Ugrás a kommentre

Harry Potter


Milandra

Ajánlott hozzászólás

1 perccel korábban, Wilde írta:

 

Vannak mondatok, amelyek 20 év távlatából is úgy ugranak be, mint mikor gyerekként találkoztam vele először és még anyukám olvasta fel, de ilyen szófordulatok nem épültek be annyira, inkább érzések, egy-egy karakterhez köthető stílus (pl. Percy fontoskodása - mikor az üstök fenékvastagságáról írt valami jelentést és megkérdezték tőle, hogy "Hogy vannak a vékony fenekű üstök? - Rosszul!"... szóval ilyesmik).

Egyébként aki sokat olvasta eredetiben, mennyire tűnnek ezek a szófordulatok, mondások Rowling stílusának, vagy egy-egy szófordulat mennyire a fordítás szüleménye?

Nekem csak a 6. és a 7. van meg angolul, de jó kérdés. Most nincs nálam, de egyszer majd összevetem. :) Tóth Tamás Boldizsár kitett magáért, az tuti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A HP univerzumában játszódó élőszereplős sorozat az HBO Max-on? Jöhet! Remélem lesz is belőle valami.
https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/harry-potter-live-action-tv-series-in-early-development-at-hbo-max-exclusive

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Sziasztok HP fanok, LEGO fanok!

 

Arról van szó, hogy a most megjelent HP szettek tartalmaznak 2x2-es ún. wizard card csempéket, lila lapos négyzetek híres varázslók portréjaival.

Random dobálják a szettekbe és hát az van, hogy annyira random, hogy máris van egy cserém, az 5 csempéből kettő egyforma volt.. :(

16 klf. fajta van.

Gyűjti más is? Van cserétek?

lego-harry-potter-card-tiles-facebook.jp

Én Bertie Bott-ot alias Bagoly Berti-t ajánlom cserére és hát sok mindenki szóba jöhet amit elfogadnék érte!

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 2 héttel később...
15 órával ezelőtt, reaper írta:

Nemrég a munkahelyemen meghívott vendég volt Tóth Tamás Boldizsár, aki főleg a Harry Potter regények fordításáról beszélt, de sok más érdekesség mellett szóba került, hogy a SW előzménytrilógia filmes, és TCW tévés fordítása is az ő munkája volt. Elárulta az is, hogy az utóbbi időben újra fordít sorozatokat, és pont a TCW legújabb évadát említette meg, hogy nyáron azon dolgozott... szóval valószínűleg ha indul a Disney+, a hetedik évad is honosítva lesz várható .

 

49:30-tól beszél erről:

 

 

 

Köszi, hogy megosztottad! 19:37-nél beszél arról, hogy az 5. könyvtől kezdve a Warner a kiadón keresztül megpróbálta megakadályozni, hogy lefordíthassa a neveket és konzisztens maradhasson az első négy könyvvel, csak ezt a kiadó nem mondta meg neki. :o Az lett volna a szégyenek netovábbja, ha hirtelen McGalagonyból McGonagall, a Roxfortból Hogwarts stb. lett volna...  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

A Harry Potternek az lenne a legjobb, ha az SW-hez hasonlóan kiadnák külsős íróknak, hogy csináljanak egy Expanded Universe-t. Rengeteg érdekes karakter van, akik nem kaptak elég időt a kibontakozáshoz. Elég megnézni, hogy milyen mennyiségű fanfiction íródott az elmúlt 20 évben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az sem lenne rossz, ha újra feldolgoznák a hét könyvet egy tévésorozat formájában, és arra alapozva építenének ki egy ilyen Star Wars/Star Trek/MCU Harry Potter univerzumot.

A filmekre én azért nem alapoznék már, mert az eredeti nyolcas is eléggé ingadozó minőségű és hézagos, ráadásul nincs egységes világa. Szereplők cserélődtek le, a Roxfort vagy háromszor átalakult, stb. Egy tévésorozatban lenne idő mindenre, ami a könyvben van, az egy év/egy könyv felállás is biztosítana egy huzamosabb futamidőt, és a világot is elég jól fel lehetne építeni újra úgy, hogy aztán azt lehessen bővíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, egy sorozatban már én is elgondolkodtam. Bőven lenne így adaptálni a könyveket és akkor még plusz történeteket is bele lehetne tenni, amely kiegészítené a történetet.

