Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

True detective S2

Olvastam néhány fanyalgást a második évaddal kapcsolatban, de részemről nem igazán osztom ezeket... Nekem bejött, és hogy őszinte legyek, a 2. évadot előbb nézném újra, mint az elsőt.

 

Én is ebben bízok, azon kevesek közé tartozom, akinek az első évad nagyon nem jött be. Pont ezért, lehet, a második meg nagyon tetszeni fog. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

True detective S2

Olvastam néhány fanyalgást a második évaddal kapcsolatban, de részemről nem igazán osztom ezeket. Új évad, új helyszín, új és több szereplő, új sztori. Jobb, hogy nem akarták az első évad hangulatát ismételni, minden sztorinak van sajátja, mint ahogy ennek is. Nekem bejött, és hogy őszinte legyek, a 2. évadot előbb nézném újra, mint az elsőt. Egyszerűen csak azért, mert számomra izgalmasabb és szórakoztatóbb volt. Könnyedebb, ha lehet egyáltalán ilyesmit mondani erre a sorozatra.

 

Fanyalgók mindig vannak, és lesznek sajnos :( A TD esetében ez szerintem abból fakad, hogy sokan még nem tudták "elengedni" Matthew Mcconaughey karakterét, (én sem) és innentől kezdve az alkotók bármit csinálhattak, a csalódás garantált volt. Pedig a második évad egyáltalán nem volt rossz. Más helyszín, más hangulat, kvázi más sorozat, de a minőség ugyanolyan magas maradt. Szerintem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fear The Walking Dead sztem azt a szintet hozta mint a trailer. Akinek az tetszett és aki a Walking Dead-et nem csak a zombi írtás miatt nézi annak tetszeni fog. Mert itt még a zombi gyilkoláshoz még várni kell.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár ez a rész még jószerivel a kötelező karakterbemutatással, kapcsolatkialakítással ment el, már most érezni lehetett a feszültséget, ami gondolom jövő héten már be is robban. Én nagyon vártam már a sorozatot, reméljük, hogy rászolgál. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is vártam, és szerencsére nem kellett csalódnom a Pilotban. Pont a legérdekesebb részt dolgozza fel a sorozat, amit Rick "átaludt", így már az alapkoncepció is bejövős. Más stílusú, mint az anyasorozat, mégis érezni a TWD hangulatot. A karakterekben van potenciál, a történetben még inkább, kíváncsi vagyok, hova fut ki a sorozat... én bizakodó vagyok, eddig ötös. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is annyira kíváncsi voltam rá, hogy megnéztem tegnap este. Eddig nagyon jó, tetszett a pilot, a hangulat és a karakterek is bejövősek. Csak egy-két ponton éreztem problémásnak, hogy egy-két párbeszéd igazából csak azért hangzott el úgy, ahogy, hogy minket, nézőket informáljanak, ne pedig egymást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap megnéztem a Mr. Robot pilotját, és egyből beleszerettem. Eszméletlenül jó volt és azonnal megfogott. Persze kb én is így látom a világot mint ez a sorozat szóval nem volt nehéz dolga. KÍváncsi vagyok mire fog kimenni az egész, de ódákat zengenek a soriról. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Mr.Robot nagyvonalakban miről szól?

Igazából még fogalmam sincs. :D A lényeg hogy van egy informatikus gyerek, (hacker) aki eléggé magába forduló, introvertált, de közben iszonyú jó a munkájában. Egy tűzfalakkal foglalkozó biztonsági cégnél dolgozik, és megtalálja egy hacker csoport, hogy segítsen nekik az ország egyik legnagyobb, és legkárosabb vállalatát, az E Corp-ot tönkretenni. DE igazából nekem nem is emiatt tetszik, hanem mert telezsen tele van társadalom kritikával. Legalábbis így 1-2 rész után. Hogy mennyire magányosan élnek az emberek, facebook, hazugságok...stb.

Aztán már többen mondták, hogy nem feltétlenül az lesz a sorozatból amit várok, de most még tetszik. :) Majd ha végeztem írok róla bővebben.

Ez már rögötn a pilot elején van azért linkelem be.

http://www.youtube.com/watch?v=sToJxtLDaRs

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lényegében tök mindegy, mert nincs különösebb kapcsolat a filmek és a sorozat között (a sorozatban és a kisfilmekben utalnak egyes eseményekre az első részből, de ennyi). Ám az időrend ez - belevettem a kisfilmeket is, mert abból is van három (négy, de a negyedik, a Book of Dragons inkább szimpla animált BD extra, nem szerves része a szériának).

