Ugrás a kommentre

Chapter 1: Stranger in a Strange Land


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A Kamino új, a geonosisi jó kérdés. Az biztos, hogy a jelenet nem az ep2-ből van, de lehet, hogy az ep2-höz forgatták, csak nem használták fel mostanáig. A háttér viszont új, mert a reek nem látható, míg az ep2-ben ott van. Tehát, ha a jelenetet korábban is forgatták, a hátteret valószínűleg csak most készítették el. De az gyanús, hogy a kissrác arcát nem mutatják, még a tükröződés is eléggé torz, szóval lehet, hogy az egész jelenetet most forgatták egy statisztával.

Szerintem archív felvételeket használtak, és most rendereltek hozzá hátteret.

 

EPII 

ep2_boba.jpg

 

Boba

boba_boba.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Pildi írta:

Lehet, hogy szándékosan nem egyezik. Elvégre Boba emlékei lehetnek pontatlanok, míg az Ep2-t mi kívülállóként láttuk, nekünk másként maradt meg.

Hogy ez működjön, nekem E/1 kéne mutatni az eseményt. Tehát Boba szemszögéből. De így, hogy külső narratívából látjuk, valóban fura, hogy nincs ott a reek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Pildi írta:

Lehet, hogy szándékosan nem egyezik. Elvégre Boba emlékei lehetnek pontatlanok, míg az Ep2-t mi kívülállóként láttuk, nekünk másként maradt meg.

Szerintem is ez a helyzet. Visszaemlékezéseket meg álomjeleneteket meg nem szokás "belső nézetben" mutatni úgyhogy az egyáltalán nem kell ahhoz, hogy ez a magyarázat üljön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Bomarr írta:

Szerintem is ez a helyzet. Visszaemlékezéseket meg álomjeleneteket meg nem szokás "belső nézetben" mutatni úgyhogy az egyáltalán nem kell ahhoz, hogy ez a magyarázat üljön.

De azok általában stimmelni is szoktak. Hogy ha nem stimmel, akkor jól jönne egy kis érzékeltetés, hogy ez szubjektív emlék, nem külső narratíva. Akkor a buckalakós történéseket se tekintsük kánonnak, mert lehet hogy a valóságban másként történtek az események? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Donát írta:

Hogy ez működjön, nekem E/1 kéne mutatni az eseményt. Tehát Boba szemszögéből. De így, hogy külső narratívából látjuk, valóban fura, hogy nincs ott a reek. 

Egyébként érdekes, hogy a Kaminioi jelenet E1-ben van, míg az Aréna már nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Donát írta:

De azok általában stimmelni is szoktak. Hogy ha nem stimmel, akkor jól jönne egy kis érzékeltetés, hogy ez szubjektív emlék, nem külső narratíva. Akkor a buckalakós történéseket se tekintsük kánonnak, mert lehet hogy a valóságban másként történtek az események? :)

Ja lehet a háttérben máshogy álltak a buckák :) A lényeg az arénásnál is egyezik. Nem kell ezt szerintem ennyire túlgondolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Donát írta:

Ezt hogy érted? Ott csak a város, az óceán meg a Slave I látszik. Miből gondolod, hogy az E/1?

A szállásuk ablakából nézi Boba a hajójukat. Ott szerintem minden kép E1 szemszögből van. Nem is igazán lenne értelme másként.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Hogy ha nem stimmel, akkor jól jönne egy kis érzékeltetés, hogy ez szubjektív emlék, nem külső narratíva.

