Ugrás a kommentre

Chapter 3: The Streets of Mos Espa


Ajánlott hozzászólás

37 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Trejot eddig szinte csak trash filmekben láttuk, nekem itt üdítően hatott. A rancor idomár szerepére szerintem tökéletes választás volt.

Én egy filmet láttam Danny Trejo főszereplésével abban, mintha mindekit szétvert volna a művészúr, de nem emlékszek annyira. :D

 

Trejo szerintem is jó volt a rancor idomár szerepére, mert mi más játszott volna, ha nem egy rancor idomárt. :D Szóval ja engemet nem zavart, inkább tetszett.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Yoda József írta:

Amúgy másnak nem volt olyan érzése, hogy a huttok nem ajándéknak szánják a rancort, hanem azt várják, hogy majd egy óvatlan pillanatban megeszi Fettet? :D a rancor idomár viselkedéséből is valami ilyesmit érzékeltem

Nekem nem volt ilyen érzésem. A baby rancor egyből belezúgott Bobába. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Yoda József írta:

Amúgy másnak nem volt olyan érzése, hogy a huttok nem ajándéknak szánják a rancort, hanem azt várják, hogy majd egy óvatlan pillanatban megeszi Fettet? :D a rancor idomár viselkedéséből is valami ilyesmit érzékeltem

Nekem egyértelműen egy ilyen Trójai Faló érzésem volt az ajándék kapcsán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Iqvi írta:

Attól függ, hogy a Crimson Reign és a Hidden Empire története mire megy ki. 

 

  Spoiler elrejtése

A Reign ugye már azzal nyit, hogy a Vörös Hajnal és Qi'ra bulását meséli el. 

 

Spoiler

Én inkább úgy tenném fel a kérdést: kinek a bukását meséli el? Szerintem túl egyértelmű lenne, ha a Vörös Hajnal csak azért térne vissza Qi'ra vezetésével a képregények oldalain, hogy egy rövid szereplés után a múlt homályába vesszen. Az is lehet, hogy egy új szervezet megalakulása lesz a vége, amelyet már a Book of Boba Fettben láthatunk. Nem Vörös Hajnal lesz a neve, hanem mondjuk Pöttyös Lufi. :D

 

A rancornál nekem is baljós érzésem támadt.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a kérdés, hogy milyen szándékból adták a huttok Bobának a rancort. Mert a bocsánatkérést nem veszem be. Valószínűbb, hogy tényleg háborút akarnak szítani Fett és a Pyke-ok között és a fegyverkezést tekintve Boba most meglehetősen le van maradva. Már pedig ha az egyik fél sokkal erősebb a másiknál, az az Ikreknek aligha jó, mert akkor nem gyengítik le egymást eléggé. Úgyhogy vélhetően ezért voltak ilyen "nagylelkűek".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos érdekükben áll egy viszály kirobbantása, abból ők csak profitálhatnak.

A rancor jó kérdés, meglepő volt, hogy Boba azonnal a kedvencévé avatta. Itt nem éreztem hátsó szándékot az ikrek részéről. Valószínűbb, hogy tartottak Boba bosszújától.

 

A motoros bandára visszatérve, azért akárhogy kilógnak a környezetből, harcolni azt tudnak. Ráadásul megmentették Fett életét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A motoros bandára visszatérve, azért akárhogy kilógnak a környezetből, harcolni azt tudnak. Ráadásul megmentették Fett életét.

A Mos Vespa banda? Ej de vártam hogy elsüthessem! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Attól függ, hogy a Crimson Reign és a Hidden Empire története mire megy ki. 

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

De ezek a Birodalom bukása előtt játszodnak nem? Ha Qi'ra ezekben megszivta akkor is volt 5 éve hogy ujra magára találjon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Mert a bocsánatkérést nem veszem be.

Igazából lehet hátsó szándékú, de őszinte bocsánatkérés. Ha abból indulunk ki, hogy az Ikrek a Hutt Klánba kis halnak számítanak, és talán még a Hutt Klán sem állt fel a Vader támadása és Jabba halál okozta csapásból teljesen, akkor lehet, hogy tényleg megpróbálnak jóban lenni Bobával. Azt nem hiszem el nekik, hogy a Tatooine-t értéktelennek tartanák. Akkor nem tolták volna ide a hájas hátsó fertájukat és fenyítették volna be Bobát. Aztán meg még orvgyilkost is küldtek rá. És pláne nem jönnek ide a pyke-ok.

