Ugrás a kommentre

Part IV


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Igen, az vagány lenne! Amúgy tetszik, hogy itt is, akár csak a Rebelsben, nagyon markánsan teremtik meg, hogy ezek az inkvizítorok minden szinten gyengébbek Vadernél, és kevésbé elszántak.

 

A rész nekem talán az eddigi leggyengébb volt, én már néha halálosan unom a végtelen akciózásokat, és sokkal jobban szeretem a drámai szálak előrehaladását. Pl. a rész elejét imádtam. 

 

A "lázadó" brigád nagyon gyenge eresztés volt, teljesen személytelenül voltak felvezetve, hogy aztán hosszú pillanatokat szánjanak a végén az egyik csóka, bizonyos Wade halálára, ami tökéletesen súlytalan volt. És őszintén Tala is fura nekem kicsit, nem igazán tudunk semmit róla, nagyon random segítőtársnak ígérkezik. Ha duplacsavarral átverte volna Obi-Want, az érdekes lett volna, abban a Revával közös jelenetben benne volt a lehetőség, és nem bántam volna, mert úgy rögtön érdekesebb figurává vált volna.

 

A rész csúcspontja számomra Kenobi felfedezése volt, hogy ez egy űrállomás Jedi-kripta. Na az meglepett, ott nagyot néztem.

 

Kenobi ébredezik, de viszonylag lassan... Ahogy az egész sorozat is. Nagyon bombasztikus két utolsó résznek kell érkeznie.

 

Nekem borzalmasan hiányzik, hogy McGregor teljesen kikoptatja a karakterből a humorát (amit tökéletesen hozott ő is, és Guinness is), összességében az egész sorozatban nem sok humor van (a TESB-ben, RotS-ben, TLJ-ben is van humor, pedig azok elég dark SW-filmek), és Vader cinizmusa sincs annyira ott, ami az OT-t és a RO-s jelenetét is át-átjárta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Nekem borzalmasan hiányzik, hogy McGregor teljesen kikoptatja a karakterből a humorát (amit tökéletesen hozott ő is, és Guinness is), összességében az egész sorozatban nem sok humor van (a TESB-ben, RotS-ben, TLJ-ben is van humor, pedig azok elég dark SW-filmek), és Vader cinizmusa sincs annyira ott, ami az OT-t és a RO-s jelenetét is át-átjárta.

Nem McGregor koptatta ki - egyébként az első részben a jawás jelenetben azért jól hozza a humor vonalat - hanem a karakterív kívánja meg, hogy ennyire lent legyen. Remélem, ahogy visszatalál a korábbi önmagához, úgy jön vissza majd a humoros vonulat is kicsit. De ha nem, ez akkor sem a színész hibája, Obi-wan karaktere jól láthatóan kétségbeesettnek, elhagyatottnak, önmaga árnyékának lett megírva, ezt kiválóan hozza Ewan is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván azt nem tudhatjuk, kinek volt ez a döntése. De azt hiszem, ha lenne pár imprós gesztusa csak, egy-egy mondata, biztosan benne hagynák. Pl. azt azért szeretem, amikor ránéz Vaderre, és elmosolyodik, elfut. Egyébként erőteljesen részt vett az alkotói folyamatban, hiszen produceri kredittel is rendelkezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár az előző hármat nálam nem múlja felül, a maga nemében így is pöpec rész volt. Kenobi mestert mégsem kezdte ki annyira az idő... csak vissza kell rázódnia, és túllépni bizonyos dolgokon. Komoly kihívás lehet számára, hogy a kíméletlen körülmények és traumák ellenére el kell fogadnia a múltat, az Anakin bukásában játszott szerepét, ugyanakkor az önmarcangoló üzemmódból tovább lépni és a jövő felé tekinteni. Amint kellő mértékben harmóniába kerül az Erővel, szerintem sikerül majd kapcsolatba lépnie Qui-Gonnal, és Vader ellen is sokkal több esélye lesz, mint a Mapuzón volt.

