Ugrás a kommentre

Chapter 23: The Spies


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nekem úgy tűnik, hogy Pellaeon nagyon várja már a főadmirális visszatértét, de még ő se tudja, hogy igazából mikor is fog visszatérni, sőt úgy gondolom, hogy még a tartózkodási helyét se tudja meghatározni. Ahogy Gideon mondta, a főadmirálisról semmi hír sincs. Nem lennék tehát meglepődve, ha esetleg nem tűnne fel a következő epizódban.

 

Jó rész volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Adná magát, hogy Palpatine-ra utal a Necromancer, de nekem úgy tűnik Gideon a saját szakállára cselekszik.

De a Necromancer az Hux projektje, nem Gideoné, ő csak "bedolgozott" a projektbe Pershing által. Egész pontosan Pershing dolgozott valamin, ami kapcsolódott a Necromancerhez, ám ezek a kutatások ugye "elvesztek, legalábbis jelenleg". Gideon a saját szakállára próbálkozik valamivel, ami független a Necromancer-projekttől, vagy esetleg annak az ő frakciójára tartozó eredményeit próbálja a saját maga hasznára fordítani, kivonva a képletből Huxot. Akárhogy is, maga a projekt Huxé, akiről tudjuk, hogy segített Snoke-nak hatalomra jutni, és minő véletlen, most pont olyan őröket küldött Gideon védelmére, amik Snoke-ot is oly nagy hatékonysággal védték. Gideon teljesen nyugodt lehet, amint megölik, a preatorianus testőrök teljes elánnal megpróbálják majd megvédeni a holttestét a gyilkosától. :evil::lol:

 

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ugye akkor mindenki azt hitte dolgozik valakinek.

Technikailag dolgozik is valakinek, Thrawn-nak. Csak nem hisz a visszatérésében, sőt talán már abban sem, hogy még él. De nekem az jött le, hogy ez az Árnyéktanács Thrawn céljait szolgálja, miközben persze a saját szektoraikban maguk önállóan ténykednek. Valószínűleg Gideon az előző évad végén azért emelte az állához a pisztoly csövét, hogy nehogy a fogságban végül elárulja az Árnyéktanácsot és így magát Thrawn-t.

Abban viszont kételkedem, hogy innét bárki is tud Palpatine-ról. Szerintem ezek azt hiszik, hogy Thrawn a fő góré.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Gideon odamondja Hux-nak, hogy a klónozás az ő szakterülete beugorhat Kylo, aki  azt veti Armitage Hux szemére, hogy talán klónhadsereget kellett volna készíteni. :D Az öreg Hux-nak ez szándékában állt? Nem olvastam az Aftermath-ot.

 

Ezzel kapcsolatban Sloane milyen rangban volt akkor a birodalmi maradványoknál? Mert ha ő volt a vezető, akkor itt miért nem ő jelent meg ezen a megbeszélésen? 

 

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

De a Necromancer az Hux projektje, nem Gideoné, ő csak "bedolgozott" a projektbe Pershing által. Egész pontosan Pershing dolgozott valamin, ami kapcsolódott a Necromancerhez, ám ezek a kutatások ugye "elvesztek, legalábbis jelenleg". Gideon a saját szakállára próbálkozik valamivel, ami független a Necromancer-projekttől, vagy esetleg annak az ő frakciójára tartozó eredményeit próbálja a saját maga hasznára fordítani, kivonva a képletből Huxot.

Vagy mint ahogy fentebb is írták, hátráltatni akarja Hux programját. Ezzel egybevághat, Gideon miért csináltatott Pershingből agyhalottat. Ezt ugye senki nem tudja a tanácsból, szóval ez tuti saját partizán akció volt. 

 

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Technikailag dolgozik is valakinek, Thrawn-nak. Csak nem hisz a visszatérésében, sőt talán már abban sem, hogy még él. De nekem az jött le, hogy ez az Árnyéktanács Thrawn céljait szolgálja, miközben persze a saját szektoraikban maguk önállóan ténykednek. Valószínűleg Gideon az előző évad végén azért emelte az állához a pisztoly csövét, hogy nehogy a fogságban végül elárulja az Árnyéktanácsot és így magát Thrawn-t.

Abban viszont kételkedem, hogy innét bárki is tud Palpatine-ról. Szerintem ezek azt hiszik, hogy Thrawn a fő góré.

