Ugrás a kommentre

1x07 - Announcement


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

13 órával ezelőtt, Pildi írta:

Az annyira nem szimpatikus, hogy meg akarja öletni Cassiant, nehogy rajta keresztül elérhessék, de érthető. A srác megtette, amit várt tőle, de mivel lelépett, a veszély, amit ez jelent nagyobb, mint az a haszon, amit hozhatna még, legalábbis Rael ezt hiszi.

Ebbe bele se gondoltam, hogy ezáltal érthető Luthen lépése. Nyilván ha Cassian marad, akkor nem nyíratja ki. :) Egyébként ez a farkastörvény jellemzi a lázadást még a RO-ban is. Likvidálják azokat, akik esetében úgy érzik a megoldás. Még akkor is ezt csinálják, amikor Mothma ott van a Yavinon. Draven fű alatti parancsai ugyebár...

 

11 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Ami még szenzációs hogy bemutaja egy diktatúra müködését, ami a mi valóságunkban is így múködik. Ezért is tudok vele azonosulni mert a nyolcvanas években ezt már átéltem.

Legalul meg ott van Andor és az "anyja". Menyire jól van már bemutatva hogy a Lázadáshoz kell a felső kör is és az alsó is és mindkettőnek ugyanolyan súlyú a szerepe.

És mi köti össze őket? Egy kis, ósdi rádió, amin Luthen is hallgatózik néha. Igazi partizánok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 10. 19. - 22:44, Donát írta:

Igen, ez bennem is felmerült, viszont Luthen már búcsúzáskor mondta Velnek, hogy Cassian zsoldos, tehát feláldozható. Aztán később Kleyának mondta, hogy gondatlan volt és Andor révén eljuthatnak hozzá. Mivel hatalmas ügy lett a lopásból, lehet Luthen úgy ítéli meg most már, hogy többet nyernének Cassian kiiktatásával így, hogy a lopás után sem csatlakozott a lázadáshoz.

Pedig én is írtam ezt.

 

30 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ebbe bele se gondoltam, hogy ezáltal érthető Luthen lépése. Nyilván ha Cassian marad, akkor nem nyíratja ki. :) Egyébként ez a farkastörvény jellemzi a lázadást még a RO-ban is. Likvidálják azokat, akik esetében úgy érzik a megoldás. Még akkor is ezt csinálják, amikor Mothma ott van a Yavinon. Draven fű alatti parancsai ugyebár...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Donát írta:

Pedig én is írtam ezt.

 

Néha nehéz követni, hogy mikor új egy gondolat, pláne ha már megy a beszélgetés egy ideje. :) 

Én is olvastam korábban a topikot már, s nem is azért irtam, mert még nem volt róla szó, hanem mert ez nekem is egyből eszembe jutott. Viszont hivatkozhattam volna rád, úgy lett volna korrekt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

Néha nehéz követni, hogy mikor új egy gondolat, pláne ha már megy a beszélgetés egy ideje. :) 

Én is olvastam korábban a topikot már, s nem is azért irtam, mert még nem volt róla szó, hanem mert ez nekem is egyből eszembe jutott. Viszont hivatkozhattam volna rád, úgy lett volna korrekt. :)

Ne vicceljetek, nem ezért írtam. :)  Sorry, ha félreérthető volt. Inkább azért érdekes a téma, mert szóba került, hogy Kleya esetleg saját szakállára intézi Andor kiiktatását, Luthen beleegyezése / tudta nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 10. 19. - 22:04, Dzséjt írta:

 

Aztán votlak itt kisebb események is. Vajon Cinta milyen feladatot teljesít még az Aldhanin? Vel meg... Vaó! :o Először fel sem ismertem. Mondjuk itt kíváncsi vagyok, hogy vajon Kleya Rael tudtával adott utasítást Cassian levadászására?

Dzséjtben merült fel. Gondolom azért, mert látta Luthent, hogy eléggé aggódik amiatt, hogy Cassian ismeri őt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem tudom... Saját szakállára ez elég merész lépés. Jó lenne tudni milyen kapcsolatban vannak ok kezem. Apja és lánya?

 

Szerintem is necces. Ha Luten keresi majd Andort akkor mit fog mondani? Ja bocs kinyírattam, mert aggódtam érted?

 

Viszont észrevettem egy érdekességet. A flashback-nél ugye 1 év után járunk az ep3 után. De a klónok azt ordítják hogy éljen a Köztársaság. Ami pár nappal a bukta után még belefér, de egy évvel már nem.

Persze lehet hibás volt a felirat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Vajon tényleg bekerül a tömlöcbe Cassian? Épp most nézem a Zsivány egyest és ott azt mondja Chirrutnak, hogy neki, hogy ő még nem volt rács mögött. :hmm:

Hmm. Valóban. Pedig az előzetesek alapján lesz börtönben...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Vajon tényleg bekerül a tömlöcbe Cassian? Épp most nézem a Zsivány egyest és ott azt mondja Chirrutnak, hogy ő még nem volt rács mögött. :hmm:

Én itt már semmin nem akadnék fenn azok után, hogy mit össze hazudozott Raelnek a 4. részben...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Donát írta:

Én itt már semmin nem akadnék fenn azok után, hogy mit össze hazudozott Raelnek a 4. részben...

