Ugrás a kommentre

Harry Potter


Milandra

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...
2021. 12. 20. - 18:38, Bence1997 írta:

 


Hamarosan megcsinálják hozzá a szinkront is, az HBO Magyarország ezt közölte le. 

Nekem jó angolul is, én jobban dijazom az eredeti nyelvet, de nem mindenki ilyen felfogású., mint én

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 8 hónappal később...

Szokásos Potter újrázás van folyamatban itt az őszben.. 

A titkok kamrájánál tűnt fel, most, hogy kicsit elemzőbb szemmel sikerült elé ülnöm, hogy Harry miközben szájpadláson át halálra sebzi a baziliszkuszt, beszed egy szép szúrást a baziliszkusz egy foga által. A méreggel van probléma, de talán van itt más is. 

A későbbiekben ki lesz mondva, hogy maga Harry is egy horcrux. Horcruxot pedig lehet ölni baziliszkusz foggal. Szóval lehet e hibának tekinteni, hogy nem halálos sebként hatott Harryre a baziliszkusz fogának döfése(mely a karján érte)? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

“So the boy…the boy must die?” asked Snape quite calmly.
“And Voldemort himself must do it, Severus. That is essential.”

 

Emiatt szerintem nem hiba, mert bár az oka nem lett tisztázva, de Dumbledore kiemeli, hogy mindenképp Voldemortnak kell Harry-vel végeznie.

 

Egyébként ettől függetlenül egy halálos seb volt az, csak hát Fawkes könnyei megmentették. Bár gondolom a kérdésed arra vonatkozott, miért nem okozott instant halált Harry horcrux volta miatt.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Szokásos Potter újrázás van folyamatban itt az őszben.. 

A titkok kamrájánál tűnt fel, most, hogy kicsit elemzőbb szemmel sikerült elé ülnöm, hogy Harry miközben szájpadláson át halálra sebzi a baziliszkuszt, beszed egy szép szúrást a baziliszkusz egy foga által. A méreggel van probléma, de talán van itt más is. 

A későbbiekben ki lesz mondva, hogy maga Harry is egy horcrux. Horcruxot pedig lehet ölni baziliszkusz foggal. Szóval lehet e hibának tekinteni, hogy nem halálos sebként hatott Harryre a baziliszkusz fogának döfése(mely a karján érte)? 

Szerintem nem hiba. Ha Harry meghalt volna, a benne lévő Horcrux is meghalt volna szerintem (ami lényegében a sebe). Ez történt akkor is, amikor Voldemort kimondta rá az Adavát. Harrynek azért volt döntése, mert az Adavától egy lélek(darab) meghalt (Voldemortté), így Harry eldönthette, hogy visszamegy (ergo rá az Adava nem vonatkozott) vagy sem (ergo az Adava rá is vonatkozott). Ehhez a döntési lehetőséghez szerintem az is kellett, hogy mindketten Lili védelme alatt álltak.

 

10 órával ezelőtt, Yoda József írta:

“And Voldemort himself must do it, Severus. That is essential.”

Szerintem ez azért volt fontos, mert Voldemort is Lily védelme alatt volt azóta, hogy felhasználta Harry vérét, így egy többszörösen összetett kapcsolat volt Harry és Voldemort között. Egyrészt, osztoztak a védelmen, másrészt ott volt Harryben Voldemort Horcruxa. Így amikor Voldemort kimondta a halálos átkot a horcrux megsemmisülhetett, miközben Harry megmenekülhetett (lásd fentebb) ÉS egyúttal így Harry önfeláldozása innentől mindenkit megvédett Voldemorttól. Ezért is nem tudhatta Harry, hogy Dumbledore valójában NEM a vágóhídra szánta, hanem abban bízott, hogy működik majd az elmélete és Harrynek NEM kell valójában meghalnia, amikor feláldozza magát, csupán a Horcrux semmisül meg. Ahhoz viszont, hogy ez valójában áldozat legyen és védelmet adjon a Harry oltalma alatt álló küzdőknek Harrynek nem volt szabad tudnia arról, hogy talán megmenekülhet. Ha nincs áldozat, nincs védelem sem.

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 11. 05. - 20:15, csoli1138 írta:

Szokásos Potter újrázás van folyamatban itt az őszben.. 

A titkok kamrájánál tűnt fel, most, hogy kicsit elemzőbb szemmel sikerült elé ülnöm, hogy Harry miközben szájpadláson át halálra sebzi a baziliszkuszt, beszed egy szép szúrást a baziliszkusz egy foga által. A méreggel van probléma, de talán van itt más is. 

