Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Megy a vita külföldi fórumokon, hogy vajon rokonok e...

Jó kis kép :)

 

GoT 6/3

Eddig nem volt alkalmam írni az évadról, bár már utolértem a sorozatot, de most pótolom e rész kapcsán. Előzetesen annyit, hogy remek az új évad. :)

 

Dzséjt

 

Szerintem Kisujj azért segít a Starkoknak, mert ő szeretne lenne az Észak Őrzője, Sansa férjeként. Arra nem számít, hogy Havas Jon is immár függetlenné vált, vagyis van férfi Sansa mellett. De ha kiderül, hogy ő milyen szerepet játszott ennek az egész felfordulásnak a kialakulásában, aligha fogják neki megköszönni.

 

 

Ezzel kapcsolatban nekem is az jutott rögtön eszembe, hogy nem fognak kiderülni Kisujj bűnei, vagy legalább is nem mind; amiről Sansa tud, az napvilágra kerülhet(ne). Kisujjról még azt is el tudom képzelni, hogy ha nem is éri el a céljait, a végén valahogy megússza.

 

 

Megkaptuk az első előzetest a hamarosan visszatérő Prison Breakhez. :)

Köszi! Hogy ezt a sorozatot mennyire szerettem annak idején :rock: Jöhet!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle: szóval 8 év után véget ért. Szórakoztató sorozat volt, remek karakterekkel.

Utolsó epizód:

 

Egy kicsit gyors és kapkodós lezárás volt- az ügyé és a sorozaté is-, de egyetlen epizódba túl sok minden nem fért volna bele.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, de úgy volt, de a FOX úgy döntött, MÉGSE veszi figyelembe a sorozatot lezáró TV-filmet, az olyan, mintha nem is lenne.Ez olyan... imádnivaló. :angry:

Erről eddig nem hallottam, mi a forrásod? Én eddig akárhány cikket olvastam, épp az ellenkezőjét találtam. Itt van egy, itt egy másik...

a sorozat keretein belül logikus és hihető magyarázatot kapunk majd arra, miért van életben Michael, miközben a világot járja. Nem ez lesz az első alkalom, hogy egy halottnak hitt karakterről kiderül, hogy él és virul (Sara, Kellerman, Christina).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről eddig nem hallottam, mi a forrásod? Én eddig akárhány cikket olvastam, épp az ellenkezőjét találtam. Itt van egy, itt egy másik...

a sorozat keretein belül logikus és hihető magyarázatot kapunk majd arra, miért van életben Michael, miközben a világot járja. Nem ez lesz az első alkalom, hogy egy halottnak hitt karakterről kiderül, hogy él és virul (Sara, Kellerman, Christina).

 

 

 

Még anno itt olvastam. Igaz, az már jó rég volt, azóta én nem követtem a magyarázkodást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, de úgy volt, de a FOX úgy döntött, MÉGSE veszi figyelembe a sorozatot lezáró TV-filmet, az olyan, mintha nem is lenne.Ez olyan... imádnivaló. :angry:

Bár lentebb már volt arról szó, hogy nem ignorálják a lezáró filmet, ami logikátlan is lenne a trailer alapján, mert abban elhangzik, hogy M életben van, és erről beszél a tesó meg a felesége is. Vagyis a film eseményei be kellett, hogy következzenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár lentebb már volt arról szó, hogy nem ignorálják a lezáró filmet, ami logikátlan is lenne a trailer alapján, mert abban elhangzik, hogy M életben van, és erről beszél a tesó meg a felesége is. Vagyis a film eseményei be kellett, hogy következzenek.

 

Na de ha bekövetkeznek, akkor M pont halott.

 

Mindegy, végül is kihasználták azt, hogy csak a sírját látjuk, úgyhogy bármi lehet. Az én információm korábbi, még a találgatások idejéből való - mindenesetre kíváncsian várom, hogy dumálják ki azt, hogy csak úgy eltűnt a térképről - no meg ezek alapján mi értelme is volt előtérbe tolni a betegségét.

 

Majd kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prison Break:

Na ilyen a derült égből villámcsapás. Fogalmam sem volt róla.

Nem ezért "nyírták ki" hogy a rajongók ne követeljenek folytatást?