Ezzel visszakerültünk a fő kérdéskörbe. Ki mit tud? Világosabban látnánk, ha többet tudnánk a Necromancer programról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Technikailag dolgozik is valakinek, Thrawn-nak. Csak nem hisz a visszatérésében, sőt talán már abban sem, hogy még él. De nekem az jött le, hogy ez az Árnyéktanács Thrawn céljait szolgálja, miközben persze a saját szektoraikban maguk önállóan ténykednek. Valószínűleg Gideon az előző évad végén azért emelte az állához a pisztoly csövét, hogy nehogy a fogságban végül elárulja az Árnyéktanácsot és így magát Thrawn-t.

Abban viszont kételkedem, hogy innét bárki is tud Palpatine-ról. Szerintem ezek azt hiszik, hogy Thrawn a fő góré.

És ki az aki tud Palpatine-ról? Thrawn? Vagy lehet még ő se? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Dzséjt írta:

Gideon teljesen nyugodt lehet, amint megölik, a preatorianus testőrök teljes elánnal megpróbálják majd megvédeni a holttestét a gyilkosától.

Mentségükre legyen mondva, teljesen váratlan esett meg Snoke halála. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 minutes ago, Ody Mandrell said:

Ezzel kapcsolatban Sloane milyen rangban volt akkor a birodalmi maradványoknál? Mert ha ő volt a vezető, akkor itt miért nem ő jelent meg ezen a megbeszélésen? 

Emlékeim szerint főadmirális volt. Amúgy az Utóhatás trilógiábaj nincs említés klónozásról. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Idézet

Bombardier kapitány, a Mandalore újáépítője. Kicsit ironikusan hangzik, de imádnám. 

Én is, és simán lehet! Már persze ha túlélik a Mandók a bolygó is megmarad. Na persze itt biztos nem lenne olyan társadalom, mint a Plaziron. :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Yoda József írta:

És ki az aki tud Palpatine-ról? Thrawn? Vagy lehet még ő se? :D

Hát az Exególon lévő pár millió szektás szinte biztos, hogy gyanít valamit az öregről. :hehe: De azt is tudjuk, hogy Thrawn segített utat találni Palpatine-nak az Ismeretlen Régiókba, szóval ki tudja, mit tud a vén kékbőrű.

 

Amúgy ez eddig teljesen okés, eddig is tudtuk, hogy Sidious több proxit használva terjesztette ki újra a hatalmát a Galaxisra, és csak a Végső Rendben lévők tudták ténylegesen, hogy visszatért. Amúgy így csinálta a PT-ben is, sok-sok proxija volt (Nute Gunray, Dooku, Grievous, a szeparatista tanács, stb.), akiken keresztül dolgozott, így a nyomok mindig ezekhez az emberekhez és szervezetekhez vezettek, nem hozzá. Arról, hogy Darth Sidious irányítja a Konföderációt, pedig nagyon-nagyon kevesen tudtak. Arról meg még kevesebben, hogy mindkét felet ő mozgatja.

Itt is lehet, hogy Sidious alatt ott van Thrawn, mint afféle next gen Dooku, és általa összerittyentette ezt az Árnyéktanácsot, ami meg az egykori Szeparastista Tanács megfelelője. Annyi különbséggel, hogy ezúttal a tanács nem tud arról, hogy Thrawn fölött is áll még valaki, mert jelenleg életbevágó, hogy senki se szerezzen tudomást Sidiousról, mivel ugye elég sérülékeny állapotban van, a Végső Rend meg még távolról sincs kész.

Bár az sem elképzelhetetlen, hogy már eleve Thrawn sem tud Sidiousról, hanem Snoke-nak dolgozik. Papíron Snoke már él, azt meg megközelítőleg sem tudjuk, hogy mikor lett az Első Rend feje.

 

45 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezzel kapcsolatban Sloane milyen rangban volt akkor a birodalmi maradványoknál? Mert ha ő volt a vezető, akkor itt miért nem ő jelent meg ezen a megbeszélésen?

Neki lehet, hogy más feladatai vannak. Főadmirálisból sem csak egy van, és mindenkinek megvan a maga dolga. Sloane lehet épp Snoke-nak dolgozik az Első Rendben, míg Thrawn Palpatine-nak gürizik a Végső Rendben, és így lesz első és végső soron minden rendben. Rendben? :D 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Thrawn és Palpatine nem voltak túl jóban korábban, nem? Mintha lett volna összezörrenésük különböző támogatott projektek körül, amiből Thrawn nem jól jött ki. Nekem jobban tetszene, ha Snoke-nak dolgozna Thrawn is, vagy inkább ha magának. :D Snoke-ot mindenképp várom ebbe a sorozatba, de szerintem az Exegol is benne lesz valamilyen formában. Viszont remélem nem a mozifilmben találkozunk velük, hanem már a TV epizódokban is! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Thrawn és Palpatine nem voltak túl jóban korábban, nem? Mintha lett volna összezörrenésük különböző támogatott projektek körül, amiből Thrawn nem jól jött ki.

