Ugrás a kommentre

Harry Potter


Milandra

Ajánlott hozzászólás

2023. 04. 14. - 8:56, Nute Gunray írta:

Az nem Crak volt, hanem egy random karakter.

 

Jobban örültem volna, ha egy másik sztorit mesélnek el, mondjuk az első Voldemort-korszakot.

De Crack volt, a könyvben legalábbis. És meg is halt a tűzben. Csakúgy mint a filmes "random karakter".

 

Szerk: Na most megnéztem. A filmben az valóban nem Crak, és ott Monstro, aki meghal. A Crakot játszó színészt letartóztatták kábítószer birtoklásért és nem szerepelt a 7. részben.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Yoda József írta:

De Crack volt, a könyvben legalábbis. És meg is halt a tűzben. Csakúgy mint a filmes "random karakter".

 

Szerk: Na most megnéztem. A filmben az valóban nem Crak, és ott Monstro, aki meghal. A Crakot játszó színészt letartóztatták kábítószer birtoklásért és nem szerepelt a 7. részben.

Legalább crack volt nála? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Donát írta:

Legalább crack volt nála? :D

Csak kanabisz volt nála, meg a haverjánál. Meg az anyja házában egy komplett ültetvény, amit "saját használatra, nem terjesztésre" létesített, ahogy a bíróságon mondta. Mondjuk ez még semmi. Ezért csak közmunkára ítélték. 2011-ben aztán újra letartóztatták és két évre sittre vágták, mert részt vett a londoni zavargásokban, ahol molotov koktélt szolgált fel. Szóval úgy érzem, igazán magáévá tette a bajkeverő Crack szerepét...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 hónappal később...

Ma céges csapatépítő volt ahol volt alkalmunk kipróbálni a LONDON nevű társasjátékot. A játék lényege hogy egy London térképre egy metróhálózatot kell rajzolni különböző színekkel és aztán lepontozzuk. A térképnek nevet is kell adni. Én kis gondolkodás után a "Dumbledore Térde" nevet adtam neki, amit a kollégáknak el kellett ugyan magyarázni, de szerintem elég cool név. :cool: :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok, megpróbálkozok itt is egy poszttal hátha:

Keresném megvételre a Harry Potter és a Halál Ereklyéi 2. részének PC-s változatát, azon belül is a magyar borítós verziót, magyar kézikönyvvel együtt, normál állapotú lemezzel.

Ha esetleg valakinek meglenne, vagy ismer olyan embert, akinek megvan, és továbbadna rajta, akkor én megvenném szívesen!

image.jpeg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

Nemrég voltam egy könyves találkozón, ahol szóba került a HP és hogy mennyire szeretjük, erre az egyik résztvevő bedobta hogy olvastuk-e a Nurmengard trilógiát, vagyis egy magyar fanfic író Harry Potter folytatás trilógiáját - azt mondta h annó mikor írta a csávó, mindenki imádta és várták fejezetről fejezetre a folytatását, mert legalább olyan minőségben/stílusban írt mint Rowling. Én ezen jót nevettem de gondoltam ránézek mert, őszintén szólva nagyon szerettem volna egy igazán jó kis HP sztorit olvasni. Mint kiderült az író - aki azóta már díjnyertes író, több saját regénnyel - ezt a hetedik HP könyv után írta közvetlen szóval 2008 körül, és baromi jó. Most tartok a második kötet félénél lassan és imádom. Az első is 500 oldal és ez is kb, de alig bírom letenni annyira berántott a sztorija és a stílusa.

Gondoltam megosztom hátha más is vágyik egy kis HPre - a számomra gyengus elátkozott kölök helyett :D -és nem hallott volna erről. Szerintem érdemes legalább beleolvasni hátha megtetszik.  :)

https://merengo.hu/viewstory.php?sid=24045 - Harry Potter és a negyedik torony - ez az első kötet.

