Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mindenki írja itt, hogy kinek kicsoda volt "A" Doktor. Nos nekem mindig az aktuális Doktor volt éppen a favorit. Matt óta csak azért csökkent Tennant iránti 'rajongásom' mert a Tennant-fanok viselkedése és véleményei nagyon nem jöttek be (de ez egyéni szoc problémám) Szinte biztos vagyok, hogy ha ténylegesen és nem csak ímmel-ámmal elkezdem végre a klasszikus évadokat tolni, akkor a korábbi Doktorokat is mind egytől egyig meg fogom kedvelni.

 

Mindenesetre ha mindenáron rangsorolni kell 2005-től, akkor:

 

1. Smith

2. Eccleston

3. Tennant (a fent említett dolgok miatt)

 

Na nemár! Komolyan, most mit érdekel téged azoknak a nyilvánvalóan nagyrészt tini lányokból álló rajongók hypeolása? Nehogy már ők határozzák meg, hogy Te mennyire kedveled Tennantet!

Én speciel személy szerint csak a "casual-fanok" véleményére adok. Számomra egyébként nagyon sokáig Tennant volt A Doktor és módfelett szíven ütött, mikor 2010 elején távozott. Persze, akkor mindenki elkezdte fújolni Mattet... pedig nem is ismerték. Számomra, még úgy első alkalommal is, akármennyire sajnáltam Tennantet, Matt felbukkanása és poénkodása a fináléban a hidegzuhany után egy enyhe kellemes reménysugárral töltött meg. Akármennyire is idegen és furcsa volt, mosolyt csalt az arcomra. :D (na ez most nagyon Jokeresen hangzott) Az utána következő szünet idején a Doktor számomra halott volt. Igen, kicsit túldrámáztam, mert egy egyész korszak ért véget. Tudtam, hogy a DW már nem lesz olyan, mint volt. Az 5. évadban még sokszor felismertem Tennant mozdulatait Matt játékában. Aztán a 6. évadra már ő lett a Doktor számomra is, de valahogy sosem tudtam úgy tekinteni rá, mint Ecclestonra vagy Tennantre. Talán mert őket láttam először. Így most teljes mértékben megértem minden Matt rajongó kiborulását.

Azt azért hozzá tenném, hogy én Tennantet a DW kívül is megkedveltem. Sok más sorozatban és filmben láttam, sőt más DW-s színészeknek is utánanéztem a filmes karrierjének. Hál' Istennek a DW-n keresztül nem csak remek színészekkel, de brit csemegékkel is megismerkedtem, mint pl. a Life on Mars, Ashes to Ashes és The Second Coming. Egyébként továbbra is azt mondom, hogy érdemes azokra vetni egy pillantást. Egy név. Gene Hunt. ;)

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Jenna-Louise Coleman Matt Smith távozásáról:

 

“I could not have imagined coming into the show without Matt as my Doctor, holding my hand, really, quite literally. I totally lucked-out in having a creative, generous, clever, and lovely fella to work alongside day after day.

 

“I feel so privileged to have been part of Matt’s reign, to have to been companion to what is and what I think always will be one of our greatest Doctors.

 

“He is so in love with the show, he works tirelessly hard, surprises me every day, always creating and discovering something new about the Doctor. A true gent, a leading man and a very special friend.

 

“I know it will be a very difficult goodbye for me, but I for one can’t wait to see where his career takes him next. And of course with the same welcome I was brought in with, I look forward to welcoming the next Doctor. BUT it’s not over till its over. See ya at the big 5-0!”

 

Plusz:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-GzlcfUjO2o

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

érdemes azokra vetni egy pillantást. Egy név. Gene Hunt. ;)

Ámen! :D

Bár az Ashes to Ashes nem volt már az igazi számomra, de Gene akkor is egy állat. :D

És igen, az összes angol sorozatot nézni kéne, mert egytől egyig állati jó. Luther, Downton. Merlin, Kívülállók, stb

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dalek! Írásomnak ez volt a lényege:

 

"Nos nekem mindig az aktuális Doktor volt éppen a favorit."

 

Tennant fanok csak az utóbbi időkben húzták fel az agyamat iszonyúan, és ha ezért nem sorolom az utolsó helyre, akkor is a másodikat kapná meg. Nem "csak" azért, mert márpedig nem állok be a - Tennant az isten - szindrómások közé, hanem mert nem is ő tartom a legjobbnak, hanem jelenleg Smith-t. És ezzel vissza is értünk az eredeti mondathoz: Nekem mindig az aktuális Doktor volt éppen a favorit.

