Ugrás a kommentre

Part IV


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Kiváló epizód volt. Ki kell emelnem Obi öltözetét, igazi Jedi tunika. Vagy már az előző részben is azt viselte? Még csak egyszer láttam, majd ha kijön mind, akkor nézem meg egyben újra.

A “trófeateremben” látható egy fekete kopasz alak is. Először azt hittem Windu, de meg volt a jobb keze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon itt csak 66-ost túlélt és utólag levadászott jedik vannak? Vagy simán pár holttestet a 66-os allatt/után is begyűjtöttek? Főleg a padawan gondolkodtatott el, hisz az a sityak egy bizonyos feladathoz hordandó nem? Így ha abban esett el a templomban, akkor esetleg érthető miért benne van kiállítva. Ha túlélte volna a 66-ost,nem hiszem ebben flangált volna. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Vajon itt csak 66-ost túlélt és utólag levadászott jedik vannak? Vagy simán pár holttestet a 66-os allatt/után is begyűjtöttek?

Az egyikük Coleman Kcaj, akiről tudjuk a Darth Vader képregényből, hogy túlélte a 66-ost. Szóval szerintem itt inkább a túlélő jedik vannak elrakva, persze elképzelhető, hogy akár a halott jediket is kiállították.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mint fentebb is írtam, nem ilyen epizódra számítottam, ezért elsőre kicsit meglepett. Titkon számítottam Vos mesterre, ami valahol meg is valósult, de másképp (már ha őt láttuk abban a sírban)…

 

Nagyon meglepődnék, ha az Vos lenne, sőt, fekete pontként írnám fel a történetvezetésnek.

 

Egy résszel korábban behoznak egy Jedit, aki nagyon is életben volt még legutóbb, és akire Obi-wan is reflektál, majd pár nappal később Ben elsétál a hullája mellett és annyit se mond: fapapucs? Később Talának se említ erről semmit?

 

Nem, ezt nem veszem be, úgyhogy nagyon remélem az nem Quinlan teteme volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A neten ezt szidják a legjobban. :D Persze, mint tudjuk ez nem sokat ér, de azért érdekes. 

A Leia vallatószobás jelenet kicsit a TFA-s Rey helyszínre emlékeztetett.

Ohh ez szomorú. De hát ízlés ügyében nehéz vitatkozni.

Én mondjuk csak azt láttam hogy a múlt heti rész toronymagasan a hét legrosszabb epizódjának lett megválasztva sorozatjunkien. :S

 

Amúgy igazad van, rosszul írtam, mert a vallatószobáról a Last Jedis trónterem és a TFA vallató keveréke jutott eszembe. A trónterem csak azért mert az is ilyen monumentálisan nagy, ahhoz képest, hogy kb egy kis cucc van benne. :D De nagyon tetszett ez a design.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, kudar írta:

Én mondjuk csak azt láttam hogy a múlt heti rész toronymagasan a hét legrosszabb epizódjának lett megválasztva sorozatjunkien. :S

Ami mondjuk jelentheti azt is, hogy ezt a sorozatot jóval többen nézik mint más sorozatokat igy akkor is ha csak kis része elégedetlen, akkoris simán nyer egy ilyen szavazást. Máshol mindenesetre egyértelmüen a leginkább kedvelt rész volt a szérián belül. Imdb-n is az áll a legjobban az epizódok között, mig ez a negyedik rész egyelőre egyértelmüen a gyengébben produkáló élőszereplős SW-k közé tartozik. És ott azért minden egyes részre több mint tizezren szavaznak igy kicsit nagyobb a merités.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Donát írta:

Nagyon meglepődnék, ha az Vos lenne, sőt, fekete pontként írnám fel a történetvezetésnek.

 

Egy résszel korábban behoznak egy Jedit, aki nagyon is életben volt még legutóbb, és akire Obi-wan is reflektál, majd pár nappal később Ben elsétál a hullája mellett és annyit se mond: fapapucs? Később Talának se említ erről semmit?

 

Nem, ezt nem veszem be, úgyhogy nagyon remélem az nem Quinlan teteme volt.