A későbbiekben ki lesz mondva, hogy maga Harry is egy horcrux. Horcruxot pedig lehet ölni baziliszkusz foggal. Szóval lehet e hibának tekinteni, hogy nem halálos sebként hatott Harryre a baziliszkusz fogának döfése(mely a karján érte)? 

Szerintem azért sem hiba a Donát által írtak mellett, mert Harry speciális horcrux, élőlény, amit lassan is el lehet pusztítani. Ha a baziliszkusz leharapta volna a fejét, ugyanolyan gyorsan elpusztul, mint például Nagini, amikor Neville lecsapta a fejét Griffendél kardjával. Itt Harry-nek (és Voldemort lélekdarabjának) az volt a mázlija, hogy a baziliszkusz nem ejtett rajta azonnali halálos sebet, de ha maradt volna ideje a méregnek kifejtenie a halálos hatását, akkor mindkét léleknek harangoztak volna (mivel a baziliszkusztól nincs Harry védve úgy, mint Tudjukitől).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a válaszokat, okosabb is lettem meg nem is.

Arra először ébredek rá, hogy a SEB a horcrux Harry-ben.

Valóban instant halálra gondoltam, ahogy Yoda' sejtette, ahogy a többi horcrux is instant pusztult el, amint foggal, vagy a karddal érintkzetett. Összetett horcrux, igen, élőlény, Lily védelme is bekavarhat, zárójeles csacskaságnak fogom tartani, talán nem is szabad a Potter világot szételemezni, mert nyilván ez sem tökéletes! Kalandnak, élménynek remek, időtálló, újrázható.

Azt tudjuk a könyvekből, hogy Voldemort anyjának gyűrűjét hogyan pusztította el Dumbledore?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, csoli1138 írta:

Köszi a válaszokat, okosabb is lettem meg nem is.

Arra először ébredek rá, hogy a SEB a horcrux Harry-ben.

Valóban instant halálra gondoltam, ahogy Yoda' sejtette, ahogy a többi horcrux is instant pusztult el, amint foggal, vagy a karddal érintkzetett. Összetett horcrux, igen, élőlény, Lily védelme is bekavarhat, zárójeles csacskaságnak fogom tartani, talán nem is szabad a Potter világot szételemezni, mert nyilván ez sem tökéletes! Kalandnak, élménynek remek, időtálló, újrázható.

Azt tudjuk a könyvekből, hogy Voldemort anyjának gyűrűjét hogyan pusztította el Dumbledore?

Griffendél kardjával. Ezért is "hagyta rá" Harryre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, csoli1138 írta:

Valóban instant halálra gondoltam, ahogy Yoda' sejtette, ahogy a többi horcrux is instant pusztult el, amint foggal, vagy a karddal érintkzetett

Mert azok élettelen tárgyak voltak, ráadásul elég kicsik ahhoz, hogy ha rájuk csapsz egy bazi nagy karddal vagy egy ormótlan foggal, azonnal összetörjenek és még horcrux nélkül is használhatatlanokká váljanak. Szóval azért azok a horcruxok sem csak "érintkeztek" a foggal vagy a karddal, hanem elég keményen oda kellett vágni. A filmben a naplót Harry többször is átdöfte, mire végre hajlandó volt megmurdelni. De akkor is, azok tárgyak, könnyebben tönkre mennek, mint egy emberi lény. Most képzeld el, mennyit érne egy horcrux, ha egy karcolástól azonnal kimúlik. Harry megböki az ujja hegyét a karddal, és holtan esik össze. :lol: De valószínűleg a napló sem pusztult volna el, ha Harry csak simogatja a foggal. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, csoli1138 írta:

És erre mondta, Dumbi, hogy nem volt egyszerű? Vagy rájönni volt nehéz neki is? És a keze miért sorvadt el akkor? 

Mert botor mód felhúzta az ujjára a gyűrűt. Ne feledd, hogy a gyűrű egyúttal tartalmazta a halál ereklyéinek egyikét is (a követ), és Dumbledore szerette volna viszontlátni a húgát, Arianát, valószínűleg, hogy bocsánatot kérjen tőle, amiért Grindelwalddal és Aberforth-szal a halálát okozták. Dumbledore elcsábult, de a gyűrűn átok ült, aminek a terjedését Piton csak lelassítani tudta. 1 éve maradt hátra a gyűrű felhúzásától számítva.