 

Tetszettek az akciójelenetek a Nuron. Jók voltak a Fallen Orderes és Ep4-es kikacsintások. Az utóbbi kapcsán ilyen volt pl. Obi-Wan Erővel való figyelemelterelése, amit az Ep4-ben használt. Vagy Reva nyomkövetős ötlete, ami láthatóan megtetszett Vadernek (a Sith meg is dicsérte az Inkvizítort), hiszen később ő is beveti a Halálcsillagon a Falconon, Tarkin kétségei ellenére. :) Díjazom az ilyen apróságokat, amik utólag plusz töltetet adnak egy-egy jelenetnek. A trófeaterem durva volt, főleg az ifjonccal... szerintem ők valamennyien a 66-ost túlélő Jedik voltak, akik a levadászásukra alapított Inkvizíció büszkeségeiként, és persze elrettentésként lettek kiállítva. Szinte biztos vagyok benne, hogy a sötét bőrű férfi nem Quinlan Vos volt. A korábbi beharangozása után nem lenne értelme történetileg, így nem. Ráadásul, akkor egyértelműbben mutatták volna. Ahogy mondjuk Sinube mestert, akivel újabb animációs karaktert köszönthetünk az élőszereplősök táborában, bár sajnálatos körülmények közt.

 

Ahhoz képest, hogy Jedinek tanult, Revának elég szépen sikerült kiirtania magából a tanaik, de úgy az empátia írmagját is... aki képes megkínozni (a szándék megvolt) egy tízévest, az magáért beszél. Legkésőbb a következő részben illene lerendezni a nőt... megismerni Kenobi-mániája origóját, és valamilyen módon pontot tenni a sorozatban látott történetének végére. A legidálisabbnak a Főinkvizítor visszatérését tartom, aki bosszút állva egyrészt kiköszörülné a hírnevén esett csorbát - növelve ezzel renoméját -, másrészt egyértelmű üzenet lenne a Rebels figyelembe vételére is, ami felől nekem nincs kétségem.  

 

Obi-Wan és Leia egyre szorosabb köteléke tetszik. A sorozat előtt arra tippeltem volna, hogy Luke felvigyázása körül fognak zajlani az események, de legalábbis a bonyodalmak kiindulópontja lesz a fiú, viszont ez a kis Leiás csavar továbbra is nagyon tetszetős húzás. A kézfogós jelenet megható volt a végén. Eszembe jutott, hogy milyen jó lenne, ha Kenobi az Erő segítségével közvetítene képeket/érzéseket Leia agyába az anyjáról, hogy legalább ilyen formában megismerje Padmét a kislány. Így sokkal több értelmet nyerne Leia és Luke endori párbeszéde az Ep6-ban, az ewok faluban, amikor a nő az igazi anyjáról mesél (képekről és érzésekről).   

 

Egy komoly negatívumom azonban van a sorozattal kapcsolatban... hogy jelen állás szerint már csak 2 rész van hátra belőle. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A sorozat előtt arra tippeltem volna, hogy Luke felvigyázása körül fognak zajlani az események, de legalábbis a bonyodalmak kiindulópontja lesz a fiú,

Igazából Luke a nagy titok, aki nincs szem előtt. Őt igazán kár lett volna megbolygatni. Ez a Leiás szál amilyen váratlan, olyan tetszetős. 

 

Most elképzelni se tudom, miként zárják le ezt a sztorit mert még sok dolog van amire választ kellene kapnunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Leia elrablás már csak azért is remek húzás, mert Luke középpontba helyezése több szempontból is aggályos lett volna. Hiszen mind a Lars, mind a Skywalker név olyan, ami ha Vader fülébe jut, kész a baj (bár a Skywalker név hallatán már akkor is baj van, ha csak egy inkvizítor hallja meg). Sőt talán még az is problémás lett volna, ha csak annyit tud meg, hogy Obi-Wan a Tatooine-on bújkál, pont azon a bolygón, ahol Anakin született és sokáig élt. Ha meg még azt is megtudja, hogy Anchorheadben mozog, azaz a Lars farm közelében, megint csak kész a baj.

Leia esetében ilyen baj nincs, hiszen Bail és Breha semmilyen formában nem rokona Anakinnak vagy Padménak, ráadásul Leia Organává vált. S bár közismert, hogy csak örökbe fogadták, még így sem kerülhet gyanúba, hogy olyasvalaki lánya, aki mostanság nehezen lélegzik.

 

Mondjuk így belegondolva, azért Larsék elég nagy kockázatot vállaltak azzal, hogy Luke esetében megtartották a Skywalker nevet. Persze közel zéró az esélye, de egy hangyányi akkor is volt, hogy valaki emlékszik arra, ki volt az az Anakin Skywalker, aztán hírét veszi, hogy egy Luke Skywalker nevelkedik a Lars házaspárnál. Na, ha innen egy inkvizítor vagy Vader fülébe jutott volna az infó, akkor valószínűleg a Galaxis sorsa kicsit máshogy alakult volna. Merthogy az a Ben Kenobi, akit most a sorozat elején viszont láttunk, még egy osztag rohamosztagostól sem tudta volna megvédeni a Larsékat, az fix.