 

Megjegyzendő, mert fontos: Nem, Tennantal semmi bajom nincs. Én is láttam már más filmben, olvastam színpadi szerepeiről, stb... nagyon is csípem az ürgét!

 

És persze, mindenkinek joga van kedvenc Doktort választani magának, de a Doctor Who nem egy One Actor Show! Nagyon nem, és kezdettől fogva nem. Ha ezt 50 év alatt egyeseknek nem sikerült felfogni, az felettébb érdekes. Ugyanis a sorozat sava-borsa, hogy az újabbnál újabb színészekkel és showrunnerekkel folyamatosan megújul. Fájdalmas elveszíteni az aktuális Doktort, naná! Különös és fura esetleg unszimpatikus az új Doktor első blikkre? Még jó! De ez akkor is azért Docotr Who, mert cserélődnek a színészek és a Doktor REGENERÁLÓDIK!

 

Egyébként megjegyzem, vannak, akik örömtáncot járnak, mert távozik Smith.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben azért egyet értek Riddickkel, mert én is utáltam forumokon kommentekben ahol megállás nélkül lehetett a "Moffat és Matt hater"-ök beszólásait hallgatni, és minden egyes résznél hogy jajj David jöjjön vissza, stb. Nekem is eléggé elegem volt ebből. Van is. Lehet én meg Mattet sírom mjad vissza. :D De hogy ilyen kommenteket nem írok az is tuti. :) Én is imádom Tennant-et, és visszavárom, de csak egy kicsit, viszont az epic legyen! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ámen! :D

Bár az Ashes to Ashes nem volt már az igazi számomra, de Gene akkor is egy állat. :D

És igen, az összes angol sorozatot nézni kéne, mert egytől egyig állati jó. Luther, Downton. Merlin, Kívülállók, stb

 

Eleinte nekem se jött be igazán az Ashes to Ashes. Furcsa volt az a hirtelen váltás a 70-es évek koszos Manchesteréből a 80-as évek csili-vili Londonjára, de meg lehet szokni. A számok viszont tetszettek. Még mindig ott van elöttem a Quattro, amint a Sweet Dreams-re száguldozik. :cool: Számomra akkor vált inkább érdekessé az A2A, mikor már elkezdtek LoM-os kérdéseket is feszegetni benne, meg utalgattak Sam Tylerre, visszatértek régi szereplők, elemek stb. Úgy gondolom, hogy a 3. évad volt a legjobb. Nagyon bejött, ahogy egyre darkosabb lett a hangulata, míg a végén már az "egyész világ kifordult önmagából". Alex Draket is inkább csak a 3. évadra kedveltem meg. Ott már jóval komolyabb volt és nem nyafogott állandóan valami miatt, de ha választanom kéne a két sorozat közül, azt mondanám: Life on Mars. Az egy igazi "man show" volt, ahogy azt egyszer egy ilyen behind the scenes videóban meg is fogalmazták. A sztori olyan eredeti ötlet volt, hogy még az amcsik is megpróbálták lecopyzni. Nem sok sikerrel... de legalább ott is jó számok voltak. ;)

 

Dalek! Írásomnak ez volt a lényege:

 

"Nos nekem mindig az aktuális Doktor volt éppen a favorit."

 

Tennant fanok csak az utóbbi időkben húzták fel az agyamat iszonyúan, és ha ezért nem sorolom az utolsó helyre, akkor is a másodikat kapná meg. Nem "csak" azért, mert márpedig nem állok be a - Tennant az isten - szindrómások közé, hanem mert nem is ő tartom a legjobbnak, hanem jelenleg Smith-t. És ezzel vissza is értünk az eredeti mondathoz: Nekem mindig az aktuális Doktor volt éppen a favorit.

 

Megjegyzendő, mert fontos: Nem, Tennantal semmi bajom nincs. Én is láttam már más filmben, olvastam színpadi szerepeiről, stb... nagyon is csípem az ürgét!

