Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ennek örülök. Ez még engem is érdekelne.

Ha érdekel a karakter akkor érdemes lenne megnézned a Daredevil második évadját, ugyanis ott a Megtorlónak prominens szerepe van, és szerintem nem merész kijelenteni, hogy a karakter eddigi legjobb adaptációja mozgóképen - arról nem is beszélve, hogy az ott bemutatott karaktert viszi majd tovább az érkező sorozat is.

(Viszont akkor már ajánlanám a DD első évadját is, mivel véleményem szerint az eddigi legjobb képregényt adaptáló sorozat, illetve nem árt ismerni az alap karaktereket, ha belevágsz a második évadba).

Nem is hosszú sorozat -13 rész évadonként- és végig pörgős, akció dús, de emellett a drámai oldal sincs hanyagolva (de nincs is túlzásba víve, mint az Arrow utóbbi pár évadjában).

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szükséges, hiszen egy komplett sorozatot jelentettek be rá. Ez nem spoiler, ez egy tény, amit egyféleképpen lehetne kikerülni innentől: kihúzza az embert a falból a net és a tévékábelt. :) Ennyi erővel tegyük spoiler mögé, hogy van Daredevil 2. évad, hiszen ezek szerint Daredevil nem halt meg az elsőben. Spoiler alert! :)

Amúgy meg, lehet ám előzménysorozat is. ;)

Tudom, ezért nem is rakattam be mögé. Csak sajnálom, hogy még nem tudtam befejezni a sorozatot a bejelentés előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most láttam az Arrow 3/17-et.

 

 

Ebben tűnik fel az Atom 2x. Csak nekem tűnik egy Vasember koppintásnak? Az eredeti karakter egyáltalán nem igényelne repülő, páncélruhát.

 

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha érdekel a karakter akkor érdemes lenne megnézned a Daredevil második évadját, ugyanis ott a Megtorlónak prominens szerepe van, és szerintem nem merész kijelenteni, hogy a karakter eddigi legjobb adaptációja mozgóképen - arról nem is beszélve, hogy az ott bemutatott karaktert viszi majd tovább az érkező sorozat is.

(Viszont akkor már ajánlanám a DD első évadját is, mivel véleményem szerint az eddigi legjobb képregényt adaptáló sorozat, illetve nem árt ismerni az alap karaktereket, ha belevágsz a második évadba).

Nem is hosszú sorozat -13 rész évadonként- és végig pörgős, akció dús, de emellett a drámai oldal sincs hanyagolva (de nincs is túlzásba víve, mint az Arrow utóbbi pár évadjában).

Köszi, meglátom mi lesz. Daredevil azok közé tartozik, akik kevésbé mozgatnak meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6/2 Wow...

 

Megint gyorsan véget ért az epizód.

Nem kicsit esett le az állam azon, hogy Ramsay megölte az apját. Amikor bejelentették az öccse születését, azonnal gondoltam, hogy az a gyerek nincs biztonságban, de álmomban sem jutott volna eszembe, hogy az apja előbb távozik az élők sorából. Pedig hát láttunk már apagyilkosságot ebben a sorozatban. Na persze ha Ramsay nem akart konkurenciát, ez a lépés logikus volt tőle. Attól még nem tetszett. Most ő a főnök, de van egy olyan érzésem, hogy ez nem fog sokáig tartani, az apja kisujjában is több ész/stratégiai érzék volt, mint Ramsay-ban valaha is lehet, vagyis nem fogja tudni összetartani a szövetségeseit. Ha már ennyire hullanak az emberek, ő is követhetné őket még ebben az évadban.

Jon esetében történt, amit már korábban sejtettünk. Sajnos az epizód nem kötötte össze Shireen halálával a feltámadását, de még semmi sincs kizárva.

Jaime és a High Sparrow beszélgetése igen tanulságos volt.

Mint ahogy Sansa és Theon is fantasztikusak voltak, azt hiszem, az övéké volt a legjobb jelenet az epizódban. Theon még fog meglepetéseket okozni, legalább is bízom benne.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

Egynek elment...

 

Kit hülyítek? Majd minden momentuma zseniális volt: az elején Bran látomása (végre láthattuk Lyanát, aki miatt kitört Robert lázadása a Targaryenek ellen), a Fekete Vár, Királyvár, Mereen, Deres, Pyke (a kiráylválasztás egyike volt az élvezhető Vas-szigeteki szálaknak), és a vége...ááá... Egyedül Arya-val nem tudtak a 2 rész alatt semmit kezdeni, é szerintem a Sansa-s szál is gyengécske volt most (tulajdonképp felfrissítették a néző memóriáját, hogy a Theon miket cselekedett eddig, és hogy mi lesz az úticél)

 

 

Szerk.: mondjuk azt bánom, hogy az északi urak bemutatását már nem kezdték el az előző évedban (pedig lett volna rá alkalmuk csak könyvhűbbnek kellett volna maradniuk), most meg hirtelen nagyon fontosak lettek

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

Jövőhéten Falnál jönnek a vadak sztem. Jövőhéten lesz amikor beakarják törni az ajtót és gondolom Davos-ák úgy menekülnek meg hogy akkor jönnek a Vadok segíteni. Az óriás akkor tőribe majd a kaput. Jon feltámadása sztem a 3. részben lesz mert az a rész címe hogy "Oathbreaker" vagyis mikor visszatér és eldönti hogy beveszi Derest megszegi Éjjeli őrség esküjét amit technikailag igazából nem szeg meg mert mivel meghalt.