 

Amire meg még kíváncsi vagyok, hogy hogyan fogják a következő kérdéseket megoldani:

- A Birodalom most már egyértelműen elrabolta a Szenátus egyik szenátorának lányát.

- Ám ez a szenátor most már egyértelműen kapcsolatba hozható egy szökevény Jedi mesterrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

- A Birodalom most már egyértelműen elrabolta a Szenátus egyik szenátorának lányát.

Ki lehet beszélni, Leia személyazonossága miatt Bail se hiszem, hogy sokat pattogna.

 

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

- Ám ez a szenátor most már egyértelműen kapcsolatba hozható egy szökevény Jedi mesterrel.

Bail egyértelmű, hogy itt indulhatott el a lejtmeneten már ami a Birodalmat illeti. Mondjuk a neve már régen listázva van a 2000-ek delegációja révén. Nem véletlen, hogy az EPIV-ben az Alderaant robbantják fel elsőnek.

 

+1 kérdés

- Miként fog Obi-Wan nyugvópontra jutni úgy, hogy nem keresik. Most kb. a fél Birodalom a nyomában van. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

- Miként fog Obi-Wan nyugvópontra jutni úgy, hogy nem keresik. Most kb. a fél Birodalom a nyomában van. 

Tarkin mondata alapján esetleg a 6. epizód végén kétséges lesz, hogy életben maradt-e? Csak ezt azzal is össze kellene hozni, hogy közben leveri Vadert. Talán egy külső tényező, egy birodalmi jármű vagy fegyver vet véget a párbajuknak, aminek a végén Obi-Wan akár meg is halhatott, gondolják esetleg a birodalmiak, kivéve Vadert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Igazából Luke a nagy titok, aki nincs szem előtt. Őt igazán kár lett volna megbolygatni. Ez a Leiás szál amilyen váratlan, olyan tetszetős. 

 

Most elképzelni se tudom, miként zárják le ezt a sztorit mert még sok dolog van amire választ kellene kapnunk.

Szerintem azért a végén fogunk kapni Luke-ból is egy picikét. Nem ő a kaland oka ebben a sorozatban, de azért én arra számítok, hogy látjuk annál közelebbről is, mint Ben távcsövén keresztül. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Donát írta:

Tarkin mondata alapján esetleg a 6. epizód végén kétséges lesz, hogy életben maradt-e? Csak ezt azzal is össze kellene hozni, hogy közben leveri Vadert. Talán egy külső tényező, egy birodalmi jármű vagy fegyver vet véget a párbajuknak, aminek a végén Obi-Wan akár meg is halhatott, gondolják esetleg a birodalmiak, kivéve Vadert.

Én már azóta erre számítok, hogy hírét vettük a sorozat készülésének. Bár korábban úgy gondoltam, hogy Obi-Wan fogja megrendezni a saját halálát, de most már arra hajlok, hogy valami közbe fog jönni. Ha a Mustafaron lenne a párbaj, ott még lenne is bőven olyan dolog, amivel el lehetne érni, hogy úgy tűnjön, Kenobi meghalt.

 

Viszont, ami még érdekes, hogy amikor megemlítik, hogy a Nur a Mustafar-rendszerben van, Ben egyből kissé riadtan kapja fel a fejét, és Vader nevének említésekor rá is kérdez, hogy a Sith ott lehet-e. Ebből nekem most úgy tűnik, hogy még nem ég (nem szándékos szóvicc :) ) a vágytól, hogy újra találkozzon vele. Lelkileg erre még nem áll készen. Szóval nagyon izgalmas lesz a maradék két epizód, annyi szent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy szenátor gyerekét megölni? :hmm: Még a Főinkvizítor is túl merésznek ítélte az elrablását, nem hogy a megölését. Elvileg semmi olyat nem tud Leia amit eddig ne tudott volna Bail a Birodalomról. Persze egy kínzás után már nem biztos, hogy haza lehetett volna vinni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de a Birodalom még nem tudja, hogy mit tud Bail. Számukra ekkor még csak a Szenátus egyik befolyásos és a nép által is kedvelt szenátora, és, ha kitudódik, hogy az ő lányát elrabolta a Birodalom, az csúnya PR katasztrófát okozhat - márpedig ezekben az időkben az ilyesmit még próbálják nagy ívben kerülni. Az elrablás után meg már tök mindegy, meddig mennek el, sőt pont ezen a ponton már szükséges lehet a megölése.