A könyvek közül ugyan csak az elsőt olvastam, de a Rebels-ben nem volt ilyen. Az utolsó részben Thrawn kifejezetten tisztelettel viseltetik az Uralkodó iránt.

A projektek között ugyan voltak kavarások, de Thrawn Defender projektjét sem kaszálták el, csak halasztották a Csillagpor miatt. Ám végül azon csúszott el, hogy Pryce kormányzó szétrobbantotta a lothali üzemanyagdepót, ami megakasztotta a TIE/d gyártását. Szóval Thrawn-nak sok oka nincs haragudni Palpatine-ra.

 

Amúgy az megvan, hogy Pallaeon már a Rebels-ben is szerepelt, legalábbis a hangja? Most vettem észre (újra), az utolsó rész újranézésekor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Más. Az előző rész is eszembe jutott, hogy Bombardier lehetne majd itt az újjáépítő, aki kupolás városokat már létrehozott a Plaziron. Nagyon adná magát a lehetőség. 

És így már minden részt lefedhetünk, ami töltikének álcázta magát.

 

Nem vagyok se túl vidám, se izgatottan lelkes a rész után, amivel egyedül is maradtam rendesen. Keresem az okát. Bedepiztem. Beleéltem magam a mandik helyébe. Valahogy lehangoló a helyzet, leszámítva a Grogus személyi lépegetős részeket. Persze nem is tudtam figyelni rendesen, mert a lányomnak kellett magyaráznom. Most olvasva jöttem rá, hogy időben eltájoltam azt a nagy tisztogatást.

Gideon irritáló akár egy légy, ami folyton a kajádon landol.

A koncepció, hogy a mandikat ennyire hülyére veszik elég kiábrándító és remélem nem az armorer kovácsné az árulóspion, valahogy nem lenne értelme. Din már pedzegeti, hogy hazugságban éltek eddig, egy bazi nagy kész átverés sóban. Ez annyira életszagú, hogy már fáj.

Aztán szinte csalibogár lett a végére, pedig mintha ő látná legprecízebben a képet.

 

Thrawn könyveken nőttem fel, a film nélküli években azokban bújtam el és most végignézek egy másik idővonalat vele. Van némi „feszület” bennem, éppen szögezem magam fel rá :D (ha már nemrég volt húsvét).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több minden is mutat rá, hogy a Kovácsné a sz*ros pedig. Nem csak ebben a részben. Most beugrott, hogy az első évad végén is ő volt a legutolsó, aki ott maradt "túlélőként" a rejtekhelyükön, és zavartalanul "takarította" azt. Akkor is kicsit furcsa volt.

 

A szektája pedig a Concordián megbújva nézte végig a Purge-ot, hát ez sem vall egy hithű mandalórira, aki az igaz utat követi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Jól emlékszel. Ezért is küldi ő a Snoke mellett is strázsáló preatoriánusokat és a TIE erősítést. Kronológiailag talán ez az első alkalom, hogy látjuk az Első Rend egy képviselőjét, vagy legalábbis annak a képviselőjét, amiből az Első Rend kifejlődik. Nem lennék meglepve, ha Sloane is előkerülne egyszer csak.

 

10 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az IR-ből nem csatlakozhatott be a tanácskozásba?

 

Biztos becsatlakozhatott. Csak azért kérdeztem, mert az Operation Cinder nem arról szólt, hogy a Birodalomnak pusztulnia kell, mert nem akadályozta meg Palpatine első halálát? A kiválasztottak pedig megpattantak az IR-be létrehozni az Első Rendet. Miért jó Hux-nak, hogy tagja az Árnyékkormánynak és pláne miért segíti a maradványokat, miért nem hagyják elsorvadni végleg? Így legalább megvan a látszatja, hogy a Birodalomtól nem kell már félni.

 

10 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ki tudja? Lehet, hogy valami őrült terve van és valamiben megállapodott Gideonnal. De kicsit erőltetett a dolog, belátom. :) Ettől persze még gyanús. Miért pont oda mentek ahol Gideon főhadiszállása van? Plusz a cím is árulkodó. 

