Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én nem, látom, hogy közös nevezőn lennétek. Ody pont annál a résznél örült, hogy végre történik valami és érdekes, amin te olyan iszonyúan kiborultál.

Erre gondoltam konkrétan:

 

 

"A sztori alig haladt valahova, talán annyi mondható el, hogy az igazi fenyegetés most már nyilvánvalóan északról fog érkezni. Nem mellesleg néha azt is éreztem, hogy az írót akár egy beutalóval is el lehetne látni valamelyik pszichiátriára. A GOT világa borzalmasan unszimpatikus és undorító hely. Nyomasztó a miliője, alig lehet akár egy kis szegletével is azonosulni."

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Til Death - Míg a halál el nem választ. s1-s4.

Mit is mondhatnék. Azt hiszem ennyire rosszul kitalált és kivitelezett szitkomot még nem láttam. Pedig mennyi lehetőség lett volna benne. Az elején kifejezetten tetszett, sőt még az is amerre tartott. Bár az eleje is átlagos volt, de legalább mutatott valamerre, aztán egyszer csak az írók teljesen megkavarták a dolgokat. Az évadok így épültek fel: az első 22 részes, a második 15, harmadik 7 és mikor már úgy nézett ki hogy elkaszálják, behívták a 4. évadot 34 részre. Wow. Pedig szeretem a főszereplőt, Bradet, akit már Mindenki szereti Raymondból ismerhetünk. Na de most jön a vicces rész ami teljesen megkavarja az embert. A két főszereplőn kívül nincsenek állandó mellékszereplők, ez jól mutatja hogy míg a főszereplő pár 81 részben szerepel, addig a következő legtöbbet szereplő színész már csak 39ben. Az első évadban volt egy kedves kis szomszéd pár, Finch az amerikai pitéből volt az egyik. Teljesen jó volt. Aztán második évadban ez már kevés volt ezért behozták a vicces feketét. A harmadikra hirtelen kiírták a házaspárt és már csak a feka maradt, de bejött a főszereplő pár lánya és annak a barátja. Persze ezek mellé folyton jöttek egy két részre szereplők, de közben eltűnt a néger is, szóval...ezt már csak azzal tudták tetézni ez a legviccesebb, hogy a lányukat ha jól emlékszem 4 színész játszotta el a sorozatban, de nem évadonként volt csere, hanem volt hogy részenként amolyan vetésforgóban. Azt hittem leesek a székről. Akartam szereti, de ez a végére már bűn rossz volt...4/10.

Til%20Death.jpg

Til_Death_Banner1.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nina Gold is részt vesz a castingban? Szerintem ez óriási hír. Ennek a szakmának ő az egyik etalonja. Ő választotta ki a Trónok harcára is a szereplőket és lehet hogy elfogult vagyok, de ott gyakorlatilag mindenki tökéletes lett a szerepére.

Én egyedül Cersei-nél érzem, hogy egy kissé mellényúlt, mert ugye a könyvben azt mondják, hogy ő a Hét Királyság egyik leggyönyörűbb nője, holott a sorozatban nem éppen egy bombázó (és most még enyhén fogalmaztam)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyedül Cersei-nél érzem, hogy egy kissé mellényúlt, mert ugye a könyvben azt mondják, hogy ő a Hét Királyság egyik leggyönyörűbb nője, holott a sorozatban nem éppen egy bombázó (és most még enyhén fogalmaztam)

Úgy vélem egy adaptációnak ennyi eltérés megengedett, hisz végülis nem a pontról pontra átadás a lényeg

Ami miatt nekem kifejezetten tetszik Lena Headey ebben a szerepben:

-A könyvben Cersei egyszerüen a "gonosz királynő". Szimpatikus vonás nélkül. Lena viszont úgy döntött, hogy pusztán a játékával árnyalni fogja a figurát. Először mikor a showrunnerek meglátták, hogy hogyan játsza el az első évad második részében Catelyn-nel a közös jelenetét, meglepődtek mert ők nem ilyennek szánták, de aztán pont emiatt döntöttek úgy hogy oké: Cersei legyen egy szemétláda, aki azért tud emberi is lenni és néha lehet vele szimpatizálni. Ez később néhány egészen zseniális jelenethez vezetett

Kedvenceim: például mikor az első évadban Robert-el megbeszélik a házasságukat. Vagy a másodikban elszakad nála a cérna és leomlik róla a szokásos álarca és egyszerüen kiönti a lelkét Tyrionnak

 