Ha Leia meghal, a Birodalom mondhat bármit, senki sem cáfolja meg, hiszen már az elrablói is hullák. Akár azt is, hogy ők megpróbálták megmenteni, de a gonosz daiyúi gonosztevők már megölték, mire a hős rohamosztagos alakulat, élükön a még nagyobb hős Főinkvizítorral odaért, akit a mentőakció alatt leszúrt az alávaló és minden szörnyűségre képes Obi-Wan Kenobi, aki amúgy felelős a kislány haláláért. Nyilván ezt Bail nem venné be, de nem is tehetne semmit sem ellene, hiszen azzal bevallaná, hogy ő küldte Obi-Want Leia megmentésére. Amit nyilván érdemes elkerülni, hiszen már így is gyanús lehet a Birodalom számára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revának tudnia kell, hogy Bail küldte Kenobit a lány után, hisz a régi kapcsolatukra építette a tervét. Be is jött. Amúgy hogy találhatta volna meg Obi? Épp arra sétált? Az, hogy ő van Leia mellett, egyértelművé teszi, hogy Bail kollaborált Kenobival.

 

16 perccel korábban, Dzséjt írta:

Jó, de a Birodalom még nem tudja, hogy mit tud Bail.

Biztos, hogy egy ideje figyelik már és sok mindent tudnak róla. Az elveiről is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Biztos, hogy egy ideje figyelik már és sok mindent tudnak róla. Az elveiről is.

Bail elég ramatyul néz ki a Rogue One-ban. Nem lenne meglepő, ha a Birodalom rászállt volna már egy ideje az EpIV előtt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bail már a Birodalom első szülinapján is aktívan szervezte a lázadást, hiszen már akkor ki tudott küldeni A-szárnyúakat Ahsoka segítségére, akit be is vett a buliba. De pont az a tény, hogy ennek ellenére 19 éven át senki sem tartóztatta le vagy ölte meg, jelzi, hogy Bailt nem lehet csak úgy eliminálni. Mert ő nem egy peremvidéki kis bolygó szenátora, akit meg lehet próbálni felrobbantani a coruscanti leszállópályán. Ő a Galaxis egyik fontos, magbeli bolygójának a szenátora és helytartója, aki ráadásul mind a szenátorok, mind az egyszerű emberek között népszerű - ami a Birodalom idején valószínűleg egyre kevesebb szenátorról volt elmondható.

Bail annyira ügyesen mesterkedett és annyira bebetonozta magát, hogy neki még akkor sem kellett bujkálnia, amikor Mon Mothma már kénytelen volt elrejtőzni, sőt a lánya az utódjaként ott volt a Szenátusban. Persze nyilván már az ISB-nél nyílt titok volt, hogy Bail a Szövetség egyik vezetője, és a felesége és a lánya is a tagja a szervezetnek, csak egyszerűen ellene nem lehetett fellépni, amíg a Szenátus a helyén volt. Ehhez túl jelentős személyiség volt, jelentősebb, mint Mothma.

Szóval ebben az esetben szerintem csak akkor léphetne fel a Birodalom Bail ellen, ha Obi-Want az ágya alatt lapulva találnák meg. :) Vagyis direkt, félreérthetetlen kapcsolattal tudnák csak bizonyítani. Most jelenleg annyi van, hogy amikor a lánya eltűnt, Obi-Wan feltűnt. De, ha nincs egy őket összekötő beszélgetés, kézfogás vagy csak annyira bizonyíték, hogy volt olyan perc a Galaxisban, amikor mindketten ugyanabban a rendszerben tartózkodtak, akkor a "véletlen" nem elég horderejű ahhoz, hogy lekapcsolják Bail Organát. Mert így mondhatja azt, hogy "ő nem is tudta, hogy egy Kenobi keresi a lányát", "azt hitte, évekkel ezelőtt meghalt" és "nem is látta azóta, hogy visszavitték Palpatine-t a Szenátusba az elrablása után".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neekm ez a rész nagyon durva volt.  Nálam a Sith-ek meg a Birodalom most mentek le a legaljára. Nem tudom van-e annál lejebb mikor egy sikoltozó 10 éves kislányt meg akarnak kínozni. Ennek azért diktatúrákban is tabunak kéne lennie. Hát a Birodalomnál nem az. Nagyon kemény hogy ezt be merték vállalni. Emlékszem úgy felhúztam magam ezen hogy mikor Kenobi felvillantotta a fénykardját, mondtam is magamban hogy annyit öljön meg ezekből az állatokból amennyit lehet. Örültem is mikor a vízzel elég sokat megölt közülük.

Most már komolyan kiváncsi vagyok mit követtek el a Jedik és(vagy) Kenobi Reva ellen, mert aki erre képes az már pszichiátriai eset. Ráadásul úgy hogy Jedi volt egykor.