Boba Fett fekszik a tartályba, csukott szemmel, megrándul és fájdalmasan grimaszol a felvillanó (villanó effekttel fel-, át- és levezetett) képekre, majd később mondja is Fennec-nek, hogy az "álmok visszatértek". Emellett, mielőtt felébredne a bacta tartályban, a buckalakós jelenetek képei zajossá válnak, aztán villanó effekttel kerülnek kivezetésre, és mikor visszafekszik a tartályba, és láthatjuk, hogy elalaszik, újra villanással és zajos képpel kezdenek a buckalakós jelenetek. Mindez nem elég érzékeltetés? Flash effektek, torzított képek, az álmodó megmutatása, az álmodó reakciója az álmokra, az álmodó kimondja, hogy álmodott - mi kellett volna még érzékeltetéshez? Mert szerintem már ez is inkább szájbarágás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem én is a Book of Boba Fettet, azt nem mondanám, hogy fájdalmas volt nézni, de jelenleg én egyáltalán nem tudok lelkesedni ezért. 

 

Az epizód indítása nagyon hangulatosan sikerült Jabba palotájának látképével, a Sarlacc belsejével, a visszaemlékezésekkel Kaminora, illetve a Geonosisra. Azt is díjaztam, hogy ezt rögtön a legelején megmutatták, hogy hogyan szabadult ki Boba a Sarlaccből és így egyrészt ott folytatták, ahol az Ep. VI abbahagyta a történetét, másrészt nem húzták sokáig ezt az egész szekvenciát és rögtön megválaszolták nekünk így mozgóképen, hogy hogyan is élte túl ez a karakter a korábban végzetesnek tűnő "halálát" (ez olyasmi, amit Maulnál, vagy Palpatinenál nem kaptunk így meg, bár Boba túlélése volt talán a legkézenfekvőbb ezek közül). Nem is volt túlbonyolítva, de mégis valami kézzelfogható magyarázatot és feloldást kaptunk arra, hogy miként tudott kimászni onnan. Innen jött aztán az újabb remek ötlet, ami ugye a Mandalorian kapcsán az előzmények (kronológiailag folytatások) ismeretében persze adta magát, hogy Bobát megfosztják a páncéljától. Ha van egy karakter Vader mellett akit igazán a jelmeze definiál, akkor az Boba Fett. A klasszikus trilógiában még az arcát sem látjuk és az egész státuszát gyakorlatilag annak köszönheti, hogy nagyon jól nézett ki a páncélja. Most Boba itt belekerül egy olyan helyzetbe, hogy azok után, hogy éppen hogy túlél egy halálos szörnyet, elveszíti mindazt, ami nagyjából definiálta őt, hogy kicsoda. Elkanyarodva egy kicsit a klasszikus trilógiától a Mandalorianben sem volt nagyon kibontva a felnőtt Boba Fett karaktere, ez a sorozat pedig remek lehetőséget adott arra, hogy mélységet adjanak ennek a korábban szerintem két dimenziós karakternek. Amikor azonban a páncél nélküli Boba Fettet látjuk, ott egy olyan irányba vitték el a karaktert, amire én nem vagyok kíváncsi. Fogalmazzunk úgy, hogy ez egy ilyen family-friendly Boba Fett lett. Volt az a jelenet, amikor Boba megpróbál megszökni a buckalakóktól és itt az volt az érzésem, hogy nem is egy alvilági figurát, hanem konkrétan egy jedi lovagot látok. Mondjuk, ha Obi-Wan akart volna megszökni egy ilyen szituációból, akkor ő pontosan ugyanezt csinálhatta volna: miután elkábítja gyengéden megsimogatja a massifot, hogy minden gyerek tudja a TV előtt, hogy nem halt meg, csak alszik és Boba igazi állatbarát, a gyereket nem üti le, mert ő nem egy rosszember (jajj csak meg ne sérüljön valaki az ő keze által) és önzetlenül még a rodiait is megmentené... nem fogok hazudni, engem itt kicsit el is vesztett ez a sorozat, ha végig ez lesz az irányvonal. 

