Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Tiszta "Őrült nők ketrece" lesz Spartáék háza táján. :D

 

 

 

dexi 6

 

És végülis kiderült hogy Dexi mit adott be magának a tetőn vagy miért nem hatott? mert arról lehet lemaradtam.

 

 

Lehet hogy placebó vagy más semleges cucc volt a fecskendőben. Szerintem direkt úgy tervezte hogy ha Travi önszurizást követelne tőle akkor megjátsza az eszméletlent hogy könnyebben elkaphassa.

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Walking Dead

 

Ez nagyon kemény… de egyben nagyon jó volt. Álmomban sem gondoltam volna, hogy egy TV sorozatban ilyen is láthatok: Romero legjobb hagyományai nyomán, néha még a Mesteren is túltevő brutalitású filmet.

 

Igazából az egész egy nagy, négy és fél órás zombi film. A fentebb említett Romero mellett egyértelműen a 28 nappal/később hatásai a legerősebbek, no meg természetesen Frank Darabont karakterábrázolási módja. A történet vezetése, a figurák bemutatása, a bonyodalmak egy kiváló forgatókönyvű sorozatra emlékeztetnek, míg a zombis jelenetek képsorai simán megállnák helyüket bármely mozis zombi filmben. Jómagam nem sok konkrétumot tudtam erről az egészről, igazából maga az élőhalottak ténye illetve Frank Darabont közreműködése csábított a megnézésre, de nagyon jól jártam. Ráadásul, most, hogy megnéztem az extrákat is, jóval okosabb vagyok a témában.

 

A sorozat egy képregényadaptáció, Robert Kirkman azonos című comic-jának megfilmesítése. Ez esetben ezt szó szerint kell érteni, hisz a színészek megjelenésükben is tökéletesen visszaadják a rajzolt figurák formáit, a történet meg pedig hűen követi (néhány bővítéssel együtt) a képregényt. Ugyanakkor itt kell megjegyezni, hogy a jópofa, szakállas fiatal író/rajzoló végig a stábbal volt a forgatáson, egyfajta őrangyalként művének vászonra vitelében. Ami így egyben storyboardként is funkcionált…Az alkotó/kitaláló Darabont neve, tudása volt a biztosíték a minőségi anyag elkészítéséhez – még ha csak az első részt is rendezte ő - horror mániája pedig a szíve az anyagban. De velük dolgozott az a maszkmester Gregory Nicoreto is, akinek filmográfiája többek közt jó néhány Romero filmet is tartalmaz… Minden klappolt a sikerhez, s meglepő módon az ABC sem korlátozta a készítőket. Sőt, a megszokott pilot helyett rögtön hat részt be is rendelt a sorozatból – ebből lett az első évad, ezt tarthatjuk most a kezünkben..

 

Korlátok azok tényleg nincsenek. Ahogy kezdődik, az már brutális: premier plánban fejbe lőnek egy 10 éves zombi kislányt. Kemény. Nem kevésbé a folytatás is: Rick balesete utáni ébredése a kórházban, a zombi apokalipszis következményei, az ezekbe beilleszkedés eszméletlenül durván és hatásosan van ábrázolva. A sétáló halottak megjelenítése önmagában is már kiváló, de elpusztításuk meg egyenesen elsőrangú.. Már azoknak, akik bírják az ilyet. Az akciójelenetek végig a sorozatban iszonyat brutálok, de az álcázós rész, mikor kimennek a holtak közé – nos, az vitt mindent. Máskor ezt még moziba sem biztos, hogy engedték volna, nemhogy TV-be…Sokkoló, qrva jó jelenetek horrorfilm rajongóknak…

Ugyanakkor ez jóval több is, mint egy horrorfilm. Darabont nem lenne Darabont, ha nem ábrázolná a holtak mellett az emberi lélek mélységeit is. A kilátástalanság és kétségbeesés miatti torzulások, a végtelen feszültség, ami ebben a helyzetben az emberekben felgyülemlik, mozgatják a sorozatot. Vagyis inkább váltják a zombis- akciós részt. Igazi drámák, sokszor sajnálatos eseményekkel, néha humorral feloldva a kézzel tapintható feszültséget. Remek rendezés – pláne egy kétdimenziós műfaj vászonra vitele tükrében.