-A másik: valójában a "hét királyság egyik leggyönyörűbb nője" cim a könyvekben is egy olyan dolog, ami rajta maradt, de valójában már kiöregedett belőle. Ez ott derül ki

KÖNYVSPOILER

amikor az ötös könyvben vezeklésként meztelenül át kell mennie a városon. Kiderül hogy a teste egyáltalán nem olyan kivánatos és simán a pórnép között is vannak szebbek nála. Élt körülötte a legenda, hogy ő a legszebb, amiről ezen a ponton derül ki hogy már inkább csak szóbeszéd volt

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KÖNYVSPOILER

amikor az ötös könyvben vezeklésként meztelenül át kell mennie a városon. Kiderül hogy a teste egyáltalán nem olyan kivánatos és simán a pórnép között is vannak szebbek nála. Élt körülötte a legenda, hogy ő a legszebb, amiről ezen a ponton derül ki hogy már inkább csak szóbeszéd volt

 

 

Azért akkorra már régóta keményen alkoholizált, így nem meglepő, hogy egy kicsit elhagyta magát mire a sétára került sor

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na volt időm megnézni a Falling Skies 3. évad eddigi részeit, azt kell mondjam elég erősen kezdett.

 

Arra számítottam, hogy egyből a 2. évad végéről folytatják de nem, azóta eltelt 7 hónap, kiderült a landoló alienről hogy barát, lett új technológiájuk, város is fejlődött és egész jól állnak a háborúban. Azért elsőre furcsa volt nézni mikor a csata végén a Volm lény belovagol a gépfegyverrel mint Rambo a 3. részben, néztem mondom ez most kicsoda meg hogy került ide, aztán pár információból kiderült minden. Azért szerintem erős húzás volt Dr. Machestert kiírni rögtön az évadnyitó 29. percében, de hát a Vörös Nász után... :D Amin legjobban csodálkoztam az Matt és Pope közötti kapcsolat, ezek mikor haverkodtak így össze? Jó hatással lesz szegény gyerekre... :D Várom a többi részt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszik eddig a Falling Skies.

 

 

Valósággal frászt kaptam, amikor a párnapos csecsemő felült és természetellenesen rámosolygott az anyjára... brr. :)

 

 

Azokkal a részekkel rám is a frászt hozzák :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Basszus már csak egy hét és kezdődik a Dexter! :rock:

Ezt a sorozatot az első évada óta követem itt a többiekkel, már 8 éve!, milyen fura lesz, ha véget ér a nyár végén :(

 

Annak aki szereti a Hannibal-t. Fuller 7(!) szezonosra tervezte, valamint kap még egy sorozatot :yes: :yes:

Még agyalok rajta, hogy nézni kellene :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak aki szereti a Hannibal-t. Fuller 7(!) szezonosra tervezte, valamint kap még egy sorozatot :yes: :yes:

Az a baj, hogy az alapján, amit eddig láttam belőle, eléggé Dexter klónnak tűnik; abban, amiben pedig durvább, mint a Dexter, nem biztos, hogy érdemesebb annak lennie egy sorozatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak két részt láttam a Hannibálból, de azalapján nincs köze a Dexterhez. A látványvilága pedig valami egészen elképesztő. Utoljára a Sherlock második évadában láttam ilyen vizuális megoldásokat, de ezen a téren tán túl is tesz az angol társán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából két ember van: Aki imádja a Hannibal-t és aki utálja. Ha első 2-3 rész alapján nem jön be valakinek szerintem sosem fog. Torrenteken pedig egész jó forgalmba van, Top 10-es lista élén értelemszerűen a GoT van, a Hannibal pedig a 5.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak két részt láttam a Hannibálból, de azalapján nincs köze a Dexterhez. A látványvilága pedig valami egészen elképesztő. Utoljára a Sherlock második évadában láttam ilyen vizuális megoldásokat, de ezen a téren tán túl is tesz az angol társán.

Lehet nem fogalmaztam pontosan, csak egy ilyen dokumentumfilmet láttam, amiben a karaktereket alakító színészek nyilatkoznak, és abból az jött le, hogy

 

 

van egy nagyon egyedi karakter főhős, aki a rossz embereket gyilkolja, majd megeszi egyes részeiket. Dexter koncepciója hasonló, csak kajálás nélkül, erre gondoltam.

 

 

ezért nem is volt kedvem eddig foglalkozni vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

-A könyvben Cersei egyszerüen a "gonosz királynő". Szimpatikus vonás nélkül. Lena viszont úgy döntött, hogy pusztán a játékával árnyalni fogja a figurát.

