Ugrás a kommentre

Part IV


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

4. rész

 

epguideobi104.jpg

 

Írta: Joby Harold, Hannah Friedman

Rendezte: Deborah Chow

 

Helyszín: Nur, Jabiim

 

Szereplők:

Obi-Wan Kenobi - Ewan McGregor

Leia Organa - Vivien Lyra Blair

Darth Vader - Hayden Christensen (Jeams Earl Jones)

Tala Durith - Indira Varma

Reva Sevander - Moses Ingram

Ötödik Fivér - Sung Kang

Negyedik Nővér - Rya Kihlstedt

Sully Stark - Maya Erskine

Wade Resselian - Ryder McLaughlin

Kawlan Roken - O'Shea Jackson Jr.

NED-B - Dustin Ceithamer

LO-LA59

 

Történet

Ben Kenobi a Jabiimon felébredve jön rá, hogy Leia az inkvizítorok fogságába esett a Nuron. Az egykori Jedi mester elhatározza, hogy betör a Birodalom ügynökeinek bázisára, hogy kiszabadítsa a kislányt.

 

Érdekességek

- Reva megemlíti, hogy a Rejtett Út nyomára bukkantak a Balnabon. Ezt a bolygót A klónok háborúja 4x06 Kósza droidok című epizódjában láthattuk. C-3PO és R2-D2 látogatnak el ide merő véletlenségből és kis híján itt is ragadnak, miután lemerülnek.

- Az invizítorok erődjének mélyén található kriptát a Lázadók 1x05 Egy régi mester visszatér című epizódjában látottak ihlették, amelyből kiderült, hogy az inkvizítorok felhasználják a halott Jedik és más Erőérzékenyek testét, hogy csapdába csalják a túlélőket. A kriptában azok, akik a hagyományos Jedi ruhát viselik, a 66-os parancs idején, vagy eme eseményhez nagyon közel haltak meg. A kriptában két ismert Jedi is látható: Coleman Kcaj, aki A Sith-ek bosszújában a Jedi Tanács tagja volt, és Tera Sinube, aki Ahsokának segített visszaszereni a fénykardját A klónok háborúja 2x11 Az ellopott fénykard című epizódban.

- Tala családnevét sosem mondják ki a sorozatban, de leolvasható az erőd biztonsági konzolján. Ez alapján a teljes neve Tala Durith.

Part 4 01.jpg

- Tala azt a dezinformációt adja Revának, hogy a Rejtett Út a Sertar-szektorban, azon belül is a Florrumon rejtőzik. Ez a bolygó volt Hondo Ohnaka búvóhelye A klónok háborújában, amíg a szeparatisták Dooku parancsára és Grievous vezetésével le nem rombolták.

- Az inkvizítorok erődjében járőröző keresődroidok ugyanolyan ID9-es, mint a Lázadókban a Hetedik Nővér által használt droid. A Battlefront 2-ben az eggyel fejlettebb változatát is láthattuk a típusnak, az ID10-est.

part 4 02.jpg

- A T-47-es siklók, amikkel Sully Stark és Wade Resellians megtámadták az inkvizítorok erődjét ugyanolyan modellek, mint amiket a Lázadók alakítottak át a hoth-i szolgálatra A Birodalom visszavágban. A Sully által vezetett T-47-es szintén egy átalakított verzió, ennek köszönhetően az utastérbe kettőnél több ember is befér.

 

 

Pár kitétel.

 

1. A felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat. 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na úgy tűnik mintha Kenobi kicsit kezdene magára találni. Azt hittem majd a Boba sorozathoz hasonlóan lesz pár flashback, de hamar Leia után indult. Azért Reva-t se kell félteni, simán megkínoz egy 10 éves gyereket. 

 

A konzervált testek már önmagukban durvák voltak, hát még a kis padawan :o Vajon miért tartogatják őket? Bujkáló jedik lettek volna, akiket levadásztak és kitették trófeának? 

 

Élőben most láthattunk először Purge Troopereket, mondjuk nem sok idő jutott nekik. 