 

Mondjuk az nekem fura, hogy annyit nosztalgiázott a mandalori Műhelyen, aztán mikor lehetősége lett volna odamenni akkor meggondolta magát. Aztán lehet full véletlen is. De áruló biztos van köztük

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Több minden is mutat rá, hogy a Kovácsné a sz*ros pedig. Nem csak ebben a részben. Most beugrott, hogy az első évad végén is ő volt a legutolsó, aki ott maradt "túlélőként" a rejtekhelyükön, és zavartalanul "takarította" azt. Akkor is kicsit furcsa volt.

 

A szektája pedig a Concordián megbújva nézte végig a Purge-ot, hát ez sem vall egy hithű mandalórira, aki az igaz utat követi.

Megnéztem újra ilyen szemmel és belül egy hang: „Nooooooooooo!”:cry:

Ha így van, akkor valóban Din és Grogu lehet a kulcs ahhoz, hogy Kryze úrnő átka megtörjön és megszülessen a dala. Ez az elképzelés viszont tetszik. Nagyon is. :angel:

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Amúgy az megvan, hogy Pallaeon már a Rebels-ben is szerepelt, legalábbis a hangja? Most vettem észre (újra), az utolsó rész újranézésekor.

Igen emlékszem rá, még a részletet is láttam belőle ahol Thrawn név szerint említi.

 

2 órával ezelőtt, Szisz írta:

A koncepció, hogy a mandikat ennyire hülyére veszik elég kiábrándító és remélem nem az armorer kovácsné az árulóspion, valahogy nem lenne értelme. Din már pedzegeti, hogy hazugságban éltek eddig, egy bazi nagy kész átverés sóban.

Nem hinném, hogy hülyére vennék őket, egyszerűen ők egy ilyen nép és úgy tűnik most se képesek túllépni az árnyékukon. De az is lehet, hogy nincs itt semmi árulás és a cím kicsit megtévesztő (bár már láttam olyan képet is ahol a kovács és Gideon sisakját hasonlítják össze, amiben tényleg van egyezés....).

 

2 órával ezelőtt, Szisz írta:

Thrawn könyveken nőttem fel, a film nélküli években azokban bújtam el és most végignézek egy másik idővonalat vele. Van némi „feszület” bennem, éppen szögezem magam fel rá :D (ha már nemrég volt húsvét).

A Rebelst nem láttad? Abban nagy szerepet kapott Thrawn. :) Szóval a Legendák könyv már tényleg legenda, nem kell ráfeszülni.

 

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Több minden is mutat rá, hogy a Kovácsné a sz*ros pedig. Nem csak ebben a részben. Most beugrott, hogy az első évad végén is ő volt a legutolsó, aki ott maradt "túlélőként" a rejtekhelyükön, és zavartalanul "takarította" azt. Akkor is kicsit furcsa volt.

 

A szektája pedig a Concordián megbújva nézte végig a Purge-ot, hát ez sem vall egy hithű mandalórira, aki az igaz utat követi.

De ekkora genyó nem lehet, hogy a saját klánjából embereket küld a húsdarálóba (pl. Vizslát aki szinte a jobbkeze), ő meg lelép előtte. Egyszerűen nem nézem ki belőle.

 

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

Biztos becsatlakozhatott. Csak azért kérdeztem, mert az Operation Cinder nem arról szólt, hogy a Birodalomnak pusztulnia kell, mert nem akadályozta meg Palpatine első halálát? A kiválasztottak pedig megpattantak az IR-be létrehozni az Első Rendet. Miért jó Hux-nak, hogy tagja az Árnyékkormánynak és pláne miért segíti a maradványokat, miért nem hagyják elsorvadni végleg? Így legalább megvan a látszatja, hogy a Birodalomtól nem kell már félni.

 

Sajnos nekem erre szinte semmi rálátásom nincs hogyan zajlott, mi volt a terv, stb... Talán mintha lett volna egy képregény még a Disney korszak elején ami ezzel foglalkozott, de már ködösek az emlékeim ezzel kapcsolatban. 

 

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

Mondjuk az nekem fura, hogy annyit nosztalgiázott a mandalori Műhelyen, aztán mikor lehetősége lett volna odamenni akkor meggondolta magát. Aztán lehet full véletlen is. De áruló biztos van köztük

Így van. Felküldhetett volna mást is a hajóval, mondjuk Wovest, vagy Vizslát. Erre a csata előestéjén lelép. 

