Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Trónok harca 4/2-höz

 

Nekem is tetszettek a Rémváras részek.

Stannis eléggé ellenszenves figura azoknak, akik nem olvasták a könyveket (na nem mintha ő lenne a legszimpatikusabb figura úgy általában), és nehezen fogják meg. Legalább is a könyvet nem olvasó, de a sorozatot imádó kolléganőmnek időnként magyarázni kell a figurát, őt a legtöbbször, a többi karakterrel kevésbé van bajban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok harca 4/3

 

Arya szálában nem lehetne egy kis haladást elérni? Az 1. rész végi jelenet óriási volt, de ha még sokáig azt nézzük, hogyan kóborolnak a Vérebbel, akkor agybajt kapok. Nem mintha nem volna hangulatos, csak éppen az időkorlátok...

Fél pillanatig azt gondoltam, hogy a templomi Cersei-Jaime-jelenetet kihagyják, jobban mondva lesz egy nagyon "lájtos" verzió, de végül nagyjából csak megkaptuk.

És ismét kaptunk egy remek Dany-féle befejezést :)

 

 

Person of Interest 3/20

 

Megint remek részt kaptunk, nem kevés agyalnivalóval a végén. Lehetne hozni a pro és kontra érveket a helyes cselekedet mellett, de részemről Haroldé mellett döntök, nem is kérdés. És valahogy tudtam, hogy nem fogják kinyírni a szenátort, akárhogy is kardoskodott emellett Reese. Ez szembement volna a sorozat alapvetésével, szóval akármilyen veszély van, ilyet nem tesznek és punktum (nagy a szám, és szeretném látni, hogy ez valóban így is lesz végig). Még arról sem vagyok meggyőződve, hogy a Gép akarta volna, hogy megöljék, hiszen Harold készítette. Valami más is állhat a háttérben.

Szerintem a Decima nem fogja megtalálni Haroldot, annál ő okosabb. Legalább is szeretném ezt hinni :)

Ismét szünet, de utána az utolsó 3 rész szünetek nélkül lemegy. Alig várom, hogy lássam, a készítők mit találtak ki.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok harca 4/3

 

Arya szálában nem lehetne egy kis haladást elérni? Az 1. rész végi jelenet óriási volt, de ha még sokáig azt nézzük, hogyan kóborolnak a Vérebbel, akkor agybajt kapok. Nem mintha nem volna hangulatos, csak éppen az időkorlátok...

Fél pillanatig azt gondoltam, hogy a templomi Cersei-Jaime-jelenetet kihagyják, jobban mondva lesz egy nagyon "lájtos" verzió, de végül nagyjából csak megkaptuk.

És ismét kaptunk egy remek Dany-féle befejezést :)

 

Nekem pont az Arya jelenet volt az egyik kedvencem. Már csak azért is mert ez nem csak az ő száláról szólt: most betekintést nyertünk abba hogy él a háború után az egyszerű ember, hogy alulról hogy néz ki a Vörös Nász és a Freyek árulása és bájos kontraszt a szegényes ebéd ahhoz a pucchoz képest amit egy résszel korábban láttunk a királyi esküvőn. Ezért is szerettem például a Rómát és ezért nem voltam oda a Tudorokért: szerintem egy eposz akkor érdekes igazán ha a felső és alsó-osztályt is látjuk, no meg azt hogy melyiket hogyan érintik a nagybani játszmák.

Másrészt KÖNYVSPOILER

 

Ráadásul Arya-ával igazából két évadig semmi érdekes nem fog történni igy nincs igazán mihez rohanni. Elmegy majd Braavosba ahol majd elkezdik képezni. És ezzel a mondattal összefoglaltam minden érdekeset és érdemit kb. az ötös évad végéig Arya kapcsán. Arra egyelőre jó, hogy rajta keresztül ajtó nyilik a háború utáni Westerosra. Bármennyire is szép és érdekes lesz Braavos, amint odakerül onnantól annyi köze se lesz a főcselekményszálhoz mint most. Egyébként vannak elméletek, hogy Arya egy kvázi Darth Vader-szerű figura lesz már olyan szempontból hogy jó kislányból szenvtelen gyilkológéppé fog válni. És ha tényleg ez az ő nagybani story arc-ja akkor viszont arra is jó volt ez a jelenet, hogy itt kapott egy kis leckét pragmatizmusból