 

Kicsit érdekes volt szerintem a szökés, valahogy egyáltalán nem volt feltűnő Obi-Wanon a "ballonkabát". Meg mikor körbevették őket, akkor a háttérben meg mellettük lazán sétálgattak emberek mintha semmi látni való nem lenne. Aztán lehet csak az útból próbáltak eltűnni, de nem kapkodták el az biztos. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Vajon miért tartogatják őket? Bujkáló jedik lettek volna, akiket levadásztak és kitették trófeának? 

Az ilyen trófeagyűjtemény nem áll olyan messze a Sötét Oldal követőitől, de szerintem részben azt a célt is szolgálják, mint amit a Rebels-ben láttunk. Néha csapdaként használhatóak. Luminara Undulit is konzerválták hasonló módon (bár ő már kicsit nyúzottabb volt), és felhasználták Kananék ellen. Kicsit reméltem is, hogy láthatjuk az ő testét is.

maxresdefault.jpg

 

De azért Terra Sinube teste is elég megrázó volt. Szegény öreg Jedi, az is több, mint 200 évesen végül így végezte. :( 

  • Szomorú 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az ilyen trófeagyűjtemény nem áll olyan messze a Sötét Oldal követőitől, de szerintem részben azt a célt is szolgálják, mint amit a Rebels-ben láttunk. Néha csapdaként használhatóak. Luminara Undulit is konzerválták hasonló módon (bár ő már kicsit nyúzottabb volt), és felhasználták Kananék ellen. Kicsit reméltem is, hogy láthatjuk az ő testét is.

maxresdefault.jpg

 

De azért Terra Sinube teste is elég megrázó volt. Szegény öreg Jedi, az is több, mint 200 évesen végül így végezte. :( 

 

Na ez eszembe se jutott, hogy láttunk már ilyet. Sinube-t se ismertem fel első nézésre, pedig direkt sasoltam, hogy látunk e esetleg a filmekből is ismerős figurát.

 

Mondjuk nekem a padawan kilóg a sorból, ő ott lett volna Reva-val a 66-os idején? Más magyarázatot nem találok rá, mert nem hiszem, hogy egy Inkvizítornak olyan nagy trófea egy erőben alig jártas gyerek. Lehet Reva-nak egy emlékeztető, hogy Obi-Wan őt is cserben hagyta, és táplálja a gyűlöletét? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na szóval! A bacta kezelés bejött! Persze ez várható is volt! Remek volt a párhuzamos jelenet, mester és tanítványa bactában, de picit kihagyott ziccernek érzem, hogy összekapcsolódásukat, -mert ez szerintem az volt-, csak a legfrissebb élmények képkockáival támogatták meg. Aztán ez a kontakt Obi-want kidobta az élményből, és ki is mászott.  Szóval a rész nem tudott az ő testi-lelki felépülésével foglalkozni, illetve bocsánat mégis, amolyan teher alatt nő a pálma stílusban! Mert Kenobinak nem volt maradása. Leia nagyon talpra esetten viselkedett, remek a kis csaj, tökéletes fiatal Leia!

Nagyon szimpatikus Tala karakterem bátor, szerethető és még szép is! :love:

Azátán a kedvenc jelenetem: Mikor Leia a vallatóban van, megjelenik Obi-wan, sötét van, narancsos pirosas fények csillanak a Rohamosztagos pácélokon, majd egy kék villanás, hopp eggyel kevesebb! aztán sötét és hopp, még egy! Megidézte élőszereplősben a Force Unleashed II-nek az egyik cinematic trailerét, ami nagyon nagy kedvencem volt!

De maga a helyszín az iknkvizítorok erődje, de jól meg volt csinálva! A Fallen Order alkotói, csak dörzsölik a tenyerüket büszkeségükben! És ham ár itt tartunk, jöjön a sokk!

A trófea folyosó! Basszus! Terra Sinube! Szegény öreg csocsi.. azthittem más nevesebb lovag is beficcenhet, vagyis ami nekünk ekkora név, TCW-os ismerősök, vagy ilyesmi. Lehet, hogy mások meg tudnak majd nevezni többeket, én nem tudtam. Eeth Koth, vagy hasonlóknak örültem volna! Vagy Shaak Ti 3. halála? :) esetleg..