 

10 perccel korábban, Szisz írta:

Ha így van, akkor valóban Din és Grogu lehet a kulcs ahhoz, hogy Kryze úrnő átka megtörjön és megszülessen a dala. Ez az elképzelés viszont tetszik. Nagyon is. :angel:

Viszont ha ez lesz, akkor az akkorát fog ütni Din kollektív tudatán, hogy azzal a lendülettel olyan messzire dobja a sisakját, hogy utána napokig keresheti. A Fegyverkovács az alapja annak a hitnek amiben Djarin él.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Sajnos nekem erre szinte semmi rálátásom nincs hogyan zajlott, mi volt a terv, stb... Talán mintha lett volna egy képregény még a Disney korszak elején ami ezzel foglalkozott, de már ködösek az emlékeim ezzel kapcsolatban. 

Talán a Shattered Empire volt az.

És igen, volt egy olyan lépés a Contingency Planben, hogy bosszút kell állni a bolygókon. 

 

Ettől függetlenül nyilván nem váratlan hogy a birodalom egy része maradványokra bomolva fennmarad. És az is logikus hogy azok akik nem tudnak Palpi tervéről azon nem akarnak lemondani a hatalomról. 

 

Viszont Gideon szerintem tud arról hogy a Necromant miről szól. A bedolgozás miatt biztos hogy többet tud mint a többi jelenlévő, és mivel elég okos szerintem ki tudja sakkozni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is érdekes, hogy a Fegyverkovács rejteke pont a Nevarrón volt, ahol Gideon egyik bázisa is... Baromi sok kérdést vetne fel, ha ezek ketten összefogtak volna már a kezdetektől. Főleg a nő részéről érdekelnének az okok (már persze ha tényleg összefogtak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bírom, ahogy Agatha ChrisTIEt próbálunk imitálni egy virtuális szobában :lol:

Addig nem megy innen senki sehova...míg ki nem jön a következő rész.

Ki gyanús még? Ki lehet még?:hmm::glasses::para::?

 

@Ody Mandrell Hogynehogyne láttam volna a Rebelst. a fiam is nézte. Az az évad tetszett legjobban, sajnáltam is, hogy akkor van vége, amikor kezd érdekes lenni.

 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Biztos becsatlakozhatott. Csak azért kérdeztem, mert az Operation Cinder nem arról szólt, hogy a Birodalomnak pusztulnia kell, mert nem akadályozta meg Palpatine első halálát? A kiválasztottak pedig megpattantak az IR-be létrehozni az Első Rendet. Miért jó Hux-nak, hogy tagja az Árnyékkormánynak és pláne miért segíti a maradványokat, miért nem hagyják elsorvadni végleg? Így legalább megvan a látszatja, hogy a Birodalomtól nem kell már félni.

Igen, a Hamu-hadművelet erről szólt, de annak most már 4-5 éve vége. És amint az lezárult, elkezdődött az új Birodalom felépítése. Ennek rengeteg ága van. Olyan, mint egy fa, aminek a gyökere Palpatine, a törzse az Exegol, az ágai meg sok-sok külöböző, egymással összekapcsolódó vagy egymásról ne is tudó szervezet vagy egyén. A Végső Rend, az Első Rend, a Jinata Security, az itt megismert Árnyéktanács, az olyan bűnszervezetek, mint Gorian Shand kalózbandája vagy Kragan Gorr kalózai (a Harcimadarak), de ide tartoznak az olyan illegális privát haderők is, mint az Amaxine harcosok. És persze különböző politikusok, akikből később létrejönnek a Centristák a Szenátusban, és így tovább. Sidious az endori csata és a Hosnian-kataklizma közti harminc évben rengeteg féle módon fertőzte az új Köztársaságot, szerzett hatalmat kalózok vagy hadurak segítségével a Peremvidéken, a Köztársaság határain kívül - és így tett szert forrásra olyan dolgok megvalósítására, mint a Xystonok és a Csillagpusztító felépítése vagy éppen az Első és a Végső Rend rohamosztagos légióinak kialakítása.

Ez az Árnyéktanács, ami már nem ugyanaz az Árnyéktanács, mint ami az Utóhatásban szerepelt, vagy legalábbis úgy tudjuk, mert sok résztvevőnek még nincs neve, tehát könnyen lehet, hogy Borrum tábornok is itt van Hux mellett az első Árnyéktanácsból (Randd admirálist viszont kizárnám, mivel a holoalakok között nem láttam kopasz fekete fickót). Szóval szerintem ez most a helyzet: Sidious azokból az egykori birodalmi tisztekből, akiket méltónak talált arra, hogy továbbra is őt szolgálják (ezeket ugye anno maga válogatta ki, és hagyta meg nekik, hogy a Hamu-hadművelet kezdetén induljanak meg az Ismeretlen Régiók felé) felállított egy második Árnyéktanácsot, amelynek élére a néha Rax tanácsos helyére Thrawn főadmirálist állította (hogy most közvetlen ő, vagy Snoke-on keresztül, az lényegtelen, mindenképpen Sidious a vezér, max van még egy plusz ütközőpont közte és az Árnyéktanács között).