 

 

 

Ez nagyjából bejött.

 

2 hét múlva

 

Van egy tippem Melisandre-vel kapcsolatban.

 

 

Az évad előtt újranéztem az 1-3 évadot mert már rég láttam is sok mindenre nem emlékeztem. Többek között Thoros és Melisandre beszélgetésére a 3.évadban a barlangban. Ahol Melisandre csodálkozva hallgatta Thoros-t ahogy elmondja hogy már 6xor visszahozta Dondarrion-t. És meglepve nézte Dondarrion-t hogy ez lehetséges. Akkor Thoros elmondta hogy amikor először visszahozta akkoriban már nem nagyon hitt a Fény Urában és csak ívott meg dugott. De amikor megláttam a barátját (Dondarriont) meghalva akkor oda ment hozzá és végső elkeseredettségben elmotyogta a mágikus szavakat ami után Dondarriont feltámadt. Na és sztem most ugyan ez lesz Melisandre-val is aki kezdi elveszíteni a hitét a Fény Urához az utolsó képsor is erre utalt és az első trailerben is a mondatta "A nagy győzelem amit lángokban láttam az egész egy hazugság volt " és ő is majd végső elkeseredésében Thoros mintájára fogja feltámasztani Jon-t.

 

 

Ez viszont 100%ba ült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

Egynek elment...

 

Kit hülyítek? Majd minden momentuma zseniális volt: az elején Bran látomása (végre láthattuk Lyanát, aki miatt kitört Robert lázadása a Targaryenek ellen), a Fekete Vár, Királyvár, Mereen, Deres, Pyke (a kiráylválasztás egyike volt az élvezhető Vas-szigeteki szálaknak), és a vége...ááá... Egyedül Arya-val nem tudtak a 2 rész alatt semmit kezdeni, é szerintem a Sansa-s szál is gyengécske volt most (tulajdonképp felfrissítették a néző memóriáját, hogy a Theon miket cselekedett eddig, és hogy mi lesz az úticél)

 

 

Szerk.: mondjuk azt bánom, hogy az északi urak bemutatását már nem kezdték el az előző évedban (pedig lett volna rá alkalmuk csak könyvhűbbnek kellett volna maradniuk), most meg hirtelen nagyon fontosak lettek

Na Donát aki csak a spoileren kivüli részeket olvassa most biztos azt gondolja, hogy közepes rész volt :P Nagyszerű epizód volt, második rész létére jó pár emlékezetes jelenettel. Ha tartják ezt a tempót nem semmi évad elé nézünk.

 

 

Északi lordok az első évad óta szerepelnek a sorozatban. Az itt feltűnt Lord Karstark apját láttuk is lenyakazni a hármas évadban. Épp eléggé teli van tömve igy is a sorozat mellékszálakkal, szerintem fölöslegesen túlterhelné a sztorit ha olyan mellékszereplőket vezetnének be, akik aztán az adott évadban semmi érdekeset nem csinálnak. Umberekről, Gloverekről jószerivel a kezdetek óta tudunk, nem a semmiből jönnek. Az egyik Manderley ott volt a Vörös Nászon. Az ötödik évadban pedig az egész Sansa esküvőre azért volt szükség, hogy a Boltonok megnyerjék a nemeseket. Sose volt olyan hogy az északi lordok ne lettek volna fontosak. Sőt Roose rengetegszer hangsúlyozta, hogy önmagukban kevesek.

 

A másik: hogyha háttérszereplőket csinálnak a nemesekből akkor nem tudnak normális szinészeket leszerződtetni, mert a komoly tehetségek nem fognak beállni egy statiszta szerepre. És akkor az lesz mint Beric-nél akit az első évadban egy egyszerű statiszta alakított aztán a harmadik évadban amikor már csinálnia is kellett valamit már egy komoly szinész hozta a figurát. Így is van pár recasting a sorozatban de ha az északi lordok mindenhol ott nyomulnának akkor tele lennénk velük. Az pedig aligha segitené az északi szál átérzését ha állandóan új arcok bukkanának fel ugyanazokban a szerepekben.

 

Magáról a részről: meglepett mennyire erős második részt kaptunk. És még úgyis le vagyok nyűgözve hogy van egy pont ami nem igazán tetszett. Roose távozása túl sima, túl egyszerű volt az én ízlésemnek. Már csak azért is húztam a szám mert imádtam Michael McElhatton alakítását. Örültem volna ha kap egy emlékezetes halál jelenetet. Persze régóta sejthető volt hogy a leendő "örökös" előbb utóbb megőrjíti Ramsay-t csak nem egészen világos, hogy maga Roose ezzel miért nem számolt. Azt hitte, hogy Ramsay megáll egy bizonyos ponton és őt már nem meri bántani? Lehet, de ha igy van kár.

 

Viszont a halálával tovább karcsúsodott a sztori: egyre egyértelműbbnek tűnik hogy ez az évad többek közt Ramsay bukás története lesz. Túl mohó, ami mellé nem társult elég stratégiai érzék. Roose utolsó mondatai ahol elmondja, miként fogja a saját természete a vesztét hozni minden bizonnyal profetikusak lesznek.