Egyetértek, Cerseit a könyvben csak utálni lehet, egyetlen szimpatikus vonása

a gyerekei iránti rajongás, de ez semmire nem mentség. Rajtuk kívül senkit nem szeret igazán, és még őket sem úgy, ahogy a javukra vállna, lásd Tommen megleckéztetését, ha nem teszi, amit kell (szerinte), a félrenevelt szörnyeteg Jeoffrey-ról nem is beszélve.

 

A színésznő játékát nézve érdeklődéssel várom majd a Varjak lakomájának megfilmesítését, ahol

a könyvben a királynőnek sikerült alulmúlnia magát intrikálásban, és kiderül az is, hogy valójában mennyire túlértékeli az eszét.

Ezt hálás feladat lesz ilyen árnyalt módon eljátszani. :)

 

 

Ezt a sorozatot az első évada óta követem itt a többiekkel, már 8 éve!, milyen fura lesz, ha véget ér a nyár végén :(

Nálam is ez volt az első sorozat, amihez itt kaptam kedvet és zárkóztam fel a 6. évadra (asszem, bár már nem vagyok ebben teljesen biztos). Eleinte kicsit idegenkedtem a műfajtól, nem hittem volna, hogy tetszeni fog, de aztán már az első évad nagyon bejött. :) Valamennyire én is sajnálom, hogy nem lesz több évad, de a történetben, ahol most áll, már nincs sok lehetőség erőltetés nélkül, így legyen inkább stílusos vége.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ezért nem is volt kedvem eddig foglalkozni vele.

A werkfilmekből meg az összefoglalókból valóban nem látszik mitől is emelkedik ki a Hannibal a mezőnyből. Én speciel kizárólag azért kezdtem el nézni mert nagy rajongója vagyok a címszerepet alakító dán színésznek, Mads Mikkelsennek. Aztán annál jobban meglepődtem mikor kiderült, hogy ez a sorozat messze több egy jó alakításnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a sorozatot az első évada óta követem itt a többiekkel, már 8 éve!, milyen fura lesz, ha véget ér a nyár végén :(

 

Én csak később kapcsolódtam be (talán az 5. évadnál), de nagyon beszippantott. A kedvenc sorozatom volt, ettől függetlenül nem bánom, hogy vége lesz... csak az a befejezés legyen méltó is az eddig látottak szellemiségéhez! Egyébként, ha minden igaz akkor szeptember végén fejeződik csak be a show. (Talán ez az egyetlen dolog, ami miatt várom azt a hónapot :P)

 

Láttam egy videót, hogy már a Times Square-n is nyomatták a teaser-eket, azt hiszem pont ezt:

 

http://www.youtube.com/watch?v=osmOCyy3Aak

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár márciusi a dolog, és nekem is csak a fele új, de a másik fele új. Szóval, ugye a Kickstarteren a rajongók márciusban sikeresen összekalapoztak annyi pénzt, hogy elkészülhessen egy Veronica Mars film. Ezzel ez lenne az első közösségi finanszírozású sorozat "epizód". Nos, a hír az, hogy ha bejön, Joss Whedon hasonló módon benne lenne egy új Firefly/Serenity filmben - ezt tudtam eddig én is -, de csak jó pár év múlva, mivel most szerződés köti a Disney-hez.

Amit nem tudtam, hogy ezen módon esélyes egy Chuck film is! Ezt Zachary Levi közölte twitteren. Nos, Whedonra én annyira azért nem fogadnék, mert bár a Firefly rajongók anno sikeresen meggyőzték az Universalt a Serenity elkészítéséről, de az Avengers óta eléggé felkapott lett, és ha ez kitartónak bizonyul, nem biztos, hogy lesz ideje. Plusz ott a tény, hogy Nathan Filion momentán elkötelezett a Castle felé, annak is ki tudja, mikor lesz vége.

Viszont, a Chuck esélyesebbnek tűnik, hiszen egyedül Yvonne Strahovskinak van jelenleg állandó szerepe, de a Dexter is az utolsó évadába lép. És tudjuk, mire képesek a Chuck-rajongók, csak kétszer mentették meg a kaszától a sorozatot. :) Nem lenne rossz, ha kapna egy lezáró sztorit, a kissé furcsára sikerült utolsó részek után.

 

És ha belelendülnek, elkészülhetne már az a nyomorék Stargate Atlantis befejező film, ami akkor egy füst alatt Destiny befejezés is lehetne. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.