 

Ha pedig valaki olvasta már, írja meg lécci hogy tetszett neki. Spoilermentesen. XD

  • Meglepő 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szerettem, de azért elég borongós hangulatú összességében. Amúgy még a HP7 megjelenése előtt a csóka írt egy alternatív hetedik részt A varázslók háborúja címmel. Szvsz az sokkal jobb és izgalmasabb lett, mint az eredeti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Én szerettem, de azért elég borongós hangulatú összességében. Amúgy még a HP7 megjelenése előtt a csóka írt egy alternatív hetedik részt A varázslók háborúja címmel. Szvsz az sokkal jobb és izgalmasabb lett, mint az eredeti.

Igen olvasgattam a kommenteket, és sokat hallottam arról is, és pont ezt írták, amit Te is mondtál, h sokaknak sokkal jobban tetszett a gyerek fanfic folytatása (7kötete) mint az eredeti befejezés, szóval szerintem azt is elolvasom majd ezután.

Ja és igen, elég darkos/kicsit felnőttesebb ez a folytatás, de nagyon bejön. :) Meg azért vissza visszaköszönnek a régi gyerekes dolgok is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 11. 10. - 21:24, kudar írta:

Nemrég voltam egy könyves találkozón, ahol szóba került a HP és hogy mennyire szeretjük, erre az egyik résztvevő bedobta hogy olvastuk-e a Nurmengard trilógiát, vagyis egy magyar fanfic író Harry Potter folytatás trilógiáját - azt mondta h annó mikor írta a csávó, mindenki imádta és várták fejezetről fejezetre a folytatását, mert legalább olyan minőségben/stílusban írt mint Rowling. Én ezen jót nevettem de gondoltam ránézek mert, őszintén szólva nagyon szerettem volna egy igazán jó kis HP sztorit olvasni. Mint kiderült az író - aki azóta már díjnyertes író, több saját regénnyel - ezt a hetedik HP könyv után írta közvetlen szóval 2008 körül, és baromi jó. Most tartok a második kötet félénél lassan és imádom. Az első is 500 oldal és ez is kb, de alig bírom letenni annyira berántott a sztorija és a stílusa.

Gondoltam megosztom hátha más is vágyik egy kis HPre - a számomra gyengus elátkozott kölök helyett :D -és nem hallott volna erről. Szerintem érdemes legalább beleolvasni hátha megtetszik.  :)

https://merengo.hu/viewstory.php?sid=24045 - Harry Potter és a negyedik torony - ez az első kötet.

 

Ha pedig valaki olvasta már, írja meg lécci hogy tetszett neki. Spoilermentesen. XD

Nem tudtam erről! Fogok tenni vele egy próbát!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Nem tudtam erről! Fogok tenni vele egy próbát!

Jól van, ha úgy döntesz írj rám FBon vagy itt, és átküldöm az egész első kötet egy fájlban, így megkímélve téged negyed órányi másolgatástól. :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , kudar írta:

Jól van, ha úgy döntesz írj rám FBon vagy itt, és átküldöm az egész első kötet egy fájlban, így megkímélve téged negyed órányi másolgatástól. :D :D

Ha elküldenéd a csabaidonat@gmail.com-ra, azt megköszönném. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Na jó még egy rövid posztocska a már korábban említett Nurmengard fanfic trilógiához. Nemrég olvastam el a 2. kötetet és egyszerűen zseniális. Alig tudtam letenni annyira izgalmas és olyan csavarok vannak benne, hogy letettem a hajam. Nem tudom mi lesz a 3.ban, egyben befejező kötetben de nagyon kíváncsi vagyok. Ez a sorozat simán van olyan jó, mint az eredeti HP. Mindenkinek ajánlom. :) Kíváncsi vagyok Donát mit fog majd mondani, ha egyszer odaér.