 

A nehézséget az adta, hogy rá kellett jönnie Dumbledore-nak, hogy a kard alkalmas horcruxok elpusztítására. Nagyon kevés dolog alkalmas erre. Dumbledore azt már a Titkok kamrája újbóli kinyitása óta tudta, hogy a baziliszkusz mérge alkalmas horcruxok elpusztítására, de arra rá kellett jönnie, hogy Griffendél kardja is az lett ezáltal. Mivel Griffendél kardjával nyírta ki Harry a baziliszkuszt, a kard pedig mindent magába szív, ami erősíti, ezért a karddal el lehet pusztítani a horcruxot. Erre kellett rájönnie Dubmledore-nak. De ez nem volt egy egyszerű megfejtés. Amúgy megpróbálhatott volna lemenni a kamrába is, csak ő nem párszaszájú és ezen a ponton valószínűleg senkit sem akart beavatni a horcruxok titkába.

 

Amúgy Hermionééknak is elég nehezen ment rájönni a trükkre még úgy is, hogy Dumbledore konkrétan Harryre hagyta a kardot, pedig nem volt az övé, ami nyilvánvalóan nem vall Dumbledore-ra. Albusnak még ez az extra információ sem állt a rendelkezésére, cserébe ő okosabb volt mindenkinél. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként szerintem nem a seb a horcrux Harry-n, max a sebhez kötődött a horcrux. De ha egy az egyben az lenne, akkor el kellett volna tűnnie. De a könyv utolsó két mondata az, hogy "Sebhelye 19 éve nem fájdult meg. Minden rendben volt körülötte"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

atyaég! Voldemort anyjának gyűrűjének ékköve maga a feltámadás köve volt?

Bocsánat, lehet, hogy mindjárt a holdig repülök egy s*ggberúgástól, hogy íly műveletlen vagyok, de akkor is ez van..

Na, mindenesetre remek infókkal lettem gazdagabb ma. Szembesítem is a lányokat ezekkel az ismeretekkel. Ők olvasták is. Kíváncsi vagyok tudják-e?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Yoda József írta:

Egyébként szerintem nem a seb a horcrux Harry-n, max a sebhez kötődött a horcrux. De ha egy az egyben az lenne, akkor el kellett volna tűnnie. De a könyv utolsó két mondata az, hogy "Sebhelye 19 éve nem fájdult meg. Minden rendben volt körülötte"

Igen inkább így. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, csoli1138 írta:

atyaég! Voldemort anyjának gyűrűjének ékköve maga a feltámadás köve volt?

Bocsánat, lehet, hogy mindjárt a holdig repülök egy s*ggberúgástól, hogy íly műveletlen vagyok, de akkor is ez van..

Na, mindenesetre remek infókkal lettem gazdagabb ma. Szembesítem is a lányokat ezekkel az ismeretekkel. Ők olvasták is. Kíváncsi vagyok tudják-e?

Igen, de Voldemort ezt nem tudta.

A kő nem pusztult el, egyben maradt, majd Dumbledore a cikeszbe rejtette, hiszen ő rájött, hogy az a feltámadás köve lehet.

 

btw, a seb csak egy seb, mondja is Dumbledore Harrynek, hogy az ilyen átkok nyomot hagynak, majd nézi Harry sebhelyét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Galen Malek89 írta:

Igen, de Voldemort ezt nem tudta.

 

Nem tudta és nem is érdekelte. Számára a kőnek semmilyen haszna nem volt.

 

Egyébként egyes teóriák szerint az erdőben történt események kapcsán az is számított, hogy a Tiltott Rengetegbe vonuláskor Harry volt a halál ereklyéinek 100%-os birtokosa.

 

- Ő győzte le Malfoyt, így neki engedelmeskedett a bodza pálca.

- A köpeny apai örökség volt

- A követ pedig Dumbledore-tól kapta és a cikeszt kinyitva Harry tulajdonába került (aztán később elhagyta a fák között).

 

Egyes elméletek szerint végül emiatt dönthetett arról, hogy visszatér-e az Adava után vagy sem. Ez Dumbledore karakterét is árnyalná, hiszen míg a voldemortos kötelékkel előre számolhatott, így bízhatott abban, hogy Harry nem a vágóhídra sétál, a Halál Ereklyéinek a 100%-os birtoklására semmilyen garanciát nem kaphatott Dumbledore. Ezek közül leginkább a pálca a kérdéses, hiszen a köpeny eleve Harryé volt a követ pedig Dumbledore tudta úgy intézni, hogy Harry megkapja. Viszont a pálcát nem tudta biztosítani sehogy sem, hiszen nem tudhatta, hogy Malfoy fogja legyőzni őt, és aztán Harry pedig elveszi Malfoytól. Esetleg ha a pitonos visszaemlékezésben lett volna egy olyan rész, amiben arról magyaráz DD Pitonnak, hogy miután Piton kinyírta őt, Harrynek el kell tőle nyerni a pálcát, akkor még lenne egy mentőöv Albus számára, de enélkül ha az ereklyés teóriában hiszünk, akkor az bizony azt is jelenti, hogy Dumbledore ténylegesen arra számított, hogy Harry meghal majd Voldemort ellen, csak ezt keresztül húzták az ereklyék.