 

És persze, mindenkinek joga van kedvenc Doktort választani magának, de a Doctor Who nem egy One Actor Show! Nagyon nem, és kezdettől fogva nem. Ha ezt 50 év alatt egyeseknek nem sikerült felfogni, az felettébb érdekes. Ugyanis a sorozat sava-borsa, hogy az újabbnál újabb színészekkel és showrunnerekkel folyamatosan megújul. Fájdalmas elveszíteni az aktuális Doktort, naná! Különös és fura esetleg unszimpatikus az új Doktor első blikkre? Még jó! De ez akkor is azért Docotr Who, mert cserélődnek a színészek és a Doktor REGENERÁLÓDIK!

 

Egyébként megjegyzem, vannak, akik örömtáncot járnak, mert távozik Smith.

 

Hát akkor egy jótanács: kerüld el a Tennant fanokat! ;) Egyébként nem kell mindet egy kalap alá venni, mert mint mondtam, akikre te gondolsz, azoknak nagyrésze valószínűleg tini lány, azok meg mindenért rajonganak, ami mozog és sikeres. Ráadásul vannak, akik csak divatból utálnak valamit/valakiket. Trollok vannak még a DW fanok között is. ;) Nekem mondjuk szerencsém volt ilyen téren, mert nem nagyon olvasok DW fórumokat, meg YouTube hozzászólásokat, mert rájöttem, hogy hülyeség ilyenekre egyáltalán az időt pazarolni. Ami pozitív, az érdekel, a többit meg gyorsan tovább görgetem. Nekem inkább úgy tűnt, hogy a 6. évad táján Mattet és Moffatot hypeolták túl, aztán most a 7. évadra divatból elkezdék fújolni őket... Komolyan nem értem ezeket. :facepalm:

Sajnos a DW fandom megosztottabb, mint mármely más, a sorozat gyakori változása miatt. Van, aki számára a Tennant korszak jelentette a DW-t, van aki számára a Smith korszak fogja jelenteni. Számomra a DW egy egész, de Eccleston és Tennant Doktora mindig is különleges helyen lesznek nálam. De csak azért, mert őket láttam először, így ők állnak a legközelebb hozzám és ha Doktorról van szó, az első mindig első marad. :) Itt sokan Matt idején kezdék el nézni a sorozatot, így most teljesen érthető a kiborulásuk. Pont ugyanez zajlott le még a Tennant generációs fanok körében is. Az más kérdés, hogy ki lépett tovább és ki nem... meghogy ki tini lány. :D

Minden esetre sokat köszönhet a sorozat ezeknek a színészeknek. Eccleston feltámasztotta a legendát, Tennant sikeressé tette, Smith meg még sikeresebbé, olyannyira, hogy Amerikában is elterjedt.

 

A csokornyakkendő meg menő és mindig is az lesz. :cool:

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT S03E09 :cool:

 

Én nem olvastam a könyveket, de ezek után nem is fogom... vagy legalábbis azokat nem amik a későbbi évadokra vonatkoznak!

 

 

 

Hát ez a rész minden sorozatot tekintve, amit láttam all-time az egyik legerősebb epizód volt!

Az epizód elején mikor elmennek a Frey várba és fogadja őket az öreg, az valami fantasztikus volt. Az egésznek volt egy olyan feszélyezett hangulata, mint Tyrion esküvőjén, bár ott egy kicsit jobban fokozták a feszültséget. Ahogy ott is, ebben a jelenetben is a színészi játékot emelném ki. A Walder Frey-t játszó színész egyszerűen zseniálisan hozta ezt a figurát (én már kicsit megfeledkeztem róla, az első évad óta), maga a karakter is nagyon tetszett, de a színészi alakítás még jobban! Arya és Clegane szópárbajai is nagyon emberire sikeredtek, kíváncsi vagyok, meddig marad még együtt és merre fog fejlődni még ez a páros. A Daenerys-féle szálban most nem találtam semmi kivetnivalót. Maximálisan elégedett voltam vele és maga a Khaleesi is szimpatikusabb volt, mint az előző epizódokban. A csata jelenetek üdítően hatottak, végre láthattuk Grey Worm-ot is csatában, bár én először nem ilyen behatolásra számítottam, de jobb volt ez így. Maga a harc nagyon jól meg volt koreografálva, mondjuk kicsit olyan Assasins Creed feeling volt, hogy mindig csak egy támad, a többi meg addig állt. A hosszú hajú fickóról meg egy pár pillanatig tényleg elhittem, hogy meghalt...