De basszus, a rész izgalmas volt! Ahogy Tala bejutott, ahogy megfelet a Revának, aztán Obi-Wan jedis pillanatai, mind hálisten' kategória lettek! Különösen az üvegfolyosó a víz alatt! De klassz erőhasználat volt! Végre kezd önmaga lenni! Ja egy pillanatra a legejére; a víz alatt úszott, megint légzővel, mint a Baljós árnyakban! pacsi!

Vader is feltűnt, és hejj, de pipa volt, azt hittem reszeltek Revának, de nem! Helyes, annyira szeretném, hogy Kenobi lenyomja, de azt sem bánom, ha Vader teszi majd meg, benne van a pakliban! És megint milyen okos volt! Azt hittem blöfföl, de tényleg tett nyomkövetőt a Lolába.. Most gyorsan haza kéne vinni, mert ha a nyomok az Alderaanra vezetnek, akkor talán nem ronthatnak be ajtóstul a házba a birodalmiak? Vagy így, hogy Kenobi nyiltan kiállt egy birodalmi létesítményben Leia Organa miatt, -akit "feketén" raboltak el mondjuk- Bail megvádolható Jedi szimpatizánsként? Elég kényes helyzet. Büntetőjogi szempontból... ;)

Amúgy maga a rész rendelkezik némi első Halácsillagos hercegnő megmentős áthallással, de ez nem copy-paste volt!

Szóval Obi-Wan összekapta magát, nem törökülésben merengve nyeri vissza az erejét, hanem akció közben és nézőként emiatt nem is lehet panaszunk!

Remek volt! Nincs sok vissza! Vajh mi lesz még itt?

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevésbé volt grandiózus, mint az előző rész, de ez határozottan jól állt az epizódnak. Szerintem az eddigi legprofibb epizód, a rendezés mindenhol a topon, volt, színészek, helyszínek nem különben. Voltak jó kis kikacsintások - pl. a Rebelsre a trófeafolyosó, meg a Nur egésze a Fallen Orderre - és Obi-wan is kezd lassan magára találni. A bacta jelenet király volt, kár, hogy nem jött egy kis prequel emlék, de sebaj. A zene a szokásos, de ezredjére már le sem írom, ezért a max pontot nem tudom kiosztani, így is 10/9 nálam. Jó volt nézni!  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Donát írta:

Kevésbé volt grandiózus, mint az előző rész, de ez határozottan jól állt az epizódnak. Szerintem az eddigi legprofibb epizód, a rendezés mindenhol a topon, volt, színészek, helyszínek nem különben. Voltak jó kis kikacsintások - pl. a Rebelsre a trófeafolyosó, meg a Nur egésze a Fallen Orderre - és Obi-wan is kezd lassan magára találni. A bacta jelenet király volt, kár, hogy nem jött egy kis prequel emlék, de sebaj. A zene a szokásos, de ezredjére már le sem írom, ezért a max pontot nem tudom kiosztani, így is 10/9 nálam. Jó volt nézni!  

Bizony jó volt egyetértek! Ha szemét módon leszámítjuk Vadert, az előző részből, akkor ez a rész jobb is volt. Jó ez így hülyeség bocsánat, olyan, mintha azt mondanám, hogy jó a Pókember, csak az ugrálós részek ne lennének.. Inkább csak azt mondom, hogy Vader ide vagy oda, ez a rész egy fokkal jobban tetszett! A múltkori rész számomra nem volt grandiózus, "csak" sokkoló!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az előző rész után nem feltétlenül erre számítottam, de ettől független jó volt!