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, az nagyon érdekesen hangzik , ez a Darth Vader figurává alakulás. Én nem bánnám, ha így lenne :clap:

Trónok harca 4/3

Viszont észrevettem külföldi fórumokon, hogy a könyvet nem olvasókat nagyon zavarja, hogy

 

 

Jamie megint negatív irányba mozdult azzal, hogy megerőszakolt egy nőt, ráadásul a halott fia mellett. Amerikába nagyon kényesek a női erőszakra.

Valamint Jamie-t a 3. évadtól kezdve nagyon jól felépítették pozitív irányba, és most megint lerombolták az alkotók, amit a karakterrel felépítettek..

Jó ez így?

Ami a könyvben okés, az nem biztos, hogy a sorozatban is.

 

 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem kellett volna már erőltetni. A könyvben más a helyzet/háttér, és ott jól jött ki, itt viszont indokolatlannak éreztem.

Meg mintha a könyvben se így lett volna..

Egyébként a könyv olvasók egy részét is zavarja

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, az nagyon érdekesen hangzik , ez a Darth Vader figurává alakulás. Én nem bánnám, ha így lenne :clap:

Trónok harca 4/3

Viszont észrevettem külföldi fórumokon, hogy a könyvet nem olvasókat nagyon zavarja, hogy

 

 

Jamie megint negatív irányba mozdult azzal, hogy megerőszakolt egy nőt, ráadásul a halott fia mellett. Amerikába nagyon kényesek a női erőszakra.

Valamint Jamie-t a 3. évadtól kezdve nagyon jól felépítették pozitív irányba, és most megint lerombolták az alkotók, amit a karakterrel felépítettek..

Jó ez így?

Ami a könyvben okés, az nem biztos, hogy a sorozatban is.

 

 

 

Ami azt illeti a könyvben egy kicsit másképp is van. Cersei először ellenkezik, ütögeti Jaime mellkasát miközben az rányomul, de aztán belemegy a dologba. Itt ez kevésbé egyértelmű. Cersei néha visszacsókol, de aztán nagyon mondja hogy ez így nem igazán jó, sőt próbálja eltolni magátol a végén is.

Hogy mit szól ehhez a közönség? Ha a Trónok harca mindig feltenné ezt a kérdést, akkor Ned feje még mindig a helyén lenne. Akkor is micsoda höbörgés ment, sokan fogadkoztak, hogy lemondják az HBO előfizetésüket stb. Bár itt most a sorozat egy kicsit eltért a könyvtől, a könyvben számos példa van arra hogy a jó karakterek szörnyű tetteket hajtanak végre (könyvspoiler)

mint amikor Tyrion megfojtja Shae-t. Na ha ezen kiakadtak kiváncsi leszek mit szólnak ahhoz... már ha a sorozatban is igy fog történni

Ez egyértelműen nem a jókról meg a gonoszokról szól. A nézők megszokták hogy ha valaki elindul a jó úton akkor már csak csupa jót fog tenni, de ez nem az a történet: itt vannak szürke karakterek, akik néha jóra és a rosszra is képesek. Három sikeres Trónok évad után pedig megállapítható: az emberek nem feltétlenül reagálnak rosszul arra ha kimozditják őket a komfortzónájukból. Persze először szitkozodnak, aztán elmondják az ismerőseiknek és máris megint többen nézik a sorozatot mint korábban.

A kérdés most inkább az hogy mint fogják vezetni Jaime útját és hogy ez a jelenet hogy fog beleilleni a teljes képbe.