Az északi szálban is voltak ezúttal érdemi történések. Sejtettem, hogy valami lesz Branékkel, de erre megmondom nem számítottam. Az elején egyáltalán nem gondoltam volna róla, hogy ilyen fontos karakter lehet a fiúból. Jon is kemény volt, bár megfordult bennem a gondolat, hogy lehet megöli a tatát. Annak a warg csávónak, meg nagyon örültem, hogy végre kinyírták. Megmondom őszintén végül azt kell mondjam örültem neki, hogy Jon otthagyta a csajt és egyedül lépett le.

Ami a rész utolsó szakaszában történt, az volt ami miatt ennyire elnyerte a tetszésemet az epizód. Még mielőtt kitérnék a leszámolásra, előtte az esküvőn is volt egy pár nagyon jól eltalált képsor. Amikor Edmure megpillantja a Frey lányt, az remek volt. Hoppá, Te ilyen jó csaj vagy - körülbelül ez jött le róla. Itt még kiemelném azt a pillanatot is, ami ez után következett - Robb kinéz oldalra, Frey meg nyom egy ilyen félszeg mosolyt, hogy ez van - fantasztikus képek! Na és akkor a finálé. Egy szóval ez könyörtelenül epic volt! Amikor becsukják az ajtókat és a zenekar rákezd erre a mélabús, sötét, szomorú témára ott már sejtettem, hogy itt valami csúnya dolog fog történni. Ha western lett volna, akkor ennél a pillanatnál kezdte volna levenni a csapos a whiskey-s üvegeket a polcról... Nagyon jól fel volt vezetve a taktusokkal, a kitekintés a farkasra, mégis ez a hirtelen elszabadult agresszió, a Drive-ot jutatta eszembe. Kiválóan volt megkomponálva az egész menete, a legjobb az volt, ahogy fentről egyszer csak elkezdenek lenyilazni... sejtettem, hogy Bolton esetében többről van itt szó, mint amit állított, de azt nem gondoltam volna, hogy a végén ő fogja bevinni a kegyelemdöfést Robb-nak. A felesége halála is igazán drámai volt. Főleg, hogy nem is a szívére, vagy a nyakára szúrtak, hanem egyből a magzatra. Catelyn is egészen különlegeset alakított ebben a részben és különösen itt az utolsó percekben. Mikor utolsó próbálkozásból túszul ejtette azt a csajt, akkor nem is vártam mást Frey-től minthogy odaveti nemtörődöm módon. Itt a legvégén a befejezésnél, úgy gondoltam, hogy Catelyn-nek nem a torkát vágják el, hanem azt hittem ilyen Bonnie és Clyde szerűen szanaszét nyilazzák fentről.

Hatalmas rész volt, ahogy az előző epizódban is, megint kevesebb szállal dolgoztak, több is kimaradt (nem nagyon tudom még hova tenni, de kajak már hiányzik Theon szadizása). Nem tudom mit tartogatnak a szezonzáróra, de két ilyen rész után, mint az utolsó kettő... valami egészen hihetetlen finálét vizionálok!

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na már kiváncsi voltam, hogy a könyvet nem ismerőként mit fogsz hozzá szólni. Örülök, hogy ennyire bejött :)

 

 

Közben nálam megvolt az első újranézés. Érdekes tanulság: másodjára nézve egyáltalán nem lett könnyebb végignézni a befejezést. Legalább annyira ütött mint tegnap.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként megjegyzem, vannak, akik örömtáncot járnak, mert távozik Smith.

Érdekes, én épp a végére kedveltem meg. :(

 

 

 

Az előzményt itt találhatjátok.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha még el is szúrják(amit egyébként kétlek), akkor is a főszereplők tuti elviszik a hátukon az egészet. ;) Egy ilyen páros sokat ad az atmoszférához.

 

 

Egyébként csak én érzem, hogy Tennant már megváltozott mióta legutóbb Doktorként láttuk? Lehet, hogy az eltelt idő miatt is, de... nem 'tom. Olyan... más. Talán csak a felzselézetlen haja teszi. :D

 

 

 

Akárhogy is, nosztalgiafaktor lesz rendesen.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

Kár volt belenéznem. Bolond voltam.

 

Kár volt belenéznem. Bolond voltam. Bár tudtam mi lesz, mégis felkavart. Undorító egy jelenet volt. Azt hiszem végleg el kéne kerülnöm a Martinhoz és a hozzá hasonló szerzőket. Csak felfordul a gyomrom és az ilyen nézése, illetve olvasása közben, valamint eléggé öngyilkos hangulatot áraszt.