 

Nekem jobban tetszik az a verzió, amiben Harry megmenekülése nem az ereklyéktől függ, Dumbledore előre számított a fordulatra és arra, hogy Harry megmenekül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is jobban tetszik az a változat, hogy Dumbledore a kötelékkel számolt és ez szavatolta Harry túlélését, nem pedig az ereklyék random megléte. Eleve, szerintem a könyv egyik tanúlsága az, hogy a mítoszok nem a valóság elmesélései. A kő nem hozta vissza a holtakat, a pálca nem tesz legyőzhetetlenné, és a köpeny sem biztosít hosszú életet, mert a halál elérhet alatta is. Magyarán: a három ereklye, hiába vagy a birtokában, nem biztosít semmilyen hatalmat a halál fölött. Plusz nekem az is kissé hihetetlenné teszi ezt az elméletet, hogy a halálakor Harry-nél nem volt ott mindhárom ereklye. A követ már eldobta, a pálca Voldemortnál volt. Bár lehet, hogy névlegesen mindhárom Harry-é volt, de ha ez elég lenne, akkor bárhol megölhették volna, miután legyőzte Dracót, onnantól védve van. Akkor is, ha a pálca Európában, a kő a Holdon, a köpeny pedig a Marson van.

Ráadásul szerintem az nagyon fontos elem, hogy Voldemortnak kell megölnie Harry-t. Ez a köztük lévő, Lilly által teremtett kapocsra utal és arra, hogy Dumbledore ezzel tervezett. Nem csak és kizárólag az volt a cél, hogy elpusztítsa a horcruxot Harry-ben, mert azt bármikor és bárki megtehette volna, hiszen elég lett volna beleállítani a fogat vagy a kardot. Ezt bárki megtehette volna. De Dumbledore kifejezetten azt akarta, hogy Voldemort ölje meg. Mert biztosítani akarta Harry túlélését és azt, hogy Tudjukki soha többé ne árthasson senkinek, akiért Harry az életét áldozta. Persze akár ez utóbbi önmagában is állhatott a háttérben, de szerintem Dumbledore szerette annyira Harry-t, hogy a túlélését is biztosítsa, ami fontosabb is volt, mert így a Kis Túlélő kétszer élte túl Voldemort halálos varázslatát, ami nagyobb csapás a varázsló imázsára, mint bármi más. Hiszen Tom hatalmának csak egy részét képezte tényleges varázsereje, de ugyanolyan fontos, ha nem fontosabb volt karizmája és a köré felépült félelmetes mítosz. Így gyűjtötte a követőit, akik el is hopponáltak, amikor Harry felugrott a második Avada Kedavra után is. :) 

 

Persze Dumbledore-nak voltak céljai a Halál Ereklyéivel is. A köpeny kijutatta Harry-t a kastélyból, a kő erőt adott neki, a pálcával meg annyi volt, hogy véletlen se kerüljön Voldemort irányítása alá (ezzel is védte Harry-t). De ezen kívül a végjátékban a Halál Ereklyéinek se Dumbledore szándékával, se a szándékain kívül nem volt szerepe, úgy vélem.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nekem is jobban tetszik az a változat, hogy Dumbledore a kötelékkel számolt és ez szavatolta Harry túlélését, nem pedig az ereklyék random megléte. Eleve, szerintem a könyv egyik tanúlsága az, hogy a mítoszok nem a valóság elmesélései. A kő nem hozta vissza a holtakat, a pálca nem tesz legyőzhetetlenné, és a köpeny sem biztosít hosszú életet, mert a halál elérhet alatta is. Magyarán: a három ereklye, hiába vagy a birtokában, nem biztosít semmilyen hatalmat a halál fölött. Plusz nekem az is kissé hihetetlenné teszi ezt az elméletet, hogy a halálakor Harry-nél nem volt ott mindhárom ereklye. A követ már eldobta, a pálca Voldemortnál volt. Bár lehet, hogy névlegesen mindhárom Harry-é volt, de ha ez elég lenne, akkor bárhol megölhették volna, miután legyőzte Dracót, onnantól védve van. Akkor is, ha a pálca Európában, a kő a Holdon, a köpeny pedig a Marson van.