Jaime arc-ja kicsit megváltozott a sorozatban: a könyvekben amikor hazaér Joffrey már halott, ha jól rémlik a fiúk sírjánál van először kettesben Cersei-vel. Mivel a TV sorozatban korábban ért haza nagyobb hangsúly van azon, hogy Jaime próbál beilleszkedni, újra az lenni aki korábban volt. Jaime egész életét eddig -csúnyán fogalmazva- a Cerseivel való szexelésre tette fel. Ezért mondott le az öröklésről, ezért lépett be a királyi testőrségbe: hogy ne kelljen mással lenni, de főleg hogy vele lehessen. Most újra végigjárta ezt az utat: újra visszautasította az apját miután hazaért, próbált Cerseivel újra összemelegedni, de folyton csak pofán vágta a valóság és szembesült vele, hogy már semmi sem ugyanaz. Amikor Cersei megkérte a fiúk sirja mellett, hogy ölje meg Tyriont, talán először annak látta a testvérét ami: egy gyülelettel teli embernek (ahogy azt Jaime ki is mondja). Minden elfolytott frusztrációját kiengedte, amikor "leteperte" Cerseit. Szerintem ez az eset volt az utolsó szög a kapcsolatukban. Úgy képzelem, hogy Jaime ezután kicsit magától is megundorodik és tudatosul benne hogy mennyire semmi köze ehhez a családhoz.

Legalábbis nagyon remélem, hogy ez lesz a következő lépés. (könyvspoiler)

Az elözetesből tudjuk, hogy a következő rész lesz az, amikor Brienne-t felkéri, hogy keresse meg Sansát és neki adja a valyriai kardját, illetve látható hogy van egy közös jelenetük Cersei-vel, ahol a testvére egyértelmen a dominás szereplő a beszélgetésükben és utasitgatja hogy mit csináljon, méghozzá olyasmikre amikről tudjuk hogy Jaime nem teszi meg... a következő részben tehát Jaime jófiú oldala fog élesen kidomborodni. És innentől indul el azon az úton, ami majd odavezet, hogy amikor megkapja Cersei "szerelmeslevelét" egyszerüen beledobja majd a tűzbe. A lényeg hogy mindez valahogy következzen a mostani epizódban látott jelenetből. Amig a sorozat a saját világán belül koherens és következetes marad, nem hiszem hogy aggódnunk kell miatta

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 4x1: Még mindig nagyon jó, kellemes volt nézni, de azért ettől az évadnyitótól nem estem le a székről. Megint mindenkire jutott 3-4 perc azt kész. Sajna ez már mindig így lesz azt hiszem, de tudom a történetet, szóval többet várok a köv részektől. :) Margorie még mindig nagyon jól néz ki, és Danny is, ...és Sansa is.... :D

 

TWD 4x8: Atyaúristen mi volt itt, és csak úgy a képünkbe robbantották. :D

 

Volt egy kis vírusos, betegséges pár rész, ami szintén marha jó volt, majd duplarész hogy mi történet a kormányzóval, aztán hirtelen úgy döntött, hogy beállít egy tankkal, és mindennek vége lett. Hershel neeeeee. Kormányzó, végre megkapta amit érdemelt. Azzal egyet értek, hogy mindent megtesz a csapata életben maradásáért, de ezt meg lehetett volna oldani másképp is, ahogy Rick is mondta, de hát ennek az embernek el vlt borulva az agya, így megérdemelte az összes h-lye is, aki követte.

Kívnácsi vagyok most mi jön, hogy újra egymásra találnak e a többiekkel. Mindenesetre ez a rész nagyot robbant, ahogy a tank is. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok harca s04e03

 

 

Szerintem a legjobb jelenet Tywin és az új uralkodó, Tommen beszélgetése volt. :) Az öreg hamar túltette magát másik unokája halálán. :) Egyszerűen imádom Charles Dance játékát.

 

Sokan talán úgy érezhetik, Clegane és Arya szála nem halad sehova, ám mégis, az ő közös jeleneteiket nagyon szeretem. A mostani is igen tanulságos volt Arya jellemfejlődését illetően.

 

Egyes történetszálak már a 4. és 5. könyvből merítkeznek, így ötletem sincs, hogy ezek esetében a következő évadot mivel töltik meg. Arról már volt szó, hogy a sorozat egyes történésekben esetleg megelőzheti a könyveket, ám nem gondoltam volna, hogy ez ilyen hamar bekövetkezik.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT4x3

KÖNYVSPOILER

 

Egyébként az epizódban szerepelt -egyelőre csak egy cameo erejéig- Daenerys leendő férje Hizdahr Zo Loraq, aki valószinüleg egyben a Hárpia Fiainak a vezetője és a meereen-i árnyékháború egyik fő felelőse.

