekében volt szükség, más nagyon nem indokolja. A szétlőtt városok látványa pedig elég félelemkeltő tud lenni. :( Ráadásul, ahogy az ebből a részből kiderült, ami a Birodalom számára érték (a tudósok, a klónok és a felszerelés), azt már kihozták Typoca City-ből.

 

13 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Igaz, valamiért a Parázs hadművelet jutott eszembe (Shattered Empire), ahol szétcseszték a Naboo időjárását, de utánanéztem és ott másként történtek a dolgok (a csillagromboló speciális műholdak tömegeit küldte az orbitális pályára, amelyek elvégezték a piszkos munkát). 

Igen, a Parázs-hadművelet során nem közvetlen a csillagrombolókat használták, hanem az említett speckó műholdakat, amik ráadásul nem is alap felszerelései a hadihajóknak, csak néhány csillagromboló hordozott ilyeneket - eddigi tudomásunk szerint a Dauntless és a Torment. A Kashyyyk volt az, amit pusztán három Imperial II-es csillagrombolóval akartak felperzselni, de azoknak is hetekbe/hónapokba tellett volna a dzsungelbolygó egészét lángba borítani.

 

13 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Az nem kérdés, hogy Kaminónak, mint kultúrának és klónozási technológiának vége, de a faj túl fogja élni, mert egy példányuk pl. a Poe Dameron képregényben felbukkan.

Rövid távon, legalábbis, de egy-két kaminói megjelenése szerte a Galaxisban még nem feltétlen jelenti azt, hogy a faj hosszú távon is fennmarad. Eleve problémás, hogy úgy tűnik, nem egy űrutazó népség. Nem nagyon látni kaminóiakat máshol. A köztársasági Szenátusban dolgozó Halle Burtonin, Nala Sen, Taun We-n és az említett Kan Ben kívül szerintem nem is láttunk más kaminoit a Kaminón kívül - és ezek közül kettő csak rövid időre hagyta el a szülőbolygóját. Kolóniaszerűrégről is csak egyről tudunk, az is elhagyatott. Szóval esélyes, hogy ha a Birodalom lebombázza Kamino városait, akkor a kaminoiak túlnyomó része, talán a faj hosszútávú fennmaradáshoz szükséges része, meghal (a bolygón amúgy 1 milliárd kaminoi él).

Beszédes az is, hogy ebben a részben Lama Su a faj túlélését akarta garantálni a Nala Senek adott utasításaival, amit viszont Rampart megakadályozott.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Azért ahhoz elég sok (pár száz?) Venator kellene és baromi sok idő, hogy egy óceánvilág vízhőmérsékletét megnöveljék. Egyszerűbb és gyorsabb szanaszét lőni a városokat, amik a cölöpök és a gigantikus belső csarnokok miatt rendkívül sebezhetőek.

Nem kell ide orbitális csapás/bombázás.  Szépen körbeveszik Tipoca City-t Venatorokkal, és a földdel teszik egyenlővé a várost. Meg sem kottyanna nekik...... 

Vagy szétlövik a város tartópillérét, és akkor elsüllyed a p*csába, vagy egyszerűen a várost semmisitik meg. 

Gyanús nekem ez a teljes kiürités része, nem sejtett semmi jót a városra nézve sem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Nem kell ide orbitális csapás/bombázás.  Szépen körbeveszik Tipoca City-t Venatorokkal, és a földdel teszik egyenlővé a várost. Meg sem kottyanna nekik...... 

Vagy szétlövik a város tartópillérét, és akkor elsüllyed a p*csába, vagy egyszerűen a várost semmisitik meg. 

Lőjjenek le, de mintha én is erről írtam volna az általad idézet posztban.:?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Elkészült a full guide! 

Érdekes ez igy...... 

Behoznak egy régi karaktert a legendákból, közben meg nem is.

Scorch másolása, egyfajta tisztelet a Republic Commando játék irányába, a viccnek is van határa......  

Mert ez igy nem tisztelet, hanem inkább bosszantó dolog..  

 

Olyan mintha nem akarnának hozzányúlni a legendákhoz. Ami legenda az maradjon is az, szerintük.....

Én ezt nem vágom, mit miért csinálnak, most már tényleg nem... 

 

Már előre látom, hogy megint le leszek dúrrogva, csakhogy most nem biztos hogy igaza lesz annak az illetőnek, aki igy látja...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 minutes ago, Cpt. Rex said:

Érdekes ez igy...... 

Behoznak egy régi karaktert a legendákból, közben meg nem is.

Scorch másolása, egyfajta tisztelet a Republic Commando játék irányába, a viccnek is van határa......  