Igen, pontosan ezért érdekes illetve izgalmas, hogy full van egy elképzelése az embernek a folytatésról, tegnap még kérdezted is, aztán kap amit kap. Hogy szinte ütköztetni kell önmagunk elvárásait/ötleteit az alkotókéival. Nagyon más ez a tv-s platform, mint egy mozifilm emiatt is. Ott kapsz egy sűrűbb élményt, aztám tessék fiam, erre gondoltunk emésztgesd. És itt is valahol ez van, csak a szünetek miatt lehet agyalgatni bőven. izgalmas emiatt is. Még kétszer izgulunk a végeredményig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, csoli1138 írta:

Igen, pontosan ezért érdekes illetve izgalmas, hogy full van egy elképzelése az embernek a folytatésról, tegnap még kérdezted is, aztán kap amit kap. Hogy szinte ütköztetni kell önmagunk elvárásait/ötleteit az alkotókéival. Nagyon más ez a tv-s platform, mint egy mozifilm emiatt is. Ott kapsz egy sűrűbb élményt, aztám tessék fiam, erre gondoltunk emésztgesd. És itt is valahol ez van, csak a szünetek miatt lehet agyalgatni bőven. izgalmas emiatt is. Még kétszer izgulunk a végeredményig.

Szerintem mind Ben, mind Leia életben marad a végére. Na meg szerintem Darth Vader apánk is. :D

Szerkesztve: - cyrano
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úúúú basszus, a Jedi hullaházban kiszúrtam még egy ismerőst. Coleman Kcaj, a Jedi Tanács tagja volt a TCW-ben és az ep3-ban. Ráadásul azt, hogy ő túlélte a 66-os parancsot, már említették a Darth Vader (2017) 19. számában. Ezek szerint idővel levadászták.

De van ott két ismerősnek tűnő alak is, bár (még?) nem bizonyított, hogy tényleg azok-e.

2xv8nns.png

M4xHwvp.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Quinlan akkor nem régen lehet ott, mert még Tala is úgy beszélt róla, mint egy jelenkori segítőről. 

Sajnos benne van a pakliban, hogy nemrég elkapták, csak Tala még nem értesült róla. :( :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mintha nem látnám az arcán azt a csíkot vagy bármi is az, de ettől még simán lehet Quinlan. Mondjuk egy guide-nak tudnék örülni, abból talán kiderülne pluszban pár név még, hogy kik kerültek a vitrinbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kicsit túl lett tolva a 10 éves Leia szerepe, nem? 

Egy 10 éves összesz*rta volna magát, a kihallgatás alatt.. Persze Leia tartotta magát egy inkvizitor-ral szemben, még akkor is, amikor az erőt használta Reva ellene. 
És még ezután sem esett le Reva-nak, hogy erőérzékeny a gyerek?  XD 

A gyerek meg csak ennyit mond a végén, "Az veszit aki hamarabb pislog!?" 

 

Bullsh*t.........

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Egy kicsit túl lett tolva a 10 éves Leia szerepe, nem? 

Nem.

 

1 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Egy 10 éves összesz*rta volna magát, a kihallgatás alatt.. Persze Leia tartotta magát egy inkvizitor-ral szemben, még akkor is, amikor az erőt használta Reva ellene. 

A kiválasztott lányáról beszélünk, az eddigi viselkedését elnézve nincs ebben semmi meglepő.

 

1 perccel korábban, Cpt. Rex írta:


És még ezután sem esett le Reva-nak, hogy erőérzékeny a gyerek?  XD 

Vadernek leesett az EPIV-ben amikor kínozta? Ne már....

 

1 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

A gyerek meg csak ennyit mond a végén, "Az veszit aki hamarabb pislog!?" 

 

Bullsh*t.........

Hát elég nagy bullshit....de nem ez. Más nem jutott eszedbe a részről csak ez? Nem igazán sikerült akkor rákapcsolódni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Konkrétan használni kell az erőt, szerintem, hogy érzékelni lehessen. Qui-Gon is vérvizsgálatot végzett Anakinon, mikor gyanús lett neki.  Leia csak makacs és erős akaratú. Azokon meg nem megy az elmetrükk. Cad Bane-hez két mester kellett és úgy sem volt könnyű. "Csak a rosszat látod meg @Cpt. Rex, ügyelj a gondolatidra! Láthatóan" remek epizód volt. :)