 

Boba Fett karaktere abból a szempontból igen hálás, hogy gyakorlatilag egy üres lap, amire bármit lehet írni, úgyhogy nem is abból a nézőpontból mondom ezt, hogy valami konkrét ellentmondást véltem volna felfedezni korábbi dolgokkal, de nekem ez a Boba Fett, akit én korábban egy kemény fejvadásznak, egy alvilági figurának képzeltem el az előzetes ismereteim alapján (bár az tény, hogy a könyveket, meg képregényeket amelyekben esetleg szerepelhetett nem olvastam), ebben a tálalásban egyáltalán nem hiteles. Már régen láttam a Mando második évadát is, de ott sem úgy emlékeztem Boba Fettre, mint egy ilyen aranyszívű, kedves, jóságos figurára. A belépője Bib Fortuna lelövésével kifejezetten hatásosra sikeredett és én azt vártam, hogy itt majd Boba felnő ahhoz a hypehoz, ami körülötte van már 40 éve, hogy hú hát ez micsoda félelmetes fazon. Erről az emberről, akit itt Boba Fettként láttunk hamarabb hiszem el, hogy illedelmesen átkísér egy nyugdíjas nénit a gyalogátkelőhelyen, mint azt, hogy ő embereket vadászna le pénzért élve, vagy holtan. 


Sajnos a maffia szál sem győzött meg jobban. Az audiencián azért voltak jó pillanatok, mondjuk a Robert Rodriguez által alakított trandoshan egész jó volt azzal a wookie bundával (nem tudom, hogy ez itt egy TCW-s kikacsintás volt-e a 3. évad fináléjára, ahol sportból is vadásztak rájuk, de Filoniból kinézem), meg a trón karfáin lévő kis rancor fejek is jópofák voltak, a torture droid visszatérésének is örültem, bár ez a puha Boba Fett koncepció itt is árnyékot vetett, hogy nem lesz ám itt semmiféle kínzás... Olyan érzésem volt így Boba Fettet látva, hogy megpróbálja eljátszani a keresztapát. Ez láthatóan az ellenfeleiben is lecsapódott és úgy is reagáltak rá. Ez a twi'lek csávó, aki a titokzatos polgármester samesza volt, számomra rém idegesítő volt, ráadásul ezzel az eltúlzottan maníros viselkedéssel mindenféle feszültséget kivett abból a jelentből, ahol ennek az előrevetített hatalmi harcnak meg kellett volna indulnia. Boba ilyen naív reform donként teljesen oda nem illőnek hatott és leginkább a tekintély hiányzott belőle, ami ha van közeg, ahol ez fontos az szerintem pont a szervezett bűnözés lenne, ráadásul mind a tisztelet, mind akár a félelem alapjául is szolgálna ez. Szinte folyamatosan kioktatják, megmondják neki, hogy mit kéne csinálnia, kérdőre vonják, ő meg elkezd magyarázkodni. Ha van valami amivel le lehet rombolni valakinek a tekintélyét, akkor az, ha neki így magyarázni kell, hogy amúgy én kemény csávó vagyok, csak most gyalog jöttem... miért kellene neki magyarázkodni bárki előtt is, ahelyett, hogy előveszi a fegyverét és megkérdezi, hogy van valakinek kérdése (bár tudom ez így nem férne bele az emberarcú asszertív gengszter képébe). Amikor bemegy beszedni az adót abba a csehóba (Max Rebo bandájának zenei világán azért érződött Rodriguez hatása) és nincs rajta a maszk ez még erőteljesebben érződött. Morrisonon látszik, hogy eléggé megöregedett, az engem annyira nem zavart, hogy sokkal idősebbnek néz ki, mint amennyinek karakter szerint Bobának kellene lennie, de sajnos egyáltalán nem félelmetes. Morrisonnak még az Ep. II-ben maszk nélkül is volt egy olyan nézése Jangoként, ami feszültséggel teli, tekintélyt parancsoló volt, itt meg egy ilyen kedves bácsikát látok és ez még a jobbik eset, mert amikor aztán akció közben elkezd vicsorogni az egyenesen röhejes. 