 

A rendezők meg az író persze önmagában nem lennének elég a sikerhez. Ehhez kellettek a színészek, a háttér/díszlet, a smink is. A casting kiváló, először kicsit nehezen szoktam meg Rick karakterét, de aztán Andrew Lincoln belopta magát a szívembe. Sarah feltűnése a Szökésből külön öröm volt, de a többiek is kiváló figurák, kiváló színészek által. Shane, a Dixon fiúk, Andrea és Glenn mind-mind remek alakítás. A díszlet, a kameramozgás, a háttér teljesen mozi élmény – mint ahogy a manapság divatosabb sorozatban általában. Itt is minden nagyon egyben van, az esetlegesebb lassabb, érzelgősebb eseményeknek súlya, jelentősége van – s bízhatunk benne, hogy hamarosan kaszabolás váltja. Néhány egészen kiváló kép pedig végleg beleég az emlékezetünkbe: az Atlantába lovon érkező Rick, a parkban csúszó, hiányzó alsótestű zombi, a lógó véres bilincs, a tanktól felfelé távolodó kamera, de talán önmagában az egész apokalipszis is…

 

A német DVD egészen kiváló. Kép, hang csillagos ötös, s bőséges extratartalom van rajt. Azt nem tudom, hazánkban megjelenik-e valaha, de nekem ez így is baromi jó vétel volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre a paradoxonra hogyan reagáljon érdemben az ember? :) Nehéz dolga lesz, alapvető problémám van vele: a feje. De ha azt elveszti, akkor biztos megkedvelem. :D

Mellesleg, Bomarr, igazad van, az ötödik rész már egész nézhető volt. Bár nálam még rezeg a léc kicsit, hogy az első évad után lesz-e második nézés, de az ötödik már határozottan tartalmazott olyan lényeges elemeket, mint karakter-használat, hangulat, összeszedett sztori, dráma, fordulat. Csak hát ott volt még benne Gwen.

Amúgy, Russel T. Davis lehet abban a ludas, hogy az első epizódokra idióta dolgokat dobnak be? Gondolok itt a gyilkos próbababákra, a malac-mutánsokra, a fingóbajnok idegen családra, vagy az orgazmussal ölő idegenre. Mert ha igen, akkor még inkább örülök Mofatnak.

 

A gyilkos próbababák(vagy eredeti nevükön autonok) behozatala biztos nem Russel ötlete volt. Azok már a 3. Doktor idején is voltak.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont Russell volt az, aki ezeket a "próbababákat" ilyen rosszul használta. A régi Doctor Who-ban tök jól megoldották, itt meg kb. egy rossz vicc.

 

Dzséjt: Ami szerintem jópofa az a második évad második része. Ha bedobod a törülközőt (ami velem több izben megfordult... én Torchwood második évadjának a közepénél akadtam most el és gyűjtöm az erőt, hogy folytatni tudjam :D) akkor azt szerintem érdemes lecsekkolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Walking Dead

 

Ez nagyon kemény… de egyben nagyon jó volt. Álmomban sem gondoltam volna, hogy egy TV sorozatban ilyen is láthatok: Romero legjobb hagyományai nyomán, néha még a Mesteren is túltevő brutalitású filmet.

 

Igazából az egész egy nagy, négy és fél órás zombi film. A fentebb említett Romero mellett egyértelműen a 28 nappal/később hatásai a legerősebbek, no meg természetesen Frank Darabont karakterábrázolási módja. A történet vezetése, a figurák bemutatása, a bonyodalmak egy kiváló forgatókönyvű sorozatra emlékeztetnek, míg a zombis jelenetek képsorai simán megállnák helyüket bármely mozis zombi filmben. Jómagam nem sok konkrétumot tudtam erről az egészről, igazából maga az élőhalottak ténye illetve Frank Darabont közreműködése csábított a megnézésre, de nagyon jól jártam. Ráadásul, most, hogy megnéztem az extrákat is, jóval okosabb vagyok a témában.

