Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nekem ez a TWD előzetes azért is nem tetszik, mert azt a gyenge kis cliffhangert amit kapott az évad vége, kb ezzel a trailerrel semmissé tették.

Kb mint mikor egy sorozatban az évad végén lelövik a főszereplőt és lehet "izgulni", hogy vajon túléli e.

Viszont az nekem is tetszik, hogy merre megy majd a történet.

 

Jó neked mert nekem halvány lilla gőzőm sincs ezen trailer alapján hogy merre fog menni a story.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha kicsit értesz angolul akkor azért lehet tudni, hogy kb mi is fog történni...nagy vonalakban. :)

 

 

De egy kicsit sem értek angolul. Elolvasom meg is értem nyelvtant is, le is írom de a beszédértés gyakorlatilag nulla. Azaz olyan mintha kinaiul menne a szöveg. Fogalmam sincs mit beszélnek a trailerben.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez a TWD előzetes azért is nem tetszik, mert azt a gyenge kis cliffhangert amit kapott az évad vége, kb ezzel a trailerrel semmissé tették.

Amint elkezdik vetíteni, úgyis megtudjuk, számít, hogy valamivel előbb derül ki? :) Így is lehetett izgulni rajta néhány hónapot. Na meg a trailereket nem kötelező megnézni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amint elkezdik vetíteni, úgyis megtudjuk, számít, hogy valamivel előbb derül ki? :) Így is lehetett izgulni rajta néhány hónapot. Na meg a trailereket nem kötelező megnézni :)

 

De nem az lenne a cliffhanger lényege, hogy akkor tudjuk meg mi lesz a folytatásban amikor elkezdjük nézni? Mert ott több felé el lehetett volna menni, mikor elkapták őket a kannibálok - ha tényleg azok. Ehelyett megtudjuk hogy kibeszélik magukat a bajból és együtt felkerekednek Washington felé. És persze tudom, hogy nem kell megnézni a trailer, de úgy is meg lehet egy trailert vágni, hogy ne legyen benne az egész, vagy a fél évad történése. Sajna ez nem mindig jön össze. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok ötödik évad hír

KÖNYVSPOILER

 

Megvan hol fogják/szeretnék felvenni Cersei sétáját. A stáb már benyújtott egy kérelmet a dubrovniki városi vezetéshez, amiben azt kérik: had forgassanak le egy olyan jelenetet amiben az egyik szinésznő meztelenül végigsétál a dubrovniki katedrálistól a sponza palotáig. Az útvonal alább. A jelenetnél 500 statisztát fognak használni, akik a városi nézelödőket adják.

Cerseis-Walk.jpg

 

Hát mit ne mondjak, nem irigylem Lenát ezért a forgatásért. Kiváncsi vagyok mit fog mondani majd ha túl lesz rajta. Egyébként tudni hogy a showrunnerek már évadokkal ezelőtt felkészítették rá, hogy lesz egy ilyen jelenete.

 

Ja és mindez azt jelenti, hogy ahogy sejteni lehetett, simán eljutunk majd az ötös könyv végére... ha nem tovább.

 

Kevésbé meglepő hírek GoT tájon: visszatér Walda Frey -nyilván az előző évadban csak azért cameozott hogy az ötös évados szerepét előkészitsék- és hamarosan kezdi a forgatást Ian Glein alias Jorah Mormont is

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

KÖNYVSPOILER

 

Én is jártam Dubrovnikban tavaly, és már olyan szemmel is néztem a várost, hogy itt forgatják a Trónok harca királyvári utcai jeleneteit. :)

 

Az a séta filmen biztos még keményebb látvány lesz érzésem szerint, mint a könyvben volt. Amúgy a könyvben az egyik kedvenc részem (a sok közül persze), ahogy Cersei átéli ezt az egész bűnhődési ceremóniát, ahogy lassan leesik neki, hová jutott. Nem vagyok kárörvendő, de nagyon jóleső volt "látni" a legnagyobb bajkeverő, lelkiismeret nélküli Cersei-t így megszégyenülni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hannibal 2. évad - Hát nem tudom őszintén szóval így a finálé után, hogy mit is gondoljak. Azt hiszem túl sokat akartak a készítők, vagy inkább úgy mondom, hogy több bőrt lehúzni mint amennyit kéne. Sokak szerint, vagyis szinte mindenki szerint ez az évad sokkal jobb mint az első, de szerintem nem. Egy picit számomra elmarad tőle. Az elsőnek megvolt az újdonság varázs, tényleg mint egy ínyenc étel minden egyes rész, és már ez itt is megvolt, a sok eltérés engem eléggé megzavart. Most itt a könyv és filmekre gondolok. A részek persze maradtak még így is zseniálisak: a párbeszédek, a gyilkosságok, az egész hangualta, a zene és hát a főzés... :D Hannibal és Will kapcsolata meg valami elképesztő.