És mindezt azért, hogy birodalmi kontrol alatt tarthasson más szervezeteket és egyéneket, amik bedolgoznak a neki, illetve életben tartsák a Birodalom tüzét, szállítsák az élettelen és élő nyersanyagokat az Ismeretlen Régókban épülő haderő számára, továbbá folytassanak különböző projekteket, mint ez a Nekromanta-program, vagy a Jinata Sexurity által futtatott Ferltámadás-projekt. Hmm...

 

Ez érdekes. A Jinata Feltámadás (Resurrection) projektje (aminek Brendol Hux volt az alapítója, és a fia a parancsnoka) arról szólt, hogy gyerekeket raboltak el az Első Rend (és valószínűleg a Végső Rend) rohamosztagosainak, és egyáltalán nem volt köze Sidious feltámadásához, vagy a klónozáshoz. Eddig nem is volt olyan infó, hogy a Huxok kifejezetten foglalkoztak volna klónozással, éppen ellenkezőleg, ők abban látták a rohamosztagosok jövőjét, hogy gyerekkortól elkezdték kimosni az emberek agyát és az Első Rend hűségére kondícionálták őket (bár a sikerességi rátát láttuk az ST-ben). Persze ettől még lehet, hogy Brendol próbálkozott más módszerekkel is (az Első Rendben eltöltött közel harminc évéről viszonylag keveset tudunk), ugyanakkor mivel a név (Feltámadás) ott is megtévesztő, lehet, hogy a Nekromanta sem Sidiousra vagy Snoke-ra, hanem a rohamosztagosok valamilyen fejlesztésére utal. Hiszen a Feltámasztás és a Nekromanta közel azonos jelentéssel bír, mindkettő a halottak életre keltését jelenti.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Szisz írta:

Ki gyanús még? Ki lehet még?:hmm::glasses::para::?

Axe Woves. Ő repült ki a nyíláson segítségért. Mondjuk azt már nehezebb megmondani miként akart segítséget hívni űrhajó nélkül. Szóval ő lehet a másik jelöltem. :) Az lesz a szép amikor kiderül, hogy nincs áruló a mandik között. :D 

 

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

Igen, a Hamu-hadművelet erről szólt, de annak most már 4-5 éve vége. És amint az lezárult, elkezdődött az új Birodalom felépítése. Ennek rengeteg ága van. Olyan, mint egy fa, aminek a gyökere Palpatine, a törzse az Exegol, az ágai meg sok-sok külöböző, egymással összekapcsolódó vagy egymásról ne is tudó szervezet vagy egyén. A Végső Rend, az Első Rend, a Jinata Security, az itt megismert Árnyéktanács, az olyan bűnszervezetek, mint Gorian Shand kalózbandája vagy Kragan Gorr kalózai (a Harcimadarak), de ide tartoznak az olyan illegális privát haderők is, mint az Amaxine harcosok. És persze különböző politikusok, akikből később létrejönnek a Centristák a Szenátusban, és így tovább. Sidious az endori csata és a Hosnian-kataklizma közti harminc évben rengeteg féle módon fertőzte az új Köztársaságot, szerzett hatalmat kalózok vagy hadurak segítségével a Peremvidéken, a Köztársaság határain kívül - és így tett szert forrásra olyan dolgok megvalósítására, mint a Xystonok és a Csillagpusztító felépítése vagy éppen az Első és a Végső Rend rohamosztagos légióinak kialakítása.

Ez az Árnyéktanács, ami már nem ugyanaz az Árnyéktanács, mint ami az Utóhatásban szerepelt, vagy legalábbis úgy tudjuk, mert sok résztvevőnek még nincs neve, tehát könnyen lehet, hogy Borrum tábornok is itt van Hux mellett az első Árnyéktanácsból (Randd admirálist viszont kizárnám, mivel a holoalakok között nem láttam kopasz fekete fickót). Szóval szerintem ez most a helyzet: Sidious azokból az egykori birodalmi tisztekből, akiket méltónak talált arra, hogy továbbra is őt szolgálják (ezeket ugye anno maga válogatta ki, és hagyta meg nekik, hogy a Hamu-hadművelet kezdetén induljanak meg az Ismeretlen Régiók felé) felállított egy második Árnyéktanácsot, amelynek élére a néha Rax tanácsos helyére Thrawn főadmirálist állította (hogy most közvetlen ő, vagy Snoke-on keresztül, az lényegtelen, mindenképpen Sidious a vezér, max van még egy plusz ütközőpont közte és az Árnyéktanács között).