 

A sorozat egy képregényadaptáció, Robert Kirkman azonos című comic-jának megfilmesítése. Ez esetben ezt szó szerint kell érteni, hisz a színészek megjelenésükben is tökéletesen visszaadják a rajzolt figurák formáit, a történet meg pedig hűen követi (néhány bővítéssel együtt) a képregényt. Ugyanakkor itt kell megjegyezni, hogy a jópofa, szakállas fiatal író/rajzoló végig a stábbal volt a forgatáson, egyfajta őrangyalként művének vászonra vitelében. Ami így egyben storyboardként is funkcionált…Az alkotó/kitaláló Darabont neve, tudása volt a biztosíték a minőségi anyag elkészítéséhez – még ha csak az első részt is rendezte ő - horror mániája pedig a szíve az anyagban. De velük dolgozott az a maszkmester Gregory Nicoreto is, akinek filmográfiája többek közt jó néhány Romero filmet is tartalmaz… Minden klappolt a sikerhez, s meglepő módon az ABC sem korlátozta a készítőket. Sőt, a megszokott pilot helyett rögtön hat részt be is rendelt a sorozatból – ebből lett az első évad, ezt tarthatjuk most a kezünkben..

 

Korlátok azok tényleg nincsenek. Ahogy kezdődik, az már brutális: premier plánban fejbe lőnek egy 10 éves zombi kislányt. Kemény. Nem kevésbé a folytatás is: Rick balesete utáni ébredése a kórházban, a zombi apokalipszis következményei, az ezekbe beilleszkedés eszméletlenül durván és hatásosan van ábrázolva. A sétáló halottak megjelenítése önmagában is már kiváló, de elpusztításuk meg egyenesen elsőrangú.. Már azoknak, akik bírják az ilyet. Az akciójelenetek végig a sorozatban iszonyat brutálok, de az álcázós rész, mikor kimennek a holtak közé – nos, az vitt mindent. Máskor ezt még moziba sem biztos, hogy engedték volna, nemhogy TV-be…Sokkoló, qrva jó jelenetek horrorfilm rajongóknak…

Ugyanakkor ez jóval több is, mint egy horrorfilm. Darabont nem lenne Darabont, ha nem ábrázolná a holtak mellett az emberi lélek mélységeit is. A kilátástalanság és kétségbeesés miatti torzulások, a végtelen feszültség, ami ebben a helyzetben az emberekben felgyülemlik, mozgatják a sorozatot. Vagyis inkább váltják a zombis- akciós részt. Igazi drámák, sokszor sajnálatos eseményekkel, néha humorral feloldva a kézzel tapintható feszültséget. Remek rendezés – pláne egy kétdimenziós műfaj vászonra vitele tükrében.

 

A rendezők meg az író persze önmagában nem lennének elég a sikerhez. Ehhez kellettek a színészek, a háttér/díszlet, a smink is. A casting kiváló, először kicsit nehezen szoktam meg Rick karakterét, de aztán Andrew Lincoln belopta magát a szívembe. Sarah feltűnése a Szökésből külön öröm volt, de a többiek is kiváló figurák, kiváló színészek által. Shane, a Dixon fiúk, Andrea és Glenn mind-mind remek alakítás. A díszlet, a kameramozgás, a háttér teljesen mozi élmény – mint ahogy a manapság divatosabb sorozatban általában. Itt is minden nagyon egyben van, az esetlegesebb lassabb, érzelgősebb eseményeknek súlya, jelentősége van – s bízhatunk benne, hogy hamarosan kaszabolás váltja. Néhány egészen kiváló kép pedig végleg beleég az emlékezetünkbe: az Atlantába lovon érkező Rick, a parkban csúszó, hiányzó alsótestű zombi, a lógó véres bilincs, a tanktól felfelé távolodó kamera, de talán önmagában az egész apokalipszis is…

 

A német DVD egészen kiváló. Kép, hang csillagos ötös, s bőséges extratartalom van rajt. Azt nem tudom, hazánkban megjelenik-e valaha, de nekem ez így is baromi jó vétel volt.

 

Ezen most lehidaltam. Ha ezt nem íros be sosem tudom meg hogy a Prison Break Sarah-ja játsza Lorit. Annyira megváltozott hogy meg sem ismertem a Walking Deadben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy szerintem az a baj sok mai sorozattal, hogy rágyúrnak nagyon a pilotra, és onnan csak lejtmenet van. Ez volt a V-vel, a Flashforward-dal, a The Event-tel, a The Walking Dead-del, és kb. az összes "Lost-utó" high-concept sorozattal. Megcsinálják az első részt tízszer annyi pénzből mint a teljes évadot: csúcsszuper látvány, aprólékos operatőri munka, dramaturgia, aztán szépen lassan átmegy az összes gagyiba, mert egy az elfogy a pénz, kettő rájönnek hogy baromira nem lehet több évadot kisajtolni egy hiába érdekes, de élettelen ötletből.