Mert ez igy nem tisztelet, hanem inkább bosszantó dolog..  

 

Olyan mintha nem akarnának hozzányúlni a legendákhoz. Ami legenda az maradjon is az, szerintük.....

Én ezt nem vágom, mit miért csinálnak, most már tényleg nem... 

 

Már előre látom, hogy megint le leszek dúrrogva, csakhogy most nem biztos hogy igaza lesz annak az illetőnek, aki igy látja...

Hogy mi van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam a guide-ot, de nem egészen értem a problémát. Neked most az a bajod, hogy nem nyúlnak hozzá a Legendákhoz amikor... hozzányúltak a legendákhoz? Ami amúgy már több ízben is megtörtént, van is erre egy külön topikunk, ahol pont az ilyenekről van szó: Legendákból az új kánonba

 

Ja amúgy elfelejtettem írni a részről: bika volt, valami ilyesmit vártam az évad vége felé :D a többit már leírtátok helyettem :P 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Rexet zavarja, és ha szereti a pl. ezt a klón kommandót akkor teljesen igaza van. :) 

Engem zavar, ez van.  

Hogy is mondta yoda, "Tedd vagy ne tedd, de sose próbáld"....... 

Ugyanez az érzés van bennem is, Scorch copy paste ötlettel.. Próbálkozik Filoni, aztán majd elsül "valahogy".... 

 

OFF! 

Igy utólag visszagondolva, lehet teljesen más irányt vett volna a Republic Commando játék és a regények sorsa is, ha elkészül az SW Imperial Commando game is, de mivel törölték a projektet, igy ez már sosem derül ki.  Persze a játék értékén ez nem csorbit semmit sem, kitűnő game, csak az univerzum ezen része bővült volna, ha elkészül a IC is, és igy lehet kihatott volna a regényekre is, valamilyen szinten. 

 

Azért el birnék viselni egy remaster verziót az RC-ből, lássuk be, grafikailag eljárt felette az idő. 

Off vége!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 hours ago, Cpt. Rex said:

Engem zavar, ez van.  

Hogy is mondta yoda, "Tedd vagy ne tedd, de sose próbáld"....... 

Ugyanez az érzés van bennem is, Scorch copy paste ötlettel.. Próbálkozik Filoni, aztán majd elsül "valahogy".... 

Így most már értem a problémádat. Én a stáblistát soha nem szoktam megnézni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

"When I see a bird that walks like a duck and swims like a duck and quacks like a duck, I call that bird a duck". Az Scorch, és kész.

Márpedig ez úgy hápog, hiszen a készítők még elő is kaparták Scorch fegyverének hangját a Republic Commandóból.

 

Ha csak nem jelentik ki tárgyilagosan, hogy az ott nem Scorch, addig számomra az ott Scorch, mert úgy néz ki, mint Scorch, és a készítők mindent megtettek azért, hogy Scorch legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Dzséjt írta:

Márpedig ez úgy hápog, hiszen a készítők még elő is kaparták Scorch fegyverének hangját a Republic Commandóból.

 

Ha csak nem jelentik ki tárgyilagosan, hogy az ott nem Scorch, addig számomra az ott Scorch, mert úgy néz ki, mint Scorch, és a készítők mindent megtettek azért, hogy Scorch legyen.

 

Há' ennél Scorch-abb tényleg nem lehet :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Márpedig ez úgy hápog, hiszen a készítők még elő is kaparták Scorch fegyverének hangját a Republic Commandóból.

 

Ha csak nem jelentik ki tárgyilagosan, hogy az ott nem Scorch, addig számomra az ott Scorch, mert úgy néz ki, mint Scorch, és a készítők mindent megtettek azért, hogy Scorch legyen.

 

Én értelek, tényleg. 

 

"Az ebben az epizódban látott kommandósok egyikének kinézetét úgy tervezték meg, hogy emlékeztessen RC-1262-re, vagyis Scorch-ra az említett játékból."

 

Emlékeztessen rá, a páncél,  a fegyvere hangja, de hivatalosan nem ő, ez itt a probléma.  Más lett volna a dolog, ha legalább az egyik TK-s a nevén szóllitja(vagy a számját), de ez nem történt meg. Igy ez egy sima copy paste. 

A továbbiakban nem kivánok ebből ügyet csinálni, viszont amig nem lesz megerősitve, hogy Scorch-ot láttuk, nem csak egy "klónját", addig számomra, nem hiteles.

 

Példa rá: Mando 2. évad 1. rész. 

Cobb Wanth Boba Fett páncéljában. 

 

Innentől befejezem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.