Szerintem arról van szó, hogy az Ikrek nem tudtak arról, hogy Mos Espa polgármestere (aki úgy néz ki, ennek a titulusnak hála Tatooine afféle helytartója is lehet egyben) lepaktált a Pyke Szindikátussal. Szóval idejöttek befenyíteni Bobát, hátha meg tudják tőle szerezni a Tatooine-t. Az nem állt kötélnek, ezért elküldték Krrsantan, hogy nyiffantsa ki. Csak közben rájöttek, hogy a Pyke Szindikátus is játékban van, velük azonban nem akarnak lepaktálni és tudják, hogy a pyke-ok nem fognak nekik részesedést fizetni. Szóval inkább békét kötöttek Bobával, aki sokkal ésszerűbbnek tűnik, és aki, ha megnyeri a háborút, talán a jövőben még hasznos üzleti partnerük lehet. Bobával, mivel ő az újfiú, később még megalkudhatna, vagy könnyebben megalkudhatnak, mint a Pyke Szindikátussal, akiknek már így is tetemes hatalmuk van a Galaxis alvilágában, ráadásul elég nagy befojásuk lehet a fűszerpiacra, mivel részben az övék a Kessel a fűszerbányáival. Szóval a huttok valószínűleg már csak ezért sem akarják összerúgni a port velük. Végezze csak el Boba a piszkos munkát. Ők meg egy szerény ajándékkal hozzájárultak ehhez.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem említik névszerint a pyke-okat, plusz azt javasolják Bobának, hogy ő is lépjen le.

Nem nevezték név szerint, de olyan nyíltan céloztak a pyke-okra, hogy akár ki is mondhatták volna:

"This territory has already been promised to another Syndicate."

Eddigi ismereteink szerint csak a pyke-ok szervezete fut Szindikátus néven. Plusz szerintem pont azért ajánlották Bobának, hogy lépjen le, mert tudták, hogy a pyke-ok azok, és azok nem vicceskedvűek. Mindezeken túl, ha nem tudnák, kik állnak a háttérben, mi okok lenne lelépni? Hiszen, ha nem ismerik, akkor a győzelem esélye ugyanúgy benne van a pakliban, mint a vereségé. Ha egy olyan nagy bűnszervezet, mint a Hutt Klán kihátrál egy üzletből, akkor tuti, hogy tudják, ki a hunyó és azt is, hogy azokkal háborúzni nem tenne jót az üzletnek. Még ha az Ikrek nem is a legnagyobb játékosok a kartellben, akkor is kétlem, hogy csak úgy lelépnének úgy, hogy azt sem tudják, ki az ellenfél (eleve eléggé nagy ostobaság lenne tőlük információ nélkül döntést hozni).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

Eddigi ismereteink szerint csak a pyke-ok szervezete fut Szindikátus néven

A wookiepedia szerint ilyen is létezik :D https://starwars.fandom.com/wiki/Crymorah_syndicate

 

Egyébként a Solo-ban Enfys Nest például a Vörös Hajnalt is "az 5 szindikátus" tagjaként írta le. https://starwars.fandom.com/wiki/Five_syndicates

 

Egyébként itt és most szerintem is Pyke Szindikátusra gondoltak, ettől függetlenül bele lehet látni, hogy mégis valamelyik másik volt a maradék 4-ből.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdésem van: az Ikrek sziámiak? Csípőnél összenőve... a nővér bal kezét nem látni, vagy csak rosszul emléxem? 
 

Rancor 10/10. Trejo :) a motorok full közegidegenek, konkrétan vidámparki színek... üldözés ciki, minden más faintos. Tuskenekért sajog a szívem. Rodriguez remélem távozik, de nem fog... bauuu. Várom a folytatást, Qirát, stb. Juhuuu. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Yoda József írta:

Egyébként a Solo-ban Enfys Nest például a Vörös Hajnalt is "az 5 szindikátus" tagjaként írta le.

Igen, azok is szindikátusok, de a Pyke-ot leszámítva egyiknek sem az a neve, hogy XY Szindikátusok (még a Crymorah sem névként alkalmazza). Itt gyanús, hogy a nevet is nagybetűvel írták, és ezt csak a Pyke-nál használják így (persze lehet, hogy csak a készítők hibáztak, de most ezt a lehetőséget húzzuk ki :D ). Ez célzásnak tűnik, csak jó huttokhoz méltón szórakoznak. Derítse ki csak Fett, hogy mi van a háttérben, ők meg röhögnek a markukban.

Plusz a Crymorah eléggé megszenvedte a Birodalom aktivitását, s bár az ep6 után még ténykednek, szerintem nincsenek olyan erőben már, hogy a Hutt Klán bármely tagja visszavonulót fújjon. Sőt, még az is a célzás mellett szól, hogy a pyke-ok ekkor már alsó hangon is aktívak a Tatooine-on.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most esik le milyen párhuzam fogalmazható meg Boba és Maul közt:

Mindkettő egy cool fogdmeg volt, majd "haláluk" után derül ki, hogy vezetői ambícióik vannak és valójában eszes figurák akik az alvilágot akarják az uralmuk alá hajtani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Porg írta:

Kérdésem van: az Ikrek sziámiak? Csípőnél összenőve... a nővér bal kezét nem látni, vagy csak rosszul emléxem? 
 

Rancor 10/10. Trejo :) a motorok full közegidegenek, konkrétan vidámparki színek... üldözés ciki, minden más faintos. Tuskenekért sajog a szívem. Rodriguez remélem távozik, de nem fog... bauuu. Várom a folytatást, Qirát, stb. Juhuuu. 