Szerkesztve: - csoli1138
  • Nagyon tetszik 2
  • Vicces 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Leia eddig se volt az a beszari kisgyerek, már az elrablásakor kiderült, hogy nagyon helyén van az esze. Nekiállt feleselni velük is, szerintem neki mindegy, hogy Józsi bácsival vagy egy Inkvizítorral vitatkozik. Mapuzo-n Obi-Wan a lelkére kötötte, hogy majd ő beszél, mégis Leia volt az, aki egy teljesen improvizált életúttal átverte a rohamosztagosokat, nem pedig az évtizedes tapasztalatokkal rendelkező, mellesleg az egykori Jedi Tanácsnak a tagja, aki nagyon meg se tudott szólalni. Ha ténylegesen megkezdhette volna Reva a kihallgatást lehet ő se bírta volna. De amúgy Reva meg is jegyzi, hogy erős az elméje, ez az eddigi részekből is elég egyértelműen kiderült. Valószínűleg amúgyis csak tapogatódzott Reva, amiből levonta a következtetést, hogy kínzással többet ki fog tudni belőle szedni, kicsit meg kell törni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos számomra eddig - az első mellett - a legjobb rész volt. De még az elsőnél is jobban adta. Egy pillanatra alatt behúzott és végig ott is tartott. Végre nem találtam olyan hibát a rendezésben, vagy bármiben, ami kizökkentett volna és végig izgultam az egészet. Egyszerűen imádtam elejétől a végéig és csak remélni tudom, hogy ez a szint megmarad az utolsó két részre, de remélhetőleg meg is ugorják. Az előző részekben sajna csomó olyan dolgok volt főleg rendezési hiányosságok amik azonnal kizökkentettek és már kevés tudtam beleélni magam, amit baromira sajnáltam - és irigykedem azok ezeken nem akadtak fent és úgy tudták élvezni a részeket, ahogy én ezt most.

Nem tudom, az is eszembe jutott, hogy a megtört Obi, aki nem használ Erőt, se fénykardot, hervasztotta le kicsit az érdeklődésemet, még ha teljesen meg is értem, hogy miért történt. Itt viszont Obi - és a többiek is persze - bevetették magukat rendesen a mély vízbe. Haha. :D

- Obi a Jabiimon, és a lázadók baromi jó jelenet volt, meg valahogy szép is, pedig csak egy barlangszerűségben voltak, de mégis nagyon adta. Meg hát az egész történet, hogy miért segítenek neki. 

- Leia kihallgatása is nagyon tetszett. A kislány azért eléggé talpra esett, és jól kitartott. Még Hármaska se tudta megtörni. És hát az a kihallgató szoba. OMG de szép volt. Mintha csak a Last Jedi egy jelenetéből szedték volna ki. És akkor már ide hozzá kell tennem, hogy milyen menő volt, ahogy Obi a sötétben levadászta a két troopert.

- Leia mellett Tala is nem kis talpraesettségről tett tanubizonyságot, és tökös a csaj, hogy így a szemébe hazudott egy inkvizitornak.

- A víz alatti börtön nagyon komolyan nézett ki. Főleg, hogy még youngling is volt ott. Kíváncsi lennék, kik voltak a többiek.

- És hát a menekvés: Obi lealázott mindenkit. A jelenet amikor a vizet visszatartotta, mintha csak a Fallen Orderből lett volna, és nagyon hatásos volt. Ahogy az is ahogy megjelentek a siklók és megmentették Leia-ékat. Konkrétan meg is hatódtam, amikor meghalt a pilóta, és fent a hajón elmondták, hogy elvesztették. Adta a zene, minden.

- és VADER - nekem most érkezett meg igazán pedig csak egy apró jelenete volt, mégis nagyobb hatást tett rám. Igaz, hogy a múltkor részben volt olyan jelenet, ami örökre beégett - Vader, a tűz és Obi esete - viszont a többit én nem éreztem erősnek. Most itt megint inkább a harcról beszélek, mert baromi gyengén lett megrendezve - viszont igen, a faluban a lakók terrorizálása is ütős volt. Na mind1, imádtam Vadert itt, ahogy berongyolt és Hármas már a levegőben is volt. :D

- És konkrétan bekönnyeztem, amikor Leia megfogta Obi kezét, és megcsendült az a szép zene.

