Ugrás a kommentre

Star Wars: Han Solo & Chewbacca


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

2022 márciusában Marc Guggeinheim visszahozza nekünk Han Solo és Chewbacca duóját. A történet néhány évvel a 4. rész előtt fog játszódni, amikor is a csempész és társa összeáll Greedoval, hogy egy rablást vigyenek végbe Jabbának.

star-wars-han-solo-chewbacca-1-maleev-va

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából egyikről se mondott le. Elvégre Qi'ra elég fontos szereplő lett a képregények világában és őt kifejezetten a Solo vezette be a kánonba. Ráadásul közben jön ugye a Shadow of the Sith, ami meg a sequeleket támogatja. Harrison egyébként nem igy nézett ki fiatalon mint a fentebbi boritón. Nekem úgy tűnik hogy pont hogy Aldent és Harrisont próbálták összeboronálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Még mininek is feleslegesnek tartom, nemhogy ongiong-nak.

Szerintem is. Így is ott van már 2 Han és 1 Chewbacca mini, plusz az a rakat Lázadás érában játszódó sztori, amikben szerepelnek. Egy kalandnak gondolom elmegy majd, de különösebb értelmét nem látom. Lennének érdekesebb lehetőségek is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maximum akkor lenne nekem különösebben érdekes a sori, ha Han és Sana előtörténetét mutatná be. De én se értem miért rájuk esett a választás. Írhattak volna akár egy Kylo képregényt, ami az átállása és az ep7 közötz játszódik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, most nagy High Republic-mánia van, de azért a saga korszakot sem szabad hanyagolni (szerencsére nem is teszik), még az olyan "agyonhasznált" karakterek életében is rengeteg fehér folt, mint Han Solo. Persze most én is szívesebben olvasnék olyan képregényt Hanról és Csubiról, amely mondjuk pár évvel az EP7 előtt játszódik, de így sem lehet ok a panaszra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha minden igaz, akkor ez a széria fogja váltani a High Republicot. Legalábbis úgy hírlik, egy darabig nem kapunk majd HR tartalmat - Dark Horse-on kívül, minden első fázisos történet februárban befejeződik - ezzel pedig marad az 5 Marvel ongoing, amely durva.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Ha minden igaz, akkor ez a széria fogja váltani a High Republicot. Legalábbis úgy hírlik, egy darabig nem kapunk majd HR tartalmat - Dark Horse-on kívül, minden első fázisos történet februárban befejeződik - ezzel pedig marad az 5 Marvel ongoing, amely durva.

Ez számomra elég szomorú hír. Akkor mégis szünet lesz a Marvel Köztársaság Fénykora sorozatában, egészen a második fázis kezdetéig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Marc egy interjújában erősítette meg, hogy felfognak tűnni szereplők a Soloból és a Book of Boba Fettből.

 

Névileg is említett két karaktert: Qi'ra a 3. számban fog feltűnni - lesz is kapcsolódás a Crimson Reign #2-vel - és a 4. szám amellett, hogy Chewie szemszögéből fogja bemutatni a sztorit, Black Krrsantan is tiszteletét teszi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 minutes ago, Bence1997 said:

Marc egy interjújában erősítette meg, hogy felfognak tűnni szereplők a Soloból és a Book of Boba Fettből.

 

Névileg is említett két karaktert: Qi'ra a 3. számban fog feltűnni - lesz is kapcsolódás a Crimson Reign #2-vel - és a 4. szám amellett, hogy Chewie szemszögéből fogja bemutatni a sztorit, Black Krrsantan is tiszteletét teszi. :)

Ezek után egy kicsit érdekesebnnek hangzik a széria. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 minutes ago, Whill said:

Akkor ezek szerint mégis nélkülözhetetlen lesz ez a sorozat is.

Én azért még megvárnám ezzel a kijelentéssel az első számot, vagy az első story arc végét. De ezek a bejelentések bizakodásra adnak okot. Úgy hogy benne lesz Qi'ra és Krrsantan már szívesebben olvasom majd. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elsősorban arra leszek kíváncsi, hogy mennyivel leszünk a Solo eseményei után. Eltudom képzelni, hogy ez egyfajta Solo folytatás lesz, amiben végre talán láthatjuk azt az alvilági harcot, amit még anno Jon Kasdan említett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 hours ago, Bence1997 said:

Én elsősorban arra leszek kíváncsi, hogy mennyivel leszünk a Solo eseményei után. Eltudom képzelni, hogy ez egyfajta Solo folytatás lesz, amiben végre talán láthatjuk azt az alvilági harcot, amit még anno Jon Kasdan említett.

Nekem a leírás alapján úgy tűnik, hogy inkább az ep4-hez leszünk közelebb ebben a sorozatban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Igazából szerintem minél kisszerűbb egy képregény, annál valószínűbb, hogy valamit akarnak kezdeni majd azokkal a figurákkal a filmekben. Sajnos úgy érzem, Qi'Ra ilyen mértékű szerepeltetése azt mutatja, hogy nem igazán tervezik már használni őt. De Hant sem. Azért kár mindez, mert nem adják meg a lehetőségét, hátha a Solo egy ponton olyan kultstátuszba kerül, mint most az Amazing Spider-Man filmek, és akkor lehetne valamilyen platformon folytatni.

 

Csak egy gondolat: Han Solo az egyik  legikonikusabb figurája a Star Wars-nak. A története már erősen adott, alig lehet bárhova is nyúlni, ha őt szerepeltetni akarják. Bár nem vagyok a Solo-film legnagyobb rajongója, elfogadtam ezt a kompromisszumot, hogy Hant nem Harrison Ford fogja alakítani innentől kezdve. Megnéztem volna még sok-sok kalandban Alden Ehrenreich-ot. Sajnos ezekkel a nagyobb volumenű sorozatokkal limitálttá válnak a lehetőségek is.

 

Mindegy, mindenesetre kiderült, mi az a nagy spoiler az első szám végén:

Spoiler

Han Solo apjáról van szó valóban, akit Ovan-nek hívnak (hogy ez kereszt- vagy vezetéknév azt nem tudjuk, de sztem az a helyzet vele, mint Yodával, Dookuval - csak egy neve van), és aki valószínűleg szerepelni fog a későbbiekben is. 

 

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Ez a sorozat összesen 10 részes lesz, mint kiderült a starwars.com legújabb cikkéből.

 

A lényeg: "As Marvel’s Star Wars: Han Solo & Chewbacca 10-issue miniseries reaches its midway point[...]"

 

Ez akkor azt jelenti, hogy még egy gyűjteményes kötetre lehet majd számítani az első mellé. 

Az első a Han & Chewie 1-5 + Life day one shot, aminek van Köztársaság Fénykora vonatkozása is.

Illetve lesz egy második a 6-10 számokkal.

Ez így akkor olyan nagyon nem terhelné a magyar kiadásokat sem talán. :clap2:

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre rövidebbek lesznek ezek az ongoingok. Csak A Birodalom és A Jedi között játszódók lesznek elég hosszúak, bár már nem sokáig. Jövőre 2023, 40 éves lesz A Jedi visszatér. Lassan belevezetik a dolgokat a VI. részbe és kész. Most láttam, hogy a harmadik Vader sorozat elhagyja a 25. számot, az előzőt kettő megállt ennél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.