És mindezt azért, hogy birodalmi kontrol alatt tarthasson más szervezeteket és egyéneket, amik bedolgoznak a neki, illetve életben tartsák a Birodalom tüzét, szállítsák az élettelen és élő nyersanyagokat az Ismeretlen Régókban épülő haderő számára, továbbá folytassanak különböző projekteket, mint ez a Nekromanta-program, vagy a Jinata Sexurity által futtatott Ferltámadás-projekt.

Gyakorlatilag megfordultak a szerepek. Most a birodalmi maradványok a lázadók, és az ÚK az új államhatalom. :D Érdekes lesz összevetni a két szervezet underground működését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Több minden is mutat rá, hogy a Kovácsné a sz*ros pedig. Nem csak ebben a részben. Most beugrott, hogy az első évad végén is ő volt a legutolsó, aki ott maradt "túlélőként" a rejtekhelyükön, és zavartalanul "takarította" azt. Akkor is kicsit furcsa volt.

Nekem meg akkor vált igazán gyanússá, amikor eme jelenet után segítséget nyújtott Djarinéknak az őket üldötő birodalmiakkal szemben, majd miután totál egyedül maradt és befutottak Gideon katonái, ahelyett, hogy megmondta, merre ment a moff által olyannyira vágyott társaság, inkább agyonverte mindet, megakadályozva ezzel azt, hogy Dinék egy osztag rohamosztagos és a lávafolyó között essenek csapdába. Itt már éreztem, hogy a Fegyverkovács maximálisan hű cinkostársa Gideon moffnak. Hiszen minden jó bajtárs segíti a társa ellenségeit és öldösi a koma katonáit, hátráltatva, hovatovább ellehetetlenítve ezzel annak terveit. :death:

 

De most komolyan, miért a Fegyverkovács?

- Sokszor segített a Gideon elleni harcban, és ezek nem csak látszatsegítségek voltak.

- Majdhogy nem gyerekkora óta mentorálja Dint, jó tanácsokkal látja el.

- Szárnyai alá vette Bo-Katant, pedig pont ő az, aki rettenetesen el tudta volna lehetetetleníteni a nőt.

- Akkor is birodalmiakat gyepál, amikor senki sem látja és tevőlegesen is keresztbe tett már párszor Gideonnak.

- Végtelenül lojális a kultuszához.

- Semmit sem nyerne, ha a Birodalom oldalára állna, hiszen ő vallási fanatikus, nem vágyik uralkodásra, se pénzre. A Birodalom meg épp az ő vallását igyekszik eltörölni a Galaxis színéről.

 

Ellenben ott van Axe Woves:

- Bizonyítottan hajlamos az árulásra, hiszen elárulta Bo-Katant.

- Bizonyítottan van benne hatalomvágy, hiszen ő állt az elorzott flotta élére.

- Magasról tojik Mandalore-ra, hiszen amint a kezébe került a flotta, inkább bérkatona lett. A pénz előrébb van nála, mint a hazája.

- Szemben áll Bo-Katannal.

- Képtelen uralkodni az indulatain és látványosan rühelli az új társait.

- A harc első perceiben megragadta az alkalmat arra, hogy "erősítés hívás" ürügyén elmeneküljön a csatából, és azóta sem láttuk se őt, se az erősítést. Eleve az, hogy "megpróbál eljutni a flottához" kicsit fura, hiszen csak háti rakétája van.

- Mivel a pénz és a hatalom is motiválja, a Birodalom mindkettőt megadhatja neki.