 

Szóval 9/10  - végre - de csak azért, mert reménykedem, hogy az utolsó két rész még ennél is jobb lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint fentebb is írtam, nem ilyen epizódra számítottam, ezért elsőre kicsit meglepett. Titkon számítottam Vos mesterre, ami valahol meg is valósult, de másképp (már ha őt láttuk abban a sírban)…

 

A kezdés nagyon erős volt az Obi-Wan/Anakin párhuzammal, ahogy a bacta tartályban szenvednek, immár Kenobi is sérülten. Vader mondhatni lehúzta mesterét a saját szintjére, viszont ami meglepő volt, hogy ő is szenved rendesen. Láthatóan megviselte (már amennyire egy sith-et meg tud ez viselni) a találkozás egykori mesterével. Mert egy dolog valamit elképzelni, egy másik az, amikor meg is valósul.

A jelenet kapcsán azt gondoltam majd több időbe telik Kenobi felépülése, de aztán elég gyorsan rendbe jött. Ami valahol nem is csoda, hisz azért olyan túlzottan nem égett meg. Biztos voltak még fizikai fájdalmai, de a Leia iránti kiállása ezt felülírta. És itt álljunk is meg egy pillanatra. Obi-Wan ahogy kijön a vízből és érzelemtől túlfűtve a lány után érdeklődik, az már a gödörből kifelé mászó Jedi első jele. Elkezdett kötődni a lányhoz. Az epizódban aztán már szépen akciózik, kezd visszatérni belé az a régi harcos(…) aki valaha volt. Jó ezt látni, de azért még idő kell neki. Mindent egybevetve nálam ez Kenobi ébredése.

 

Leiát itt kapja el először a Birodalom, de már 10 évesen se megy vele sokra. Reva próbál közelebb kerülni hozzá, igyekszik használni minden fortélyt, de mindhiába. Mi tudjuk mi az oka, szerencsére Reva nem érzi meg a lányban lévő képességeket (mint ahogy később az apja sem a halálcsillag vallatójában). Egyébként érdekes, hogy Leia révén Bail is gyanúba keveredhet, hisz felmerül a kérdés, miként ismerhette Obi-Wan-t személyesen, és tudta értesíteni. Ez a kapcsolat több mint gyanúsnak kell, hogy legyen.

 

Az Inkvizítorok bázisa, a Nur a Mustafar rendszerben van? Nem is tudtam! Vader szereti maga mellett tartani a vérebeit. Meglepett, hogy nem tudják a tisztek, miszerint a Fő inkvizítor tropára ment? Tala is simán szívatja a biztonsági tisztet azzal a szöveggel, hogy bemószerolja az Inkvinél.

Magában a létesítményben zajló mentőakció még nem lett volna érdekes, az SW-ben már nem egy ilyet láttunk, viszont a körülmények azzá tették. Egyrészt Obi-Wan lassú magára találása már az akcióiban is felfedezhető volt, néha már egy-egy régi beállása is visszaköszönt 1-2 másodpercig, másrészt az olyan részletek, mint a Jedi holtestek katakombái nagyon hatásosak voltak. Rengeteg mumifikált lényt tárolt ott a Birodalom, mint valami panoptikum. Amilyen perverzek simán el tudom képzelni, hogy Vader ott szokott önelégülten sétálni közöttük, elégtételt érezve. A bosszúja konzervált mementói ezek a holttestek, az erejének a kinyilvánítása. A legtöbb lovag számomra ismeretlen volt, de persze akadt ismerős is, mint pl. Sinube mester, aki már a Köztársaság Fénykorában is aktív Jedi volt.

Obi-Wan kalandozásai a folyosókon pár EPIV-es utalással lettek fűszerezve. Az egyik ilyen, amikor a pulton hagyott komlinkből szólongatja Talát. Az EPIV-ben Luke hívja ugyanígy az elbújt C3PO-t.

 

 

epiva.jpg

 

epiv2.jpg

 

 

A másik ilyen kellemes megidézés Ben figyelemelterelése, amit a rohamosztagosok felé irányul.