 

De az univerzum eléggé terjedelmes, akár több mindenből is tudnak válogatni. Milyen volt a 4 alapító? Mardekár Malazár története roppantúl érdekes lehet. Ha jól emlékszem, maga Merlin is kánonnak számít a HP univerzumban, mitöbb a Mardekárban tanult - talán Malazár alatt. A Halál ereklyéinek mélyebb történelme, Voldemort felemelkedése és bukása, mi történt a csata után, stb.

 

Amúgy bár nem hivatalos, de a neten létezik egy 5 részes "folytatás"sorozat, amely Harry elsőszülött fiáról, James Potterről szól. Szerencsére magyarul is elérhető.(https://jamespottersorozat.wordpress.com/)

"Nem hivatalos" folytatásként szerintem működik, igaz, még az utolsó részt nem olvastam és jelenleg kezdtem el újra olvasni az egészet. Közelről sem tökéletes darabok, de szerintem érdekesen meséli tovább Rowling heptológiáját. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
21 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez mi is lesz tulajdonképpen? Folytatás?

Szerintem olyan lesz mint a Jóbarátok reunion. Nosztalgia, beszélgetés, visszaemlékezős "show". Biztos felidézik mely jeleneteket tolta le Daniel Radcliffe részegen. :lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezzel nem fognak foglalkozni. Másik színész játssza, a többi a néző fantáziájára van bízva. Dumbledore-nál is volt változás, igaz, ott haláleset miatt muszájból, de ez olyan nagy törést nem jelentett.

 

Amúgy Mads Mikkelsen biztosan jó lesz a szerepben, bár Depp leváltását sajnálom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Pildi írta:

Szerintem ezzel nem fognak foglalkozni. Másik színész játssza, a többi a néző fantáziájára van bízva. Dumbledore-nál is volt változás, igaz, ott haláleset miatt muszájból, de ez olyan nagy törést nem jelentett.

 

Amúgy Mads Mikkelsen biztosan jó lesz a szerepben, bár Depp leváltását sajnálom.

Nekem jobban tetszene egy kiszólás Dumbledore-tól, hogy "Látom visszatértél az valódi kinézetedhez."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Whill írta:

Szerintem alakváltó. ;)

Ez azért már leesett. :) De mi oka van állandóan más arccal megjelenni? Attól, hogy valaki alakváltó, még nem kell non-stop alakot váltania. Erre azért adhatnának magyarázatot, akár azt is, amit @Donát írt, ami nekem is tetszene. Pláne fontos lenne egy olyan karakternél, akinél az első két részben fontos is volt, hogy miért vált alakot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez azért már leesett. :) De mi oka van állandóan más arccal megjelenni? Attól, hogy valaki alakváltó, még nem kell non-stop alakot váltania. Erre azért adhatnának magyarázatot, akár azt is, amit @Donát írt, ami nekem is tetszene. Pláne fontos lenne egy olyan karakternél, akinél az első két részben fontos is volt, hogy miért vált alakot.

Ugye itt annyi bukta van, hogy az első részben Gőte nyomott rá egy Revelio varázslatot itt:

 

 

és az a Johnny Deppes alakig csupaszította le őt. Szóval vagy az lesz, hogy azzal magyarázzák, hogy Grindelwald akkora varázsló, hogy még a felfedő bűbájt is tudja manipulálni, vagy pedig a mostani alakja nem egy régebbi, hanem egy újabb alakja lesz esetleg, amit valamilyen megfontolásból felvett az eggyel régebbi helyett. Csak ugye itt meg az sántít, hogy az egész világ a deppes alakjában ismerte eddig, egy másik alakot bemarketingezni azért nem olyan egyszerű. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.