A Sötét Oldal tényleg kiöl minden jót az emberből. A másik a sír. Ahhoz is milyen betegnek kell már lenni hogy valaki egy ilyet létrehozzon. Vajon Vader utasítására létezik?

Milyen aljas dolog már az hogy nemhogy ártatlanul megölik a Jediket, hanem még meg is alázzák őket hogy nincsenek tisztességesen eltemetve.

Szerintem a gyerekhulla az az a kisfiú aki Anakinnak mondja az EP3-ban a tanácsteremben hogy :" Skywalker mester mit csináljunk......?"

A többi esemény is ok volt, főleg hogy Kenobinak kezd visszatérni az ereje.

De nálam a két fenti durva dolog volt a rész "fénypontja".

 

A Bail-el kapcsolatos kérdéskörre annyit írnék hogy a Leia az Aldeeran hercegnője címü könyvben ami ezután játszódik(azt hiszem Leia 18. születésnapja körül) ott nincs gyanakvás Bail körül. Illetve lehet valami gyanú van, de elenyésző. Van benne egy rész ahol, 

 

 

Spoiler

megjelenik Tarkin egy fogadáson és mindenki feszült nehogy rájöjjön mi folyik a bolygón valójában. Aztán Tarkin elmegy, de semmi retorzió nincs. Ha gyanított volna valamit akkor csak letartóztatta volna Bailt.

 

Szerintem egy kölcsönösen előnyös iratlan megállapodás lesz.  Leia hazatér, aztán lehet elkezdik majd firtatni hogy vajon honnan tudta Kenobi hogy elrabolták Leiát. Mástól nem csak Bailtöl. Vizont Bail meg mondhatja hogy elraboltátok a lányomat, én nem firtatom ezt, ti ne firtassátok amazt. Ahogy Dzséjt is írja Bail-nek azért nagy tekintélye van a Szenátusban. Na de majd meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Frenkie írta:

Szerintem a gyerekhulla az az a kisfiú aki Anakinnak mondja az EP3-ban a tanácsteremben hogy :" Skywalker mester mit csináljunk......?"

Fentebb írta Racer és Norbi, hogy ezt a padavant láttuk az első rész elején a montázsban. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Szerintem a gyerekhulla az az a kisfiú aki Anakinnak mondja az EP3-ban a tanácsteremben hogy :" Skywalker mester mit csináljunk......?"

Mindkét jelenet nagyon durva, a két padawan mindenképp különbözik, hisz ezutóbbinak vannak halántéktüskéi, kb, mint egy zabraknak:

padawans.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Fentebb írta Racer és Norbi, hogy ezt a padavant láttuk az első rész elején a montázsban. :) 

 

Igen, de nem biztos. De így hogy csoli berakta a képet már tuti hogy nem az a srác akire gondoltam. Csak hasonló volt az arcuk a fejemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem lett volna elég Bennek a múlt álmai, kapott pár friss rémképet is. A párhuzamos baktafürdő Ben és Vader között remek jelenet, főleg, mert megmutatja, hogy bár Ben sérülései sem könnyűek, Vader még ehhez képest is sokkal-sokkal rosszabb állapotban van. Illetve azon is el lehet gondolkodni, hogy milyen fokú gyűlöletre volt szüksége a Sith-nek ahhoz, hogy azt az égést túlélje, miközben hozzá képest Bent épp csak megpirították egy kicsit, aztán kis híján belehalt. Az viszont tetszetős, hogy amint magához tér, sebeivel nem törődve szinte kiugrik a bacta tartályból és egyből Leiát keresi. Kicsit Finn-re emlékeztet, aki hasonló helyzetben egyből Rey-t kereste az ep8 elején.

 

Leia persze a Nur holdon van az Inkvizítorok Erődjében. A kislány nem hazudtolja meg magát, félelmet nem mutatva dacol a rohamosztagosokkal és a Harmadik Nővérrel, ebből csak Kenobi halálhíre zökkenti ki egy kicsit, bár szerintem már ekkor sem hiszi el őszintén.

 

A következő jelenet annyira nem lett erős. Értem ezalatt, hogy az Ösvény három alakja nem lett valami emlékezetes. Roken azzal, hogy bevallotta, volt egy Jedi felesége, még csak-csak megmaradt az emlékezetemben, de a másik kettőt, Wade-et és Sully-t úgy elfelejtettem a jelenet végeztével, mint bármilyen másik statisztát.

