Ugrás a kommentre

Chapter 23: The Spies


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

19 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akkor ennyit a sárkányokon repülésről...

 

@Szisz szerintem már túlbonyolítjuk, a jelek szerteágazóak. :D

Nem én. Itt is előkerült Maul a tüskés sisakok okán és máshol is. Magamtól eszembe nem jutna ezen a mintán elundulni. Érdekességképpen érdekes. 

 

A kémekről ugyanazt írtam, mint te, hogy mindenhol ott vannak. Pont a mandik között nincs? 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Titokban aláássák a rendszert, ki tudja mennyi Kane-hez hasonló kémjük van? :) A csaj még mondta is, hogy minden bolygón vannak birodalmi szimpatizánsok, ergo kémek.

 

Azonban ha maradunk a Mando vonalnál, nálam most már max. Axe Woves jöhet szóba.

Áh ez nem. Max ha van köztük kém.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 Embert tippel a nép, youtube-on is, az egyik a kovács nénje, a másik meg a Axe Woves 

Akármelyikük is lesz, az fájdalmas árulás a mandókra nézve. Szinte már alig vannak, igy még szomorúbb ez az egész...

Szerintem sokan odavesznek az évadzáróban. :(  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Yoda József írta:

Filoni azt mondta, hogy "örülni fogunk" :) én azért pozitívabb végkifejletre számítok

Arra is érthette, hogy Thrawn feltűnik, és "elfenekeli" Gideon hátsóját.... XD 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt már jobb is, de azért így is bőven tetszetős rész volt. Biztos nagyon feelinges lehetett a Celebrationön látni. 

 

Kezdenek összeérni a szálak, és egyúttal érezhetően felvezetik az Ahsoka sorozatot is. Az Árnyéktanács behozása nagyon tetszett. Ffőleg Gilad Pellaeoné, aki pont úgy nézett ki, mint a Legendákban. :clap: Thrawn eljövetelének hírnöke lehet ő. 

LfcuUfW.png

Ahogy annak bemutatása is tetszett, hogy bár minden birodalmi hadúr sütögeti a maga kis pecsenyéjét, azért Thrawn zászlaja alatt mégiscsak próbálnak szervezetten - de persze egyelőre titokban - fellépni az Új Köztársaság ellen, mint A Birodalmi Maradvány. Ezek szerint, elvethetünk bizonyos teóriákat, és Gideonnak semmi köze nincs Palpatine feltámasztásához (és Thrawn visszatérésében sem hisz teljes szívvel). Szimplán az Erő-érzékenyek klónozását akarta a beskar páncél előnyeivel ötvözni, hogy egy komoly veszélyforrást jelentő, elit hadserege legyen, akikkel aztán uralhatja a Galaxis neki tetsző részét. A mandaloriak nyilván jelentős gondot okozhatnak neki, ezért élvez nála prioritást a kiiktatásuk. 

 

Brendol Hux és a pretoriánus őrök feltűnése szép kapocs az Utóhatás-trilógiával és az ST-vel. Ez utóbbiak renoméja ráadásul nőtt, mert az Ep8-ban bár felvették a harcot Rey/Ben ellen, azért mégiscsak mind odavesztek, és még Snoke-ot sem tudták életben tartani. Igaz, ezúttal is hárman kellettek ahhoz, hogy legyűrjék Paz Vizslát, aki viszont szépen állta a sarat, amíg tudta. Hősi halált halt, a népe túlélése érdekében. Azt szinte kizártnak tartom az eddigiek alapján, hogy ha van áruló az egyesülő mandaloriak között, az pont a Fegyverkovács lenne... ha így is lesz, az az egész eddigi karakterét fogja kiherélni és feláldozni a "nagy fordulat" oltárán. Meglepődnék, azt biztos, csak nem pozitív értelemben. Nekem nagyon nem tetszene. Akkor már inkább Axe Woves legyen a Birodalom-párti mando, esetleg Koska Reeves. Bár kevésbé ütős, de sokkal logikusabb és az eddigi eseményekkel konzisztensebb húzás lenne mindkettő. 