 

Szerintem az lenne a normális ha a pilot épp hogy csak egy kis szeletét mutatná be annak ami jönni fog, és nem kvázi csinálni egy tv-filmet, amit éppenséggel folytattak. De ahogy megnézem, ez leginkább az országos csatornák betegsége, a Fringe kivételével mindegyik elvérzett az első évadnál (és az nem is éppen csak a pilotra gyúrt rá, mint társai).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont Russell volt az, aki ezeket a "próbababákat" ilyen rosszul használta. A régi Doctor Who-ban tök jól megoldották, itt meg kb. egy rossz vicc.

 

Dzséjt: Ami szerintem jópofa az a második évad második része. Ha bedobod a törülközőt (ami velem több izben megfordult... én Torchwood második évadjának a közepénél akadtam most el és gyűjtöm az erőt, hogy folytatni tudjam :D) akkor azt szerintem érdemes lecsekkolni.

Meg Moffat is jól megoldotta az ötödik évadban a másolatok kérdését.

 

Nehéz nem észrevenni a Mickey másolat és a Rory másolat közti különbséget. A Mickey másolás egy idegesítő fosadék, míg Rory mögé komplett drámai sztorit szőttek, a mellé, hogy a franc se gondolná a végéig, hogy ő is egy Nestene másolat.

 

 

Az egyetlen mázli, hogy egy évad csak tizenhárom részből áll, és ahogy elnézem, a harmadik meg csak ötből. Így könnyebb "végigszenvedni". Az első évadot biztos végignézem, aztán majd a második eleje dönt a további sorsáról.

 

Amúgy Torchwood 1x04

 

Ezt a Cyberwoment komolyan gondolták? Végül is, a Doctor Who alatt jó pár nőt átalakítottak már, köztük Jackie-t és a Torchwood előző vezetőjét, Yvonne Hartmant, akit ugye ugyanott és ugyanakkor "tökéletesítettek", mikor Lisának is nekiálltak. És valahogy Yvonne nem hordott acél-bikinit... Egy jófajta ellenfélből így lehet laza mozdulattal viccnek is rossz gagyiságot csinálni. Amire még rá is segített, hogy a csaj baromi rosszul adta elő magát (mondjuk szegény mit csinált volna ennyi vassal). Nem tudom, kit rúgnék ki előbb ebből az epizódból: az írót, a rendezőt vagy a jelmeztervezőt. Pedig volt benne lehetőség, az ötlet remek, csak a kiaknázás maradt el.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy szerintem az a baj sok mai sorozattal, hogy rágyúrnak nagyon a pilotra, és onnan csak lejtmenet van. Ez volt a V-vel, a Flashforward-dal, a The Event-tel, a The Walking Dead-del, és kb. az összes "Lost-utó" high-concept sorozattal.

Nálam most a "Person of Interest" ilyen. Annak is az első része a legerősebb. Némelyik későbbi ugyan megpróbálja hozni azt a színvonalat de jó néhány rész óta inkább csak azért nézem mert elkezdtem és nem azért mert érdekel.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja csak mondom, hogy aki a Doki végére ért, és elvonási tünetei vannak (mint nekem) akkor a Sarah Jane Adventures-ben a 4x5-6 duplarészben szerepel a 11es. :) Leszedtem és belenéztem, hát úgy néz hasonlóan van felépítve mint a Davis-es duplarész, és kb azon a szinten is lesz... :D De hát... :peace:

Sarah-Jane-Elisabeth-Slad-006.jpg

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a Sarah Jane is pihen nálam, nekem jobban tetszett a Torchwoodnál. Mondjuk utóbbiból pont az utolsó két évad nincs még meg ugye ami ahogy nézem azért kritikai siker volt, meg te is mondtad hogy az a csúcs. De az első Sarah Jane évadokat annak ellenére, hogy gyereksorozatról van szó kevésbé éreztem bugyutának mint az első Torchwood-okat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a Sarah Jane is pihen nálam, nekem jobban tetszett a Torchwoodnál. Mondjuk utóbbiból pont az utolsó két évad nincs még meg ugye ami ahogy nézem azért kritikai siker volt, meg te is mondtad hogy az a csúcs. De az első Sarah Jane évadokat annak ellenére, hogy gyereksorozatról van szó kevésbé éreztem bugyutának mint az első Torchwood-okat.