Mégis kiemelnék két momentumot Bennel kapcsolatban. Az egyik, amikor Roken fejéhez vágja, hogy fogalma sincs, mire képes a Birodalom. Ez azért kicsit meredek volt tőle, aki tíz éve egy olyan bolygó sivatagában bujdosik, amihez a Birodalom talán most ért el először, amikor a Főinkvizítor és két kísérője megérkezett. Obi-Wan egészen eddig a kis kalandjáig nem igazán tapasztalhatta meg, mire képes a Birodalom igazából. Szóval milyen alapon is vagdos ilyesmit olyasvalaki fejéhez, aki a Birodalomban él, az ellen harcol és mellesleg Jedi menekülő hálózatot vezet? Ez olyan, mintha én, akinek pár hete el kellett oltania egy kisebb tüzet a lakásban egy poroltóval odavetném egy kaliforniai tűzoltónak, hogy nem tudja, mire képes egy erdőtűz.

A másik, hogy amikor szóba jön a Mustafar és Vader, Ben láthatóan aggódni kezd. Erősen az a gyanúm, hogy nem szeretné ilyen hamar szerét venni a visszavágónak. Bár az Inkvizítorok Erődjébe betörni még Vader nélkül is esztelenség.

Illetve, miközben fut a jelenet, és olyanokat mondanak, hogy „senki sem tudja, hogyan néz ki belülről” és „senki sem olyan ostoba, hogy megtámadja”, akaratlanul is eszembe jutott, hogy Cal Kestis és Cere Junda öt évvel ezelőtt már betört abba az erődbe és elég nagy felfordulást csinált. Persze erről aligha értesült a Galaxis, hiszen se a Birodalom, sem a bujkáló Jedik nem fogják szétkürtölni.

Illetve még megemlítenék itt egy dolgot: Ben visszaalakulása Jedi lovaggá egyre látványosabb. Tatooine-i öltözéke már a Daiyún elkezdett bejedisedni, de most már a hagyományos tunikát viseli, igaz, az egyelőre még szürke, színében jelezve azt, hogy a folyamat még tart.

 

Amit jelez az is, hogy a hajón egyelőre még a kis tárgyak mozgatása sem megy neki egyszerűen. Tala hozzászólása itt tetszik, hogy lélekben is fel kell épülnie. Igazából Bennek a lelki sérülése nagyobb, mint a fizikai, így annak kell igazán begyógyulnia. Az is tetszetős, hogy a nő is azt mondja, amit Bail korábban: tovább kell lépnie. A sorozat nagyban hangsúlyozza ezt, ami kontrasztba állítható Kylo Ren filozófiájával, vagyis a múltat nem elfogadni, hanem elpusztítani kell.

 

Közben a Nuron folytatódik Leia vallatása, és kiderül, hogy a Birodalom már tud az Ösvényről, miután több bolygón is találtak védett házakat Jedikre utaló jelekkel (ez azért elég nagy hiba a hálózat fenntartóitól – még jó, hogy nem hagytak névjegykártyát). Megjegyzem, Reva elég átlátszóan próbálja manipulálni Leiát, nem csoda, hogy a kislány egy szavát sem hiszi és nem adja be neki a derekát.

 

Tala is megérkezik a Nurra, látszólag Kenobi sehol. Ezek az új kis kompok amúgy érdekesek, olyanok, mintha a Lambdákat (Tydirium) keresztezték volna az Első Rend Upsilon kompjaival (Kylo parancsnoki kompja), csak az így kapott hibrid egy kicsi, korcs valami lett. Nem mondom, hogy tetszik a hajó, de ötletes a Birodalom és az Első Rend két jellegzetes hajójának formáit kombinálni.

A birodalmi biztonsági intézkedések, mint oly sokszor, most is jól megbuknak. A félelem a feljebbvalóktól egyszerűen rákként tépi szét ezt a katonai szervezetet, és olyan mélyen beágyazódott már, hogy elég megemlíteni valamelyik magasabb rangú figurát, pláne, ha az Erőhasználó, aztán mehet mindenki, ahová akar, még ha nincs engedélye rá, akkor is.

Ugyanígy nem sikerült azt a kis hibát sem befoltozni, amit Caléknak hála már ismernie kéne a házmesternek, jelesül, hogy az erődbe könnyű bejutni a víz felől. Kestisék is pontosan úgy jutottak be, mint Ben. Na jó, Bennek már kellett belső ember, Kestis és Cere még simán beúszhatott.

