Ugrás a kommentre

Harry Potter


Milandra

Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, pb69 írta:

Oké, de az a könyv mikor volt már? Majdnem a széria finisében. Ehhez képest Rowling már majd' 10 évvel korábban tudta (elvileg) mit akar kezdeni a karakterrel. Arra gondoltam, hogy az első jó pár könyv alatt még szerintem kevesen tudták mi lesz Piton sorsa. ;) 

Jó, de ez a példa akkor azért sántít, mert SW-re vetítve akkor kellett volna kb. megsaccolni Kylo sorsát, amikor még meg sem született (mondjuk az EpI idején). Vagy hasonlítsuk Palpatine-hoz: amit te mondasz, az kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy hát az EpI idején se sokan tudták, mi lesz Palpatine sorsa majd az EpIX-ben. Most a kronológia mizériát vegyük ki.

 

A Kylo-s EpVIII-as példához sokkal közelebb áll Piton 6. részes sorsának vizionalizálása, ezért is reagáltam ezzel, hogy ennyire közel a végkifejlethez már nagyon is lehetett sejteni, mi lesz belőle, és voltak is jelek elrejtve a műben erre nézve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Donát írta:

Jó, de ez a példa akkor azért sántít, mert SW-re vetítve akkor kellett volna kb. megsaccolni Kylo sorsát, amikor még meg sem született (mondjuk az EpI idején). Vagy hasonlítsuk Palpatine-hoz: amit te mondasz, az kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy hát az EpI idején se sokan tudták, mi lesz Palpatine sorsa majd az EpIX-ben. Most a kronológia mizériát vegyük ki.

Van benne valami, de azt is vegyük figyelembe, hogy univerzumon belül mennyi idő telik el. Mert ebben a kérdéskörben szerintem ez is releváns. Az Ep.1 és a 9 között majd' 60+ év telik el, ehhez képest a HP összesen nem ölel fel annyi időt, mint amennyi pl. a PT és OT közt telt el. Szóval azért azt belőni, hogy pár év múlva mire fut ki egy karakter sorsa nem ugyanaz, mint azt, hogy 50 évvel később mi lesz. Akkor sem, ha amúgy ugyanúgy 5-6 film választja el egymástól a kettőt. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, pb69 írta:

Van benne valami, de azt is vegyük figyelembe, hogy univerzumon belül mennyi idő telik el. Mert ebben a kérdéskörben szerintem ez is releváns. Az Ep.1 és a 9 között majd' 60+ év telik el, ehhez képest a HP összesen nem ölel fel annyi időt, mint amennyi pl. a PT és OT közt telt el. Szóval azért azt belőni, hogy pár év múlva mire fut ki egy karakter sorsa nem ugyanaz, mint azt, hogy 50 évvel később mi lesz. Akkor sem, ha amúgy ugyanúgy 5-6 film választja el egymástól a kettőt. ;)

Hát azért a HP univerzumban is annyi minden történt 5-6 év alatt, hogy ihaj, főleg a karakterek szemszögéből. Érdemes megnézni, honnan indult a sztori és hova érkezett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Rowlingnál is volt kavarás a könyvek között és menet közben is változtatott sok ötletén. A legjelentősebb talán Ron apjának a halála lett volna az 5. könyvben, de ezt az utolsó pillanatban megváltoztatta, de Hermionenak is lett volna testvére, amit aztán szintén elvetett és az a koncepció is felmerült még a 4. könyvnél, hogy Ron is meghaljon. Szóval itt is voltak olyan dolgok amelyek menet közben változtak és így csiszolódott azzá az alkotás, amit aztán megismertünk.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Nemrégiben vettem ilyet: https://usacandy.hu/edesseg/harry-potter-vajsor-0355ml/

 

Szerintem nem hivatalos HP-termék lehet, mert se Warner-, se HP-logót vagy ezekre utaló dolgot nem találtam a palackon, úgyhogy inkább csak afféle rajongói cuccnak vagy a HP-sorozat által inspirált löttynek nevezném.

De nehogy megvegye bárki is! Borzasztó. Ilyen rossz dolgot még életemben nem ittam, pedig volt már szerencsém jó pár itókához.