 

Bo-Katan története tetszett, a karakter szempontjából sokat javított az összképen az, hogy a saját népe érdekében hódolt be Giedonnak, aki tilpikus birodalmiként jobban preferálta az áruló, szavahihetetlen féreg szerepét, mint a becsület útját. Amúgy olyan, mintha ez az évad inkább Katanról, mint Dinről szólna (de legalábbis egyenlő mértékben mindkettejükről). Az 1-2. évad Din/Grogu fókusza után furcsa, de nem bánom, hogy szélesedett a perspektíva. Noha a cím alapján, a szériának elsősorban Dinről kell szólnia, általa a népe - és vezetőinek - szerepe ugyanúgy fontossá válik, így nem látok problémát. Bo beszéde találó volt, amikor arra utalt, hogy külső erő sosem tudta legyőzni a mandaloriakat, mindig is a saját széthúzásuk sodorta a kihalás szélére a népet. Vizsla és Woves konfrontációja mintha csak erre reflektált volna.

 

Kíváncsi vagyok, mit tartogatnak az évad utolsó részére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi van akkor ha Pellaeon se tudja hol van Thrawn csak várja vissza? :) Semmit nem árult el, pedig védhette volna a pozícióját Gideonnal szemben. Talán mert ő is csak a csodára vár. :D 

 

A másik érdekes dolog Ig-11 és Grogu kapcsolata. Tök jó ívet ír le a történetük. IG-11 lelőtte volna a manót ha nincs ott Din. Aztán ő lett a védelmezője majd szimbolikusan egyesültek és ketten immár egyet alkotnak. Amúgy szerintem briliáns ötlet volt ezt így megcsinálni. Sokkal több lehetőséget adtak így Grogu kezébe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én biztosra veszem, hogy még Pellaeon se tudja Thrawn helyzetét. Gondolom ő úgy sejti, hogy ha egyszer újra előkerül a főadmirális, akkor összekovácsolja majd a különálló sejteket (hiszen egy főadmirálisról beszélünk, rangban ő van a legmagasabb pozícióban, bár a moffok talán még nála is magasabb beosztásban vannak? Valaki segítsen ki :D).

 

Éppen ezért se várom a chiss felbukkanását a fináléban.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most újra megnézve a jelenetet, nem lehet, hogy csak és kizárólag Pellaeon hiszi azt, hogy Thrawn visszatértekor újra egyesülhetnek a maradványok? :hmm: Ketten még rá is néznek az admirálisra, miután Gideon megkérdezi, hogy vajon mikor is fog feltűnni a tanács ülésén a chiss.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is legalább annyit tudnak, hogy már nincs elveszve. Mert, ha semmit sem tudnának róla azóta, hogy elszáguldott a bálnákkal a Lothalon, akkor miért lenne ő ennek a kis önsegélyező klubnak a vezetője? Akkor bármilyen eltűnt/elhunyt személyt kinevezhetnének maguknak, vagy beállíthatnák, hogy ő a vezér. Jön valaki, aki azt állítja, hogy Tarkin titokban él és virul és a visszatérésére készül, aztán mindenki felsorakozik mögé? Szóval szerintem Thrawn azért adott valami jelet arra, hogy él és ténylegesen készül a visszatérésre, máskülönben aligha sorakozott volna fel mögé az Árnyéktanács. Csak sokáig húzza, személyesen nem jelenik meg a meetingeken, és az olyan türelmetlen hatalommániákusok, mint Gideon, ezt a saját előnyükre akarják fordítani.

 

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

hiszen egy főadmirálisról beszélünk, rangban ő van a legmagasabb pozícióban, bár a moffok talán még nála is magasabb beosztásban vannak? Valaki segítsen ki :D

A moff politikai rang, nem katonai, szóval pusztán rangban egyik sem áll a másik fölött, viszont mivel a moffok politikai vezetők (szektorkormányzók), így általában a katonák fölött állnak. Szóval a moffok a saját szektorukban elvileg felülbírálhatnak egy főadmirálist is, de például, ha az egy magasabb politikai vezető, vagyis egy nagy moff vagy az Uralkodó parancsát teljesíti, akkor a főadmirálisnak nem kötelessége engedelmeskeni a moff-nak.