 

Közben Leia tanújelét adja, hogy az elméje nagyon erős. Ez remek alapot ad az ep4-es vallatásához, és, hogy Vadert miért nyűgözte le az ellenállása. Mondjuk szerintem Vader vagy a Főinkvizítor simán olvasott volna az elméjében, hiszen azok mélyebben benne vannak az Erő használatában, de egy tízévestől már az is nagy szó, hogy képes volt ellenállni a Harmadik Nővérnek. Hiszen láthattuk, hogy például Haja alig pár másodpercig tudott kitartani vele szemben.

 

A Birodalom végre észhez tér, már valakinek fel is tűnik, hogy egy oda nem való tiszt egy komlinken sutyorog… Na jó, csak annyi, hogy nem oda való, valahogy a komlinken sutyorgás még a mellette ülő csávónak sem gyanús. De Tala gyorsan rendezi a dolgot.

Ugyanitt a folyosókon járőröző droidok szintén kapcsolnak számítanak. Bár még nincs modell nevük hivatalosan, kinézetükben a Rebels-ben a Hetedik Nővéren látható ID9-esre és a Battlefront 2-ben Iden Versio hű társaként funkcionáló ID10-es seekerekre emlékeztet, úgyhogy tuti ezek is ID modellek. Apropó, ez viszont új biztonsági intézkedés, amikor Calék itt jártak, még nem járőröztek seekerek a folyosókon.

A komlink otthagyása az asztalon és Ben trükközése az Erővel remek ep4 utalások.

 

Reva és Leia következő jelenetében csak utólag fedeztem fel, hogy miközben a Harmadik Nővér a kislány mellé ül, matat a droidon, ami később fontos lehet. Talán ekkor szerelte fel a nyomkövetőt Lolára.

Az meg szenzációs, ahogy Leia kijátssza Revát. De ezzel végleg ki is húzza nála a gyufát, amivel a csaj újabb mélységbe süllyed. Képes lenne megkínozni egy kislányt. Hát azért ez nem semmi. A kínzóterem szépen emlékeztet a Finalizeren és a Csillagpusztítón berendezett, hasonló célú szobára, ráadásul szép kontinuitást biztosít, hogy a háttér sztori szerint az Első Rend kínzóasztalait az inkvizítorok asztalairól mintázták. Bár ez már a Rebels és az ep7 megjelenése óta így van, jó, hogy a birodalmi érás eszközt is úgy alkották meg élőben, hogy az hasonlítson az Első Rendben lévőre (az animált verzió jellegéből adódóan kicsit elnagyolt volt).

 

Ami ezután jön, az megint hihetetlen. Egy Jedi mauzóleum, vagy inkább hullákból kirakott múzeum. Milyen perverz állatnak kell lenni ehhez? Fénykardok gyűjtögetése még elmegy, azok tárgyak. De hullákat? Értelmes lények, gyerekek holttestét meggyalázva kiállítani őket, mintha csak valami horrorfilmből szalasztott vadász trófeagyűjteménye lenne. Persze hasznos lehet abból a szempontból, hogy a kínzóterem felé menet már itt barnára festi az ember a lábát. Ráadásul ebbe a kínzóterembe valószínűleg többségébe Jediket hurcoltak be, így nem is árthat Jedi hullákat mutogatni. Meg később, Luminara Unduli esetében láttuk is a Rebels-ben, hogy miképpen hasznosítják még a hullákat. De akkor is, így bánni a holttestekkel, ez még a Sith-ektől is aljas. És az ismerős arcok, mint a 200 éves Tera Sinube, vagy Coleman Kcaj látványa is durva. De a legmegbocsáthatatlanabb az a gyereké.

És közben Reva egy tízéves kislány megkínzására készül, mondván, hogy azt teszi, amit mindenkivel, aki nem öleli keblére a Birodalmat. Hát milyen elborult elme már ez? Ez egy kislány, akit ráadásul ő rabolt el az otthonából és készül itt megkínozni. Hát hogy ölelné már a keblére a Birodalmat? És persze sajnálja, de ezt Leia hozta a nyakára? Mivel? Tehet ő arról, hogy egy őrült nőszemély belerángatta a hatalmi játékába? Ez dilis! Komolyan, Reva esze teljesen elment. Ezen a ponton mélységesen megutáltam ezt a nőt. Darth Vader, Riff Tamson, Barriss Offee és Pong Krell szintjén van nálam. És elképzelem, hogy ha sikerült volna elcsípni, akkor Yoda is itt lenne kiállítva.

 

Szerencsére Tala vállalja a lehető legnagyobb kockázatot: a Harmadik Nővér elé járul. Mondókája egész meggyőző, még lehetséges is lenne, de azért Revát nem eteti meg – de legalább képes fent tartani egy kis bizonytalanságot, legalábbis, amíg Kenobi akcióba nem lendül.