 

A rész egyik legjobb jelenete kétségkivül Jon visszatérése. Azt nem tudták elhitetni velem, hogy nem jön vissza de azt kis hiján beadták, hogy nem ebben a részben. A végén azt hittem Melisandre varázsereje tényleg besült. Bájos részlet volt hogy Szellem már azelőtt megérezte hogy visszatért a gazdája még mielőtt Jon fellélegzett volna. Deres fattyát már csak azért is jó viszontlátni, mert ez bizonyitja, hogy a történet nem csak sokkoló jelenetek láncolata: az igazán fontos szereplők nem halnak meg pusztán azért hogy szaporitsák a fordulatok számát. A fő szálak mind visznek valahova és csak akkor torkollnak halálba ha ez a tragédia érdemben hat a cselekményre.

 

De bármilyen szépen is volt megcsinálva Jon visszatérése akadt egy sor olyan jelenet, ami még ennél is jobb volt. A személyes kedvencem a rész elején látható flashback. A casting egyszerüen fantasztikus. Úgy éreztem magam mint Bran a jelenetben: én is maradni szerettem volna még. Lyanna Stark - aki ha jól kombinálnak a rajongók akkor Havas Jon anyja - mintha a könyvekből lovagolt volna ki. Pont igy képzeltem, de a kis Ned és Hodor is telitalálat volt. A könyvekben már az első rész óta tudni, hogy a lovászfiú valaha egészséges srác volt, de Martin egyelőre nem árulta el, hogy mi törte meg. Az évad végére szerintem erről a rejtélyről is le fog hullani a lepel. Kis apróság, de úgy tűnik a flashback-ben Rodrick Cassel képzi Nedet és Benjent. Pár évtizedekkel később Ned gyerekeit fogja tanitani

hw9ag3p.jpg

 

A másik kedvencem Euron belépője. Bár Balon meggyilkolása a könyvekben nem szerepel az elhangzó mondatok jó része Martin tollából származik. Le a kalappal Pilou Asbæk előtt: Euron rossz kezekben könnyen egy karikatúrává válhatott volna, de ő teljesen hihetően hozta ezt az over-the-top figurát. És hála égnek hogy nincs szemkötője. Épp elég túlzás van a karakterében. Fölösleges lenne, hogy ezt a külseje is erősitse.

A függőhidas jelenetben az egyik kedvencem az a közjáték, amikor egy óriási széllökés erősen kilenditi a hidat. Euron, aki évek óta egy imbolygó hajón él, meg se rezzen. Úgy áll mintha a deszkák alatta be lennének betonozva. Ezt látva a bizonytalan Balon sem kapaszkodik tovább. Megpróbál hasonlóan erősnek mutatkozni, de nem túl sikeres és Euron egyszerűen kineveti.

 

Ami Tyriont illeti: rég volt ennyire elemében, már ami a poénokat illeti. Viszont talán egy picit túl sokat iszik. Erre a sárkány-szeliditésre szerintem részben a bor bátoritotta fel. Itt egyébként megint könyves mondatok szerepeltek. Így a sorozatban talán még nem is volt, hogy Tyron mennyire vágyott rá, hogy sárkányt lásson. Ennek a szegmensnek is minden pillanatát imádtam.

 

Picit sajnáltam, hogy Wun Wun nem lapitotta ki Thorne-t, de ha ez az ára annak, hogy láthatjuk Alliser fejét, amikor meglátja a feltámadt Havas Jont, ám legyen. Szerencsére azért gondoltak a készitők az akcióra vágyó nézőkre is. Ahogy Wun Wun kilapitja az ijászt az legalább annyira emlékezetes volt mint amikor a zombi-Hegy szétnyomta a piperkőc fickó fejét a falon.

 

Szó mi szó: egyelőre elég komoly tempót diktálnak. Remélem ezt birják tartani a tizedik részig

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Északi lordok az első évad óta szerepelnek a sorozatban. Az itt feltűnt Lord Karstark apját láttuk is lenyakazni a hármas évadban. Épp eléggé teli van tömve igy is a sorozat mellékszálakkal, szerintem fölöslegesen túlterhelné a sztorit ha olyan mellékszereplőket vezetnének be, akik aztán az adott évadban semmi érdekeset nem csinálnak. Umberekről, Gloverekről jószerivel a kezdetek óta tudunk, nem a semmiből jönnek. Az egyik Manderley ott volt a Vörös Nászon. Az ötödik évadban pedig az egész Sansa esküvőre azért volt szükség, hogy a Boltonok megnyerjék a nemeseket. Sose volt olyan hogy az északi lordok ne lettek volna fontosak. Sőt Roose rengetegszer hangsúlyozta, hogy önmagukban kevesek.