Ám a mostani helyzet nem ilyen egyszerű, tekintve, hogy egyrészt, nincs már Birodalom, így a régi birodalmi rangok és hatáskörök sem érvényesek. Amit jó jelez, hogy nem egy ex-birodalmi nevezte ki magát önhatalmúlag, például Pryde, aki lényegében kitalált magának egy saját, főezredesi (high colonel) rangot, amire elő is léptette magát. Másrészt, kevés nagy moff maradt (elvileg egy él még, Randd), az egyetlen császárról pedig mindenki úgy hiszi, hogy meghalt a Halálcsillag II-n, szóval egy moffot már senki sem bírálhat felül.

De tulajdonképpen mindenki azt csinál, amit akar, hiszen maga az állam, amit ezek itt életben akarnak tartani, már meghalt, a politikai és a katonai vezetésének is lőttek. Szóval az a vezető, akinek nagyobb a botja. Nos, eddig a legnagyobb hajó, amit a birodalmi maradványok fel tudtak mutatni, az egy Arquitens cirkáló volt egy század dark trooper droiddal. A mandik a hajót lenyúlták, a droidokat pedig szanaszét zúzta Luke. Thrawn-nak viszont valószínűleg még megvan a Chimera, ami ugye egy Imperial I-es birodalmi csillagromboló, rohamosztagosok légióival, lépegetőkkel, TIE vadászokkal, stb. Ez már önmagában is elég komoly erő, de ha esetleg a formálódó Első Rend is támogatja, nos, akkor Gideon a moff rangjelzéseit feldughatja magának, Thrawn-hoz nem érhet fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem is legalább annyit tudnak, hogy már nincs elveszve. Mert, ha semmit sem tudnának róla azóta, hogy elszáguldott a bálnákkal a Lothalon, akkor miért lenne ő ennek a kis önsegélyező klubnak a vezetője? Akkor bármilyen eltűnt/elhunyt személyt kinevezhetnének maguknak, vagy beállíthatnák, hogy ő a vezér. Jön valaki, aki azt állítja, hogy Tarkin titokban él és virul és a visszatérésére készül, aztán mindenki felsorakozik mögé? Szóval szerintem Thrawn azért adott valami jelet arra, hogy él és ténylegesen készül a visszatérésre, máskülönben aligha sorakozott volna fel mögé az Árnyéktanács. Csak sokáig húzza, személyesen nem jelenik meg a meetingeken, és az olyan türelmetlen hatalommániákusok, mint Gideon, ezt a saját előnyükre akarják fordítani.

 

A moff politikai rang, nem katonai, szóval pusztán rangban egyik sem áll a másik fölött, viszont mivel a moffok politikai vezetők (szektorkormányzók), így általában a katonák fölött állnak. Szóval a moffok a saját szektorukban elvileg felülbírálhatnak egy főadmirálist is, de például, ha az egy magasabb politikai vezető, vagyis egy nagy moff vagy az Uralkodó parancsát teljesíti, akkor a főadmirálisnak nem kötelessége engedelmeskeni a moff-nak.

Ám a mostani helyzet nem ilyen egyszerű, tekintve, hogy egyrészt, nincs már Birodalom, így a régi birodalmi rangok és hatáskörök sem érvényesek. Amit jó jelez, hogy nem egy ex-birodalmi nevezte ki magát önhatalmúlag, például Pryde, aki lényegében kitalált magának egy saját, főezredesi (high colonel) rangot, amire elő is léptette magát. Másrészt, kevés nagy moff maradt (elvileg egy él még, Randd), az egyetlen császárról pedig mindenki úgy hiszi, hogy meghalt a Halálcsillag II-n, szóval egy moffot már senki sem bírálhat felül.