Erre itt van. Részemről biztos megnézem, de az első reakcióm egy "miaf@szvan? minek?" volt.. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, de a visszatérő sorozatok közül nem egy jött már vissza úgy, hogy a kezdeti népszerűsége után a gyenge nézettség miatt kaszálták el. És a legtöbb a szünet után hoz annyit a konyhára, hogy megérje. Persze nem véletlen futnak ezek egy évadot, vagy lesznek már eleve minisorozatok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PoI 5/5: izgalmas epizód volt.

 

Na azt magyarázzák meg, hogy Eliast ki a fene húzta ki a pácból...

 

 

Agents of SHIELD

 

Lincoln :( Nagyon rámentek erre a valaki most meg fog halni-dologra, túlságosan is, aztán meg végigjátszották a fél bandát azzal a lánccal. Hááát... nem lesz kedvenc "csavar" belőle.

Mit művel Daisy? És akkor most mi is a helyzet az igazgatóval? Biztosan nem lesz unalmas a következő szezon kezdete.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

S.H.I.E.L.D.

 

Ez az időugrás a végén nem tetszett, pláne, ahogy bevágták. De amúgy bejött az évadzáró dupla. Bár korábban Macre szavaztam volna, egy idő után Lincolnra tettem le a voksom. Azok után, amin Skye végigment, Lincolnnak kellett lennie, hogy megkapja a feloldozást a lány - plusz az utolsó döfést. Talán csak a keresztet spilázták túl, azzal kevesebbet játszottam volna.

Nagy pozitívum, hogy Ward most már aztán tényleg minden létező módon kinyiffant. Ha még idén Ramsay is meghal, boldogan zárom a 2015-2016-os sorozatidényt. :D Bár a Castle-t még nem láttam, azok még elszúrhatják, ha kinyírják Kate-et vagy mindent visszaállítanak alaphelyzetbe.

A befejezés meg... Nos, ez érdekesen alakult. Úgy tűnik, Fitz és Simons leléptek, Coulson már nem igazgató, és most már Skye-t üldözik. Hm... Az új igazgató személyére lenne tippem: Talbot. Először Mayt mondtam volna, de valahogy nem illik a képbe, mint igazgató. Ő nem irodista, még ha az első részben egy irodában is talált rá Coulson. Persze, nem volt ott a terepen, szóval lehet, hogy mégis ő lett az igazgató? :hmm:

A negyedik évadot eztán epekedve várom, bár biztos újra összeáll majd a csapat. Na jó, Ward már nem, hála az égnek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Netflix háza táján sugdolóznak 3 új Marvel sorozatról az első fázis (Defenders) utánra. Ezek a Ghost Rider, Moon Knight és a Blade. Ez már csak azért lenne érdekes, mert Wesley Snipes nyilatkozta, hogy szívesen benne lenne egy újabb Penge filmben. Nyilván nem játszhatja el újra (mert az kicsit zavaró lenne a kontinuitás szempontjából), de a projektben attól még simán részt vehetne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban kérdés volt, hogy a Supergirl hogy lehet az Arrowverse része, ha előbbiben Superman már egy befutott hős, stb. Bár ezt a problémát a The Flash/Supergirl crossover már feloldotta, ősszel érkezik egy minden eddiginél nagyobb crossover is, ami mind a 4 CW-n futó DC-s sorozatot érinti (Arrow, The Flash, Legends of Tomorrow, Supergirl). Itt egy kedvcsináló hozzá.

 

http://www.youtube.com/watch?v=-nXldPtZ1sg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PoI: húha epizód volt... :o

Az bezony.

 

Nem semmi beetetést intéztek. Mindenesetre jobb hogy Sami szabadon lófrálása csak szimuláció volt. Úgy ne is kerüljön elő hogy a spanjai közül bárki megpatkol.

 

 

 

PoI 5/5: izgalmas epizód volt.

 

Na azt magyarázzák meg, hogy Eliast ki a fene húzta ki a pácból...