Áhh esélytelen nálam. Még a Davides duplarész is, ami gondolom elég magas színvonalat képviselhet a sorozatban is iszonyú volt. :D Hozzá sem mérhető egy TWhoz szerintem. De mondom a 3. évad már iszonyú darkos, és hát a negyedik...pffff.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Áhh esélytelen nálam. Még a Davides duplarész is, ami gondolom elég magas színvonalat képviselhet a sorozatban is iszonyú volt. :D Hozzá sem mérhető egy TWhoz szerintem. De mondom a 3. évad már iszonyú darkos, és hát a negyedik...pffff.

Nekem az első TW-kben se a darkossággal van a bajom, hanem hogy a szereplők borzasztóak (állitolag ez valami szuper ügynökség ehhez képest mindenki áruló, meg hisztizik olyanon például hogy mi az hogy az élettársát nem vonják be a bizniszbe (!!!) meg hasonlók), a történetek meg tisztelet a kivételnek eléggé össze vannak dobálva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A FlashForward az jó sorozat? Faterom mondta, hogy látott belőle egy-két részt és nagyon tetszett neki, mert olyan mint a LOST. <--- Ezen nem lepődtem meg, mert tudtam, hogy a készítők stábja elég hasonló. Nekem is tetszett az alapkoncepciója, meg minden, de ha jól hallottam, akkor egy évad alatt elég csúnyán bebukott. Mi volt vele a baj?

 

Szerk.: Ha már itt vagyok, akkor a Deadwoodról is megkérdezném a véleményeteket. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A FlashForward az jó sorozat? Faterom mondta, hogy látott belőle egy-két részt és nagyon tetszett neki, mert olyan mint a LOST. <--- Ezen nem lepődtem meg, mert tudtam, hogy a készítők stábja elég hasonló. Nekem is tetszett az alapkoncepciója, meg minden, de ha jól hallottam, akkor egy évad alatt elég csúnyán bebukott. Mi volt vele a baj?

 

Szerk.: Ha már itt vagyok, akkor a Deadwoodról is megkérdezném a véleményeteket. :)

Én a Deadwoodot imádtam. Remek karakterek, jó történet, szóval csak ajánlani tudom. Egy baja van csak, hogy nincs igazi vége a sorozatnak, mert sajnos a 3. évad után ha jól emlékszem kaszát kapott.

 

A FF pedig szintén nagyon jó kis sorozat, viszont sztem elcseszték a végét, úgyhogy én inkább a DWot ajánlanám elsősorban, persze biztos lesznek itt akik nem így gondolják. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Deadwoodot imádtam. Remek karakterek, jó történet, szóval csak ajánlani tudom. Egy baja van csak, hogy nincs igazi vége a sorozatnak, mert sajnos a 3. évad után ha jól emlékszem kaszát kapott.

 

A FF pedig szintén nagyon jó kis sorozat, viszont sztem elcseszték a végét, úgyhogy én inkább a DWot ajánlanám elsősorban, persze biztos lesznek itt akik nem így gondolják. :)

Köszönöm szépen az ismertetőt. :) Tudod az a helyzet, hogy fogynak a sorozataim, még így is, hogy minden egyéb kiegészítőt megszerzek hozzájuk, webes és mobilos spin-offokat egyaránt, hogy minél több játékidővel gazdagítsam az egészet, de előbb utóbb minden sorozat kifullad. És már egyre kevesebbet nézek. Mondjuk sokak szerint ez előnyömre válik, de imádok sorozatokat nézni na és már szívesen belekóstolnék új történetekbe is. :) Gondolkodtam azon is, hogy egyszer ledarálom a Csillagkaput is, úgy igazán, mert eddig csak szétszórva láttam belőle egy csomó részt, de lehet hogy az elsőre egy kicsit nagy falat lenne. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa a Csillagkaput mindenképpen érdemes bepróbálni, de én még ajánlanám a '90-es évek klasszikus sci-fi sorozatát, a zseniális Babylon 5-öt, valamint a kihagyhatatlan, Guiness Rekordokat tartó valamint újabb és újabb díjakat (jogosan!!) bezsebelő brit csodát, a Doctor Who-t (Ki vagy, Doki?).