 

Itt még együtt mosolyog a többi mesterrel. "Na hát micsoda egy hülye tyúk ez"

tumblr_n4dcsexS3M1qzilreo4_r1_250.gif

 

A hordó katapultálásoknál már WTF fejet vág

tumblr_n4dcsexS3M1qzilreo2_250.gif

 

"Oké, kell egy terv"

tumblr_n4dcsexS3M1qzilreo1_250.gif

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT4x3

KÖNYVSPOILER

 

Egyébként az epizódban szerepelt -egyelőre csak egy cameo erejéig- Daenerys leendő férje Hizdahr Zo Loraq, aki valószinüleg egyben a Hárpia Fiainak a vezetője és a meereen-i árnyékháború egyik fő felelőse.

 

Itt még együtt mosolyog a többi mesterrel. "Na hát micsoda egy hülye tyúk ez"

tumblr_n4dcsexS3M1qzilreo4_r1_250.gif

 

A hordó katapultálásoknál már WTF fejet vág

tumblr_n4dcsexS3M1qzilreo2_250.gif

 

"Oké, kell egy terv"

tumblr_n4dcsexS3M1qzilreo1_250.gif

 

KÖNYVSPOILER

 

Na, őt kb. pont ilyennek képzeltem. Máig sem értem, Danny hogy bírta elviselni férjként. OK, hogy politikai házasság, de akkor is...

Daario-nak pedig határozottan jót tett, hogy másik színész játssza a 4. évadtól. Az előzőről egyszerűen nem tudtam elképzelni, hogy egyáltalán bármilyen személyes varázsa lenne, ami pedig a karakter elengehetetlenül fontos része. Ez a Daario viszont pimasz és sármos egyszerre - pont jó. :)

 

 

Egyébként eddig nagyon tetszik a 4. évad. Mindhárom rész remek volt!

Bomarr, a Jaime Lannisterről lentebb Spoiler mögött írtakkal pedig messzemenően egyetértek. Ez már így csaknem jobb is, mint a könyvben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar: Csak nem azt mondod mint Nagy Sorozatnéző, hogy a Walking Dead tavaly decemberben leadott részét csak most láttad? :D

Shame on me... de így van. :D R2nak igaza van, mert darálós vagyok. Sajna heti szinten csak egy két sorozatot nézek, most GoT és a Supernatural, aztán kész a többit mellette darálom. Ha több sorozatot néznék még mellette hetente, akkor tuti elfelejteném letölteni, nem tudnám hol tartok, csak keveredés lenne, így meg tiszta. Meg ha langyi az évad, akkor jobb egyben gyorsan. :D Persze sajnálom hogy ilyen részek kibeszéléséből kimaradok mint az amiről írtam, de visszaolvasom azokat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agents of S.H.I.E.L.D. 1x19 - az előző résznél az az érzésem volt, hogy egy átvezetőt látok a Winter Soldier eseményeiből a sorozat lezárásába, de itt már keményen beindult az évadvégi hajrá.

 

Megjelent a csellista, akiről Coulson annyit beszélt az Avengersben. May lelépett, pedig hát ha valaki, ő biztos meg tudta volna állítani Wardot. Ward elvitte Skye-t, de a csaj már játszik vele, tuti üzenetet hagyott az "ablakban" Couslonéknak. Ward egy utolsó sz*rházi lett, már a múltkori rész után is kijelenthető volt, hogy totálisan áruló - úgy szedi le a S.H.I.E.L.D.-ügynököket, mintha agyaggalambra lövöldözne -, de most, hogy szegény Koeniget is megölte, hát remélem, golyót kap.

Coulsonnak viszont iszonyú pocsék lesz, ha kiderül, hogy Ward HYDRA-tag. Először ott a halála, elvesztette szerelmét, aztán Fury titkolózik előtte, May átverte, kiderült, hogy szörnyű gyötrelmek közepette, egy idegen vére által támasztották fel, a S.H.I.E.L.D. összeomlott, végül elárulta a barátja és most Ward is. Fury még félt, hogy majd attól omlik össze, hogy rájön, feltámasztották? Hát a kínszenvedése a műtőasztalon fasorban sincsenek azokkal az eseményekkel, amikkel második élete során találkozott.