 

 

Azzal nagyon lógnak. Meg azt is elárulhatnák hogy miért esett ágynak. Bennem az is felmerült hogy a golyó tán a gerincét trafálta el és lebénult a lába. De az is lehet hogy lázas beteg volt amikor meglátogatták.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6/05

 

Húha, az eddigi egyik legizgalmasabb rész volt, ami a rejtélyek feltárását illeti. Fény derül Hodor titkára és a Mások eredetére is. :yeah:

 

 

 

Szegény Hodort nagyon sajnálom, hogy így alakult a sorsa, mármint, hogy így kellett leélnie az életét, aztán meg ahogy véget ért. Egyrészt először kicsit gagyinak tűnt, ez a 'hold the door' = Hodor, de végül is miért ne. Azt viszont nem igazán értem, hogy akkor itt most vagy van egy időparadoxon (ugyed Hodor már azelőtt ilyen volt, hogy Bran egyáltalán megszületett, vagy akkor anno a Háromszemű Holló wargolt bele Hodorba, vagy most mi van)?

Azért az Erdő Gyermekeivel kapcsolatban még mindig sok a megválaszolatlan kérdés, mint ahogy a Másokkal kapcsolatban is, de azért az mekkora már, hogy a legnagyobb ellenségüket kvázi saját maguk teremtették. Az sem teljesen tisztázott, hogy ez a múltba való visszapillantás most akkor az interakciók szempontjából hogyan is működik. :hmm:

A többi esemény szinte eltörpült ezen szál mellett, pedig érdekes volt még a Vas szigeteki királyválasztás és Euron mesterterve, valamint jó volt Sansát egy erős nőként látni. Őt tényleg nagyon szépen építgetik fel egyre komolyabban ebben az évadban. Ahogy lerendezte Kisujjt az mintha nem is ő lett volna... lehet még a sorozat végén megkedvelem a karakterét. Arya szála még mindig nem igazán mozgat meg, de az Essosban játszódó események annál inkább. Dany szálát nem húzták sokáig, most már tényleg lassan a célegyenesre fordulhatunk ott is, ez az új vörös papnő Meereenben pedig Varys szempontjából volt érdekes. Egyébként, amit mond, hogy Dany a kiválasztott... nekem tetszene, ha nem egy kiválasztott lenne (mint a Harry Potterben) a végén, hanem kettő és mindkét jelölt (Jon és Dany) is kellenének a prófécia végső beteljesedéséhez.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6x05 - Hú te jó ég, ez milyen pokoli erős rész volt. Ritka az ilyen, de itt rendesen könnyeztem az egyik jelenetnél. Örülök, hogy már most megnéztem így legalább holnap tudok rendesen a melóra figyelni.

 

 

 

Szegény Hodort nagyon sajnálom, hogy így alakult a sorsa, mármint, hogy így kellett leélnie az életét, aztán meg ahogy véget ért. Egyrészt először kicsit gagyinak tűnt, ez a 'hold the door' = Hodor, de végül is miért ne. Azt viszont nem igazán értem, hogy akkor itt most vagy van egy időparadoxon (ugyed Hodor már azelőtt ilyen volt, hogy Bran egyáltalán megszületett, vagy akkor anno a Háromszemű Holló wargolt bele Hodorba, vagy most mi van)?

 

Kiderült hogy nem lehet megváltoztatni a múltat. Minden egyes visszautazás mindig is megtörtént. Most már tudjuk hogy Ned mindig is hátranézett mielőtt felment az Öröm tornyába. Nem tudom elmondani mennyire örülök ennek. Féltem tőle, hogy Bran majd variál valamit a múlttal és ez fog valakit megmenteni majd az utolsó évadban, de hála isten itt nincs ilyen. Nincs átirható történet. Ahogy a Bloodraven mondta: a tinta már megszáradt a papiron. Ott és akkor Hodornak mindig is megjelent az idős Bran.

 

Ott a zárójelenetnél nálam eltört a mécses. Szerintem nagyon megható volt.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

A készítők csak találtak még egy módot arra, hogy lekeverjenek egy-kettőt Joffrey-nak :D

 

A rész amúgy a végéig egész jó volt, onnan viszont zseniális. Euron koronázásánál szó szerint kirázott a hideg, pedig a koli szobában már vagy 40°C van. A legvégén meg minden férfiasságomat összeszedve sem sikerült elkerül elkerülnöm, hogy ne morzsoljak el egy könycseppet Hodorért

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.