De tulajdonképpen mindenki azt csinál, amit akar, hiszen maga az állam, amit ezek itt életben akarnak tartani, már meghalt, a politikai és a katonai vezetésének is lőttek. Szóval az a vezető, akinek nagyobb a botja. Nos, eddig a legnagyobb hajó, amit a birodalmi maradványok fel tudtak mutatni, az egy Arquitens cirkáló volt egy század dark trooper droiddal. A mandik a hajót lenyúlták, a droidokat pedig szanaszét zúzta Luke. Thrawn-nak viszont valószínűleg még megvan a Chimera, ami ugye egy Imperial I-es birodalmi csillagromboló, rohamosztagosok légióival, lépegetőkkel, TIE vadászokkal, stb. Ez már önmagában is elég komoly erő, de ha esetleg a formálódó Első Rend is támogatja, nos, akkor Gideon a moff rangjelzéseit feldughatja magának, Thrawn-hoz nem érhet fel.

Egyetértek. Sőt még azt is el tudom képzelni hogy az eredeti eltűnése óta Thrawn már bejelentkezett az Árnyék Tanácsban (ekkor lett ő a vezető), de azóta nem hallottak felőle csak Palleontol. És most már fogytán a többiek türelme. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Közben lassan mindenki kihúzható az áruló listáról, mert Axe nem csinált hülyeséget hisz elég ha adásmagasságba repül és tud szólni a hadihajóknak. Arra meg szerintem képes, igaz?

Jó kérdés. Szerintem ahhoz jó magasra kell menni, meg lehet kell egy combosabb rádió is. Plusz azokon a viharfelhőkön a Gauntlet is erőteljesen rázkódva tudott csak áttörni, nem tudom, egy ember egy mezei háti rakétával hogy boldogulna abban a szélviharban. De persze a Star Warsban nagyobb lehetetlenséget is sikeresen abszolváltak már. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem miután Djarin megmenekült a mandiknak hála a Nevarrón, akkor a Razor Crest repülése közben a megboldogult Paz Vizsla beintegetett az ablakon. Szóval biztos, hogy elérhető nagy magasság a jet packal. Woves lesz a kapocs a menekülésükkel kapcsolatban?

 

Legyen már szerda. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 04. 12. - 11:14, Dzséjt írta:

A Nekromanta projekt meg egyértelmű olyasmi, ami Palpatine feltámasztásával kapcsolatos, Hux még említi is, hogy egy új vezető előlépését szolgálja a kutatás. Sőt, ez alapján talán azon is elgondolkodhatunk, hogy Brendol Hux komolyabban is benne volt a Végső Rendben is.

Ezzel kapcsolatban érdemes megjegyezni, hogy a TROS alapján az Első Rendnek nem volt tudomása Palpatine-ról amíg Kylo rá nem talált. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az évadzáró előtt gyorsan írok én is egy értékelést. Brutálisan jó epizód volt, fantasztikus látványvilággal.

 

A coruscanti jelenet kapcsán nekem is a Blade Runner jutott az eszembe. Most már nem lehet kétség, hogy Elia Kane végig szerepet játszott és megmaradt hithű birodalminak. Persze ez eddig is sejthető volt. Az Árnyéktanács jelenete lenyűgöző volt. Szinte kedvem támadt újra elolvasni az Aftermath-trilógiát. Brendol Hux pont úgy nézett ki, ahogy a könyvekben megírták: pökhendi, de egyébként kissé rendezetlen külsejű (szöges ellentétben áll ezzel [is] a mindig pedáns Armitage-dzsel). De még nagyobb meglepetés volt Gilad Pellaeon feltűnése, aki eddig hanyagolva volt annak ellenére, hogy Thrawn már régóta szerepet kapott az új kánonban. Nekem úgy tűnt a beszélgetés során, hogy Thrawn valamikor életjelet adott magáról egy nagy terv ígéretével, de azóta Pellaeon a szócsöve és jobbára rejtőzködik, így a kezdeti lelkesedést már kezdi felváltani a bizalmatlanság és szkepticizmus. Akárhogy is, úgy tűnt, van valami alkalmi vagy éppen tartós stratégiai szövetség Hux (tehát az Első Rend vagy annak proto-képződménye) és Pellaeon (=Thrawn) között, a legkomolyabb materiális erőforrásokat ők tartják a kezükben. Jól látható, hogy Pellaeon enyhén biccent, azaz jóváhagyóan beleegyez, amikor Gideon hadi felszerelést kér Huxtól. A többi hadúr (jó lenne majd a nevüket tudni) ehhez képest kispályásnak tűnnek, akik már-már lesüllyedtek nagyobb kalózbandák szintjére (lásd a kereskedők sanyargatása a hiperűrútvonalak mentén). Végre megtudhattuk, hogy Gideon elsősorban a saját érdekeit szolgálja, szó sincs itt az Első Rendről vagy Palpatine-ről. Neki nem áll érdekében az sem, hogy Thrawn tényleg előjöjjön a rejtekhelyéről valami grandiózus tervvel. Gideon a beskar-ral és különböző kísérleteivel kíván egyeduralomra törni és kiszakítani magának egy terjedelmes birodalmat a Galaxis területéből. Hiányoltam Rae Sloane főadmirálist és Randd nagymoffot, bár elképzelhető, hogy ők ketten már nem élnek a Mandalorian idejére.