 

Mondjuk Coleman Kcaj-ra se nagyon vetett egy pillantásnál többet, pedig mégiscsak közeli munkatárs volt a Jedi Tanácsban. :D 

 

Szerintem amúgy a jobb oldali padawan került a vitrinbe, az öltözék is hasonlít, plusz az övön is ott van az a kis akármicsoda

 

image.png

 

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ami mondjuk jelentheti azt is, hogy ezt a sorozatot jóval többen nézik mint más sorozatokat igy akkor is ha csak kis része elégedetlen, akkoris simán nyer egy ilyen szavazást. Máshol mindenesetre egyértelmüen a leginkább kedvelt rész volt a szérián belül. Imdb-n is az áll a legjobban az epizódok között, mig ez a negyedik rész egyelőre egyértelmüen a gyengébben produkáló élőszereplős SW-k közé tartozik. És ott azért minden egyes részre több mint tizezren szavaznak igy kicsit nagyobb a merités.

Ezért mondom h ízlés kérdése, meg attól függ ki hol nézi, mert pl rottenen, a kritikusoktól - eddig! - a tegnap rész jobb ponton áll, mint a 3.

Az egész Kenobi sori pedig a nézőktől 57%on áll és ott is sok ezer szavazat érkezik. De kritikusoktól is kevesebb pontot kapott eddig mint mondjuk a mando, ami a nézőktől is 91%ot kapott. 

Szóval én magasról lesz-rom h hol mit írnak és mit szavaznak meg. Az számít h én imádtam a mostani részt, és remélem ugyanezt az érzést fogom kapni a kövi két résztől. :) Az meg, hogy nekem van problémám az előző résszel, az az én bajom. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Donát írta:

Nem, ezt nem veszem be, úgyhogy nagyon remélem az nem Quinlan teteme volt.

Valószínűleg nem ő volt, de erre biztos nem fogunk már választ kapni mert a történet szempontjából nem fontos.

 

2 órával ezelőtt, kudar írta:

Én mondjuk csak azt láttam hogy a múlt heti rész toronymagasan a hét legrosszabb epizódjának lett megválasztva sorozatjunkien.

Létezik ilyen szavazás, hogy legrosszabb sorozat epizód? :o 

 

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

Szerintem amúgy a jobb oldali padawan került a vitrinbe, az öltözék is hasonlít, plusz az övön is ott van az a kis akármicsoda

Ez azt jelenti, hogy akár Reva társa is lehetett. A nő már kezdett utalni a múltjára Leia kihallgatása közben, lassan kiderülhetne a sztorija. Az utolsó két résznek minimum 1-1 órásnak kellene lennie :D 

 

18 perccel korábban, kudar írta:

Ezért mondom h ízlés kérdése, meg attól függ ki hol nézi, mert pl rottenen, a kritikusoktól - eddig! - a tegnap rész jobb ponton áll, mint a 3.

Az egész Kenobi sori pedig a nézőktől 57%on áll és ott is sok ezer szavazat érkezik. De kritikusoktól is kevesebb pontot kapott eddig mint mondjuk a mando, ami a nézőktől is 91%ot kapott. 

Szóval én magasról lesz-rom h hol mit írnak és mit szavaznak meg.

Pontosan, és mint tudjuk ezeket a szavazó generátorokat lehet befolyásolni negatív és pozitív irányba is. A Disney-nek úgy is a nézőszámok lesznek a fontosabbak és nem az, ki mit ír a neten. :) 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Donát írta:

Egy résszel korábban behoznak egy Jedit, aki nagyon is életben volt még legutóbb, és akire Obi-wan is reflektál, majd pár nappal később Ben elsétál a hullája mellett és annyit se mond: fapapucs? Később Talának se említ erről semmit?

Mivel a Vosnak kinéző alak Kcajjal együtt a terem legvégén volt, ahol Obi-Wan már nem nézelődött, hanem célirányosan sietett Leiáért, én azon sem lepődnék meg, ha Kenobi őt már észre sem vette volna. Még a terem közepén sem járt, amikor futásnak eredt, mert meghallotta a kislány segélykiáltását, és ezután már Talával sem volt alkalma komolyabban diskurálni. Ha pedig az ember fut azért, hogy valakit megmentsen, akkor nem nézelődik. Szóval szerintem ezzel így semmi gond sem lenne.