Ezek pedig saját rajzok hozzá. :)

Régen volt már hogy ennyire izgatott voltam valami miatt. Nyilván a SW miatt igen, de a HP könyveket úgy vártam annó mint a messiást és vártam a boltok előtt mikor nyitnak h elsőként vehessem meg az új kötetet, és ez a gyermeki rajongás most megint feléledt bennem emiatt. :)

 

147characterdesign33v03.jpg

914characterdesign35v01.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2023. 11. 10. - 21:24, kudar írta:

Nemrég voltam egy könyves találkozón, ahol szóba került a HP és hogy mennyire szeretjük, erre az egyik résztvevő bedobta hogy olvastuk-e a Nurmengard trilógiát, vagyis egy magyar fanfic író Harry Potter folytatás trilógiáját - azt mondta h annó mikor írta a csávó, mindenki imádta és várták fejezetről fejezetre a folytatását, mert legalább olyan minőségben/stílusban írt mint Rowling. Én ezen jót nevettem de gondoltam ránézek mert, őszintén szólva nagyon szerettem volna egy igazán jó kis HP sztorit olvasni. Mint kiderült az író - aki azóta már díjnyertes író, több saját regénnyel - ezt a hetedik HP könyv után írta közvetlen szóval 2008 körül, és baromi jó. Most tartok a második kötet félénél lassan és imádom. Az első is 500 oldal és ez is kb, de alig bírom letenni annyira berántott a sztorija és a stílusa.

Gondoltam megosztom hátha más is vágyik egy kis HPre - a számomra gyengus elátkozott kölök helyett :D -és nem hallott volna erről. Szerintem érdemes legalább beleolvasni hátha megtetszik.  :)

https://merengo.hu/viewstory.php?sid=24045 - Harry Potter és a negyedik torony - ez az első kötet.

 

Ha pedig valaki olvasta már, írja meg lécci hogy tetszett neki. Spoilermentesen. XD

Hallottam már erről a trilógiáról, bár amikor először tudomást szereztem róla, nem kötöttem össze a HPvel. :D

 

Felkeltetted az érdeklődésemet, mivel most fejeztem be a The Eye of Darkness c. regényt, valamint még a Percy Jackson sorozat kezdése előtt újraolvasom a sorozat első kötetét, de utána az ünnepekre egyelőre nincs olvasnivalóm - ami az elmúlt néhány évben nálam szokássá vált. Bepróbálom ezt a könyvet.

 

Ha már HP, akkor 2-3 éve hasonlót olvastam, csak az egy külföldi (azt hiszem amerikai író) fanfic volt, amely folytatta a HP történetét úgy, hogy Harry gyerekeinek történetét követhetjük figyelemmel. A teljes 5 kötetes szériát alább tudjátok elolvasni teljesen magyarul, sőt még pdf formában is le tudjátok tölteni. Erre a sorozatra még az általános iskolás korom közepén (2009-2010) találtam rá, utána néha-néha elővettem, de mivel idővel egyre kevesebbszer volt update új fejezetekről, ezért lemorzsolódtam egészen a COVID időszakig. :)

https://jamespottersorozat.wordpress.com/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Hallottam már erről a trilógiáról, bár amikor először tudomást szereztem róla, nem kötöttem össze a HPvel. :D

 

Felkeltetted az érdeklődésemet, mivel most fejeztem be a The Eye of Darkness c. regényt, valamint még a Percy Jackson sorozat kezdése előtt újraolvasom a sorozat első kötetét, de utána az ünnepekre egyelőre nincs olvasnivalóm - ami az elmúlt néhány évben nálam szokássá vált. Bepróbálom ezt a könyvet.

