Ugrás a kommentre

Chapter 23: The Spies


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

OMG

A fegyverkovacs egészen eddig a saját pecsenyejet sütötte volna? Gyanúsan sokat mutattak, ahogyan a gauntlet visszatér az űrbe

disney+ nyitokep az epizód kapcsán:

IMG_20230413_131948.jpg

 

 

Ez lehet akár félrevezetés is, nekem mindenképpen csalódás lenne, ha kiderül,hogy O az informátor. Számítok egy Judasra, de az 1-3. Részek alapján inkább Pazra tippeltek volna

 

Viszont kiváló plot twist, hogy Bo és brigadja a halálba tart, míg O a flotta vezérévé nőhetné ki magát ezek után.

 

Paz halála 

 

Soha nem gondoltam, hogy egy "arctalan" szereplő halala ilyen hatással lesz ram.Végtelenül szomorú jelenet volt, gyakorlatilag kivégzés. A guardok felkészültek voltak, először a jetpackot boktek át, tudták, ki ellen harcolnak.

Nekem kicsit zavaró volt hogy se a madarak nem csiripeltek Din foglyul ejtesenel,sem a részben előbb bemutatott jetpackes faltoro kos taktika sem került elő Paz nal.

Illetve a jelenetnel elsőre azt hittem, le tudta szùrni legalábbis egyikojuket, de csak elkapta a torkát  az előző vágásnal még nála volt a vibropenge

A guardok fegyvere nagyon érdekelne, miből készült, beskar a lila fenyenergia bizbasszal ,válsz erre Vizsla sem számított.

De úgy vitte a beskart, hogy csak na

Gyanítom, ez a felsobbrenduseguket is hivatott bemutatni.

Kicsit kusza voltam, most csak ennyi fért bele.

Ez az igaz Út!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Donát írta:

Az is gyanús hogy Gideon az egész bolygót lebombázta kétszer, de nem gondolt a holdra? Az is gyanús, hogy a Kovács csapata pont azon a Nevarron van, ahol Gideon is rejtegeti a dolgait. 

 

Lehet hogy a Kovács kötött valami paktumot Gideonnal, aki a markában tartja őt. Én még el tudom képzelni ezt a fordulatot ha kapunk plusz infót a Kovács múltja kapcsán. Igaz én Bo Katant is el tudtam képzelni és abból se lett semmi. :D

Viszont a Nevarron szétverte a birodalmiakat, pedig ha áruló nem lett volna oka erre. Mondjuk erre lehet magyarázat, hogy ezután került valahogy kapcsolatba Gideonnal. 

 

10 perccel korábban, BADam013 írta:

sem a részben előbb bemutatott jetpackes faltoro kos taktika sem került elő Paz nal.

Megsérült a rakétája. Úgy járt, mint Jango Fett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ok, de ebben tényleg az a fura, hogy a cél előtt pár méterrel ő inkább felviszi a hajóra sebesülteket, amire egy átlagbéla is képes lett volna. :) Ráadásul amilyen áhítattal beszélt a kohóról, olyan lendülettel hagyta ott a csapatot betegszállítóvá változva. :D 

Nekem ebből ez jön le:

- Példamutató vezető, aki a kulimunkát is bevállalja azért, hogy biztos legyen a sajátjai biztonságba helyezése felől. Ráadásul miért küldjön el egy lőfegyveres emberkét maga helyett, amikor neki csak kalapácsai vannak? Lényegében fegyvertelenül ment Dinékkel. Szóval taktikai szempontból még ő is a tökéletes választás, hiszen sokkal kevesebb haszna van a közelharci eszközeinek ott, mint a lőfegyveres társainak. Szóval oly mértékben elárulta társait, hogy mint a csapat leggyengébb láncszeme, távozott. Hogy dögölne meg! :P 

- Nem helyez élettelen tárgyakat a haldokló emberek elé, ennyire azért nem elvakult vallási fanatikus. A kohót, ha beveszik a bolygót, bármikor megnézheti. Azok az emberek másnapra meghalhatnak, de ha valami rajtuk üt, már a következő órában. És milyen igaza volt, milyen előrelátásról tett tanúbizonyságot. Ha azok a mozogni is alig tudó vagy egyenesen képtelen emberkék ott lettek volna, amikor az a toronymagas dög szétzúzta a hajót, mind meghal. A nagy áruló hadjáratában már megint mandi életeket mentett, a mocskos rohadék. :D 

 

  

5 perccel korábban, Donát írta:

Az is gyanús hogy Gideon az egész bolygót lebombázta kétszer, de nem gondolt a holdra? Az is gyanús, hogy a Kovács csapata pont azon a Nevarron van, ahol Gideon is rejtegeti a dolgait.