Ráadásul szerintem az nagyon fontos elem, hogy Voldemortnak kell megölnie Harry-t. Ez a köztük lévő, Lilly által teremtett kapocsra utal és arra, hogy Dumbledore ezzel tervezett. Nem csak és kizárólag az volt a cél, hogy elpusztítsa a horcruxot Harry-ben, mert azt bármikor és bárki megtehette volna, hiszen elég lett volna beleállítani a fogat vagy a kardot. Ezt bárki megtehette volna. De Dumbledore kifejezetten azt akarta, hogy Voldemort ölje meg. Mert biztosítani akarta Harry túlélését és azt, hogy Tudjukki soha többé ne árthasson senkinek, akiért Harry az életét áldozta. Persze akár ez utóbbi önmagában is állhatott a háttérben, de szerintem Dumbledore szerette annyira Harry-t, hogy a túlélését is biztosítsa, ami fontosabb is volt, mert így a Kis Túlélő kétszer élte túl Voldemort halálos varázslatát, ami nagyobb csapás a varázsló imázsára, mint bármi más. Hiszen Tom hatalmának csak egy részét képezte tényleges varázsereje, de ugyanolyan fontos, ha nem fontosabb volt karizmája és a köré felépült félelmetes mítosz. Így gyűjtötte a követőit, akik el is hopponáltak, amikor Harry felugrott a második Avada Kedavra után is. :) 

 

Persze Dumbledore-nak voltak céljai a Halál Ereklyéivel is. A köpeny kijutatta Harry-t a kastélyból, a kő erőt adott neki, a pálcával meg annyi volt, hogy véletlen se kerüljön Voldemort irányítása alá (ezzel is védte Harry-t). De ezen kívül a végjátékban a Halál Ereklyéinek se Dumbledore szándékával, se a szándékain kívül nem volt szerepe, úgy vélem.

Igen ez így tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Donát írta:

Nekem jobban tetszik az a verzió, amiben Harry megmenekülése nem az ereklyéktől függ, Dumbledore előre számított a fordulatra és arra, hogy Harry megmenekül.

 

Dumbledore azt a feladatot adta Harrynek, hogy a horcruxokat pusztítsa el, nem is beszélt neki az ereklyékről (ha jól emlékszem), szóval nem hiszem, hogy D az ereklyékkel számolt, vagy komolyabban támaszkodott volna rájuk annak ellenére, hogy a követ eljuttata Harryhez. De persze plusznak jól jöttek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Dumbledore azt a feladatot adta Harrynek, hogy a horcruxokat pusztítsa el, nem is beszélt neki az ereklyékről (ha jól emlékszem), szóval nem hiszem, hogy D az ereklyékkel számolt, vagy komolyabban támaszkodott volna rájuk annak ellenére, hogy a követ eljuttata Harryhez. De persze plusznak jól jöttek. 

Közvetlenül nem említette, de ő, aki nagyon is jól ismerte az ereklyéket, kettőt is eljuttatott Harry-nek (a köpenyt az első évben, aztán a kaland végén a követ), és egy olyan könyvet hagyott Hermionéra, amiben benne van a mítosz. Szóval Dumbledore a maga módján elég konkrétan beszélt róluk.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Az HBO max berendelt egy Harry Potter sorozatot:

 

https://variety.com/2023/tv/news/harry-potter-tv-series-hbo-max-1235578295/amp/

 

Totál új casting, évtized hosszúságra tervezve, minden évad egy könyvre fókuszál majd.

 

Alig várom hogy a Rowling utálók és a diverz casting ellenesek összefogjanak és közösen bojkottálják a sorozatot. :lol2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Donát írta:

Alig várom hogy a Rowling utálók és a diverz casting ellenesek összefogjanak és közösen bojkottálják a sorozatot. :lol2:

Még nem tették meg? Mi az, késik az órájuk? :D

Annak, hogy sorozat lesz, örülök. A legnagyobb bajom a filmekkel, hogy rengeteg dolgot nem tudtak belegyömöszölni, olyat sem, ami azért kellett volna. Plusz az egységesség hiánya. A változó Roxfort, a cserélődő színészek - és most nem Dumbledore-ra gondolok, rengeteg színészt kicseréltek a filmek között, így elég nehéz egységese képet kapni akárcsak Harryék évfolyamáról is. Gondoljunk csak Levanderre, a filmben olyan, mintha a hatodik epizódban lépett volna be a sztoriba, közben két különböző néger csajszi alakította a korábbi részekben (azon bezzeg nem hőbörögtek, hogy ő két feketéből lett egy fehér...).

A castingtól viszont én is tartok. Már a színházban is sikerült néger Hermionét csinálni, de egy kínai McGalagonytól és afroamerikai Hagridtól is hátast dobnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.