 

Izgalmas lesz az utolsó három rész, annyi biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem futottál bele véletlenül olyan infóba, hogy Aliason kívül más fordítja-e? Sajnos nincs türelmem az angolhoz, de mostanában ahhoz se sok (bár tudom, nem szólhatok akkor se semmit, ritkán szoktam), hogy folyton azt figyeljem, mikor melyik felirata hány napot csúszik sokszor info nélkül :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok Harca 4/3

 

 

 

Tegnap megnéztem a tesómékkal, hát egyikünket sem nyűgözött le. Olyan erős volt az előző rész vége, hogy ezek után most kissé hiányérzetem volt. Baelish megjelenése sejtetőnek nevezhető, de nem rá tennék, a ki a gyilkos játékban. Tyrion karakterére nagyon kíváncsi vagyok, hogyan alakul most a sorsa. Egyértelműen Királyvár most a legizgalmasabb helyszín, ott fut össze a legtöbb érdekes szál és a gyilkosság miatt most duplán központi helyszínné lépett elő.

Jaime karakterénél nem éreztem, hogy negatívan befolyásolták volna (még ha az íve már nem is tör annyira felfelé). A szexjelenet roppant bizarr volt, mégis inkább olyan klasszikus "italian-rape"-nek nevezném (most valahol felcsendülhetne a Blurred Lines) a látottak alapján - if you know what i mean...

Arya szálában tetszett, hogy a Véreb nem szelídült meg, hanem a farkastörvényeket alkalmazta. Érdekes volt az is, amit a lánynak mondott. Már előjött a dark side énje neki is, kíváncsi vagyok miként és mennyire változik még ebbe az irányba. Daenerys szála viszont egyre kevésbé izgat most. Az a párbaj nagyon langyi volt, de igazából az egész pusztai vándorlás olyan, hogy nem látom a végét... Ezek az ellenfelek meg nem igazán jelentenek releváns megmérettetést a sárkányos frakciónak. Gyakorlatilag nem találkoznak olyan ellenféllel, akit ne tudnának elintézni. Van egy olyan sejtésem, hogy nem is nagyon fognak - ha oldalt kellene választanom a nagy háborúban, akkor én a Targaryenekre tennék. A másik oldalon Stannis szála remélem felpörög, nagyon egy helyben topognak, pedig az a mágia, amivel anno Renly-t megölték nagyon érdekelne.

Az új királyjelöltről annyit, hogy először azt se tudtam, hogy ki ez :? Aztán mondták, hogy hát ez is ott volt eddig a sorozatban... A Dorne-iak meg remélem nem fognak beállni Tywin mellé, mondjuk megnézném a csávót egy duelben a Hegy ellen. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez Az utolsó hajó elég klassz sorinak ígérkezik.

A Föld népességét egy járvány tizedelte meg és egy hadihajó legénységének kell a gyógymódot megtalálnia.

 

http://www.youtube.com/watch?v=C0sCaxqhEtI

 

 

Szerk: Privátolás miatt cserélve.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kegyetlenül túlértékelt tévésorozatok

 

A szerző gyakorlatilag az összes király sorozatot felsorolja, kiváncsi vagyok, hogy ő mit tart jónak...

 

 

Remélem Zééé figyel. Ez egy szánalmas nyomorult frusztrált senkiházi aki nem érti a sorozatokat. Pont. Iszonyú marhaságokat ír.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tipikus buta, hatásvadász, kínosan a látogatókért kaparó cikk. Érezhető, hogy direkt olyannak adták, akinek lövése sincs a sorozatokról, de legalább gyorsan megnézte a trailert, vagy az IMDb-t, hogy legalább halvány fogalma legyen már valamiről (ez nagyjából ott levehető, hogy az írás szerint a Browalk Empire Steve Buscemi körül forog, mintha más nem is szerepelne benne). És a hatást el is érték!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.