 

Ja ... és immár hivatalos: húgom Doctor Who fan lett, pedig nagyon óckodott tőle korábban, de mostanra már teljesen alárendelte magát ennek az angol fantasztikumnak :P:D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa a Csillagkaput mindenképpen érdemes bepróbálni, de én még ajánlanám a '90-es évek klasszikus sci-fi sorozatát, a zseniális Babylon 5-öt, valamint a kihagyhatatlan, Guiness Rekordokat tartó valamint újabb és újabb díjakat (jogosan!!) bezsebelő brit csodát, a Doctor Who-t (Ki vagy, Doki?).

 

Ja ... és immár hivatalos: húgom Doctor Who fan lett, pedig nagyon óckodott tőle korábban, de mostanra már teljesen alárendelte magát ennek az angol fantasztikumnak :P:D

De a Doctor Who mennyire van összefüggésben a klasszikus, nagyon régi epizódokkal? Ugyanis azok legnagyobb részét már be sem lehet szerezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Figyelj, az 1963-tól 1989-ig tartó klasszikus évadokból kb 0 (nulla) részt láttam. Az 1996-os amerikai film megvan ugyan, abból is csak részleteket láttam (majd talán valamikor megnézem)... de a 2005-ös új"első" évadtól, vagyis a 9. Doktor kalandjaitól kezdve követem a sorozatot, és teljesen érthető minden. Természetesen a készítűk ügyeltek arra, hogy az új nézők miatt ne legyen "kínai" a sorozat... de ha az ember akarja, akkor a neten ezer forrásból is hozzáolvashaz ehez a csodához. :) szóval én bátran és őszintén ajánlom. Komolyan mondom boldog vagyok, hogy kudar és Bomarr "rábeszélt", hogy próbáljam be ezt a fantasztikus alkotást, azóta én is tovább adtam a hírét, és a legjobb barátaim közül ketten legalább akkora fanok lettek, mint én (ha nem nagyobbak) most nemrég húgom is csatlakozott, nála ugyan van még pár évad hátra... de már megvette őt a sorozat kilóra.... egy másik cimborám meg most ismerkedik vele. :P:);)

 

De a Babylon 5 is nagyon nagyon jó... érdemes adni neki egy esélyt! (Persze a Doki jobb :P - de ezt csak halkan és zárójelben jegyzem meg :))

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a Doctor Who mennyire van összefüggésben a klasszikus, nagyon régi epizódokkal? Ugyanis azok legnagyobb részét már be sem lehet szerezni.

A régi sorozatnak minden fennmaradt epizódját el lehet érni torrenten, egy pakkban. Azért írok fennmaradtakat, mert az 1-6. évad részei (első és második Doktor évadjai) közül jó pár elveszett, hála a BBC gondatlanságának.

Én egyébként most tartok a második Doktor részeinél, és Patrick Troughton zseniálisan hozza a szerepet. William Hartnell zsémbes, makacs (de emellet rendkívül szórakoztató) Első Doktora után a Második humoros kedélyessége remek váltás.

Matt Smith azt nyilatkozta Troughtonról, hogy ő az "Én Doktorom" és fel is lehet ismerni a motívumokat, amiket átemelt a játékából (sőt még a ruhájuk is nagyon hasonló), Kár, hogy már nincs köztünk, szívesen néztem volna egy részt, amiben találkozik 11. inkarnációjával, remek páros lennének :D .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így igaz, egyetértek*, de hogy KisKósa kedvét véletlenül se vegyük el a sorozattól, azt hozzátenném, hogy egyáltalán nem kötelező a régi évadokat (a korábbi Doktorok történeteit) megnézni, ha nem akarod, teljesen elegendő a 2005-ös évaddal kezdeni, ahogy mi is tettük (és ahogy írtam is alant), aztán majd eldönti az ember, hogy megnézi-e a régieket, vagy sem.