 

 

 

Azért legalább az esküvő feltűnhettek volna a többi ház nemesei. Ok, hogy az első évadban ott voltak a háttérben, de az évadok során 3 sornál több mondata csak Roose-nak, Karstarknak és talán a Nagyhordónak volt. Mert ha most hirtelen feltűnnek még a Gloverek, Manderly-k, Mormontok szerintem egy kicsit kalapból előhúzott nyúl hatását keltheti. Az oké, hogy folyton mondogatják milyen fontosak, de a "szavak olyanok mint a szél" :D

 

A jó öreg Ser Rodrick meg örülhet, hogy ilyen bő kardtartó öve volt anno, mert öregkorára már épphogy ráfért :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Azért legalább az esküvő feltűnhettek volna a többi ház nemesei. Ok, hogy az első évadban ott voltak a háttérben, de az évadok során 3 sornál több mondata csak Roose-nak, Karstarknak és talán a Nagyhordónak volt. Mert ha most hirtelen feltűnnek még a Gloverek, Manderly-k, Mormontok szerintem egy kicsit kalapból előhúzott nyúl hatását keltheti. Az oké, hogy folyton mondogatják milyen fontosak, de a "szavak olyanok mint a szél" :D

 

A jó öreg Ser Rodrick meg örülhet, hogy ilyen bő kardtartó öve volt anno, mert öregkorára már épphogy ráfért :D

 

 

A Mormontok már két főszereplőt is adtak a sorozatnak. Tavalyi évadban Jorah még rá is nosztalgiázott hogy Ned milyen jóember volt hogy nem nyeste le a fejét csak mert rabszolgákkkal kereskedett :D Abban egyetértek, hogy jó lett volna ha az esküvőn ott lébecol pár lord, de Észak a legnagyobb királyság Westeroson, igazán elférhet egy Manderly uraság is rajta, úgy hogy eddig nem láttuk. Pláne ha olyan kövér hogy lóra se tud ülni :P

 

A Gloverek jelentősége szerintem annyi lesz mint korábban: futólag meg lettek emlitve. Ramsay szerint az Umberek, a Manderlyk és a Karstarkok a fontosak. Ebből kettő már kiemelt szerepet kapott (Jon Umber kiálltotta ki királlyá Robbot elsőként és hozzájuk ment Rickon is). Igazából szerintem új északi házként a Manderlyk lesznek csak bemutatva. És ők is úgy hogy ha valaki visszanézi a Vörös Nászt láthatja majd, hogy már közülük is volt aki kapott egy cameot.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

Nagyon örülök hogy ilyen hamar visszahozták Jon Snow-t nem húzták el a dolgot. A könyvben ez biztos hosszabb folyamat lesz. Sansa így is kapott már elég pofont nem kellett volna neki még egy amikor vissza megy a Fekete várban azt közlik vele Jon meghalt. Amire nagyon kíváncsi leszek milyen lesz az új Jon Snow? Mert azt ugye tudjuk az ilyen feltámasztás megváltoztatja az embert. (Ilyen értelemben az HBO nem hazudott amikor azt mondta hogy Jon meghalt és az is fog maradni). Arról nem beszélve hogy Ned, Robb és a saját halála után végre talán rájön hogy ez a becsületes Stark taktika nem nyerő Westerosban. Ideje lenne a taktika váltásra és most egy tökösebb keményebb Jon Snow-ra lenne szükség hogy visszaszerezzék Északot és hogy legyőzzék a Másokat. Kit Harington el is mondta hogy egyetlen évadban sem szerepelt ennyit Jon mint idén fog sőt az idei karakterek közül Jon fog szerepelni a legtöbbet.

 

 

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na Donát aki csak a spoileren kivüli részeket olvassa most biztos azt gondolja, hogy közepes rész volt :P Nagyszerű epizód volt, második rész létére jó pár emlékezetes jelenettel. Ha tartják ezt a tempót nem semmi évad elé nézünk.

 

Pontosan. :D Amúgy tegnap befejeztem az 5. évadot, szóval ma már jönnek az új részek! :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis összefoglalás és vélemény észak urairól és eddigi szerepükről, és hogy szerintem mit javíthattak volna ezen a sorozatban

 

Akkor vegyük sorra észak nagyobb házait:

1) A Starkok ugye bemutatást nem igényelnek, a sorozat főszereplői

2) Bolotonok a második évadtól egyre nagyobb jelentőséggel bírnak, annyira, hogy a végén már körülük forog az északi sztoriszál

3) A Manderly ház, észak 3. legerősebb házának 1 tagja egy pillanatra feltűnt a Vörös Nászon, (megjegyzem annyira egy pillanat volt, hogy nekem fel sem tűnt eddig, pedig nem egyszer láttam a jelenetsort, és alapból tudom, hogy milyen címert kell keresni :P), az utolsó részben megemlítették őket, mint az egyik legerősebb ház északon. Ha valami, akkor ez alulrepreztáltság (főleg, hogy az 5. könyv egyik fénypontja az öreg Manderly)

4) A Karstark ház feje 2. évadban fel-fel tűnt a háttérben, 3. évadban van egy fontosabb jelenet vele, de utána megint se hírük se hamvuk egészen a tegnapi részig, de jó ezt elfogadom, hogy ránylag jól vannak bemutatva.

5) az Umber ház: kivételesen nekik az első évadban volt a legjelentősebb szerepük, amikor Robbot észak királyává kiáltották ki, azóta se hírük se hamvuk (sőt nem hiszem, hogy itt amúgy sokan lennénk, akik tudják, hogy az a Nagyhordó volt :)). Ezt a házat is jobban előtérbe lehetett volna tolni szerintem.