 

Az akciójelenetek is felejthetőek voltak. Erre persze rányomta a bélyegét, hogy Boba sérült, láthatóan nincsen top formában, na meg annak ellenére, hogy látványosan jobb kondiban van Morrison, azért még mindig kicsit nagypapás a mozgása. A parkouros ninják a tetőkön mondjuk elég jól néztek ki, de az a pajzsharc rém látványtalan volt és az sem segítette öregbíteni Boba hírnevét. Azt sem igazán értettem, hogy a két gamorreai őr egyszer csak eltűnt mögülük, pedig mikor kijönnek az épületből még ott vannak, aztán hirtelen már nincsenek sehol.
Jango Fettben anno azt bírtam a legjobban, hogy mindenféle küytüt, eszközt használt, hogy felvegye Obi-Wannal a versenyt és ettől nyerte meg annyira a képzeletemet. Nem tudom, hogy Boba páncélja időközben mennyire lett downgradelve, de itt konkrétan semmit extrát nem csinált vele, még a jetpackjét sem kapcsolta be. Bobát egyébként is folyamatosan ilyen degradáló helyzetkben láthattuk az egész rész során, aminek a csúcsa talán az volt, mikor az a röhejes kinézetű tusken nő hülyére verte. Önmagában még ez, hogy elesettnek, gyengének is láthatjuk ezt a korábban badassnek gondolt karaktert nem baj, de úgy, hogy nem igazán volt mellette balansz, amivel azt éreztem volna, hogy attól még, hogy ő most kiszolgáltatott helyzetben van, ő egy igazi könyörtelen kemény csávó és vissza fog innen pattanni. A legnagyobb hőstette az a szörny elleni harc volt, ami számomra a rész mélypontja volt. Annyira nem volt kínos, mint mikor a TOS legendás Arena epizódjában Kirk heroikus küzdelmet folytatott a gornnal, de belőlem ez is inkább mosolygást váltott ki, mint komolyan vehető csodálatot. Komolyan mondom Ming-Na Wen félelmetesbbnek, meg kompetensebbnek nézett ki az egész rész során, mint Boba Fett, pedig elvileg neki kéne elvinnie a hátán a sorozatot.

 

A látvány tekintetében voltak kifejezetten üde színfoltok a részben. Mos Espa baromi jól nézett ki és az is tetszett, hogy érzékeltették az idő múlását és azért megváltozott a város. Egyébként kellően élettel telinek és valóságosnak tűnt az utcai perspektívában is, számomra abszolút megidézte az Ep. I-es hangulatot, az is remek volt, ahogy egy rövidke jelenetben feltűntek a Boston Dynamics robotkutyái, amiket, mint valami birkanyájat terelgetett egy nő. Sajnos a sivatagi jelenetek már ennyire nem voltak hatásosak, főleg összehasonlítva egy nemrégiben megjelent Dűnével és az ottani nagytotálokkal, itt eléggé érződött a studiófeeling. Ezzel együtt azt kell mondanom, hogy a dűnetengerben játszódó jelenetek is egész hangulatosak voltak. 

 