 

De sajna még mindig ott vannak az eltérések. Itt be is lehetett volna fejezni a Vörös Sárkány előtt, de nem, Hannibal elmegy. Pedig szép lezárás lett volna. Persze ebből a 4 emberből tuti megint 3 túléli. És bár Chilton meghalt, Freddy legalább él. Imádtam Verger-t és ahogy megette az arcát, szóval mind megtörtént ahhoz, hogy jöhessen a Sárkány.

 

Na mind1, még így a számomra negatívumok ellenére is, rettentően jó ez a macska egér játék, vagy bábjáték amit Hannibal művel, de így "csak" 9/10et tudok adni az évadra. Kívácsi vagyok nagyon, hogy ezután merre megy majd a sori. :)

hannibal-banner.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én már úgy vagyok ezzel a sorozattal, hogy bakker, lepjenek meg. És megteszik basszus, majd minden részben!! Már szándékosan nem is figyelem az eltéréseket, mert annyi van és olyan volumenűek. Valami egészen elképesztő az egész. És bár 10/10-et én sem adnék rá (ahogy az első évadra sem) a 9/10 abszolút helytálló szvsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondom azt, hogy annyival jobb az első évadnál, de nálam nem marad ez attól. Csak éppen markáns különbséget nem érzek :) A különbségekre pedig nem figyelek, és nagyon várom már a harmadik évadot én is.

 

GoT-ról pedig jó volt ismét infókat olvasni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok harca

 

Megnéztem a teljes harmadik évadot, és megváltozott a TOP 10-es listám a sorozat legjobban játszó színészeit illetően. Így nézne ki:

 

1. Nikolaj Coster-Waldau

2. Peter Dinklage

3. Lena Headey

4. Jack Gleeson

5. Charles Dance

6. Natalie Dormer

7. Carice Van Houten

8. Maisie Williams

9. Iwan Rheon

10. Harry Lloyd

 

Bár akad még rengeteg kiválóan játszó színész a sorozatban, de szerintem a legjobb tíz - a három évad megnézése után - a fentebb felsorolt színészek. Akik szerintem még jól játszanak, de nincsenek rajta e szűk listán: Sean Bean, Michelle Fairley, Aidian Gillen, Mark Addy. Egyébként Sophie Turner már sokkal jobban játszott szerintem, mint az eddigi két évadban.

A harmadik évad zárójelenete nem igazán tetszett. Szerintem eddig a második évadnak van a legjobb zárójelenete.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszik, hogy feltetted a listádra Iwan Rheon-t. Magam részéről nagyon csípem a Boltonokat. Kicsit sajnálom is hogy viszonylag keveset szerepelnek.

 

A csipem alatt persze nem azt értem, hogy a győzelmüket várom, hanem hogy remek gonosz figuráknak tartom őket. Pláne Roose-t.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Almost Human

 

Az imént értem a sorozat végére, a részeket kronológiai sorrendben néztem. Nem azt mondom, hogy megváltotta a világot, de nekem nagyon tetszett, a látvány pazarra sikeredett, a bűntények érdekesek voltak, főleg ily ínséges időkben, amikor alig van színvonalas sci-fi sorozat... Csak egy valamit nem értek. Ha a Fox-nak szánt szándéka, hogy megbuktasson egy általa megrendelt sorozatot, akkor egyáltalán minek tűzi műsorra?! Mert mást nem tudok elképzelni, kb. mindent megtettek, hogy ne lehessen 2. évad... micsoda baromság összevissza leadni a részeket, ráadásul egy hülye időpontban. Emlékeim szerint jó tíz éve a szintén remek Firefly-t is hasonló módon végezték ki...