 

Ha már HP, akkor 2-3 éve hasonlót olvastam, csak az egy külföldi (azt hiszem amerikai író) fanfic volt, amely folytatta a HP történetét úgy, hogy Harry gyerekeinek történetét követhetjük figyelemmel. A teljes 5 kötetes szériát alább tudjátok elolvasni teljesen magyarul, sőt még pdf formában is le tudjátok tölteni. Erre a sorozatra még az általános iskolás korom közepén (2009-2010) találtam rá, utána néha-néha elővettem, de mivel idővel egyre kevesebbszer volt update új fejezetekről, ezért lemorzsolódtam egészen a COVID időszakig. :)

https://jamespottersorozat.wordpress.com/

Ha kellenek a kötetek egybefűzve akkor dobj egy mélt és átküldöm, ha nem akarod fejezetenként a honlapról olvasgatni. :)

 

Ezt a másik sorit meg köszi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Kicsit sokáig tartott, mert közel 900 oldal volt az utolsó könyv, de befejeztem a már korábban említett HP: Nurmengard trilógiát, és nem csalódtam. Nem hogy nem csalódtam, de nekem ez jobban tetszett mint az utolsó két hivatalos könyv. Eszméletlen kreativitás, ami úgy ágyazódik bele a már jól ismert varázsvilágba, ahogy kell. Minden benne ami miatt szerettem a HPt és még több. Könyveken átívelő rejtélyek (és válaszok persze) csavarok, nyomozás és kaland kaland hátán. Párszor el is érzékenyültem rajta, olyan jól van megírva. és hát közel 2000 oldalon annyi minden történt, hogy újra kell majd olvasnom/hallgatom az egészet, főleg a megoldott rejtélyek tudatában. :D Ha lehetne többet adnék de ez összességében 10/10. Idén több mint 40könyvet olvastam de talán csak a Sithek árnyéka volt még 10/10es. Mindenkinek ajánlom, és hamarosan készítem hozzá is a borítót. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
1 órával korábban, kudar írta:

Remélem írsz majd róla pár sort a topicjában. :D

Mindenképpen tervezem. Csak most a Star Wars van terítéken. De szerintem a hétvégére tudok időt szakítani rá, hogy írjak a trilógiáról. Amúgy tetszett, részletesen később. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Még nem jutottam a Nurmengard trilógia végére, a második kötet végefelé járok, de már most szeretném megjegyezni, hogy fanfic-nek egészen kiváló! Az író nagyon igyekezett, nagyrészt sikerrel, a karakterek jellemét, gondolkodását, gesztusait megidézni, szerintem remekül sikerült Harry-t és társait fiatal felnőttként kezelni, teljesen hihető volt, hogy a Roxforti csata után így ment tovább az életük, első munkahely, saját lábon állás, elindulás az önálló élet felé tekintetében. Ami még nagyon tetszett, azok a remek ötletek a varázslatokra, eddig nem ismert bűbájokra, és nagyon ötletes az új főgonosz is, annak székhelye, s hogy a HP 7 részes regényfolyam által felvetett, de részben nyitvahagyott elemeket, köztük

Spoiler

Grindelwald és Dumbledore örökségét, a Dursmtrangot, Aberforth-ot

mind remekül használta fel az író. A történet izgalmas, van tétje a döntéseknek, s remélem, a befejező kötet végén is azt mondhatom majd el, nagyon megérte végigolvasni. :)

 

S bár valóban jó olvasni, s egészen hozza Rowling stílusát és az abból készül remek fordítást, de azért annak zsenialitását nálam nem tudta elérni. De ez csak egy pici megjegyzés, mert egyébként le a kalappal az író előtt! :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Pildi írta:

S bár valóban jó olvasni, s egészen hozza Rowling stílusát és az abból készül remek fordítást, de azért annak zsenialitását nálam nem tudta elérni. De ez csak egy pici megjegyzés, mert egyébként le a kalappal az író előtt! :) 

 

 

Na, örülök, hogy bejött. Hát nem akarom hypolni, de a harmadik kötet, főleg a vége, az nálam mindent vitt. :D Odáig még elég sok csavar lesz, illetve azok megmagyarázása. :D

Épp most kezdtem újra a 2. kötetet hangoskönyvben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.