 

A sötétből lecsapó Jedi akár szimbolikája is lehetne a lázadásnak. Most ők rejtőznek, ők a Birodalomra leső baljós árnyak. És, ahogy a fénykard megvilágítja a termet, jelzi, hogy a Birodalom idején, a Sötét Időkben is ők a fény. A Leia arcán megjelenő őszinte öröm pedig szívmelengető.

A menekülés viszont pazar. Kenobi újra formában van. Na jó, talán még nem olyan lendületes, mint a klón háborúk idején, de mindenképpen jobban teljesít, mint pár napja a Daiyún. Régi önmagát idézve képes több rohamosztagostól is megvédeni magát és Leiát, visszapasszolt lövedékei tarolnak, és néha a fénykardját is megmártja egy-egy rohadt birodalmi húsában. Azt viszont sajnálom, hogy a purge trooperek csak szimpla színesítő elemek lettek. Igazán megvillanthatták volna képességeiket. Az viszont, ahogy az Erővel visszatartotta a vizet, megint szép kikacsintás volt a Fallen Order felé.

 

A hangárban aztán hőseink csak kelepcébe kerülnek. Itt azért tényleg jobban koordinálhatták volna a statisztákat, mert nem kicsit gáz, hogy már célba veszik a rohamosztagosok és a purge trooperek Kenobiékat, de a trió és a célra tartott puskák között még mindig emberek lődörögnek, mintha észre sem vennék, hogy mi a helyzet. Oké, hogy célorientált a képzésük, meg azokból a bilikből alig lehet kilátni, de azért a kiabálásokra, fegyverek célra tartására és egy trió módszeres körbevevésére fel kellett volna legalább annyira figyelniük, hogy ne sétáljanak be a körbe. Meg azért na, mégis csak riadó van, miért sétálgat fel-alá ennyi ember?

Mindegy, két T-47-es képében befut a mentősereg. Jó ezeket a méltatlanul hanyagolt siklókat látni, pláne a Legendákból átemelt kétüléses változatot.

Itt derült ki az is, hogy az eligazításon részt vett két figurát mennyire elfeledtem. Meglepett, hogy a két pilóta név szerint van említve és olyan az egész jelenetnek a felépítése, mintha nekem tudni kéne, hogy kik ezek. Azt hittem, hogy valamibe már korábban szerepeltek, amit nem ismerek. Hát rendesen meglepett, amikor az epizód után megnéztem, kik ők és látom, hogy csak a részben szerepeltek. Na mondom, két egysnittes pilótáért a nagy felhajtás? Aztán a második megtekintéskor jöttem rá, hogy ezek a statiszták az eligazításon. Hát nem lettek emlékezetesek, na. Sőt, szegény Wade halála meg sem ütött. Biggs, Snap vagy Tali halála azért jobban szólt, mint ezek az emberkék. Az sem segít szegény Sully-ról mindig Rose jut eszembe.

 

Na, elérkeztünk a végéhez, és hajaj. Vader tombol. Az Ötödik Fivér már vigyorog is, élvezettel figyeli riválisa szenvedését. De Reva újra megmutatta, hogy nem teljesen tökkel ütött. Egy állat, de okos állat. Vader le is nyugszik, de ahogy a nő fölé tornyosul, az hátborzongató. Ez Vader nagyúr. Kiállásában is fenyegető.

 

A végjátékban nagyon aranyos, ahogy Leia megfogja Kenobi kezét. A kezdeti bizalmatlanság mostanra teljesen eltűnt, és mindezek után már tényleg nem csoda, hogy sok-sok évvel ezután Leia (és Han) erről az emberről nevezi el a fiát. Sőt most már abban is biztos vagyok, hogy Leia javasolta a nevet, mert neki jóval többet jelent, mint Hannak. De sajnos itt is van egy baljós kis árny, a Sötét Oldalra állított Lola képében.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Donát írta:

Jól emlékszem, hogy 5 év telt el a Fallen Order I. része óta? Ez a Jedi nem lehet esetleg Cere, más hajjal és öltözékkel?

Jól emlékszel. Nem zárható ki, hogy ez tényleg Cere. Mivel a Fallen Order folytatása, a Survivor ugyanakkor fog játszódni, mint az Obi-Wan Kenobi, és tudjuk, hogy sötétebb hangvételű lesz a sztori, talán valóban ez is egy kapcsolódási pont lesz a két mű között. Bár az azért fura lenne, ha egy ilyen fontos szereplő sorsát ennyire előre lelőnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.