 

obia.jpg

 

obi.jpg

 

 

De ami talán a legjobban tetszett, az az inkvizítorok tárgyalójában látható fénykardok tömkelege! Ezt eddig nem vettem észre, de most jól láthatóak voltak az ablak alatti vörös párkányon. Lehetett ott vagy 15 kard! Talán azoké a lovagoké voltak, akiket az alaksorban tárolnak.

Aztán a Florrum emlegetése egyből Hondót jutatta eszembe, de a T-47 –esek láttán is kellemes mosolyra görbült a szám. Érdekes, hogy Obi-Wan honnan ismerhette ezeket típus szerint?

A rész vége is tartogatott egy kellemes kis akciót, aminek a megkoronázása a bosszús Vader belépője volt. Igazán felcseszték, Revának szerencséje volt, hogy nem törte ki egyből a nyakát. A nő terve viszont meglepett, pedig így többszöri megnézésre néha lehet látni rajta, hogy valamin agyal. Először azt hittem átverte Vadert, mert láthatólag semmilyen nyomkövetőt nem rakott a hajóra, aztán a legvégén kiderült a turpisság. Szegény Lula.

 

Várhatóan a nyomkövető elvezeti majd Vaderéket a Jabiimra, egyúttal érik is az újabb összecsapás Kenobival. Már alig várom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, kudar írta:

... a múltkor részben volt olyan jelenet, ami örökre beégett - Vader, a tűz és Obi esete - viszont a többit én nem éreztem erősnek. Most itt megint inkább a harcról beszélek, mert baromi gyengén lett megrendezve. 

 

- És konkrétan bekönnyeztem, amikor Leia megfogta Obi kezét, és megcsendült az a szép zene. 

Olvasd el amit tegnap fejtegettem a 3.rész topikjába a párbajokról. Talán nem a rendezés a gyenge, hanem a párbaj direkt lett alátervezve kicsit. 

 

Nem vagy egyedül : Nagyon meghatódfam, mikor Leia megfogta a kezét, Padmé miatt, későbbi Leia miatt, Carrie Fischer miatt. Nagyon jól érezték, hogy Leia akár érdekesebb lehet Luke-nál ezidőtájt! De Joel Edgertont visszavárom az uccsó részre egy kicsit! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Érdekes, hogy Obi-Wan honnan ismerhette ezeket típus szerint?

A T-47 az ep5-ben már egy elég régi típus és alapvetően nem katonai, hanem civil jármű (a gyári változatokon csak kábelvető van, lézerágyú nincsen). Szzóval Ben akár a Tatooine-on is láthatott belőlük, de már a száműzetése előtt is belefuthatott néhányba.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Mondjuk nekem a padawan kilóg a sorból, ő ott lett volna Reva-val a 66-os idején?


Talán ő volt a legérdekesebb. Kétlem, hogy 10 éve ott lenne hisz akkor még nem is volt meg ez az erőd. Vajon hogy sikerült ennyire jól mumifikálni? 

 

8 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Azátán a kedvenc jelenetem: Mikor Leia a vallatóban van, megjelenik Obi-wan, sötét van, narancsos pirosas fények csillanak a Rohamosztagos pácélokon, majd egy kék villanás, hopp eggyel kevesebb! aztán sötét és hopp, még egy! Megidézte élőszereplősben a Force Unleashed II-nek az egyik cinematic trailerét, ami nagyon nagy kedvencem volt!

Ahsoka jelenetét is megidézte a Corvus-on. :) 

 

2 órával ezelőtt, kudar írta:

Nos számomra eddig - az első mellett - a legjobb rész volt. De még az elsőnél is jobban adta. Egy pillanatra alatt behúzott és végig ott is tartott.

A neten ezt szidják a legjobban. :D Persze, mint tudjuk ez nem sokat ér, de azért érdekes. 

 

2 órával ezelőtt, kudar írta:

És hát az a kihallgató szoba. OMG de szép volt. Mintha csak a Last Jedi egy jelenetéből szedték volna ki.

A Leia vallatószobás jelenet kicsit a TFA-s Rey helyszínre emlékeztetett. 

 

vall1.jpg

 

vall2.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.