A történetet tekintve remélem amúgy ez a tuskenes szál viszonylag hamar lecseng majd és nem fogják az egész évadon keresztül húzni azt, hogy ő hogyan illeszkedik be a törzsbe. Egyrészt ennek a szálnak a kifutását már ismerjük, megtalálja Djarint és visszaszerzi a páncélját, másrészt mindent amire kíváncsi voltam azt ebben a történetben tökéletesen megkaptuk, eleinte ridegen bánnak vele, majd megmenti a gyereket, bizonyítja a hősiességét/értékét és a törzs (legalábbis a törzsfőnök) szemében megnő a respektje és másként tekinthetnek rá. Ami sokkal inkább érdekelne az a Mandalorian utáni időszak, hogy mit is akar ő majd gengszterfőnökként csinálni. Az is érdekelne, hogy miért akar ő Jabba helyére kerülni, mikor korábban egy egyszerű fejvadász volt, meg mi a célja ezzel az egésszel (szindikátust épít, mint Maul, vagy csak a pénzt akarja számolgatni Jabba palotájában?), remélem nem az lesz a magyarázat, hogy ő olyan nemes lelkű fehér lovag, hogy nem nézhette tétlenül, ahogy kirabolják azt a párafarmert és csak békét és nyugalmat akar az elszemtelenedő Tatooine-i bandák között. Ez a polgármesteres szál engem abszolút nem hoz lázba, remélem nem ő lesz majd a nagy főellenség, akivel az évad végére Bobának le kell számolnia. A Mandalorian első epizódjának a végén ott volt Grogu, akit akkor még egyáltalán nem ismertünk mégis rögtön felkeltette az érdeklődésemet, hogy ki lehet ez a lény, esetleg hogy kapcsolódik a jedikhez, Yodához stb. itt semmi ilyesmi nem volt, első epizódként az legszomorúbb, hogy nem csigázott fel, nem vonzott be a sorozat, hogy tűkön ülve várjam a folytatást. Biztosan tovább fogom nézni, még egyelőre csak egy rész ment le, de van egy olyan érzésem, hogy ez nem az én sorozatom lesz!

  • Nagyon tetszik 1
  • Zavaros 2
  • Meglepő 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Wilde írta:

Megnéztem én is a Book of Boba Fettet, azt nem mondanám, hogy fájdalmas volt nézni, de jelenleg én egyáltalán nem tudok lelkesedni ezért. 

Talán mert borzalmasan félreértelmezted a karaktert. Ez egyértelműen látszik. Komoly megdöbbenéssel állok az írásod előtt, mert az eddigi penge éles és remek meglátásaidnak a nyomát se látni. :o

 

1 órával ezelőtt, Wilde írta:

Amikor azonban a páncél nélküli Boba Fettet látjuk, ott egy olyan irányba vitték el a karaktert, amire én nem vagyok kíváncsi. Fogalmazzunk úgy, hogy ez egy ilyen family-friendly Boba Fett lett. Volt az a jelenet, amikor Boba megpróbál megszökni a buckalakóktól és itt az volt az érzésem, hogy nem is egy alvilági figurát, hanem konkrétan egy jedi lovagot látok. Mondjuk, ha Obi-Wan akart volna megszökni egy ilyen szituációból, akkor ő pontosan ugyanezt csinálhatta volna: miután elkábítja gyengéden megsimogatja a massifot, hogy minden gyerek tudja a TV előtt, hogy nem halt meg, csak alszik és Boba igazi állatbarát, a gyereket nem üti le, mert ő nem egy rosszember (jajj csak meg ne sérüljön valaki az ő keze által) és önzetlenül még a rodiait is megmentené... nem fogok hazudni, engem itt kicsit el is vesztett ez a sorozat, ha végig ez lesz az irányvonal. 

Először is: Boba Fett nem gonosz. Ezzel jó tisztába lenni amikor ezt nézzük. Egy klón aki boldogulni szeretne a galaxisban. Hanra is  a vérdíjért hajtott, pénzért dolgozott a Birodalomnak és Jabbának is. Ennyi. Te itt komolyan öldöklést vártál volna? :) Miért? Még ha a massifot nézzük akkor is... Ez még a sztori keretei között se működik, nem hogy a karakter renoméját nézve. Boba nagyon is jól tudta hol van, és kb. alig van esélye a menekülésre. Miután a rodiai riadót fúj és mindenki őt kezdi üldözni az éjszakában, üsse le a főnök fiát? Minek? Teljesen értelmetlen lett volna. Az egész buckalakós szál arra ment rá, hogy bemutassa: Bobának itt csak akkor van esélye menekülni ha elnyeri a bizalmukat. Boba ezt ideje korán felmérte.