Nekem az is gyanús, hogy ugyanabban a Galaxisban vannak, amiben Palpatine feltámadt. Ergo Paz Vizsla valójában Snoke árruhában, és azért van olyan ramaty állapotban az ep7-8-ban, mert elfelejtett szólni a preatorianusoknak, akik most jól megböködték. Összeállt a kép! :lol:

Gideonnak az egész Peremvidéken vannak elrejtve cuccai, nehéz leszállni egy olyan bolygón, ahol nincs valami érdekeltsége. Ott a második évad, Din felvesz egy random békát a Tatooine-on, akit egyből egy olyan bolygóra visz, ahol Gideon fegyverekkel seftel. Aztán meg Ahsokát egy olyan bolygón leli meg, ahol Thrawn főnökének egy másik embere parádézik, szóval közvetett módon a Corvusnak is van köze Gideonhoz. Kicsit úgy tűnik, hogy ha eldobsz egy követ a Peremvidéken, az jó eséllyel valami olyat talál el, aminek köze van Gideonhoz. :) 

  

14 perccel korábban, Donát írta:

Az is gyanús hogy Gideon az egész bolygót lebombázta kétszer, de nem gondolt a holdra?

Kétszer? Csak egyszer, nem? :hmm:

A főerők a Mandalore-on voltak, ott folytak a harcok, ott élt a nép maga. A mandi nép csak igen kis hányada élt kolóniákon, a Concordián sem volt nagy népesség. Mandalore teli van nagyvárosokkal, katonai bázisokkal, gyárakkal, bányákkal, ott van a népesség legnagyobb hányada, a teljes ipara, minden. A Concordián van néhány bánya és kisebb falvak. Oda elég egy légiónyi rohamosztagos és csocsi. Semmi sem indokolja, hogy egyszer is tükörré kelljen bombázni. De, ha ez kardinális kérdés, akkor feszegessük, hogy miért nem bombázták tükörré a rendszer többi bolygóját is, például a Kalevalát? Elfelejtették a majdnem néptelen holdat, de elfelejtették a bolygó uralkodójának világát is, rajta a kastélyával?

Egyszerűen nem volt oka a Birodalomnak beszántani az egész rendszert, vagy az egész szekort. A katonai és politikai erőket szétverték, az ipart felszámolták, a népesség nagy hányadát kiirtották. amikor lebombázták Mandalore-t. A mandalore-i civilizáció fenntarthatatlanná vált, ilyesformán megszűnt létezni. A kevés túlélő meg széthúzott, mi több, Bo-Katan második évadban elhangzott szavai alapján ezt a széthúzást a Birodalo is táplálta, szóval nagy esély volt rá, hogy előbb-utóbb vagy elenyésznek, vagy más népek/társadalmak részévé válnak, és lényegében ugyanúgy elenyésznek. Perzse a Birodalom akkoriban még nyilván nem számolt azzal az aprósággal, hogy az Endornál gigantikus zakót kapnak, a Jakkunál meg végleg szétverik őket, majd előmászik egy Din Djarin a csatornából, így a mandalore nép, ahogy a lasat, esélyt kap az újra felemelkedésre. De még így is nagyon rezeg a léc alattuk, hiszen, ha nem képesek tartósan összefogni és legalább egy generáción át csak az újjáépítéssel foglalkozni, akkor cseszhetik.

  • Nagyon tetszik 1
  • Szomorú 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

- Példamutató vezető, aki a kulimunkát is bevállalja azért, hogy biztos legyen a sajátjai biztonságba helyezése felől. Ráadásul miért küldjön el egy lőfegyveres emberkét maga helyett, amikor neki csak kalapácsai vannak? Lényegében fegyvertelenül ment Dinékkel. Szóval taktikai szempontból még ő is a tökéletes választás, hiszen sokkal kevesebb haszna van a közelharci eszközeinek ott, mint a lőfegyveres társainak. Szóval oly mértékben elárulta társait, hogy mint a csapat leggyengébb láncszeme, távozott. Hogy dögölne meg! :P 

De miért tartott egyáltalán a csapattal ha semmi haszna nem volt? Ha nem találkoznak ezekkel a túlélőkkel akkor hogy harcol? Nem hiszem, hogy ő az áruló de ezekbe könnyen bele lehet kötni. 