 

 

Pedig nagyon érdekelt volna, hogy miért volt szükség a Fal felépítésére, és mi van a túloldalon. :(

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, hasonlóan nyírta ki a Firefly-t is, csak két különbség van. Az egyik, hogy a Firefly esetében nem is nagyon gondolkodtak több évadban, időkitöltésnek kellett nekik, ennek megfelelően is adagolták a(z apró)pénzt. A második, az Almost Humannál legalább hamar rájöttek, hogy bakot lőttek. Eredendően két új sorozatuk között lebegett a kasza, az Almost Human és a Following fölött. A licencdíja az Almost Humannak volt kedvezőtlenebb, amiből a Fox nem engedett, így az ment a levesbe Pár héttel később rájöttek, hogy pofára estek, mert aztán a Following negatív rekordokat kezdett gyűjtögetni, viszont már berendelték a második szezont. Szóval most ott vannak egy olcsóbb, de a kutyát sem érdeklő sorozattal, miközben a drágább, de azért nézett sorozat meg ment a levesbe. Pech...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DEATH NOTE

 

Másodjára is végére értem a sorozatnak. Egyszerűen nem tudom megunni. Lehetetlenség. Annyira jól meg lett csinálva az anime, hogy nem lehet szavakba önteni, leírni. Eszméletlen jó!

 

 

A karakterek ábrázolása nagyon frankó, a rajzok pedig fényévekre vannak a Pokémon meg egyéb ilyen ostoba gyerekes animétől. És szerintem a szinkronnal sincs semmi baj, néhány kivételtől eltekintve. Például hogy Mello, aki valójában lány, férfi szinkront kapott, Near, aki pedig férfi, nőit. Aztán Near női hangját lecserélték férfire, ami nagyon hülyén állt neki a női hang után...

Egyébként sokan mondják, hogy az anime a 25. epizódig, azaz L haláláig élvezhető. Szvsz nekem utána is nagyon tetszett, bár egy nagyon kicsit elvontra sikerült.

Összességében egy nagyon izgalmas animéhez volt szerencsém kétszer is. Már csak félmilliószor fogok ismét belekezdeni a sorozatba. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok Harca S04

 

Elég jó volt, bár nekem néhol ez az évad is túl perverz és aberrált volt. Tuti, hogy Martin bátyó nem százas. :) Továbbra is a fal a legérdekesebb, illetve az azon túl lévő fantasy elemek.

 

 

Abban meg biztos vagyok, hogy nem halt meg az apja a törpének. Nem hiába hozták be azt a kuruzslót, aki még szarból is tud várat építeni. Tuti csinál belőle valami zombit.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok Harca S04

 

Elég jó volt, bár nekem néhol ez az évad is túl perverz és aberrált volt. Tuti, hogy Martin bátyó nem százas. :) Továbbra is a fal a legérdekesebb, illetve az azon túl lévő fantasy elemek.

 

 

Abban meg biztos vagyok, hogy nem halt meg az apja a törpének. Nem hiába hozták be azt a kuruzslót, aki még szarból is tud várat építeni. Tuti csinál belőle valami zombit.

 

 

Gondolom a törpe alatt Tyrion-t érted, mivel nagyon más kis termetű személyiség nincs a sorozatban. :) Én még nem láttam a negyedik évadot, viszont könyvben már tartok a negyedik évad cselekményénél.

 

Tyrion lenyilazza az apját WC-zés közben, aki meghal, és később el is temetik. Tudtommal nem lesz belőle zombi...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom a törpe alatt Tyrion-t érted, mivel nagyon más kis termetű személyiség nincs a sorozatban. :)

 

Ige, igen ő az. :) A kedvenc karakterem, szégyen, hogy nem emlékszem a nevére. Nem mellesleg pedig Dinklage k*rva jó színész!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, igen ő az. :) A kedvenc karakterem, szégyen, hogy nem emlékszem a nevére. Nem mellesleg pedig Dinklage k*rva jó színész!

 

Dinklage valóban nagyon jó színész. :) Most néztem meg a Narnia 2. részét, ott is nagyon nagyot alakít. :) Ha nem tudtam volna a film megnézése előtt, hogy a törpe Peter Dinklage, nem jöttem volna rá, olyan jól elmaszkírozták...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.