 

1 órával ezelőtt, Wilde írta:

Boba Fett karaktere abból a szempontból igen hálás, hogy gyakorlatilag egy üres lap, amire bármit lehet írni, úgyhogy nem is abból a nézőpontból mondom ezt, hogy valami konkrét ellentmondást véltem volna felfedezni korábbi dolgokkal, de nekem ez a Boba Fett, akit én korábban egy kemény fejvadásznak, egy alvilági figurának képzeltem el az előzetes ismereteim alapján (bár az tény, hogy a könyveket, meg képregényeket amelyekben esetleg szerepelhetett nem olvastam), ebben a tálalásban egyáltalán nem hiteles

Lásd az első sort. Az elképzeléseidnek nem hiteles. Viszont az elképzeléseid tévesek. Ezen a fórumon már sokszor beszéltünk a prekoncepciók átkáról, amibe most sajnos Te is beleestél. Ráadásul még be is látod a dolgot. :( Ezek után elég nehéz bármit is írni az értékelésed többi részére.... Így nem is teszem meg. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Wilde érdekeseket írt, ilyen szemszögből én speciel nem is vizsgáltam az első részt. Most a biztonság kedvéért újra felütöttem Dzséjt szösszenetét az előzményekről, és az alapján amit tudunk, hogy gyermeki éveiben Bobát a bosszú vezérelte apja haláláért, amiért bármire hajlandó volt. Később egy pragmatikus "elvtelen" fejvadásszá lett, aki nem veszi fel a galaxis igazságtalanságait csak teszi a dolgát és elvégzi a megbízatást. Nekem ebből nem derül ki, hogy pontosan mennyire gonosz, nem gonosz, az biztos, hogy aki embereket öl, az nem egy szentimentális fickó és ezt láttuk Jangon is. Gond nélkül kinyírja a fejvadász alvállalkozóját, ha arra van szükség (hogy ne köpje be őt), és elpusztít bármit, ami az útjába áll. Ez alapján nekem még nem derül ki, hogy mennyire gonosz / nem gonosz Boba Fett, épp ezért nem is érzem csalódáskeltőnek azt az irányt ami felé elmozdították a karaktert, mert nincs semmi, aminek ellentmondana. Ahogy Wilde, te is írod, Boba karaktere eddig egy üres lap, a páncélja nélkül, sérülten meg pláne nem önmaga így simán benne van, hogy leveri egy tasken vagy hogy a bactából kimászva szétverik az utcán. Alighanem épp ez adja majd a kontrasztot az évad végével összevetve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. A tettei fogják tele írni azt a lapot és nem a híre, vagy amit olvastunk róla. :) A TCW-ben se volt gonosz karakter amúgy. 

 

4 perccel korábban, Donát írta:

Gond nélkül kinyírja a fejvadász alvállalkozóját, ha arra van szükség (hogy ne köpje be őt), és elpusztít bármit, ami az útjába áll.

Ahogy itt is cafatokra robbantja a rá támadó ellent. :) Ez biztos nem a jóságos Boba oldalát erősíti. Boba csak akkor öl ha muszáj és az érdekei is ezt kívánják. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A Kamino új, a geonosisi jó kérdés. Az biztos, hogy a jelenet nem az ep2-ből van, de lehet, hogy az ep2-höz forgatták, csak nem használták fel mostanáig. A háttér viszont új, mert a reek nem látható, míg az ep2-ben ott van. Tehát, ha a jelenetet korábban is forgatták, a hátteret valószínűleg csak most készítették el. De az gyanús, hogy a kissrác arcát nem mutatják, még a tükröződés is eléggé torz, szóval lehet, hogy az egész jelenetet most forgatták egy statisztával.