 

16 perccel korábban, Dzséjt írta:

Kétszer? Csak egyszer, nem? :hmm:

Kétszer, ezt az egyik túlélő meséli el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Viszont a Nevarron szétverte a birodalmiakat, pedig ha áruló nem lett volna oka erre.

Elterelés. Vagy lehet olyan kettős ügynök is, aki közvetlen Gideonnak dolgozik, és mezei rohamosztagosok nincsenek tisztában ezzel. És úgymond meg van neki "engedve", hogy szétverje őket, ha a helyzet megkívánja. Ahogy Gideon mondaná, "secrets are my stock-in-trade" :D

 

Ok, ez lehet nagyon erőltetett :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Viszont a Nevarron szétverte a birodalmiakat, pedig ha áruló nem lett volna oka erre. Mondjuk erre lehet magyarázat, hogy ezután került valahogy kapcsolatba Gideonnal. 

 

Megsérült a rakétája. Úgy járt, mint Jango Fett.

Erre ertettem, hogy elsőre a jetpackjet tették használhatatlanná a guardok, de ha előtte sérült meg, azt a konnyeimtol nem láttam/vettem eszre :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De miért tartott egyáltalán a csapattal ha semmi haszna nem volt? Ha nem találkoznak ezekkel a túlélőkkel akkor hogy harcol? Nem hiszem, hogy ő az áruló de ezekbe könnyen bele lehet kötni. 

Pont azért, mert eléggé vallási fanatikus ahhoz, hogy kockáztassa a saját életét a kohók megnézéséért. Ha nem találkoznak, akkor elmegy ő is barlangászni, aztán harcol, ha tud, ha nem tud, akkor meg szerintem elég képzett ahhoz, hogy ne legyen láb alatt. Vagy meghal. De találkozott ezekkel a sérültekkel, és imigyen talált egy olyan dolgot, amiben ő is hasznos lehet, mi több, a leglogikusabb választás ő volt. Most küldte volna vissza a nehézpáncélos, nehézfegyveres Paz Vizslát? Vagy a magasan a legjobb harcosukat, Din Dijarint? Wolvest vagy Kostát, akik jó eséllyel nem is hallgattak volna rá?

Ő volt a legjobb választás, hiszen harcban neki lett volna a legkevesebb haszna, és lényegében csak bámészkodni ment. De ez is egy jó jellemrajz: nem annyira elvakult, hogy életeket vagy a céljaikat a saját vallási áhítata elé helyezze. És jó taktikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, BADam013 írta:

Erre ertettem, hogy elsőre a jetpackjet tették használhatatlanná a guardok, de ha előtte sérült meg, azt a konnyeimtol nem láttam/vettem eszre :(

Előtte már párszor eltalálták a támadók, szikrázott is. Szóval mire a pretoriánus őrök odaértek, már használhatatlan volt. :( 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nekem gyanúsak a vitorlással megjelenő Mandok?

Ők vitték oda a csoportot, ők mondták, hogy megmutatják hol van, majd odaérés után szinte egyből megjelentek Gideon harcosai.

 

Lehet csak beleerőltetem, de a többes szám is stimmel esetükben. És nem tartom elrugaszkodottabbnak mint a Kovács árulását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Előtte már párszor eltalálták a támadók, szikrázott is. Szóval mire a pretoriánus őrök odaértek, már használhatatlan volt. :( 

 

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Előtte már párszor eltalálták a támadók, szikrázott is. Szóval mire a pretoriánus őrök odaértek, már használhatatlan volt.

 

 

Köszi, ez elkerülte a figyelmemmajd a mai ujrazas után okosabb leszek, reggel csak Paz halálát néztem vissza

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 minutes ago, Galen Malek89 said:

Csak nekem gyanúsak a vitorlással megjelenő Mandok?

Ők vitték oda a csoportot, ők mondták, hogy megmutatják hol van, majd odaérés után szinte egyből megjelentek Gideon harcosai.

 

Lehet csak beleerőltetem, de a többes szám is stimmel esetükben. És nem tartom elrugaszkodottabbnak mint a Kovács árulását.