6) Reedek kb. annyit szerepeltek, mint a könyvben: továbbra is - a két kölköt leszámítva - rejtőzködnek (erről jut eszembe, kár, hogy a harrenhall-i torna nem lesz visszaemlékezésekben bemutatva :( )

7) Gloverek szintén szerepeltek az első évadban, illetve az előző részben Asha megemlíti, hogy visszavették Erdőmélyt a vasembererktől. Kicsit sajnálom, hogy az ő sztorijuk kikerült a sorozatból, mert szerintem sokat adott volna Stannis karakteréhez, és így a vasember invázió sem marad ki egy teljes évadra, igaz így egy kicsit át kellett volna variálniuk a történetvezetést.

8) Mormontok közül láttuk Jorah-t, láttuk Jeort, de egyikőjük sem vesz már részt a háza irányításában, az első évadban szerepelt Maege (aki azóta már az távozott a világról), és az előző évadban Stannis kapott a fiatal úrnőtől Lyannatól. Mondanám, hogy a kisebb házak közül ezt fejtik ki a legjobban, de ne tudd meg hány ismerősömet kellett eddig felvilágosítanom, hogy Jeor igazából Jorah apja volt :hehe:

Aztán ott vannak a kisebb házak, mint a Hornwood, Cerwyn, Dustin, Flint, Ryswell akikért nem kár, hogy kikerültek a sorozatból.

 

Az esküvőn legalább a Manderly, Umber, Karstark, és Glover házak képviselőit láttam volna szívesen, még ha csak háttérszereplőként is a címerek alapján beazonosíthatóan, mert az, hogy most hirtelen fel-fel fognak tűnni nekem egy kicsit furcsa, főleg, hogy az esküvő lényege volt, hogy megmutassák észak urainak, hogy mostantól a Bolton ház az úr.

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Pletykák szerint idén Hornwood-ház is bemutatkozik majd a Starkok mellett.

 

 

Könyv spoiler

 

Pedig ha jól emlékszem a könyvben az a ház a háború közben kihalt. Mondjuk a könyvben ez teljesen másképp volt elmesélve: Ott a férfiak mind meghaltak csatában, Lady Hornwoodot, meg maga Ramsey kényszerítette házasságba, majd éheztette halálra, hogy megszerezze magának a Hornwood földeket. Végül Ramsey ruhát cserélt az első Bűzössel, így amikor jöttek a Starkok kiszabadítani Lady Hornwoodot (egy kicsit későn), és azt hitték, hogy megölték Ramsey-t és elfogták Bűzöst, de ugye pont fordítva volt. Végül amikor Theon elfoglalta Derest felszabadította "Bűzöst" és szabadon engedte, hogy hozzon segítséget az ostromló északiak ellen, aki egy sereggel tért vissza és levágott szinte mindenkit, akit talált.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT - Északi házak

 

Ha az a kiindulási pont hogy mi az amit az átlag nézőnek el kell magyarázni akkor a kavarások túlnyomó részére rá lehet sütni, hogy nincs kifejtve, megmagyarázva. Nekem egy barátom aki imádja a sorozatot mint kiderült nem értette azt a részt amikor kiderült, hogy Kisujj indította be az egész sztorit, mert hiába mondták hogy Lysa megölte érte a férjét azt már nem kapcsolta össze, hogy itt arról a Jon Arrynról van szó akinek a legelső részben látjuk a hulláját és akinek a halála miatt Nedből a Király Segítője lett.

És ez teljesen normális: ha évente az ember megnézi az aktuális évadot és sose frissiti újra őket akkor rengeteg minden ki fog maradni és nem fog összeállni.

 

Készülhetne úgy a sorozat, hogy állandóan mindenkit szerepeltetnek aki később fontos lesz és mindent jól a szánkba rágnának de úgy nagyon fárasztó lenne, elképesztő lassan haladnánk és a szájbarágás miatt az egész sokkal kevésbé lenne gördülékeny.

Az északi lordok mellett egy rakás másik szereplő van akit sokáig csak emlegetés szinten hallunk vagy úgyse mégis később fontos lesz. Thoros of Myrt és a lángoló kardját az első évadban emlitik először, de csak a harmadikban látjuk. A Martelleket három évadon át emlegetik úgy hogy semmit nem láttunk belőlük. Mance Ryder a harmadik évadig csak szóbeszéd. Westeros óriási hely, rengeteg nemesi és nem nemesi családdal. A sztori épitkezés fontos része hogy lépésről lépésre tárják ki elöttünk a világot és nem zuditják a nyakunkba rögtön az egészet, pont azért hogy ha valaki egyben nézi az évadokat akkor egy élvezhető produktumot kapjon.

 

Abban továbbra is egyetértek, hogy az esküvőn tényleg jópofa lett volna ha felbukkannak a lordok, de az átlagnézőnek nem osztott nem szorzott volna, ugyanakkor a kontinuitást teljesen tönkretette volna, mert a mostani évadra jó eséllyel újra kellett volna castingolni az összes fontos figurát. Plusz ahogy a showrunnerek mondták: ha mindenkinek arcot adnak, akkor az egy éves forgatásból fél évet elvenne a casting. Egy könyv lapjai bármit kibirnak amit az iró kigondol, de egy sorozatnak egy rakás dolgot számba kell vennie: határidőket, a szinészek elérhetőségét és egy kötött költségvetést. Csak egy példa: az első évadban elküldik a Fekete Várból Thorne-t, hogy menjen el Királyvárba beszámolni róla, hogy mi a dörgés. Sose látjuk hogy megérkezne, csak a negyedik évadban amikor már újra ott van Fekete Várban. Nos az eredeti terv nem ez volt: eredetileg lett volna egy jelenése Cersei-vel. De nem tudták megoldani mert a szinész nem ért rá.