 

Ijesztő megfigyelni magamon, hogy két éve mennyire pozitívan álltam a könyvekhez és a sorozathoz is, most pedig már ott tartok, hogy véleményem szerint Martin nem megújítja, hanem kiheréli a fantasy-t. Ezentúl nagyon figyelni fogom, hogy ha a jövőben megjelenő könyvek ilyenek, akkor azokat végérvényesen elkerüljem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem könnyebben fogyasztható ha az ember látja hogy igazából ez nem is fantasy. Martin saját bevallása szerint sem ebből a zsánerből közeliti a történetét, hanem a történelmi regények felöl, amiknél egyedül az zavarta hogy minden egyes ilyen könyvnél -értelemszerüen a történelemkönyveknek hála- tudjuk a nagybani események végét. Ezért akart egy kitalált történelmet irni egy kitalált világról, amiben csak a szinesités kedvéért még némi mágia is van, de mégse a jó-gonosz harcáról szól. Ami konkrétan a mostani részt illeti:

 

 

A Vörös Nász egyébként megtörtént eseményeken alapul. Számos alkalommal megtörtént, hogy egy-egy hadurat, lordot, királyt egy ünnepélyen mészároltak le hozzátartozóival együtt. Martin azonban a Fekete Vacsorát szokta megjelölni elsősorban mint ihletőjét. William Crichton, Skócia lordkancellárja nem örült a Douglas klán megerősödésének, ezért meghívta a klán vezetőit edinburgh-i várába. Meglehetősen szinpadias volt a folytatás: egy fekete bika fejét hozták be a kajára, ami akkor a halál jelképe volt és innen tudták Douglasék hogy nekik reszeltek. Ezután le is vágták a fejüket. Pedig nem a gonosz nagy sötét lordjai voltak -amennyire mi tudjuk-, mégis meghaltak méghozzá elég dicstelenül. Persze én se mondom, hogy minden fikciós történet legyen hasonlóan naturalista és földhöz ragadt (kifejezetten szeretem a meséket), de örülök, hogy pusztán azért mert egy történet fikciós nem következik belőle az hogy csakis a habos-babos végkifejletbe futhat bele. Én nagyon remélem, hogy Martinnak lesznek követői.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na valaki ügyesen kirakott egy nagyon spoileres képet a GoT 3x9ből...na nem mintha nem tudnám, hogy nagyjából mi fog történni, de akkor is...

Mindenesetre nagyon várom, hogy jövő hét lgyen és megnézhessen.

Viszont Bomarr azzal nem értek egyet hogy nem fantasy-nak kell nézni. Akkor ne annak írja. Akkor fikciós történelmi regényeket. Ez nem olyan hogy ha a Jack Reacher nem tetszik, akcióthrillernek, akkor vígjátéknak nézzük. :D legalábbis szerintem.

Mindenesetre sokkal kíváncsibb vagyok arra hogy mások mit szólnak majd ehhez a részhez, akik annyira szeretik a sorozatot. :D Sokat kell majd visszaolvasnom, de ez van. :)

 

Survivor S26: Néz innen valaki? Nem sok realityt nézek, de ezt egyszerűen imádom. Az összes részt tejbetök vigyorral nézem végig. Ez az évad is zseniális volt, egy olyan véggel, vagyis végeredménnyel amire azt senki nem számíthatott. Aki el akarja kezdeni, annak tudok évadokat ajánlani, hogy hol érdemes elkezdni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont Bomarr azzal nem értek egyet hogy nem fantasy-nak kell nézni. Akkor ne annak írja. Akkor fikciós történelmi regényeket. Ez nem olyan hogy ha a Jack Reacher nem tetszik, akcióthrillernek, akkor vígjátéknak nézzük. :D legalábbis szerintem.

De hát nem annak írja. Ezt nem a saját kútfőmből vettem amit irtam hanem az ővéből. Saját bevallása szerint egy kitalált világban játszodó történetet ír, aminek az elsődleges ihletői a történelmi regények és maga a történelem. Plusz a fantasy. De csak azért mert utóbbi is van benne hiba kikiáltani hogy oké akkor ez kizárólag klasszikus fantasy és ha nem felel meg az itt bejáratott sablonoknak akkor "kiheréli a műfajt". Ha olvastad azért annyira nem nehéz észrevenni a történelmi regények és eme történet között a párhuzamot, illetve látni hogy hol hatottak rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.