 

  

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A Leia vallatószobás jelenet kicsit a TFA-s Rey helyszínre emlékeztetett. 

Ami már csak azért is jó, mert a TFA-ban látott kínzó ágyikó háttérsztorija az, hogy az inkvizítorok által használt kínzó ágyikó alapján készítették el, amit ugye a Rebels-ben láttunk először. És most, az élőszereplős változatot is úgy csinálták meg, hogy az ep7-re hajazzon. Szóval még erre is odafigyeltek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez azt jelenti, hogy akár Reva társa is lehetett. A nő már kezdett utalni a múltjára Leia kihallgatása közben, lassan kiderülhetne a sztorija. Az utolsó két résznek minimum 1-1 órásnak kellene lennie :D 

 

Gyanítom a kiscsaj az Reva, mellette pedig az van aki a vitrinbe is bekerült.

 

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egyébként furcsa volt, hogy a másik két jelenlévő inkvizítor mennyire nem folyt bele a harcba. A végén tűnt fel az Ötödik Fivér, amikor már vége lett az akciónak. Addig hol voltak?

Egyszerüen más dolguk volt szerintem. Leia fogvatartásába valszeg nem lettek beavatva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg azért az az épület is elég nagy, és innét nézve, mindenhová gyalog kell járni, így nem két perc A-ból B-be eljutni. Na meg gondolom azért nincsenek non-stop akcióra készen, pláne nem a saját erődjükben, így akár pihenhettek, vagy edzhettek is, amikor Obi-Wan rosszalkodni kezdett.

Bár mondjuk most pár év alatt három Jedi is beszivárgott ide és alaposan lezúzta a környéket, hiszen Cal Kestis és Cere Junda alig 5 éve jártak itt és végeztek némi személyzeti leépítést és egyénileg át is rendezték az Inkvizítor erődöt. Szóval lehet, hogy ezután érdemes lenne az állandó riadókészültséget fenntartani. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amilyen pipa volt Vader a rész végén, számomra nem világos, hogy miért hagyta hogy Obi-Wan megmeneküljön az előző végén. Amiket spekuláltunk (nem tekinti ellenfélnek ebben az állapotában, azt akarja, hogy szenvedjen, megingott a felszínre tört emlékektől), valahogy egyik sem igazán állja meg a helyét ennek fényében

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Yoda József írta:

Amilyen pipa volt Vader a rész végén, számomra nem világos, hogy miért hagyta hogy Obi-Wan megmeneküljön az előző végén. Amiket spekuláltunk (nem tekinti ellenfélnek ebben az állapotában, azt akarja, hogy szenvedjen, megingott a felszínre tört emlékektől), valahogy egyik sem igazán állja meg a helyét ennek fényében

lehet elgyengült egy pillanatra, aztán most már tudja, hogy hülyeséget csinált:D 

 

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

Meg azért az az épület is elég nagy, és innét nézve, mindenhová gyalog kell járni, így nem két perc A-ból B-be eljutni. Na meg gondolom azért nincsenek non-stop akcióra készen, pláne nem a saját erődjükben, így akár pihenhettek, vagy edzhettek is, amikor Obi-Wan rosszalkodni kezdett.

Bár mondjuk most pár év alatt három Jedi is beszivárgott ide és alaposan lezúzta a környéket, hiszen Cal Kestis és Cere Junda alig 5 éve jártak itt és végeztek némi személyzeti leépítést és egyénileg át is rendezték az Inkvizítor erődöt. Szóval lehet, hogy ezután érdemes lenne az állandó riadókészültséget fenntartani. :) 

erre lehetett volna egy félmondatnyi utalás, hogy nem először történt ilyen. 

pláne, hogy ott a vizes jelentnél hasonló történt a FO-ban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mivel a Vosnak kinéző alak Kcajjal együtt a terem legvégén volt, ahol Obi-Wan már nem nézelődött, hanem célirányosan sietett Leiáért, én azon sem lepődnék meg, ha Kenobi őt már észre sem vette volna. Még a terem közepén sem járt, amikor futásnak eredt, mert meghallotta a kislány segélykiáltását, és ezután már Talával sem volt alkalma komolyabban diskurálni. Ha pedig az ember fut azért, hogy valakit megmentsen, akkor nem nézelődik. Szóval szerintem ezzel így semmi gond sem lenne.