Bele lehet magyarázni, és még logikusabb is mint a Fegyverkovács. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy nem lesz itt senki áruló. Logikus az is, hogy Gideon a legértékesebb Mandi helyre építette a bázisát, mint ahogy az is, miért oda mentek Bo-Katanék. Nem is lenne itt semmi gond, ha a cím nem lenne többesszámban. :D Ennek hiányában szerintem senkiben nem merülne fel, hogy itt a mandik részéről árulás történt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy a Fegyverkovácst a harmadik évad eseményei előtt elkapták és megtörték és emiatt a Birodalmiak kezére játszik. Az biztos, hogy a személyisége annyiból hirtelen eléggé megváltozott, hogy korábban csak az igaz út számitott most meg már Bo Katan is simán beállhatott közéjük, sőt rögtön meg lett téve vezetőnek és a sisakot is levehette. 

 

Annyiból nem bánnám az átállását hogy eddig főleg rajta múlt Bo Katan előretörése ami eddig nekem kicsit erőltetettnek tűnt, mert az hogy a Fegyverkovács ennyire hype-olja nekem eléggé a semmiből jött. De ha azaz indok hogy Bo Katan segítségével sikerült több mandalori klánt összeverbuválni és azokat igy fel lehetett szolgálni a Birodalomnak, akkor annak akár lehet értelme. Bár lehet ha jobban végig gondolnám jelentről jelentre mégse lenne értelme de most igy hirtelen felszinesen belegondolva nekem oké :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Vagy nem lesz itt senki áruló. Logikus az is, hogy Gideon a legértékesebb Mandi helyre építette a bázisát, mint ahogy az is, miért oda mentek Bo-Katanék. Nem is lenne itt semmi gond, ha a cím nem lenne többesszámban. :D Ennek hiányában szerintem senkiben nem merülne fel, hogy itt a mandik részéről árulás történt. 

Lehet csak elb*szták a címet vagy az intrót, és nincs több kém :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Logikus az is, hogy Gideon a legértékesebb Mandi helyre építette a bázisát, mint ahogy az is, miért oda mentek Bo-Katanék.

Ez nagyon igaz. Hőseink eleve a nagy kohóba tartottak, Gideon meg hol a pékben gyártana beskar páncélokat a kis privát hadseregéhez, ha nem ott, ahol anno a mandik is gyártották a páncéljaikat? Szóval akkor is így alakultak volna a dolgok, ha a mandomax csapatban nem futnak bele. Meg eleve, tőlük is haltak meg a rajtaütés során. Ha Gideonnal lennének, őket miért gyilkolnák a birodalmiak, vagy ők miért nem teszik ezt szóvá, esetleg fordulnak a csapda felfedésének pillanatában Bo-Katan ellen? Semmi értelme, szóval így őket is ki lehetne zárni.

 

Szerintem Axe Woves a legkézenfekvőbb, ha csak a készítők nem gondolkodtak kicsit elvontabban, és nem az Árnyéktanácsra gondoltak, akik Gideonhoz hasonlóan lehetnek embereik az új köztársasági vezetésben, illetve mivel némelyikük vagy éppen mindegyikük a Galaxis ismert régióiban tanyázik, maguk is tudják jelenteni a rejtőzködő Sith-eknek, hogy mi történik az új Köztársaságban. Elvont módon, de maguk is kémek, akik infókat gyűjtenek, szabotálnak, hátráltatnak.

 

Amúgy nekem Grogu a gyanús. Kapott egy testet, újra tud kommunikálni, is minő véletlen, nem sokkal később mindenki csapdába esik. Ráadásul pont azon a bolygón kapta a testet, ahol egykor birodalmi bázis volt, és ezt a testet anno Gideon emberei küldték rá. Minden összevág! És még Dint sem próbálja a végén megmenteni. Roppant gyanús viselkedés. De amúgy is, mindenki gyanús. Még Din Dijarin is, mert az anyja úristenit, hát már megint volt rajta sisak. :hehe:

 

3 órával ezelőtt, BADam013 írta:

Gyanúsan sokat mutattak, ahogyan a gauntlet visszatér az űrbe

disney+ nyitokep az epizód kapcsán

A Disney+ előképeket azért ne keverjük ide még vicc szintjén se, mert abszolút randomok. A The Pirate című epizódnál Grogu van a képen, akkor ő a kalóz? Vagy a Hitehagyott? Kuiil a Gyermek? :) 

 

5 perccel korábban, Bomarr írta:

Lehet hogy a Fegyverkovácst a harmadik évad eseményei előtt elkapták és megtörték és emiatt a Birodalmiak kezére játszik. Az biztos, hogy a személyisége annyiból hirtelen eléggé megváltozott, hogy korábban csak az igaz út számitott most meg már Bo Katan is simán beállhatott közéjük, sőt rögtön meg lett téve vezetőnek és a sisakot is levehette. 