 

A mandaloriak belépője Nevarro légterébe lélegzetelállítóra sikeredett. Szerintem a legjobb jelenet Bo-Katan és Din rövid beszélgetése és utóbbi hűségesküje volt a "hajó" fedélzetén, már a Mandalore-on. Bo-Katan nem a vérvonala és a származása miatt lesz kiváló vezetője a népének, hanem mert - saját kudarcaiból és tévelygéseiből tanulva - fokozatosan azzá vált. Egészen elképesztő akciójeleneteket kaptunk aztán, amikor a beskar páncélzatú trooperek támadásba lendültek. Ez nagyon tetszett azok után, hogy az előző részben pont az élőszereplős közelharcok esetlenségét róttam fel. Paz Vizsla méltó halált kapott, a végére egész megkedveltem a nagydarab mandalorit. Gideont soha nem utáltam annyira, mint most. Tényleg hiba volt őt életben hagyni, az Új Köztársaság igazszágszolgáltatási rendszerére nem szabad hagyatkozni, mert láthatóan ilyen magas prioritású foglyokat sem képesek megfelelően leszállítani.

 

Reflektálva a fenti polémiára, kizártnak tartom, hogy a Fegyverkovács áruló lenne, ebben az esetben a készítők egy logikus keretek között működő karaktert áldoznának fel a kötelező meglepetés oltárán. A három évad során nem volt semmi jele, hogy a nő egy kicsit is hamis lenne, sőt, sokszor tűnt a legrigorózusabb szabálykövetőnek (felismerve a Mandalore, mint összkultúra prioritását, ez azért árnyalódott azóta). Egy dolog magyarázatra szorul, hogy Navarro után - amikor maradtak kb. ketten - miként sikerült ismét felépíteni az Őrzők Gyermekeit. Ezzel együtt is, nagyon meg lennék lepve, ha a Fegyverkovács összejátszana Gideonnal. Kételkedem Axe Woves áruló voltában is, az meg talán túl egyértelmű lenne. Na majd meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Hiányoltam Rae Sloane főadmirálist és Randd nagymoffot, bár elképzelhető, hogy ők ketten már nem élnek a Mandalorian idejére.

Sloane biztos él, mert őt még említik a Phasma című könyvben, 25 évvel ezután, és úgy beszélnek róla, mint aki még akkor is él, nem sokkal az ep7 cselekménye előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fene sem tudja. Sloane élete attól a pillanattól, hogy a jakkui csata után a Huxokkal és néhány új rohamosztagossal megérkezett az Eclipse-hez, egy böszöm nagy kérdőjel. Már Snoke-ról is többet tudunk, mint róla, ami azért nem semmi. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Van valami meglátásod a fentebbi ER-Palpatine felvetésemhez? 