Igen ez is igaz. Cassian a füllentések mestere. Vissza is néztem a trailert és valóban bekerül valamiféle börtönbe. De vajon ki megy érte majd kiszabadítani? Mert valakinek mondja, hogy napról napra erősebb a Birodalom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Azt honnan lehet tudni, hogy egy évvel a Birodalom megalakulása után történt az az incidens?

Azt hiszem hogy a flashback elején kiírják hogy 13 évvel ezelött. Az Andor meg 5 évvel játszódik Yavin elött. Az EP3 és EP4 között meg 19 év van. Így jött ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Igen ez is igaz. Cassian a füllentések mestere. Vissza is néztem a trailert és valóban bekerül valamiféle börtönbe. De vajon ki megy érte majd kiszabadítani? Mert valakinek mondja, hogy napról napra erősebb a Birodalom. 

Szerintem önerőből fog kiszabadulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem önerőből fog kiszabadulni.

Elképzelhető ez is, mert nagyon találékony Cassian. Egyébként vajon miért mondta Maarva, hogy a húgát felejtse el? Honnan tudja, hogy mindenki meghalt a Kenarin? Pedig az első részben az a madame azt mondta, hogy volt ott egy Kenariról származó nő. Miért kamuzott volna?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  

23 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Azt honnan lehet tudni, hogy egy évvel a Birodalom megalakulása után történt az az incidens?

Maarva mondja, hogy Clemet 13 évvel korábban kötötték fel, az Andor pedig 5 évvel jár az ep4 előtt. Vagyis annak az eseménynek 18 évvel az ep4 előtt kellett játszódnia, azaz 1 évvel az ep3 után. Nagyjából a Bad Batch első évadjának idejében.

 

2022. 10. 20. - 18:07, Ody Mandrell írta:

Vagy Luthen segítője, Kleya. :) 

Igen, valóban, ő is lehet.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 10. 22. - 18:41, Frenkie írta:

Szerintem is necces. Ha Luten keresi majd Andort akkor mit fog mondani? Ja bocs kinyírattam, mert aggódtam érted?

Ezen kívül bármit mondhat. Andor már jóval azelőtt is bajkeverő volt, hogy megismerte Raelt, szóval, ha Vel tényleg meg tudná ölni hősünket, Kleya hazudhatna róla bármit. Nem maradt meg a valagán és kinyírták a birodalmiak, vibrokést állítottak a hátába egy kocsmai bunyóban, stb. De akár azt is mondhatja, hogy eltűnt. A Galaxis hatalmas, megtalálni benne valakit, pláne, ha halott, közel lehetetlen. Megölik, aztán azt hazudnak róla, amit csak akarnak.

 

Bennem amúgy két okból merült fel az, hogy talán nem Rael akarja Cassian halálát, hanem Kleya saját szakállára cselekszik. Az első, hogy Rael piszok sok energiát ölhetett abba, hogy mindent megtudjon Cassianról. Arról az emberről, akinek a nevelőszülei szintén sokat tettek azért, hogy szinte semmit se lehessen róla tudni, ami igaz. És maga Cassian is szereti elferdíteni az igazságot. Rael mégis igaz dolgokat tudott róla. És személyesen ment el érte, kockáztatta az életét és az inkognitóját, ezzel az ügyet is. Valahogy kétlem, hogy Arvel Skeenről ennyit tudott volna, vagy ennyit tett volna azért, hogy őt beszervezze. Mindezek után egy ilyen egyszerű likvidáltatás olyan, mintha több milliót költenél azért egy ritka képre, hogy aztán tűzbe dobd, mert nem találtál neki helyet a falon. Legalább annak fel kéne merülnie, hogy visszahozzák Andort és megpróbálják tartósabban is beszervezni, ha már Rael olyan értékesnek vélte, hogy maga menjen el érte.