 

 

 

* Kérdezheted, hogy ugyan mégis mivel értek egyet, holott egyetlen epizódot sem láttam a korábbi szériákból :P ... nos, hogy ne tűnjön hülyének az imént említett mondatom megjegyezném, hogy kellőképpen utána olvastam a kalsszikus évadoknak és Doktoroknak, tudom, hogy amit említettél, az első 2 Doktor történeteinek egy része sajnos a BBC azon érdekes döntésének áldozatává váltak, hogy letörölték a szalagot, amin rajta voltak a szóban forgó epizódok, helytakarékosság céljából (vagyis valami ilyesmi volt.) - aztán nemrég megkerült ezek közül néhány epizód (valakinek megvolt felvéve :)) Valamint Matt Smith nyilatkozatát is olvastam (vagy hallottam a havertól egy DW-s beszélgetés kapcsán... már tudja a rák) de a lényeg, hogy tudom, hogy Smithnek Patrick Troughton volt a kedvenc Doktora. :);)

 

Egyáltalán nem lehetetlen egyébként, hogy én is beszerzem a korábbi évadokat és elkezdem nézni... majd meglátjuk. :) de most Dragon Ball Z-t nézek (nem röhög) :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem baj Ody :) nem lehet mindenki akkora Doktor fan, mint mi Bomarrékkal :D

 

Csak egy példa: anno, amikor ment a Prison Break (A szökés) elég sokan odáig és vissza voltak a sorozatért, elég nagy volt a hype körülötte, nálam mégis megmaradt a tisztességes de nem kiemelkedő sorozat kategóriájában. Az utolsó évadot is egy bő évvel a leadása után néztem meg és akkor sem kapkodtam el, holott a környezetemben majd mindenki PB rajongó volt és "sírtak", hogy vége a sorozatnak... engem meg nem hatott meg különösebben, jó volt, vége lett, kész. :P:D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A FlashForward az jó sorozat? Faterom mondta, hogy látott belőle egy-két részt és nagyon tetszett neki, mert olyan mint a LOST. <--- Ezen nem lepődtem meg, mert tudtam, hogy a készítők stábja elég hasonló. Nekem is tetszett az alapkoncepciója, meg minden, de ha jól hallottam, akkor egy évad alatt elég csúnyán bebukott. Mi volt vele a baj?

Szerintem remek sorozat volt, kár, hogy egy évad után véget ért, és így befejezetlen (vagyis lehetett volna valamilyen befejezésféleséget írni, de valószínűleg nem az volt a koncepció). Egyébként meg nem olyan, mint a Lost :P

Nem volt vele baj, valószínűleg a tengerentúlon nem ugráltak érte különösebben. Más jó sorozatokat is elkaszáltak már, mert az ottaniak nem nézték elegen.

És ha nincs elég sorozat, amit nézni tudsz, akkor inkább olvass :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Moffat azt nyilatkozta, hogy a 7. évad legalább 14 részes lesz, és hogy az 50. évforduló miatt, sosem volt jobb időpont, mint most rajongónak lenni! :D

Komolyan el sem tudom képzelni mit fognak összehozni. 7. évad:

 

Azért remélem hogy nem ez lesz Matt utolsó évada, mert én nagyon bírom mint Dokit. Legalább annyit kapjon mint David. Viszont Trenselor mező és a 11. eleste eléggé erre hajaz, de remélem nem. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asszem én is Doctor Who fan lettem. :) Na persze nem akkora mint itt egyesek, de tegnapelőtt letöltöttem a 2005-östől, és hát 48 óra leforgása alatt 7 részt néztem meg ami nálam elég jó arány! Valami kegyetlen jó szerintem az egész. Az alapötlet, a megvalósítások, és minden zseniális. :)

 

Ja és meg akarom tanulni Christopher Eccleston mosolyát. :cool: Nagyon poén, mikor a legnagyobb gázhelyzetekben, mikor éppen 30 puskacső mered rá, fapofával körbenéz, és

. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jinx :rock:

 

Örülök, hogy már az első évad is bejön neked (és még annak sem értél a végére). Magad alá fogsz durrantani a későbbi évadoktól! :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jinx :rock:

 

Örülök, hogy már az első évad is bejön neked (és még annak sem értél a végére). Magad alá fogsz durrantani a későbbi évadoktól! :P

Ezzel egyet kell értenem. Akinek ennyire bejön már az első évad, azoknál nincs megállás! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.