A stáblistában fel van tüntetve Daniel Logan. De az nem hogy archív fotage. Ez mit árul el? Vagy épp mit nem? A tükröződés nekem épp hogy hozzáadott. Nyilván a hangulat elvitt, de én full Dániel Logan és AotC- láttam. A célt elérték. Az egyéb háttér béli eltérések furák, ahhoz képest, hogy full animációsban hogy lemodelleztek pár snittet nem is oly rég. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bobának most még nincs nagyon hatalma, hisz alig pár embere van igy szerintem nagyonis van értelme annak, hogy nem ajtóstul ront a házba és nem kezd el össze-vissza mindenkit megfenyegetni meg megkinozni. Helyette megvillantja mindenkinek hogy azt a hatalmi vákumot ami most Jabba és Fortuna halála után maradt akár betölthetné egy józanabb gondolkodású valaki is. Ez szerintem ebben a helyzetben egy teljesen logikus lépés. Nem biztos hogy működik majd, de teljesen érthető szerintem hogy Boba ezzel állt elő.

 

Ráadásul szerintem rém unalmas lenne ha Boba rögtön az első nap amikor felcsap gengszter-vezérnek rögtön első-osztályúan tolná az egészet. Az hogy még a robotja is kioktatja szerintem pont hogy jó ötlet volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Bomarr írta:

Bobának most még nincs nagyon hatalma, hisz alig pár embere van igy szerintem nagyonis van értelme annak, hogy nem ajtóstul ront a házba és nem kezd el össze-vissza mindenkit megfenyegetni meg megkinozni. Helyette megvillantja mindenkinek hogy azt a hatalmi vákumot ami most Jabba és Fortuna halála után maradt akár betölthetné egy józanabb gondolkodású valaki is. Ez szerintem ebben a helyzetben egy teljesen logikus lépés. Nem biztos hogy működik majd, de teljesen érthető szerintem hogy Boba ezzel állt elő.

 

Ráadásul szerintem rém unalmas lenne ha Boba rögtön az első nap amikor felcsap gengszter-vezérnek rögtön első-osztályúan tolná az egészet. Az hogy még a robotja is kioktatja szerintem pont hogy jó ötlet volt.

 

Az eddig látottak alapján mennyire gonosz Boba szerinted? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Bomarr írta:

Bobának most még nincs nagyon hatalma, hisz alig pár embere van igy szerintem nagyonis van értelme annak, hogy nem ajtóstul ront a házba és nem kezd el össze-vissza mindenkit megfenyegetni meg megkinozni.

Az elején épp ezt látjuk. Teljesen üres a palota, ami Jabba idején tele volt talpnyalókkal. A végén elképzelhető, hogy itt is ez lesz.

 

Egyébként Boba mondja ki, hogy két lábbal a földön áll. Ezzel is arra célzott, hogy nincs elszállva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Az elején épp ezt látjuk. Teljesen üres a palota, ami Jabba idején tele volt talpnyalókkal. A végén elképzelhető, hogy itt is ez lesz.

 

Egyébként Boba mondja ki, hogy két lábbal a földön áll. Ezzel is arra célzott, hogy nincs elszállva.

Valami gond lehet a jetpackjével szerintem is.. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Boba gonoszságát szerintem már meg lehet ítélni. Na nem a zanzásított összefoglalómból (az eredeti 5 oldalas írást ott 2 oldalra kellett lecsökkentenem, sok részletet töröltem). De, amit biztosan tudunk a TCW, a képregények, a Mandi és a könyvek miatt:

- Jango mandalorian neveltetésben részesült, mint talált. Vagyis valamilyen erkölcsi kódex benne is van, mert az még a legelvetemültebb, Pre Vizsla követőkben is akadt. Ez azt jelenti, hogy Boba is így lett nevelve. Hogy ez így van, az már a The Mandalorianből kiderült. Az már sokat elmond róla, hogy tartja magát a szavához, ellentétben például Darth Vaderrel, aki a Bespinen 5 percenként változtatott a Landóval kötött alkun.