Jó, de írói szemszögből nézve, ha már felvillantod, hogy a karakter még él és ténykedik, én biztos nem így, a háttérben nyírnám ki. Nekem az elég snassz lenne, szóval remélem nem ő volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Donát írta:

Jó, de írói szemszögből nézve, ha már felvillantod, hogy a karakter még él és ténykedik, én biztos nem így, a háttérben nyírnám ki. Nekem az elég snassz lenne, szóval remélem nem ő volt.

Én még ennyit sem foglalkoznék vele, mert egy teljesen jelentéktelen karakter, akit csak a rajongók kedvéért említhettek meg és csak ők tulajdonítanak neki nagy jelentősséget (mindennek, képesek vagyunk még a legjelentéktelen dologból is epikus dolgot kispekulálni; lásd ezt a beszélgetést :D ). Ám Quinlan Vos a sztori szempontjából, de igazából még az egész Star Wars Saga szempontjából is jelentéktelen alak, így ugyanúgy kinyírható off-screen, mint sokan mások, például Shaak Ti. Ráadásul még csak nem is itt derült ki, hogy Vos még élhet, a neve már több ízben is felmerült, egyebek mellett az inkvizítorok listáján a Darth Vader 7-ben (2017). Sőt már azt is tudjuk, hogy Ventress után belezúgott egy másik nőbe, Khaleen Hentz-be. Szóval Quinlan említése is egy szép példa arra, hogy a készítők figyelembe vettek más műveket is, a levadászása pedig passzolna ahhoz, hogy rajta volt a listájukon.

Plusz még adna egy kis adalékot is a sztorihoz, jelezné, hogy ez a Jedi menekítő szervezet mennyire alulszervezett, hogy az infók lassan vagy sohasem jutnak el hozzájuk, egyben azt is jelezné, hogy az inkvizítorok nem teljesen bénák. Mert azért na, a Jedi: Fallen Ordertől az Obi-Wan Kenobin át a Rebels-ig eddig a legnagyobb megmutatott sikerük mozgóképes műben szegény Nari levadászása. Szóval kifejezetten jót tett, hogy behozták ezt a kis mauzóleumot néhány ismert arc hullájával (akár Quinlan van ott, akár nem), mert akik nem ismerik a képregényeket (ahol sokkal eredményesebbek és hatékonyabbak), azok számára nem tűnhetnek túl nagy Jedi vadásznak. Cal, Cere, Obi-Wan, Kanan, Ezra, Ahsoka és Maul, mind kicsúsztak a markukból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Amilyen pipa volt Vader a rész végén, számomra nem világos, hogy miért hagyta hogy Obi-Wan megmeneküljön az előző végén. Amiket spekuláltunk (nem tekinti ellenfélnek ebben az állapotában, azt akarja, hogy szenvedjen, megingott a felszínre tört emlékektől), valahogy egyik sem igazán állja meg a helyét ennek fényében

Szinte biztos most már, hogy pillanatnyi gyengeség volt az elengedése. Egyébként az egész rész azt szolgálta, hogy legyen új kapcsolódási pont Obi-Wanhoz. 

 

3 órával ezelőtt, Galen Malek89 írta:

lehet elgyengült egy pillanatra, aztán most már tudja, hogy hülyeséget csinált:D 

Így is lehetett. :) Az biztos, hogy Vadert is megviselték az események, hisz láttuk a tartályban a kínlódását Obi-Wannal párhuzamosan. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért durva, hogy "a Birodalom gonosz, mert a Lázadók azt mondják" OT-s felállástól most már ott járunk, hogy gyerek hullák vannak vitrinben kiállítva, meg tízéveseket akarnak megkínozni totálplánban. :o 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Van egy gyanúm egyébként, hogy Reva vissza fog találni a világos oldalra, vagy legalábbis el fog indulni afelé. 

ilyet remélem nem lépnek meg, olcsó húzás lenne.

bukjon el, Vader pedig csinálja ki, vagy Obi-Wan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.