Ugyanakkor sokáig az is komolyan tervbe volt véve hogy Euront se fogjuk látni, mert logisztikailag nem lesz megoldható. Itt nem tehetik meg a showrunnerek hogy egyetlen tervvel dolgoznak: a szinészek elérhetőségei és a forrásaik mentén többféle utat is be kell tervezni. Csak a legfontosabb szereplőket köti olyan szerződés a produkcióhoz ami súlyos büntetéseket helyez kilátásba ha nem térnek vissza.

 

Ilyen körülmények között érthető szerintem hogy az északi lordok picit háttérbe lettek tolva, akkor amikor nem csináltak semmi fontosat. Már csak azért is mert a sztori így is teljesen kerek. Ha azt vesszük, hogy mennyire adják át jól a fontosságukat akkor a készitők szerintem a maguk eszközeivel jó munkát végeztek.

 

Starkok-Boltonok főszereplők, őket nem is kell magyarázni.

 

Az északi házak általában - az egész Bolton-szál másról nem szól, mint az északi lordok kegyeiért vivott harcról. Roose három mondatot nem tud kinyögni anélkül hogy ne aggódni a háza PR-ja miatt. Nem tudom hogy lehet ezután bárkinek meglepetés, hogy az északi lordok fontosak, függetlenül attól hogy kaptunk-e premier plánt a képükről vagy sem. Egyébként már az is komoly fegyvertény ha szétküldhetik egész Északon hogy egy Stark lány lett az örökös felesége. Reprezentativ eseményt lehet később is szervezni, de nyakukon a tél, a gyors tűzoltásra a Vörös Nász után már egy ilyen esküvő hire is bőven jó.

 

Manderly-ház - Nagy ház, de mint vazallusok nagy ház. Miért kéne ott nyomuljanak az első évadokban? A Lannisterek, a Martellek vagy a Tyrellek vazallusairól mennyit hallunk? Attól hogy valakinek viszonylag nagy hatalma van nem kezd el mindenki automatikusan róla beszélni, pláne ha ez a nagy hatalom kissé viszonylagos. Ráadásul Fehér Öböl a Manderlyk székhelye többször is szóba jön. Emlegeti Jeor és Aemon mester is.

Mindehhez vegyük hozzá, hogy Wyman Manderly eleve nem túl mobil. Meglátjuk ezt mennyire veszi át a TV-sorozat, de ha itt is eszement kövér lesz akkor teljesen érthető lesz hogy miért nem láttuk Robb körül a háború alatt.

 

A Vörös nászon pedig direkt egy jókora kitűzőt adtak a fiának Wendel Manderly-nek hogy könnyen ki lehessen szúrni. Ő az egyetlen aki a háza cimerét ilyen látványosan magán viseli és a kamera külön rá is megy (ezen a ponton egyébként szerintem még nem volt 100 százalék hogy a Manderly-ket később is előveszik):

Wendel_Manderly_HBO.jpg

 

Karstark - A második és a harmadik évadban nagyon erős a jelenlétük. Pont úgy ahogy Roose Bolton, Rickard Karstark is állandóan ott van Robb körül, tanácsot ad, húzza a száját Talisa miatt, majd kinyirja a Lannister foglyokat és a fejét veszik. Ennél több már sok lett volna.

 

Umber - Az első évadban Jon Umber az egyik legkarakteresebb és legemlékezetesebb északi lord. Neki harapja le egy rémfarkas az ujjait, ő bratyizik Rodrik Cassel-el és ő kiáltja ki Robb-ot először királynak. És akkor itt jönnek a sorozat-készités sajátos korlátai: a készitők a szinészt visszaakarták hivni a második és a harmadik évadra. Eredetileg pont úgy ahogy Rickard Karstark ő is ott nyomult volna Robb körül. De a szinész nem ért rá. Úgy érezték, hogy a recast itt túl sokat sértene a karakteren: túl emlékezetes volt az első évadban, senki nem értené ki ez az új muki és végülis nélküle is működik a sztori. Hozzá lehet képzelni, hogy ő is ott harcol. És inkább ez mint egy vadidegen akiről elkell fogadni hogy az ugyanaz a lord. De az Umberek egyáltalán nem tűntek el teljesen, hisz a székhelyük Utolsó Menedék az egyik legtöbbet emlegetett északi erőd. Ráadásul pont odaviszi Osha a kis Rickont. "Az Umberek nagy harcosok. Még én is hallottam róluk mikor felnőttem" - mondja a harmadik évadban Osha Rickonnak. Ugyanebben az évadban Theon először azt hiszi hogy az Utolsó Menedékben van amikor Ramsay kínozza.

 

Reedek - Mint északi ház a TV-sorozatban nem fontosak. Meera fontos, aki ha kell még tud adni egy kis expoziciót. Pláne most hogy közeledik a Tower of Joy.

 

Gloverek - Nyilván a készitők is szerették volna ha annyi pénzük van hogy csakúgy betehetnek egy plusz csatát az ötös évad közepébe. De még Stannis lerohanása is madártávlatból lett bemutatva. És annyira fillérre ki vannak számolva hogy például a négyes évadban azért nincs nagyon smink az Erdő gyermekén mert erre már egy garasuk se volt. Tekintve hogy a Gloverek egyáltalán nem számítanak fontos háznak a sorozat igy is kezeli őket. Azért Észak nem egy falu, ahol mindenki öt perc sétára van a másiktól. Szerintem inkább a sorozat realizmusát erősiti hogy vannak kisebb házak akikről halljuk hogy tesznek ezt-azt de sose látjuk őket.