Kettőt vettem belőle, az egyik palackot elfeleztem barátommal. Nem bírtuk lehúzni elsőre (én másodikra se). Az íze olyan, mintha a köptetőt megspékelték volna egy kiló cukorral meg aszpartámmal. A haverom Radlerrel hígította, úgy már meg bírta inni, én sajnos úgy sem. :lol: Ki kellett öntenem.  A másik üveget apámnak adtam, neki ízlik. :lol: Így legalább nem volt akkora pénzkidobás. Meg legalább az üveg frankón néz ki, jól mutat majd a gyűjteményben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Régóta mondják, hogy készül, de csak most vált számunkra is valóságossá. Az egyetlen aggodalmam, hogy az Avalanche Software a Disney égisze alatt nem nagyon csinált semmi kiemelkedőt (a Disney Infinity bár pofás szórakozást nyújtott, azért nem egy AAA-kategóriás RPG), és igazán az előtt sem. Ez eddig a legnagyobb munkájuk, a Warner viszont nem éppen a legjobb kiadó (gondoljunk csak a PC-ellenességére vagy a Batman: Arhkam Knight PC-s változatának szégyenteljes és máig tankönyvi példaként emlegetett elb*szására). De remélem, hogy az Avalanche Fostware is felnő a munkához és ezúttal a Warner sem lesz tetű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Whill írta:

Jól néz ki. Én régen nagyon szerettem az első három filmhez készült játékokat és a Kviddics Világkupát, az utánuk következők viszont elég gyengék lettek.

Szerintem az Order of the Phoenix magasan a legjobb játék a témában. Abban már végre TPS-módban irányíthattuk Harry-t, a grafika hatalmasat fejlődött, a Roxfort szabadon bejárható volt, a varázsigéket az egér mozgatásával lehetett abszolválni, ráadásul a játékot nem csak leszinkronizálták magyarra, de a filmek magyar hangjai szólaltattak meg mindenkit.

Az utána következőek már nem tudták ezt megismételni, de remélhetőleg, az új játék a nyomába ér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Dzséjt írta:

Szerintem az Order of the Phoenix magasan a legjobb játék a témában. Abban már végre TPS-módban irányíthattuk Harry-t, a grafika hatalmasat fejlődött, a Roxfort szabadon bejárható volt, a varázsigéket az egér mozgatásával lehetett abszolválni, ráadásul a játékot nem csak leszinkronizálták magyarra, de a filmek magyar hangjai szólaltattak meg mindenkit.

Az utána következőek már nem tudták ezt megismételni, de remélhetőleg, az új játék a nyomába ér.

Lehet, hogy a nosztalgia beszél belőlem, de nekem az első három játék báját pont az egyszerűségük és a rajzfilm-szerűségük adta. Egyébként a Főnix Rendje se volt rossz, a borzasztó Tűz Serlege-játék után nagy előrelépés volt, de nekem az első három rész hangulatát nem tudja felülmúlni. Főleg a 2. és a 3. részben azért már elég sokat fejlődött az open world része a játéknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem régóta igány lenne már egy minőségi és modern HP játékra. Anno jöttek sorban az ilyenek, megkérdőjelezhető minőségben, de régóta csend van. Ez egy olyan világ, amiben ilyen szempontból rengeteg kiaknázatlan potenciál van, nem is értem miért nem repültek még rá komolyabb szándékkal. Miközben azért a varázslós fantasy műfaj igencsak népszerű, tele van vele a piac, rendkívül sok igazán minőségi címmel is. Azt gondolom, hogy a HP is megérdemelne egy monumentális játékot, ahol rendesen elmélyülhetünk ebben a világban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Johnny Depp kilépett a Legendás Állatok sorozatból. Instagramján jelentette be, hogy nem fogja játszani többé Grindelwald szerepét... napokkal azután, miután a bíróság úgy ítélte, hogy Depp "feleségverő". :roll:

Fasza. Pláne úgy, hogy én már eleve nem értettem minek kellett ő ebbe a szériába. Collin Farrel számomra lenyűgözően tökéletes alakítást mutatott fel, Depp se volt rossz, de kicsit méltatlannak éreztem a váltást.

 

Ez a feleségverős sztori meg elég furcsa, mert amikor legutóbb hallottam az ügy felől, akkor még ott tartottak, hogy kiderült egy csomó bizonyíték arról, hogy Amber Heard hazudik, megrendezett bizonyos jeleneteket, illetve több esetben ő támadt rá Deppre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bíróság most csak azt ítélte meg, hogy amikor a Sun napilap lehozta, hogy "feleségverő", akkor nem követtek el rágalmazást. Az már régóta tudott, hogy ártatlan az ellene felhozott vádakban.

 

Egyébként annyiból nem bánom, hogy Depphez piszkosul nem illett ez a szerep

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

A bíróság most csak azt ítélte meg, hogy amikor a Sun napilap lehozta, hogy "feleségverő", akkor nem követtek el rágalmazást. Az már régóta tudott, hogy ártatlan az ellene felhozott vádakban.