 

Mindezek tükrében hogyan lehet a Fegyverkovács gyanúsabb, mint Axe? 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen, ez így nekem megfelelőbb lenne. Mondjuk Axe Woves-t kedvelem, de inkább el tudnám fogadni árulóként, mint a Fegyverkovácsot (remélem egyszer megtudjuk a nevét). Az is lehet, hogy a készítők direkt tették gyanússá a nőt azzal, hogy kivették a csatából. A sok fan tudjon min rágódni. :D Ez mindig is az SW sajátja volt, és ezt (is) imádom benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csak azért akarják annyira, mert sokan a hiperszupermegagiganagy fordulatra áhítoznak, és ez elvakítja őket. Ha ezt a fordulatfüggés alkotta szemellenzőt levesszük, láthatjuk, hogy a Fegyverkovácsban nincs semmi gyanús. A távozása teljesen jól indokolt. Miért cibáljanak magukkal harcképtelen sérülteket, ráadásul haldokló sérülteket egy veszélyes terepen, ha elvihetik őket egy biztonságos, jól felszerelt gyengélkedővel bíró, az életveszélyes területtől távoli űrhajóra? Ez nem gyanús, ez logikus, és bármilyen felelős vezető így cselekedett volna. Bo-Katan sem véletlen bólint rá.

Ha kilökte volna a sebesülteket az űrbe menet közben, vagy teljesen egyedül akart volna elmenni valami mondvacsinált ürüggyel, az gyanús lenne. De nekem nem gyanús az, hogy az a nő, aki mindig is nagy figyelmet fordított a mandikra, a szívén viseli a sorsukat, az most is törődik a népe sérült, haldokló tagjaival és próbálja nekik megadni a legjobb ellátást. Még az általa kitaszított Dinnek is segítséget nyújtott a tanácsaival, na nehogy már ne akarja biztonságba helyezni a lába előtt fájdalmasan gyögdécselve haldokló mandikat.

Szóval a távozása nem volt indokolatlan, a viselkedése nem volt a megismert karakterétől eltérő. És mégis ő a gyanúsabb, mint Axe Woves, aki háti rakétával akar elrepülni az űrben lévő flottához, hogy erősítést kérjen. Hát most komolyan... :lol2:

 

Ha a Fegyverkovács lesz az áruló, az szerintem egy iszonyú béna írói húzás lenne, hiszen az elmúlt három évadban egyáltalán nem alapozták ezt meg. Ez olyan lenne, mintha Darth Sidious Jediként támadt volna fel. A csaj minden tette Gideon hátráltatását és a népe felemelkedését szolgálta. Szóval akkor mi, ő egy olyan áruló, aki olyan jól leplezi, hogy áruló, hogy technikailag nem is az? És mit nyerne ezzel?

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem csak azért akarják annyira, mert sokan a hiperszupermegagiganagy fordulatra áhítoznak, és ez elvakítja őket. Ha ezt a fordulatfüggés alkotta szemellenzőt levesszük, láthatjuk, hogy a Fegyverkovácsban nincs semmi gyanús. A távozása teljesen jól indokolt. Miért cibáljanak magukkal harcképtelen sérülteket, ráadásul haldokló sérülteket egy veszélyes terepen, ha elvihetik őket egy biztonságos, jól felszerelt gyengélkedővel bíró, az életveszélyes területtől távoli űrhajóra? Ez nem gyanús, ez logikus, és bármilyen felelős vezető így cselekedett volna. Bo-Katan sem véletlen bólint rá.

Ha kilökte volna a sebesülteket az űrbe menet közben, vagy teljesen egyedül akart volna elmenni valami mondvacsinált ürüggyel, az gyanús lenne. De nekem nem gyanús az, hogy az a nő, aki mindig is nagy figyelmet fordított a mandikra, a szívén viseli a sorsukat, az most is törődik a népe sérült, haldokló tagjaival és próbálja nekik megadni a legjobb ellátást. Még az általa kitaszított Dinnek is segítséget nyújtott a tanácsaival, na nehogy már ne akarja biztonságba helyezni a lába előtt fájdalmasan gyögdécselve haldokló mandikat.

Szóval a távozása nem volt indokolatlan, a viselkedése nem volt a megismert karakterétől eltérő.

Ok, de ebben tényleg az a fura, hogy a cél előtt pár méterrel ő inkább felviszi a hajóra sebesülteket, amire egy átlagbéla is képes lett volna. :) Ráadásul amilyen áhítattal beszélt a kohóról, olyan lendülettel hagyta ott a csapatot betegszállítóvá változva. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is gyanús hogy Gideon az egész bolygót lebombázta kétszer, de nem gondolt a holdra? Az is gyanús, hogy a Kovács csapata pont azon a Nevarron van, ahol Gideon is rejtegeti a dolgait. 

 

Lehet hogy a Kovács kötött valami paktumot Gideonnal, aki a markában tartja őt. Én még el tudom képzelni ezt a fordulatot ha kapunk plusz infót a Kovács múltja kapcsán. Igaz én Bo Katant is el tudtam képzelni és abból se lett semmi. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.