 

Mormontok - Attól hogy nem vesz részt valaki a háza irányitásában attól még -ha nemes- a jelenléte egyértelművé teszi hogy létezik egy ház aminek ő a tagja. A Mormontok pedig két baromi fontos figurát adtak a sorozatnak -akiknek a nemesi mivolta többször is ki lett hangsúlyozva- és ahogy emlitetted is már a jelenleg uralkodó Lyanna is jelet adott magáról mikor elküldte Stannist a búsba. Szerintem épp hogy pluszt ad a hatodik évadhoz, hogy egy már jól ismert családot új oldalról ismerünk meg, amikor majd először a sorozatban látjuk a székhelyüket és persze a kis Lyannát.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agent Carter 2. évad

 

Az 1. évadnál szerintem sokkal jobb lett, de a Jessica Jonesnál is lényegesen jobban lekötött. Bár fordulatok terén nem ért sok meglepetés, a sztori érdekes volt, és a karakterek is kedvelhetőek. Összességében kellemes 10 részes kikapcsolódás kémkalandokkal és a Marvel-féle sci-fi/fantasy elemekkel keverve. Egy nézést bőven megért. Nem tudom, van-e esély 3. évadra, de a befejezés alapján a készítők bíztak a lehetőségben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6x02

 

Ez nagyon király rész volt. Míg az előzőnél néhány ponton húztam a számat, itt most semmire sem lehetett panasz. Majdnem olyan jó 2. rész volt, mint a 4x02, ahol ugye

 

 

a kis Joffrey-takony murdelt meg.

 

 

Na de akkor az aktuális részről:

 

 

Westeroson úgy látszik bevett forma lett a rokongyilkosság, hiszen Doran Martell mellett most Roose Bolton és Balon Greyjoy is egy családtag keze által halt meg. Ennek ellenére nem éreztem azt, hogy a készítők túlzottan is csak egyetlen eszközhöz folyamodnának, hiszen mindegyik esetében eléggé erőteljesen lógott a levegőben a halálozás ezen módja. Bolton sorsát jó előre lehetett tudni; nem tudom, észrevettétek-e, de hasonló módon végezte be, mint ahogy ő elárulta királyát, Robb-ot a Vörös Menyegzőn, íme:

 

Roose_and_Robb_death_comparison.png

 

Roose halála tehát nem lepett meg, inkább csak korainak éreztem. Úgy érzem, hogy ezzel a Bolton-szál még ebben az évadban lezárul. Ramsay ámokfutásának törvényszerű következménye a bukás, főleg, hogy Walder Frey-t és a Lannistereket (ha egyáltalán még számítanak...) is magára fogja haragítani. Amikor Deres új ura megfontolt léptekkel sorban kieresztette a kutyákat, levegőt sem mertem venni. Nagyon erőteljes jelenet volt, Ramsay-nek sok rosszat kívánok a következőkben. Meglepő, hogy Roose nem számolt az árulás lehetőségével, ismerve fia lelkiállapotát. Be kellett volna biztosítania, hogy az újszülöttnek ne eshessen bántódása. Nem voltak hozzá hűséges katonák? Érthetetlen.

 

Tovább Északra: végre visszatért Bran, bár ő, sok rajongóval ellentétben nekem soha nem volt kedvencem. Most azonban iszonyúan hangulatos volt a flashback, én is úgy éreztem, mint Bran: még maradtam volna kicsit. Olyan jó volt látni a "boldog békeidőket", Benjennel, Ser Rodrikkal, Öreg Nannal és a többiekkel. Hatalmas lehetőség lesz a visszatekintésekben, már most láthatjuk. És persze Max von Sydow. Imádom az öreget. :)

 

Thorne "palotaforradalmát" hamar elfojtották, ráadásul ezt is túlélte a vén sz*rkeverő. Nagyon kíváncsi leszek az arckifejezésére, amikor meglátja Snow parancsnokot. :D Wun Wun hatalmasat alakított, szegény íjászt sajnáltam. :D Jon visszatérését nem kommentálnám részletesen, 90% volt, hogy visszatér, nem lepődtem meg egy pillanatra sem, így a cliffhanger nálam egyáltalán nem ütött. Hogy a felélesztése jót tesz-e a sorozatnak, majd meglátjuk. Nyilván ha az a bizonyos teória érvényre jut a felmenőit illetően, akkor igen, de egyébként én meglettem volna Snow nélkül is, mert minden ellenérzésem dacára megértettem az Éjjeli Őrség "renitens" többségének motivációit. Vajon Jon meg fog bocsátani Olly-nak? Sokakkal ellentétben én nem gyűlölöm a karaktert, a fiút tragikus szereplőnek tartom, akinek személyes, és hozzáteszem megalapozott bosszúvágya szembetalálkozott a "nagypolitikai érdekekkel".