A másik, hogy a korábbi epizódban, amikor Rael megjegyezte Kleyának, hogy nem csak Vel, de Andor révén is eljuthatnak hozzá, nem mondott olyat vagy utalt arra, hogy ezzel a problémával kezdeni kéne valamit valamikor. Pedig Rael tudta, hogy Cassian nem fog maradni, hiszen eleve ezt ajánlotta neki: egy meló, kap 200 ezret, aztán mehet, amerre akar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Dzséjt írta:

Bennem amúgy két okból merült fel az, hogy talán nem Rael akarja Cassian halálát, hanem Kleya saját szakállára cselekszik. Az első, hogy Rael piszok sok energiát ölhetett abba, hogy mindent megtudjon Cassianról. Arról az emberről, akinek a nevelőszülei szintén sokat tettek azért, hogy szinte semmit se lehessen róla tudni, ami igaz. És maga Cassian is szereti elferdíteni az igazságot. Rael mégis igaz dolgokat tudott róla. És személyesen ment el érte, kockáztatta az életét és az inkognitóját, ezzel az ügyet is. Valahogy kétlem, hogy Arvel Skeenről ennyit tudott volna, vagy ennyit tett volna azért, hogy őt beszervezze. Mindezek után egy ilyen egyszerű likvidáltatás olyan, mintha több milliót költenél azért egy ritka képre, hogy aztán tűzbe dobd, mert nem találtál neki helyet a falon. Legalább annak fel kéne merülnie, hogy visszahozzák Andort és megpróbálják tartósabban is beszervezni, ha már Rael olyan értékesnek vélte, hogy maga menjen el érte.

A másik, hogy a korábbi epizódban, amikor Rael megjegyezte Kleyának, hogy nem csak Vel, de Andor révén is eljuthatnak hozzá, nem mondott olyat vagy utalt arra, hogy ezzel a problémával kezdeni kéne valamit valamikor. Pedig Rael tudta, hogy Cassian nem fog maradni, hiszen eleve ezt ajánlotta neki: egy meló, kap 200 ezret, aztán mehet, amerre akar.

Alapvetően egyetértek. De mégis... nem lehet, hogy csak azért viselte ennyire Cassian sorsát a szíven Rael, mert tudta, hogy szükségük van rá a 80 milliós szajréhoz? Azért az van akkora összeg, hogyha úgy ítéli meg Rael, hogy Cassian nélkül nincs esélyük, akkor érte menjen. És mivel sikerült a rablás, így utána Cassian már kiiktatható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Donát írta:

Alapvetően egyetértek. De mégis... nem lehet, hogy csak azért viselte ennyire Cassian sorsát a szíven Rael, mert tudta, hogy szükségük van rá a 80 milliós szajréhoz? Azért az van akkora összeg, hogyha úgy ítéli meg Rael, hogy Cassian nélkül nincs esélyük, akkor érte menjen. És mivel sikerült a rablás, így utána Cassian már kiiktatható.

Amíg Rael vagy Kleya nem zárja ki az egyiket, addig bármelyik lehetséges, de én mégis úgy érzem, hogy Cassianért többet tett, mint a csapat többi tagjáért. Hiszen amíg be nem szállt, csak Vel tudott Rael létezéséről, csak ő tudta, hogy ezt az egészet valaki megszervezte, és nem Vel áll a csúcson, fölötte is van még valaki. Tehát mindenki mást valaki más szervezett be, feltehetően Vel. Pedig nem csak Cassian volt kulcsfontosságú, ugyanilyen fontos volt Gorn hadnagy vagy Cinta, akinek úgy tűnik, még van más feladata is az Aldhanin, és még ő sem tudott Rael létezéséről (pedig ő egyebek mellett Vel szeretője is).

És akármennyire fontos is volt Cassian az akció sikere szempontjából, Rael biztonsága érdekében beszervezhette volna egy közvetítő, például Kleya.

A másik, hogy ha mindenképpen el akarták volna tenni láb alól, akkor azt Real már az Aldhanin közölhette volna Vellel, hogy az akció végén iktasd ki őt is.

Persze nem lehetetlen, hogy az események következményeképpen mégis úgy döntött Rael, hogy a biztonság érdekében iktassák ki, benne van a karakterben egy ilyen hátbatámadás. De az eddigiek alapján én mégis most még inkább arra hajlok, hogy ez Kleya magánakciója. A küldetés sikerrel lezárult, hát igyekszik elhárítani egy potenciális veszélyforrást anélkül, hogy ezzel terhelné a főnökét, akinek így is elég nagy felelősség nyomja a vállát. De majd kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rael biztos hosszabb távon számolt volna Cassiannal. Minden erre mutatott, még a kybert is neki adta azzal, hogy kéri majd vissza. Rael itt nagyot hibázott, mert feltétel nélkül bízott abban, hogy a férfi az ő oldalukra áll. Nekem továbbra is meredek, hogy Kleya magátol adott volna ki ilyen parancsot. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az se semmi, hogy az Andor előtti emberkét 6 hónapra ítélték, mert póráz nélkül sétáltatta a kutyáját és az valószínűleg oda pössentett vagy sz*rt valahová. Ez vajon miben sértette a Birodalom érdekeit?

 

Raelnek meg gyanúsan sok Jedi vagy valamilyen formában a Jedikhez köthető cucca van, annak ellenére, hogy ezidőtájt szinte minden dolgot, ami Jedi, törvénytelen birtokolni. A Jedi (és Sith) holokronokon túl van nála egy kyber kristály is, és nini, ott egy Jedi templomőr sisak.

qafjcyk.png

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.