 

How to Train Your Dragon (Így neveld a sárkányodat)

Legend of the Boneknapper Dragon (BD extra kisfilm az első rész lemezén)

Gift of the Night Fury (karácsonyi különkiadás)

Dragons: Riders of Berk (A Hibbant-sziget harcosai, a sorozat 1. évada)

Dragons: Defenders of Berk (A Hibbant-sziget védelmezői, a sorozat 2. évada)

Dawn of the Dragon Racers (BD extra kisfilm a második rész lemezén)

Dragons: Race to the Edge (a sorozat 3. évada, de ennek egyelőre még csak 13 részét vetítették le a Netflixen, a 14-től 26-ig tartó második szakasz az ősz folyamán érkezik)

How to Train Your Dragon 2 (Így neveld a sárkányodat 2)

 

Aminek nem írtam magyar címet, annak nincs szinkronos változata, de mindegyik letölthető az nmagról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lényegében tök mindegy, mert nincs különösebb kapcsolat a filmek és a sorozat között (a sorozatban és a kisfilmekben utalnak egyes eseményekre az első részből, de ennyi). Ám az időrend ez - belevettem a kisfilmeket is, mert abból is van három (négy, de a negyedik, a Book of Dragons inkább szimpla animált BD extra, nem szerves része a szériának).

 

How to Train Your Dragon (Így neveld a sárkányodat)

Legend of the Boneknapper Dragon (BD extra kisfilm az első rész lemezén)

Gift of the Night Fury (karácsonyi különkiadás)

Dragons: Riders of Berk (A Hibbant-sziget harcosai, a sorozat 1. évada)

Dragons: Defenders of Berk (A Hibbant-sziget védelmezői, a sorozat 2. évada)

Dawn of the Dragon Racers (BD extra kisfilm a második rész lemezén)

Dragons: Race to the Edge (a sorozat 3. évada, de ennek egyelőre még csak 13 részét vetítették le a Netflixen, a 14-től 26-ig tartó második szakasz az ősz folyamán érkezik)

How to Train Your Dragon 2 (Így neveld a sárkányodat 2)

 

Aminek nem írtam magyar címet, annak nincs szinkronos változata, de mindegyik letölthető az nmagról.

 

Hú, nagyon szépn köszönöm! :sor:

Lesz mit nézni a törpékkel!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik, ez egy ilyen CGI nap, ma több videó és cikk is az utamba került. Ez az Agents of S.H.I.E.L.D. 2x19 The Dirty Half Dozen, Emmy-díjra jelölt epizódjának vizuális effektusait mutatja be (természetesen a trükkök miatt esélyes az Emmy-re). Erősen spoileres.

http://www.youtube.com/watch?v=6TUft6uJQF8

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar, köszi az ajánlót. :) Azért még várok pár részt, hogy kiderüljön, hova fut ki az egész, aztán szerintem teszek vele egy próbát.

 

Más: Véget ért a Falling Skies. Végre. Nagyon ígéretesen indult a sorozat annak idején, aztán a sorozatos showrunner-váltások (legalább 3 ilyen volt) tönkretették az egészet. Az 1-2. évad nagyon tetszett, aztán fokozatosan leromlott. A 4. évad volt a mélypont. Az 5. évad elején mintha magukra találtak volna a készítők, aztán totálisan összecsapták az egészet. A finálé egy vicc volt. Nyilván olyan cgi-minőség nem várható el, mint a GoT vagy a WD esetében, de látható volt, hogy évadról évadra romlott a színvonal, a költségvetés kurtításával párhuzamosan.

 

Kérdés, hogy ennek ellenére miért néztem végig? Mert kíváncsi voltam a kifutásra. Nagyon kivagyok éhezve a sci-fi sorozatokra, és a Falling Skies szerintem azért tudott megélni 5 évadot (jézusom, ezzel szemben a Firefly-t, egykori nagy kedvencemet a retardált Fox 1 évad után kukába dobta!), mert a kategóriájában nem volt konkurens (a Terra Nova egy katasztrófa volt). 4. évad után majdnem kapott a sorozat tőlem egy cancel-t, de mikor bejelentették, hogy a következő lesz az utolsó évad, úgy gondoltam, most már végig szenvedem magam. Kár érte, mert az alapkoncepció jó volt.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg meg van ki fogja játszani Euron Greyjoy-t a Game of Thrones-ban.

 

 

Egy népszerű dán színész Pilou Asbæk aki szerepelt többek között Borgen, Borgiák sorozatban.

Pilou.jpg

 

 

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.