- Boba bár Windut nem csipázta - jó okkal, a csávó kinyírta az apját -, azért alapvetően nem haragtartó. Ventress átverte és megalázta, később mégis hajlandó volt elfelejteni ezt a nézeteltérést és segíteni neki. Igen, ez pénzért csinálta, de legalább látható, hogy pragmatikus. Nem sokkal az ep6 előtt pedig, amikor mindenféle fejvadász üldözte, Bossk életét megkímélte a régi időkre való tekintettel, pedig a trandoshan ki akarta nyírni. Szóval kicsit azért szentimentális is.

- A TCW-ben is láthattuk, hogy nem volt képes kivégezni Pondsot, pedig akkor a nemeziséről, Winduról volt szó.

- Feleslegesen munka közben sosem ölt, nem rombolt.

Szerintem ezekből annyi már levehető, hogy nem gonosz. Pragmatikus, akinek elég durva munkája van, ezért durva módszerekhez folyamodhat (például rakétával felrobbant egy menekülőt), de ilyen téren a jawákat elpárologtató, ajtóval másokat ketté vágó és lángszóróval gyújtogató Djarin sem különb - aki ráadásul karbonitba fagyasztva szállítja az elfogott célszemélyeket, amiről tudjuk, hogy fájdalmas eljárás. Ugyanakkor nem öl élvezetből, még feleslegesen sem, nem kínoz céltalanul. Nem állít be egy kocsmába, hogy belekössön egy jámbor parasztfiúba, csak mert a pia miatt már viszket a tenyere. Nem ad utasítást civilek legyilkolására, nem kínoz vagy öl meg másokat, esetleg gyerekeket, csakhogy valakit előcsaljon. Ez utóbbit még a meglehetősen kegyetlen Aurra Sing befolyása alatt sem volt hajlandó megtenni.

Minden kegyetlenség, amit elkövet, azt a munkája folyamán a célja eléréséért tette. De ilyet még Jeditől is láthattunk. Lásd azt, amikor Obi-Wan, Anakin és Windu együttes erővel szinte kitépték Cad Bane-ből az infót az Erővel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek van baj Morrison játékával? Wilde után a múltkor Porg említette, hogy "sz*r színész" Én meg pont élvezem a durva arcait, mint ebben a részben is, amikor lesújt az egyik támadójára. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintetek van baj Morrison játékával? Wilde után a múltkor Porg említette, hogy "sz*r színész" Én meg pont élvezem a durva arcait, mint ebben a részben is, amikor lesújt az egyik támadójára. 

Érdekes kérdés. Szerintem hullámzó a teljesítménye. Nem "A" kategóriás karakterszínész, mint McDiarmid mondjuk, és ezen a szerepen kívül nem tudom kaphatna e főszerepet bármiben.

De erre alkalmas, sőt, csak ő az rá. A lecsapás az elvetemült fejjel amit említesz, színpadias túlkapások egyike, épphogy belefér, elhiszem, ha valakinek nem. De mivel művelt ilyet a Mandóban is ha jól emlékszem, legyen ez a védjegye felőlem! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nincs vele semmi bajom. Jó, nem egy Marlon Brando, Ian McDiarmid vagy Adam Driver, de ezt a szerepe sem követeli meg. Akciószínész, hozza, amit a szerepe követel. Nem rosszabb, mint Arnold Schwarzenegger vagy Steven Seagal volt a maga idejében.

A Menedékben például engem még kellemesen meg is lepett.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 minutes ago, Ody Mandrell said:

Szerintetek van baj Morrison játékával? Wilde után a múltkor Porg említette, hogy "sz*r színész" Én meg pont élvezem a durva arcait, mint ebben a részben is, amikor lesújt az egyik támadójára. 

Nekem nagyon tetszik a játéka Bobaként. Minden jelenetben amiben eddig szerepelt imádtam. @Dzséjthez hasonlóan nekem is nagyon tetszett a Menedékes alakítása. De a tiszteletadós jelenet az epizód elején is nagyon bejött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.