 

Nagyon jók voltak a Sansa-Theon és a Tommen-Cersei párbeszédek. Én Theonnak már az előző évad legvégén megbocsátottam, amennyit szenvedett, egyszerűen már nem tudok rá haragudni. Szegény Tomment nagyon féltem, pedig annyira ártatlan és jólelkű gyerek. Imádom, ahogy a Főveréb felrúgja a nemesek által "kitalált játékszabályokat". Látszott Jaime-n, hogy nem tudott mit kezdeni azzal a helyzettel, hogy a Főveréb kész volt meghalni az ügyéért ott helyben. Az egyik legveszélyesebb karakter Westeroson a fennálló rendet illetően, ez egyértelmű. A mondata borzongató volt a verebekről, akiknek "se nevük, se vagyonuk, de bármikor elsöpörhetik a birodalmat." Akár hasonló szerepet is betölthetnek majd, mint 1789-ben a "forradalmárok" Párizsban.

 

Hogy milyen fantasztikus rész volt, jól jelzi, hogy Tyrion vicces beszólásai és "sárkányszelídítő" akciója a fent részletezett eseményekhez képest már-már lényegtelen jelenetek voltak. Pedig itt minden lélegzetemmel izgultam a törpéért, még ha tudtam is, hogy esélytelen, hogy meghaljon. Arya karakterfejlődése az előző évad óta kissé megrekedt, várom a fejleményeket, egyelőre sok minden vele nem történt. Ahogy egyre inkább Senkivé válik, a karakter fokozatosan elveszíti azon tulajdonságait, amiért annak idején én megszerettem.

 

 

 

Az északi házakról:

 

 

Szerintem a sorozat jellegéből adódó korlátokhoz képest megfelelő mértékben voltak bemutatva az északi házak. Az első évadban pl. még Galbart Glover is feltűnt, A nagyszájú Greatjon Umber többek között azért veszíti el néhány ujját, mert kikérte magának, hogy egy Umber felettese egy Glover legyen a hadműveletekben. :D De ugyanígy hírt kapunk a Mormontokról is, megtudtuk hogy Maege meghalt a háborúban (ő statisztál az első évad végén).

 

Nem is beszélve a Cerwynekről, akiket Ramsay az előző évadban keményen megfegyelmezett. Emlékeztetőül:

 

Flayed_Cerwyn.png

 

Elmondható, egyedül a Hornwoodok nem kaptak szerepet a sorozatban (viszont az ő címerük is megjelenik), de ők már a könyvsorozat legelején kihaltak. A Dustin-ház szintén csak említés szintjén szerepel.

 

 

A Lannister- vagy a Tyrell-vazallusok sokkal inkább hiányoz(hat)nak a sorozatból, az öreg Tarly mellett a könyvekben sokat emlegették a fontos kikötőt birtokló Redwyne-famíliát is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6/2

 

 

 

Ez az Iwan Rheon az egyik kedvenc színészemmé nőtte magát a sorozatban, az utóbbi néhány év alapján. Olyan természetességgel tudja hozni ezt a pszichopata karaktert, hogy az valami zseniális. Az előző részben is mikor a volt "szerelmét siratta", utána rögtön teljes szenvtelenséggel hozzátette a temetés hírére, hogy inkább adják oda a húst a kutyáknak... semmi értelme eltemetni, ez még teljesen ehető, nem is büdösödött meg stb.

Itt ebben a részben az tetszett a legjobban, mikor kiengedi a kutyákat és csak annyit mond, hogy "I am Lord Bolton!" Az a nézés ott valami fantasztikus volt, igazából az egész jelenléte olyan a jelenetekben mikor szerepel, hogy már önmagában egyfajta fenyegetettséget idéz elő. Mikor elkéri a csecsemőt az anyjától egy pillanatig megfordult a fejemben, hogy "véletlenül" elejti, vagy akár egyszerűen földhöz vágja, noha tudtam, hogy ezt azért úgysem lépnék meg a készítők.

 

Az északi szálban számomra Bran most a legizgalmasabb. Nagyon várom, hogy megtudjunk minél többet a múltról, akár a közelmúlt (Tower of Joy, Lyanna Stark), akár a misztikus múlt a Mások története, az Erdő gyermekei stb. Persze Jon is érdekes és én is díjazom, hogy ezt a lépést már a második epizód során meghozták és nem húzták sokáig az időt.

 

 

 

Agent Carter 2. évad

 

Az 1. évadnál szerintem sokkal jobb lett, de a Jessica Jonesnál is lényegesen jobban lekötött. Bár fordulatok terén nem ért sok meglepetés, a sztori érdekes volt, és a karakterek is kedvelhetőek. Összességében kellemes 10 részes kikapcsolódás kémkalandokkal és a Marvel-féle sci-fi/fantasy elemekkel keverve. Egy nézést bőven megért. Nem tudom, van-e esély 3. évadra, de a befejezés alapján a készítők bíztak a lehetőségben.

 

Ez nekem is jobban tetszett, mint az első évad. Különösen a mellékkarakterek jöttek be igazán. Anna Jarvis, vagy a régiek közül Howard Stark (én őt jobban bírom, mint a fiát), persze nekem még mindig Mr. Jarvis a kedvenc szereplőm. Ilyen jó kis tingli-tangli limonádé sorozat volt ez, sajnálom, ha vége lesz... úgy hallottam, hogy van rá esély, mert a főszereplő Hayley Atwell főszerepet kapott egy másik ABC-s sorozatban és lehet itt nem folytatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.