Ez csak nekem baromi nagy ellentmondás? Tehát ártatlan a feleségének bántalmazási ügyében, de ha azt állítják róla, hogy feleségverő, akkor az rendben van? :|

14 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Egyébként annyiból nem bánom, hogy Depphez piszkosul nem illett ez a szerep

Így agyoncicomázva elment egynek. Nem különösebben rajongtam én se érte, csak most így tuti gagyibb lesz az egész, hogy majd jön más helyette. Már az eredeti HP szériában is igencsak kínosak voltak a színészváltások, jó lett volna ezt itt most megúszni. Pláne az egyik főszereplőnél.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, pb69 írta:

Tehát ártatlan a feleségének bántalmazási ügyében, de ha azt állítják róla, hogy feleségverő, akkor az rendben van? :|

Nem tudom 100%-ra, mert nem ástam mélyen bele magam, de úgy tudom, hogy amikor a Sun feleségverőnek titulálta, akkor csak másokat idézett, azt meg nem tiltja a törvény. Szigorúan véve nem foglaltak álláspontot, csak közvetítették másokét

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszett Grindelwald szerepében. Egy szinte már kreol színészre ráosztani egy (már bocs, de) árja karaktert, eleve természetellenesen hat, és ez a természetellenesség nagyon jól hozzátett a karakter hitelességéhez. Ráadásul Depp mint színész is nagyszerűen tette élővé és hitelessé, én egy pillanatig nem a színészt láttam a vásznon, hanem egy, a maga korában ikonikus sötét varázslót. 

Szerintem komoly veszteség.

Másrészt viszont ott van, hogy tavaly ilyenkor az alkohol (és egyéb) problémáiról szólt a bulvársajtó. Lehet, hogy a Warner Bros azt sem akarta kockáztatni, hogy ne tudjanak forgatni miatta, bármennyire tökéletes is, amikor játszik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Darth Krande írta:

Nekem nagyon tetszett Grindelwald szerepében. Egy szinte már kreol színészre ráosztani egy (már bocs, de) árja karaktert, eleve természetellenesen hat, és ez a természetellenesség nagyon jól hozzátett a karakter hitelességéhez. Ráadásul Depp mint színész is nagyszerűen tette élővé és hitelessé, én egy pillanatig nem a színészt láttam a vásznon, hanem egy, a maga korában ikonikus sötét varázslót. 

Szerintem komoly veszteség.

Másrészt viszont ott van, hogy tavaly ilyenkor az alkohol (és egyéb) problémáiról szólt a bulvársajtó. Lehet, hogy a Warner Bros azt sem akarta kockáztatni, hogy ne tudjanak forgatni miatta, bármennyire tökéletes is, amikor játszik. 

 

Pontosan. Vannak felvételek hogy hullarészegen üvöltözik az asszonyával. Simán tuti hogy verte az asszonyt. Látszik rajta hogy olyan típus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Frenkie írta:

Simán tuti hogy verte az asszonyt. Látszik rajta hogy olyan típus.

Már nem azért, de ne mondjunk már ilyet. Pláne akkor, ha az "asszony" mindent elkövet ellene, hogy ráhúzza a vizes lepedőt, ennek ellenére is azt hozzák ki, hogy ártatlan.

A színészi fellépéséről meg annyit, hogy tudtommal már hosszú évek óta küzd alkoholproblémákkal, illetve egyébként is világéletében egy nehezen kezelhető fazon hírében állt. Nem hiszem, hogy emiatt bmi negatívan érintette volna a HP forgatását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, pb69 írta:

Már nem azért, de ne mondjunk már ilyet. Pláne akkor, ha az "asszony" mindent elkövet ellene, hogy ráhúzza a vizes lepedőt, ennek ellenére is azt hozzák ki, hogy ártatlan.

A színészi fellépéséről meg annyit, hogy tudtommal már hosszú évek óta küzd alkoholproblémákkal, illetve egyébként is világéletében egy nehezen kezelhető fazon hírében állt. Nem hiszem, hogy emiatt bmi negatívan érintette volna a HP forgatását.

 

Nézd, egyikünk se ismeri a valóságot, a Blikk-szintü bulvár meg szerintem ennél a fórumnál aljább van. Bizonyítékom nincs rá, de ránézésre is egy nehezen kezelhető, indulatos fazonnak néz ki ahogy írod. Emiatt verhette az asszonyt. De ezt csak én vonom le. Sok ilyen habitusú figurát láttam már, beszéltem velük csak ők nem világsztárok. De simán benne van hogy csak bulvár az egész és Depp egy jótét lélek.