Ahhoz, hogy az Első Rend nem tudott Palpatine visszatértéről? Azon azóta is gondolkodom, hogy posztoltad. Korábban a dolog nem volt bonyolult. Az Első Rend és a Végső Rend laza szálakkal ugyan össze volt kapcsolva (például a Xystonok axiális szuperlézerének prototípusa szolgált fő fegyverként a Mandator IV-es ostromhajókon), de előbbiben konkrétan senki sem tudott az utóbbi létezéséről. Brendol Hux kiszólása viszont, hogy a Nekromanta-projekttel új vezért akarnak létrehozni a társaságuk élére, és Gideon kiszólása, hogy Hux mániája a klónozás, ezt kicsit összekuszálta. Hux egyértelműen az Első Rend tagja, ezt már nem csak enciklopédiák kurta adatai és félinformációkból levont következtetések bizonyítják, hanem konkrét történetek, mint a Phasma című könyv. De egyáltalán nem volt soha sehol szó arról, hogy az Első Rend foglalkozott klónozással. És éppen ezért ehhez az egészhez csak Palpatine feltámadása kapcsolható, az ő klón testének megteremtése, amihez Dathan és Snoke létrejötte köthető, és a balul elsült testcserét követő további strand-cast kísérletek, ami az új test létrehozását célozta - elvileg most folynak ezek, hiszen Dathan és Snoke már léteznek, ahogy Palpatine ep9-ben látott klón teste is. E három még az ep6 előtt született, sőt Dathan biztosan az ep4 előtt, Snoke meg feltehetően nem sokkal az ep3 után. Sidious klón testének meg nyilván meg kellett már lennie az ep6-ra. Szóval csak azok a kísérletek maradtak, amikkel új, jobb testet akartak neki teremteni - amihez még passzolnának is Pershing kísérletei.

Szóval itt most megint van néhány új kérdés. A legfontosabb az, hogy akkor most az Első Rend is végzett valamilyen klón kísérleteket, vagy Brendol Hux többe volt beavatva, mint mondjuk a fia vagy Kylo Ren? Talán ő tudott Palpatine-ról és a Végső Rendről? Az első Árnyéktanácsból ő volt az egyetlen, akit Rax tanácsos nem akart megölni, hanem magával akarta vinni az Ismeretlen Régiókba. És szerintem, ha Rax életben maradt volna, akkor nem lett volna Első Rend és Végső Rend, az egész brancs az Örök Sith zászlaja alatt épül fel. Csak mivel Rax meghalt, Sloane meg nyilván nem volt beavatva (nemhogy nem szabadott volna elérnie az Eclipse-hez, meg kellett volna halnia már a Chandrillán, jóval a jakkui csata előtt), Palpatine klón teste meg oszlásnak indult, a dolgok másképpen alakultak.

Érdekes adalék lehet, hogy miközben Snoke felkúszott az Első Rend trónszékére, a régi vezetők nagy részét megölte. Brendolt (és Sloane-t) viszont megkímélte, ami talán azért lehetett, mert a vén Hux eleve bedolgozott Palpatine-nak.

Nagy kérdés, hogy Brendol státusza micsoda. Tud a Végső Rendről és besegít Sidious új testének fejlesztésébe? Az Első Rend futtat egy saját klón projektet? Retconolják Snoke megteremtésének idejét? Alaposan megkutyulták itt a dolgokat, az fix.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet még kutyulni rajta. S.I. előtt 29-19 -ben történt: "Az ismeretlen megszelídítése; a birodalmi erők titkos erősítésre lelnek az űr feltérképezetlen részén" Szerintem most megyünk bele ennek részleteibe. 

 

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

De egyáltalán nem volt soha sehol szó arról, hogy az Első Rend foglalkozott klónozással.

Erre gyenge cáfolat lehet a Kylo vs. Hux csörte a TFA elején, ahol Ren azt vágja a tábornok fejéhez, hogy jobban jártak volna klón sereggel. Ez jelentheti azt is, hogy Brendol Hux eredetileg klón hadsereget akart (amit gyakorlatilag most Gideon véghezvisz), de az enciklopédia szerint Hux volt aki végül megalkotta az ER kiképzési rendszerét. Lehet, hogy klónozással próbálkoztak, de utána elvetették és lett a rablásos módszer?

 

És ha ez még nem lenne elég, Pryde tudott Snoke és Palpatine terveiről. Lehetséges, hogy az ER veteránjai közül egyedül ő maradt életben, de ezekről a dolgokról nem szólt egy szót se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.