Most én is megnéztem, nem látni. :D Lehetnek összenőve, az még bizarrabb lenne. 

 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

A végén elkezdtek özönleni a Tatooine-ra a Pyke-ok, úgyhogy nem hinném. :) 

És mi van ha azért jönnek mert a másik szindikátus ellen kell az erősítés? :P Ok tudom, hogy minden a pyke-ok szerepvállalása mellett szól, egyelőre maradjunk is ennél. Az a kérdés, anno mit boltolt velük Fett, és ki volt a valódi felelős a buckalakók lemészárlásáért. 

 

2 órával ezelőtt, Darth Porg írta:

Béka akciója az elején... aztán böfög egyet. :lol2:

Az tudod mire utalás? :P 

 

1 órával korábban, csoli1138 írta:

Most esik le milyen párhuzam fogalmazható meg Boba és Maul közt:

Mindkettő egy cool fogdmeg volt, majd "haláluk" után derül ki, hogy vezetői ambícióik vannak és valójában eszes figurák akik az alvilágot akarják az uralmuk alá hajtani.

Nagyon hasonlóan kezdik: mind a ketten egy hatalmas trauma után, újjászületve térnek más útra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem se lenne baj, ha nem rendezne többet Rodriguez. Számomra nagyon tehetséges rendező, de valahogy ennyi tapasztalattal is egy kicsit vegyes színvonalúak, amiket csinál. Mert egyes elemek kiválóak, mások meg röhejesek. Én pl. a The Tragedy-t (Mando s02e06) imádtam. A pilot is rendben volt, de azért ott éreztem némi esetlenséget. De ha még rendez, akkor gyorsan és fájdalommentesen essünk túl rajta, és a finálét remélem, más csinálja. Az a baj, hogy most már elkezdenek jönni az átfogóbb megállapítások, hogy 3 rész után nem túl jó a sorozat. Ami nagyon igazságtalan, mert szerintem a múlt heti TÉNYLEG az egyik legjobb SW-kontent volt, amit valaha láttam.

 

Pl. itt most ebben a részben, apróság ugyan, de nagyon esetlenül hatott a Slave I-es kaminói flashback. Konkrétan ezt láttuk az előző részben is... Nagyon homogén a fanbase véleménye a vespás banda és az üldözés kapcsán, bár most már lassan kezdenek megtetszeni a cyberpunk gyerkőcök, annyira cringe-ek. Kicsit a Droids szereplőire, meg a Rebelsből Marték bandájára emlékeztetnek. A Droidsban voltak ilyen Bolygó kapitányás esztétikájú 80's retro "scifi" tinédzserek.

 

A Maul-referenciára: igen, tényleg van párhuzam a két figura között. Maul szép lezárást kapott, ugyanakkor elnéztem volna még őt sok helyen, milyen izgi lenne, ha most ő is potenciálisan felbukkanhatna a Mando idővonalában, vagy a sequelek idején. De ez sajnos nem fog megtörténni, még egyszer nem fogják visszahozni, így nála maradt a Rebels előtt játszódó dark times időszak, ahol feltűnhet. Bízom benne, hogy most már a Lucasfilm nem fog ilyen hamar kiírni egy újabb ikonikus karaktert, amiben még lehetne potenciál, és kicsit Marvelesebben állnak a dolgokhoz. Ezért remélem, hogy a mostani zászlóshajó figurák, mint amilyen Ahsoka és Boba, sokáig velünk maradnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

A Maul-referenciára: igen, tényleg van párhuzam a két figura között. Maul szép lezárást kapott, ugyanakkor elnéztem volna még őt sok helyen, milyen izgi lenne, ha most ő is potenciálisan felbukkanhatna a Mando idővonalában, vagy a sequelek idején. De ez sajnos nem fog megtörténni, még egyszer nem fogják visszahozni, így nála maradt a Rebels előtt játszódó dark times időszak, ahol feltűnhet. Bízom benne, hogy most már a Lucasfilm nem fog ilyen hamar kiírni egy újabb ikonikus karaktert, amiben még lehetne potenciál, és kicsit Marvelesebben állnak a dolgokhoz. Ezért remélem, hogy a mostani zászlóshajó figurák, mint amilyen Ahsoka és Boba, sokáig velünk maradnak.

Maul már a Rebelsben is öreg volt, itt meg már vén trotty lenne. Nem kell örökké élnie, simán be lehet hozni más érdekes karaktereket is. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindent leírtatok, nekem egy dolog nem világos.

Azt mondta Trejo a rancorról, hogy azért van rajta szemellenző, mert az első ember akit meglát, az bevésődik neki, és nem bántja.

Na most Trejot akkor sose látta? Mégse morogja meg amikor ott áll mellette, majd a közelébe is megy.

 

Nekem ez most nem egyértelmű, és így fenn áll a gyanú, hogy beépített elemek lehetnek az Ikrektől.

Remélem nem, de az a félmondat a bevésődésről hagy kérdőjeleket bennem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.