Nem igazán kedvelem az ilyen tipusú embereket. Úgy gondolom ha valaki ilyen szinten van már ott azért példát kéne mutatnia. nem verem, csalom az asszonyt, nem iszom/kokainozom hülyére magam.

Mikor Christian Bale-t is látom pl, eszembe jut hogy milyen méltatlan örjöngést levágott a Terminator 4 forgatásán. Ott kiábrándultam belőle. Hiá

ba nagyon jó színész, már sandán nézek rá emiatt. Gyenge jellem aki nem tud uralkodni magán.

Lehet normális botrányoktól mentes világsztár is valaki, akit lehet tisztelni ,szeretni. Akineik nincsenek botrányok az életében. Pl Tom Hanks, Terence Hill, Bud Spencer.  Öróluk miért nincs hír hogy verik az asszonyt vagy részegen botrányt okoznak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Frenkie-nek igaza van. Nálam a jó színész, sportoló stb. egyben példaértékű ember is kell, hogy legyen. A sztárallűr kifejezés is csak arra jó, hogy mismásoljuk ezeket a dolgokat.

Ebben én is egyetértek.

(Ugyanakkor olyan kijelentéseket ne tegyünk, amelyeknek semmi alapjuk nincs, ellenben igen durva vádakat fogalmaznak meg másokkal szemben! :peace:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mindkét oldalon vannak hibák. Egyelőre Depp húzza a rövidebbet, kíváncsi vagyok, hogy Amber ügyeivel mi lesz. A Warner ott is intézkedéseket fog tenni? Hiszen ott se az ártatlanság dominál, akármennyire is próbálja Deppre kenni az összes rosszat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Azoktól kérdezném, akik olvasták a könyveket. Csak nekem épültek be a gondolataim közé Rowling egy-egy szófordulatai? Pl. "a keze is beállt a fájó végtagok sorába" (mondjuk hirtelen megfájdul a kezem), vagy "a gyomra is már csak egy fáradt bukfencet vetett a gondolatra" (ha mondjuk elmúlt egy szerelem, érzés) "egy teáskanál érzelmi színvonalán állsz" (ha valakibe szemernyi empátia / átérzési képesség sem szorult) és így tovább.

Vagy még egy: "x határidő Karácsony előtt sokkal kevésbé volt nyomasztó, inkább csak egy távoli problémának tűnt, semmint most, hogy átléptünk januárba" (amikor Harry a tojás rejtélyét próbálta megoldani - nem szószerinti idézet, de ez volt a lényege). 

 

Csak nekem égtek bele a belső retinámban ezek a mondatok, vagy esetleg másnak is? :) Tipikusan olyan részekre gondolok, amik csak a könyvben szerepeltek és Rowling stílusát képviselik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem igazán, de annyira ritkán veszek elő egy-egy könyvet, hogy nincs is sok lehetőség arra, hogy a fejembe szálljanak ezek a szó- vagy mondatfordulatok, kivéve a teáskanált. Más könyv esetében volt már ilyen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Nekem nem igazán, de annyira ritkán veszek elő egy-egy könyvet, hogy nincs is sok lehetőség arra, hogy a fejembe szálljanak ezek a szó- vagy mondatfordulatok, kivéve a teáskanált. Más könyv esetében volt már ilyen. 

Akkor biztos azért van, mert sokszor olvastam már mindegyik könyvet. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 06. - 10:13, Donát írta:

Csak nekem égtek bele a belső retinámban ezek a mondatok, vagy esetleg másnak is? :) Tipikusan olyan részekre gondolok, amik csak a könyvben szerepeltek és Rowling stílusát képviselik.

 

Vannak mondatok, amelyek 20 év távlatából is úgy ugranak be, mint mikor gyerekként találkoztam vele először és még anyukám olvasta fel, de ilyen szófordulatok nem épültek be annyira, inkább érzések, egy-egy karakterhez köthető stílus (pl. Percy fontoskodása - mikor az üstök fenékvastagságáról írt valami jelentést és megkérdezték tőle, hogy "Hogy vannak a vékony fenekű üstök? - Rosszul!"... szóval ilyesmik).

Egyébként aki sokat olvasta eredetiben, mennyire tűnnek ezek a szófordulatok, mondások Rowling stílusának, vagy egy-egy szófordulat mennyire a fordítás szüleménye?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.