Ami nekem inkább karakterfejlődésnek tűnik. Miután az egész szektáját két főre redukálták a Nevarrón a birodalmiak és hátramaradt, hogy foglalkozzon a holtakkal (ami azért elég nagy lelki teher lehetett), beláthatta, hogy az az út, amin addig jártak, nem járható út, mert a kihalásba vezet. Bo-Katant meg csak azután fogadta be, hogy a vallása szabályai szerint Lady Kryze megtisztult. Ha Bo-Katan a pancsikolás után lekapta volna a sisakot, nem lett volna ilyen elnéző, de a nő tartotta magát az Őrzők Gyermekeinek szabályaihoz. Elég furán vette volna ki magát, ha Din befogadja, de Bo-Katant, aki teljesítette ugyanazokat a feltételeket, elhatja.

A hype-olás meg csak azután kezdődött, hogy Kryze végig tartotta magát a Fegyverkovács szabályaihoz, segített a lelenc megmentésében (ami nélküle nem ment volna), majd elmesélte a mythoszaurusz sztoriját, ami a Fegyverkovács vallásának szerves része és a próféciájában ő maga hisz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

 

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az lesz a szép amikor kiderül, hogy nincs áruló a mandik között. :D 

 

Nincs. Vagy, ha van, akkor a felszínes kódorgó MandoMaxek közt is lehet. Ők mutatják az utat. 

 

A kémek cím utalhat arra is, ami az árnyéktanácsban elhangzott, hogy mindenütt vannak hívek, tehát kémek is. 

 

Valóban, most a Birodalom a lázadás, a kocka forog ide-oda. :)

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, BADam013 írta:

Gyanúsan sokat mutattak, ahogyan a gauntlet visszatér az űrbe

disney+ nyitokep az epizód kapcsán:

 

 

 

Jah lehet nincsenek kémek, vagy tényleg az Árnyéktanácsra értették.

Én a mandomax csapatot legalább annyira potenciális kémeknek tudom látni, mint a Kovácst. Meglátjuk.

 

Amikor a Gauntlet visszatért az űrbe, és kitartottan mutatták, én ott vártam, hogy megjelennek Birodalmi cirkálók, TIE-k, olyan Rouge One-san ahogy megjelentek a Scarifnál. Ez volt az első ami eszembe jutott.

A másik meg, hogy mire kijut a légkörből az űrbe a Gauntlet, arra ér ki, hogy már a Mando flotta elpusztult, és füstölgő, darabokban eső gépeket talál ott.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 minutes ago, Galen Malek89 said:

 

Jah lehet nincsenek kémek, vagy tényleg az Árnyéktanácsra értették.

Én a mandomax csapatot legalább annyira potenciális kémeknek tudom látni, mint a Kovácst. Meglátjuk.

 

Amikor a Gauntlet visszatért az űrbe, és kitartottan mutatták, én ott vártam, hogy megjelennek Birodalmi cirkálók, TIE-k, olyan Rouge One-san ahogy megjelentek a Scarifnál. Ez volt az első ami eszembe jutott.

A másik meg, hogy mire kijut a légkörből az űrbe a Gauntlet, arra ér ki, hogy már a Mando flotta elpusztult, és füstölgő, darabokban eső gépeket talál ott.

 

Én is ebben a hitben voltam, elég feszült is volt az a jelenet nekem amikor néztem az epizódot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt megfigyeltétek, hogy Palleon finom biccentese után egyezik csak bele Hux Gideon kérésének teljesítésébe?

 

Érdekes hogy Thrawn távollétében is mekkora hatalom összpontosul Palleonék kezében. Ez alapján tuti, hogy Thrawn valahogy képben van és bizonyos fokig tud az Első Rend - Végső Rend tervekről. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.